• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
Ahoj :wink:
Vy už tady "rodíte"? :grinning:
Já bych šla do Vítkovické nemocnice, Porubu už jsem si zkusila a natrefila na porodní asistentku, která mi příliš nepomohla, hlavně psychicky, tak bych zkusila něco jiného....ale kdo ví, kdy to bude :wink:
Každopádně s naší rychlostí porodu, příště pojedu do té nejbližší, jinak to nestihneme :sweat_smile:
7. led 2009 v 10:38  • Odpověz
Ale ty tt vám už pěkně naskakují, to je šílené :wink:
7. led 2009 v 10:40  • Odpověz
ahoj beránku,
jen teoretizujeme, :grinning: :grinning:
no Vítkovice mívají dost často prý teď stop stavy.
Zuzi tak tobě se nedivím bydlet v porubě a mít už za sebou jeden porod ve fakultce tak tam jdu zase.
7. led 2009 v 10:41  • Odpověz
beranku jj už rodíme :slight_smile:to já bych si mohla zajet snad ještě k Apolinářovi s naší rychlostí :wink:
Hafi: je pravda, že jsem nenatrefila na zrovna nejlepší přístup ke kojení ale! Rozkojila jsem se sama a snadno doma. Kdyby ne, stejně si přizvu laktační poradkyni. Dvěma maminkám, co se mnou byly na pokoji, se sestřičky věnovaly s kojením jak mohly. Že jsem huba líná a neřekla si je můj problém. U porodu jsem měla skvělé PA, díky nim to bylo všechno snadnější.
No ale ty Stop stavy a tak to mě děsí... je to stejně věda, co, kdyby byla jedna nemocnice tak nikdo neřeší, jak to tam chodí a jezdí se tam :slight_smile:
7. led 2009 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz
jj a bylo by to stokrát jednodušší :grinning: :grinning: a taky existují diskuze, že :slight_smile: kde se člověk dozví plno špatných zkušeností. a pak má strach. no nic lepší na to nemyslet nějak bylo nějak bude. Hlavně ať se to narodí zdravé a já už si nějak poradím i kdybych si měla pobrečet do polštáře z hnusného přístupu lidí. S tím nic nenaděláme.
7. led 2009 v 10:51  • Odpověz
Hafi já brečela snad pořád... a to jsem nikoho špatného nepotkala. Prostě psychika dělá divy...
7. led 2009 v 10:51  •  2 děti  • Odpověz
Jojo, Hafi, to souhlasím, bez komfortu to přežiju :wink: O Porubě mi bylo řečeno přesně to, co píše ona sestřička z Fifejd a krom toho, že sestry rodičky okřikují, když u porodu křičí! No to nepochopím vůbec!!! :angry: Já nad těma Fifejdama taky začala hodně uvažovat v poslední době. Navíc to mám z domu nejblíž a vrátila bych se na místo činu (mamina mě tady taky rodila :wink:) :grinning: No jo, ale jestli se mají Fifejdy rekonstruovat a ve Vítkovicích bude stop stav...:sweat_smile:
Jó a ten kurz vypadá dobře... Akorát ta cena mě trochu děsí :frowning2:

Beránku, to víš, tak si to nacvičujem:grinning:

Ježiš, Zuzi, to mi ani neříkej, obávám se, že po porodu se ze mě stane slzavé údolí!:grinning:
7. led 2009 v 11:21  • Odpověz
Joo, a ještě, Žabi... Nad tou kosmetikou pro Mel (muhehe, používám tuhle univerzální zkratku :grinning:) dost uvažuju! Tak trochu počítám s tím, že bude atopik po mě, i když tajně doufám, že to chudra nezdědí :pensive: Takže nejdřív asi vyzkouším něco obyčejného, rozhodně neparfémovaného (napadlo mě třeba přírodní bambucké máslo), a kdyby se to náhodou bobině rozjelo, budu investovat do Biodermy...Je to sice drahé jak sviňa, ale mám na sobě odzkoušeno, že má dobré výsledky...
