• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
holky nestrašte :slight_smile: my uvažovali i o třetím!! :wink:

jse dneska volala na Dubinu do toho MC smíšek, tam zase nemají volno v naší věkové kategorii, tak nevím jak nakonec dopadneme s tím cvičením.. :confounded:
15. led 2010 v 16:27  •  2 děti  • Odpověz
jé saly já bych taky šla ještě do třetího,ale to bych si musela pospíšit a taky mít měsíčně o několik tisícovek vyšší příjem :slight_smile:
15. led 2010 v 16:52  • Odpověz
No Finanční stránku jsme moc neřešili :frowning2: ja fakt, že s tím dalším z prvního manželství by to už byly čtyři :unamused: tak nevím, ale dvě každopádně, a´t je doma veseleji :grinning: :grinning:

Holky jak děláte kuře-mrkev-brambor? Dělala jsem dnes poprvé..podusím na oliv.oleji do měkka mrkev(tu jsem nastrouhala), uvařím brambory, kuře uvařím v čisté vodě(to jsem na robotu rozsekala) a celé to rozmačkám mačkátkem na brambory..

No ale to kuře mi přijde naprosto suché, jakoby rozdrolené..no vypadá to teda dost nevábně.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak to vaříte vy? máte nějaký zlepšovák?
15. led 2010 v 18:25  •  2 děti  • Odpověz
saly já otevřu skleničku a ohřeju v mikrovlnce :grinning:
15. led 2010 v 19:08  • Odpověz
:grinning: no doteď jsem to taky tak dělala..ale jí čím dál tím větší množství,skleničky nestačí..jí už ty 190ky a to stojí přes dvacku a tak to uvařím do pěti korun :sunglasses: ..to jsem spořílek co? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Gabi a ohříváš to v MVT v té sklence? je tam na ní přece papír..bojím se, že to shoří..
15. led 2010 v 19:31  •  2 děti  • Odpověz
autor
čusík holky.
Tak jsem ani nedočítala - jste nějak moc ukecané. Já přes den nestíhám ted na net. Odpoledne hned po obídku vyrážíme s kámoškou s kočárkama ven, a brodíme se sněhem. Vydržíme vždy tak tři hodinky a valíme domů. Ale aspon jsou dětičky vyvětrané a vyspinkané.
No vidím že Saly začíná vařit. No já taky začala. Jinak Saly já vařím teda tak že brambory uvařím ve vodě, mrkev taky ve vodě /nemyslím si že ve skleničkách mají vše na páře aby s tím nestratili vitamínky/ normál tu mrkev nakraji nakolečka a uvařím do měka a kuřecí maso taky ve vodě uvařím. Potom vše rozmačkám a kuřecí masíčko nakraju úplně nadrobno. Ale malému ten má šest měsíců to jsem mu to vše mixovala - teda hlavně mrkev.
Jinak mi vždy přišlo když to pomačkám že je to takové suché, tak tam normálně přidám trochu vody z té mrkve co zbyde v hrnci at je to taková kaše trochu. Ted už moc ne, už je Domča větší, tak to zvláídá v pohodě. I krůtí masíčko se dobře vaří ale králičí mi příjde takové tuhší. tak nevím.
Jinak jsem taky kupovala skleničky, protože jsem se bála dusičnanů ale přečetla jsem si tento článek,
http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych-prikrmech/
a už se tak nebojím. Takže kupované beru na cesty jinak vařím. Jo a ohřívám jídlo v mikrovlnce. Jinak když někam jedeme a beru skleničku, tak si ji doma předělám do dvou plastových kelímků na jídlo a bud to ohřeju a dám do termotašky nebo ohřeju až na místě kde jíme. Už se mi totiž kolikrát stalo že v obchodě mě osočili že jsem jim to ukradla - chtěli vidět tu termotašku co tam mám. Tak už to mám pokaždé v těch kelímkách - používám tyhle a jsou výborné :
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15163972&tab=14
Jo jinak v tescu ted maj akce na dětské přesnídávky i příkrmy a mlíka atd. tak mrkněte na leták:
http://www.akcniceny.cz/letak/6407/p/11/
15. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
autor
Jo a Saly dívala jsem se třeba na skleničku kolik je tam masíčka a je tam uvedno 10g, tak když Dominikovi dělám jídlo o 200g tak do ní odvážím těch 10g masa. Navařila jsem si ted dopředu a dala do mražáku do misek.
Jo jinak mačkám vidličkou jde to krásně. Já bych asi být tebou zkusila rozmixovat tu mrkev a brambor pomačkat vidličkou a masíčko nakrát
15. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
autor
Jé tak vy tady řešíte i sportáky, teda spíše golfky. Tak to my kupovat nebudem. MHD nejezdím, do obchodů si všude když nutně potřebuji dojdu pěšky , jinak autem. Ale jinak kdybych využívala MHD, tak bych si je taky pořídili - ochotní lidi jsou vyloženě mezi náma.
15. led 2010 ve 20:16  • Odpověz
Teda žabi, dík za podrobné info :slight_smile: Takže ohledně těch dusičnanů, já se nezmínila, že brambory i mrkev kupuju v albertovi Bio, není to drahé, na to kolik toho sní..ty kelímky mám podobné ,ale od Aventu, dostali jsme na Ježíška od tchýně a jsou taky super.Tomee Teepee nebo jak se to píšu miluju,malý chce pít jen z téhle značky, Avent nee,máme od nich i jídelní misky.Nejsou nejlevnější, ale se vším jsem spokojená.

