• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
ahoj holky
:wink:
7. srp 2008 v 08:12  • Odpověz
zabi: tý jo cena taky luxusní :-O ty ceny letěly hrozně nahoru...
ahoj hafi, ahoj strouzku...
7. srp 2008 v 08:32  •  2 děti  • Odpověz
Kuk holky, všem těhulkám přeji pohodu a klídek a snažilkám držím teplotky nahoře :wink: :grinning:
7. srp 2008 v 08:35  • Odpověz
o cenách bytů ani nemluvte kolikrát za tu cenu postavíš nový menší baráček na klíč

ahoj parapli jak se máš dlouho si tu nebyla
7. srp 2008 v 08:38  • Odpověz
autor
Ahoj Strouzku a paraple.
Strouzi ono postavíš za to menší baráček - ale kde je pozemek :frowning2: . A říkali jsme že nechceme žít od výplaty k výplatě - chceme taky trochu užívat života. Takže hypotéky nad 3miliony nehrozí.
Doufám že se brzy něco objeví a trochu levnějšího.
7. srp 2008 v 08:45  • Odpověz
ahoj parapli...
zabko: my máme hypo 1,5mil a kolikrát teda taky od výplaty k výplatě, ono pak ten pokles na rodičák 7500 je doooost znát...
7. srp 2008 v 08:46  •  2 děti  • Odpověz
autor
Zuzi my si to spočítali že do těch 2,5mil to bude ok. Normální žití jako do teď. Tak snad něco do této ceny najdeme.
7. srp 2008 v 08:49  • Odpověz
no pozemek bych chtěla malý, no kdybych chtěla tak mám pozemek hned od tchána ale radši pod mostem než něco jeho. my máme byt 2+1 za 500 tis. teď ho prodáme za těch 1,2 mil. no a přemýšlíme že bychom si vzali další hypču na dorovnání ceny. chtěla bych malý baráček 3+1+ Garáž a ty ceny jsou fajn kolem 1,8 + pozemek ale kdyžsi vemeš že u nás v prdelkovicích koupíš jen byt v paneláku za 2 mega tak to vychází stejně co jsem koukala na pozemky tak třeba manžův stejda si koupil pozemek a má tam barák zahradu i předzahrádku a platil loni za to 250 tis. no to není taková hrůza u nás jsou pozemky ještě levný v porovnání s jinýma krajema
7. srp 2008 v 08:52  • Odpověz
zuzu no právě my chceme větší bydlení řešit až po mateřský do tý doby to budeme muset přežít v 2+1, já dělám sekretářku manža vedoucího konstrukce a k tomu si ještě přivydělává tak snad to nějak zvládnem.
7. srp 2008 v 08:55  • Odpověz
autor
Stouzi tak to jo. Tady pozemky - hrůza - co jsme se dívali tak 1milionek a ani nemrknes - a to jsme chtěli pozemek 700m2. Smířili jsme se bytem. Spíš jsme říkali že si pak koupt někde na Ostravici chatičku. Uvidíme jak to vše ale bude.
7. srp 2008 v 08:55  • Odpověz
no to jo u nás to ještě jde, uvidíme kde nakonec skončíme třeba v bytě co já vím jsem hlavně ráda že jsme neváhali a před těma 3 rokama si koupili byt a neváhali, platíme 3 tis. což je pohoda a za 3 roky má cenu víc jak jednou tolik, navíc v centru města ale okna do klidné části, zděný, slunný myslím že se dobře prodá, chceme děat nový okna a kuchyň, pár let v něm přežít a pak jít do většího
7. srp 2008 v 08:57  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
Řešíte bydlení....tak my budeme bydlet ve 2+1, no vlastně bydlíme i teď, větší budeme pořizovat až nastoupím do práce. S hypotékami je teď docela problém, zpřísnilo se posuzování rizik, zvýšily úroky, teď jsme to řešili asi 2 měsíce, navíc hodně lidí na hypotéku nedosáhne :unamused: Můj rodičovský příspěvek nebyl brán jako plnohodnotný příjem, takže mateřská dovolená jen stíží situace, bohužel....
Ale rozhodně si nemáme na co stěžovat, hypotéku chceme po roce zaplatit v celé výši z prodeje našeho současného bytu, takže bychom byli bez dluhů :wink:
7. srp 2008 v 09:01  • Odpověz
autor
Tak to máte super strouzi. My jsme to hold před těma 3 rokama prošvihli. Nemysleli jsme že ty byty půjdou taky tak nahoru. ALe za těch 3,2 milionu je tady extrem. Myslim si že ta ženská ten byt za ty prachy neprodá - bude muset jít s cenou aspon trošku dolů. Tady se dá koupit i za 2miliny pěkný byt, ale člověk hold musí chviličku počkat až se neco najde. Ale my najdeme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teď jsme taky ve 2+1 a s dítětem do jednoho roku si to tam umím představit. Ale chceme prostě do svého - co nejdříve
7. srp 2008 v 09:01  • Odpověz
Zabko, cena 3 miliony ještě není tam vysoká, teď se nabízení byty v centru, které se staví od 4 do 10 mil., to je teprve cena :confused: :grinning:
7. srp 2008 v 09:03  • Odpověz
holky tý jo to jsou pálky... :-O
7. srp 2008 v 09:06  •  2 děti  • Odpověz
autor
No jo centrum. To je zabité. A neuměla bych si tam přestavit bydlet. My chceme určitě v porubě - tak doufejme že něco najdeme.
Beránku a proč není tvůj rodičovský příspěvek brán? to nechápu. Však ho máš každý měsíc ne?