No a hlavně jsem četla, že není dobré nakupovat celé sady, spíš vzorky a podobně, boť didinka jsou hodně citlivá :wink: Někde píšou, že citlivější než kůže rodičů - ale u mě si myslím, že moje kůže je přecitlivělá až až, tak jsem takový pokusný králíček :wink:
7. led 2009 v 11:25  • Odpověz
No jedině chodit rovnou na kurz do nemocnice na Fifejdách na těch jejich stránkách tam je to napsané, že ho provádějí. Tak to by chtělo na fifejdy zavolat a optat se a domluvit se na to kdy bychom se mohly zajít podívat. :wink: :wink:
7. led 2009 v 11:26  • Odpověz
Jojo, Hafi, a hlavně zjistit, jestli nám je kdyžtak v květnu nezavřou, že?? :grinning:
7. led 2009 v 11:43  • Odpověz
autor
Holky nemám moc času psaát, večer napíšu více. Ale ten Lotos je prý super - kámoška co rodila v červenci si ho moc pochvalovala - a chodila tam s manželem akorát na 2lekce šla sama - to prý bylo o kojení. ALe je to dražší.
Jinak Hafi můžeš se zeptat té tvé kamarádky ještě s tou dovolenou.
Jestli je nějaký z účetního hlediska problém zaúčtovat ted v únoru celou dovolenou kdybych si ji vybrala, když ještě zatím nebudu mít odpracovaných těch 60dní - i když vím že tento rok odpracuji těch 60dní(počítám do toho i tu mateřskou). Aby mi třeba neřekli že to nejde z účetního hlediska. To by mě moc zajímalo. Doufám že jsi z toho pochopila co jsem napsala. Musím se pak doma mrknout co ta tvá kámoška ještě psala.
Jinak mi neříkejte že Fifejdy budou zavřené - to jsem se mohla zeptat včera svého doktora který tam dělá primáře jestli tam bude zavřené a od kdy. No zeptám se kdyžtak příště pokud to do té doby nezjístíme.
Já vůbec nevím jakou kosmetiku kupovat - a hlavně co z ní.
Dneska si chci zavolat do toho Krtečka jak to tam funguje. A hlavně jestli tam můžou chodit i chlapi.
Tak já se tu objevím večer. Zatím papa
7. led 2009 ve 12:13  • Odpověz
No žabi já myslím, že by to neměl být vůbec problém, jde spíš jen o to zda na to máš nebo nemáš nárok a pokud těch pracovních dnů máš nad šedesát tak je vše ok, ale ještě se raději zeptám.
Jinak ty se optej toho svého doktora teda, když máš tak dobré kontakty. :wink:
Andu já si to včera pořádně četla a nám třeba vzp-čko přispěje 1000,- takže to budeme mít jen za 200,- a to už je super jen si to musíme zaplatit a s účtenkou dojjít na pojišťovnu. :wink:
JO a co se týče kosmetiky tak bych preferovala Johnson a niveu ty dvě mám ráda (teda já mám ráda i jiné) ale mezi oblíbenými značkami mají tyto dvě dětskou kosmetiku.
A zatím bych koupila mýdlo nebo takový ten spešl gel na koupání, olejíček a toť asi zatím vše ono se pak časem ukáže co je třeba a nebo nám maminky (zuzi a beránek) poradí. Vím že kamarádka měla ještě speciální kremík na pupíček.
7. led 2009 ve 12:34  • Odpověz
Andu, mě okřikovali v Porubě ať nekřičím...nechápu, prostě člověk nechce dělat hysterické scény, a já zvlášt nejsem ten typ, ale u toho porodu člověk sám sobě většinou neporučí. To je přesně to, co se mi tam nelíbilo, ale je to fakt o lidech, na které člověk natrefí a v jaké náladě zrovna jsou, to je jasné.
7. led 2009 ve 12:41  • Odpověz
Hafi, fákt, VZP taky přispívá?? No tak to by pak byla jiná :wink: Já si právě na stránkách toho Lotosu VZP nevšimla, tak jsem byla nasratá, že na co mi ta pojišťovna vůbec je :sweat_smile:

A co jsem slyšela, co se kosmetiky týče, když je citlivější mimouch, prý Johnson nic moc :unamused: Taky se prý nedoporučuje heřmánek, i dyž ve spoustě dětské kosmetiky je. A taky jsem četla, že do 1 roku věku dítěte je mýdlo skoro zbytečné, tož nevím... Já teď koukám na Weledu a nevypadá to špatně - mají krém i olejíček s měsíčkem, tak to by mohlo sedět i citlivému miminku...A podle sebe a své kůže možná budu radši Melinku mazat krémem - já třeba oleje blbě snáším...
