• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
dobre ranko :slight_smile:
saly, na zelezo ti napisou jenom tabletky, akorat z toho muzes mit problemy s kakanim, ale to je tak vse :grinning: :grinning: :grinning:
15. kvě 2009 v 09:18  • Odpověz
zuzi, ja su jedna z tech stastnych s hodnym ditetem :grinning: ale uz me nejak prestava bavit tu porad sedet :sweat_smile:
15. kvě 2009 v 09:19  • Odpověz
Maji já to tak víceméně od toho Terčina půl roku taky měla... ale u druhého to tak být nemusí, že - a asi ani nebude.... :grinning: tolik štěstí to by bylo moc...
15. kvě 2009 v 09:39  •  2 děti  • Odpověz
zuzu: to neřeš, že se ti zdá že je jich moc...já mám pocit, že z 90% je 15 jmen pořád dokola.Já chci taky nějaké běžné, vím jaké to je pořád někomu vysvětlovat jak se píšeš a tak..já mám blbé jméno i příjmení, tak to chci prckovi zjednodušit..mě se furt ptají jestli Sylva nebo Sylvie a s jakým "I" se to píše..no jak u blbých...

a jaké jméno dáš, kdyby to byla holka? neřešíš to?

my nebudem malovat naštěstí celý pokojík, jen barevný pás kolem postýlky a přebalováku plus borduru,jo a kolem oken jak nám měnili plasťáky..to je za chvilku, jen se nám do toho moc nechce

Ahoj Maji: jo, jdu jen pro recept, zácpa mě snad neohrozí..mám spíš opačný problém
:grinning: zácpu jsem neměla snad nikdy..tak uvidíme
15. kvě 2009 v 09:41  •  2 děti  • Odpověz
Saly: určitě to máme vyřešené...člověk nikdy neví... holčička by byla Sabinka. Já právě od začátku tušila, že to bude holčička,takže Sabinku jsem měla vybranou hned.
Borduru no tak na tu se taky chystáme, ovšem až navrtáme obrazy, k čemuž jsme se nedostali od vymalování... tak snad časem... :grinning:
15. kvě 2009 v 10:00  •  2 děti  • Odpověz
mi se taky líbí Sabinka,brala bych ji hned, ale M.je proti(zas nějaká nesympatická kolegyně) :slight_smile: a to je tak pořád...vždcky si vzpomeneme na někoho po kom ho pojmenovat nechcem :wink: ale Sabinka se mi líbí moc.Obrázky jsem chtěla dělat ubrouskovou technikou, ale jsem zvědavá, jestli to stihnu :slight_smile:

