• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
andu, jen do toho, Am by do doby nez bys porodila zacala chapat co po ni chces :wink: s Tobikem uz je to ted pohoda, ikdyz obcas dela, ze nerozumi aby nemusel poslechnout :grinning:
no a epinuju, no, ale mam ho pujceny, takze pak vim co s nim :wink: ale hrozne mi to pomaha psychicky kdyz vidim ty pokroky (ktery jsou zatim docela rychly) :dizzy_face:
24. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Maji, jako fakt mě ten druhý prcek láká, ale nevím, jak bych to zvládala psychicky :wink: S Am byl ze začátku docela problém :frowning2:, tak se trochu bojím takového náporu na nervy :wink:
Sákryš, škoda, že je epino půjčený :grinning:. Jsem pak fakt zvědavá, jestli pocítíš nějaký přínos :wink: Zas otázkou je, jestli by 2. porod nebyl v klidu i bez cvičení :wink: Ale je fakt, že představa, že bych s vytlačením dalšího mimina měla stejný problém jako s Ameli mě děsí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže jsem rozhodnuta, že masáž hráze opět určitě bude, v lepším případě epino :wink:
24. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
andu, jj, ja mam z tlaceni taky strach...ikdyz to bude podruhe docela rychle za sebou...no Tobika jsem nedala, tak druhy uz proste zvladnu vlastni silou!!!
a myslim, ze v klidu by asi uplne nebyl, kdyz ted vidim jenom jak ta blba jizva tahne a nechce povolit, jit bez rozcvicky, tak bych byla potrhana az nevim kde asi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
Hehe, Maji, vidíš, mám pocit, že ses ani raději :wink: "nepochlubila" s Tobíkovým porodem. No evidentně asi nebyl úplně dle předtav, co? :sweat_smile: Je fakt, že já natržena byla jen minimálně, ale ten proces tlačení jsem myslela, že nerozdýchám - jako doslovně myslím :grinning: Takže až to bude aktuální, taky o tom epinu budu vááážně uvažovat!
A kde ses rozhodla, že chceš rodit? Vítkovice??
24. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
andu, jedem do Prostejova a snad dojedem :grinning: a kdyz ne, tak mame na vyber podle toho kde zrovna budem Vitkovice-Frydek-Hranice-Prerov-Olomouc :grinning: :grinning: :grinning:
no Tobik sel vexem (zvonem), protoze jsem ho nemohla vytlacit...zazitek nic moc...a vubec jsem udelala u porodu spoustu chyb, kterym se chci tentokrat vyhnout :wink:
24. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
Maji, heh, tak držím k dojetí do Prostějova palec :wink: Frýdek je v poho, sice na novorozeneckém se sestřiček musíš vyloženě vyptávat, když něco chceš vědět :wink:, ale tak pro druhorodičku si myslím, že fakt v klidu :wink:
Tak tfuj, tfuj, tfuj, ať ti to jde po 2. bez chybičky :wink: Já hlavně, co si chci příště fakt "vydupat" je porod jinak než vleže na zádech! Páč to bylo přesně jak jsem čekala - podle mě naprosto nepřirozená poloha - taže se mi nějak zmenšily kontrakce a já tím pádem absolutně nevěděla, kdy tlačit :frowning2:
24. led 2010 v 16:13  • Odpověz
andu, jo, vleze uz taky rodit nechci...s epinem je fajn, ze pri tom prijdes aj na to, ktera poloha ti je pohodlna a dobre se ti tlaci...jen tak pro zajimavost, vleze na zadech jsem prvni den dala tak tak obvod hlavicky 15cm, ve drepu docela slo 17cm a na ctyrech v pohode 19cm, takze asi tak...proste kazdymu vyhovuje neco jinyho a uz vim, co nevyhovuje mne :wink: a jak rikas, ze se ti zmensily kontrakce..ja jsem je u tlaceni s Tobikem skoro necitila, tak jak mam pak tlacit kdyz nevim kdy :confounded:
24. led 2010 v 17:11  • Odpověz
Jojo, Maji, přesně! Já už taky vůůůbec nevěděla kdy jako... No nakonec mi PA už řekla, ať tlačím furt :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jelikož jsem nevěděla jak (teotie na předporodním kurzu je sice hezká, leč praxe stejně jiná :grinning:), tlačila jsem furt do hlavy, měla jsem málo vzduch, skřípla jsem Am... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Heh, jsem ráda, že nejsem z mála, co má na rození vleže odlišný názor :wink: Tak říkáš nejlépe na čtyřech?? No tak to jsem zvědavá... Já si od kontrakcí ulevovala sezením na WC - to bylo jediné místo, kde jsem byla schopna je rozehnat :grinning: a myslela jsem, že tam Am vytlačím :grinning:

Hehe, tak jestli nechcešrodit vleže, tak nevím, jestli Frýdek je ideální :wink: Mě prostě PA nechtěla nechat rodit jinak než vleže, chápu, že je to pro ně méně pohodlné, ačkoli mám pocit, že jsem ležela na polohovatelném křesle :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2010 v 17:42  • Odpověz
tak jak na zachode bys to mela na porodni stolicce, jestli ti to delalo dobre :wink: nam ted na kurzu doporucovala Krnov, ze tam v techhle vecech vyjdou vstric :slight_smile:
24. led 2010 v 17:55  • Odpověz
Jojo, to nám slečna na kurzu taky doporučovala! A Opavu. Ta je prý taky hodně vstřícná. Paní tam rodila i na takovém tom sedacím vaku :wink: Já, resp. přítel měl strach, abychom tam stihli dojet :wink: No uvidíme, jak to s tím 2. bude, u nás je to opravd dalekoooo :wink: Zato ty už moc času nemáš co? :wink: Už se doma připravujete, nebo s dítkem navíc není na přípravy moc času? :wink:
24. led 2010 v 18:20  • Odpověz
haha, zrovna dnes me chytlo silene hnizdeni, tak jsme dali dokopy loznicu a prerovnala jsem snad vsechny skrine, ktery doma mame :grinning: :grinning: :grinning: Tobik je velkej pomocnik pri uklizeni a chystani, tak to jde :dizzy_face:
24. led 2010 v 19:16  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile: probírají se porody..tady já nemůžu přispět :frowning2: vidím, že můj průběh byl naprosto odlišny..já dělala přesně to co nás učili v kurzu a skásla jsem za to pochvalu, taky byl malý na druhé zatlačení venku.. :sunglasses:

ale kdy mám zatlačit mi řekla PA podle kontrakcí(měla ruce na mém břiše)tak to cítila, já nee :grinning: ..no a poloha mi v ten moment byla jedno, po 12h stání, jsem byla celkem ráda, že jsem si lehla..¨¨

no a já teda Krnov nedoporučuju, v kurzu jsme měli taky pár šílenek, umanutých po Krnovu..přirozený porod a ták(já neuznávám) :stuck_out_tongue_closed_eyes: , že tam povolí vše a v momentě, když přišly komplikace, tak to kámošce dali stejně příkazem, žádné vymýšlení, a ještě ji to nějak pomrvili, tak ta je nasraná jak něco..klidně můžu předat mobil..ona povykládá :wink: a to byla teda přívrženkyně Krnova! a teď říká, že už nikdy..zlatá Poruba.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Holky a co je to epino?? :confused: :confused: :confused: jsem úplně blbá, nevím o čem je řeč... :astonished: :astonished:

No a s tím srazem asi nic, co: Zima jak v Pr... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Maji abysme to s tebou fakt stihli, koukám, že skoro měcíc a je jasno... :wink:
25. led 2010 v 09:18  •  2 děti  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
můj názor...mi poloha v leže celkem vyhovovala,nejsem z těch co si porod do detailu promyslí a pak se jím řídí,nediktuju si podmínky nechám se raději vést...rodila mne super ženská v letech a i přes to že jsem už myslale že je to nikdy neskončí,tak mne chválila to člověku taky dá trochu energie...už když mi začaly ty silné kontrakce tak jsem absolutně nemohla stát na nohou a ni sedět na míse,jak píše andu a tak si neumím představit,že bych rodila jinak,ale je to individuální,člověk zjistí až při tom,co mu vyhovuje...
nicméně kdybych rodila po třetí,tak bych asi už do frýdku nešla...
v opavě rodila kámoška a byla spokojená moc,už jsme to tu tenkrát probíraly...
saly jj zima jako v pr...už mne to fakt nebav
:frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2010 v 10:18  • Odpověz
...no já ležela i protože mi nešly pořád natočit ozvy,tak jsme pořád jen hledali místo kde to jakžtakž půjde a pak už to šlo ráz naráz...je to fakt individuální,myslím,že nejde porod dopředu naplánovat...
25. led 2010 v 10:21  • Odpověz
Dobré ráno...
Tak jako, Saly, je třeba počítat s tím, že když nastanou komplinace, držím hubu a krok a klidně ležím na zádech, jen ať je to vše v pohodě!
Jak píše Gabi, každá ženská nejlépe pozná, co jí vyhovuje :wink: A jak jsem zjistila, příště bych ráda rodila jinak než vleže... Samože, Saly, když malý vylezl na 2. zatlačení, nemysli si, taky jsem se i u tlačení snažila držet rad z kurzu :grinning:, a neměla jsi s ležením na zádech žádný problém, v pohodě, proč né... Já prostě zjistila, že ležet a tlačit už nechiiii! :grinning:

Hehe, Gabi, to že je každý porod jiný, toho se bojím. Už vím, co zabralo minule, škoda, že po 2. to zabrat vůbec nemusí! :grinning: :sweat_smile: :grinning:
25. led 2010 v 11:14  • Odpověz
no právě,kdyby aspoň byly ty porody podobné...to bych věděla, že po prasknutí vody stihnu ještě další tři dny odvézt a přivézt Tomáška ze školky!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale realita je jiná...já už se na druhý strašně těším...teď jak jsou kámošky těhotné, tak to zas prožívám znovu a úplně je mi líto, že nám v břichu žádné mimi, i když to bohužel tak vypadá :frowning2: :rolling_eyes: :confused: ( ve středu jdu cvičit..pozn.) :grinning:

No a všichni kolem mě čekají kluky, tak budem asi zakládat fotbalový tým:slight_smile:
25. led 2010 ve 12:13  •  2 děti  • Odpověz
saly pěkná fotečka v pase :wink: ...byli jste u profi fotografa??
25. led 2010 v 17:25  • Odpověz
jj, Gabi byli jsme :wink: myslím, že jsem o tom už tady psala, chtěli jsme jít už jak byl Tomík malý, ale měla před Vánocemi plno, tak na nás přišla řada až teď v lednu..chtěla jsem to na ty vánoční kalendáře, ale nevyšlo :frowning2: tam jsem musela vytáhnouut fotky z našeho archivu :grinning: takže to máme aspoň teď..já si na to nepotrpím, půjdeme jen jednou, pak až s oběma:slight_smile:)
25. led 2010 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahojki.
Tak já nějak zase nestíhám. To je hrozné, že máte takovýho času a tolik toho tady nakecat.
Tak jsem zastihla jenom téma porody - mě teda bohatě stačily kontrakce a myslela jsem že už rodím a nakonec císař - ale při druhém jsem rozhodnutá taky pro císař - nechci přirozený porod - asi bych to nezvládla. Pro mě císař pohodlnější - po týdnu jsem necítila že mě něco bolí , až sjem se teda divila. Sice den porodu a i na druhý den jsem myslela že to bude můj konec, ale v poho. Tak ted jen doufám že při druhém nebudu rodit normálně.
Jinak teda musím se pochlubit, v sobotu jsme byli v kuchynském studiu si nechat udělat 3D návrh kuchyně - jsem z ní unešená a nejraději bych jí tady už hned měla. Ale čeká nás ještě hoooooodně práce. Potřebovali jsme ten návrh pro statika, páč aby věděl jak vybourat zed. No tak ted tady budu nad ní slintat ještě nějaký ten měsíc. ALe ted už to pojede, bourání, přestavba a zařizovaní. Tak zase nebude čas moc tady chodit. Prosím prosím, kdyby náhodou byl srazík a já se tu neobjevila dejte mi vědět sms. Gabi má na mě číslo.
Jinak jsem se dala do hubnutí, nechci být jak balík v létě, tak jsem do toho šla. Jde to ale pomaličku. Ale aspon něco.
25. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
Dobré ráno, dámy :wink:
Žabi, jůůů, kuchyň závidím :wink: Taky bychom potřebovali - máme tady starou komunistickou plechovou po babičce :grinning:. Sice slouží, leč... ehmmm, no prostě nová by vypadala tak nějak lépe :grinning: Vůbec bychom to tu potřebovali dodělat - plovoucí podlahu do obýváku, na předsíň... Heh a teď už i novou k Ameli do pokojíčku - dneska jsem totiž zjistila, že tam je ruplé topení! :angry: :angry: Kapalo to tam kdo ví jak dlouho, takže podlaha zvlněná... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :angry: No jako né, že by se mi líbila :wink: :grinning:, ale byla tam a vcelku v pohodě... Nooo, už není v pohodě! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Jinak včera měla Meli svou první horečku :grinning: 38,8°C v dupeně... Tak jsem jí dala čípek, chůdě, vůbec se jí to nelíbilo :sweat_smile: A kdybyste viděly mě! Já z toho měla snad větší trauma než ona! :grinning: Já mám totiž v živé paměti, jak do mě rvala čípky babi a úplně jsem to nenáviděla! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je fakt, že jí to kleslo na asi 37,7°... Večer jí to zas trochu vylezlo, tak jsem dala Nurofen sirup, v noci jsem jí ještě 2x otravovala :grinning: a už dobrý... Teď ráno taky v poho, tak uvidím, co přes den... Ale jako co to mohlo být?? Na zuby se mi to zdá hodně vysoká teplota... :astonished:
26. led 2010 v 08:27  • Odpověz
dobre ranko :slight_smile:
zabi, jeee, ty se mas s novou kuchynkou, ta nase tady je taky strasna, ale do podnajmu asi novou delat nebudem, ze :grinning: :grinning: :grinning:
andu, ja myslim, ze to klidne od zoubku byt mohlo.. :sweat_smile:
26. led 2010 v 08:33  • Odpověz
Hooj, Maji... No jako je fakt, že na to, že měla takovou horečku byla jako fakt v pohodě... Akorát lehce protivná, ale jinak furt dělala kraviny jsko vždy :grinning: Což si nejsem jistá, jestli by nemocné dítě dělalo :grinning:
Hehe, no kdybyste udělali novou linku, majitel by se určo nezlobil! :wink: :grinning:
26. led 2010 v 08:57  • Odpověz
ahojky tetky :wink:
andu je možné že to bylo zoubky...už jsem se pochlubila že máme na světě čtvrtý?asi i ten průjem byl přecejen kolem zoubků...
žabi kuchyn taky závidím,taky jsem snila a nakonec to dopadlo všechno úplně jinak :frowning2: žabi a jak hubneš???cvičíš?
:wink:
saly jj vlastě jsme to tu už probíraly,no zase ta moje skleroza :sunglasses: :confounded: My měli vánoční focení ve škole atak jsem tam vzala i Paťku,ale tvářila se jak kakabus :grinning: ale jinak se to povedlo :wink:
26. led 2010 v 10:22  • Odpověz
Ahojte :slight_smile: Tak my máme už po rekonstrukcích, takže nás snad :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: pár let teď nic nečeká!
My teda zoubek pořád žádný, dneska malému 2x kiplo z nosu, tak zítra raději vynechám plavčo, stejně by asi tam byla zima...

