• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
Teda tu je mrtvo :unamused: už tak tu chodím co 2 dny a i tak si píšu sama... :grinning: aso pokoukám další diskuze..
no my dnes byli na kyčlích ve 3 měsících a zas to nemá dobré, takž enás čeká dalších 6týdnů dvojitého balení.. :unamused:
24. zář 2009 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz
ahoj sala já jsem tady pořád :slight_smile: koukám co je nového a vidím že tu nikdo nechodí,nuda...
to mne mrzí že balíte,ale neboj to se spraví,viktorka jsem taky balila,byl jak balíček :slight_smile: ale je to lepší než nosit řemínky :unamused:
24. zář 2009 v 09:15  • Odpověz
nás čeká v pondělí poslední očkování,hurááá,doufám že to bude tak v klídku jako to minule :wink:
24. zář 2009 v 09:18  • Odpověz
mi to balení nějak nevadí, jen mu je chudákovi vedro a nemůže tak zvedat nožičky a prdíkovat :frowning2: tak ho aspoń nechávám častěji s holou dupkou..teď jsem si normálně psala s jednou kočkou na mimibazaru a nevěděla Pražačka co je to dupka :grinning: :grinning: :grinning:
já si dnes v poliklinice objednala Synflorix 3 vakcíny a nechají mi to u nich uskladněné, tak jsem ráda, že to bude v dobrých rukou..my jdeme asi příští týden na první...

co si mám koupit proti horečce, kdyby náhodou byla? Vůbec nevím co existuje..já slyšela snad v TV jen Panadol Baby..co doporučujete, musím si domů něco pořídit do zásoby.. :slight_smile:
24. zář 2009 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz
saly já mám panadol čípky a nurofen sirup,ty dvě můžeš střídat i po čtyřech hodinách,jinak až po osmi
24. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
myslím ty dvě látky,panadol obsahuje paracetamol a nurofen ibuprofen...jinak pokud mimi třeba zvrací,je lepší dát čípek,proto mám doma obě....osobně se mi ale u viktorka osvědčil víc ten brufen,teda nurofen,nebo dětský brufen sirup..
24. zář 2009 ve 20:07  • Odpověz
kolik stála teda ta vakcína?
jinak já se rozloučila s dvouletou varintou rodičáku pže nemám 38o kč na den,ale o pár korun mín :unamused:
24. zář 2009 ve 20:11  • Odpověz
mám kámošku u brna a ta,kromě toho že mají vždycky prču z naší ostravštiny :wink: zase neznala třeba štrample nebo rozežraný :grinning:
24. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz
no mi zabírá brufen na všechno, tak jestli je malý po mě,taky nasadím nurofen :slight_smile:
Ten Synflorix stojí v poliklinice 1644 a Prevenar 1697,takže skoro stejně.Začnu hned teď s první hexou, četla jsem, že nejvíc ohrožené jsou děti do jednoho roku, tak čím dřív tím líp, když už jsem se rozhodla, že jo.
A mi zas dvouletý zamítli, pže jsem nemla PPm,tak mám 3 roky.
Jsme dneska sami,M.je na služebce, takuž jdem spát.Dobrou
24. zář 2009 ve 22:57  •  2 děti  • Odpověz
Jo a pomalu se začínám koukat po autosedajdě 9-18kg, malý nám nějak z vajíčka začíná vyrůstat a stejně ho v tom skoro neunesu :slight_smile: Koukala jsem na maxi cosi Priori nemáte nějaké zkušenosti?
24. zář 2009 ve 22:58  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
Saly my máme Priori XP (to Xp je tam důležitý, dělají i Priori, je to starší verze, ale nemá ochranu proti bočnímu nárazu). Ještě je dobrá Romer myslím King jestli se nepletu. Kolik už ti malý váží a měří? Kubík měl 62cm a teď má tak 6kg a je delší, no je to kus chlapa, ale do vajíčka se mi ještě v pohodě vejde...
jestli ti můžu poradit pokud chceš novou sedačku, tak hledej takovou, která jde otočit proti směru jízdy... tyhle mimiška ještě neudrží hlavičku a po směru jízdy by to pro ně bylo moc náročné :wink: určitě nějaké existují,nevím přesně typ...
Gabi nám se taky osvědčil Brufen sirup, je daleko lepší než Panadol, ale čípky zase Panadol.
Musím se smát, jak píšete o té ostravštině, já jsem takový hybrid a náplava, tady se snažím mluvit trochu ostravsky, aby se mi tu nesmáli a u našich se mi zase smějou, když mluvím ostravsky... pak nemá být člověk zmatený co :grinning:
jinak očko asi budeme mít odložené, ptž máme špatně zhojené TBC dle mě, uvidíme, co řekne dr... Saly byli jste na kalmetizaci?
25. zář 2009 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Zuzu,no to XP je ta nejdražší co? Stojí kolem pětky..já právě nevěděla, proč ta druhá stojí tři tisíce,když vypadá stejně..asi ty prachy dáme, to je na dlouho, že?Navíc ji nechám na druhé...

