• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
holky děkuji za rady, já bych chtěla buď do Poruby nebo na fifejdy, uvidíme kde nakonec bude volné místo :wink:
11. črc 2009 v 10:27  • Odpověz
Berryl na fifejdy jsem slyšela dost negativů , ale taky záleží na koho narazích jak se říká 100lidí, 100chutí :wink:
11. črc 2009 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz
přesně tak, teď tam rodily 2 kamarádky a byly spokojené, asi fakt záleží na koho narazíš a bohužel to nejde nijak ovlivnit :confused:
11. črc 2009 v 10:54  • Odpověz
To jo no :wink:
11. črc 2009 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz
autor
čusík
tak jsme měli pracovní víkend - teda spíš manžel se švagrem. Ale pohnuli s tím bytem, tak jsem ráda. Na mě čeká úklid.
Jinak Vigantol dáváme jednu kapku denně - kojím ale vždy odstříkám mlíčko na lžičku a tam kápnu kapku a dám to malému. Je to v pohodě. Ze začátku jsme ještě měli Kanavit. Ten jsme dávali dvě kapky týdně a ted dvě kapky za měsíc a to do půl roku.
Jinak na prdíky máme Lefax - super věcička. Dáváme jednu dávku třikrát denně - taky na lžičku . A neznám co je to aby malého trápili prdíky.
Gabi taky mám strach s malým někde jet dál než po OV. Já ještě s tím mým kojením v leže :confused:
Co holky neuděláme někdy sraz? at se mrkneme na ty naše ratolesti?
Berryl já rodila na Fifejdách. No a porod i když jsme rodili císařem, tak předtím na porodním bylo super - dostali jsme dobrou porodní asistentku - Nicol . Byla hodná a trpělivá, vše vysvětlila. Ale co bych změnila to je šestinedělí - to už nechci absolvovat tam. No tak uvidíme kde budeme rodit po druhé. Ale shodli jsme se s manželem , že bychom chtěli rodit tam kde je možnost aby byl manžel po celou dobu hospitalizace s námi na pokoji - 24hod.
Nic jdu něco pouklízet a valíme ven na prochajdu. Tak zatím čusíík.
12. črc 2009 v 15:28  • Odpověz
Ahoj, Žabi, to je super, že se tak zařizujete! :wink:
No já už tu srazík navrhovala :wink: Jsem pro! :wink:
12. črc 2009 v 16:13  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
andu šilheř.jsou pro mne kapánek z ruky,autem si tam sama netroufnu,nicméně jsem určitě pro srazík,ale někde kde můžu v klidu kojit :grinning:
13. črc 2009 v 09:38  • Odpověz
aha, jsem zapomněla, že se ti mimo Šenov zrovna cestovat nechce :grinning: :wink: Muhehe, tak to si vy, kojící, musíte rozhodnout, bo já tu lahev vytáhnu kdekoliv, že ano! :wink: :grinning:
13. črc 2009 v 11:06  • Odpověz
ANDU NAKONEC JSI JEŠTĚ RÁÁÁÁDA ŽE NEKOJÍŠ COOO :grinning: :grinning:
13. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
busem do ostravy zajedu to je v poho :slight_smile:
13. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
zabka děkuji za radu :slight_smile:
13. črc 2009 v 11:35  • Odpověz
Ahoj :wink:
My jsme včera slavily Beatčiny druhé narozeniny a moc se to vydařilo :slight_smile:
Jinak k tomu porodu a křičení, já to taky nemám v povaze ani náhodou :grinning: , ale bohužel to bylo tak rychlé, že jsem nedokázala vůbec reagovat a křik vycházel ze mě sám, nic jsem nedokázala ovládnout a byla zcela mimo, takže u mě žádná spolupráce nebyla a jak jsem psala, porodní asistentka mi vůbec nepomohla, dokonce i okřikovala přítele, aby mi nepomáhal, protože já jsem to nezvládala. Ale nevnímala jsem nic, ani přítomnost svého partnera....takže příště raději pomalejší porod :sweat_smile:
13. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz
ahojte, koukam, ze resite porody :grinning:
ja jsem musela byt nejurvanejsi rodicka v historii porodnice a to su normalne fakt ticha a stydliva :grinning: :grinning: :grinning: no uz se tesim na druhy, jaky zas bude divadlo :grinning: :grinning: :grinning:
beranek, gratulace beatce :slight_smile:
a ja teda se srazem nebvim, v ove budem nekdy na konci cervence asi, ale ani to nevim jiste :sweat_smile: takze ja pujdu asi az na pristi nekdy na podzim uz s poradnym pupkem :grinning:
je to des, lidi na me uz ted poznavaji, ze su tehotna a to to chceme rodicum jeste tutlat at nemaji nervy pred svatbou, tak snad za tech 12 dni uz moc nenakynu :grinning: :grinning: :grinning:
zabi, super, ze tak zarizujete, uz se asi tesis az to bude vsechno krasny, co?
andu, bez kojeni je to pohodicka, ze? me se ted hrozne ulevilo, ze uz nemam pricucku kazdou noc na sobe nalepenyho, ikdyz jsem to zprvu orvala :grinning:
13. črc 2009 ve 20:14  • Odpověz
No, holky, normálně, fákt, to umělé mlíko mi vyhovuje :grinning: A myslím, že nám oběma :grinning:

