• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
zuzu: nenajde, je to pondělí, takže nemůžu nutit někoho,ať si bere kvůli mě dovku :frowning2: takže ho berem sebou a když bude plakat tak s ním bude M.venku,jinak to asi nepořeším..to bude max hoďku..to vydrží,já ho tam zamotám ať mi na něho neplivou :wink: jen abych já nešla přímo z fakultky ještě s nohama od sebe :grinning:
Zuzu: a kočárek jsme nekoupili..jak jsi na to přišla? jedu pozítří do Polska, tak mrknu tam...

Gabi: až koncem května? to je blbé.. :frowning2: no mrknu tam v ten čtvrtek, hlavně, že je tam mají..a něco dalšího jsi tam neobjevila? a je tam i modrý? :slight_smile: nevíš?

Pokud budu přenášet, tak prostě asi nepůjdu no, to se nedá nic dělat, ale pokud se narodí toho 25.6,tak už bude mít tři týdny..to už jde, ne? :grinning: :grinning:
14. dub 2009 v 15:26  •  2 děti  • Odpověz
Teda Maji, boty jak boty, ty jsou krásné, ale ty šaty nemají chybu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: já je ještě neviděla..doufám, že taky tak zhubnu, abych mohla mít takové až se budu podruhé vdávat:frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: zatím se v nich nedovedu představit.... :confused: ale jsou nádherné,přesně takové bych chtěla podruhé..úzké..poprvé jsem chtěla s velkou sukní..princeznovskou samozřejmě :grinning:
14. dub 2009 v 15:31  •  2 děti  • Odpověz
jo Gabi, koupila jsem ten mimivak od Emitexu na MMB,původně stál 150 a te´d paní zdražila na 200, že tam dala špatnou cenu, ale i tak jsem ho vzala,jinak se prodává nejmíň za 400.Snad ho teda využijeme..
14. dub 2009 v 15:34  •  2 děti  • Odpověz
saly, ja jsem taky chtela velkou princeznovskou suknu a skoncila jsem u techhle, byla to laska na prvni pohled :grinning:
14. dub 2009 v 16:02  • Odpověz
Majko krásné botičky!!! Fakt luxusní a šatičky nádherné... budeš jako princezna :wink:
Saly asi jsem to nějak popletla. Vyplynulo mi to znějakého příspěvku, ale vidím, že jsem se zmýlila.
14. dub 2009 v 17:53  •  2 děti  • Odpověz
Ahojte holky,
tak zase po delší odmlce se hlásím, dneska budu zase psát žabulce tak ji budu od vás všech pozdravovat, jestli malý Dominiček hezky přibírá tak si myslím, že se jim blíží návrat domů.
Jak jsem tak sběžně dočítala, tak mocinky gratuluji beránkovi. Super -držím pěsti ať to jde vše ok.
Maji botičky i šatičky nádhera. To bude paráda. Doufám, že pak přihodíš fotečky
Jinak já včera byla znovu na ozvy tak mimouš Kukua je v poho jen já měla nějak vyšší tlak a jelikož jdu zítra na odběry tak mě sestřička přeměří ještě jednou a sna už bude líp. Až mě úplně vystrašila.
Velikonoce jsme s manželem prožili doma a pracovně. Manžel opravoval auto před lakem, jelikož nám po zimě tak trošičku kvetly zadní lemy tak od včerejška jsme bez našeho Meganka a jak to vzali kluci v servisu a prohlídly tak tam ještě budou další věci na opravu tak to se zase prohnem. :frowning2: :frowning2: , ale bohužel aute musí být v pořádku a Ostrava se svými výmoly po zimě mu dala pořádný záhul.
