• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
no andu,ještě k tomu se nám pos...oba počítače....co ti mám povídat...mám absťák jako prase :grinning: :grinning:
jj česnek je všelék :wink: andu nestraš se separační úzkostí,ale je fakt,že poslední měsíc si mne malá hlídá,jestli jsme v dosahu :grinning: ale jak to bylo s vikim to už si nepamatuju...on je vlastně můj mazlík doposud :grinning:
15. lis 2009 v 08:27  • Odpověz
Bré ráno všem!
Heh, Gabi, no to musela být radost bez počítačů doma! Docela mazec, jak už jsme na nich a netu závislí, co? :grinning:
Noo, já právě nevím, jestli už to u Amči propuklo, ale tak nějak bych řekla, že je to počátek, předzvěst... Jao je schopna být s těmi, které zná. Ale jakmil jse v cizím prostředí nebo s "cizími" lidmi, je to, jako by ji někdo bral na nože, heh :sweat_smile: A taky mi silně připomíná syna mé sestřnky - kyž jsem ho hlídala a maminka odešla, byl to nesnesitený jekot. Po nějaké době se uklidnil a dobrý... Jakmile se mu maminka vrátila, byl hysterický, i když jen odešla na WC... No jako nerada bych z Amelinky měla rozmazlenou holčičku :grinning: ale taky bych jí nerada způsobila nějakou újmu :sweat_smile: No fakt nevím. Ona ječí, i když je v ohrádce a já kousek od ní připravuju jídlo v kuchyni a mluvm na ni...Chmmm. Někdy je v pohodě, al někdy mám pocit, že mi rupne hlava :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zvláště včera to bylo delikatesní :grinning: No na štěstí čenek fakt zabral, pro jistotu jsem si teď šupla ještě jeden :grinning:, tak už je mi docela dobře :wink:
No a za chvíli musím jít uklízet pokoj pro hosty - hehe, to zní tak honosně - ve skutečnosti je to ve sklepě, předělaná prádelna :grinning:, ale bydlet se tam dá :grinning: - páč mi dnes přijede kamarádka s přítelem...
15. lis 2009 v 08:48  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
no Gabi já už si říkala, co je s tebou :cry:

Jak popisujete separační úzkost, tak my to máme asi už teď( jsme ve znamení Raka a to jsou děti maminodupky) :confused: když jdu do vedlejšího pokoje tak mrčí a volá a nosit se nechá jen ode mě a taťky, ostatním se prohýbá do luku a šíleně vříská :frowning2: takže taky super:_(

Jiank my máme nově router, tak můžu s noťasem i na hajzlík, asi se tam brzy zavřu a zamknu, pomalu mi z mrčouna taky začíná hrabat..myslím, že a zima bude těžká :frowning2:

Jinak my se od pátku točíme ze zad na bříško...a od soboty bumbáme čajík z flašky...jak jste některá psaly, že čaj nechce..tak to chce asi vyzkoušet více druhů, my zkusili nejprve od Hippu instantní heřmánkový, měli jsme nějaký vzorek asi z kufříku, to mi na poprvé vysál osmdesátku a ještě se sápal a teď jsem koupila od Hippu maminčino pohlazení na noc(bylinkový na usínání) a to mi teda plive a tváří se šíleně a kouká na mě s výrazem..jako "to nemyslíš vážně!!"..tak jsme koupili..jablko-meduňka a to zas jde, tak bylinky asi neee...
16. lis 2009 v 09:09  •  2 děti  • Odpověz
Hojte, holky!

