• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
ahoj holky
hafi to je fajn že jste doma :slight_smile: skvělý porod fakt :slight_smile: my včera byli s Paťkou u dr na prbní poradnu,přibrali jsme za týden 200g takže máme 3390 :wink:to je v pohidě,měla jsem trochu strach,jestli mám dost mlíka a nemá hlad... Včera měla malá blbou náladu,celý den se kroutila a tlačila a plakala i v noci,takže děs a hrůza...tak doufám že dnes už bude líp.Dostali jsme od dr.SAB kapky na prdíky,tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude a doporučila mi taky koupit si Nutriton,kvůli blinkání,taky nás to trápí :frowning2:
žabi my taky dudlíkujem,vytasili jsme dudlík hned tu první noc doma :grinning:
a co andu?už by měla být taky doma...
12. kvě 2009 v 06:56  • Odpověz
Dobré ranko :wink: už jsem Andu stihla omrknout fotky malé :slight_smile: pěkný uzlíček :wink: ještě jednou moooc gratuluju a teď si to doma pěěěkně užívejte :sweat_smile:
12. kvě 2009 v 09:04  •  2 děti  • Odpověz
andu kráááásná princezna :slight_smile: my teda koupání taky ještě nepřišli nějak na chuť :wink:
12. kvě 2009 v 10:25  • Odpověz
jeee, dalsi vlasaty mimi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: holky,musite rychle dorodit, dat se dokupy a neco podniknem s miminkama, ne? :grinning: :grinning: :grinning:
12. kvě 2009 v 10:37  • Odpověz
já ještě spíš nerodit.. :wink: času dost.Zdá se mi, že teď prcek dost roste, mám pocit, že mi to břicho praskne.Holky jak jste na tom se strijema? Ruplo vám něco nebo jste to ustály? já zatím Ok, ale teď jak to tak pne, tak se trochu bojím..
12. kvě 2009 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz
ahojte holky tak jsem vám tetky přihodila fotečky do albika. Tak Vojtíškovi se koupání líbí a mě se pak líbí to voňavoučké miminko. Zrovna včera jsme koupali poprvé doma, jelikož dnes se na nás přijede podívat dětská doktorka tak ať jsme voňavoučcí a čistí.
Jinak strie nemám ustála se to až na pravou nohu kde mi úplně nahoře na stehně u třísel se udělalo několik jizviček. jinak nic tak ti saly držím pěsti ať to taky ustojíš bez nich. :wink:
Andu Amelinka je fakticky moooooccccc krásná a taťka jaký tam je hrdý na těch fotkách :wink:
12. kvě 2009 v 10:59  • Odpověz
saly, me bricho popraskalo u porodu, do te doby ani jedna strie a ted su jak zebra :sweat_smile:
12. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz
Ahojte holčiny :slight_smile: Tak konečně z netu! :wink: Musím vás dočíst a omrknout fotky co jsem ještě neviděla... Teda nevím, jestli stíhám, páč malá je sice sladká (mimochodem, děkujem za chválu :wink:), ale pěkná usurpátorka :wink: Taky se mi strašně nalívají prsa tak máme občas trochu problém a to je řev jak kdybych ji vraždila... No už mě potkala i poporodní depka z toho... Přes den jsem docela v poho, ale večer při jejich hereckých výkonech mě to chytne a je to mazec. Tak doufám, že to brzo ustane :wink: No nová situace, tak se musíme pořádně sžít :wink: Ale jinak je fejn - taťka se snaží pomáhat a je z malé úplně připosraný :grinning: A taky mu říkám, že egoistický, páč vždy konstatuje, že malá je krásná a pak se na ni podívá a zas prohlásí, že je to jeho klon... Teda neříká to úmyslně, ale vyznívá to sranduvně! :wink: :grinning:

Tož jdu vás dočíst (nebo aspoň něco!)...
12. kvě 2009 v 11:50  • Odpověz
Holky, máme my to krásná miminka :dizzy_face: Hafi, malý má drsné kukadla. To Melča zatím jen tak pimhouřeně kouká :wink:

