• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
no kde jste?????????? já to furt hledám jak trubka ve snažilkách a vy tady... :confused: :confused:
23. říj 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahoj Misi:slight_smile: oni všechny diskuze, kde je nějaký název místa přesunuli do regionů..já to taky zjistila až holky napsaly.. :slight_smile: jak se máte?
23. říj 2009 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz
Ahojte, holky :slight_smile:
N, Miši, udělaly nám tu v tom adminky trochu zmatek :wink: :grinning:

Saly, tou láskou myslíš chlapa, nebo dítko? :wink: :grinning: U nás teda samostatné spaní dítka zabírá výborně :slight_smile: Dneska spala dokonce 12 hodin. A kdybych se inspirovala tou knihou o samostatném usínání, vyspala bych se kvůli zrušení dudlíku asi parádně :wink: Ale tak zas takový problém mi to podání dudlu nevadí, když mě ta kočka naše nakonec nechala vyspat do půl 8. :wink:

Já chystám tašku na nákupy, čekám až se dítko probudí a vyrážíme asi směr Futurum... Potřebuju spoustu věcí pro Amushku a nějaké drobnosti pro nás a kočku :wink:
23. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz
Ahoj Andu, a od kdy jsi malou přestěhovala? A jaká kniha o usínání? měla bych postudovat..

Tou láskou momentálně myslím malého, velký už se stěhovat, ale to nepomohlo :wink: tak je zas zpátky... :confused:

Teď jsem odstříkala mlíko a dala ho prckovi poprvé přes flašku a pochopil rychle co s tím :sunglasses: zítra mám sraz ze ZŠ tak nehodlám být v deset doma, zítra bude kojit taťka :slight_smile: snad teda po jednou z flašky malý nezvlčí...
23. říj 2009 v 15:21  •  2 děti  • Odpověz
Saly, je to asi 4 dny, co jsem vyzkoušela nechat Aminku v pokojíčku samotnou. Před tím jsem tam byla s ní, ale začala jsem mít pocit, že jí tam spíš začínám rušit :wink:

A ta knížka se jmenuje v originále Jedes Kind kann schlafen lernen a je to o tom, že máš intervaly, ve kterých za dítětem chodíš, když pláče v postýlce... Spousta lidí to odsuzuje, ale ty časy nejsou tak hrozné... Začíná se na 3minutách, pak tam jdeš po 5 a pak už pravidelně po 7.... A další den se to stupňuje... No je to v té knize vysvětleno, že si to můžeš upravit, pokud jsou pro tebe ze startu 3 minuty moc. A doporučuje se to pro děti od 6 měsíců... Já se ale hlavně inspirovala tím nastavením pravidelného rytmu - A. teď konečně spí jako dřív. V poslední dpbě totiž hodně spala přes den a byla pak hodně protivná. Možná proto, že byla už moc přespaná.... Jestli budeš chtít, pisni mi do IP mailovou adresu - našla jsem to ve slovenštině na netu, snad tu na Koňovi?? - tak bych ti to kdyžtak poslala... Jako já osobně to ale nedodržuju striktně... Např. tam doporučují to zrušení dudlíku na usínání, ale to jsem zas ochotná 2 krát za noc vstát a dát jí ho,....

Hehe a do Futura jsme nedošly... Jsem vyrazila akorát do toho nejhnusnějšího počasí a navíc jsem zjistila, že mám jakési vyfouklé kola... :confounded: :grinning:
23. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz
autor
čus holky.
jdu se vám pochlubit co jsem našla - NÁŠ PRVNI ZOUBEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Proto byl asi Dominik tak protivnoučký - on se mu klubal na svět jeho první kamarád. Našla jsem ho v pátek jak jsem mu dával léky a něco tam začalo cinkat.
Tak dneska Dominikovi dáme další pokus s papáním. Už 14dní neměl mrkvičku ani jinou zeleninku - fešák chtěl prostě pořád jenom mlíčko. Tak mu bylo vyhověno, protože měl i rýmečku a kašel. Ale ted se vracíme zpátky k zelenince a doufám že mu zase bude chutnat - jinak mě asi odvezou.
No nic, musím jít vařit. Tak já zase tady dneska nakouknu večer. zatím čusíííík
25. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahoooj :slight_smile: :slight_smile:

Zabi, to gratuliuji, to je kásná událost:slight_smile:

Andu: mail pošlu do iP, jinak teda Tomášek už má třetí noc svůj pokojíček!!! myslím, že jsme to všichni potřebovali a zabralo...krmím do půlnoci jednou a pak do rána 2x, když volá na dudlík, tak ho asi neslyším, pže nevolá..asi 2x během dvou nocí asi 5 min.plakal, ale nešla jsem tam a přestal..tak snad nastane zas období klidného spánku :slight_smile:

Jinak jsem měla v So sraz ze Zš a taťka poprvé KOJIL!!! šupa..malý sice nevěřil vl.očím, ale flašku si od něj vzal..a prso pak taky neodmítl..tak kojíme dál... :slight_smile: :slight_smile:
25. říj 2009 v 18:44  •  2 děti  • Odpověz
ahojky,včera jsem tu psala slohovku,ale nešlo mi to odeslat,tak jsem to vzdala...
žabi to je supééér,moc gratuluji domískovi za statečnost :slight_smile:
já byla v pátek na stdolní s holkama z práce a nedopadlo to tak ideálně jak u saly,malá se vzbudila krátce po tom co usla a co jsem odjela,sice vypila čajík,ale zjistila,že maminka není a byla nepříčetná... :frowning2: asi hodku plakala,než ji tatka uspal :frowning2: přišla jsem asi o půl jedné a vzbudila se kolem dvou na kojení...
jinak u nás noci stále katastrofa :frowning2:
26. říj 2009 v 11:22  • Odpověz
Ahoj Gabi, to je pech, ale nakonec to šikovný taťka zvládl..malý taky pozná, že mamka není doma, chodím každou středu večer cvičit a většinou to je doma s cirkusem :slight_smile:
my dnes dostali nějaké kašičky os Nestlé, moje první kaše a je to od 4.měsíce tak uvažuju, že mu zkusím dát pár lžiček..co vy na to? dáváte některá kašičky?ať tím něco nepokazím...
26. říj 2009 v 15:12  •  2 děti  • Odpověz
saly taky jsme to dostali a chtěla jsem se taky tady zeptat,že bychom zkusili večeři :wink:
26. říj 2009 v 15:13  • Odpověz
no vy už jste zase starší.Já začnu asi od ukončeného pátého a zkusím dát na noc pár lžiček a uvidím jak mu to pojede:slight_smile: mám i nějaké mlíčko nestlé a přesnídávky nestlé..ještě to prozkoumám:slight_smile:
já zas objednala na MMB chlupatý kabátek :frowning2: mého chlapa už asi trefí :grinning:
26. říj 2009 v 17:31  •  2 děti  • Odpověz
saly já jsem zakázala na mmb koukat :grinning:
jinak dr říkala že mám dávat kaše nemléčné od šestého měsíce...jejde vždyt to je už za dva dny :sweat_smile: :sweat_smile:
my ted doma umíráme,viki má nějakou střevní virozu,byla jsem pro něj hned ráno ve škole,má teplotu a celý :sweat_smile: den pospává a mi je už taky pěkně blbě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tatka je pryč :unamused: ale naštěstí zítra přijede...jen se modlím at je malá ok,je dnes taky nějaká ukňouraná :unamused:
26. říj 2009 v 18:55  • Odpověz
autor
čusík holky.
Gabi tak malá nechce v noci spinkat? no u nás to taky tak bylo. Ale udělali jsme to párkrát tak že jsme ho nechali vykřičet - a to byly histerické výlevy, a ted se budí jednou za noc - kolem druhé. To se dá. Ale budíval se pravidelně v jedenáct, ale to už ted ne. Ale každý na to nemá nervíky nechat mimčo vybrečet, ale já prostě už nemohla dál. On se přisál k prsu a třikrát cucnul a spal. Takže jsme usoudili že hlad nemá, takže měl chlapeček smůlu.
Jo jinak my už taky dáváme na noc kašičku - NESTLÉ SINLAC - je to nemléčná kaše. Malý jí má ráááád. Papal jí od začátku lžičkou, až od minulého týdne kdy ho začal asi trápit zoubbek, nechtěl. tak ted jí pije z flašky.
Jinak Saly já bych malému pokud kojíš a on přibývá nedávala ještě kaši, ale je to na každém. My začali od ukončeného šestého měsíce.
Jo jinak o víkendu jsme byli v Polsku tak jsme malému nakoupili hračky, a nějaké oblečeníčko. Ještě potřebuju sehnat jednu kombinézku a nějaký svetřík.
Jinak já si teda ještě netroufnu nikam jít večer. Malý i když papá kaši, tak vyžaduje před tím moje mlíko. Prostě jinak tu kašu nedá do pusy :angry:
A co jinak holky. Neviděla jsem tu Hafi, Maju...
26. říj 2009 v 19:51  • Odpověz
žabi ten sinlc mi dr taky doporučila,prosímtě kolik stojí?
já na to nemám nechat malou brečet,zkoušeli jsme to s večerním usínáním a když už brečela půl hodiny naprosto nepříčetně až přestávala dýchat tak jsem to vzdala...Jinak malá pije v noci docela usilovně,ne dlouho,ale pije....asi zkusím tu kaši na noc...obávám se že jen touží po mamince :sweat_smile:
26. říj 2009 ve 20:13  • Odpověz
Bré ráno, holky :slight_smile:
U nás byl trochu problém s posunem času, ale už se to snad srovnalo :wink: Teď Amčuška spí, tak nakukuju :wink: Já jsem teď objevila jáhlovou kaši (už mě ta rýžová nebavila :wink:) Alnatura z DM, je taky bezmléčná a taky od 4. měsíce (bez lepku). My teda už baštíme o 106, takže já radit, jestli začínat nebo nezačínat s kašičkama ani nebudu :grinning:

U nás se spinká stále docela pěkně (až na ty dva dny, než si A. zvykla na změněný čas), teď nově 12 hodin s tím, že 2 hodinky před finálním probuzením jdu podat dudel :wink: Takže zjevně systém nenechat spát přespříliš přes den (což Melinka v poslední době praktikovala) se vyplatil :wink:

Heh, no nechat brečet půl hoďku na to bych neměla :slight_smile: Ale opět se inspiruji tou knihou, co jsem posílala Saly a zkouším za ní chodit v pravidelných, né moc dlouhých, intervalech. Ale na štěstí Amelinka nemá s usínáním takový problém, takže to tak často nepraktikuju :wink:

Zítra si asi dáme rodinný výlet - viděli bychom to tak do Bruntálského zámku (jsem tam nikdá nebyla :astonished:) - a ve čt vyrážím s malou a s babi do Luhačovic. Jedem se láznit bez chlapů, tak jsem zvědavá jak to tam všechny 3 v jednom pokoji přežijeme! :grinning:
27. říj 2009 v 08:43  • Odpověz
Dobré ranko:slight_smile:
Ahoj Zabi: no já s tou kaší ještě měsíc počkám, dneska spinkal, taky hezky, kojila jsem jak jsem šla spát a pak 2x v noci, to se dá..není to co bývalo, ale zas to není co hodinu, takže hladem se taky nebudí.

Začala jsem ho míň oblíkat, jestli mu třeba v těch dl.overalových pyžamkách nebylo horko..co já vím..teď má krátký rukáv i nohavici a ponožky a spí líp.