Saly, a ten čajík jablko-meduňka je taky granulované?? Páč esli jo, tak jestli si Tomášek spíš nepotrpí na sladké :wink: U nás je to to samé. Já teda dávám do čajíků nebo vody ovocné šťávy, ale musí být cítět aspoň trochu sladká chuť jinak mi na tekutiny (krom mlíka) taky z vysoka... :grinning:

Jinak my včera byly na očkování. Sestřička byla uvytržení, jaká je malá hyper, páč jim tam začala lozit po stole, kradla stetoskop, špachtle do krku... :grinning: Aj Dr. říkal, že je z púoněkud divokých vajec :grinning: A když se začala štelovat na 4 a začala předvádět lození, tak se začal smát a říkal, že některé děti tohle nedělají ve 3/4 roce :grinning: No a pak ji bodnul a byl chvíli klid - jsem říkala, jestli mi jich domů nechce tak 10 půjčit :grinning: :grinning: No ale dobrý muš zabrečela a pak pohoda - všimla si svého oblíbeného stetoskopu :grinning: a byl klid... Hehe, teda přesněji, ustal jekot :grinning:
A dneska asi ve 4 ráno nám poprvé ječel monitor dechu :confounded: Jsem do toho jejího pokojíku vletěla jak střela, čapla ji z postýlky a děcko pohodá... Koukala na mě, co jako jééé :grinning: Tak nevím. Přitom odkulená nebyla, páč na noc si ji zabarikádovávám právě proto, aby mi neodcestovala... :angry: Tak mě napadlo, jestli to třeba jen špatně nesejmulo - někdy má takové lehké, jakoby povrchní nádechy v noci, tak jestli to ten monitor nepobral... Nebo že by se zapomněla nadechnout?? Ještě mě napadlo, že tam mohla vymýšlet něco mechanicky, páč byl odhrnutý mantinel... Coce jsem to zkoumala, zdálo se mi, že by se k té krabičce nedostala, ale vím já, co ta její ruka šmátralka dokáže?! :grinning: No pro jistotku jsem s ní zůstala v pokojíčku, ale dobrý...
17. lis 2009 v 08:16  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
Andu: jo ten čajík je granulovaný od Hipu i přislazovaný a ten mi teda vypije i 150ku najednou, to teda čumím..bylinky asi někomu věnuju nebo je zkusím přisladit..na sladké asi bude, pže ty kvanta čokolád co valím při kojení podle mě způsobí, že mám sladké mlíko a proto on bude asi zvyklý..

Amuška je teda akční :grinning: to my spíš všude jenom šíleně koukáme, spíš valíme oči, pže nám často říkají..Tomášku ty máš ale veliké očička:slight_smile:))) a u toho má naprosto neutrální výraz..

Nám monitor shodou okolností ječel poprvé o víkendu, taky jsem vyletěla jak šílená, rozsvítila a malý už na mě koukal, tak jsem s ním zatřepla ale byl v pohodě..slezlý z toho nebyl, tak asi fakt chvilku nedýchal, to oni prý dělají..tak to moc neřeším..jo a drahý taťka ten alarm vůbec neslyšel :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2009 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz
Hehe, Saly, tak drahouš alarm krs chůvičku slyšel, lekl se teda taky, ale jakmile viděl, že jsem jak střela, ležel vesele dál...:grinning: Jojo, je možné, že taky zapomněla na nádech, heh. No jako já měla ještě dneska v noci kapku obavy, ale tak všechno v pohodě :wink: Co jsem vyčetla na netu, mohlo to být i plovoučkou, heh :sweat_smile: a nebo tím, že má rýmu (tak se jakože nenadechla)...
Jo a do čajíků, když né tu ovocnou šťávu jak jsem psala, tak dávám Glukopur...
18. lis 2009 v 19:25  • Odpověz
no tak nám dnes v noci zase pípal..šla jsem koupit nové baterky, jestli je to tím..a trochu jsme tu podložku poposunuli, leží v poslední době furt přitulený k mantinelu na levém boku, tak jestli třeba to nedosáhne no já nevím..ale dnes jsme teda letěli jak střely oba dva :slight_smile: ale moje nervy teda :confounded:

právě studuju návod, jestli tam něco nevyčtu..

Andu kolik ti hoho čajíku za den vypije? Tomáš i 0,6 litru..není to moc? Mlíko chce pořád normálně, jen zvětšuju intervaly mezi kojením..vyžáhne najednou tu 150ku, až čumím... :sunglasses:
19. lis 2009 v 15:38  •  2 děti  • Odpověz
Chmm, Saly, to pípání je fakt o nervy! My teda zatím v klidu... My teda máme Nanny a ta, když je slabá baterka, bliká. Ale taky jsem podložku posunula víc pod Aminku, protože taky spinká podivě naštelovaná, tak jestli to nebylo tím :confounded: Tak snad už pípat nebudete...!

