• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
Drndapet, tak to s tím utrošem bez předchozího souhlasu s doktorem 100% nezkoušej. Sice jsem ho brala taky bez vědomí svojí lékařky, ale předepsala mi ho ségra, takže jsem vlastně pod lékařským dohledem byla. Taky jsem tím svojí doktorku naprdla, ale když ona se mnou nic nedělala, tak jsem se naprdla zase já :grinning: .
3. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahoj holky, koukám, že je tu po ránu zase živo :slight_smile:

Choco, tabulka super :dizzy_face:

Drndo, s tou teplotou jsem to měla teď úplně stejně (mrkni ke mě do alba na druhej grafík) - jeden den teplota vylítla nad 37 a další 2 dny se držela jakž takž výš než po ms, pak na jden den pokles na 36,6 a pak zas nahoru frr. A koukej, jak to dopadlo :slight_smile: Podle mě ten pokles klidně může být zahnízdění a ty prsa... mno, ty jsi horký adept :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jo a utrogestan mi také z minulého těhu zbyl, konzultovala jsem to s jednou proodní asistentkou a říkala, že si ho klidně an podporu těhu můžu zas dát, že tím rozhodně nic nezkazím.
3. zář 2009 v 10:00  • Odpověz
Toltec, ty tvoje obavy jsou normální, poprvé jsem měla naprosto stejné myšlenky, i když už jsem si dítě tak rok přála. Najednou to bylo a já si říkala přesně to, co ty. Ale věř, že to je normální, najednou je tu úplně jiná zodpovědnost, ač nevědomky, všechno teď budete podřizovat mrňouskovi, takže totální změna životního stylu a tak. Počkej, až ho poprvé ufvodíš na utz a co teprve, až ho budeš držet v náručí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. zář 2009 v 10:03  • Odpověz
Holky díky za podporu.. ale fakt se nepoznávám :slight_smile: celou dobu od března o tom básním, teď hups.. a je to tady. Asi nejvíc mě zarazilo to, že to je hned a taky teda to, že jsem fakt mohla ještě škudlit nějaké kačule na pozdějc :grinning: :grinning: skončila jsem před 4ma rokama vejšku, dostala parádní práci a teďka se začalo bít to, že nejsem kariéristka, rodinu chci, ale mám ráda tu svoji nezávislost, kterou díky platu mám. No byla jsem komplet nachystaná se toho vzdát, ale teď je to FAKT tady!! Haha, je to dar, když jsem vlezla do nějakých diskuzí, tak to je dar. To je fakt a máte naprostou pravdu!!! Takže holka hlavu vzhůru a do "boje" - snad se nám ho podaří vychovat jak nejlíp to půjde :wink:
3. zář 2009 v 10:09  • Odpověz
zlababa: No já si právě taky myslím.....Utrogestan je čistý ženský hormon a když nebudeš brát víc jak 2tabl. denně, tak to mimi určitě neuškodí :wink: Akorát teda nevím, jak je lepší ho brát.....říkají v těhu zavádět, ale v nemocnici mi ho dávali polknout, tak nevím....někomu polykání nedělá dobře na žaludek.
3. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
zlababa: No ty máš ten graf úplně přesně jako já :grinning: akorát, že já tam zatím nemám ten vzestup.....
3. zář 2009 v 10:12  • Odpověz
toltec: neměj strach, všechno určitě zvládneš/zvládneme nakonec všechny :wink:
3. zář 2009 v 10:13  • Odpověz
zlababa: tak jak ses rozhodla, zkusíš dnes cinknout tomu gyn dr? nebo ti ještě někdo doporučil někoho dalšího? hele je to tvoje rozhodnutí a nevnucuju ti za každou cenu svého gyndaře, jen se ptám ze zvědavosti :slight_smile:
3. zář 2009 v 10:15  • Odpověz
toltec: je mi úplně jasné, že budu mít tytéž pocity, protože ta nezávislost s penězma je mocná, já jsem skončila VŠ před 3,5, stejnou dobu jsem tady v mé práci. Dlouho se to ve mě bilo, jestli už dítě nebo ještě být v práci, je tu navíc celkem skvělý kolektiv a mám to tu fakt ráda (i když občas nadávám), můj šéf je senzační a pochybuju, že ještě někdy budu v životě tak skvělého šéfa mít. Kdybych asi dělala pokladní v supermarketu (což jsem při VŠ dělala brigádně), tak by to rozhodováni bylo snažší. Bohužel obojí mít nemůžu. Nemůžu mít dítě a svojí práci. A jelikož je mi už 28 a biologický hodiny fakt bijou, rozhodla jsem se, že chci dítě. Ale odcházet se mi bude těžko. Ale volba je jasná!
3. zář 2009 v 10:16  • Odpověz
Drnda, já si ho zavádím ráno a večer. Pamatuju si, že naposledy mi dr říkala, že ho můžu i polykat, ale byla jsem po něm strááááášně unavená. Takhle je to ok :slight_smile:

Blizennec: jj, odpoledne mu zkusím zavolat a domluvím se s ním, díky moc.
3. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
řekla bych, že já na tom budu dost podobně. až to opravdu přijde a uvidím ty krásné // tak možná ze začátku začnu pochybovat (asi jako každá prvomaminka), jestli to vážně všechno zvládnem. ale řekla bych, že jelikož já mimčo chtěla vždy, ale za poslední tak půlrok biologický hodiny teda mi přijde, že fakt biiijou, tak je jasný že budu mít asi fakt radost.
bojim se, jestli se to ke mě nedostaví nějak ke konci těhu - to jak to vlastně bude dál a jestli toho našeho mimíse slušně vychováme.
3. zář 2009 v 10:23  • Odpověz
zlababa: ok, jsem ráda že jsem tu snad někomu pomohla :wink:
3. zář 2009 v 10:25  • Odpověz
Tak jsem si v albu aktualizovala svůj nynější graf a ta ovulka je tam opět jasná.
3. zář 2009 v 10:42  • Odpověz
taurusenka: to vypadá, že byla ovulka 10DC jestli koukám správně?? :confused:
3. zář 2009 v 10:44  • Odpověz
tauru: vypadá to že jsme tu samy dvě.. včera vás tu bylo tolik, že jste klábosily o 106 a práce stála, tak to určitě všechny dohánějí dnes :grinning:
promiň ale grafíkům moc nerozumím. :sweat_smile: ovulka se v něm ukazuje jako ta nejnižší teplota?
3. zář 2009 v 10:45  • Odpověz
Holky, já tu jsem taky, ale musím pracovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
Drndapet, spíš byla 11 DC, protože při nejnižší teplotě 10 DC, jsem s největší pravděpodobností měla mít pozitivní LH test. Jak už jsem ale psala, ovulka přišla o 5 dní dřív, tak jsem začala s testem pozdě. Ten 11 DC byla na ovutestu 2. čárka, ale slabší než kontrolní a to se považuje za negativní test a pak to den za dnem jen sláblo. Proto si myslím, že nesilnější LH bylo 10 DC a 11 DC se mi dostavila ovulace.

Blíženko, včera jsem měla čas tady klábosit. Dnes jsem ve svém detašovném pracovišti a protože sem nedocházím tak často, musím tu toho zvládnout dost :wink: :slight_smile: . S tou ovulkou si myslím, že je v době vzestupu teploty.
Holky, teď bych potřebovala vědět, jestli si to myslím zprávně. LH je hormon, který je součástí tekutiny kolem vajíčka ve folikulu, která pomáhá vajíčku putovat z vaječníku do dělohy. Když je hladina nejvyšší, je pozitivní test LH (ovutest) a teprve potom dochází k prasknutí folikulu a přesunu vajíčka do vejcovodu a to je ovulace. Proto se na ovutestech píše, že ovulace přijde do 36 hodin po pozitivním LH testu a následných 12 - 24 hodin je vajíčko oplodnění schopné. Je to tak s tím LH?? Nebo to jsou bludy obludy??.
3. zář 2009 v 10:57  • Odpověz
tauru: tak s tímhle ti já bohužel fakt neporadím :sweat_smile:
3. zář 2009 v 11:02  • Odpověz
tauru: Co myslíš, kdy jsem měla ovulku já???
3. zář 2009 v 11:04  • Odpověz
tauru: MS byla 13.8.
3. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
Drndapet, ovulku si asi měla ten 12. DC? Každopádně ten vzestup teploty po ovulaci by v tom případě nebyl tak vysoký. Kdesi jsem kdysi :grinning: četla, že by měl být až o půl stupně. Dobrý ale je, že teplota nespadla pod tu nejnižší, která byla 11. DC. To je dobře. Taky si mohla mít tu ovulaci později, protože ten nárůst teploty v posledních dnech je značný a ten dnešní pokles mi vážně přijde jako to uhnizďování. Ale to by ta ovulace nebyla 12. DC, ale o pár dní později. Ještě jednou se podívám na graf u Žlababy, ale ona tam ten nárůst po ovulaci myslím měla jasný.
3. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
tauru: Tak nějak to bude....na ovu testech píší, že pokud je test pozitivní, dojde ovulka do 24hodin....36 je podle mě už moc....
3. zář 2009 v 11:09  • Odpověz
tauru: no ona v grafu není vyznačená MS, takže k těm 12 dnům připočti 4dny kdy MS....říkám to dobře, ne?? Takže OVU byla 17DC, myslím.....
3. zář 2009 v 11:12  • Odpověz
taurus: já si myslím, že je to přesně, jak jsi napsala.
3. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
Drndapet, kouše mi tu internet, takže až se mi podaří otevřít ten tvůj graf. Hned napíšu.
3. zář 2009 v 11:16  • Odpověz
Drndapet, tak to není internetem u mne, ale ty stránky z odkazu mi hlásí chybu. Nevím proč, protože předtím jsem se tam normálně dostala. Ale, co si z toho grafu pamatuju, tak kdyby byla ovulka 17. DC, tak by to bylo jasný. Hezký vzestup teploty, pokles při uhnizďování. Žlab, tam má ten vzestup po ovulaci okamžitý a je jasně z toho poznat. U tebe jsem sice vycházela z nejnižší teploty, ale taky mě to táhlo o těch pár dní dozadu k tomu teplotnímu vzrůstu. :slight_smile:
Ještě k té ovulace. Na jedněch testech tam v příbalové informaci taky psali, že se dostaví v nejbližších 48 hodinách. Takže těch 36 hodin beru jako průměr a je to pro mne závazné.
3. zář 2009 v 11:28  • Odpověz
Ahoj Holky,nj zase to tu žije přes den

toltec vše zvládneš neboj,hlavně opravdu žádnej stres :wink:
3. zář 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahoj motol :slight_smile: .
3. zář 2009 v 11:31  • Odpověz
tauru : teď se to kouše prozměnu i mě :grinning:
3. zář 2009 v 11:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.