• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
hafi jaké bereš vitamíny amažeš si bříško od začátku ??? děkuji
17. únor 2009 v 07:57  • Odpověz
no berryl já beru GS mamavit dostala jsem zkušební vzorek na začátku těhu tak už jsem u toho zůstala jen si dávám tabletku tak dvakrát do týdne, protože jsem někde četla, že díky vitamínovým preparátům se v dnešní době rodí větší miminka, ale zase na druhou stranu si říkám, že miminko přece jen z těla maminky hodně bere tak je třeba přes zimní období dodat něco navíc tak jsem zvolila zlatou střední cestu. Nyní se ale láduji každé ráno hořčíkem, jelikož jsem v sobotu v noci dostala takovou křeč do nohy že jsem dobrou čtvrt hodinu nemohla ani zavřít oko a tak jsem kňučela až jsem probudila manžela. A to jsem kousala do zahlávku ať mě není moc slyšet.
A bříško si mažu krémem od avonu proti striím a ťuk ťuk zatím nic já mám jedině na stehnech, ale ty mám už od doby kdy jsem začla pracovat, začla jsem tak všeobecně přibírat po celém těle jsem zmohutněla a na stehnech se to projevilo striema a proti těm už asi nic nezvládnu, ale bříško je jak malované. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. únor 2009 v 08:05  • Odpověz
děkuji mi právě s GS mamavit není moc dobře, ale zkusím ho brát v jinou dobu spíše k večeru, no a mazat raději začnu, přesně jak píšeš v práci jsem taky přibrala je to i trochu věkem a leností :slight_smile: jinak minulý měsíc jsem dostala vytoužené spinnin. kolo, jela jsem na něm 2x a teď už se na něj jen dívám, ale po porodu se bude hodit
17. únor 2009 v 08:10  • Odpověz
ahoj Hafi, taky se připojuji k dodatečným gratulacím k svátku :wink:
vitamíny: brala jsem Calibrum Babyplan před otěhu a kyselinu listovou, pak jsem změnila na FEmibion, ten jsem brala prvních 5týdnů těhu a pak už nic.
Hafi to s těmi vitamíny je myslím pověra, já brala celou dobu Mamavit s Terkou a měla 3,25kg a 50cm, takže tabulková :wink:
17. únor 2009 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz
mi se po GS mam. vždycky udělá špatně od žalůdku a jde to ven, nevím beru ho po jídle už jsem to zkoušela ruzně :astonished:
17. únor 2009 v 08:26  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: já brala jen do třetího měsíce kys.listovou a Calibrum Baby plan a teď už jen multivitamín normální(má asi 40 složek), ale spec.těhu nic,zdálo se mi to drahé na to, že skoro nic neobsahovaly a to co obsahovaly, bylo stejně ve stejném množství v tom mém mulťáku,tak jsem se na to vyprdla.Jinak pověře, že se rodí větší děti věřím :unamused: kámoška cpala do sebe kdeco a malá měla 4,25 :rolling_eyes: a to bych nerada.Stejně prý po třetím měsíci už nic neovlivním..už je vše vyvinuté.
Jinak Berryl:pokud budeš mít možnost být doma, tak neváhej.Já byla taky workholik, od začátku těhu jsem doma a je to super.Nenudím se ani minutu, chodím na ty kurzy, plavání atak a taky vybírání věcí ti zybere dost času :slight_smile: mi je doma dobře.Navíc od ledna zvýšili nemocenskou, tak si není na co stěžovat :slight_smile:
17. únor 2009 v 08:27  •  2 děti  • Odpověz
Berryl já myslím, že je jedno, jaké tablety bereš... tak zkus třeba Calibrum Babyplan (do 12tt) a pak Calibrum Mami (od2trimestru), nebo Femibion nebo Elevit... je toho spoustu :wink:
17. únor 2009 v 08:28  •  2 děti  • Odpověz
děkuji zuzu za radu skočím si do lékárny a nebo tam raději pošlu manžela, fanku je fakt psí počasí, už ať přestane snežit
17. únor 2009 v 08:38  • Odpověz
holky tak jsem nám doplnila album o další tabulku za tento měsíc a přidala jsem tabulku termínů porodů :sweat_smile: :sweat_smile: Jestli chcete některá něco do tabulky doplnit tak mi napište. U některých je to celkem nevypsané hlavně u nově příchozích. :wink: :wink:
Jinak já těm pověrám věřím tak středně progresivně. Že se někdy někomu něco stalo po tom či onom neznamená že to bude u všech pravidlem. Vitamínky stejně jím každou zimu, ale raději se láduju ovocem než tabletkama, ty mám spíše kvůli těm prvkům ať mi nechybí vápník, železo, hořčík apod. Ale jen tak sporadicky jak jsem psala. Jedna kamarádka se zděsila, když jsem ji řekla, že jsem v sobotu byla na plese, tak jsem ji řekla, že jsem těhotná ne nemocná, a že jak jsem se cítila unavená tak jsem si na chvíli sedla pak jsem se šla projít pak zas tancovala a tak jsme s manželem vydrželi až do tří do rána, úplně v poho. Nic se nemá přehánět a tak od všeho trochu šíleně se nehlídám a poslouchám svoje tělo jak se cítí unavené tak si sednu apod. Nechávám to vesměs vše na přírodě. :wink: :wink:
17. únor 2009 v 09:01  • Odpověz
Jinak berrylko na konec zimy je bohužel ještě brzo, tak ať raději sněží než aby bylo hnusně holo a mrazivo. Teda já to mám takhle raději a to i když každý den dojíždím takovou štreku 30 km do práce a 30 km zpátky autem. Ale chápu a věřím a taky se těším už na jaro a obzvlášť, že se nám bude fajně kočárkovat. Jéééjku to bude super. :slight_smile: :slight_smile:
17. únor 2009 v 09:03  • Odpověz
už se těším na léto, miluju sluníčko, zimu fakt jen na horách
17. únor 2009 v 09:06  • Odpověz
Dobré ránko maminky,koukám,že je to tu už dnes v plném proudu :slight_smile:
K vitamínkům,já brala úplně na začátku Femibion,kys.listovou tu sem tam pořád a ted si dopřávám obyč céčko,aby mne neskolila nějaká ta chřipajzna a sem tam nově kalcium.A asi od 16.týdne mi dr.píše magnesium(kvůli krácení čípku)pomáhá a nic s ním nezkazíš.o účincích vitamínů zkušenost nemám,ale říkal mi to můj gynekolog taky,tak asi na tom něco bude....
JInak Hafi křeče mám taky,chytá mne to sem tam do lýtka nebo chodidla,je to dost nepříjemné :unamused: Jinak Hafi já vždycky žasnu nad tvou energií :slight_smile: Taková štreka do práce.
Beryl :bříško mažu od začátku Elastinem Q a taky ten olejíček co byl v kufříku jako vzorek tuším Hipp,ale přiznávám,že ti flákám :grinning: Zatím teda taky nic,tak to snad vydrží :wink: Na druhou stranu,při prvním těhu jsem se mazala poctivě od začátku do konce 2krát denně a popraskalo mi všechno :frowning2: Tak těžko říct co to ovllivní.
17. únor 2009 v 09:39  • Odpověz
Hafi já se taky dodatečně připojuji ke gratulacím :grinning:
A tady na doplnění tabulky,než na to zase zapomenu:snažení od března 08,očekávaná ms 23.8.08,vdaná,syn Viktor,bydlím Šenov...snad je to vše?
17. únor 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahojte, holky, noo, tak to tu má vypadat každý den! :grinning:
Žabi, snad ti ten tvůj nápad projde a od čtvrtka si budeš užívat mateřskou :wink:

Berryl, já na začátku brala poctivě Celibrum Babyplan od 12. týdne jsem začala baštit Calibrum Mami, ale tabletky z toho balení zobu ještě teď, tak si dovedeš představit, jak je beru pravidelně :wink: No prostě, když si vzpomenu...

Hafi, mě taková křeč do lýtka chytla dneska... Jsem si chtěla klasicky protáhnout nohu propnutím špičky a ejhle, jsem v tu chvíli vůbec nemohla udělat protitah, jak se mi ta noha zkroutila :angry: No a včera jsem měla parádní odpoledne! Přes den jsem sťapala sice málé, leč hooodně různorodé jídlo a můj žaludek to těžce nezvládl! Jako plazila jsem se tu v bolestech po bytě, až mi drahý navrhoval, že mě hodí do nemocnice... Jsem mu říkala, že by mi tak akorát řekli, že jsem kravka a nemám se přežírat, resp. ťapat všechno možné dokupy :sweat_smile: No ona už jen závěrečná kombinace kefír zajezený několika kolečky vysočiny mluví za vše... :grinning: Normálně mám pocit, že jak jsem celou dobu o těhu nevěděla, teprve teď mi začínají ty těhotenské chutě :sweat_smile:
17. únor 2009 v 10:25  • Odpověz
super gabi děkuji už jsem to doplnila a jestli se nikdo do konce mého pracovního dne neozve tak tam vložím aktualizovanou tabulku :wink:
Jinak na ty kilometry si časem zvykneš. Jak si uvědomím, že máme díky tomu s manželem pejska a jak si pak budem venku na zahradě užívat s dítětem tak to stojí za to se každé ráno trápit. :wink: :wink: No myslím že žabka tu psala o vstávání tak my vstáváme 4:50 tak pro uklidnění :wink: :wink: :grinning: :grinning: dodneška jsem si nezvykla a asi nezvyknu. O víkendu normálně vstanu ještě před sedmou, ale jakmile mě budí budík tak je to katastrofejšn.
Andu mě taky tak jsem se protahovala v postýlce před otočením na bok a pokračováním ve spánku a hup a už jsem nespala. Bleee :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale dělalo mi to i kdysi ještě před těhotenstvím, ale né tak brutálně, to je fakt. :fearful: :fearful:
Jinak to sis teda dala kombinaci :grinning: :grinning: chutě si měla mít na začátku těhu a ne teď :wink: :wink: se akorát trápíš :grinning: :grinning:
17. únor 2009 v 10:52  • Odpověz
No, Hafi, já to s těma chutěma nechápu! Jako na začátku vůbec nic a teď toto!! :grinning:
17. únor 2009 v 11:08  • Odpověz
no to vstávání by mne zabilo,ale je fakt,že já vstávám s malým do školy 6:15 a pak už většinou nespím,no a když je doma drahý tak vstávám o hodku dřív s ním....nemusím,ale mám celé těhu fakt spaní na houby a pak už nezaberu,pak mám krizi odpo :slight_smile: Jinak mé drahé dítě má od narození malou potřebu spánku,takže i o víkendu vstává v cca 6-7 hod :unamused:
andu já to mám s tou pravidelností v braní tabletek stejně :grinning: A někdy mám taky dny kdy nevím co bych snědla,zvlášt teď,když mi vyšla ta cukrovka nějak divně,tak se snažím nemlsat a tak nevím čím to nahradit :slight_smile:
17. únor 2009 ve 12:59  • Odpověz
holky děkuji za rady manžel přišel z lékárny a mám 3 krémy a mělo by mi to na 9 měsíců stačit :o) myslím si, že v tom mazání zrovna 2xpoctivá nebudu, ale 1x denně to zvládnu

pořád bych spala nikdy jsem nevstávala v noci a teď mě budí čůrání a pak mám díky tomu rozházené spaní, takže jdu na hodinku hodit šlofíka

pěkné odpoledne holky
17. únor 2009 ve 13:02  • Odpověz
hafi, my taky chodíme na plesy.Tento víkend jdem na 2 :grinning: i v ptek i v sobotu, nějak to tak zrovna vyšlo a nemám pocit, že by to prckovi nějak vadilo..spíš maminka je trochu smutná, že nepije a dělá řidiče( na to nejsem zvyklá :confused: )

Kde najdu tu tabulku, co tam vpisujete?

Berryl:jaké krémy donesl? já mám ten elasti Q,ale už ho mám skoro pryč, blbě se mi z té tuby vymačkává, tak si chci koupit jiný, ale nevím co existuje..

Já spím jak zabitá :slight_smile: tyhle problémy zatím nemám, ani čůrat nechodím...a dnes říkali ve cviku, že máme spát na levém boku,ať mimi nazalehává orgány a to jsem zjistila, že spím.. :slight_smile: tak možná proto :slight_smile:
17. únor 2009 ve 13:33  •  2 děti  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=176603&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D80%26vOrderBy%3D1
Saly tady to je.
Jinak já taky spím jak zabitá a na ples bylo fajn protože jsme to měli kousek od domu :wink:, ale pít jsem taky nepila jen jsem si jednou lokla piva a moc mi chutnalo.
Já jsem si koupila krém v Rosmannovi na těhu bříško a strašně mi smrdí tak asi poletí do popelnice, ale v obchodě to tak nesrmdělo tak nevím čím to je tak používám ten avoňácký. :slight_smile: :slight_smile:
17. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
Tak holky jsem si ukradla chviličku času a musela jsem se na vás tady dneska podívat. Musím říct novinku - zítřek je už definitivně mým posledním dnem v práci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Od čtvrtka jsem doma. Já už se tak těším na tu mateřskou. Už mě do práce nedostanou ani na jeden den.Takže zítra si půjdu koupit nějaký extra drahý džus a "opiju" se s ním :grinning:
Jinak já vitamínky žádné nebrala - jenom před těhu kyselinu listovou a myslím že do 3měsíce pak. Jinak nic. Bříško mažu Elasti Q a zatím v pohodě - žádné strie. Uvidíme jestli to vydrží až do konce.
Jinak Hafi vše nej k nedělnímu svátku - tak jsem chtěla napsat - a já hlava děravá zapoměla. Tak dodatečně.
Jinak vám teda řeknu že to naše dítě se mi poslední dny nějak moc hýbe v tom břichu. Ted jsem měla asi nohy pod žebrama a nebylo to zrovna dvakrát příjemné.
Jo chtěla jsem se zeptat - dívala jsem se na matrace do postýlky - jaká je nejlepší a proč? kokos-pohanka-molitan? díky za info.
Jinak máme teda vybranou autosedačku - chicco. ale barvičku neprozradím :wink:
Tak já končím a večer sem kuknu.
17. únor 2009 ve 14:05  • Odpověz
Zabi:tak tu máš fajn, že ses konečně dočkala a už končíš v práci..mi by se tak dlouho dělat nechtělo :frowning2: asi bych ani nemohla,dělala jsem obchoďačku a v extrémech jezdila i 600km denně, to bych asi nedávala :unamused:

Hafi mrknu na tu tabulku..

