• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
ahoj holky kdy jste začaly nakupovat první oblecky? Známá ještě nemá miminko a už má vše nakoupené pro holku i kluka, přijde mi to uhozene. To já mám strach asi jsem poverciva. Jo a můžete mi prosím napsat kdy mi budou dělat tu genetiku a ják dlouho se celá na výsledky. Děkuji
22. bře 2009 v 08:37  • Odpověz
Dobré ráno holky,
tak jsem dneska poslední den v práci. To mám teda smíšené pocity, už se moc těším, že budu doma a na druhou stranu mi bude smutno po těch mojich klucích z práce. :wink:
Jinak doufám, že zítřejší sraz platí a už se na vás moc těším. Jo a na internetu se pracuje takže záleží teď na tom kdy budou mít kluci z té firmy čas nám přijít zapojit internet a bude to. PC už je totiž doma. :wink: :wink: Bratranec šikulka je rychlík.
23. bře 2009 v 07:42  • Odpověz
dobré ránko?
hafi ty končíš pondělkem? :wink: nicméně nejvyšší čas ne?
23. bře 2009 v 07:50  • Odpověz
dobré ránko,
Hafi tak ať ti ten poslední den v práci uteče... a ať máte brzy doma net a nejsi dlouho "odstřižená" :wink:
U nás nějaká řádí bacily, tak já počkám, jak se to bude vyvíjet a dám včas vědět. Taky bych vás ráda viděla...
zrovna jsem slaměná vdova, manžel odjel až do neděle na služebku do Německa, tak jsem se v noci převalovala na posteli a zdály se mi hrozné sny :frowning2:
berryl: já na pověry moc nedám,měla jsem nějaké oblečky už před otěhotněním, protože jsem po miminku moc toužila a díkybohu za to. Pak jsem nebyla moc při penězích, takže jsem byla ráda, že jsem některé věci měla koupené... takže záleží na tobě kdy začneš nakupovat, asi podle finančí a možností, nikdy není pozdě.
Genetika se dělá odběry v 11-12tt a pak utz screening 12-13tt. Ale někde to nedělají automaticky a já jsem za to i platila, takže se radši zeptej dr.
23. bře 2009 v 07:53  •  2 děti  • Odpověz
ahojte holky, jojo končím tak zvláštně, ale jak to vyšlo tak to vyšlo. Doktor mi dal volnou ruku v zadání data odchodu na mateřskou, jen mi řekl od kdy do kdy si můžu napsat začátek a já zvolila úplně ten nejposlednější. Mě je v práci fajn. :slight_smile: :slight_smile:
Jé zuzi tak to já bych se taky převalovala, nemám to ráda, když mi manža v posteli chybí. :wink: :wink: tak cítím s tebou, ale týden uteče jak voda a bude zase doma.
23. bře 2009 v 08:04  • Odpověz
Ahoj zuzi tak to tě vítám v klubu :slight_smile: Já taky ZASE ode dneška sama na deset dní,ale pak už jen jeden výjezd a pak už bude manžel v Ově od 16.4.tak mám zákaz do té doby rodit :grinning:
hafi tak to bude v práci nějaká rozlučka ne? :wink:
beryl já taky kupovala po kouskách průběžně,na pověry nedám,neodolala jsem prostě :wink:
23. bře 2009 v 08:15  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Hafi neboj smutno ti nebude :wink: až ti začne pořádný frmol kolem mimča,ani si nestihneš vzpomenout..však oniurčo budou chodit na návštěvy!