Jinak já bych měla porod taky rychlý, kdybych, jak jsem psala, nebyla trubka (mimochodem, ovlivněna Kamčou :wink:) a neodmítala ten oxytocin... Z propouštěcí zprávy jsem zjistila, že ne 2, ale dokonce tři hodiny jsem si mohla ušetřit... Jakmile mi ten oxytocin totiž píchli, byla malá na světě asi za 15 minut! Teda já myslela, že to bylo déle, ale přítel mi to povykládal, jak to opravdu bylo... Taky jsem měla pocit, že při kontrakcích jsem byla jak hysterka a strašně nahlas bručela a zpívala (hehe, no to jsem nečekala... pro Hafi, byla jsem jak ta žena u porodu co nám pouštěla Kamča v kurzu :grinning: ), ale prý vůbec. Že to prý nebylo tak hlasité, jak jsem si myslela. Až u samotného tlačení jsem se rozjela :wink: Jako jsem nasraná a hodně, páč to, že jsem z mého porodního plánu ustoupila ve spoustě bodů, ten zásadní mi taky nebyl dopřán... :unamused: Nechtěla jsem rodit vleže, páč jsem tušila, že nebudu vědět jak tlačit... Dokud jsem s kontrakcema chodila sednout na WC, šlo by to samo. Ale pak mě položili, kvůli tomu oxytocinu a řekli jen, že není kde vsedě... No a taky to tak vypadalo - ještě teď mám v očích popraskané cévky. Nemohla jsem malou zaboha vytlačit a myslela, že už omdlím. Taky se malá sekla ramínkama, tak mě sestřička natrhla nehtama :sweat_smile: (jedino z mála, co mi z plánu vyšlo bylo, že nemám nastřiženou hráz. Šití sice bylo, ale minimální a jen kůžička) a malá pak byla fakt jak švestka... :pensive: Jako jak říkám, jsem nasratá, páč si myslím, že kdybych třeba dřepěla, nemusela jsem chudinku přidusit :pensive:

Ale co se personálu u porodu týče, paráda!!! Jako do doktora jsem se vyloženě zamilovala :wink: :grinning: - sympoš jak sfiňa a fešák :wink: A porodní asistentka, která byla u vetšiny mého porodu taky moc fajn :wink:

Jinak, Gabi, s tím novorozeneckým s tebou docela souhlasím... Jako sestry relativně a většina v pohodě, ale informovanost fakt malá!Vůbec např nezkontrolovaly techniku kojení a jedna sestra, taková mladá pipka mě vyloženě vytočila, když rodičce spolubydle zakázala jít s malým na odběry protože, cituji: "Taky nemáte rádi, když vám při práci někdo kouká pod ruce." Tak jsem na ni vyjela, že ta práce je jejich dítě a přítel, že neopravuje auto... :angry:

Uff, malá ještě spí, to je paráda :wink: Ale počítám, že tak za půl hoďky, hoďku se vzbudí a bude vyžadovat jídlo...
12. kvě 2009 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj :wink:
Dětičky se vám moc povedly, fakt krásné :dizzy_face: :dizzy_face:
Hafi, dost mi to připomíná mou situaci, já jsem pár hodin před porodem absolvovala dvě návštěvy a hodinu před prasknutím plodové vody jsem pilně psala na internetu a skypovala :grinning: A taky mi řekli na příjmu, že to bude na dlouho a po hodině bylo po všem :sweat_smile:
Andu, bohužel realita porodu je jiná než co říkají na kurzu, taky jsem původně chtěla říct, že nechci nástřih hráze ani za nic, ale nakonec jsem nic neřekla a bylo to dobře, protože já jsem vůbec netlačila nebo blbě a Beatku vlastně vytlačila dr., já bych to nezvládla :unamused: Trvalo mi měsíc než jsem si řekla, že chci ještě někdy dítě. Člověk na tu situaci nezapomene, ale zapomene na ten charakter bolesti, který při tom byl a který normálně nezažije :wink:
12. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
A ty pocity, že to nezvládnete nebo depky, jsou bohužel taky normální, prostě se obrátí celý život vzhůru nohami a člověk se opravdu už musí postarat, nic mu nezbývá.
12. kvě 2009 ve 12:39  • Odpověz
Tak já zatím žádnou depku nemám, ale nikdy neříkej nikdy. A tlačit jsem kupodivu uměla já nemám popraskané nikde žádné žilky ale zato malý má popraskané žilky jak se dral přes cesty, ale už to pomaličku mizí.
Jinak andu jsi dobrá že bez nastřižení, když si uvědomím jak si drobounká a malá není zrovna tintítko mezi miminky. :wink:
Ale co holky máme to za sebou a teď je načase se kochat, tak hlavu vzhůru. No jinak jak jsem ležela ty dvě hoďky po porodu na sále tak se mě manžel ptal jestli si uděláme další dítě tak jsem ho poslala do prdele, že si to odrodí sám, a teď by mi to už nevadilo, jen asi ještě nějakou dobu po nástřihu mám pocit, že kdyby do mě někdo něco chtěl strčit tak ho zakousnu. I když dnes už to bolí minimálně. To bude těma pohodlnýma židlama a sedačkama a hlavně postelí doma, narozdíl od nemocnice.
Jinak co se týká kojení, tak na Havířov si nemůžu stěžovat i třikrát za noc chodila sestřička z novorozeneckého a ptala se jestli vše v poho a jestli nepotřebujeme pomoct. Dokonce jsem měla i půjčený kojící polštář. Ale ten jsem asi nejvc využila já na podpírání svého těla ať můžu sedět na zadku a nemučím pipinu. :wink:
12. kvě 2009 ve 12:56  • Odpověz
Hafi, tak moje první slova byla nikdy více a přítel se mě několikrát ptal, jestli to chci opravdu ještě někdy zažít :grinning:
Já jsem seděla 6 týdnů na nafukovacím kruhu
12. kvě 2009 ve 12:59  • Odpověz
Hafi, tak to závidím, že se ti depky vyhnuly :wink: Fakt nic moc :wink: Přítel chudák nemůže nic říct, abych se nerozbrečela :grinning: A na malou, když celý den vřeští a jsou nějaké problémy chytám nerv :confounded: Je mi to moc líto, ale nemyslím to vážně. No možná některá zdejší mamina chápe :sweat_smile: Je to naše ňunítko :dizzy_face: Akorát teda nejhodnější, když spinká! :grinning: :wink:
12. kvě 2009 ve 13:25  • Odpověz
To jste holky šikulky, že jste to tak fajn zvládly :wink: už bych to chtěla mít taky za sebou...
Hafi, okoukávala jsem prcka, :slight_smile: :slight_smile:je šikulka. :slight_smile: tak zatím máme 2kluky a 2 holčičky..jsem zvědavá co bude dál.. :wink: myslím, že co do počtu, tak vyhrajou kluci..

Andu: a skromný dotaz..masírovali jste hráz? :wink: a co lněné semínko a maliník..myslíš, že to na něco mělo vliv nebo se mám na to vyprdnout?

