• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
Ahoj, no tady to za chvíli bude hodně napínavé :wink:
Mě nejvíce na tom rodičovství "štve", že to není jen o tom porodu a péči, u které člověk váhá jestli to vůbec zvládá, ale že tím porodem se hlavně v matce narodí i ten neústálý strach o dítě, kterého se člověk nezbaví do konce života. Bez dětí má člověk občas strach o sebe nebo partnera, ale většinou není žádný, ale s tím dítětem to začíná...
21. dub 2009 ve 12:50  • Odpověz
Mně se teda rodit ještě vůbec nechtělo a byla jsem týden před porodem šťastná, když mi dr. napsal, že není nic připraveno a otevřeno na špičku prstu. Tak jsem si říkala, že ještě bude chvíli klid a dlouho nic a pak najednou z toho nic byl přímo porod :grinning: Takže on ten nález ještě nic moc neznamená :sweat_smile:
21. dub 2009 ve 12:52  • Odpověz
beranku s tím strachem naprosto souhlasím...
já už ani nevím jak moc se mi chtělo poprvé do porodu :wink:pak když už jsem týden přenášela tak určitě jooo :slight_smile: ...ale ted je to těhotenství a všechno kolem úplně jiné než to první...spíš už to chci mít za sebou..každopádně je to hodně o tom těšení na miminko :wink: a starosti a to všechno kolem budu řešit pak,tajně doufám,že přece jen to budu zvládat o něco líp než poprvé,ale to člověk nikdy neví dopředu...
21. dub 2009 ve 13:12  • Odpověz
Noo, Beránku, to věřím s tím strachem... Jako mám pocit, že už to začalo početím a až se malá narodí, nechci to ani vidět :sweat_smile:
Jinak jsem taky z kontroly zpátky a nic významného se neděje...Akorát mi sestřička vnutila další Prenatal Box, tak jsem se musela smát... Nu což, aspoň vezmu časopis a mám s čím odpočívat :grinning:
21. dub 2009 ve 13:37  • Odpověz
Mně už ten box sestra vnutila ve 12tt, docela jsem hleděla :grinning: Minule jsem ho dostala asi 3 týdny před porodem :sweat_smile:
Jojo, takový odbě krve z patičky mimča obrečí každá mamka v porodnici :grinning: A píchání uší kvůli náušnicím oplakávaly v čekárně maminky,tatínci i sourozenci :grinning: :grinning:
21. dub 2009 ve 14:24  • Odpověz
andu já minule v nemocnici taky dostala druhý kufřík :grinning:,první hned na začátku těhu, ale k mé radosti obsahoval aspon jiné časáky,Caro a indulonu na dupku :grinning: to jsem tam minule neměla :wink:
...a co teprve vysoké horečky a nemoci a úrazy...s tím mám taky své zkušenosti :unamused: :wink: ale co...mysleme pozitivně :wink:
21. dub 2009 ve 14:38  • Odpověz
No tenhle druhý kufřík je nudnější než ten co jsem dostala na začátku :grinning:, ale aspoň počtu a dám si zas po dlouhé době Mami drink :grinning: Jo a to píchání do patičky je prý dobré provádět, když mamina mimčo kojí - říkala nám Kamča v kurzu :wink: Akorát teda nevím, jestli si na to vzpomenu až bude třeba :sweat_smile: A naušničky bych chtěla raději nastřelit než propíchnout....
21. dub 2009 ve 14:43  • Odpověz
Tak ten Mami drink jsem vylila, vůbec mi nechutnal :grinning: Ale tak je tomu teď u mnoha věcí... Krémů na prdelku máme takové množství, že bych to mohla darovat, Beatka na to vůbec netrpěla :sweat_smile:
21. dub 2009 ve 14:46  • Odpověz
mi mami taky nechutnal :stuck_out_tongue_closed_eyes: ten jsem měla v tom prvním a nedávno jsem ho vyhodila :sweat_smile:
jj myslím že nastřelení je šetrnější a rychlejší...mám zkušenost sama ze sebou,nastřel.dírka mi dělala menší problémy než propíchnutá...
