• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Prostějova

(Zamčená)
7. června 2011 
No tak to dopadneme stejně. Těhotná bych chtěla být přes zimu a to je u rodičů nejlíp. Venku se pracovat nemusí a doma všecho dělají mamči. Normálně jim pomáhám, ale nemusela bych. Určitě bych si tam odpočinula víc, než když doma lítám kolem rodinky. No ale říkala jsem si, že když by mě chytila köntrola, no tak by mi sebrali nějaké penízky a co víc můžou, že? Ale podle nového už by myslím hrozila pokuta 50 000,- Kč a to by bylo horší. A nevím ,jestli to nebude platit už od ledna. No ale to je jedno. Po vánocích už se klidně budu válet doma. A všichni budou jezdit k nám. Uklidí mi, navaří :slight_smile: No ne, mě je doma dobře, ale rodiče taky ráda vidím. A nemoct je navštívit půl roku? Doktor je blázen.
3. kvě 2007 ve 21:42  • Odpověz
Oli, to je, s tímhle mě teda namíchl :angry: . O Peti vůbec nic nevím, taky jsem čekala, že se ozve. Všimla jsem si jen, že má nafocený ty testy a k tomu poznámku, že zatím neví, na čem je, že by ty testy trvaly tak dlouho? :confused:
No, nějakejma padesáti tisícama po mě házel taky, jsem si říkala, že si to asi vymyslel, tak asi ne :confused: . Já jsem si taky říkala, že bych to už do mateřské nějak vydržela, jen bych si asi v práci musela domluvit neplacený volno, protože dovolenou už mám vybranou (že jsem se na to nevyprdla) a už mají za mě náhradu, takže se tam nemůžu ani vrátit :confounded:
Jinak jsem si nechala napsat vycházky na odpoledne, protože mám strejdu zubaře, tak mě maximálně budou dopoledne bolet zuby, kdyby něco. Jenže to je mi na ty víkendy na dvě věci. Já teď právě mám ty předporodní kurzy, na ty chodím pondělní dopoledne a taky třeba zítra potřebuju vypadnout na celej den do školy :confused:
3. kvě 2007 ve 21:47  • Odpověz
Já jsem při prvním těhotenství ležela od 30týdne v nemocnici. Jen tak. Nic mi nebylo. Prý pro jistotu, když čekám ty dvojčata. Tenkrát se to tak dělalo. Naštěstí mi to zjistili až v tom 30 týdnu. Ostatní holky co čekali dvojčata si užili daleko víc. Už na začátku je preventivně zašívali, pak je preventivně občas poslali do špitálu. Ze mě byli nešťastní, že už je na všechno pozdě. Naštěstí, protože jinak by mi z bezproblémového těhotenství udělali problémové. Dneska už to tak ale není. Ale v tom špitálu nám nedovolili ani jít k holiči do vedlejší budovi, ani si sednout na lavičku před barák. Jak v base. A přitom těhotným snad čerstvý vzduch prospívá. Ale potom co sestřenice chtěla jít domů na vánoce, podepsala revers a doma potratila, jsem se dost bála.
3. kvě 2007 ve 21:47  • Odpověz
autor
Jitu, no já právě doufám,že to u mě s těma vycházkama dopadne líp, protože chci v ty úterky jezdit do školy (nebo aspoň občas). A myslíte,že choděj na kontroly i o víkendu? Já někde slyšela,že po sedmé večer už nechoděj...?
3. kvě 2007 ve 21:49  • Odpověz
No je to složitý. Neřeknu, kdyby nás podezřívali, že simulujem. Ale to s tímhle dost dobře nejde, že?
3. kvě 2007 ve 21:50  • Odpověz
autor
To je pořád, že je malá porodnost, ale když nám takhle stěžujou těhotenství, tak se nemůžou divit - já si třeba nedokážu představit,kdyby mi neschopenku nedal, jak budu dělat krátký, dlouhý týden - dvanáctky...šrumec celej den tady, v létě vedro - ale v bytě teda taky nechci devět měsíců sedět.