7. srp 2008 v 09:06  • Odpověz
V centru se náhodou žije moc dobře, do práce to mám 10 minut pomalou chůzí, žádné dojíždění, velká úspora času.
Já mám rodičovský příspěvek 11,4 tis. a i s tím byl problém. Nevím proč, ale banky příspěvek nezařazují do normálních příjmů, některé to zařazují jen částečně, některé vůbec....nechápu to, ale myslím, že ani žádný příjem z práce není nikdy stoprocentní :unamused:
7. srp 2008 v 09:10  • Odpověz
Hypotéku jsme získali, ale po dlouhém vyjednávání a zrušení kreditních karet, kontokorentů atd., prostě jsme se nestačili divit, navíc jsme měli dost jednání o výší úroků, banky mají všude uvedené jen minimální a pak tě posuzují individuálně, takže úrok samozřejmě zvýší a pak záleží na vyjednávání a ochotě jestli ho následně sníží na konečnou výši...
7. srp 2008 v 09:12  • Odpověz
autor
Jsou to idioti. Já doufám že koupíme co nejdřív. Uvidíme.
Holky a co jinak jak se máte? co vaříte dneska? já včera vůbec nevěděla tak jsem si udělala šopský salát - už se na něj těším
7. srp 2008 v 09:13  • Odpověz
rodičák některý banky berou a některý banky ne. no já si hypču brala jako 21-22 letá takže jsem měla spíš problémy že jsem mladá, dali mě do rizik. skupiny že pujdu na mateřskou a budu v plateb. neschopnosti atd. kamarádi se klepali na čelo co blázním ve 20 se takhle zadlužit no a teď se bijou do hlavy páč oni si za strašný prachy koupí max 1+1 nebo 2+1 ale já ho prodám přidám 200-30 tis a bydlím ve 3+1. vždycky je lepší jít z nic do malého, prodat a do většího, než v nuli do baráku či velkého bytu to jsou potom fakt pálky jak prase. díky bohu že hypča nakonec vyšla . akorát mě to stálo pár týdnů nervů. pořád problémy, nejdřív sehnat byt, domluvit se na kupní smlouvě, hypotéku pořád problémy s příjmem atd. největší hnus je že manža měl kdysi v komerční bance účet a zároveň v Ge no a v té KB se díky poplatkům dostal do mínusu 180 kč , pak mu napsali dopis tak tam šel a účet zrušil a dluh doplatil jenže už byl na černé listině že kdysi před 5 lety byl dlužníkem atd no nervy hrozný
7. srp 2008 v 09:14  • Odpověz
Zabko, pokud máte dva příjmy, tak by neměl být problém, kdybych chodila do práce, tak by rozhodně nebyl....Takže shánějte, ještě než nastoupíš na mateřskou :sweat_smile:
Já se cítím dost unavená, protože trávím celé odpoledne vždy venku, a to rozhodně chůzí s kočárkem :grinning: V tom vedru mě to hodně ubíjí, ale doma bychom pořád být nemohly, venku je to přece jen lepší...
Zeleninový salát je v tom vedru určitě nejlepší, nechceš mi taky trošku poslat? :wink:
7. srp 2008 v 09:16  • Odpověz
Strouzku, s těmi bankami je to přesně tak jak píšeš :unamused: My už fakt 2 měsíce jen úřadujeme, kontrolujeme smlouvy, pořád někam něco nosíme, ověřujeme podpisy, no už se těšíme až se přestěhujeme, prodáme byt, splatíme hypotéku....a budeme přemýšlet nad větším bytem :grinning:
7. srp 2008 v 09:19  • Odpověz
autor
Beránku už z toho začínám mít straCH z toho shánění bytu.
Jo a na salátek přijd - mám toho docela dost. Ten totiž miluji.
7. srp 2008 v 09:21  • Odpověz
my beránku hypču nechceme doplatit, byt prodáme a těch našich 500 tis. převedeme na novou nemovitost a budem v ní pokračovat jen si k tomu vemem ještě dalších 500-800 tis. buď ze stavebka nebo další hypču
7. srp 2008 v 09:26  • Odpověz
Tak my se zbavíme celé hypotéky, aspoň doufáme a budeme mít pokoj od všech dluhů a budeme si užívat :grinning: :grinning:
7. srp 2008 v 09:34  • Odpověz
tak to budete mít fajn to bych taky brala my ted doplácíme všechny dluhy z těch malých pujček, essox, homecredit, 50 tis. ze spořky atd, a necháme si jen hypču
7. srp 2008 v 09:35  • Odpověz
Tak my už jsme kvůli hypotéce taky doplatili poslední půjčku, kterou jsme měli, takže nám zbývají jen dvě stavební spoření, ale je to jen 2 tisíce měsíčně, žádná hrůza, pak už jsme zcela bez dluhů :slight_smile:
7. srp 2008 v 09:39  • Odpověz
jj i my dopláceli kontokorenty a kred. karty kvůli hypči
7. srp 2008 v 10:16  • Odpověz
Koukám, že tu probíráte bydlení...no dneska se už za cenu bytu dá pořídit poměrně slušný baráček na klíč :wink: No my naštěstí máme už 3 pokoják bez dluhů, takže střechu nad hlavou máme bez starostí :wink: No ale taky už mi je 33, takže si to v tom věku snad zasloužím :grinning: :grinning:
7. srp 2008 v 10:17  • Odpověz
Strouzku, a už se začínáš dívat po oblečních a tak? Já jsem si myslela, že mě to nepostihne, ale postihlo, úplná nakupovací manie, ani bych tomu nevěřila :grinning: Pak v praxi člověk pochopí, že minimálně půlka věcí byla k ničemu a teď fakt kupujeme jen potřebné věci :wink:
7. srp 2008 v 10:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.