Gabi: Tak to je dobré, že jste byli taky na té přípravě :grinning: ale přečetla jsem si to až teď, jinak bych se ti představila.Koukala jsem na tvou svatební fotku v albu a teda musím přiznat, že jen podle manžela jsem si vydedukovala, že jsi měla bílé tričko a na tom nějaký červený nátělník? :slight_smile: Tebe bych vůbec podle fotky nepoznala..Já měla na sobě hnědé triko a M. myslím bílé..a měli jsme žíněnku v rohu u okna a u zrcadla..jo jinak mám taky melír..myslím, že budeš vědět, tolik nás tam nebylo.. :slight_smile: Vidíš mohly jsme dořešit ty kočárky :wink: :sweat_smile:
23. bře 2009 v 08:20  •  2 děti  • Odpověz
rozlučka byla už v pátek, kolega vyhrožoval, že si ho asi vyžádají do Rakouska tak aby nebyl ochuzen tak už jsem to udělala v pátek. Takže dneska si jen posbírám věci, aby můj zástup měl místo na stole a ve stole a tradá o půl čtvrté domů. :slight_smile: :slight_smile:
23. bře 2009 v 08:26  • Odpověz
Saly jj to jsem byla já,je fakt že na svatební fotce jsem lehce k nepoznání i dík těm sto kilům co jsem přibrala :grinning: Trochu jsem tam kolabovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Asi vím,sem si tipovala že jsi to ty ptž některé maminy jsem znala z plavání,tak vylučovací metodou :wink:Bylo to fajn,jsem ráda že jsem tam manžu dotáhla aspon ted ví co se od něj při porodu očekává :grinning: ne že si tam jen odstojí :grinning:
23. bře 2009 v 08:30  • Odpověz
Hafi od kterého TP se počítá nástup na MD?
Berryl: já měla taky už plno věcí předem, teda hlavně oblečení..jsem pověrčivá jen na kočárek, že nemá být doma, tak ho budeme mít u našich...oblečky se mi teda pěkně scházejí..v sobotu mi tchýně dala zase tašku s oblečkama co koupila..a spací pytel..tak myslím, že nám prcek zimou neumře..koupím ještě nějaká letní bodyčka a končím, mám to nakoupené do 68vel. a dost, kdyby to byla náhodou ještě holčička... :grinning:
23. bře 2009 v 08:32  •  2 děti  • Odpověz
Saly ty máš víc termínů?já pořád jen jeden a nastoupila jsem 6 týdnů před.
Na kočárek jsem taky pověrčivá,ale jinak ne,jsem praktická a ráda mám vše připraveno včas...no to že ještě nemám kočár není úmysl :frowning2: :grinning:
23. bře 2009 v 08:35  • Odpověz
Gabi: a manžel nebyl teda u prvního porodu? Nebo malý má jiného taťku? Pže já jsem na začátku trochu bojovala co v té úvodní větě říct, pže M. má z prvního manželství dceru, kde u porodu byl, ale moc se mi to tam nechtělo vytahovat, a ještě jsem se bála, že když to zapřu, že se pak prokecne... :frowning2: ale raději jsem to zazdila...stejně byl jen u císaře, takže vlastně normální porod by to byl poprvé.. :frowning2: jinak se nám to moc líbilo, fajn jsem si tam odpočinula..a bylo to zajímavé,ovšem některé úlevové polohy mi byly nepříjemné už teď, takže pochybuju, že je při porodu budu používat :frowning2:
Dnes tam jdu zase, máme koupání živého miminka, tak už se těším :slight_smile:
23. bře 2009 v 08:37  •  2 děti  • Odpověz
no já mám taky zatím v těhu prukajdě jen termín dle poslední menstuace a jinak slovně mi říkal doktor, že to tak plus minus vychází i podle utz ale počítal to podle toho dle menstruace a můžeš nastoupit 8 - 6 týdnů před porodem a já si taky zvolila 6 týdnů před. Bych doma s tchánem zblbla stejně i tak toho ještě užiju oba dva doma ale zalezu a budu chystat na mimiško a budu číst a budu vyšívat a budu se procházet s hafušákem tak se snad moc neuvidíme a tchánovo bydlení se pomalu blíží k závěru co se týká dělání tak mám slíbeno, že do porodu to bude. To jsem zvědavá. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. bře 2009 v 08:45  • Odpověz
No to máme stejný problém :wink: taky jsem nevěděla co říct...Malý má jiného tátu,byli jsme spolu dlouho,ale nebyli jsme svoji a manžel děti nemá,takže pro něj je porod prvně :slight_smile:
Jinak k těm polohám,ono se to fakt vyvine až podle situace...My jsme pak ještě doma pěkně dýchali,mám s tím trochu problém tak mne to tatik učil :grinning: A co jsem teda nevěděla to byla ta rotace miminka při porodu,to jsme docela koukali :astonished:
A co to plavání?budeš chodit?