21. dub 2009 v 15:47  • Odpověz
jo a já myslím že miminka tu bolest až tak intenzivně nevnímají,jako když už mají trošičku rozum a strach...ne že by je to nebolelo...malý ty počáteční očkování přežil docela v poho ale pak když už byl trošinku větší,tak to byl konec...odběry krve hysterické záchvaty děs a hrůza...ted už je to zase lepší :grinning:
21. dub 2009 v 15:51  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: tak jsem zpět ze ZOO.Bylo dneska nádherně, tak to stálo za to..nevím proč ale kam jsem se podívala..tak tam byla nějaká těhotná samice :grinning: furt jsem si četla jak dlouho je kdo březí a my jsme tak v průměru,ale kdybych byla opice, rodím už teď :grinning: ..byla tam i klokanice s miminkem ve vaku :slight_smile:

Maju jsem tam nikde s \Tobíkem neviděla, bylo tam dost lidí je dnes prý den Země či co.. :unamused:
21. dub 2009 v 16:17  •  2 děti  • Odpověz
saly, ja jsem te furt vyhlizela a taky jsem nevidela nikde hloucek malych deticek... :grinning:
21. dub 2009 v 16:51  • Odpověz
já tě taky vyhlížela :slight_smile: my tam byli už v devět a stihli jsme projít akorát tu hlavní trasu ke slonům a žirafám..chodí dost pomalu prcci.. :wink: a koilik se vás nakonec sešlo a jaké to bylo?
21. dub 2009 v 17:07  •  2 děti  • Odpověz
saly to je to jaro...znáš to všechno kvete a rodí se mimina :grinning: a mláďata :grinning:
21. dub 2009 v 17:09  • Odpověz
dobré rááánko :slight_smile:
22. dub 2009 v 07:46  • Odpověz
dobre gabi :slight_smile:
22. dub 2009 v 07:52  • Odpověz
dobré.. :slight_smile: za chvíli vyrážím do Impiku..počasí zase nádherné..to je fajn :slight_smile:
Holky co je se Zuzkou? zdá se mi,že se tady už strašně dlouho neukázala :confused:
22. dub 2009 v 07:52  •  2 děti  • Odpověz
saly, ja jsem na nu myslela vcera, ze se dlouho neozvala! snad je vsechno v poradku...
22. dub 2009 v 07:54  • Odpověz
no snad jo, třeba jim jen zkolaboval počítač...nebo jsou pořád venku...dneska ráno mě prcek překvapil bublinou v trojúhleníku mezi hrudním košem, a hlava to nebyla, tak tajně doufám, že už se točí...má na to ještě 14dní,pořád mu to vysvětluju :grinning:
22. dub 2009 v 07:58  •  2 děti  • Odpověz
jee, saly klid, me se tobik otocil az tyden pred porodem...doktorka si ze mne delala furt srandu, protoze byl kazdej tyden jinak...36tt napric, 37tt hlavou dolu, 38tt hlavou nahoru, 39tt napric a konecne 40tt se pretocil a uz tak zustal :grinning:
22. dub 2009 v 08:03  • Odpověz
jo? mi říkal, že do konce 32tt by měl být otočený a pak že už mu mám nějak pomáhat a že po 36tt už se neotočí..tak to koukám..jo a ještě nám v kurzu říkali, že pokud je už jednou hlavou dolů, tak to už tak zůstane, že z té polohy se už neotočí..tak nevím..