Zabi a kde jste byli nakupovat v Polsku? CHystám se taky v listopadu..No a Maja chodí do jiných diskuzí, těhule a tak:slight_smile:

Gabi ten Sinlac je jedna z nejdražších to je nějaká spec.pro alergiky, kolem 220 Kč..

Andu: teda vy si užíváte
:slight_smile: my byli přesně ve stejnou dobu v Luhačkách loni a možná se z toho pobytu vyklubal Tomášek :grinning: :grinning:
Marťas bude mít do pátku dovku, tak chcem taky někam povýletovat
27. říj 2009 v 08:51  •  2 děti  • Odpověz
jo a už jsem se jednou ptala..nemáte někdo třeba i v rodině zkušenost s odrážedlem s rukojetí?
už jsem jednou dávala odkaz..
třeba něco takového: má to zábrany, když je malý..tak ho tlačíš a pak už jezdí sám..řeším dárky na Vánoce pro babičky,neví co malému koupit

http://marvel.inshop.cz/odrazedlo-s-rukojeti-funny-car-[IN-140]
27. říj 2009 v 08:54  •  2 děti  • Odpověz
27. říj 2009 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz
Saly s odrážedlem zkušenosti nemám - nikde a to je v rodině dětiček až až :wink: Ale já asi počkám, až bude Amelinka trochu ťapkat :wink:... No navíc koukám, že může sloužit jako chodítko a to bych nerada :wink: Takže až se chodit naučí sama, pořídíme něco takového možná :wink:
My na Vánoce asi poprosíme babičky o jídelní židličku a autosedačku (tu třeba na půl, páč to je věc dražší...)

Jinak s tím spaním - já Amince v noci v pokojíčku udržuju tak 20°C max...
27. říj 2009 v 09:10  • Odpověz
autor
čusík.
tak Dominik konečně zavřel oči tak já můžu na net. Gabi jak psala Saly ta kaše stojí kolem 220Kč - jak kde. Vím že v tescu ji mají za 209Kc. Je to asi fakt jedna z nejdražších kaší, ale nám vydržela docela dlouho, takže jí zase koupíme. Příští týden jdu k dr. tak se jí zeptám na nějakou jinou i kašičku, at má i Dominik trošku změnu a jinou chut. Ale Sinlac určo koupíme.
Saly byli jsme ve Vodislavy. Nevím jak to popsat - já jsem skoro celou cestu prospala, protože v noci jsem toho moc nenapsala.
hodím do alba nové fotečky, tak se mrkněte až budete mít čásek.
27. říj 2009 v 09:31  • Odpověz
já to chtěla(píšou že od 10 měs) místo kočárku na jaro :grinning: a s odrážedlem vidím celou Hrabůvku, jen nevím jestli šitší(auto) nebo něco užšího(motorku) , chtěla jsem mu to na jeden rok, ale má až před prázdninama a do té doby bysme mohli už na jaře jezdit.jo a ještě jsem se koukala na šlapací auto, to jsem měla já a jezdila jsem na něm furt :sunglasses:
Jídelní židličku my kupovat nebudem, máme dvě ty klasické dřevěné se stolečkem,tak použijem to, my na tom taky vyrostli :slight_smile: a aspoň si na stolečku může hrát.Nějak to natřu a polepím ubrouskovou metodou obrázkama a´t to má veselejší. No a sedajdu koupit na jaro musíme..tu maxi cosi :slight_smile: ale já fakt nevím co mu u Ježíška objednat :frowning2:
27. říj 2009 v 09:35  •  2 děti  • Odpověz
ahojky maminy :slight_smile:
saly malý měl odrážedlo,ale moc tom nedal,možná proto,že mělo dvě kola...nevím.známí ted kupovali na roček dcerce něco podobného,ale šlapací,je to super,taky bych to pak malé chtěla koupit,ale na to je času ještě víc :grinning: Nicméně je to pěkná věcička,líbí se mi,proč ne :slight_smile:
Já bych taky uvítala pro malou od ježíška jídelní židličku :slight_smile:
ten sinlac za ty prachy kupovat nebudu,nač to hrotit :wink: jinak my máme za dva dny půl ročku,tak to taky oslavíme nějakou mrkvičkou :grinning: jsem zvědavá :sweat_smile:
27. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
autor
Tak jsem vytvořila nové album a dala fotečky Dominika od půl roku.
No a tak my jídelní stoličku máme tu klasickou dřevěnou s tím stolečkem, tak nač utrácet za další plastovou. Jak psala saly my na tom taky vyrostly.
Od ježíška ani nevím co chceme, ale asi hračky. už jsme se i po nějakých dívali a nějaké už i nakoupili. Autosedačku zatím neřešíme, až bude Dominikovi malá ta jeho , tak pak koupíme - ale teda vůbec nevím jakou :confused:
Gabi vím že existuji i levnější varianty těch nemléčných kaší. Asi bych taky koupila nějakou levnější, ale dr. nám doporučila tuto, tka jsme jí koupili. Nějak jsme se ze začátku nepozastavovali nad cenou, protože jsme neměli omrknuté žádné jiné kašičky, ale ted jak jsem už i psala, chceme taky i nějakou jinou - hlavně chutově.
Jinak my taky mrkvičku dali přesně na to jak měl Dominik půl roku. Pěkně jí papal, a pak začal ten zub a ted jsme zase na začátku :angry:
Andu krásné fotečky malé
27. říj 2009 v 09:59  • Odpověz
my právě židli nemáme ale koukám raději po plastové,má větší pultík :wink:
žabi a malého krmíš v židli?už sedí sám?
jinak hračky asi taky co jiného pod stromeček,ale mrňouskům je ted ještě šumák s čím si hrají,takže s mírou :slight_smile:
každopádně bych šla do té trojkolky, třeba na narozeninky,taky je od desíti měsíců :wink: i to odrážedlo je fajn :wink:
27. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
andu žabi supééééér fotečky :grinning: krásní nám ty miminka čím dál víc co? :grinning:
27. říj 2009 v 10:38  • Odpověz
ahojky holky.. :slight_smile:
zkoukla jsem vám fotečky a nádheraaaaa.. ty dětičky tak šíleně rychle rostou.. :confused:
to vidím u nás.. dany mi už vyrost z vel.74.. a bodýček ve vel.80 mám asi 5, takže skoro nic..
27. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
No však my od ježíška taky chceme klasiku - dřevěnou :wink: Po nás bohužel nezůstala! :wink:

Žabi, jdu mrknout na Dominika :wink:

Joo a drahá začíná objevovat lezení po čtyřech, ale doufám, že to ještě vypiluje, páč zatím spíš jakoby skáče... :astonished: A je to na prd, páč ji furt lovím někde mimo deku na plovoučce :grinning:
27. říj 2009 v 10:59  • Odpověz
autor
díky za pochvalu foteček. Gabi krmíme v lehátku. Ještě malý sám nesedí. Jo a taky to nebudeme přehánět na těma hračkama pod stromečekem. U nás je to tak že jeden den ho to baví s novou hračkou, ale druhý den už je to asi stará hračka. Nejlepší hračka je PET láhev, řetízek na cumel, ovládač - jakýkoliv a mobil telefon
27. říj 2009 v 11:00  • Odpověz
koukám, že se saly ptala na odrážedlo.. myslím, že se to hodí určitě pro větší děti.. miška dostala odrážedlo na 1. narozeniny a nic moc ji to neřeklo.. začala na něm až tak kolem 1,5 ročku.. když už uměla pořádně chodit, běhat atd.. :wink:

dany dostane asi na vánoce jídelní židličku.. uvidíme.. :wink:
27. říj 2009 v 11:00  • Odpověz
zabi přesně, jak píšeš.. hračky jsou zbytečnost.. děti si nejvíc vyhrají s tím, co je doma.. vím, jak to bylo u mišky.. takže my nekupujeme žádné hračky.. :wink:
27. říj 2009 v 11:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.