3. kvě 2007 ve 21:52  • Odpověz
Není to pravda. U doktorů dělám. Pokuty se ještě neplatí, ten zákon ještě není schválený. Teda nebo je, ale odsunuly jeho platnost. A ta kontrola prý může přijít kdykoli. Ty máš být prostě doma. A když prý přijdeš domů a najdeš tam lístek z kontroly, tak prý je tam číslo na které máš co nejdřív zavolat. Když budeš prý pryč chvilku a řekneš, že sis šla nakoupit, protože jsi delší dobu sama doma, tak na to máš prý nárok. Ale to je tak všechno. Ještě prý musíš dokazovat, jestli ti fakt neměl kdo nakoupit. Ale zkusím se poptat přesně. Kámoška je u jiného doktora a doslatala vycházky neomezené.
3. kvě 2007 ve 21:53  • Odpověz
Já jsem si říkala, že právě kvůli tomu budu pokud možno do konce roku dělat a pak se budu válet doma. 4 hodiny vycházek mi v zimě bude stačit bohatě. A alespoň si všechno uklidím a přichystám na mimčo. Všechno pěkně pomaličku. Jenmám strach, abych při tom válení moc nepřibrala. Jituš, kolik si zatím přibrala?
3. kvě 2007 ve 21:56  • Odpověz
Miri, tak to jsi mě uklidnila. To, že mi seberou prachy, bych měsíc přežila, manžela by sice trefil šlak, ale taky by to rozdejchal :grinning:
A to razítko od jinýho doktora mít můžu? Třeba toho zubaře, nebudou oponovat tím,že jsem měla jít až o vycházkách?
Jo, a když bydlíme v paneláku, tak kdyby se na mě nedozvonili, tak mají povinnost dostat se nějak ke schránkám, aby mi tam mohli nechat ten lístek (třeba zazvonit na někoho jinýho, aby je pustil do baráku)? Asi jo, že? Jak jinak by dokázali, že u nás byli a já jsem neotevřela?
Mám nejapný dotazy, co? :grinning: :grinning:
No, mě přes zimu taky stačily 4 hodiny, ale teď už mě to nějak nebaví. Kolikrát se v sobotu večer v sedm sbalím a jedu k manželovým rodičům (on tam většinou tráví víkendy, bo tady by se nudil, tam má spoustu práce) aspoň na ten večer a noc a ráno pěkně mažu před osmou zpátky. Taky jsem slyšela, že můžou přijít kdykoliv (konkrétně teda od 6-ti do 22-ti, ale nedivila bych se, kdyby to bylo 24 hodin denně).
No, přibrala jsem zatím 8 kg a doufám, že se zastavím tak maximálně na 15-ti :confused: . A to fakt víceméně sedím doma na zadku u počítače :grinning:
3. kvě 2007 ve 22:03  • Odpověz
Tak to jsi moc nepřibrala. Já jsem s dvojčatama přibrala 21 kg. Ale 2 měsíce po porodu jsem měla o 7 kilo míň než když jsem otěhotněla. Tak doufám, že to tak bude zas. Jinak nevím. Taky jsem se ptala,co když budu spát a neuslyším je. A nebo když si dám rádio nahlas a neuslyším je. A to se mi stává. Jednou jeden chlap co jsme ho měli objednaného čekal před barákem půl hodiny. Pustil ho až manža když přišel. A on neodešel, protože slyšel, že hraje to rádio a že já ho asi neslyším. Třeba by to té kontrole taky stačilo. No ale oni asi taky potřebují podpis a zapsat ti to do neschopenky. Jak jinak by vykazovali co celý den dělali. No ale to všechno je prý můj problém. Jo ale k doktorovi chodit můžeš kdykoli. Na to ti vycházky nedávají. Jen ti to pak ten doktor asi musí potvrdit.
