• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
Hmhm, 4000, to je dost. Alzas když vezmu, že prarodiče chtějí investovat do v podstatě nejdražších věcí z výbyvičky a navíc přítel bude prodávat byt, mohli bychom o tom popřemýšlet... No a možná jsem trochu přehodnotila situaci tím, že slečna Kamila říkala, že v Porubě je nový primář... Páč ty Fifejdy mě začaly trochu děsit :sweat_smile: A o porodu do vody jsem uvažovala, ale zas jsem někde četla, že je dobré, když je rodička ve vaně celou dobu a to by jaksi kvůli mému ekzému nebylo úplně nejlepší :frowning2: Takže jak píšeš, Žabi, chtěla bych rodit v dřepu nebo na čtyřech nebo přední částí těla opřená o postel... Jako žádného živočicha v přírodě jsem neviděla rodit vleže na zádech - přijde mi to fakt nepřirozené :wink: Ale mám opravdu strach, abych v tu chvíli dokázala být dost průbojná :wink:
Hihi, Žabi, už máš nachystáno do porodnice? :wink: Kamila nám včera říkala, že od toho 34. týdne to není špatné :wink:
Teda, holky, jsem tak zjistila, že čas nějak běží a já se s nákupama trochu sekla :sweat_smile: Hadříky by sice vyřešené byly, ale ten zbytek nám nějak hapruje :grinning:
18. únor 2009 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj :wink:
Vy už jste holky skoro před porodem :grinning:
Porod na zádech s nohama nahoře je fakt hnus, při té naší rychlosti jsem byla na boku a bylo mi trochu dobře, ale pak přišlo snad 10 lidí do porodního pokoje a nikdo se mě neptal a okamžitě mě zmanipulovali do klasické polohy, to se mi opravdu nelíbilo....
18. únor 2009 ve 13:16  • Odpověz
žabi nene tam je vana v pokoji kde si odbýváš první dobu porodní a kamarádka říkala že je dost velká tak jak viděla porodní asistentka jak ji napouští tak ji řekla ať si dá do vany balon ať ji má dřív plnou. Jinak nám včera slečna Kamila na kurzu říkala, že nás nikdo nemůže nutit dávat nohy nahoru, že máme prostě říct, že už je tam nedáme a basta.
Jojo a to taky potvrdila že od června se budou rekonstruovat fifejdy. To asi fakt potřebují na porodním sále prý sice mají všechny ty nové polohovací porodní lehátka. A pozor Kamča nás upozorňovala, že Vítkovice díky tomu, že mají nějak nasmlouváno s pojišťovnou Agel výhody pro pacienty co jsou u této pojišťovny výhody a jako nově příchozí pojišťovna tak potřebovala nabrat co nejvíc klientů tak začíná být ve Vítkovické porodnici dosti černo. :fearful: :fearful:
18. únor 2009 ve 13:17  • Odpověz
jééé ahoj beránku.
Ty jo než já sesmolím příspěvek tak už tu jsou další dva :grinning: :grinning: :grinning:
18. únor 2009 ve 13:20  • Odpověz
Třeba co vím tak v Karvinské porodnici to sortujou, spoluobčanky mají ten nejzadnější pokoj a jen pro sebe a nestane se, že jste dohromady. To prý na Fifkách se stát může. Bože to je za trest, nejlepší by bylo rodit doma nebo v ordinaci mého doktora to bych taky dala v pohodě, on je totiž hrozně miloučký a umí krásně uklidnit ať se nebojím a nestresuju apod. Je fakt hodný. :slight_smile: :slight_smile:
18. únor 2009 ve 13:23  • Odpověz
Jojo, Hafi, taky bych brala porod soukromý :wink: Jako moc se mi líbí i porody doma... ale... na to jsem srab! :wink: No včera jsme se s přítelem bavili o tom Agelu a Vítkovicích a drahý začal operovat s tím, že je to ale nekalá soutěž, když ta pojišťovna poskytuje výhody jen ve Vítkovické nemocnici. No já tomu prd rozumím, ale je to fakt průser... :unamused: No už nás vidím jak já skučící, přítel nervní jezdíme po Ostravě a hledáme volné místo v porodnici... Nakonec stejně beztak skončíme na těch Fifejdách. Na pokoji dalších 5 spoluobčanek a je vyřešeno! :grinning:

Hoj, Beránku... No ty jo, jsem ráda, že i od nějaké maminy slyším, že poloha na zádech je děs... Já mám právě strach z toho, že se mě ani moc ptát nebudou :frowning2:
18. únor 2009 ve 13:28  • Odpověz
jj, ve vítkovicích bylo černo už když jsem rodila michalku.. ale je tam dáno, že nedávají dokupy.. teda jen v nějaké krizi, ale i tak se snaží, aby se to oddělilo a kofoly jsou na pokojích vždy jen a jen spolu.. oni prý raději na pokoj samotnou "bílou" maminu než do pokoje ke kofolám.. toť z doslechu a taky ze zkušenosti.. :wink:

co se týče porodu do vody, to já nikdy.. sice mi pomáhala voda ( celou dobu kontrakcí, tj. 9hod ) jsme byla nacpaná ve sprše, ale na baloně.. ten mi dělal nejlíp..