nepoužíváte někdo přírodní kosmetiku saloos? dívala jsem se že mají taky velký výběr olejíků pro mimi po koupání, ale nevím kde to koupit, přes net se mi nechce a weleda je drahá :frowning2:
15. kvě 2009 v 11:42  •  2 děti  • Odpověz
Saly u nás to se jmény taky tak bylo... naštěstí jsme vybrali pro kluka i holku a snad už se to nehne...
Saloos bohužel neznám...já používala Weledu, i když byla drahá a Niveu. Kupodivu i Johnson nic nedělal, naštěstí. Teď nemám nachystané nic,kromě Bepanthenu na zadeček, koupím až co mě trkne...
15. kvě 2009 v 11:50  •  2 děti  • Odpověz
:slight_smile: mám taky něco z nivea teď jen hledám nějaký ten olejík..když tak koupím taky weledu, tu mají v DMku.Nevím proč všichni haní ten Johnson, mi se ta značka vždycky líbila, ale teď jak to všude slyším, že je nejhorší, tak zůstanu asi u Nivey.já už si balím tašku do porodky, pže pak chci jet na chajdu na delší dobu, tak ať ji mám sebou, tak jsem si koupila dneska ty vložky a chtěla jsem i stříkačku na dokrmování, ale zatím měli moc malé nebo moc velké, tak to ječtě nemám..to je věcí a tom seznamu, úpně čumím..vždy´t když zabalím jen župan, tak je to taška jak kráva :slight_smile:
15. kvě 2009 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz
Saly já jsem taky měla tašku velkou, i když všude zdůrazňovali vemte si malou tašku... no nevím, kam bych to všechno dávala...
hzeký víkend :wink:
16. kvě 2009 v 10:50  •  2 děti  • Odpověz
ahojte :grinning: ja jsem do porodnice jela s jednou velkou taskou, vypadala jsem jak sbalena na 14 denni pobyt na horach :grinning: :grinning: :grinning: a co teprve zpatky, jak mi tam vsichni nosili tuny veci, tak jsem mela tu tasku, asi deset velkych darkovych, kojici polstar, nafukovaci kruh, kytku v kvetinacu, tobika v sedacce... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. kvě 2009 v 10:55  • Odpověz
Ahojte holky. Malá právě spí a já odsávám, tak mám chvilku :wink: U nás nastala lehká změna v krmení. Jak jsem psala, mlíka mám moc, malá se zalyká a nechce to. Tak jsme zkusili hadičku a stříkačku, tak to bylo lepší, ale zjistila jsem, že pije hrozně málo a hrozně dlouho! Takže nakonec, po promluvě s maminou a pár lidma jsem zkusila lahvičku od aventu 0+... No a malá je spoko, 50ml vypije za 5, 10 minut a pak hezky spí. Jsem si myslela, že mám dítě usurpátora a já ji přitom cudáka jen trápila hlady :pensive: Takže jsem se rozhodla, že seru na nátlak veškerých sdělovacích prostředků a podobně a bude dostávat z lahvičky. Až se mi upraví množství mléka v kozách a spouštěcí reflex nebude tak silný (včera to bylo jak když někdo pustí vodovodní kohoutek :unamused: :grinning: ), zkusím třeba znova prso a bude záležet na Melince, jestli se ještě přisaje, nebo ne... Nebudu nás trápit - já měla nervy, že nesaje, ona, že jsem nervní a tak dokola... V podstatě jsem ji měla jen u prsa, páč vždycky vyrzžela tak minutku, pak řev, znovu přisát atd. Mateřské mléko jí dávám a to si myslím, že je to hlavní :wink: Nás se ségrou mamina ani nekojila a nepřipadá mi, že bych nějak citově strádala :wink: To že mlíčko neměla je škoda, ale za to nemohla...

Joo a zjistila jsem, že mi hrozně vadí, jak je po kojení gumová! Si ji dávám na odříhnutí na rameno a mám normálně strach jestli dýchá :astonished: Ona se nám totiž asi před 3 dny zalkla asi slinou. Strašně řvala když jsme ji přebalovali a najednou se nemohla nadechnout, ještě vyřvala zbytek vzduchu... No na štěstí zabralo orácení na bříško a poklepání... Ale málem jsme se s přítelem pos... :fearful: :pensive: Já prý byla v ten moment zelená jak sedma a příteli se lehce zatmělo před očima... No mazec. Od té doby trochu stresuju :pensive: , ale mamina a přítel mě furt uklidňují :wink: No někdy si říkám, že by bylo lepší ten internet nemít, abych si nepředstavovala různé katastrofy! :wink:

No a co naše další maminky? :wink:
17. kvě 2009 v 07:12  • Odpověz
Ahoj :wink:
Andu, s tím kojením jsi na tom stéjně jako jsem byla já. Před narozením Beatky jsem si proces jako kojení vůbec neuměla představit, nějak mi to nepříjde jako něco super, ale kvůli ní jsem to překonala, taky jsem měla hodně mlíka a po 3 měsících nebylo nic, najednou jsem byla špatná z toho, že nedokážu nakrmit své dítě, ale po několika týdnech minimálního odsávání - asi 10ml za 30minut jsem se na to vykašlala úplně, Beatka krásně pila z láhve a byla šťastná a to bylo pro mě nejlepší, i pro ni. Takže asi to bude znít hrozně, ale nejraději bych u druhého dítěte šla rovnou do láhve, ale bohužel nátlak okolí a medií je hrozný a asi zase podlehnu. Ale za krásnou věc to nepovažuji, jako většina maminek :unamused:
17. kvě 2009 ve 13:39  • Odpověz
Ahojte!
Beránku, tak to jsem ráda, že nejsem sama "krkavčí" matka :wink: Akorát si asi půjdu hodit mašli, boť jak jsem byla kojná, jak píšeš ty, najednou mlíka nějak ubylo a to jsem každý den odsávala co 2 ho´dky stejné množství (ale mnohem větší, prsa jsem střídala a teˇmusím odsávat obě najednou, abych měla aspoň to množství co Melča spotřebuje!) No a když jsem u té spotřeby, malá se mi zdá pije nějak moc... Je schopna vypít i deci najednou :astonished: No je fakt, že týden měla nedostatek, tak to teď asi dohání, ale jsem zvědavá na tu svou produkci..Už mě to začíná vyloženě srát - z extrému do extrému... :unamused:
18. kvě 2009 v 07:52  • Odpověz
dobre ranko,
andu nestresuj, vzdyt je jedno jestli kojis nebo davas z flasky :slight_smile: a mnozstvi mlika se zase upravi, odsavej a kdyztak dokrmis umelym, no, vsak se taky nic nestane :wink:
18. kvě 2009 v 07:55  • Odpověz
ahoj holky,
koukám tu řešíte kojení...
andu v klidu... vykašli se na mediální tlak, jedna lahvička nikoho nezabila a ani kdybys přestala kojit, no bóže, nic by se nestalo. Pokud je možnost kojení, tak je třeba ji využít, ale kde není, tak chudáci mamky jsou masírovány všude možně, jen proto, že nekojí.
Já jsem kojila, bylo krizí dost a kolikrát přemýšlím, jestli mi to za to stálo. Asi jo, ale hlavně finančně -když jsem viděla ceny UM, šla jsem do kolen...

tím chci říct, že není důležité, jestli kojíš, dáváš z lahvičky, dokrmuješ UM nebo je mimi úplně na UM, ale TO, jestli jsi ty i Melinka spokojená. A to se neodvíjí od stravy!!! Když se budeš nervovat, tak bude mlíčka ještě míň. Se mi to kecá, co...ale fakt to tak je...
držím palce ať se to brzy srovná!
18. kvě 2009 v 08:18  •  2 děti  • Odpověz
Jojo, Zuzi, Maji, je mi jasné, že je to přesně tak, jak píšete! Však už se snažím brát to z nadhledem. Na štěstí ty kritické depkoidní dny už pominuly, tak se z toho nehroutím jako bych se hroutila před třemi dny :wink: Jako fakt mi taky přijde hrozný ten tlak okolí, že nekojící matka = horší matka... Jako MM jsem Melince dávat chtěla kvůli imunitě atd., ale když nebude, nebude, nooo, co nadělám. Líto mi to bude, ale třeba se to fakt ještě upraví :wink: Jak píšeš, Maji, odsávám furt a třeba ty moje kozy rózy :grinning: pochopí, jaké množství mají produkovat, abychm byli všichnispoko :wink:
18. kvě 2009 v 08:36  • Odpověz
Andu tak to je super! Myslím, že to stejně chce trošku času po porodu a srovná se to, uvidíš...
já vám závidím,že to máte za sebou, už se začínám docela velrybit... břicho tvrdne ach jo... už začíná to sladké finále... :unamused: ale musím vyděržat, bude hůř že jo.
18. kvě 2009 v 08:54  •  2 děti  • Odpověz
zuzi, 8 tydnu utece jak voda :slight_smile:
andu, su rada, ze to tak beres, ikdyz verim, ze depka asi byla :frowning2:
18. kvě 2009 v 08:58  • Odpověz
Ahoj po víkendu :slight_smile: ale myslím, že mnoha z vás víkend a týden asi dost splývá :slight_smile: Já jsem sice taky zastánce kojení(je to pohodlné :wink: ) ale ne za každou cenu, když se nám to dařit nebude, tak mě to asi taky bude mrzet, ale prostě se na to vyprdnem..
Andu a co brnknout nějaké laktační poradkyni co by ti poradila..třeba řekne, jak to množství upravit, ale já si taky myslím, že to chce jen čas...

