• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
Ahoj, dnes jsem byla na genetickém UTZ a opravdu čekáme zcela zdravého chlapečka :grinning: Jméno bude oříšek, ale my ho stéjně neprozradíme, aspoň to jediné nikomu předem neřekneme :wink:
My jsme používali Nutrilon a úplně bez problémů, později i sunar nebo i další UM, Beatce to bylo jedno a žádné problémy nikdy nebyly. Akorát že prvními narozeninami přestala pít mlíko úplně, stéjně jako nejí ani kaše, takže dnes už mlíko ani nezná a hlavně ho odmítá.
3. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz
zuzi, no nad tou bebou docela uvažuju, ale přemýšlím, jestli vzít tu ha/ar, nebo jen ha...nebo nevím! :grinning:
Beránku, tak ještě jednou gratulace j chlapovi:wink:
3. čer 2009 ve 14:43  • Odpověz
Beranku: u nás se taky mlíko odmítá a hlavně na kravské má alergii... to jsem teda zvědavá,jaké jméno nakonec bude... gratulujeme k úspěšnému genetickému utz
Andu: Já bych vzala nejdřív tu lepší, pokude bude Melince vyhovovat, tak třeba po měsíci zkusit jen ha... ale nevím, měla jsem to štěstí, že jsem do roku a něco kojila... :unamused:
3. čer 2009 v 15:18  •  2 děti  • Odpověz
andu,já to mám podobně,taky ted jen brečíme kojíme a minimálně spíme... :frowning2:myslím že to je bříško,pže pořád tlačí,zrovna dnes je takový den blbec zatím bez příkrmů...ale když mne malá takhle sosá,tak taky nevím jestli má dost :frowning2:tak jen doufám že to není hlad :frowning2:
beba je prý dobrá...
3. čer 2009 v 16:53  • Odpověz
jo a malá mi vždycky usne na rukou a když jí dám do postýlky,je po spánku...paráda :angry:dneska nespala ani v kočárku,tam vždycky venku spinká...no taky je počasí na prd :angry: už by mohlo být konečně pěkně...
3. čer 2009 v 17:00  • Odpověz
zuzi a beranku...já kojila viktorka rok a půl a jiné mlíko taky nechtěl,ale kompenzovali jsme to kašema a jogurtem :wink:
3. čer 2009 v 18:47  • Odpověz
Hehe, Gabi, nemáme stejně mimino!? :grinning: Malá taky usne v náručí, dám ji do postýlky a ryk... :angry:
3. čer 2009 ve 21:41  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile: vidím, že všechny bojujete...včera jsme měly ten srazík z BMS a byla 2 miminka,obě dvě na umělé výživě a jak byly spokojené,ani nekňourly :slight_smile: tak já bych v tom zas takový problém neviděla :slight_smile:

Dnes jedu do Shoppinu podívat se co tam prodávají na veleryby :frowning2: musím si něco koupit na sebe na tu svatbu,už se to blíží a nevím v čem půjdu..asi nějakou tuniku...
4. čer 2009 v 08:48  •  2 děti  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:
tak jsem koupila kapečky Babycalm na prdíky,poradila mi kámoška že jim pomohly,tak jsem zvědavá...Včera to byl masakr,celý den proplakaný,na rukách a u prsu :sweat_smile: do toho jsem se ještě nervla s Viktorem..no zkouška nervů :confounded:
saly určitě něco koupíš,dneska je velký výběr různých tunik a jako těhotenských halenek,tak myslím nebude problém :slight_smile: Já se taky pořád chystám,pže nemám v čem chodit,do svých věcí zdaleka nevlezu :cry: :wink: ale ještě jsem se prostě nedostala :unamused: s malou to bude problém a s manželem taky :grinning:
4. čer 2009 v 10:49  • Odpověz
Dneska mi přišlo povlečení s mantinelem pro Páťu,krásné růžovoučké,jak jsem o něm básnila už před porodem :grinning: konečně jsem se k tomu dopracovala :grinning: Už se pere,tak pak přihodím foto :wink:
Jinak malá je zase dnes jako andílek,dospává co včera zameškala,kouká a povídá,no zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face: ...tak to máme každý den jinak :slight_smile:
4. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
Gabi to se těším na fotečku...já jsem konečně taky objednala povlečeníčko... má dorazit někdy za 2týdny, tak to je super. Moc se těším,až ho vyperu... ještě jsme se na poslední chvíli rozhodli, že pořídíme kolébku,tak šmíruju, jestli se nějaká pěkná za rozumnou cenu neobjeví...uvidíme.
4. čer 2009 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz
no já taky chtěla koupit kolébku nebo koš,ale nakonec z toho nějak sešlo,ted zase pomalu koukám po nějaké ohrádce,jen nevím jestli je lepší dřevo nebo ta sítovaná...Tak pak dej vědět co jsi sehnala :wink:
4. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz
Gabi já koupila cestovní postýlku, tu jsme používali jako ohrádku, ale málo.Potřebovala jsem nouzovku na chatu, když jedeme k našim atd.. takže jsem měla jenom tu cestovní postýlku...
zatím jsem nenašla žádnou kolébku, všichni na mimibazaru to ženou do závratných výšin, to jsou pálky... a když ne, tak osobní převzetí někde na druhém konci republiky... :unamused: no uvidíme...
4. čer 2009 ve 14:00  •  2 děti  • Odpověz
tak já to budu mít naopak, mám síťovanou ohrádku, kterou budu využívat jako cestovní postýlku :slight_smile: a pak mám historický proutěný koš na prádlo,ke kterému jsme přidělali kolečka ze staré liberty a ten budu mít tak na první tři měsíce na popojíždění a uspávání po bytě.. :wink:

no holky dneska jsem myslela, že už vážně porodím, být psychicky slabší, tak mě už vezou, jsem si teda fakt poprvé v těhu pobulila..přišlo mi ze mzdovky, že nesplňuji nárok na PPM..takže mám nula..když k tomu připočtu rozvádějící se polovičku, která papírově není otcem mého dítěte..tak jsem normálně socka a jdu v Po žádat nevím teda vůbec o co..asi mě klepne,už jsem si mnula ruc kolik mi to vypočtou a zas prd..už jsem to rozdýchala,ale je to teda mazec :frowning2:
4. čer 2009 v 17:07  •  2 děti  • Odpověz
saly to je mi moooc líto,ale jak to???
no já už jsem taky od půlky března tj.začátek mateřské bez příjmu,pražská sociálka mi totiž ještě nebyla schopna poslat peníze :angry: :angry: :angry: dovolat se tam nejde takže jen čekám...nic jiného mi nezbyde :frowning2: a musím říct že rodinný rozpočet to přecejen nabouralo :frowning2:
4. čer 2009 v 18:08  • Odpověz
Saly a jaktože nesplňuješ??? to je teda mazec... pokud nemáš nárok na PPM, tak ode dne porodu dítěte dostaneš rodičovský příspěvek a nemůžeš si zvolit variantu mateřské, tedy budeš mít 4letou variantu automaticky, do 21měsíců dítěte 7600 a pak ty 3000 nevím přesně tolik. Takže teď si asi žádat o nic nemusíš...
já to tak taky mám, takže tam půjdu až se mimi narodí až s žádostí o rodičovský příspěvek a mám prý přijít co nejdřív, hned jak půjdu s papírem pro porodné.
Asi jsem tě moc nepotěšila, že... ale bohužel je to tak.
4. čer 2009 v 18:08  •  2 děti  • Odpověz
pže po skončení pracovního poměru musíš na PPM nastoupit do 180 dnů po skončení prac.poměru.Já jsem nastoupila 203(šla jsem 6 týdnů před)pokud bych šla 8 týdnů před, tak mě to minulo o 8dní..jdu k právníkovi a zítra na sociálku..to snad není pravda a kde jsem jako těch 8 dní mezi nástupen na PPM a ukončení nemocenské jako měla být..vážně tomu nerozumím,zkusím se nějak odvolat..

teď jsem vyčetla že existuje možnost prodloužení nemocenské do konce šestinedělí..a pak rodičák i tříletá varianta,a le i tak přijdu o strašně moc peněz :frowning2:

mohla bych si požádat o těch 11400, kdyby byl biologický otec také papírový otec, ale pže se rozvádí tak to zas nejde..no mě z toho našeho státu asi střelí..už jim na daních nezaplatím asi v životě nikdy nic :rolling_eyes: po mateřské půjdu na socku a aˇat si mě živí´kreténi..ani se už nebudu vdávat,pže by mě zas musel živit manžel..jo a hledala jsem jestli mám nárok na nějakou soc.dávku kdybych brala 7600,tak ne..pže přídavky na dítě se posuzují podle přájmu z loňska, ten mám vysoký a soc.příplatek nesplňuju,tam ti 7600 stačí..no nemít nějaké úspory, tak fakt jíš mravence.. :frowning2: :frowning2:
4. čer 2009 v 18:28  •  2 děti  • Odpověz
Saly tak to je mazec...já se v tom vůbec nevyznám, zjišťovala jsem jen to, co se mě týká... ale jelikož v tom mají pěkný bordel, bude jen dobře, když si to ověříš a trochu jim tam s tím zatočíš...

jinak já nemám nárok na dávky vůbec... na PPM ani poprvé (studovala jsem) ani teď, a a ty 3000 jsou směšné... takže ať žije náš stát...