15. dub 2009 v 10:12  • Odpověz
Ahoj :wink:
Hafacko, tobě se to už taky pěkně blíží :wink: No budeme nedočkavě čekat co to vlastně bude :sweat_smile:
Majo, šaty i boty jsou nádherné :dizzy_face: Budeš opravdu krásná a neodolatelná nevěsta :slight_smile:
Já teda taky nejsem ještě vdaná, ale já jsem raději pro civilní svatbu....ale když to vidím, no nevím nevím :grinning:
15. dub 2009 ve 12:19  • Odpověz
jj beránku, mám ještě jeden týden k dobru když to tu tak záhadně ukazuje hned co je to 37+1 tak už naskočí v profilu 38 :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2009 ve 12:49  • Odpověz
andu díky moc
15. dub 2009 ve 12:55  • Odpověz
Hafi, není zač :wink:
No joo, ono nám to ukazuje už probíhající týden, noo. Ale je fakt, že to číslo 38 už vypadá závratně :grinning: A momentálně jsem se rozhodla, že už si teda začnu chystat tu tašku! :grinning:
15. dub 2009 ve 13:12  • Odpověz
Ty týdny máte správně, jak píše Andu jde o probíhající týden :wink:
No jo, už balte, holky :sweat_smile: Stéjně toho člověk moc nepotřebuje, všechno potřebné vám může přivést partner druhý den, lodní kufry stéjně není kam dát :grinning:
15. dub 2009 ve 13:21  • Odpověz
A kolik máte na květnu miminek, pořád "jen" jedno?
15. dub 2009 ve 13:22  • Odpověz
Jojo, Beránku, zatím tam je miminko jen jedno... No však stačí v půlce dubna :wink: No já si sbalím věci pro sebe a pro drahého k porodu a pak mi zbytek drahouš doveze :wink: Tak nějak bych to viděla :wink: Ale co jsem si tak četla co s sebou, tak do Poruby i na Fifejdy si stejně budu muset vzít všechno od županu až po toaletní papír :sweat_smile:
15. dub 2009 ve 13:28  • Odpověz
Ten župan právě zabere půl tašky. Já jsem ho teda neměla, protože byly 35 stupňové horka. Příteli v Porubě navlíkli takový ten plášť a bílé boty a vůbec nic nepotřeboval. Taky jsem pro něho měla kraťasy a náhradní tričko, ale my jsme byli na porodním pokoji jen hodinu před porodem, takže si nestačil vybalit ani jablko na svačinu. Pak ho jedl po výkonu a já jsem se na něho jen musela dívat, protože jsem měla hroznou žízeň a nemohla pít... :grinning:
15. dub 2009 ve 13:46  • Odpověz
já budu balit tašku tak za 14 dní alespoň na hrubo.Chceme jet ještě v květnu na dovolenou do Čech, tak kdyby mě to náhodou chytlo tam, tak ať mám aspoň sebou něco základního.. :wink: musím ještě kouknout, kde v okolí Karlových Varů jsou nějaké porodnice :grinning: :grinning:
15. dub 2009 v 18:13  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj holky.
Tak vás po dlouhé době zdravím. Dneska nás pustili domů - HURA!!!! Nemocnice už mám plné zuby. Děkuji za gratulace. Teda měla jsem trochu jiné představy o mém porodu, ale jsem nakonec moc ráda že to máme za sebou a malý je zdravý. Jinak rodila jsem na Fifejdách. Super personal na predporodním - měli jsme moc milou porodní asistentku Nikol. Vše nám vždy vysvětlila a pak prováděla :grinning: . Jinak at jste trochu v obraze. Už od úterý jsme věděli že jdeme v pátek rodit. Doktor mi nabídl vyvolání porodu a já na to přistoupila. Takže v pátek v sedm jsme naklusali na FIfky. Hned mě vyšetřil přimář - můj doktor. Řekl že malý má přes 4kg a asi to vypadá na císaře, ale že se uvidí. Zavedl mi tabletku na vyvolání a čekalo se dvě hodiny. To jsme s manžou byli na pokoji - nadstandartu. Kecali, točili ozvy, a mě bylo fajn. Nic jsem necíttěla což oni nechápali - měla jsem mít kontrakce a nic. Pořád mi nabízeli epidurál, ale já ho odmítala. Po dvou hodinách další tableta a zase nic. Po dalších dvou hodinách - to už bylo dvanáct hodin dopoledne mi praskli vodu a to pak začalo. Klystýr jsem dostala a najednou jsem dostala takové kontrakce že jsem to nestačila vydýchávat. Najednou byly tak silné že přicházeli co dvě minutky. Doktor mě vyšetřil a zaznělo nepostupující plod, takže okamžitě císař. Hrozilo mi že ybych se při normál porodu ještě hodně natrápila a hodně prý potrhala. Najednou se vše tak rychle seběhlo, že si už jenom pamatuju vydýchávání kotrakcí na sále - hrozné. Pak už jen jak jsem se probudila a říkali mi že máme chlapečka. To už jsem ale dávno vědeěla. všechno mě strašně bolelo, myslela jsem že to ani nepřežiju. Stát na druhý den z postele - pro mě druhý porod. Ale jo ted už se to dá. Už je mi omnoho líp. Manžel ten je s malého unešený - kouká na něho jak na obrázek..