No možná je pro Tomáše 0,6l fakt moc - takové nějaké podobné množství se doporučuje přikrmovaným dětem celkově, mám pocit :sweat_smile: :grinning: Mě Ameli vypije stěží 2 decky za den, ale plíny má mokré všechny, fontanelu propadlou nemá, tak dehydrovaná asi není :wink:
19. lis 2009 v 16:04  • Odpověz
Tak jsme pípali zase :frowning2: :frowning2: jsem už z toho fakt na nervy... :cry: dokonce dnes odpoledne v šest hodin..a to máme vyměněné baterky, tak tím to není..podložku máme umístěnou dobře, navíc v okamžiku pípání malý spal přesně uprostřed..tak já nevím, on asi fakt tu mezeru v dechu má..to je mazec, to bude noc :unamused: a když si uvědomím, že mi spí na balkoně až 3 hodiny a nechodím tam co 5 minut :frowning2: tak uvidíme co bude dál..
jo a my máme taky nanny...
19. lis 2009 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz
Saly a nenašla jsi něco v tom manuálu (např. něco o té plovoučce, jestli máte)... No kdyby to bylo častěji, asi bych se zkusila zeptat Dr. Nebo možná je akorát poruchová ta Nanny... nebo mě ještě napadá nějaký špatný kontakt - třeba v té podložce... nemůže být?? To musí být mazec takhle často :confounded:
19. lis 2009 ve 22:18  • Odpověz
V manuálu jsem nenašla nic, plovoučku nemáme...malý pořád spí s otevřenou pusou, tak jsem vyčetla, že může mít zvětšenou nosní mandli a to taky způsobuje nepravidelné dýchání..tak to s Dr.určitě proberu..dnes v noci byl naštěstí klid, ale stejně blbě spím..uši mám natažené jak netopýr :grinning:
No během tohoto týdne to řvalo už 3x :frowning2:
20. lis 2009 v 07:35  •  2 děti  • Odpověz
No Saly, to ti věřím, že ses 4krát nevyspala. Já furt chodím kontrolovat, i když pípala jen jednou... A s těma mandlema.... Dýchá ti pusinkou i přes den? A zkoušela jsi mu v noci zavřít pusinku? Já to totiž u Ameli sleduju, páč přítel to měl taky. Jaho mamka si právě všimla, že dýchá jen pusinou. V noci Amča taky spala s otevřenou pusou, ale zkusila jsem ji jí jemně zavřít, jestli jí to nebude vadit, ale dýchala normál nosem. Příteli ty mandle museli odstraňovat, tak se Dr. fakt pro jistotku určo poptej.
20. lis 2009 v 08:36  • Odpověz
Přes noc se nedívám jak dýchá :frowning2: ale vidím to při procházce v kočárku, to ji má otevřenou pořád..za chvíli jdem ven, tak mu ji zkusím zavřít :slight_smile: a v kolika mu je trhali? jak byl úplně malý?
Já si toho všimla už v plavání, děti mají dýchat nosem a Tomiš se nadýchne pusinou, tak se začne logicky topit:slight_smile:

Dneska přes den hlídal taťka a já si byla poklábosit v shoppinu a vydrželi beze mě na čaji 3,5 hodinky..tak to mám radost, akorát chudák taťka vyfasoval zrovna 16-ti denní porci kakání :grinning: , takže rekord jsme si netrhli, máme 17dní:slight_smile:
20. lis 2009 v 15:30  •  2 děti  • Odpověz
Jojo, Saly, trhali to drahému, když byl malý mimouch! Přesně to teda nevím, ale ro roka 100%! A je dobré to fakt vysledovat, ať to můžeš pořešit co nejdřív, boť drahému to došlo až tak daleko, že ÚDAJNĚ, kdyby mu to nevyrvali, mohl mít problém se sluchem. Ale těžko říct, co je na tom pravdy - bylo to za "komančů", že ano :wink:
20. lis 2009 v 17:56  • Odpověz
Hojte, ženy, nikde nikdo...
Saly, co Tomík a jeho dýchání :wink: Dneska jsem si koupila časák FamilyLive, či jak se to jmenuje :grinning: a zrovna tam řeší krční a nosní mandle, tak jsem si na vás vzpomněla :wink:
22. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahooj,tak my jsme zase pípali :frowning2: dneska asi kolem devíti..tak jsme zas posunuli podložku o něco více nahoru..hrozně se tam teď v postýlce tulí, ale tuším, že to tím nebude :frowning2: za +0 dní jdem k Dr,tak se na to poptám, ale už mám fakt strach ho nechat spát kdekoliv mimo postýlku..tam ať to klidně pípá, už se tak ani nelekám..rozsvítím a vidím, že se hýbá, takže v pohodě :slight_smile:

a co tam píšou? mrknu na web jestli to tam někde nenajdu..
22. lis 2009 ve 23:20  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj, Saly! To se ti vůbec nedim, že ho nechceš nechávat spát bez monitoru!

Jo a netrápí ho třeba rýma, nebo jen ucpaný frňák? No já bych se určo Dr. poptala. V tom časopise píšou "Na zvětšené nosní mandle ukazuje nejčastěji dýchání ústy po většinu dne, chronická rýma, noční chrápání, častější nemocnost v oblasti dýchacích cest, nedoslýchavost, opakované záněty středního ucha, pokašlávání a zvláštní typ mluvy, tzv. huhňání. Zvětšené nosní mandle mohou býr kromě toho příčinou tzv. spánkové apnoe neboli krátkodobé zástavy dechu ve spánku."

Jinak hlásím, že u nás se napůl klečí a napůl stojí v postýlce! :astonished:
23. lis 2009 v 07:32  • Odpověz
Ahoj Andu :slight_smile: :slight_smile: no tak z těch příznaků, které jsi vypsala má jen to spaní s otevřenými ústy, rýmu jsme zatím ani jednou naštěstí neměli....

no tak to jste šikulky :grinning: my bychom nejraději už lezli ,špulí dupku a odráží se jedním kolínkem:slight_smile:
23. lis 2009 v 09:51  •  2 děti  • Odpověz
autor
čusík holky.
Teda Andu vy už napůl klečíte a napůl stojíte????? teéééda vy jste šikovní. To u nás jsme pořád na stejném bodě - bud sem tam lézt dozadu - a nebo pořád pást koníky s rukama a nohama nahoře. Je to takové naše malé trdlo. No ale už se začal chlapeček vztekat. Tak sem tam chytne ten svůj amok a ukáže kdo si myslí že je tady pánem :grinning: .
Jé Saly malý nějak špatně dýchá? Já teda nevím, my podložku nemáme ale malého kontroluju co chvíli jestli dýchá - ale spíš jenom ze zvyku. No takových peněz za to člověk dá, tak už to mohlo být nějak vymakanější - nám už by byla naprd - Dominik cestuje v postýlce pořád.
Holky co kupujete dětem na vánoce teda? pro všechny mám nakoupeno, akorát nevím co Domínik.
Naši mu kupují trojkolku takovou:
http://www.kamilka.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=181&products_id=3284
Tak doufám že v tom Domísek bude chtít jezdit.
Jinak my už začali papat i ovoce. Baštíme o sto šest. Andu chci se zeptat když si dávala malé hrušku jako ovoce nebolelo jí bříško po tom? já z toho mám docela strach, i když mi každý říká že je to převařené, tak to je v pohodě.
Jo a jaký dáváte holky čaj? my nakonec koupili od Hamé Broskovový a ten nám pije, akorát je teda trochu slazený. No ale já myslím že mu to nuškodí ne?
Hele a co je s Hafi, že vůbec nenapíše. Musím jí napsat sms, at se za námi ukáže a pochlubí malým Vojtíkem.
23. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz
Hooj, Žabi, hehe, tak v době, kdy měla Ameli provozovat odpolední spánek, v postýlec si stále klekala a stoupala! :astonished: Noo, evidentně budem muset navrtat další díry :confounded:
Jinak z hrušky malé opravdu nic nebylo! Jen řev, když došla! :grinning: A zkoušela jsem už dávat syrovou - břicho taky nebolí, ale je to zaručené projímadlo :wink: :grinning:
Já mám pro A. na Vánoce objednaný Špalíček pohádek a leporelo Rákosníčka, pak jí chceme koupit hrající chobotnici od Lamaze a asi jídelní židličku - obyč klasickou dřevěnou... A jak se znám, ještě něco přihodím :grinning:
A s tím slezeným čajem - někdo doporučuje to víc ředit, než je uvedeno. Já to dělala tak, aby to bylo lehce sladké, tak aby to A. vůbec vypila :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale né moc... Já dávám čaj na imunitu s Echinaceou a přislazuju glukopurem nebo ovocnou šťávou od Hippu. Nebo tu Hipp šťávou jen naředím vodou a dávám jí pít to.
23. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:
Ahoj Žabi:slight_smile: no více jedinců se tady skoro vůbec v poslední době neukazuje...a Gabču, že by zase odpojili? Pomalu si tady píšeme už jen my dvě s Andu :grinning:
Mě asi taky odpojí, pže se teď dohaduju s naším poskytovatelem netu, nově jsme přešli pod Podu a ti mi řekli, že dlužím za 3 měsíce, ale já mám výpisy, že ne..ať to řeší a už se neozvali a já další platby zatím neplatím..tak uvidím co bude :slight_smile:

Na Vánoce malý dostane: župánek, spec.plavky na kojenecké plavání, mluvící hrnec, hračky co vydávají zvuky(to u nás jede:slight_smile:), potřeby na krmení,leporela, hračky do vody, balon a asi Duplo..a tak spíš drobnosti..odrážedlo zatím nemusíme, už jsem psala, že máme nové z popelnice, tak uvidíme jestli ho to bude bavit, když tak až pak pořídíme lepší, dívala jsem se i na šlapací auta..

Čajík pijeme instantní od Hippu jablko s meduňkou-slazený!!! To prý vadí, jen když má zuby a ty my zatím nemáme..

No ta naše podložka vypadá, že teda pípá důvodně, nemyslím si, že by byla pokažená,5 měsíců ji převážíme sem a tam a nic a až teď..myslím, že to nebudou plané poplachy.pípá i když ji má přímo pod sebou, nic se neděje, jen, že musíš vstanout..ale raději vstanu 10x za noc když to hlásí, než ho najít ráno tuhého :frowning2: dneska teda pípal opět ve 3:10 ráno...už si to píšu pro doktorku.. :frowning2:
24. lis 2009 v 09:06  •  2 děti  • Odpověz
krásný den babulky.. jakpak se všechny máte??
u nás vše ok.. obě děti byly nemocné, oba zánět průdušek.. ale už konečně ok.. tak jsem ráda.. :wink:

danouškovi jsem zavedla příkrmy.. ale moc mu to nejede.. nejraději by měl furt flašku mlíka.. :grinning: .. zatím teda neleze, nic takového.. jen se trošku snaží stavět na kolínka, ale skutek utek.. má ještě hafooo času.. mě stačí, že se kutálí po celé místnosti.. jen ať si chvilku vystačí s tímhle.. :wink:

saly k tomu dýchání a podložce.. nevím no.. jestli má tak velké mezery v dechu... na kolik je to nastavené, na 20 vteřin??.. kdyby takhle dlouho nedýchal, byl by to velký problém.. spíš mi příjde, že to je přístrojem.. ale samozřejmě to nechci zlehčovat.. :confused:

k vánocůmm.. my dětem moc velké dárky nekupujeme.. miška dostane 2 knížky, chytré pero, polštářek se jménem a asi nějaké oblečení.. a danoušek má taky polštářek se jménem ( při jedom jsme nechali udělat pro oba ) a asi toho mluvícího méďu.. myslím, že to bohatě stačí.. :wink:

k čajíku.. já dávám danouškovi ten fenyklový od sunárku.. nepříjde mi moc sladký a danymu chrutná.. :wink:
24. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
jéé.. chrutná=chutná :grinning:
24. lis 2009 v 10:39  • Odpověz
Ahojte, ženy :slight_smile:
Tak já se momentálně snažím uspat dítě, ale je to poněkud náročné, jelikož to stání v postýlce se jí VÉÉLMI zalíbilo, takže už jsem vedle byla asi 20krát ji znova položit :rolling_eyes:

Jéje, Miši, to musí být docela náročné mít nemocné obě dítka, ne?? No hlavně, že už jsou oba zdraví! :wink:

Jinak mám pocit, že ty mezery u monitoru jsou 10vteřin, ale jistá si nejsem. No já osobně bych určo nespoléhala na to, že je to jen vada přístroje, pro jistotu bych to Dr. řekla. Já osobně bych to asi přisuzovala těm mandlím, kdyby se to u nás dělo, vzhledem k tomu jak to měl drahý...
24. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
:slight_smile: Ahoj Misi :slight_smile: jo je to nastaveno na 20 sec a funguje, zkoušela jsem to...nemusí přestat dýchat úplně, může dýchat z části plytce apak to taky nemusí snímat..ale to není taková tragédie..nějak se toho nebojím, hlavně, že to signalizuje a zavolá mě..takže spaní se mnou v posteli skončilo...

Já jsem na to taková opatrnější, pže bohužel znám z přímých známých, kdy jim před 2 mi lety zemřel v postýlce na SIDS 8mi měsíční chlapeček..monitor neměli..tak to byla první věc, pro kterou jsme se rozhodli..ale to může být třeba teď nějaké období, však uvidím co dál... :slight_smile: my asi přikoupíme za 590 ještě tu jednu desku, ať to má pokrytí přes celou postýlku..
24. lis 2009 v 11:00  •  2 děti  • Odpověz
Jojo, Saly, já jsem taky spokojenější a klidnější, že ten m,onitor máme. Nevím, proč tenkrát pípal, nic příjemného to po mě nebylo, i když Ameli koukala jak puk :grinning:, ale lepší pípání, než něco propásnout :confounded: :wink:
Aha tak 20s to je fakt jo?
24. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
tak my monitor dechu nemáme a nijak mi to nevadí.. :wink: .. u mišky jsme vůbec neuvažovali a teď u danouška chvilku jo, jak měl ty problémy ze začátku.. ale pak jsme se rozhodli ho nekupovat..

u moji mamky v práci jedné paní zemřela letos na ten syndrom 2-letá holčička.. je to strašné, neumí si to ani představit.. a hlavně ani nechci!!! :frowning2:
24. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz
ale určitě bude dobré to říct dr.. určitě nepodceňovat..
nám miška jendou, když byla malinká.. přestala dýchat a zmodrala.. hned jsme běželi k dr a byli jsme sledováni na kardiu.. raději.. :pensive:
24. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz
ty joo..tak on modrý není, ani teda jsem ho nepřistihla, že by nedýchal, tak jsem zatím v klidu..zase pohýbu podložkou a bude :grinning: teď jsem s ním byla se segrou v kočáru a to vypadá jako tuhý pořád..ani se nehne, musím do něj šprtat, abych viděla,jestli se pohne :grinning:

Byla jsem zas pomrkat nějaké dárky, ale je tu prd, nakoupila jsem něco v DM, pže to je tady snad jediná drogerka, kam se vejdu v pohodě s kočárem,jinak jsem chtěla pro segru náušnice, ale ani do jednoho klenotnictví jsem neprojela dveřmi, tak smůla..venku ho teda nenechám :unamused:
24. lis 2009 v 16:26  •  2 děti  • Odpověz
saly, tak to fakt nevím teda.. asi má fakt tak jemné dýchání, že to monitor nerozpozná.. :fearful:
24. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.