Gabi četla jsem na disksuích, že holkám nechodí peníze... tady v Ostravě naštěstí chodily ale i tak... je to fakt binec holky
5. čer 2009 v 10:01  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,to mé dítě je jak májové počasí :grinning: jak jsem ji včera přechválila jak je zlaťoučká,tak v noci ne a ne spat,tak to dopadlo tak,že usla kolem půlnoci se mnou v posteli :unamused: čemuž jsem se chtěla vyvarovat..a stejně se do rána budila.Ted jsem si s ní zdřímla když odešel malý do školy,jinak bych byla totálně grogy :unamused:

zuzi bordel to je neskutečný :angry: a ty dostáváš jen 3000?minimum je tech 7600 ne?sociálka ti nedoplácí?

jinak co se týká mé mateřské,jsem vzteky bez sebe :angry: :angry: doufala jsem že se to už rozjelo a nic ,kámoška z práce šla o měsíc dříve,taky čekala a už jí to chodí,ale zase nějak málo a sama vlastně neví kolik jí to spočítali pže jí k tomu nepřišlo žádné rozhodnutí a jak říkám,dovolat se tam je nemožné....já už to zkouším asi tři týdny... :frowning2: :angry:
5. čer 2009 v 11:39  • Odpověz
tak a zrovna dnes jsem s dovolala a prý mi to ted poslali,tak jsem zvědavá pže vůbec nemám tušení kolik mi to spočítali,raději si nebudu dělat velké iluze....
5. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Bré ránko,koukám,že tady nikdo nebyl :astonished: no jo maminy nemají čas a těhule mají zase plné ruce příprav coo? :grinning:
My máme tento týden šest,tak nás čeká lítačka po doktorech :wink: tak to bude asi náročné...Jinak jsme s úspěchem začali používat na prdíky Baby calm a malá prdí jako amina :grinning: tak teď máme úúúplně zlaté mininko :grinning:
8. čer 2009 v 07:07  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
vidím, že víkendík jste si užívaly asi s rodinkami, že tu nje tak málo příspěvků :slight_smile: Já byla v pátek se teda informovat na OSSZ,tam mi teda řekli, že jsem fakt tu mateřskou prošvihla o 8 dnů :frowning2: a že se s tím nedá nic dělat, jen mi tam poradili, ať mi můj Dr.zpětně(už to jsou 3 týdny :frowning2: ) obnoví nemocenskou a že ji budu mít až do konce šestinedělí.Tak aspoň tak.Dneska jsem ho ukecala,že mi ji fakt tu žádost vyplnil, sice měl u toho blbé kecy, že si neumím zjistit, jestli mám nárok na PPM nebo ne, že s tím je strašně moc papírů.ale poslal..teď čekám, jestli mi teda OSSZ to schválí..jinak jsem od 22.května vlastně bezprizorní a pravděpodobně nemám ani zaplacenou zdravotní pojistku, tak jsem zvědavá, kdo bude hradit porod, kdybych porodila teď...no je to zajímavé..

JInak mě dneska vyšetřil a vše OK, zatím nerodíme a zítra jdu poprvé na ozvy do fakultky...

Holky a kam a kdy se chodí žádat o ten rodičák?
8. čer 2009 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz
ahoj sally,no ještě že ti to dopadlo aspon tak,jje fakt že dneska se s tebou nikdo nepáře,...neznalost neomlouvá,taky jsem se o tom už přesvědčila :confounded:
O rodičák žádáš na sociálce pod kterou spadáš,ty patříš do vítkovic k nádraží za pracákem je socka,taky jsem tam chodila.Takže ty budeš dostávat rodičák od kdy?
8. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
Mi řekl Dr,m že mě měla o tom informovat mzdová účetní, ale ta na mě kašle, pže jsem po výpovědi, takže proč by to dělala, že?
Ale já i kdybych to věděla, tak to nemám jak ovlivnit..to bych tu výpověď musela dostat o měsíc později, ale to bych zas přišla o odstupné, tak to by bylo vlej vylej...to už jsem to udýchla, ale už nedám našemu státu ani korunu navíc..odrbat, odrbat, odrbat... :wink:

Jo vím kde je tam socka, no měla jsem ho dostat od porodu, ale pokud mi klapne protažení té nemocenské,tak po šestinedělí a prý si můžu vybrat aspoň mezi 3 a čtyř letou vaŕiantou, pokud nemocenská neklapne, tak od data porodu a ajen čtyřletou variantu..
8. čer 2009 ve 12:41  •  2 děti  • Odpověz
JO a na to moje brnění rukou mi doporučil jíst hodně banánů..to mi přijde celkem příjemná léčba :wink:
8. čer 2009 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno,nikdo nikde? :frowning2:
9. čer 2009 v 08:59  •  2 děti  • Odpověz
ahoooj :slight_smile: já jsem zde ale jak tak koukám nějak se vám ženské nechce psát!!??J8 teď přišla z venku,byla jsem uz zubaře au au a taky má peněženka ted pláče au au. :confounded: Babi vozila a malá spí od půl deváté...ale už ji určitě bude budit hlad...ááá už se hýbe
andu žabi hafi co nového u maminek a miminek???

saly vůbec ti tvou situaci nezávidím,máš to fakt složité,musíš tady ten náš přiblblý systém pěkně nenávidět :angry: :angry:
pozor na banány at nezatvrdneš :grinning: :wink:
9. čer 2009 v 11:56  • Odpověz
ahojte holky, moc mě mrzí že vás tak zanedbávám, ale malý si vyžaduje hodně pozornosti a času a ve chvilkách jeho spaní se věnuju domácnosti ať to tu aspoň trochu nějak vypadá, nebo makám na zahradě a momentálně teď 14 dní se snažíme tchána konečně přestěhovat do jeho ať už jsme sami. Takže nějak na net nemám ani pomyšlení. Tento týden už jsme zajeli jakž takž rytmu. Minulý týden jsem ještě myslela že se z toho poseru, nevěděla jsem jestli trápí prdíky, nebo má málo a mám jet k doktorce zeptat se na pří¨krm apod. Ale teď už jsme si najeli svůj systém, vychytala jsem že má¨Vojtíšek hrozně rád teploučko takže zatímco já lítám v tričku on má dvě až tri vrstvy na těle a ještě přikrytý hrubou dekou a je spokojený. No nic jdu vařit oběd¨, ale určo tu ještě kouknu, jelikož asi dnes ven nepůjdeme fučí tam hrozně vítr tak mám strach aby se malý nenalapal vzduchu a neměl prdíky. Nedočítám tak pokud se tu něco zásadního stalo tak mi napište ať jsem v obraze. Díky
9. čer 2009 ve 12:01  • Odpověz
autor
Ahoj holky.
Tak se hlásím po delší době.
Minulý týden jsme byli u našich na prázdninách - manžel byl na služebce. Nějak nemám moc času tady psát, mám to podobné jako Hafi - Dominik vyžaduje pozornost - a mě baví si sním hrát a pozorovat jeho pokroky.
Už je to náš velký chlap :grinning: . Minulý týden jsme byli u dr. a má už 5,28kg a 59,5cm. Už umíme pást koníčky, a otáčet se z bříška na záda. Usmívá se jako malý ďáblík. Už je to sním aspon nějaká sranda. Dneska jsem poprvé dala hrací deku a Domísek nadšený - až jsem se divila. Smál se na hračku která mu visela nad očima. A snažil se sem tam do ní bouchnout :grinning: . Je to mazec jak ty děti rychle rostou. Chodíme často ven. I dneska jsme byli i když je tam vítr, ale on je v kočárku zakuklaný jako v tanku, takže nemám strach že by se mi nalapal vzdchu. Musím vám tady dodat nové fotečky - ale teda nevím kdy to stihnu. Když malý spí, snažím se pouklízet doma.
Tak já jdu vyžehlit prádlo. Pak tu na vás ještě kouknu. Taky nedočítám - to bych tady strávila dopoledne.
9. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz
Ahoj :wink:
Ty peníze na rodičovské dovolené jsou fakt šílené, pokud je člověk zvyklý aspoň na normální příjem. Mně za měsíc končí dvouletá mateřská a v září bych měla nastoupit druhou, pořád přemýšlím opět o dvouleté, ale uvidíme, jak se bude vyvíjet situace...
Jinak Beatka vyžaduje pozornost po celý den, a to už skoro 2 roky :grinning: Stále musíme být všichni, co jsme doma, vedle ní a provozovat všechny aktivity spolu, sama si skoro nehraje, takže je to dost náročné.

Náš stát vypadá jako nesociální, ale opak je pravdou, pokud se podíváte, jak dlouho dostávají nějaký příspěvek v jiných vyspělých státech, tak jsme na tom v podstatě nejlépe, v některých státech nemají nic. Možná to vypadá, že nám stát nic nedává, ale ono to tak fakt není...trochu o tom něco vím coby úředník ve veřejném sektoru :sweat_smile:
Saly, ale tvá situace je nezáviděníhodná, protože se ti nahromadilo víc problémů najednou...
9. čer 2009 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.