• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilkování od září 2009

(Zamčená)
30. března 2010 
drndapetka: tak teď jsem koukala, že ten Femibion jsou nějaké vitamíny...je to tak??? Tak to by vadit nemuselo. Já beru ještě listovku a to je vlastně taky vitamín...ale hele já o tom vim fakt prd, zkusim jim tam napsat e-mail, abychom si tu netvrdily bludy, ju?
3. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jo, mě ten kontryhel tam taky vyděsil, co jsem si od vás přečetla, že vám oddálil ms či úplně zrušil, ale většině holkám ten gynex právě naopak cyklus upravil, zkrátil...tak nevím...no uvidíme, jak to dopadne u mě, zda budu těhu nebo dorazí ms na čas. Tak poreferuju.
3. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz
Chicool, my doma net nemáme a příští týden mám dovču. Akorát v úterý se zastavím v práci, abych si zkopírovala všechny lékařské zprávy a nálezy, tak sem na vás mrknu :grinning: . S těma více preparátama to tu myslím říkala motol, ale taky si nejsem jistá :grinning: .
Majdalen, mně doktorka asi dvakrát doporučovala vakcínu proti papilomavirům, ale protože to bylo v době, kdy jsme se snažili o miminko téměř dva roky a při té vakcíně se pár měsíců nedoporučuje otěhotnět kvůli možnému potratu, tak jsem jí odmítla. Při poslední kontrole ale nic o pozitivitě na papilomaviry neříkala, tak nevím. Každopádně o vakcíně budu přemýšlet až bude mimísek.
3. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz
chicool: Femibion je vlastně doplněk stravy pro snažilky a těhotné ženy do 12.tt. Je v něm tzv. Folát, který má dvě složky-kys.listovou a L-metylfolát, které usnadňuje lepší vstřebávání listovky. Navíc je v něm ještě Nikotinamid, biotin a Kyselina pantothenová. Jinak jsou v něm stejné vitamíny jako v ostatní doplňcích pro snažilky - B,E,C,Jod. Na internetu jsem četla, že je dobrý i jako prevence proti spontánním potratům a různým vadám -srdeční, nervové atd. Jelikož mám po tom potratu brala jsem to, že je to pro mě rozhodně vhodnější přípravek než např. Mammavit nebo Calibrum babyplan. Je sice taky dražší ( stojí nad 300,- na měsíc ), ale kdyby měl pomoci, tak mě ty penízky vůbec nemrzí :wink:
3. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz
drnda: co by pro mimčo člověk neudělal, neobětoval že :wink:
3. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz
blizennec: No jediný, co bych za něj neoobětovala, tak manžela ..... :grinning: :grinning:
3. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz
drnda: až takhle jsem to nemyslela - do toho bych taky nešla :grinning: :slight_smile:
3. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
drndapetko, tak to jo, já beru zatím jen listovku, ale také po tom popřemýšlím o tom femibionu. I když já bych v těhu chtěla začít brát nějaký přírodní vitamíny (ne chemické), po těch chemických se prý rodí velké děti, ale to je zase názor od názoru. Ty přírodní vitamíny např. Nutrilite nebo Fin club, víc jsem jich na netu nenašla, jsou přírodní a jsou podle toho taky pěkně drahé :angry:
3. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
já zatím beru taky jen listovku - ta se prý smí brát až do 12tt. je to i proti různým vrozeným vadám. pak bych ráda brala jen nějaké přírodní vitamínky, ale jen asi pokud mi to doporučí gyndr. , že to vyžaduje třeba miminko (jako třeba že mimčo si jich ode mne vezme moc a pro mě už jich tolik nenechá..) ale jinak bych to celé nechala asi na přírodě a bez všelijakých tablet aj. - ale to je samozřejmě taky věc názoru
3. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz
a taky zdraví jak maminky tak mimíska :slight_smile:
3. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz
Holky, mě přišel ten Femibion docela drahej. Ale jen chci říct k Mamavitu - ségra dělá na porodnici a prý tam doktorka říkala, že ten Mamavit není moc dobrej, protože když jsou tyhle vitamíny, co tam má být plno vitamínů v jedné tabletě, tak že to šulej a množství některý složky vůbec neodpovídá tomu, co tam uvádí. A hlavně by se měla prý brát ta listovka, klidně jen samotná nebo prodávají s vitamínem B.
3. zář 2009 ve 13:58  • Odpověz
blizennec: no já právě budu brát také vitamíny, ketrých mám nedostatek - už teď když nemám např. béčko, dělají se mi opary, takže já něco brát budu muset, ale nechci nic chemického, ale holt se lupnu přes kapsu a půjdu do těch přírodních...