a polohovací lehátko mi bylo uplně fuk :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .. měla jsem problém uležet natočení na monitor, těch 15-20min, nedej bože ležet dýl.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:

a holky, myslím, že se nemusíte bát, že byste musely striktně dodržovat pokyny.. jak píšeš andu, že nejste průbojní s manželem kvůli té klasické poloze na zádech..
já totiž nemohla ke konci už nic, nemohla jsem chodit, fakt jen sedět ve sprše na baloně a sestra přišla, ať jdu na lehátko, že jdeme natočit monitor.. a já prostě řekla, že ne, že fakt nemůžu, že to neuležím.. a ona byla uplně v klidu, jen mě teda prohlídla, miminko si chvilku poslechla a nechala mě být.. takže je to spíš o přístupu PA a doktorů.. :wink:
18. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz
no taky se obávám, že v porodních bolestech odkýve člověk všechno a udělají si s tebou co budou chtít oni a veškeré plány apod. půjdou někam.
Kamarádka dokonce nebyla ještě ani v první fázi přišla na kontrolu do nemocnice a tam ji na příjmu řekli, že má divné ozvy miminko a co kdyby si už šla lehnout a ona důvěřivě, aby se náhodou něco miminku nestalo tak poslechla. To byl pátek a kdyby rodila přirozeně tak říkala, že by určo ještě celý víkend mohla být doma. Asi si ještě nechám povykládat od Kamily o Havířově jestli je to tak strašné nebo jen na netu nafouklé ohledně toho průseru co se tam stal. Jelikož tam právě nechodí moc rodiček protože se jaksi rozkřikla špatná pověst a tak se ti zas prý věnujou naplno. Tak to aspoň psaly holky co měly odvahu a šly tam rodit. Já fakt nevím. JInak si myslím že nejpřirozenější pro nás jako savce bude poloha na čtyřech nebo na boku (na boku rodila od našich fena třeba a jak ji to šlo) :wink: zvládla to úplně sama. :grinning: :grinning:
18. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz
jj, agel je spoluvlastníkem vítkovické nemocnice nebo jsou nějak v představenstvu nebo něco.. to stéjné i třinec, myslím.. :wink:
18. únor 2009 ve 13:38  • Odpověz
Holky já jsem chtěla rodit v podřepu, ale vůbec mi to nevyhovovalo, v Porubě mě nikdo nenutil, ale sama jsem se pak přesunula na polohovací křeslo, byla jsem spíš vsedě a jak to šlo... takže je to individi.
Já bych třeba zase na Fifejdy nešla, ale člověk si nevybere... a třeba vám odteče voda a nebudete mít ještě bolesti,to pak je čas zajet, vybrat ale i vás můžou odmítnou a poslat jinam...
takže já to dopředu moc neřeším...
