• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Prostějova

(Zamčená)
7. června 2011 
Ahoj Oli. Tak co byteček? Měli jste se myslím jít dneska podívat, ne?
2. kvě 2007 v 19:54  • Odpověz
autor
Ahoj Miri, jojo dneska jsme byli v tom Kostelci a pak jeste v Lesanech - a máme tedka velký dilema - libi se nam oba, tak premyslime,dumame... a musime se rozhodnout tento tyden.
2. kvě 2007 ve 20:12  • Odpověz
My jsme náš domek kupovali přes realitku a měli jsme s ní tak špatné zkušenosti, že jsem si říkala, že ti to raději musím napsat. Taky kupejete přes realitku? Jo a jinak. Myslím, že Kostelec je lepší. Je tam všechno.
2. kvě 2007 ve 20:17  • Odpověz
autor
Jojo taky přes realitku. No právě - v Kostelci je všechno, ale ty Lešany jsou se zahradou a garáží. To pořád nebyl žádnej byt a teď najednou dva.
2. kvě 2007 ve 20:19  • Odpověz
Ahoooj Oli !!! Rada te zas "vidim", tak uz mas manzilka doma z te daleke ciziny?
2. kvě 2007 ve 20:22  • Odpověz
autor
Ahojky swetlu, jojo už je doma, huráááááááá. Také Tě ráda vidím, tak jak rostete? :wink:
2. kvě 2007 ve 20:25  • Odpověz
TAk na realitky bacha. Kámoška má tu samou zkušenost. No ale je fakt, že zahrada a garáž jsou taky důležité. Tak to bych asi taky nevěděla. A jak ty byty vypadají?
2. kvě 2007 ve 20:26  • Odpověz
autor
no oba jsou po rekonstrukci, takže fakt pěkný. a jakej problém jste měly s těma realitkama?
2. kvě 2007 ve 20:35  • Odpověz
no Oli, ani se neptej...jen pockej, vsak ono te to taky ceka. Ze me uz je pekny obr, nemuzu se ani hnout, vse me boli...a pak ze je tehotenstvi krasne :sweat_smile:

Koukam ze tu probirate bydleni. No ja musim rict ze my jsme meli nejake zahadne stesti, pac jsme kupovali barak taky pres realitku a meli jsme uplne milionovou pani ktera za nas vsechno vyridila, zaridila, ja jen chodila podepisovat a jsme straaasne spokojeni.
2. kvě 2007 ve 20:39  • Odpověz
No tak od nás si realitka vybrala peníze a neudělala vůbec nic. Museli jsme si barák vyplatit z dluhů, zařídit si všechno od odhadu až po kupní smlouvu. A ještě nám vždycky tvrdili, že je to udělané a my jsme na to přišli vždycky až když se dlouho nic nedělo a sami jsme si to obešli. Dostali kupu peněz za nic a nakonec obrali o peníze i předchozí majitelku. A s touhle realitkou měla tu samou zkušenost i kámoška z Přerova. A jiná zase měla přes realitku zařízený pronájem bytu, dali zálohu, byli sbalení a oni jim řekli, že se u nich v realitce špatně domluvili a pronajali ten byt 2 zájemcům. Omluvili se jim a zálohu vrátili, ale dovedeš si představit, jak byla naštvaná.
2. kvě 2007 ve 20:46  • Odpověz
autor
No tak to je hustý. A jaká to byla realitka? Nerada bych někomu naletěla :frowning2:
2. kvě 2007 ve 20:47  • Odpověz
Miri tak to je fakt drsny. Nam prave zajistili odhad a dokonce domluvila pani i uver v bance..jak rikam jen jsem podepisovala. Nechci delat reklamu ale byla to JH realitka, jsou primo z PV.
2. kvě 2007 ve 20:58  • Odpověz
Poslela jsem ti to do IP. Nerada bych aby na mě někdo poslal ukrajince. Hlavně nedávejte celou částku těm co ten byt prodávají, ale dejte si do smlouvy, že zaplatíte daň z prodeje nemovitosti a o to jim dáte míň. Protože když ji pak oni nezaplatí, tak ji ze zákona zaplatíte vy a nepomlže vám ani kdyby jste se soudili. Finančnímu úřadu to musíte zaplatit hned a pak se můžete soudit s těmi předchozími majiteli. Ale co s těmi dnešními soudy....
2. kvě 2007 ve 21:00  • Odpověz
TAk JH znám. Děda přes ně taky kupoval barák. Bez problémů. Znám i majitele. Ale jenom zběžně.
2. kvě 2007 ve 21:02  • Odpověz
autor
a jak je to z provizí realitky. Mě docela překvapilo, že zaplatím za byt, plus pak ještě něco realitce.
2. kvě 2007 ve 21:03  • Odpověz
No tak ta provize je právě za ty služby co poskytnou vám i těm co vám to prodávají. Když je teda poskytnou. No vlastně i když ne, že! Ale člověče, tu realitku si má platit ten co si ji najal, teda ten co prodává a zadal jí to. No ale je pravda, že když vám řeknou, že vám to neprodají, když to nezaplatíte, tak vám nic jiného nezbyde. A nebo to můžou zaplatit oni, ale o to vám navýšit cenu. To si nevybereš.