aja.83: tak tomu bych i věřila, že jak je něco několik v jednom, je to šizené a taky bych do toho nešla, ty přírodní vitamíny se takto neprodávají, ale je vždy jen krabička se 150 tabletkami jednoho konkrétního vitamínu...no tato 1 krabička stojí 300 - 400 Kč. :angry:
3. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
chicoo: ty trpíš na opary? já bohužel docela taky :( myslíš že když budeme těhu, že se to ještě zhorší ? zatím jsem ohledně toho nic nečetla,nějak mě to vůbec nenapadlo. nebo jsou na to dobré v těhu nějaké spešl vitaminky?
3. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
blizennec: to netuším, jestli se to v těhu bude zhoršovat, ale jak já na ně trpěla, to bylo šílený, co jsem vysadila HA a ihned začla brát listovku, tak musím zaklepat, že byly snad jen 2 opary za skoro rok, takže mi pomohlo to "B" v listovce...a jestli mi jí mrňous bude brát, tak těpic. Jinak mám hodně plomb, takže vápník určitě budu muset taky ve větší míře, ten mimina hodně berou a v potravě to já rozhodně nedoženu...no uvidíme...
3. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz
Já si taky říkám, že dřív nebyly žádné vitamíny a listovky a rodily se zdravá miminka. Ta listovka je asi fakt dobrá a doufám, že teď když ji beru, tak bude konečně zdravej mimísek a už žádnej potrat! :angry:
3. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz
Chicool a blíženko, a ví vaše gyndr. o těch oparech? Slyšela jsem, že v těhotenství je to hodně nebezpečné. Přece jen jsou způsobené viry. Svojí doktorce jsem řekla, že se léčím na imunitu a které léky beru, protože si myslím, že je důležité aby to věděla.
3. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz
aja.83: já listovku beru pravidelně už od vysazení HA, čili od října 08 = skoro rok :wink: Původně jsem jí začla brát na pleť kvůli vysazení HA a musím říct, že mě klasický projevy vysezení HA celkem minuly... :slight_smile:
3. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz
taurus: v těhotenství je to nebezpečné? Já slyšela, že je to nebezpečné pak pro samé miminko, když už je narozené, dokonce jsem četla, že maminka dala děťátku pusu, měla opar a to děťátko se s tou virózou nepopralo a umřelo... :cry: Ale že v těhu, o tom nic nevím... :unamused:
3. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
tauru: ježiší neděs mě, o tom vůbec nevím :frowning2:

chicoo: teda taky hrůza, doufám že nás nic takového proboha nepotká :angry:
řekla bych, že minimálně až budu těhu, a půjdu na KO tak se o tom nejspíš zmínim, uvidíme, co mi na to řekne
3. zář 2009 ve 14:28  • Odpověz
Nastraště se tady tak holkýýýý :slight_smile:
Na mě leze nějaká depka.....dostala jsem zprdunk v práci, málem mě to rozbulelo a teď jsem jakási špatná :cry:
3. zář 2009 ve 14:37  • Odpověz
Holky vy jste toho zase napsali vůbec nestíhám dočíttat
3. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
blizennec: no to já taky doufám, že nás nic takového nepotká...ale ještě, že jsem to četla, mě by možná nenapadlo, že by to mohlo být pro mimi smrtelné...no tak já se své gyndr také zeptám

taurus: nezeptala by ses na to své sestry, jak je to nebezpečné...já jsem o tom fakt ještě neslyšela. :pensive:
3. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
drndapetko, jejda, snad si nedostala zprdunk za to, že jsi tady na koníkovi. Nebuď z toho špatná, každý občas zprdunk dostaneme...
3. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
Chicool a blíženko, kamarádka mi totiž vyprávěla o jedné těhulce, která chytla opav v sedmém měsíci a bohužel mimisek zřemřel. Je to prý dost agresivní vir, tak jsem se vás chtěla jen zeptat, jestli to vaši doktoři ví. Nechtěla jsem vás vystrašit, vážně. Když chodím k doktorce na kožní kvůli imunoléčbě, tak první, na co se mě ptá jsou opary. Já tedy na ně netrpím, ale manžel je občas má, ale hned použije mastičku vectavir a za chvíli je po problému. Zase na druhou stranu, kdyby to bylo až tak moc důležité, tak se vás přece gyndr. zeptá nebo ne?
3. zář 2009 ve 14:43  • Odpověz
chicoo: taky jsem vůbec netušila, že by to mohlo být takhle nebezpečné..

drnda: nic si z toho nedělej, řekla bych, že asi každý někdy v práci dostal sprdunk..
3. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
Chicool, tak já se ségry zeptám. V sobotu k ní jedeme a chtěla jsem jí zavolat, kdy přijedeme, tak s ní určitě budu mluvit. Ale třeba to bude stejné jako u těch papilomavirů, kdyby byl tak agresivní kvůli mimískovi, bylo by to povinné vyšetření před umělým oplodněním a to se prý nedělá.
3. zář 2009 ve 14:47  • Odpověz
tauru: včera jsem byla u svého gyndr a říkala mu, že HA je tedy vysazená a že se snažíme. na žádný opary nebo něco podobného se mě tedy opravdu nezeptal. kdyby to bylo tak nebezpečné tak by se snad měl zeptat ne? teda doufám ...
a ta těhulka o které si psala - nemohlo to být něco ještě něco jiného, nebo to bylo vyloženě z toho, že se jí udělal opar??
3. zář 2009 ve 14:47  • Odpověz
taurusenko, no tak já jsem se svojí gyndr ještě těhotenství pořádně neřešila , byla jsem tam v květnu na cyto a teprve od června se snažíme, až tam půjdu kvůli tomu zánětu, tak se jí na to zeptám. Ale věřím tomu, že je to agresivní vir, mě vždycky když se klube, tak je to taková bolest, že si připadám, jakobych měla chřipku. A chřipka v těhu je také nebezpečná (mýmu kamarádovi se nevyvinulo 1 ucho, protože jeho mamka měla v těhu chřipku). No ale ta listovka mi na to zabírá, opary se mi z nedostatku béčka už nedělají, ale mě se dělají třeba i z leknutí. Chjo. Ale díky za info, mě by to fakt nenapadlo.
3. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
tauru: tak to budeš moc hodná :wink: jsem teda fakt zvědavá na odpověď. to by mě vážně nenapadlo, že by takový "obyčejný opar" mohl způsobovat něco takovýho..
3. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
taurus: tak to budeš hodná, když se ségry zeptáš, předem moc děkujeme!!! :slight_smile:
3. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.