• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
holky vidím že máte plány skončit s kojením,ale ono to není jen tak jednoduché,vím to z vlastní zkušenosti ,viktora jsem kojila rok a půl:grinning: ale třeba to půjde v pohodě...,já mám taky v plánu kolem roku skončit,ale malá bez prsu neusne,tak to bude asi divoké :wink: jinak já dávám taky cca150 kaše kolem šesti a o půl osmé kojím a spíme...dávala jsem rýžovou a ted jsem koupila krupicovou s medem na zkoušku...malé chutnají
8. led 2010 v 17:52  • Odpověz
autor
jj Saly nutrilon. Na krabicové z tesca ani nedojde - nekupuji ho vůbec - jedině kunín.
No Gabi ty to budeš mít asi hodně těžké s tím usínáním. My tomu udělali hned utrum. Kojím zásadně v obýváku aby mi u toho neusnul.
Jo a dáváte ty kaše do flašek? my měli zatím jenom ten Sinlac a ten jsme dávali do flašky.
8. led 2010 v 17:56  • Odpověz
žabi neee normálně lžičkou
máš to pěkně zařízené ale mi by malá usla kdekoli u prsu když už je unavená...spíš se děsím toho nočního buzení,co bude pak...taky jsem uvažovala o um ale zase bych to balení nevyužila tak rychle jak by se mělo a vlastě je fajn že kojím,je to pohodlnější....přes den už vlastně ani nekojím možná jednou,jak kdy...
je to asi tři dny co usla před obědem z židli vytuhla jako špalek :grinning:
8. led 2010 v 18:03  • Odpověz
holky a od kdy se může dávat normál mlíko ?taky kupuju kunín...já už tro zapoměla :wink:
8. led 2010 v 18:04  • Odpověz
autor
jé ona ti vytuhla v židličce? tak to je mazec. To by u Domíse neprošlo, protože ten jak vidí že se něco chystá a mohlo by z toho něco být, tak je v plném nasazení a mlaská a mlaská. No tak to nevím jak dneska uspějeme s tou kaši se lžičkou, ale zkusíme a uvidíme. tak nic, jdu chystat kaši a pak kojeníčko.
pak ještě napíšu jak to dopadlo
Jo a normál mlíko to by mě taky zajímalo
8. led 2010 v 18:11  • Odpověz
NO malá taky mlaská ale bylo asi půl dvanácté a já uklízela ona na mne koukala a najednou se otočím aspí :grinning: tak jsem vzala mobil a pokoušela se jí vzbudit ale byla hotová,jen se vždycky usmála a vybulila se na druhou stranu a nakonec skončila spát na stolečku s rukama pod hlavou jak týpek po šesti pivech :grinning:
8. led 2010 v 18:21  • Odpověz
autor
jo holky ohříváte vodu v konvici a nechváváte jí schládnout na 50stupnů jak je to skoro na každé kaši napsané?
8. led 2010 v 18:21  • Odpověz
já vařím kojeneckou vodu, tak že ji jen ohřeju na vlažnou, nepřevařuji a kaši teda od začátku dávám lžičkou..
8. led 2010 v 18:31  •  2 děti  • Odpověz
Hehe, Gabi, tak to jooo. To u Am taky nehrozí, aby usla v židličce. Jakmile vidí jídlo, nebo něco na jeho přípravu, ječí jak pavián do té doby, dokud něco nedostane! :astonished: :grinning:

S tím mlíkem, tu na koňovi je diskuze, už si to nepamatuju přesně, ale vím, že opět různé názory... Někdo radí nejlépe od 3. let až, ale pak další názor, že to je jen reklamní tah výrobců UM a tak od roka že se může normální... Takže já bych to osobně viděla tak kolem roku a půl třeba... uvidíme :wink:

A k vaření vody... Jojo, Žabi, já to tak dělala a dělám, ale když někdy zapomenu převařit vodu a dlouho bych chladila, rovnou v té konvici tu vodu ohřeju na těch 50° (jakože prostě nepřevařuju). Si říkám, Ameli se plazí po zemi, sahá na kočku, strká všechno do pusy a já to budu hrotit s převařováním vody... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dítě je u babičky, tak si ho jdu vyzvednout a za chvíli umýt, nakrmit a uložit :wink:
8. led 2010 v 18:37  • Odpověz
já normálně převařím v konvici naliju do misky a nechám chvilinku stát,pak dám kaši a baštíme,většinou to rychle vychladne...ale jak píše andu já to taky se sterilizací příliš nepřeháním...u viktorka jsem to všechno moc žrala ated je alergik,ne že bych byla vinna ale kdo ví...
8. led 2010 v 18:50  • Odpověz
Jasně, Gabi, asi nezjistíš jak by to bylo kdyby... Ale já si myslím, že přehnaná hygiena k ničemu není... :wink: Takže néé, že bych Ameli nechala válet se v tuně prachu, ale např. nevysávám, každý den, aby to tu bylo sterilní :wink:
8. led 2010 v 19:01  • Odpověz
souhlas...
ještě k tomu mlíku,myslím že jsme začali dávat převařené plnotučné mlíko co jsem přestala koji tj rok a půl...a myslím že malému moc nejelo ale měl kompenzovali jsme to kaší a jogurty a to stačilo...skleroza je hrozná :grinning:
8. led 2010 v 19:15  • Odpověz
:grinning: Gabi, a bude hůř! :grinning:

Holky, ještě vám někomu dítka šilhají?? Obávám se, jestli to Ameli stihne do toho roka "seštelovat" :wink: :grinning: Jestli náhodou nebude, stejně jako její tatínek, muset nosit okluzor :frowning2: Prý se to nějak v roce řeší ne??
8. led 2010 v 19:21  • Odpověz
andu malá je v poho ale viki taky šilhal ale znáš to nějak jsem už zapoměla kdy přesně jsme to řešili :grinning: ale nakonec jsem se dozvěděla,že je to jen nějaký úhel pohledu,že prý to má po mě,prý to mám taky tak :confused: pak si ze mne dělali všichni srandu že taky švidrám :confounded: nicméně se to zpravilo :wink:
8. led 2010 v 19:26  • Odpověz
autor
Jé tak kaše měla úspěch - Domis jenom mlaskal. A to byla bez příchutě. to jsem zvědavá co bude říkat na takovou banánovou - banánky totiž on mooooc rááád. No je to trochu jiná kaše - ta Sinlac se dá normálně dát to flašky jak je řídká ale tahle byla hustoučká. Tak třeba to zabere a bude spinkat celou noc až do ráááána - dělám si pěkné iluze :grinning:
Jinak já už ani nekupuji kojeneckou vodu - používám z kohoutku. Jo a taky nepěstuji přehnanou hygienu - vysávám dle potřeby - a není to každý den, a malý si hraje na hrací dece a taky má hračky poházené všude možně, když řádí a strká je do pusy - neřeším. Co bych pak dělala až mi bude papat písek na pískovišti. Všeho s mírou. ale jak píše Andu v brodelu nežijem, jen prostě tu neuklízím a nelítám s hadrem co pět minut.
8. led 2010 ve 20:13  • Odpověz
taaak a spinkáme :wink:
žabi gratuluji,malá taky kaši miluje,měli jsme už různé a baští všechny :slight_smile: ale teorie kaše=spánek celou noc u nás nezabírá :unamused: ty máš aspon super že kojíš jen jednou,já od cca od půlnoci asi tak třikrát :confounded:
8. led 2010 ve 20:30  • Odpověz
autor
No Gabi to ti není vůbec co závidět s tím kojením. Tak zkus jí jednou vynechat - třeba jí dát jenom čajík - mě dneska dr řekla že děti nemají hlad - že spíš jsou zvyklé na prso. Je třeba je odvykat nebo to bude jenom a jenom horší - tak nevím. Můj manžel je ale pro nekojení v noci vůbec - ha, ha.
Nic dneska končím. jdu se dívat na TV. Hezký večer
8. led 2010 ve 20:39  • Odpověz
no je půl druhé v noci a nám odešla návštěva.Kojila jsem v sedm, teď 2x čajík a pořád nevolá, takže je jasné, že hladem se nebudí,myslím, že to bude fakt jen ze zvyku.

a jaké kaše jíte? My od Nestlé..

Tak dobrou noc kočandy, teda spíš ráno :sunglasses: :slight_smile:
9. led 2010 v 01:25  •  2 děti  • Odpověz
dobre ranko :slight_smile:
holky, jeste se vam po kojeni bude styskat :wink: my jsme jeste v roce vstavali co tri hodiny aj v noci nekdy castej a pak jsem otehotnela a Tobik se den ze dne sam odstavil a ja to orvala :grinning:
9. led 2010 v 09:04  • Odpověz
ahojky majio taky si myslím :slight_smile:
saly já to střídám,na kterou zrovna natrefím,nebo je v akci :wink: nestle mi zrovna moc nesedí,hami nebo sunarka se podle mne líp připravuji :wink:
9. led 2010 v 10:46  • Odpověz
Saly, já Am připravuju, stejně jako Gabi, v podstatě jakékoli kaše...