Jó a co se porodu týče, na předporodním kurzu jsme se na porody koukali a byla tam žena, která jakoby zpívala. Tak jsem na to hleděla no a co myslíte...?? :grinning: Jsem zpívala a vyluzovala tak podivné zvuky, že jsem se sama nestačila divit, co to ze mě vychází:grinning: A myslela jsem, že ječím hrozně nahlas, ale přítel mě pak uklidnil, že to bylo fakt tiché :grinning: Což už se nedalo říct při tlačení. Hlavně závěr byl prý mazec :grinning: Nejen že ramínka byla už fakt moc (nešla mi vytlačit ani hlava :grinning:) , ale PA mi natrhla malé stydké pysky a to jsem myslela, že jí vynadám fakt sprostě :grinning: :grinning: No teď už se tomu chlamu, ale když mi to pak pan Dr. zaživa šil, moc do smíchu mi nebylo. Jsem ho přemlouvala, ať mi to tak nechá, že mi to snad ani nevadí :grinning: :grinning: Fuj, no ještě, že mě nešil do svalu, bych se asi pos... :sweat_smile:
13. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz
:o) se tu usmívám, ale v říjnu mi do smíchu moc nebude

andu jakto, že jsi na šití neměla injekci?
14. črc 2009 v 07:19  • Odpověz
ahoj holky přeji krásné sluníčkové rááánko :grinning:
tohle sem ted našla dobrá věcička :grinning:
http://www.infoband.cz/?naramky-infoband:tm:,11
14. črc 2009 v 10:34  • Odpověz
Ahoj, tak my máme za sebou první společenskou akci s malým( a myslím, že poslední :frowning2: )šli jsme včera na segřine promoce, jen jsme vjeli do auly začal bečet, tak jsem seděla v poslední řadě a celou hodinu kojila, jediný úspěšný prostředek jak mu ucpat pusu..a z oběda jsem měla prd, pže řval jak tur a všem bych řekla, že lezl na nervy,tak jídlo studené, po náladě..no asi to znáte..myslím, že nejlíp je nám doma na gauči :frowning2:

Až dojíme ten baby calm, zkusím ještě to co psala Zabka..nemám pocit, že by byl ten baby calm nějak účinný..aspoň teda, že malý spí dobře v noci..budí se 2x, poslepu se nají a spí dál..
ale přes den už je to tak 3 dny tragedie, je umrčený a neví co chce..prý třetí týden je růstový a chtějí pořád jíst, jsem zvědavá jak dlouho to kojení vydržím, už teď mě bojí prsa jak šlak, jedno mu už ani nedávám jen odsříkávám
:unamused:

andu, jak to, že jsi nebyla umrtvená u šití? já necítila vůbec nic..jen asi 2x jsem se cukla, jinak nic..asi šetřili náklady :wink:
14. črc 2009 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
beranku tak Beatce všechno nejlepší :wink:
Saly no ono ne vždycky se to podaří, zvlášť když jsou takový prťata... my teda začínáme třetí týden až zítra, ale situace je úplně stejná... jedno prso odsávám... obě mě bolí jako sv... venku je horko, tak chodíme jen dopoledne. V noci se střídají s řevem obě děti... zkrátka idylka :dizzy_face:
Gabi ty náramky jsou super :wink:
andu důležité je, že jste obě v pohodě :wink:a je fuk, jestli někdo kojí nebo UM.
Porod - no ani se mi nechce ještě vzpomínat...ale šitá jsem nebyla, ani nastřižená. Křičela jsem víc než u Terky... je to hodně indivindi :wink:
berryl: neboj, zvládneš to :wink:ten výsledek stojí za to
ad sraz: jsem pro, ale hlavně, ať není takové vedro :wink: jinak dojedeme víceméně kamkoli
14. črc 2009 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz
Zuzu: mi se nechce ven vůbec, jednak je vedro a než se vypravíme, tak mi snad ta procházka ani nestojí za to..snad se to změní..ideální je pro mě být na chajdě, tam ho hodím klidně i v pyžamu ven do kočáru a je klid...pojedeme už asi zítra :slight_smile:
14. črc 2009 ve 14:09  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahoj holky
no tak jsem byli dneska dopoledne na procházce a pěkný hnus venku. Už at je podzim. Ty vedra letos fakt nebudu muset.
Saly já právě hodně četla že ten baby calm moc nepomáhá a sousedka mi poradila ten Lefax. A jsem fakt moc ráda. Zrovna včera mi říkal manžel že je super že nevíme co to jsou prdíky u malého. Tak snad ti taky potom pomůže. Jinak malý si od včerejška začal chytat ručičkama nožičky a pořád se snaží. je sním už fakt sranda.
Jinak Andu závidím že už nekojíš - já budu kojit určitě dlouho. Zatím mám mlíka dosti. Malý přibývá, takže na jeho straně asi spokojenost, ale na mé né. Vadí mi že ho nemůžu nakojit někde v restauraci nebo venku.
Jinak já u porodu nekřičela - nestihla jsem to - císař byl v klidu :sweat_smile: Chtěla bych i druhé rodit císařem.
Maji kdy máte tu svatbu? Už se těším až zase někdy vyrazíme na procházku.
14. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz
Zabi, já to zkusím..je volně prodejný? právě, že se mi zdá že to nepomáhá a ještě mi kámoška radila nějaké probiotické kapky...
já teda kojím normálně kozu ven a jedu, jinak by se mi uřval, na lidi se přitom raději nedívám,teď trénujem nošení ve vaku a má úspěch, tak v tom se mi bude kojit asi líp.
14. črc 2009 ve 14:56  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj, my jsme dnes byly v solné jeskyni a krásný chládek :wink: :slight_smile:
Porod je bohužel velmi individální, už se těším i bojím zároveň.....u prvního těhotenství jsem se za celých 9 měsíců nebála ani trošičku a všechny tím štvala :sweat_smile:
A kdy máte sraz? Nějak jsem to přehlídla.... :sweat_smile:
Za gratulace pro Beatku moc děkujeme :slight_smile:
Pokud jde o mě, tak nedám dopustit na UM, opravdu to bylo proti kojení mnohem lepší, nějak nejsem na to kojení moc duševně zralá, nebo nevím jak to napsat, aby to nevyznělo špatně, ale požitek to pro mě není.
14. črc 2009 v 15:15  • Odpověz
autor
Saly je to volně prodejné, ale stojí to 150kč a víc (podle lékarny), ale na předpis doplácíš kolem 50Kč. Ale řekni si první doktorce, protože vím že mi to nechtěla dr. napsat hned jak jsme přišli z porodnice, ale až snad v prvním měsíci. Tak nevím jak je to u těch novorozenců, jestli to mohou až od nějakého týdne.
No Beránku asi mám stejné pocity u kojení jako ty. Já bych řekla že už kojím jen proto že to chce manžel. Je to pro malého lepší. Ale kdyby bylo na mě, tak dám flašku s UM hned. No ještě to musím nějaký čas vydržet, ale po šestém měsíci už končím.
14. črc 2009 v 15:54  • Odpověz
saly vydrž,není to vždy jak so člověk naplánuje,já byla ze začátku taky bolavá,kojila jsem se zaťatýma zubama a slzami v očích,bradavky se zpevní...a co dudlík??pro nás nepostradatelný uklidnovací pomocník :grinning:
baby calm nám pomohl,líp mež sab,ale ty kapky co psala žabi taky zkusím :slight_smile: jinak probio kapky stojí 600 a v polsku 250 :astonished: kámoška je tam kupovala...nicméně zkušenost od těch co je mají je taková že ze začátku super,ale později už nic moc...tak nevím,chce to odskoušet,každému miminku pomůže něco jiného :wink:
jinak já s kojením problém nemám,i když upřímně na veřejnosti je mi to nepříjemné,tak se snažím tomu vyhnout a když už není zbytí,tak co...je to přirozené :slight_smile:
14. črc 2009 v 19:03  • Odpověz
¨jooo musím se pochlubit jak jsem včera dobře koupila,v c+a jsem narazila na super džínečky slevněné z380 na 125 :grinning: no smály se na mne :grinning:a za ty prachy jsem je tam nemohla nechat :grinning: tak Paty už má konečně své první džíny :wink:
14. črc 2009 v 19:35  • Odpověz
Beránku, přesně ti rozumím, jak to s tou zralostí na kojení myslíš :wink: Opravdu jsem nakonec ráda, že jsme na UM. Možná jsem si tu ztrátu mlíka způsobila sama psychicky, ale abych pravdu řekla, vyhovuje mi to teď mnohem víc. Uvidím, jestli dozraju u druhého dítka, třeba budu kojit o 106... Nebudu předjímat :wink: Jó a sraz ještě nemáme domluvený, zatím probíhá debata na toto téma :wink:

Jinak to dnešní vedro bylo masakrální, ale kdyby trošičku foukal větřík, jsem spokojena! :wink: Já teda tohle raději než zimu! :sweat_smile:

A co se probiotických kapek týče, já osobně doporučuju :wink: Chtěli jsme pro ně do Polska, kde stojí polovinu jak tady, ale když jsme to propočítali, pro 1 by se neoplatilo tam jet. A tolik peněz, abychom jich vzali více nemáme :frowning2:
14. črc 2009 v 19:38  • Odpověz
andu ty je máš?
14. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz
Ty kapičky? Jojo, Gabi, měla jsem a teď konečně máme zase! :wink: Rozdíl je fakt znát! Teď je Amča týden a něco nebrala a zas to břicho začíná. Co je měla, tak problémy fakt vyjímečně!

Jo a ptaly jste se na to, jako že mě šili zaživa... Nó toť otázka :grinning: Ale tomu "svému" doktorovi jsem to odpustila, boť jinak byl parádní! :wink: Jako říkal, že kdyby to bylo do svalu, ale že takhle... No víte jak to je, než to zapůsobí, chvíli to trvá a byla by to zdržovačka :grinning: :grinning:
14. črc 2009 ve 21:26  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:
Zabi: mi právě dr.doporučila baby calm, ale platila jsem je sama a taky stojí 13O kč a navíc je toho strašná spotřeba, pže dáváš 10 kapek před každým kojením, ale myslím, že nám začaly pomáhat, malý už vrní jak kotě.Proberu ještě ty probiotika..tam je jen 5kapek denně a právě všichni píšou tady v diskuzích, že to zabírá..ale údajně jsou až od 1 měsíce..to je příští pátek, tak to tak akorát stihnu koupit..no letí to..

no mi kojení nevadí, mi spíš vyhovuje, že v noci u toho spím,jen mě bolí ty bradavky,jak on poprvé stiskne, tak myslím, že ho hryznu, ale je to fakt čím dál tím lepší, to jedno prso jsem nechala 24 hod odpočinout a je to zas v normálu, no taky jsem zvědavá jak dlouho to vydržím :sunglasses: rozhodně nějaké potěšení mi to taky nečiní... :wink:

četla jsem svoji propouštěcí zprávu a mám tam, že mi šili i čípek..či co,prd tomu rozumím..tak nevím, ale to asi moc dobře není..

holky já se loučím, jedem dnes s malým se opalovat na chatu do neděle, pak se zas ohlásím..ahooj :sunglasses:
15. črc 2009 v 11:06  •  2 děti  • Odpověz
Jůů, Saly, užijte si chatu! Taky bych někam vypadla! :wink:
15. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.