Matraci taky ještě nemám, v tom VO mi tlačili kokos-pohanka, že je nej.. :slight_smile: :slight_smile: myslím, že kokos pro malé děti(tvrdý) a pak otočíš na pohanku..nebo naopak..pak tam byl samo molitan(zdál se mi moooc měkký) za 250 a myslím, že ještě molitan-kokos( pro větší molitan, ale ten stál okol pětset a to už bych asi koupila kokos-pohankaza 610Kč.Nevím,taky tápu... :slight_smile: potřebovala bych taky poradit od někoho kdo tomu rozumí.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2009 ve 14:38  •  2 děti  • Odpověz
Žabi tak konečně si odpočineš
Matraci: kokos molitan pohanka. Přesně jak psala Saly. Měla jsem molitan - strašně měkký, pak molitan-kokos měla sestřenice a říkala,že nic moc no tak to je zlatý střed...
17. únor 2009 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz
zabi ,taky gratuluji,že už konečně taky užiješ nějaký ten odpočinek doma,nejvyšší čas :grinning:
já jsem zase prodávala v obchodě a už jsem nedávala to celodenní stání na nohou,navíc mi ze začátku bylo dost špatně,tvrdlo mi bříško a krátil se čípek,tak jsem zůstala doma od půlky prosince a je fakt že se mi ulevilo...
s tou matrací taky nevím,já mám po synovi molitan,před osmi lety snad ani nic jiného ani nebylo...ale asi by to chtělo fakt něco jiného,švagrová má tuhle,už jsem tu jednou dávala,je i za dobrou cenu http://www.sambaby.com/82-matrace-k-postylkam/5615-matrace-pohanka/
17. únor 2009 v 15:01  • Odpověz
17. únor 2009 v 15:23  • Odpověz
to je dobrá cena 570, mi ji nabízeli za 610.a platí stejná cena přes eshop a v obchodě přímo? nevíte?
To je moc krásné gabi, ale prodávají to holky na mmb i použité levněji..
17. únor 2009 v 16:14  •  2 děti  • Odpověz
Saly viděla jsi na mmb přímo tohle?je to novinka.
Jinak sklad Sam baby je na Slezské,už jsme to tu probírali,můžeš si to objednat a tam vyzvednout.Jestli ji mají ze tu cenu i na prodejnách to nevím.
17. únor 2009 v 17:04  • Odpověz
autor
Gabi tak přesně tuhle matraci mám v plánu i v tomto obchodě. My jsme se minule byli ptát s manželem v OC Karolíně v Sam baby a tam nám řekli že tam mají trošičku jiné ceny než ve skladě. Ale chceme se tam jet s manželem znovu podívat a zeptat se za kolik mají tuhle matraci - možná to stihneme i o víkendu tak bych pak dala vědět za kolik je v obchodě.
holky jinak díky za gratulace k odchodu z práce na mateřskou - já se už nesmírně těším - potřebuji odpočinek a taky potřebuji konečně vše potřebné pro mimi dokoupit a vyprat a nachystat. Ten čas strašně letí.
Jo jinak Hafi vím že tady mám termín 4.dubna, ale podle dr. mám 8.dubna. jsem zvědavá kdy nakonec porodím.
ted tu sedím a miminko mi v bříšku škytá :grinning:
Holky co takhle dát zase aktuální bříška do alba? Já zkusím dát už dneska .
Tak jdu vařit obídek na zítřek¨. tak zatím
17. únor 2009 v 18:17  • Odpověz
Zabi já jedu zítra taky do Ovy tak tam kouknu,chci si kopit taky toho hadíka,ten stál těch 150,jako mají na netu?Koukala jsem že na netu mají i levnější oblečky než na prodejně.
A matraci bych koupila v tom skladu,mám to kousek.
17. únor 2009 v 18:30  • Odpověz
autor
Gabi tak mi prosím potom písni kolik tam stojí ta matrace. Jo a ten had tam stál myslím 150Kc, ale našla jsem tam i jiný - ale ten nevím jestli tam bude za tu cenu - tak jestli by ses mi tam taky na to mrkla http://www.sambaby.com/10272-hracky-drewex/13585-spirala-do-postylky-drewex-/?im=29302
Jinak mě vadili v tom obchodě ty prodavačky - neochotné.
Jo a oblečky se mi tam teda žádné nelíbily.
17. únor 2009 v 19:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.