7. led 2009 ve 12:41  • Odpověz
Hafi, my používáme kosmetiku na Beatku hodně málo, dostali jsme kvalitní od Justu a používáme jen tělové mléko a pak na koupání šampon na tělo, jinak vůbec nic. Používali jsme z počátku i krém na zadeček, ale Beatce se zapařeniny neudělaly nikdy, jen na dovolené, když měla průjem, takže na zadeček jsme dávali jen po porodu, teď už vůbec. Oleje na tělo taky nepoužíváme. Teď máme na koupání i na tělo Jahnson, a krém na obličej máme od Hippu.
Ale fakt záleží na pokožce miminka, to naše nemá žádné problémy...
7. led 2009 ve 12:45  • Odpověz
a teď jsem ještě našla toto http://zasilkou.cz/shop/zdravi/pece-o-dite/aloe-vera-baby-hydratacni-telove-mleko-300-ml Takže to asi fakt udělám tak, že odzkouším, třeba nějaké vzorky, jestli půjdou sehnat a uvidím :wink: Zatím to teď kupovat nebudu
7. led 2009 ve 12:45  • Odpověz
No, Beránku, vidíš, tak to jsi třetí, co mi říká, že ji okřikovali, aby nekřičela... To fakt nepochopím! Ty baby nerodily?? Jako taky doufám, že nebudu řvát jak ve filmu, ale kurec rodí já, tak si snad můžu taky zařvet, ne?! :grinning: No ale u porodu se mnou chce být můj drahouš a ten by je asi pěkně sjel, kdyby pyskovali :grinning:

S tou kosmetikou - je fakt, že já možná moc straším :wink: Jak říkám, počítám raději s tím, že malá bude mít kůži po mě, tak abych jí zbytečně nedráždila...
7. led 2009 ve 12:48  • Odpověz
Holky z dětské kosmetiky doporučuji Niveu, po Johnsonech je hodně alergických reakcí prý, anebo výborná je ještě BUBCHEN.
Já jsem dostala u gyndr a v porodnici takový ten balíček pro maminky, v každém byl vzorek koupele pro miminka NIVEA, to jsem vyzkoušela potom doma na koupání a protože vyhovovalo, koupila jsem velké balení. Na zadeček a popraskané bradavky jsem měla Bepanthen velký. Pro mě zázračný. Jinak jsem měla od Nivey balzám proti chladu (což pro nás asi je bezpředmětné tentokrát), pak líh na pupík, krémík bych tam asi nedávala.... a po koupeli jsem mazala krémem měsíčkovým od Bubchenu. No a to je vše. Od půl roku jsem po koupeli mazala Johnson mlékem pro dobré spaní a pak jsme začali používat šamponek. Ale to není nutné,že.

Kurzy: nechodila jsem, takže nevím. Měla jsem načteno hodně z knížek a raději jsem nchtěla vědět, jak to vypadá na porodním sále :slight_smile: Jako druhorodička už chodit nebudu... a s tím okřikováním tos mě andu teda překvapila. Ještě jsem nictakového neslyšela a to o Porubě kolují docela husté historky! Mě teda nikdo neokřikoval a to jsem rozhodně nebyla potichu. Naopak mě moc mile povzbuzovali a celých těch několik hodin podporovali. Já jsem zase slyšela historky o Fifejdách, tak ono je opravdu všude něco... no jsem zvědavá, jaké budou nakonec pocity po porodu...
7. led 2009 ve 12:50  •  2 děti  • Odpověz
Okřikování opravdu nechápu, protože já jsem si myslela, že podle "příručky" asistentka řekne maminko tlačte a já zatlačím, netlačte - nebudu tlačit, žádný křik jsem u sebe nepředpokládala. A skutečnost byla taková, že řekli tlačte, netlačte, mému tělu to bylo jedno, prostě mozek a tělo fungovaly odděleně, já jsem vědomě neudělala nic a navíc jsem sama sebe slyšela jako z dálky, jen ten svůj křik, hrozně zvláštní pocit, opravdu jsem byla mimo.
Ale zase se těším, že si to zopakuji s mnohem lepším výsledkem, přece není možné, abych to nezvládla taky jako podle knihy :grinning:
7. led 2009 ve 12:54  • Odpověz
Já jsem chodila na těhotenský kurz i cvičení a plavání a moc doporučuji, protože člověk se tam dostane do skupinky stéjně "postižených" a navíc jsem si třeba ve vodě strašně odpočinula a ty přednášky jsem poslouchala jako relax, opravdu jsem se porodu vůbec nebála, takže mi to vše bylo příjemné a taky tam mají holky různé dotazy, tak se člověk dozví i o věcech, o kterých jsem vůbec neměla ani tušení....