Teď jsem byla u kámošky a ta mi zas řekla, že pokud mi už teď neteče samovolně mlíko
(které mi teda neteče)tak že budu mít málo mlíka, tak to mě fakt uklidnila :slight_smile:
18. kvě 2009 ve 14:14  •  2 děti  • Odpověz
Saly: to je blbost :wink: mi mléko neteklo až po porodu několikátý den, jak se zpustila laktace a kojila jsem víc než rok :wink: tak kašli na kámošky...
venku je vedro, ale nějak se zatahuje, asi bude pršet...
18. kvě 2009 ve 14:16  •  2 děti  • Odpověz
v Hrabůvce už byl pěkný slejvák..teď jedu do Fakultky tak myslím, že to ještě jednou schytám tam.Já se loučím, jedu na kurzík.Ahooj
18. kvě 2009 ve 14:19  •  2 děti  • Odpověz
Dneska jsme měli na přednášce laktační poradkyni, a měla to udělané perfektně,tak pokud chcete něco vědět o kojení , tak se ptejte :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak ptám se starých praktiček: holky na co mi je zamražování mat.mléka? dělaly jste to některá?
18. kvě 2009 v 19:14  •  2 děti  • Odpověz
andu, zkouselas kojici caj?
saly, ja jsem to nedelala, protoze nebylo proc mrazit, ale je to fajn, kdyz treba potrebujes nekam na dyl odejit a muze prdolku nakrmit chlap (babicka, segra, kdokoli) z lahvicky a ty nejses az tak omezena casem...
jo a s tim tekoucim mlikem je to fakt kravina... :grinning:
18. kvě 2009 ve 21:34  • Odpověz
Dobré ránko,
saly přesně jak píše Maja.
To je počasíčko,co? :rolling_eyes:
19. kvě 2009 v 06:48  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj ZuZu :slight_smile: vzbudila tě bouřka? malý se v břichu zas tak mlel, že jsem myslela, že už se mu chce ven, ale pak zas usnul, tak si to ještě asi rozmyslel :slight_smile: snad se to vyčasí, potřebuju jít koupit kámošce dárek, ale v tomhle se mi fakt nechceeee :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Co ty naše maminy, že se vůbec neozývají? Žabi,GAbi,Hafi..aspoň Andu písne jak bojuje :slight_smile:
19. kvě 2009 v 08:41  •  2 děti  • Odpověz
Saly já mám poslední dva dny pocit, že mi prokopne pravý bok... a ty kopance to taky stojí za to... právěže mě vzbudilo hřmění a už stejně Terka vstávala, takže žádné lenošení.
Já právě nutně potřebuju do obchodu a ono prší...taky se mi v tomhle nechce...
no maminy toho mají asi plné kecky... :unamused:
19. kvě 2009 v 09:16  •  2 děti  • Odpověz
pravý bok? tak to už je pěkně otočený hlavičkou dolů, že? pže mi taky kope do pravého boku a ráno kopal vším možným a spíš nahoru k žebrám,chodily tam takové kopečky :slight_smile: včera v kurzu nám řekli,že teď už kdyby se arodil, tak je vše OK,e už má i ty plíce vyvinuté,tak mě to uklidnilo,ale stejně se furt kontroluju, jestli se už něco neděje :slight_smile: mi právě termín posunuli dopředu o 9 dní, tak jsem raději ve střehu :wink:
19. kvě 2009 v 09:30  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj holky.
Omlouvám se že jsem se dlouho neozvala, ale měla jsem tu minulý týden mojí mamku, tak nebyl čas, a včera jsem taky nestíhala. Hold je pěkné počasíčko a tak radši vyrážím s Dominikem na procházky - at je na čerstvém vzdoušku.
Andu obdivuju tě že zvládáš odstříkávat a pak ještě krmit Melinku. Nějak jsem moc nepochopila proč nekrmíš Melinku z prsa - máš je popraskané? nebo proto že ti teče moc mlíko? No já mám teda popraskanou jenom jednu bradavku a z toho mi Domča nechtěl pít, tak jsem si pozvala laktační poradkyni a ta poradila a ted kojíme v pohodě. Teda mlíka mám zatím teda dosti - Domča poprvé potáhne a pak musí počkat chviličku protože mi to mlíko stríká samo :grinning: . A tak po deseti minutách co pije ho nechám odříhnout a pak pokračujeme dál. Zatím je spokojený. Ale Andu jsem taky ta matka která by nejraději krmila lahvičkou, hold , ale manžel o tom nechce ani slyšet - prý to mám vydržet aspon do těch 6ti měsíců. No pak už bych vážně kojit nechtěla.
Andu a proč nezkusíš tu laktační poradkyni - třeba pomůže. Já si myslím že tím jak odstříkáváš tak se ti tvoří i mín mlíka asi. Já jsem platila za návštěvu u nás doma 250Kc a byla tu hodinu, ale fakt dobře investované prachy.
Byla u nás Jana 'Curdová.
Jinak teda u nás vše v pohodě. Malý spinká v noci úplně krásně - do půl třetí a to jde spinkat v osm. Takže musím říct že nevím co je být nevyspané - ale to třeba ještě poznám.
Jinak chceme koupit ted Dominikovi to polohovací lehátko - už ho zajímá okolí. No příjde mi že máme nějaké akční dítě - na bříšku už začíná držet hlavičku - docela dlouho to vydrží a minulý týden se nám ze zádiček převrátil pěkně na bok - to jsme s manželem čuměli jak puci. Paní doktorka nás zatím chválí.
No nic, jdu něco udělat , dokud Domísek spinká. Tak já pak zase písnu.
19. kvě 2009 v 09:35  • Odpověz
Ahoj Žabi, tak konečně se přihlásila nějaká mamča s aktuálním zpravodajstvím... :slight_smile: dnes je hnusně,tak možná budou i ostatní... :wink:

Žabi a co ti Jana poradila?nějakou jinou polohu nebo chrániče neco co? To prý rozpraská hned...je fajn, že chodí domů..taky k ní mám důvěru a jak dlouho dopředu jsi jí volala?
19. kvě 2009 v 09:45  •  2 děti  • Odpověz
autor
Saly já kojila v porodnici v sedě a malý krásně sosal, ale bohužel mi rozdrtil pravou bradavku. Tak jsem pořád trpěla. Když jsem přišla domů, naliliy se mi prsa jak balony a Domča prostě z ničeho nic nechtěl z toho pravého prsa pít. Tak mi začalo tvrdnout a já z toho byla na nervy. Volala jsem jí a ona i když měla plno tak přišla na druhý den, ukázala mi polohu v leže a Domískovi se líbi tato poloha a mě taky, protože mě nebolí to pravé prso. Mám ho už i mnohem lepší. Ale ted je probém že nechce zase pít když sedím, takže na kojení musíme být vždy doma - nejde nakojit třeba někde v hospodě na zahrádce. Ale jsem spkojená a Jana je moc příjemná a fakt mi poradila. Říkala že by vždy trochu toho mlíka odstříkala a pak kojila.
Jinak dneska je fakt hnusne, ale mě to pasuje, potřebuju vyžehlit
19. kvě 2009 v 10:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.