18. únor 2009 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz
jo a k tomu havířovu.. rodila tam jedna holčina tady z MK od nás z července 2007 a říkala, že naprostá spokojenost.. že tím, jak nemají moc dobrou pověst, tak tam nerodí moc mamin a o to mají tu péči lepší.. :slight_smile: :slight_smile:
takže si člověk fakt nevybere.. já bych třeba nechtěla rodit v porubě, ale to je taky věc názoru.. :wink:
18. únor 2009 ve 13:41  • Odpověz
Tak já jsem přišla na porodní pokoj 1 hod před narozením Beatky, takže první dobu porodní jsem měla od rána doma, a ani jsem to nevěděla :grinning: Tak bylo ti nějak divně, ale moc váhu jsem tomu nepřikládala :sweat_smile:
18. únor 2009 ve 13:41  • Odpověz
jo a přesně, jak píše zuzi.. stéjně můžou kdekoliv odmítnout, takže já to taky moc neřeším.. jen vím, že kdyby to šlo, tak bych chtěla vítkovice.. kdyby ne, uvidí se podle situace.. odrodit mě někde musí.. :wink:
18. únor 2009 ve 13:45  • Odpověz
tak to si mě miši trochu uklidnila. :slight_smile: :slight_smile: No myslím že když personál nechá tu ženu se chovat pudově a ona si najde polohu sama v které je ji nejlépe tak o to je to asi pro tu ženu lepší ne aspoň není stresovaná, že musí to či ono. :frowning2: Nevím to je jen můj názor nemůžu ještě mluvit ze zkušenosti.
18. únor 2009 ve 13:45  • Odpověz
hafi, já i kdybych musela poslouchat na slovo, tak by mi to až tak nevadilo.. všechno mě bolelo, nebylo mi dobře a jediné, na co se dalo myslet bylo, ať už je to za mnou.. :sweat_smile: :wink: :slight_smile:
18. únor 2009 ve 13:47  • Odpověz
No já si myslím, že v chování personálu v porodnicích určitě posun už je a hlavně bude, tak si to holky pěkně rozdělte, kam která půjdete, a já si pak přečtu vaše postřehy po dvou letech od naší zkušenosti a pak si případně někdy vyberu :grinning:
18. únor 2009 ve 13:48  • Odpověz
Jé, Beránku, tak tos měla vcelku fajn ten porod, ne? :wink:

Hafi, no já to vidím tak jako ty s těmi polohami... No uvidíme jak budem moudré po akci! :grinning: Ale je fakt, že to raději moc neřeším, resp. na žádnou porodnici se zvlášť neupínám... Jako Míša bych nejradši asi ty Vítkovice a pak se uvidí :wink:
18. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz
Tak jak se říká, pokud se člověk nebojí, tělo se nebrání, to v našem případě platila na 100% :grinning: Ale je fakt lepší si to moc neplánovat, nakonec to probíhá trochu jinak, než jaké má člověk představy. Takže asi tomu nechat volný průběh a reagovat podle svých pocitů přímo při akci :sweat_smile:
Já jsem měla celé těhu naprosto bez problémů a nepříjemné mi bylo jen 45 minut... :wink:
18. únor 2009 ve 14:04  • Odpověz
tý jo, tak, Beránku, to by bylo fajn, kdyby to, že bezproblémové těhu = bezproblémový porod, platilo vždycky, nemusela bych se vůůůbec stresovat... Nooo, bohužel... :wink: :grinning: :grinning:
18. únor 2009 ve 14:10  • Odpověz
Andu, každopádně ti tom moc přeji :wink: Ostatně jako všem těhulkám tady.
18. únor 2009 ve 14:12  • Odpověz
však jo se vše ukáže. Se pak tomu budem smát jak jsme to řešily :wink: :wink:
18. únor 2009 ve 14:12  • Odpověz
jéé, no Beránku, už aby to bylo :wink: A jak vůbec u vás pokračuje snaženíčko? :wink:

Heh, Hafi, doufám, že budem mít takové porody, že se opravdu budem smát! :sweat_smile: :wink:
18. únor 2009 ve 14:39  • Odpověz
to je pravda doufat můžem ale skutečnost může být trochu jiná.