7. led 2009 ve 12:56  • Odpověz
Holky díky tak dle vašich rad se zařídím a koupím teda tu niveu, je to už přece jen stará dobrá značka. Tak to možná měla kámoška na zaražené prdíky, ale jmenovalo se to pupík :grinning: :grinning: :grinning:
No jsem zvědavá na ty naše příspěvky po porodech :wink: :wink: jaké zkušenosti nabereme. Ono opravdu každý člověk je jedinečný a zatímco tobě se může ta a ta sestřička zdát jako sluníčko tak pro druhého je nepříjemná apod. :slight_smile: :slight_smile:
Třeba moje kámoška byla na zubní pohotovosti a říkala, že už ji tam nikdo nedostane ani heverem, že to tam vypadá jak v mučírně. Co čert nechtěl za 4 měsíce jsem tam fičela taky a jelikož mě ten zub bolel jak sviňa tak mi bylo vše jedno a i kdyby mi ho tahal kleštěma od oleje tak by mi to bylo fuk a dokonce jsme se i nasmáli se sestřickou tak že jsem ji tím rozptýlila a místo toho aby mi napsala do zprávy že mi odvrtali plombu tak mi napsala že mi vytrhli zub. :grinning: :grinning:
7. led 2009 ve 13:01  • Odpověz
Hafi, přesně jak píšeš... :wink:
7. led 2009 ve 13:02  • Odpověz
No, Zuzi, já si myslím, že je v podstatě jedno, kde rodíš... Jde hlavně o přístup personálu a na kravku sestru můžeš narazit kdekoliv, že... Akorát na té Porubě by mě asi štvalo, že moc nevysvětlují to kojení... Jinak zas mě tam láká to prostředí... No však uvidíme v květnu. Třeba budu ráda, že nemusím rodit v sanitce a bude mi úplně jedno, že jsem v jiném špitále, než jsem chtěla být!:grinning:
7. led 2009 ve 13:03  • Odpověz
Já osobně bych ale nadstandart chtěla, měla bych aspoň pocit, že moje dítě nikoho kolem neruší a víc bych si odpočinula i já....No prostě mám pořád v sobě ten pocit, že nechci nikoho kolem otravovat...
7. led 2009 ve 13:03  • Odpověz
jj beránku už jen kvůli toho na ten předporodní kurz půjdu. Andu jinak já to taky nikde nečetla ale mám doma ten časopis co chodí z pojišťovny a tam to je napsané že přispívají 1000,- na cvičení nebo kurzy pro těhotné. :wink:
7. led 2009 ve 13:04  • Odpověz
teda holky vy jste rychlé ani nestíhám psát aby to bylo pod tím příspěvkem na který reaguji
tady je to andu ohledně vzp
http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Pripravili-jsme/vyhody2009/matka_dite
7. led 2009 ve 13:08  • Odpověz
no supér, hafi, tak to jsi mě potěšila! Tak to se odvažuju napsat, že do toho jdu :wink:
7. led 2009 ve 13:21  • Odpověz
taky mě to andu potěšilo. Zatím jsem nikdy žádný příspěvěk nevyužíla tak proč toho nevyužít. :slight_smile:
7. led 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
Jé Hafi tak to si mě potěšila s tím příspěvkem od VZP. Tak yjsem nikdy nic nevyužila ale tohle teda využiju. Ten kurz stojí 850Kc, takže to budu mít zadara - superrrrr!!!!!!
Holky mě už se tak nechce. šla bych domů. Já už se jenom modlím at tu dovolenou dostanu.
Jinak já bych taky chtěla nadstandart i před i po porodu. Ale uvidíme jak nakonec dopadneme. Jak píše Andu budu ráda když nebudu rodit někde v sanitce nebo v autě cestou do porodnice :grinning:
A kosmetiku tu teda vidím na Niveu. Používám jí taky doma, takže jí budeme používat všichni.
7. led 2009 ve 13:54  • Odpověz
jééé tak to budou niveové děti-
Žabi mě se už taky nechce já ale mám naštěstí odstrašující případ doma - thcána - a s ním opravdu volné chvilky nechci trávit tak raději v práci a tím se uklidňuji :wink: :wink:
ale jinač bych to klidně už zabalila
až si budeš doma číst ten příspěvěk od té mojí kamarádky tak ji klidně napiš soukromě do interní pošty určo se ti ozve ona je šikula ochotná a na koníka i když nepísne určitě kouká takže jakmile bude mít interní poštu tak ti odepíše :slight_smile: :slight_smile:
7. led 2009 ve 14:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.