23. bře 2009 v 08:45  • Odpověz
jo jinač oblečky kupujeme od tak 18 týdne těhu a kočárek máme taky u našich ještě že mají rodinný barák u nás momentálně totiž není místo. Ale jinak pověrčivá nejsem když se má stát tak se stane i kdyby kočárek byl ještě v obchodě. :wink: ale to je každého věc.
23. bře 2009 v 08:46  • Odpověz
Já bych taky právě chtěla nastoupit co nejpozději..na nemocenské mám více peněz než pak na rodičáku..ale někde jsem slyšela, že když jdu z nemocenské, že musím 8 týdnů před .. a termíny porodu mám 3 v průkajdě v průběhu 10 ti dní a to už se pak posune o dost.. :frowning2: až třeba skoro o měsíc..

no na tu rotaci jsem teda taky koukala :confused: doufám, že to ten náš prcek bude všechno vědět..říkal jsem mu ať dobře poslouchá :grinning:
Na to plavání pořád čekám..hlásila jsem se první týden v lednu a zatím pořád není místo...dnes se jí zeptám jak se to posunulo..pže od května jsem se přihlásila na předporodní kurz do fakultky, tak budu mít plavání tam...leda že by to bylo ještě teď v dubnu..na kolik to je lekcí? a kolik to stojí?
23. bře 2009 v 09:23  •  2 děti  • Odpověz
Saly tak to máš teda pěkně divoké s těmi termíny :slight_smile:
Já jsem taky byla na nemocenské a šla jsem 6 týdnů před termínem,ale měla jsem smlouvu na dobu určitou a to prý takhle nastoupit musím,říkal dr.Jak je to ve tvém případě to si nejsem jistá,do ted jsem si myslela že je to jedno jestli 6 nebo 8....
Plavání mne stálo 900Kč 6lekcí,ale pojištovna mi proplatila 500.Kdybych si tam nenechala napsat blbé slovo těhotenské,tak by mi přispěli víc...mám 205,nevím jak to mají jinde.Ted už nechodím,ale bylo to fajn :slight_smile:
23. bře 2009 v 09:36  • Odpověz
autor
Ahoj holky.
Jé vy jste dneska po ránu ukecané. Já jsem před chvíli vstala.
Saly taky mi říkala sestřička že 8týdnů před porodem musí jít ta co je na nemocenské. Já šla 6týdnů před a teda klidně bych brala i těch 8týdnů před. Už toho na mě ke konci bylo hodně.
No ted si neumím už vůbec představit že bych chodila do práce - jsem ráda že zvládnu běžné domácí práce.
Asi mi už začaly poslíčci - sem tam mě během dne už od soboty pobolívá pod břichem - jako když jsem něla dostat menzes.
Jinak v sobotu jsme měli vyklízecí den. Uklidili jsme celý sklep s manželem, at máme kam dávat kočárek, a pak jsme si ještě zajeli k ségře pro kočárek. Tak je tady nachystaný v chodbě. Taky nejsem pověrčivá - co se má stát , se stane.
Hafi přeji krásný poslední den vpráci. Jak jsem odcházela já, tak jsem si pořád nedokázala uvědomit, že to není dovolená na týden, či čtrnáct dní, ale na tři roky. Je to nezvyk být doma - ale hodně rychle jsem si zvykla na stávání v devět :grinning:
23. bře 2009 v 09:59  • Odpověz
Ahoj žabi,mne tak pobolívá každý večer pravidelně,někdy i ráno a včera dokonce 3krát běhěm dne :astonished: Prý 38 týden je pro porod nejideálnější :wink: tak šup šup :grinning: ale až po srazu :wink:
Holky jak často se pije ten maliníkový čajík?
23. bře 2009 v 10:09  • Odpověz
Jink já si vůůůůbec neumím představit že bych byla v práci až do mateřské :astonished: Vzhledem k mým nevolnostem,únavě,celodenním stání a nutnosti komunikace s okolím :unamused: Nakonec jsem teda musela zůstat kvůli zkracenému čípku,ale moc mi pomohl odpočinek doma...
23. bře 2009 v 10:13  • Odpověz
autor
Gabi já piju malinikový čaj dvakrát denně. ale vůbec mi nechutná. No a porod ten už bych vážně chtěla mít za sebou. Tahat totiž ten batoh před sebou je už moooc.