Teď jsem si přečetla diskuzi ohledně Havířova a holky byly vesměs spokojené. :sunglasses: :sunglasses:
18. únor 2009 v 15:08  • Odpověz
Nic kočky za chvíli fičím domů, manžu bolí hlava tak to bude odpoledne o ničem. Asi se konečně zase chytnu žehlení. :unamused:
Tak se mějte mocinky hezky a zítra papáček. :slight_smile: :slight_smile:
18. únor 2009 v 15:19  • Odpověz
Tak jsem doma z Vítkovické porodnice :frowning2: vidím, že jste to tu stihly dost probrat..NO abych pravdu řekla, tak mě vůbec nepřesvědčili...zůstávám prioritně u fakultky.Kecy, že je tam vše nové nejsou pravda,nové jsou jen porodní sály, tak malé, že nedoporučují víc jak jednoho člověka u porodu, jinak se tam kantnete..je fakt, že polohovací křesla nemají chybu, nemusíš vůbec ležet, dáš si to třeba do sedu nebo jak chceš, myslím, že ty budou hodně dobré..prý jinak už tam maminy ani nerodí, ale všechny polohy co jste tu uváděly, tak můžeš+ i na jakémsi vaku... :wink:
Ale oddělení šestinedělí je hnus,tak 40let staré,odrbané škaredé postele,socíálka na chodbě pro více pokojů, okachlíčkovaná jak v nejhorší ubytovně, okna málem nevypadnou..samozřejmě to tam lidi konstatovali,ale paní říkala,že na jaře budou měnit okna a dělat ty sociálky, ale okna jsou mi celkem v červnu jedno...takže tam bude nějakou dobu taky zavřeno..a pokud píšete,že od června i Fifky,tak stejně mi zůstává jen ta Poruba...
Jo a sestra i ta co prováděla nesympatická..takže příjemný personál si představuju trochu jinak :unamused: je to teda jen můj pohled...ale v Ostravě si stejně nejde moc vybírat, tak tam třeba taky skončím... :grinning:
18. únor 2009 v 15:30  •  2 děti  • Odpověz
jo a k té první době porodní..než se vám porod začne hýbat, tak i ve Vítkovicích jste na pokoji pro 3!!! bacha na to ..až pak jdete s otcem na box..
18. únor 2009 v 15:32  •  2 děti  • Odpověz
tak jsem volala na Fifejdy a prozatím ´mají termín uzavření od 1.7.nebudou zcela uzavřeni, minimálně rodit budou v provizorních boxech..to zní lákavě, co? :slight_smile: :grinning: :grinning:
18. únor 2009 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,no vy jste se tady dnes rozjely :grinning: a zrovna když tu nejsem.Tak jsem si poplavala,ale jsem už tak shnilá,že už mne ani to moc neba, pak jsem měla pokec s dalšíma třema těhulkama a jednou netěhulkou...taprve jsem dorazila domů a mám dost :slight_smile:
Jinak matrace kokos pohanka stojí na karolíně 580,takže +- stejně jako na netu a ty levné spirálky na postýlku/sedačku byly fuč,nejlevnější za 169 ta s medvídkama co je netu za 139.Ale dá se to objednat přes net a vyzvednout na skladě za inter.cenu.Jo a sambaby se má z karolíny stěhovat jinam a mají tam 30% slevy na oblečení,takže jsem koupila super teplákovku s trikem a úplně hypermoderní pruhované tričenko :grinning:
Byla jsem taky v tom Nextovém sekáči a koupila růžové tričko s nápisem MADE WITH 100% LOVE...jako nové no a pak teploměr do vany,hřebínky,řetízek na dudel s pouzdrem ...takže během asi hodiny padl skoro litr :unamused: ale mám táááákovou radost z těch věciček :grinning: :grinning: že se musím pochlubit.
18. únor 2009 v 19:04  • Odpověz
Andu na Karolíně mají taky ten náš Dorjan,měli ho zrovna v té vínové barvě a už mi vůbec nepřipadal tak super...tak nevím,jestli je to tou barvou či co :unamused: Je tam za 8000
18. únor 2009 v 19:07  • Odpověz
A k porodnicím...byla tu zmínka o Opavě,zrovna dnes jsem to probírala s kámoškou,byla tam na prohlídce a je nadšená,tak jde rodit tam,pak prý je dobrý ten krnov,ale trochu z ruky...
Je to těžko vybrat...já rodila syna ve Vítkovicích a spokojenost,ale je to osm let...asi bych šla i ted,akorát mne děsí stop stav,který tam často je a nechci jezdit po Ově a shánět narychlo porodnici :unamused: Takže já jdu do Frýdku,taky je chválen a manžel říkal,že to má odskoušeno za pět minut :astonished: :grinning:
18. únor 2009 v 19:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.