22. dub 2009 v 08:10  •  2 děti  • Odpověz
no ja jsem to tak mela nastudovany taky :grinning: ale doktorka z toho mela fakt vylozene srandu a rikala mu, ze je malej akrobat :grinning: :grinning: :grinning: teda pocitala jsem celou dobu s tim, ze pokud se neotoci, tak jdu na cisara, ale jinak me tim nijak nenervovala a nakonec se otocil jak mel...ikdyz teda nechapu jak to dokazal... :grinning:
22. dub 2009 v 08:12  • Odpověz
tak to je dobré, mi by císař nevadil,ale raději třeba až při druhém,aspoň jednou bych to chtěla zkusit normálně a pak třeba porovnat s císařem,ale stejně to musím nechat na přírodě :wink:
ale aspoň jsi mě uklidnila, tak to mám ještě 10 týdnů čas
22. dub 2009 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,my měli v plavání mamču těsně před termínem a taky měla mmčo špatně otočené a Jana jí radila at chodí po čtyřech :grinning: Já s tímhle problém nemám malá se otočila včas :slight_smile: Včera mne úplně šíleně tlačila úplně dole v podbřišku až mne to bolelo,myslela jsem že už snad rodím nebo cooo,ale por.bolesti si pamatuju jinak :confounded:,každopádně už mne to to fakt neba :frowning2:
22. dub 2009 v 08:18  • Odpověz
no vidis, podle me ti doktori tehule zbytecne nervujou...nekde jsem vycetla, ze pro pretoceni je idealni poloha kdyz klecis na ctyrech, ruce opreny o predlokti, zadek pekne nahoru a pres den tak vzdycky par minut vydrzet...ale nezkousela jsem to, takze nevim :slight_smile: no a jeste kdyztak mimouse muze zkusit pred porodem otocit nejakym chmatem doktor... :slight_smile:
22. dub 2009 v 08:18  • Odpověz
jo to jsem taky slyšela, ale tuhle polohu moc nemusím :frowning2: jedině... :wink: teď mě něco napadlo...kdy ji nenápadně využít :grinning: :grinning:
tím chmatem to šíleně bolí, dělají to na fakultce, primář, kámoška na to byla, ale že už nikdy..

holky já se teď loučím, valím na to plavko.ahoj
22. dub 2009 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz
jj saly tahle je ted jediná přijatelná :grinning: ale vůůůůbec si nestěžuju :grinning:
tak si s prckem pěkně poplavte :slight_smile:
22. dub 2009 v 09:25  • Odpověz
Ahojte, holky,
no koukám, kak jste se od přetáčení mimin dostaly :grinning: Ale souhlasím, je to teď poloha nejpřijatelnější :grinning:
Já s tím taky problém nemám, malá je hlavou dolu už od 20. týdne, tak snad si to nerozmyslí :grinning: Ježiš a včera, ani nevím proč, jsem se vystresovala, že to nebude malá, ale malý :sweat_smile: By mě u toho porodu asi museli lehce vzkřísit :grinning: Jako samože bych byla šťastná stejně, ale přece jen bych mohla sbalit půlku přichystaného růžovoučkého a šatičkového šatníku... :grinning: No ale tak 3 krát mi to pan Dr. řekl, tak snad :wink: Ani nevím, proč jsem se ho včera na kontrole neoptala :wink: No jdu k němu ještě příští týden, tak se asi zeptám pro jistotu :grinning:
22. dub 2009 v 09:54  • Odpověz
andu, prinejhorsim dokoupite par kousku modryho a ruzovy schovate pro druhy, no :grinning:
22. dub 2009 v 10:00  • Odpověz
ahoj andu...no já byla takhle u porodu překvapená u Viktorka,měl být Terezka :grinning: jejda...chybička se vloudí :grinning:
tenkrát jsem neměla naštěstí tolik holčičích věciček jako ted,takže ted by to byl fakt průser :grinning: ale pan dr. mne ujištoval pokaždé a to dost detailně a 100procentně že to bude holka :grinning: a i já i manža jsme si jisti ode dne oplodnění :wink: tak uvidíme...
22. dub 2009 v 10:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.