My byli u Dr.2.září a měl 6100 a 64 cm,přibírá 280 týdně už dva měsíce stejně, takže možná teď má tak 6900g,teď nejdu na poradnu až pak na očkování, zkusím ho zvážit doma..

Já tu sedajdu plánuju až bude sedět, ale už chci začít vybírat..spíš mi pomalu nevejde do kočáru, mám nad ním i pod ním tak po 5cm :frowning2:

TBC zhojené máme, ale nevím co je kametizace, tak myslám, že jsme tam nebyli..co to obnáší?
25. zář 2009 v 09:18  •  2 děti  • Odpověz
kalmetizace..píšu jak hotentot
25. zář 2009 v 09:19  •  2 děti  • Odpověz
Saly jj je lepší XP ale záleží na tobě...Terka jí má od roku a ještě tak ten rok ji určo mít bude...a pak Kubík
no tak Tomík je taky kus chlapa, žádný troškaření že jo...
no s kočárem začínáme mít taky malinko problémy :frowning2:
ta kalmetizace to je nějaké zkontrolování jizvy po TBC, měli jsme tam jít s Terkou, ale šla jsem dřív rovnou k dr na očko, tak mi řekla,že se to dělá před tím a až pak mi přišla pozvánka :sweat_smile: tak jsme tam už nešli... teď ted ačekám, co přijde, jestli pozvánka nebo co...
25. zář 2009 ve 12:00  •  2 děti  • Odpověz
ještě Saly pokud se rozhodneš pro tu Maxi Cosi a budeš kupovat přes net,doporučuji tenhle obchod:
http://www.ondalek.cz/produkt/-maxi-cosi-autosedacka-priori-xp-2009

mají bezva ceny (pán to vozí z Německa,má dva obchody,u nás i v DE) a poskytují na ně plnou záruku českými zákony stanovenou,kdyby něco, posílají si pro reklamačky PPL a pak ti to doručí, v případě kočáru poskytují náhradní, u sedačky možná taky to nevím.Mám s nimi jen dobré zkušenosti a jsou opravdu jedni z nejlevnějších

jsem zjistila, že jsem to spletla,XP nemá jen ochranu proti bočnímu nárazu, to má i Priori a Priori SPS (starší typy), ale taky tzv. přítlačnou lištu do auta, která ještě víc zabezpečí dítě v sedačce...
25. zář 2009 ve 12:09  •  2 děti  • Odpověz
ahojky holky,zuzi zdravím,dlouho jsi tu nebyla...kubík je taky pěkný chlapák :wink:
my taky na žádné kalm.nebyli...malá měla akorát po to prvním očko nějakou reakci na té jizvě tbc,ale zase to vyschlo a upadlo a má to ok,po druhém už v poho...
ted jse dala patulku do polosedu položila jsem ji na polštář a normálně si vesele sedla :slight_smile: a točí se ted jak vrtule,šup na záda ale jak zpátky??????? :grinning:
25. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
ZUZU: tak to je super cena 4100, na MMB je mnohem drahší :frowning2:
Přítlačnou lištu? tak to si nechám asi někde ukázat..a pak to koupím přes net jako všechno :slight_smile:

Tak na kalmetizaci jsme nebyli, koukla na to Dr a řekla, že tam vůbec nic nemáme jako bysme nebyli ani očkováni...

Ahoj GAbi, my se točíme jen z koníčků zpátky na záda, ale celkem cíleně..ze zad ještě nee :wink:
25. zář 2009 ve 14:07  •  2 děti  • Odpověz
Gabi to je teda šikula...ani se nenadějeme a budou lozit a chodit... uf
Saly ta přítlačná lišta je už u té sedačky, nedá se oddělat, je její součástí. Na montáži není nic složitého :wink: prostě vytlačíš takovou pacičku vepředu rukou , za zádíčkama protáhneš pás od auta, zacvakneš pás, přitáhneš tu pacičku zase zpět a je to :wink: a mimčo upotáš normálně pásem autosedačky. Jak to jednou cvakneš, už to bude jednoduché :wink:
Saly vy už se taky točíte? téda to se mám asi na co těšit, ale zas Kubík je docela líný :grinning:
25. zář 2009 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz
saly malá se z koníčků tak akorát vždycky vybulí,ale cíleně ne,akorát ze zad na bříko,vdycky u toho zavýskne a směje se,jakou má radost a my se patřičně radujeme s ní :grinning:
jj zuzi za chvíli budou lozit po čtyřech to už bude co hlídat...zvášt tady v tom našem stavenšiti,zbořeništi...začínám si říkat že se mi nakonec fakt bydlelo v bytě...nakonec to vyšlo i levněji než na baráku...ale co,chtěla jsem změnit život,tak to mám...
25. zář 2009 v 16:30  • Odpověz
ahoj holky přišla jsem Vás pozdravit, miminka krásně rostou, omrknu alba ať jsem v obraze!

jinak mi se to už krátí a ten konec je nekonečný, špatně spím, všechno mě bolí a už bych to samozřejmě měla všechno ráda za sebou :o)
25. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ahojte mamky a budoucí mamky!:slight_smile:

Berryl, jůůů, 3 týdny ti chybí?? To už je hnedle :slight_smile: Ale jak si na to vzpomenu, tak to bylo asi nejhorší období, pravda, pravda! :grinning:

My zatím jinou autosedajdu neřešíme, ale asi se domluvím se skorotchýní a našima, že by ji mohli Amince nadělit po d stromeček :wink: V tom půlroce by to, si myslím, mohlo být tak akorát!
26. zář 2009 v 09:05  • Odpověz
ahoj holky,
zdravím po prodlouženém víkendu a posouvám nahoru
berryl nedivím se ale neboj,brzy budeš mít miminko u sebe :wink: živě si vzpomínám...
29. zář 2009 v 10:53  •  2 děti  • Odpověz
Ahooj :slight_smile:
mi zase ty poslední týdny moc nevadilo, celkem nic mě nebolelo..uteče to jak voda..jak u nás, že ZUzU a už máme 3 měsíční sviště..(můj zrovna spinká) dospává víkend.Hlídali jsme našim psa a celé noci problafal, tak jsme všichni po víkendu K.O. :unamused:

Studovala jsem tu autosedajdu a píšou, že to je zhruba od 9 měsíců, tak to máme ještě čas.Zatoi jsme o víkendu zkoušeli sporťák, máme ho už dobrý, malý v něm i spinkal, tak už se těším, až ho vytáhnem.

Jinak viděli jste jak dopadla ČOIKa s kočárkama?

http://www.financninoviny.cz/zpravy/coi-tri-kocarky-nevyhovuji-normam-musi-byt-stazeny-z-trhu/399516

to je mazec quinny speedy má každý druhý a že Mura za 17 tis nevyhovuje, to je taky mazec...ten coleto austin jsem chtěla kupovat, ale nevešel do výtahu.Ještě že netestovali ten můj, radějinic nechci vědět:slight_smile:
29. zář 2009 v 11:16  •  2 děti  • Odpověz
29. zář 2009 v 11:18  •  2 děti  • Odpověz
Saly já jsem taky ráda, že náš netestovali. Ono u kočárků je to každý druhý že...
Quinny se mi taky líbil ale měl malou korbičku a Mura mi přišla šíleně těžká tak ta vypadla hned...

sedačku -dávali jsme Terku v 11m a Kubík no podle toho jak poroste... snad už tolik ne...
29. zář 2009 v 11:28  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:
to je fakt mazec stěmi kočárky...takové značky... :slight_smile: ten austin byl taky můj horký favorit ve trojkolé verzi
:slight_smile: jeden tady dokonce jezdí po šenově :grinning:
sedačku už taky budu asi měnit,já mám po vikovi Chicco O-18kg, byl v ní od narození a pak jsme mu koupili další chicco,tu má doteď,podsedák s oddělávacímy zády...uznávám že pro miminko je vajíčko lepší a páťa do ní ještě v pohodě vejde,ale máme třídveřové auto a už mi leze na nervy jak jí tam musím pořád poutat pozpátku,tak tam dáme sedačku napevno po směru :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:35  • Odpověz
jo jo už se moc těším a prostě to musím vydržet
holky měla jste některá před porodem bolesti stydké kosti a kostrče??? zajímalo by mne jestli Vás to bolelo pak i po porodu?
pohlaďte broučky :slight_smile:
30. zář 2009 v 07:39  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Berryl úplně cítím s tebou,ten konec byl hroznýýý :sweat_smile: každým dnem jsem uuuuž chtěla rodit :grinning: ale dočali jsme se a výsledek toho čekání je úžasnýýýý,nádherný....stojí to za to :slight_smile: tak vydrž a hlavně přeji at máš pohodový bezproblémový a co nejmín bolestivý porod :wink:
já myslím že kosti bolí s tím jak miminko sestupuje pomalu dolů...a jak ta všechna tíha padá dolů :wink: mne bolely kříže ke konci obou těhotenství.
30. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
Berryl: mě to nebolelo, mě jen brněly prsty na rukách :slight_smile:

Já jsem dnes zas úplně K.O. malý se mi v noci budí co 2 hodiny na krmení..normálně se mi budil 1-2x, teď kojím i 5x :frowning2: Spí nervózně, pořád háže hlavou zprava doleva a vylítává mu dudlík a večer i přes den mi začal špatně usínat, dlouho předtím řve a to byl navyklý teď měsíc usnout hned jak jsem ho dala do postýlky..nevíte kde dělám chybu? připadám si zas jak na začátku...nevím jak dlouho to tak vydržím :sunglasses:
30. zář 2009 v 08:58  •  2 děti  • Odpověz
dobré ránko,
berryl já jsem to měla...po porodu nic a teď mě sem ta píchne až zatrne, ale dá se...není to tak moc často
Saly řekla bych že jo ten růstový spurtík. Okolo 3měsíce je ten větší (3.,6týden a 3 +6měsíc)Vydrž, přejde to!
30. zář 2009 v 09:53  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.