Jí ráno obíhala pojišťovnu atd.ohledně změny příjmení a už se všechno rýsuje :wink:
26. led 2010 v 11:13  •  2 děti  • Odpověz
čao kočendy.. jsme doma, vymrzlí až na kost.. dlouho ven nepůjdu, max autem.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

danyho míry v necelých 8měs jsou 77cm a 10,25kg.. takže za 2měs přibral 750g, to jde ne..
dr mi potvrdil to, co já říkám furt.. je to lenoch lenivý!!!.. on si tam lehnul, dr mu poslouchal srdíčko, dával špachtlu do pusy, koukal na bimbáska a dany NIC, ležel, smál se, říkal mu TATATATA a bylo.. prostě pohodář.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jdu rychle něco uvařit, ať neumřeme hlady.. páááááááááá zatím :slight_smile: :slight_smile:
dočtu večer :wink:
26. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
autor
čusík
Jé holky nemáte co závidět. čeká nás ještě tolik práce že mě je z toho akorát špatně. Podlahy - kuchyn, obývák, problourat stěnu mezi obývákem a kuchyní, oškrábat zdi, zazdít dveře, nová linka, spotřebiče, interiérové dveře, koupelna -no už jenom jak to tu píšu je mi špatně. Ale na kuchyn se moc těším - do ted jsme taky všude měli starou hnusnou, ale fungovala, takže jsem to neřešila. Jak píše Maja - do podnájmu neinvestuji prachy. ale do svého už ano. ale bude to nějaké 3-4měsíce ještě trvat než bude stát. Stavební práce se ted v zimě nebudou dělat, tak počkáme na trošku oteplení, at nás ti kamarádi maj aspon trochu rádi když nám budou pomáhat - hlavně snášet cihly ze čtvrtého patra, to budou mít radost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak Gabi cvičím každý večer na břicho a jezdím doma na tom elipticalu - 20minutek - někdy i ráno a snažím se hlavně mín jíst. docela to funguje. tak snad mi to vydrží a zhubnu trochu více
jé to náš Domisek teda má co dohánět - v 9ti měsích má 8kg. asi mu začnu dávat ten bůček jak mu děda s babi pořád slibují :grinning:
Jo jinak od včera nám Domisek konečně začal lozit - šmejdi po bytě jak fretka :grinning:
26. led 2010 v 16:18  • Odpověz
Zabi a kojíš? že hubneš...

Tomíkovi se taky do lození moc nechce,leží na koníčkách a kope nohama :wink:
26. led 2010 v 16:22  •  2 děti  • Odpověz
Teda, Míšo... Jako Dany těžce předbíhá váhově :grinning: Mě stačí těch necelých 8 kil a to už mám pocit, že je A. těžká :grinning: :grinning: Hehe a takového pohodáře bych bralááá :wink:
26. led 2010 v 19:07  • Odpověz
To my měli osm před měsícem :frowning2: teď co jíme, to bude pomalu k devíti a to zítra máme rovných 7 měsíců :stuck_out_tongue_closed_eyes:
taky jsem si minule už natáhla na ruce sval, jak ho zvedám a jaká je těžura :grinning:
26. led 2010 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ranko :wink:

to je kosa, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :confused: :confused: čím dál větší..letošní zima opravdu mainkám s kočárkama přeje!! :sunglasses:

Bazén nám dokonce zrušili sami pro extrémně nízké teploty..takže fajn, aspoň mi neodpadne lekce..
27. led 2010 v 10:09  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.