• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
Já jsem rozhodnutá ji taky brnknout,kdyby byl problém..ještě pořád k ní chodím do toho kurzu, tak snad si mě bude pamatovat :slight_smile:
já dnes taky žehlím, pidi oblečky pro mimíse a závěsy..tak můžem se podporovat kolektivně :slight_smile: nesnáším žehlení :frowning2:
19. kvě 2009 v 10:08  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,měli jsme problém s netem,tak jsem se neozývala...
koukám že řešíte kojení,já jsem se ted taky nějaká zmatená,malá málo přibírá,první týden to ještě šlo ale ted mi za týden přibrala jen 1100g a to je málo,tak jsem z toho špatná,u kojení mi vždycky usne,takže pije někdy jen třeba pět minut a to málo vyblinká,navíc je poslední dn uplakaná,tak jí přikládám a ona vždycky se přisaje jako hladová vlčice a kolikrát mám pocit že už nemá co pít,nalité prsa mám fakt jen sem tam,koupilajsem Nutriton proti ublinkávání,dává se ti před kojením,prý jí pak zahustí v bříšku mé mlíčko a nevyblinká ho,ale malá to nechce,se jí ani nedivím,je to takový čirý gel který rychle tuhne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...tak nevím jestli nemám málo :frowning2: já teda jsem zastánce kojení a kojit chci...
Andu ještě k porodnici,mé spolubydlící zase jedna taková mladá pipina řekla,nebude mít mlíko,tak se tam mamina chudák zhroutila...maras co...pak se jí rozteklo ale říkala že si bude stěžovat a má recht,tohle si sestra absolutně nemůže dovolit...i já jsem odhadovala koho se mám ptát a koho ne... :confounded: :angry:
žabi já taky uvažuju o lehátku,jen čekám na porodné :wink: a nevím jestli investovat nebo koupit nějaké obyč...
jinak já v porodnici měla taky bradavky totál bolavé a k tomu mne jěště při kojení bolelo břicho,docela slušně :unamused: jak se zavinovala děloha,tak jsem kojila se slzami v očích ale pak se to upravilo..je fakt že ted když malá pije častěji mne taky bolí...
19. kvě 2009 v 11:39  • Odpověz
Ahoj Gabi :slight_smile: tak alší mamča se ozvala jak doma bojuje.. :frowning2: píšeš že malá přibrala za týden 1110g to je málo? a kolik by měla?Byla u vás holky a návštěvě dětská doktorka? nebo jste byly vy za ní? jo akolik je teď to porodné? 13'?
19. kvě 2009 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz
saly prý 1500-3000 týdně :frowning2: u nás dr.byla,manžel tam volal hned v pondělí,jak jsme přišly s porodnice a v úterý se byla kouknout,pak za týden v po jsme šla na poradnu,no a kvůli toho přibírání chodíme každý týden...Ale u kámošky třeba nebyla a u švagrové taky ne,tak asi jak která.Porodné je 13 aspon myslím...jo a ted jsem zjistila že hutnická proplácí otce u porodu,pokud jsou teda oba u hutnické...akorát že nevím jestli manža už nevyhodil ten účet :unamused:
jinak musím pochválit kočárek,jezdí fakt skvěle,akorát po nerovnostech trochu drkotá to plastové kolečko,ale malé to očividně vůbec nevadí :grinning:
jooo máte někdo zkušenost s náušnicema?kdy a kde píchat?nebo nastřelit?moje dr.to nedělá,tak nevím kam jít...
19. kvě 2009 ve 13:40  • Odpověz
saly já taky brala těsně před porodem železo a je fkt že problém jsem měla :wink: :unamused: ale já to tak měla celé těhu,tak mi to tak nepřišlo...po porodu už jsem měla krevní obraz ok a zažívání taky :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 13:46  • Odpověz
To je teda dost 3000 g jsou přece tři kila,ne? to jako za měsíc má přibrat 12kg? :confused: :confused: to se mi nějak nezdá..nemyslelas Gabi 300 gramu? Já se jdu domluvit k doktorce zítra a slyšela jsem, že posílá za sebe sestřičku, tak aspoň...to proplácení si taky zjistím...
to jsem ráda, že jsi spokojená s kočárkem, já s ním vždycky pojezdím o víkendu po chatě, tak mi aspoň není smutno :grinning: já mám ty plastové dvě tak budou drkotat určitě taky.. :wink:

Na to, že to železo jím už pátý den,tak se teda s mýma střevama nic neděje,vždycky si dám kafe s mlíkem ajede to...nechci to zakřiknout, ale já zácpu fakt v životě neměla :unamused: uvidíme, co udělá delší užívání, mám to brát až do porodu, to je ještě celkem dlouho...
19. kvě 2009 v 16:44  •  2 děti  • Odpověz
Holky Porubačky ještě mi pora´dte..budeme mít s kámoškama v červnu sraz někde v Porubě a hledáme hospůdku se zahrádkou(budou 2 kočárky) kde by se dalo v klidu sednout a dát si něco i k jídlu..měly byste nějaký tip? Nechtěly jsme zrovna na Hlavní třídě...
19. kvě 2009 v 16:51  •  2 děti  • Odpověz
jasně napsala jsem to blběěě :dizzy_face:
19. kvě 2009 v 17:11  • Odpověz
autor
No Gabi taky jsem se divila kolik jsi napsala že malá přibrala a že je to málo.
No my jsme týden po porodu přibrali jenom 100g a tak si nás paní doktorka pozvala po 14ti dnech a to sestřička úplně koukala , protože Domísek přibral 900g - tak ho pro jistotu vážila ještě jednou,jak nevěřila.
No sranda ty děti. Ted jdeme na kontrolu 1.6. tak jsem zvědavá. Mám donést počůranou látkovou plenu, protože budou dělat test na fenylketonurii.
Jinak probírali jste kosmetiku - tak nám v kurzu chválila NOBILIS - mají tam dětský olejíček , tak jsme si ho koupili, ale malý byl po tom strašně suchoučký a loupal se. Tak jsme koupili niveu a SUPER: Máme od nivey i krém na opruzeniny a ten je skvělý. 'Clověk musí toho hodně vyzkoušet.
Jinak my jsme s kočárkem max. zatím spokojeni. A Domísek asi taky, protože pokaždé v něm hned usne.
Přítí týden v úterý jdu na kontrolu po šestinedělí, tak jsem zvědavá co mi dr. řekne.
Nic jdu nachviličku kouknout na TV. Tak zatím
19. kvě 2009 v 18:42  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
gabi, koukam Tobikovi do zdravotni knizky a v 7 dnech vazil 3400g a v 1 mesici 3760g, takze za 3 tydny pribral 360g, to je 120 g za tyden a doktorka to vubec neresila a jeste nas chvalila, ze nema rada tlusty decka, jak krasne akorat pribira :wink:
zabi, taky jsme chvilu kojili jen vleze, ono postupne zvladnete bezbolestne vic poloh :slight_smile:
19. kvě 2009 v 18:59  • Odpověz
saly a co Trebovicky mlyn? vim, ze tam ostravacky mely sraz s detma, takze kocarky asi nebudou problem :slight_smile:
19. kvě 2009 v 19:03  • Odpověz
dobré ránko,
trochu posouvám nahoru...
přidávám se k Maje, Třebovický mlýn je krásný :wink:
Gabi neboj, pozve si vás na převážení a já si taky myslím, že je to dobré...hlavně že přibírá něco...
strasti s kojením vám nezávidím, vůbec se na to netěším... ale nějak bude...:wink:
hezký den, doufám, že za tou mlhou se schovává sluníčko... :sunglasses:
20. kvě 2009 v 07:41  •  2 děti  • Odpověz
ahoj zuzi :slight_smile: taky doufam, ze bude hezky at muzeme vyrazit nekam na prochazku... :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2009 v 08:17  • Odpověz
Gabi, to je mazec s tou porodnicí a tím co sestra mamině řekla. To se jí nedivím, bych se taky složila! :unamused: Jinak u mě si mlíko dělá co chce! Včera jsem musela dát jednu dávku Hippu, páč mlíčka bylo málo, ale teď to vypadá, že se to upraví! Ani nevím, jestli jsem psala, že malá po týdnu přibrala jen 50 (resp. 70) g, tak jsem nakonec ráda, že jsem jí dala tu lahev, páč bych vůbec nevěděla, že chuděru týrám hlady! :pensive: Nicméně uřvanec je to pořád, i když má plné bříško... Jako je schopna hoďku poknikávat a řvát než usne!! Vůbec nevím co s ní, minule jsem ji uspávala půl hodiny, což je dost, páč pak můžu jít rovnou zas odsávat :sweat_smile: No nějak nic moc jiného nestíhám. Teď akorát docela hezky spí (akorát mám pocit, že se za chvíli probere) tak jsem něco uklidila, dala vyprat a dávám si oraz u PC!
20. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz
dobré ránko,
zvedám trochu nahoru, ať nejsme na poslední straně... :wink:
21. kvě 2009 v 07:06  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj taky zdravím při horkém sluníčkovém dnu :slight_smile: rekonstruují nám barák,tak nemůžu otvírat okna, tak je tu na zdechnutí, asi někam vyrazím.. :wink:
Holky dík za tip..už jsem na ten mlýn koukala, klidně uvítám další tipy.. :slight_smile:

Zítra jdu na návštěvu ke kámošce na mimčo, tak jsem furt přemýšlela co ji koupit..tak jí koupím tu letní zavinku od emitexu do autosedajdy, navíc je teď nějaká nová, dá se zatáhnout kolem hlavičky a má bavlněný vnitřek..tak ji jdu omrknout
21. kvě 2009 v 08:30  •  2 děti  • Odpověz
Tak zavinku jsem koupila, růžovou s kytičkou :slight_smile: a ještě jsem tam koupila zajímavou lahvičku na dokrmování novorozenců, doporučila mi místo Aventu značku Tommee Tippee..neznáte to někdo? Ale je srandovní ..imituje prso, je to taková spíš kulička a cumlík je přesně ve tvaru bradavky..myslím, že by se to malému mohlo líbit :grinning: :grinning:
21. kvě 2009 v 11:23  •  2 děti  • Odpověz
Saly to ale není Emitex s tím zatažením kolem hlavičky nebo jo???
Tommee Tippee znám...Terka mi je nechtěla...ale máme od nich koš na pleny a super. Každé mimi je jiné a každé vezme jinou lahvičku :wink:
21. kvě 2009 v 11:29  •  2 děti  • Odpověz
tak uvidíme..ta paní je zas chválila..ale to prověří jenom praxe..ale co to bude stát peněz než na to přijdeme :slight_smile:

Je to Emitex se zatažením..mají to teď jako novinku,vypadá úplně stejně jako zimní, ale nejsou to zvířátka..stejně jsem nakonec koupila tu klasickou bez zatažení,růžovou s vyšitou kytičkou..bez ušiček
21. kvě 2009 v 11:35  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, tak už víme co čekáme :wink:
21. kvě 2009 ve 13:50  • Odpověz
beranku super, moc gratuluji!!!! to je krásný :wink:
21. kvě 2009 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz
Takže další chlapeček :wink: já bych taky chtěla páreček, ale nevím jak to udělat :frowning2: mám ale zatím dost času o tom přemýšlet :grinning:
21. kvě 2009 ve 14:03  •  2 děti  • Odpověz
dobré ránko, zase posouvám nahoru...saly na to máš ještě spooooustu času :wink:
22. kvě 2009 v 06:35  •  2 děti  • Odpověz
dobre :slight_smile:
je, beranku gratuluju k chlapeckovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 06:38  • Odpověz
ted posouvam ja :slight_smile:
mam dve novinky :grinning: :grinning: :grinning: Tobik zkousi stat bez drzeni a vyrostla mu prvni stolicka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz
Maji gratuluji! šikulka... a stolička v pohodě? já se jich nejvíc bála a paradoxně byly nejvíc v pohodě...
22. kvě 2009 ve 13:14  •  2 děti  • Odpověz
Ahooj :slight_smile: samé dobré zprávičky..já mám taky 2 novinky: Dneska jsem nastoupila konečně oficiálně na mateřskou a malý pěkně roste, má už 2250g :slight_smile: :slight_smile:

JInak jsem byla u kámošky mrknout na měsíční malou, slaďoučká a hodňoučká.Tak už se fakt začínám těšit na to naše :slight_smile: Kojení zvládá v pohodě, malá je žroutík, jen zas bojjuje s opruzeninama a potničkama v takovém počasí co teď je :frowning2:
22. kvě 2009 v 15:20  •  2 děti  • Odpověz
saly krásně rostete...
krásný víkend holky :wink:
23. kvě 2009 v 07:07  •  2 děti  • Odpověz
zuzi, prorval dve noci nez vykoukla a aj dnes se jeste vic budil, ale to je mozna tim, ze nejsme doma a neni tu zvyklej :slight_smile:
saly, krasna vaha :dizzy_face:
24. kvě 2009 v 11:14  • Odpověz
krásný večer holky.. :slight_smile:
hlásím se po delší době.. předělávali jsme obývák a měli jsme odpojený pc stroj.. takže absťák jak sviňa :grinning: :grinning:

jak se tady všechny máte?.. doufám, že jste všichni zdraví, jak maminky, tak mimísci.. :wink:

jak se mají naše čerstvé maminky????.. já už se taky strašně těším.. dneska mi odchází hlenová zátka, tak uvidíme, jestli z toho něco bude nebo to bude trvat týden.. :unamused:

ve čtvrtek jsem byla na KO u Kudělky a vzhledem k tomu, že odhad váhy máme z 38tt už 4,1kg!! ( vím, že se může půl kg splést, ale i tak je to prý dost ).. tak máme domluvený termín na 1.6. na císaře.. :wink:
jestli se to prý rozjede samo ( jsem otevřená na 2,5cm, porodní cesty připravené, hlavička naléhá ), tak taky císař.. už mám vypsané papíry v průkazce.. pro vítkovickou porodnici.. :wink:
24. kvě 2009 ve 21:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.