3. kvě 2007 ve 22:14  • Odpověz
Kam si zmizela Oli? Už jsi šla spinkat? Nebo jsi snad v práci?
3. kvě 2007 ve 22:15  • Odpověz
Tak to on by vyžehlil, není problém. Dokonce k němu i chodím se zubama, nejsem cvok, abych horko těžko sháněla zubaře, když máme jednoho v rodině. Přerov není zas tak daleko. Jo, ještě bratránek je psychiatr, ale to nevím, jestli by mi sežrali,že mi z toho sezení doma hráblo :grinning: :grinning:
Na to, že jsem je neslyšela, bych se asi vymluvila těžko, máme byt 60m2 a zvonek ječí tak, že by to vzbudilo i mrtvýho. Kolikrát jsem se ráno vzbudila třeba kolem půl osmé, když zvonily Chariťačky u sousedky a přemýšlela, jestli to není u nás :grinning: :grinning:
No, a sprchu a fénování, to by mi asi taky prý neprošlo, bo oni prý třeba zvoní půl hodiny, pak se za pár minut vrátí a zase :confused: . A jinak je taky problém pacientů, jestli nefunguje zvonek. No děs a hrůza. Tak doufám jen, že sem nikdo nepoleze :confounded:
No nic, jdu spinkat,zítra jdu na zkoušku, tak ať jsem schopná tam něco napsat. Dobrou noc :wink:
3. kvě 2007 ve 22:19  • Odpověz
autor
Miri už jsem tu, jsem v práci, tak jsem musela něco dělat chvilku.
3. kvě 2007 ve 22:21  • Odpověz
autor
Jiti, držím pěsti, ať zítra písemka dobře dopadne.
3. kvě 2007 ve 22:22  • Odpověz
No teda nejsi v té práci nějak moc často?
3. kvě 2007 ve 22:26  • Odpověz
Jo a jinak Jituš dobrou noc.
3. kvě 2007 ve 22:26  • Odpověz
autor
:frowning2: Miri ani ne, tak nějak normálně, v krátkém týdnu středa, čtvrtek noční, v dlouhém po,st,pá,so,ne denní
3. kvě 2007 ve 22:28  • Odpověz
Takže teď budeš mít vono až do pondělí jo? No já od toho taky odbíhám. Snažím se tady trochu uklidit. Zítra to po práci nestihnu, chtěla bych hned jet a nechce se mi v neděli vracet do bince. Jsem sice na 10 objednaná v Olomouci na vyšetření a pak už do práce nemusím, ale když to tam proběhne rychle, tak budu doma dřív a když to bude trvat, tak taky můžu přijet později než z práce. Nevím jestli půjdu jen na jedno vyšetření a nebo jestli mě pošlou ještě i někam jinam. A to už jsem dneska vygruntovla auto, protože co stavíme, tak ho používáme spíš jako náklaďák a ne osobák. Občas se v práci bojím, aby někdo nechtěl svézt domů, protože se stydím. A když ho uklidím, tak to dá manža rychle do původního, tedy špinového stavu. HÓÓÓÓdně špinavého.
3. kvě 2007 ve 22:34  • Odpověz
autor
no zejtra musím ve čtyři odpol do práce na nějaké školení (bohužel), chtěli jsme jet k našem hnedka odpol brzo, ale bohužel musíme jet až v sobotu. Máme tu jen motorku, autí jsme minule nechali u tchýně, takže bychom asi zmrzli večer na motorečce.
3. kvě 2007 ve 22:37  • Odpověz
No jo, ale zítra večer má začít pršet.
3. kvě 2007 ve 22:44  • Odpověz
autor
no navíc, tak doufám,že v sobotu ráno nebude. :unamused:
3. kvě 2007 ve 22:46  • Odpověz
No to právě má víc než v pátek a má být zima. Jezdíte každý víkend?
3. kvě 2007 ve 22:47  • Odpověz
autor
většinou tak jednou za měsíc.