23. bře 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahojte, holky. Tak já dnes vstávala podobně jako Žabka :wink:

Berryl, já oblečky začela nakupovat kolem 15. týdne, myslím, že nějak po tripplech. A od 20. týdne jsem se rozjela, páč mi pan Dr. prozradil pohlaví :wink: Kočárek už máme doma docela dlouho a i když to moje mamina nesla hůře, páč je pověrčivá, mám stejný názor jako Hafinka. Má-li se něco stát, stane se to a podle mě to není kočárem v bytě :wink:

Hehe, Žabi, Gabi, tak ty bolesti jako na MS mám taky :sweat_smile: Ale vyčetla jsem, že posíčci opravdu mohou být už teď, takže si z toho hlavu nedělám :wink: A maliník piju taky dvakrát denně a jednou z toho spolu s odvarem ze lněného smínka a ani jedno mi nevadí - osladím to medem a pohoda :wink: To mi připomíná, musím si ho jít uvařit :wink:

Heh, no a termín porodu mám teky jen jeden. A ani se nedivím, že sedí, páč přesně vím, kdy jsme malou počali :grinning:

Holky, jak s tím srazem?? Kolik nás teda bude? A volal tam někdo, nebo to není třeba? Jako jestli tam minule bylo plno a rezervačka je fakt nutná v pondělí v 1 :wink:
23. bře 2009 v 10:56  • Odpověz
Žabi to ještě musíš vydržet :wink: :wink: do srazíku. Jinak jestli si to náhodou nespustila tím vyklízením ve sklepě. Ale jak píše andu některé maminky mívají poslíčkové bolesti i měsíc před porodem takže klid. :wink: :wink: Hlavně se moc nepřetěžuj ať si ještě sobě a miminku neublížíš. Jejku já už se tak těším na toho tvého prďolku teda aspoň fotečky. :wink: :wink:
23. bře 2009 v 11:11  • Odpověz
chi chi já vyklízela sklep a pak porodila :wink:
Žabi já už se taky těším,až bude mimísek..pak se to tu pěkně rozjede a zakončíme to my se saly...:wink:
konečně vylezlo sluníčko, ale já jsem fakt zdechlá... :unamused:
23. bře 2009 v 11:21  •  2 děti  • Odpověz
autor
Jé holky kéž by mi to vyklízení sklepa pomohlo k porodu - šla bych ho vyklízet i dneska. Ale já jsem měla jenom funkci rozřezávače krabic - nic jinného mě manžel nenechal dělat. Už pomalu ani tašku z nákupem mě nenechá nést - někdy si připadám jak chromá a né těhotná. No jo, asi má strach at se nám nic nestane.
Andu já slyšela že ten maliník se má pít neslazený - proto mi to nechutná. Ty brdo a ty si to lněné semínko vaříš? jaké to je?
Už jsem manželovi říkala že se musí mrknout jak tu vložit fotečky at vám je tady může hned za čerstva dát. jsem taky strašně zvědavá jak náš mimoušek bude vypadat.
23. bře 2009 v 11:33  • Odpověz
No jó, holky, je fakt, že jak porodí Žabka, pak už to pojede jak po másle :wink: Já si uvařila čajík, než se mi vyluhoval, umyla jsem půlku nádobí, pak si pujdu ohřát oběd ze včerejška a mezitím domyju ten zbytek. Hehe, pěkně si to rozkouskovávám :grinning: A pak vyrazím směr centrum...
23. bře 2009 v 11:34  • Odpověz
Ahojte holky, chodím do Gyncentra v Ostravě, Chtěla jsem se zeptat na váš názor, jestli jste tam spokojené. Děkuji.
23. bře 2009 v 11:47  • Odpověz
autor
Holky kdo teda zavolá do té pizzerie? a kolik nás vůbec bude?
23. bře 2009 v 11:52  • Odpověz
Ahojky, Karolo, já ti bohužel neporadím. Chodím sice do centra k Dr., který tam dělal. ale už nedělá :wink:
23. bře 2009 v 11:52  • Odpověz
zdravím vás dnes po druhé :wink: sem si lehla a usla jak špalek :slight_smile:
já tyhle čaje taky nemusím,zatím jsem měla jen jednou a slazený,tak tedy nebudu sladit...to přežiju,když to pomůže :confounded:
žabi to chce prý sex a sex :grinning:
23. bře 2009 ve 12:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.