2. kvě 2007 ve 21:09  • Odpověz
autor
já to nechápu ty jejich provize, podle mě to zaplatěj obě strany asi.
2. kvě 2007 ve 21:15  • Odpověz
autor
je fakt,že některá realitka to už zakalkuluje do ceny, takže ani nevíš, že to platíš.
2. kvě 2007 ve 21:16  • Odpověz
jj, provizi platis vzdycky. to vis z neceho ta realitka musi byt ziva :sweat_smile: Ja slysela ze to byva vetsinou kolem 5 procent z kupni ceny. Ale u nas ji treba platil prodavajici, protoze oni si tu realitku vlastne najali tak oni platili.
2. kvě 2007 ve 21:17  • Odpověz
autor
no tahle realitka chce 3%, což mi nepřijde tak strašný
2. kvě 2007 ve 21:19  • Odpověz
My jsme realitce neplatili nic. To už by si netroufli, Kdyby jsme tenkrát couvly, tak by to byl dost průšvih. A ne pro nás. Jo a peníze jsme předávali jen přes právníky. TEn si taky potom nechá částku na tu daň a pošle ji tam. Do té doby není kupní smlouva platná. Ale vyplatí se to. TA daň je 5% z odhadní ceny. A je jedno jestli vám to prodají za 1 korunu. Ale samozřejmě, že když vám to prodají za víc než je odhad, tak to platí z toho, za co to prodali.
2. kvě 2007 ve 21:22  • Odpověz
autor
no my si chcem taky vzít právníka, protože přece jen je to dost peněz.
2. kvě 2007 ve 21:25  • Odpověz
A už nějakého máte? TAky jsme narazili na špatnou právničku. A ta dělá tady v Prostějově ty nemovitosti kde komu. Asi za rok se totiž objevil dluh a ona nám tvrdila, že ručí za to, že je to bez dluhů. Máme to i ve smlouvě. Museli jsme to zaplatit a jen jsme si gratulovali, že to bylo jen 5 tisíc a ne 5 milionů. A okamžitě nám napsali, že když nezaplatíme, dorazí exekuce. Asi by jsme to vysoudili zpátky, ale jak jednou dorazí exekuce, už se ti těžko podaří dostat něco zpátky. Ale kdyby to bylo těch 5 milionů (ale i daleko míň) tak jsme na to neměli a co by jsme nadělali. Jo a tu daň nám do smlouvy nedala vůbec.
2. kvě 2007 ve 21:30  • Odpověz
autor
No právěže nemáme. :frowning2:
2. kvě 2007 ve 21:33  • Odpověz
Právníka žádného neznám. Vy taky o nikom nevíte?
2. kvě 2007 ve 21:36  • Odpověz
autor
my bohužel, tím, že nepocházíme z PV, tady moc známejch nemáme. Teďka kukám na hypotéky, jedna realitka mi pořád tvrdí,že Hypotéka České Spořitelny není dobrá, tak jsem z toho už všeho hotová.
2. kvě 2007 ve 21:43  • Odpověz
My máme od České spořitelny a byli jsme spokojení. Hlavně s tím, jak rychle to vyřídili. Ostatní požadovali papíry, které jsme ani nebyli schpni dodat. Třeba chtěli aby jsme už byli v katastru jako majitelé. Nebo chtěli výplatní pásku k výplatě která ješrě nebyla. No prostě hrůza. Ale je fakt, že teď se manža díval a říkal, že má spořitelna dost velké úroky oproti jiným. Ale to se opravdu vyplatí obejít a zjistit. Máte to totiž na dost dlouho. Jo a víš, že se dá použít i bezúročná půjčka ze Státního fondu rozvoje bydlení. Vy by jste asi mohli dostat 300 000 tis. My taky nejsme z Prostějova a máme vlastně známé jen z práce. Oba. Ale stýkáme se většinou jen s těma mýma, protože jsou z Prostějova.
2. kvě 2007 ve 21:48  • Odpověz
Jo a kde teď vlastně bydlíte?
2. kvě 2007 ve 21:49  • Odpověz
autor
My teďka bydlíme přímo v Prostějově, v paneláku, kousek od centra. No o té půjčce vím, ale my si ji vzít nemůžem, protože manžel je spoluvlastník nemovitosti. My máme u spořitelny i normální běžný účet, mi přijde jednoduší to mít všechno v jedné bance a ne posílat to sem a tam. Mi se nelíbí, že on prostě tvrdí jak je Spořka špatná a pořád nám předhazuje tu Komerčku, až mi to ukáže na papíře, tak proč ne...
2. kvě 2007 ve 21:54  • Odpověz
Tak to máš pravdu. Ještě si ale bude muset asi manžel platit pojistku. TA myslím taky není malá. Ale nevím to přesně. Tohle u nás řeší manžel. I když ten tvůj by už měl být dávno dobře pojištěný, ne?
2. kvě 2007 ve 21:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.