Tak uvidíme jak to budeme zvládat doma s Dominičkem. Zatím kojíme - pořád se mi nalívají prsa, tak odstříkávám jak nějaká mlékárna. Dneska vám tu ještě hodím fotky malého. Tak až budete mít čas tak mrkněte. Jo jinak za všechnu tu bolest při porodu - kterou asi každá zažijeme se to vyplatí - je bomba jak držíte ten uzlíček u sebe. Nic končím. malý začal plakat. zatím
15. dub 2009 v 18:33  • Odpověz
Teda žabi koho to tady nevidím :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Ještě jednou mooooc gratuluji, je fajn, že jste všichni v pořádku.. :dizzy_face: :dizzy_face:
Jste doma celkem brzy, myslela jsem, že po císaři tam člověk pobude tak týden...
Moc se těším na fotky.Ahoooj
:grinning:
15. dub 2009 v 18:50  •  2 děti  • Odpověz
:slight_smile: juuu, zabka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
hlavne, ze ted uz je dobre, tesim se moc na fotecky!!! :slight_smile: :slight_smile:
15. dub 2009 ve 20:34  • Odpověz
Jéé, ahoj, Žabi. Tak i když to nebylo úplně podle představ, tak hlavně, že jste v pohodě!! :dizzy_face: A ať vám to doma společně hezky klape! :slight_smile: Jdu mrknout na fotečky!
15. dub 2009 ve 21:40  • Odpověz
Hihi, aha, tak příště :wink:
15. dub 2009 ve 21:40  • Odpověz
Taky jsem zatím žádné nenašla :wink:
15. dub 2009 ve 22:03  •  2 děti  • Odpověz
autor
Dobré ránko. Omlouvám se že jsem včera nedala fotky do alba, ale malý nám začal plakat a dlouho jsme ho uspávali. Pak už bylo pozdě. Dnešní noc se celkem dala. ale opicak malý se vzbudil v jednu, tak jsem ho nakrmila, ale ne a ne zabrat, tak mi stridavě spal u prsa a v mannželově náručí. No nakonec usnul v postýlce kolem čtvrté. To jsme s manžou odpadli jak hrušky. No a v šest znova vstávání. No je to mazec ty malé děti - dají dobře zabrat, hlavně když člověk neví co je trápí. Mám takové stavy, kdy si říkám že to nemůžu zvládnout a do čeho jsme se to vůbec pustili a pak jsem moc štastná když malého vidím. Doufám že se to nějak srovná a člověk si zajede nějaký rytmus.
Fotky vložím během dne, když bude chvilička času.
16. dub 2009 v 08:47  • Odpověz
autor
Holky - spíš teda co už mají děti - chci se zeptat - co jste dělali s popraskanýma bradavkama? já teda mám jen to pravé popraskané a přisátí Domči vždy odtrpím. ALe dneska mi trochu tekla z toho při kojí i krev - snad to teda malému nijak neuškodí. Snažím se je větrat, mazat Bepanthenem, a nechat si na tom zhaschnou mlíčko, ale zatím se to nějak nelepší.
Jo a nevíte nějakou stránku , kde bych našla co všechno se nemůže jíst při kojení at to malého nenadýma?
16. dub 2009 v 09:31  • Odpověz
Ahoj, Žabko :slight_smile: No myslela jsem si to, že malý vyžadoval pozornost, tak už jsi to nestihla :wink: Každopádně jsme všechny natěšené :dizzy_face: Neboj, určitě se to za chvilinku srovná :wink: Psala jsem si se sestřenicí a tu přepadla i poporodní deprese, říkala, že 3 dny vkuse brečela a byla mimo z toho, jak je vše najednou jinak! Ale už se to srovnalo (v rámci možností, samože) a začínají se sžívat, nasazovat jakž takž přijatelný rytmus... A psala, že hlavně se naučila spát, když spí malý... :wink:

No a z těh rozpraskaných bradavek mám taky trochu strach... Hlavně mám ekzém, takže v případě potřeby asi použiju kojící kloboučky, noo... Jo a já našla stránku o kojení www.kojeni.net
Ale třeba ti holky maminky poradí něco lepčího :wink:
16. dub 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj holky,tak žabi taky tě vítám zpátky :slight_smile: porod teda nic moc,ale hlavně že jste v pořádku :slight_smile: to je super...