3. kvě 2007 ve 22:48  • Odpověz
Tak jsme to dělali taky. Ale teď už mě nebaví pořád balit a vybalovat. S dětmi jeto složitější. Takže jezdíme míň.
3. kvě 2007 ve 22:53  • Odpověz
autor
jojo, a děcka už taky radši spíš zůstanou tady ne,maj už jiný zájmy :slight_smile:
3. kvě 2007 ve 23:00  • Odpověz
To je pravda. K našim ještě jezdit chtějí. Mám tam ségry, jejich děti, jejich manžele, strejdu a jeho děti. Nikdy se tam nenudíme. U manželových rodičů jsme jen my a oni a v neděli na oběd chodí manžova babička. A celý víkend nevytáhnem paty z baráku. Děcka se tam strašně nudí. No ale s tím se dalo počítat. Taky si pamatuju jak jsem řvala, že k babičce na prázdniny nejedu, protože všichni kámoši budou doma a máme jiný program. A to mi bylo o hodně míň než teď našim děckám a babičku s dědou jsem měla moc ráda. Ale stačilo mi je občas vidět když příjeli a stejně jsem hned mazala ven. Ale to bohužel tchán nechápe a děckámto vyčítá. Že už pro ně staří lidé nic neznamenají, že se jim nemůžou věnovat když přijedou. No jo, holt nemůžou. Babička to chápe, ale ani ona to dědovi neumí vysvětlit. Proto se tak těší na mimčo.
3. kvě 2007 ve 23:06  • Odpověz
autor
no vidíš, takže až bude mimi, tak bude spokojenost na všech stranách. :slight_smile:
3. kvě 2007 ve 23:14  • Odpověz
To jo, ale jestli se to podaří. Oni si dětí neužili kvůli tomu že chodili do práce a teď když už jsou v důchodu, tak není už čeho si užívat. Taky budu ráda, že si oddechnu od práce. Není to tam špatné, ale papíry mi už lezou na mozek. Každý blbec, který se nudí, musí vymyslet nějaký papír. Pořád vyhrožují kontrolami, pokutami, kriminálem a kde čím. Vím, že na mateřské si neodpočinu, ale bude to zase jiná činnost. Pro tebe bude možná ještě mateřská zabíračka. Pro mě možná už hračka. I když kdo ví. Stačí jedno zlobivé dítě a je všechno jinak.
3. kvě 2007 ve 23:17  • Odpověz
autor
Vyjde to určo. Já si chci mateřskou užít, nechci být zavřená doma s mimískem, jako švagrová a brečet, že jsem doma izolovaná. Pokud to aspoň trošku půjde a mimísek bude společenskej, tak budem výletovat, chodit mezi lidi...Chci vyzkoušet látkové pleny, teďka vyráběj takové speciální, možná je to práce navíc... ale pověsit...není až tak velká dřina
3. kvě 2007 ve 23:23  • Odpověz
Já jsem si látkový užila. Všude je tahat sebou. Nejdřív čistý, pak špinavý. V noci děti pročuraný až po bradu a pořád opruzený. Já se teda těším na ty papírový. A mateřskou jsem si představovala jako ty. Načinčané miminko v krásném kočárku. Cukrárny, procházky,,koupák, výlety. Prostě pohoda. Nebylo to tak. A víš jak si mateřskou představuju teď? Načinčané miminko v krásném kočárku. Cukrárny, procházky,koupák, výlety. Prostě pohoda.Nedávno jsme se tomu s kámoškou smály. Teď jí řekly, že čeká ty dvojčata a smích nás přešel. Teda mě zatím ne, ale chtěli jsme všude chodit spolu. Zkus si najít téma Mýtus o dobré matce. Nebo špatné matce. Teď nevím. Je zamčené, ale číst se v něm dá. Je tam kus pravdy. Nečetla jsem to celé, ale už ten první článek je dost pravda. Na tom jsme se s holkama shodly.
3. kvě 2007 ve 23:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.