Já teď chodím na předporodní kurz do fakultky (přednáší přímo porodní asistentky z fakultky)a mám z toho pocit, že realita je úplně jiná než nás učily v kurzu duly.Mám pocit, že to byly maximálně tak jejich představy ideálního porodu..mi z fakultky vyplynulo, že je nejlepší poslechnout ty co vedou porod, že i v jejich zájmu je ,aby to proběhlo co nejlépe a nejrychleji..(třeba ten oxytocin) uvidíme v praxi :sunglasses:
12. kvě 2009 ve 14:47  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj holky.
Tak dneska mi na návštěvu přijela mamka, tak jí tady máme až do neděle.
Musím pochválit miminka - i Vojtíšek i Melinka jsou nádherní. Holky fakt se nám ty děti povedly
Jinak Andu já taky měla poporodní depresi, ale už mě to přešlo. Jsem ráda že byl manžel se mnou těch 14dní doma, jinak bych si šla asi hodit mašlu. Byla jsem na nervy z kojení, protože malý přestal pít z pravého prsa, nechtěl se pořádně přisát, potom strašně šermoval u všeho, a byla jsem z toho fakt na nervy, a do toho jak začal plakat a nevyspání - no není asi víc co komentovat. Ale ted už vím co a jak, malý v noci nádherně spinká a musím se teda pochlubit, dneska jsme byli u paní doktorky a nestíhali - malý za čtrnáct dní přibral necelé kilo a to jenom kojíme. Tak nás paní doktorka pochválila a to jak mi v porodnici řekli že kojit minimálně 10krát za den tak mi teda kojíme 6krát , max. 7krát.
Jinak teda neumím si teda přestavit vytlačit Dominika přirozeně, já když se ted dívám zpětně, jsem ráda za toho císaře - mě už asi tak 14dní nic nebolí .
Gabi to jsem ráda že nejsme sami kdo má cumel. Dneska už je to v poho, ale včera opravdu bez cumlu ani ránu.
Saly a zvlastní zkušenosti ted opravdu můžu říct že to co říkali na kurzu o přirozeném porodu bez zasahování, tak já tomu taky propadla, nedalal si píchnout epidurál a pak jsem tam já krává rozdýchávala takové kontrakce jako bych už šla rodit. No jo, člověk se pro příště poučí.
No nic, jdu pokecat s mamčou a nakrmit malého a uložit ho ke spaní. Tak se mějte krásně a zítra zase mrknu co nového.
Jo a jinak - manželovi jsem jjako první řekla že s druhým mimčem at nepočítá - že už nechci :grinning: (ale asi změním později názor).
12. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem zpět od našich...
koukám, že jste všechny asi v jednom kole :wink:
Fotečky nádherné, Melinka i Vojtíšek jsou krásné dětičky ... :dizzy_face:
no teď je na řadě Míša, pak Saly a pak možná i já ... zatím nikam nespěchám... bude to asi pěkný kolotoč, takže si vychutnávám chvilky s megapupíkem :slight_smile: Zítra jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, jak bude prcek velký atd.
Ad přirozený porod: tak koukám, že představy se v konkrétních porodnicích rozchází s realitou. Já jsem je nechala, aby porod víceméně vedli oni a byla jsem spokojená, ale je pravda, že jsem neměla skoro žádné konkrétní požadavky.
Tak se držte a ať jsou děti hodné...:wink:
13. kvě 2009 v 10:07  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: je vidět, že je s miminkama asi hodně práce, když tady skoro nikdo nepíše :slight_smile: já byla dnes plavat v Impiku, závodily jsme, tak jsem se v kraulu rozjela ,sice jsme vyhráli,ale asi jsem si natáhla břišní sval :frowning2: dost to bolí, tak poléhávám..
já jdu k dr.příští pátek..už konečně vypsat mateřskou..
13. kvě 2009 ve 12:58  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj :wink:
Saly, masírovat hráz jsem zkoušila, vlastně jsem si myslela, že to co dělám, je masáž hráze, ale velmi jsem se zmýlila, protože když mi na porodním sále porodní asistentka sáhla na tu hráz, myslela jsem, že umřu bolestí, takže moje masáž byla úplně k ničemu :grinning:
Zabi, neboj, s tím druhým dítětem si to určitě rozmyslíš, taky jsem to tak měla :sweat_smile:
A přítel byl se mnou po návratu z porodnice jen 4 dny a pak jsem málem umřela hrůzou, když šel do práce a říkala mu, že musí brzo přijít domů, protože co já sama s dítětem, ale nakonec si člověk zvykne :grinning:
13. kvě 2009 ve 13:30  • Odpověz
Ahojte, holky! Využívám chvilk, kdy malá chrní po kojení. Dneska se budí nějak často, tak nic moc nestíhám :frowning2: Ale aspoň jsem si našla něco o svém kojícím problému na netu, tak jeden problém vím jak řešit... uvidíme v praxi :wink:

Saly, másáž jsme dělali a docela poctivě. Přítele z toho až bolela ruka :grinning: A myslím, že se to vcelku vyplatilo, boť nástřih nemám. No i když těžko říct, zas mě PA natrhla jinde (ehm nahoře) jak tahala raminka ven... No ale myslím, že umět dobře tlačit, zvládla bych to bez nástřihu...
13. kvě 2009 ve 14:05  • Odpověz
Andu, a nejlepší dítě je spící dítě, hlavně v pozdějších měsících, je to fakt krásný pohled, když miminko spí a nic neříká a nic nechce (v našem případě :sweat_smile: ) :grinning:
Já kdybych vůbec tlačila, tak by třeba nástřih taky nemusel být, ale to je už jedno :wink: Třeba bude další pokus lepší :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz
kuš, tak jsem to zakřikla! :unamused: Už zas řve... no hlad nemá, přebalená je... prostě chce jen chovat a cucat kozu... :unamused: Ale tak tu si rozbít nenechám, že...Tož jsem ji vrazila prst a už zas spí... usurpátorka jedna! :angry: :sweat_smile: No uvažuju, že vytasím šátek a budu si ji nosit, páč jinak neudělám vůbec nic...
13. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz
No Beránku, to ti přeju z celého srdce, ať je tvůj další pokus lepší :wink: Doufám v to i u sebe, páč i když to byl masakr, druhé dítě jsem nezavrhla... No ale hned po 6 nedělí bych otěhotněla nerada! :sweat_smile:
13. kvě 2009 ve 14:25  • Odpověz
Andu pevné nervy :wink: ´mě to úplně ničí, když mimina brečí, jsem zvědavá jak dlouho to vydržím.. :unamused: sháním teď na MMB nějakou autosedajdu..musím všechno do konce května dokoupit, ať už můžu jet v klidu lebedit na chajdu..pomalu už začnu prát a žehlit mimi věci, je fakt, že člověk nikdy neví kdy ho to překvapí..o víkendu bychom měli aspoň vymalovat pokojíček, myslím, že je nejvyšší čas.. :slight_smile:
13. kvě 2009 v 15:35  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: dnes tu nikdo není?
Dneska jsem se domluvila s mojí dětskou Dr, ke které jsem chodila taky, že mi malého vezme, tak to jsem moc ráda..takže si můžu odfajfkovat další věc...
14. kvě 2009 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
tak já jsem zpět z poradny... zase nějaké problémy - nízký tlak, bílkovina v moči, brala mi stěry kvůli infekci, prďolka odpovídá skoro o 2týdny méně, takže já tu budu strašit určitě do konce července...
ale tak snad to přežiju, doufám, že nebudou 30st. vedra