Já problém s bradavkama naštěstí neměla,ale Bepanten je dobrý apak jak píšeš pořád oplachovat a větrat...jestli jsou i jiné finty to nevím,možná zuzka poradí :wink: Jinak co nadýmá tebe to asi i mimi,dětská doktorka ti poradí,mi třeba radila kmínovou polévku na prdíky :wink: a nám hodně pomohly cvičení a masáže bříška takovým masážním gelem ten je přímo na tohle,dodneška s tím malého masíruju když ho zlobí břušek :slight_smile:
Jinak já včera byla na ozvy a kontrolu v porodnici,ale celkem nic nového jsem se nedozvěděla,s tou špatnou průchodností pupečníku to není tak žhavé,malá má asi 3kila ale primář co mne vyšetřovat,říkal že stačí se seknout při měření o 1mm a už to dělá 200g na váze,tak jse to opravdu jen orientační... Takže vše je ok akorát já jsem už opravdu jak slon v porcelánu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Saly modrý kočárek byl,neím jestli nepíču pozdě...nějak jsem se nedostala když ted mám doma drahého :wink:
Jééé žabi já ti tak závidím že už máš broučka doma aže už to máš za sebou :slight_smile: A držím palečky at to brzy zvládnete srovnat s režimem a tak :wink:
16. dub 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ježiš co jsem to napsala saly...mělo být jasně že nepíšu :sweat_smile: :sweat_smile:
16. dub 2009 ve 12:15  • Odpověz
Ahoj :wink:
Zabko, neboj, to zvládneš, já si to samé říkám teď ve své situaci. A věř, že to malé miminko je úplná pohoda proti těm starším dětem :wink:
Já jsem přišla s rozpraskanými bradavkami z porodnice, dala si na to bepanthen a za dva dny už to bylo v pohodě a pak už žádné problémy nebyly.
Jinak já jsem při kojení jedla skoro jen suché staré rohlíky, žádnou zeleninu, nejedla jsem skoro nic...
16. dub 2009 ve 12:20  • Odpověz
A ty stránky, co dala odkaz Andu, jsem taky využívala.
16. dub 2009 ve 12:22  • Odpověz
Zabi, my dostali v kurzu mimo Bepanthenu vzorek ještě z Medely jmenuje se PURELAN na popraskané bradavky,ale až prý to krvácí do té doby jen to cos psala a třeba z toho prsa chvíli nekojit,jen odstříkávat,ať se to zahojí a prý když mimi přiložíš a bolí to ..máš mu strčit malíček do pusinky,udělat podtlak ať se pustí a přirazit ho znovu a tolikrát dokud to nebolí..ale to jsou jen kurzistické informace,praxe je určo jiná :confused: :confused: :confused:

Gabi: tak jsem byla v tom Polsku, kočárek tam měli, byly jsme tam se segrou a moc se jí líbil,mi taky,hlavně ten sporťák nemá chybu, je fakt, že ten hluboký je nízko, ale Jané je třeba taky nízko a jaký je o něj zájem.. :slight_smile: ještě ho pojedu omrknout s drahým, ale vážně o něm uvažuji, teda měli tam tu čtyřkolku, tak bych vzala ten, přijde mi takový neokoukaný a to přehaování a skládání je fakt jednoduché...velký adept na vítěze :wink: ostatní tam nestálo za nic,,ani v těch jiných obchodech,koupila jsem prckovi jen jedny polodupky a jednu bílou košilku..

s tou autosedajdou si to ještě rozmyslím, jestli potřebuji na ten podvozek, pže jsem se dívala že cvhicco synthesis po jednom dítěti koupím na mmb do tisícky a to je zas polovina..
16. dub 2009 v 15:30  •  2 děti  • Odpověz
jo a Gabi nevíš náhodou jak mají v tom obchodě v Těšíně na celnici otevírací dobu přes týden?Samozřejmě jsem se zapomněla podívat... :frowning2:
16. dub 2009 v 15:47  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.