Heh, tak mě se po kojení teda absolutně nestýská, ale je to tím, že jsme kolem toho měly takové problémy :confounded: Uvidíme jak to bude u druhého dítka :wink:
9. led 2010 v 11:10  • Odpověz
andu,asi to záleží i na tom,jak dlouho kojíš...a v tvém případě je fakt,že není po čem stýskat,ale třeba podruhé to vyjde :wink:
9. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
pat mi ted zase usínala v židli ale tentokrát naštěstí už po bídku,tak jsem ji jen dala do postýlky a krásně usla,tak je to ideální....bez prsu :grinning: ale jak už jsem psala,přes den kojím snad jen jednou dvakrát maximálně :wink:
9. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
Ahojky a jak se Sunarka třeba líp připravuje? Vždyť já tu Nestlé rozmíchám ve vodě a trvá to asi 3 sekundy :grinning: já mám nestlé, pže jsme to dostali od kámošky, která v nestlé dělá, tak proto..tak se ptám, že když dojdou , tak co mám pak kupovat... :slight_smile:
9. led 2010 ve 14:53  •  2 děti  • Odpověz
no my se poraří vždycky udělat hrudky,ale ted si nejsem jistá jetli to byla nestlé :sweat_smile:
jinak saly lehátko jsem prodala za 8OO :wink: ated koukám co za něj malé koupím,uvažuju o chodítku,houpčce,nevím co by ted nejlíp využila... :slight_smile:
9. led 2010 v 16:39  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29128305&tab=4
líbí se mo tohle místo klasického chodítka,to je sice bezpečnější,ale zase s tímhle si asi více vyhraje...
9. led 2010 v 16:41  • Odpověz
autor
čusík holky.
Tak hlásím že noc ze včerejška na dnešek ideální - Domís se probudil o půl třetí, to jsem mu dala jenom dudlík, asi tak pět minutek si poplakal a usnul. a vzbudil se v šest. Takže soudím že hlad neměl, páč by se mi jinak dříve vzbudil nebo ani neusnul. Takže budeme odnačuovat noční kojeníčko. Jinak my máme kaši od Nestlé, ale dneska jsme koupili od Sunarku na doboru noc rýžovo - banánovou, ale tu dáme až dojde ta od Nestlé. Mám kupony do Dm tak tam jsou nějaké slevy na ty kaše, tak pak tam vyrazím.
9. led 2010 v 19:37  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile: Houpajdu jsem prodala, byla jen do 9kg a malý mi v ní už nevydržel a my chodítko pořizovat nebudem, pže v našem bytě nemá kde chodit :grinning: ale za 800 tak to jsi šikula, to je velice dobře prodejná věc, o to má zájem hodně lidí..já jsem se divila, že jsem tu houpajdu prodala hned, 1200 a ještě penízky kočka poslala předem...

Dneska v noci poprvé za půl roku jedl malý jen jednou!!! ve 3 ráno :slight_smile: o půl osmé jsem do něj naládovala 150 kaše, pak volal do půlnoci 2x čaj, a po té třetí ještě jednou čajík a vstával v osm.To je slušné, doufejme, že mu to vydrží :wink:
10. led 2010 v 09:12  •  2 děti  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:
dnes byla super noc i u nás,taky jsem kojila jen jdnou a po druhé až ráno a to malá ještě usla a spaly jsme do půl deváté :sweat_smile: ideální...no staqčí mi když se budí o půl sedmé,pže stejně vstávám k viktorovi,ale jedno kojení a druhé až ráno kolem pěti je pro mne ok :slight_smile:
saly já to dala na bazoš a sbazar a taky se ozvala hned a hned na to paní z ostravy,nemusela jsem s tím letět na poštuale už jsem to měla domluvené,tak lehátko putuje do brna :wink: jj zájem byl,ono to moje bylo i neokoukané,nikde jsem ho neviděla :wink:
a houpajdu jsem myslela takovou,ale je fakt,že taky nemáme moc místahttp://choditko.sbazar.cz/houpacka-matpol-bilovec-o3404706.html malá v ní byla u bráchy a byla nadšená :wink:
10. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Brý večír... Gabi, houpajdu můžu doporučit, je fakt, že my máme místa dost, ale malá je z ní nadšena... Teda necpu ji tam furt, ale je to ideální věc např. když uklízím, nebo už nevím co s ní :grinning: Jsem ráda, že to nebyl zbytečný kup :wink: Foto je v albu
10. led 2010 ve 22:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.