No a jak píšeš, tak se mi to taky zdá dost suché, když to vyrobím, ale v mrkvi mi většinou dušením žádná voda nezbyde a brambory vařím v páře :grinning: (máme ty hrnce co se skládají na sebe)tak tam voda taky není, budu to muset nějak vymyslet :wink:

o množství masa jsem četla zas kdesi, že mám začínat 20 g a pak 30 g, tak do těch dnešních směsek jsem dala po 20g(jsem to i rozvažovala :grinning: ) asi se v tom vaření začínám nacházet :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a ke golfáčím..já teda MHD nepoužívám, ale golfky využiju, chceme jet třeba v létě na dovky a pokud i do kombi oktávky dám do kufru sporťák, tak kufry budu asi posílat kurýrem :slight_smile: :slight_smile: já je chci do auta kvůli úspoře místa
15. led 2010 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz
jejda žabi ty jsi se pěkně rozepsala,já neměla čas tak jsem šoupla akorát mou verzi se sklenkama :grinning: nicméně ted jak měla malá ten průjem,tak jsem koupila normální mrkev,bez ohledu na dusičnany, a rýži a uvařila a rozmačkala,ted už nemixuju...nám teda vydrží sklenička na dvakrát...nakoupila jsem ted v tom tescu,je to super akce :wink: zatím mi to tak vyhovuje,zvykla jsem si mít to vždy při ruce a kolem roku,když už děti můžou víc ,budu vařit...
15. led 2010 ve 21:28  • Odpověz
jinak holky mám fajn knížku co jsem si kupovala když jsem začala přikrmovat Viktora a tam je spousta takových jednoduchých receptů pro děti do roka a po roce,hodně jsem podle ní vařila... :wink:
15. led 2010 ve 21:31  • Odpověz
na dvakrát jsme ji měli první týden :slight_smile: teď k ní ještě pokaždé vařím brambor ať je toho více:slight_smile: máme doma s
asi otesánka...

:grinning:

jsem dneska sama, malý šel spát už v šest, ale už byl asi 6x vzhůru na cumel, to zas bude noc :confounded:
Do Teska bych taky měla skočit, mají tam ty hipp čaje co pijeme v akci..
15. led 2010 ve 21:33  •  2 děti  • Odpověz
žabi zajímavý článek o dusičnanech :sweat_smile: takže jsme plašily zbytečně :sweat_smile:
15. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
a mají tam i bodynka za 75 kč dva kusy...koupila jsem rovnou čtyři :wink: nekup to za ty prachy
15. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
taky jsem kupovala hip,ale objevila jsem levnější čajánek,tak jsme přešli ,malé je to jedno :grinning: a kaše hami mají v tescu za 59,90 a u nás v lékárně za 60 :wink:
15. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
to se jako jmenuje čajánek? a je taky instantní? pže teď mám instantní sunárek a ten teda nic moc, planá voda..hippy chutnají i mě :slight_smile:

já mám bodyček teď po Vánocích plno, ale je fakt, že jedno Disney jsem taky ve výprodeji v tescu koupila :wink: já teď šmejdím na MMB po nějakých oblečkách už na jaro vel.86, ale zatím jsem nic "sexy" nebo "cool"neobjevila :sunglasses: :grinning:
15. led 2010 ve 21:57  •  2 děti  • Odpověz
saly já už taky koukám po jarním ohozu pro malou ,našla jsem pár luxxusních džínů,jen vybrat :slight_smile: I na kluky je ted tooolik super věcí,to před osmi lety nebylo :sunglasses: říkáš 86?tolik???pravda máš doma chlapáka...já ted koupila ty bodyna v tescu 6-9 měs. a jsou jí ještě velké :sweat_smile:
jj jmenuje se čajánek a je to barevná voda ale to myslím všechny,já v tom nevidím moc rozdíl :slight_smile: a těm prckům to nevadí,čím mín sladké tím líp :wink: koupila jsem ho ve shleckeru nebo jak se to píše :sweat_smile:
15. led 2010 ve 23:03  • Odpověz
já danymu teda dávám furt skleničky.. občas přidám brambor, rýži od nás.. ale jemu ta sklenička stačí, takže dobrý.. :wink:
nevařila jsme nic spešl ani u mišky a nechce se mi ani teď.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .. zatím skleničky a postupně budeme zavádět naše jídlo ( samo, že ne hned, tak kolem roku, nekořeněné, nesolené, atd ).. :wink:
15. led 2010 ve 23:19  • Odpověz
saly.. ty brďo, to máte doma velkého klučinu :confused: , že už koukáš po vel.86.. kolik má cm?
já danymu kupuji tak různě.. body má vel.80, pyžamka z tesca už nosí 9-12měs,.. je to různé.. :wink: měl by mít přes 75cm, nevím přesně..
15. led 2010 ve 23:21  • Odpověz
6-9 z Tesca nosíme už dávno, teď nosí tescové 9-12.Dr.mu naměřila 70cm, ale před 2ma měsíci měl 68, tak se mi zdá, že má víc, asi si ho přeměřím sama.Pže pytel zimní vel 80 má malý, ten už prodávám a dnes má na sobě nový overal vel.80 a má ho akorát.Tak proto se dívám na 86.

Na ten čajánek se podívám na net.Ale asi stejně zůstanu u Hippu, občas mu ho upíjím.teď dopil Pomerančový sen a ten mi teda moooc chutnal :grinning:

Misi: on není tak velký, já hledám věci na jaro a za 3 měsíce si myslím, že ještě poroste, když teď začal tak baštit.. :slight_smile:
15. led 2010 ve 23:29  •  2 děti  • Odpověz
Ahojte holky,
ještě dodatečně všechno nejlepší v novém roce ať vám dítka dělají jen samou radost.
tak jsem se dorvala k PC. Přes den moc času nemám raději se věnuji Vojtovi a večer ho okupuje manžel, jelikož se jede Dakar.
Tak jsme v úterý byli na kontrole u paní doktorky a máme 9310 g a měříme 76 cm. A jsme zdraví a v pohodě aji tu rýmu co jsme měli na Silvestra jsme vyléčili v pohodě.
Ke krmení - skleničky jsem dávala do té doby dokud Vojta papal málo teď už ty velké máme na dvakrát tak už taky vařívám. Jen to vždycky musím rozšmelcovat na kaši jelikož když je to hrudkovaté tak Vojtu natahuje. Hold ještě nemáme zoubky tak polykáme jen tak, tak mu to asi vadí. Na cesty taky beru skleničky.
Jinak golfky jsme koupili kvůli cestování pro mě autobusem sporťák opravdu nevytáhnu do autobusu sama a jsme druhá zastávka na trase takže maximálně nějaká babička je v autobuse a nechce se mi otravovat řidiče i když by prý měl pomoct. Na přelomu února a března začínáme chodit na plavání tak jsem zvědavá jak to Vojta veme. Ve vaně se rád koupe tak snad v poho. Po vánocích jsme už zružili vaničku jelikož nám tam ten náš dlouhán nevlezl. Naštěstí jsme měli takovou tu klasickou mít tu co se prodává v Ikei tak tam nevlezem ani po návratu z porodnice.
Sedačku už máme od října Vojta už totiž čouhal na všechny strany. Ale to už jsem tu asi psala.
Co se týká pohybování tak Vojta leze jak voják v zákopu a když mu nabídnu ruce tak se postaví a chodí jak čáp, ale na doporučení doktorky necháváme i za cenu řevu častěji plazit ať zkusí přejít z plazení do chodu po čtyřech a pak teprv chození. Ale někdy se to nedá vydržet. :wink: ˇ
Dneska jsme byli u kamarádů a jejich známí měli zrovna čerstvě po porodu a jak to tak kolem sebe poslouchám tak jsem opravdu měla porod na jedničku. :grinning: Teď mi bude na konci ledne nebo začátkem února (má od doktroů asi tak pět termínů) rodit tak už se těším zase na malého bobiška.
Tak se mějte krásně a já se tu zas někdy ukážu.
16. led 2010 ve 21:40  • Odpověz
no ty velikosti jsou pěkně rozdílné teda.. dany třeba na vánoce od tchánovců dostal takový teplejší overal vel.80 a vůbec se do něj nevejde.. jako vůbec, ani ho tam nenarvu.. bych tipla, že to odpovídá tak vel.68.. :angry:
16. led 2010 ve 23:05  • Odpověz
hafi ahojky.. vojtík má teda kráásné míry.. takové akurátní, fakt.. :wink:
danyho čeká taky za chvilku 8měs poradna, tak jsem zvědavá.. v 6měs měl 9,5kg.. ale řekla bych, že nijak extremně nepřibral.. tipla bych tak 10kg, že bude mít.. víc snad ne.. :wink:
16. led 2010 ve 23:08  • Odpověz
a proč u plazení pláče??? :confused:
to dany se plazí taky jako voják.. nějak se mu na ty kolínka nechce.. no je to chlap, lenoch.. na něm je to i vidět.. pohodář.. :dizzy_face: :dizzy_face:

k tomu chození za ruce.. jsem si uvědomila, že my jsme nikdy s miškou za ruce nechodili.. nebo fakt jen párkrát.. nechali jsme ji samotnou.. chodila si kolem nábytku a časem se pustila sama..
tak stéjně to snad bude i u danyho.. uvidíme.. :wink:
16. led 2010 ve 23:11  • Odpověz
dany měl dneska na oběd bramborovou kaši s jahodovou přesnídávkou.. :grinning: :grinning: .. to je oběd, co? ale on tuhle kombinaci miluje.. zapil to 40ml čaje a pak už se nemohl ani hnout.. :grinning:
16. led 2010 ve 23:12  • Odpověz
a znovu k těm golfkám.. jestli často jezdíte busem, tak se určitě vyplatí.. lidé jsou ochotní jak prase.. :angry:
my všude jezdíme autem, takže u nás zbytečnost.. :wink:
16. led 2010 ve 23:13  • Odpověz
Bré nedělní odpoledne :slight_smile:
Tak Míšo, jahody a bramborová kaše, to je opravdu podivná kombinace - no ale když šmakuje... :grinning:

U nás pipinková zkouší stát bez držení! :astonished: jsem zvědavá, jak dlouho jí bude trvat, než to vypiluje, páč zatím vydrží chvilinku a bechne na zadek, nebo se něčeho chytne.

Saly, v tom SamBaby jsme byli, mrkli jsme i na ty golfky, ale kolik tam měli typů, to nevím :grinning: Měli tam dost těch sportovních kočárů - jak jsi psala ten rozdíl se spojenými rukojeťmi - ale i golfky měli docela na výběr... Jedny se mi líbily, ale stály myslím 2 a půl, a to mi přijde zbytečné... Chci tak max do 2 tis.

Včera jsme poprvé vezli Am v nové autosedajdě a vypadá spokojeně :wink: Jen mě trochu vyděsilo, že když jsme ji vážili u skorotchýně, navážili jsme jen nějakých 7,7kg! A přitom když jsme ji tam vážili minule, měla 8,4... Divné, asi jsme minule vážili blbě :frowning2: Tak jsem tak přemýšlela, jestli ji ještě nedat znova do vajíčka, ale ona už ho má fakt malé... :confounded: Tak nevím noo... Jako říkám si, že je super, že ta autosedajda ja polohovatelná dost do pololehu a navíc jsem vyčetla, že když dítě samo sedí, nemusí mít těch 9 kilo...
17. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
ahojky mamčiny :slight_smile:
andu říkáš že bylo z čeho vybírat?tak já tam taky kouknu...
jinak malá má takový srandovní styl plazení,plácne ruku na zem a druhou se za ni přítáhne...nevím jestli chápete :grinning: a jak píše andu tak taky ted pořád vstává jakmile se má jen o co přitáhnout,takže je už co hlídat :sweat_smile: vždycky machruje pustí se jednou rukou a máchá s ní kolem sebe a někdy se pustí úplně a krásně letí dozadu :sweat_smile: má z toho srandu ale já už jsem se párkrát pěkně orosila :sweat_smile: taky už sem tam šmáruje i po čtyřech ale plazení je zatím pro ni asi rychlejší...
17. led 2010 v 16:51  • Odpověz
No Gabi, podle toho, kolik těch golfek očekáváš :grinning: Na mě tam bylo kočárů, golfek a všeho až až :grinning:
17. led 2010 v 17:20  • Odpověz
Dobré pondělní ranko :slight_smile:
Hafi: a jaké golfky jste nakonec vybrali a podle čeho?

Andu: dík za to Sam Baby, určitě se tam co nejdříve vydám..

Holky ten srazík asi zatím nic, co? Počasí je furt stejné,s kočárkem jezdím pořád minimálně a navíc v Hrabůvce zase sněží :pensive:
18. led 2010 v 10:14  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.