tak si užívejte s mimískama :wink:
14. kvě 2009 ve 13:53  •  2 děti  • Odpověz
zatím to na vedra moc nevypadá, právě uvažuju jestůli si mám pořizovat nějaké těhu letní šatky, nebo to už nějak doklepu :slight_smile:

já jsem dnes volala na výsledky kr.obrazu z 30tt, zas nemám železo, tak si jdu zítra pro recept, ale myslím, že nedostatek železa není zas tak strašné, ne?nevíte o tom někdo něco? to mi dá v tabletkách a konec ,ne?

Tak jsem konečně objednala přes MMB autosedajdu, nakonec jsem vybrala Chicco Synthesis a do února je ještě v záruce po jednom prckovi, tak snad nebude nějaká dodrbaná.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2009 ve 14:53  •  2 děti  • Odpověz
tak koukám, že si tu povídáme už jen my se saly :slight_smile:
jinak saly těhu šatky si kup, udělej si radost :wink: tak a máte sedačku, už můžeš rodit... ne, ještě ne, ještě aspoň měsíc vydrž, ať je mimísek "dopečený". Už jste vybrali jméno??? My se konečně shodli, hurá.
15. kvě 2009 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Zuzu :slight_smile: tak vidím, že holky asi non stop kojí a nemají čas tady ani jednou denně mrknout :frowning2: to mě až děsí, pže z toho vyplývá, že to bude asi fakt záhul.. :wink:

Jestli nějaké šatky natrefím, tak si koupím, ale moc teplo tam není a na víkend hlásí hnusně, to mě mrzí, pže jedeme na chajdu..no tak když tak se vrátíme a budeme konečně malovat.. :wink:

Tak jste vybrali nakonec toho Kubíčka? :slight_smile: Já jméno nevybírám, řekla jsem ať si vybere taťka co chce, ale ten to moc očividně neřeší, tak bych se nad tím měla zamyslet sama.Já žádného favorita nemám, tak je mi to celkem jedno...ale měla bych i tu holčičku pořešit..nějak na ni zapomínám..holku bych chtěla asi Nelu.Bude mít iniciály NN :slight_smile: ale kluka nevím...
15. kvě 2009 v 08:59  •  2 děti  • Odpověz
no tak on je ještě čas, že jo...ale já jsem to chtěla mít vyřešené, abych miminko nějak oslovovala před Terkou. A ona byla z těch našich změn zmatená. Takže Kubíček a hotovo. Terezka měla být Kubík, kdyby byla kluk, pak jsem to změnila v druhém těhu, protože jich je moc. Ale na jiném jsme se neshodli. Bude to zkrátka náš Kubíček a bude...

záhul po porodu to určitě je... já teda znám maminky, co sedí u netu i po porodu pořád, bo mají hodné dětičky...tak třeba to bude tvůj případ... já si nedělám moc iluze, hlavně ještě k tomu Terku, ale doufám, že to nebude tak zlé...

Jsem ráda,že dětský pokoj jsme vymalovali na jaře... teď už by se mi nechtělo :grinning: My musíme dořešit přebalovák, máme komodu a část desky, tak připevnění a takové drobnosti... pořád se chystám na povlečení,ale nějak jsem se k tomu nedostala... tak snad příští týden...
15. kvě 2009 v 09:04  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.