• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
Ahojte, holky, tak Zuzu už se čvachtá, holky v práci, Hafinka myslím na dovče... A Misa?? Ja měla dnes už 2 odběry a zatím nevím, jak to bude s mým propouštěním. Uvidím zítra. Jinak břicho mě pořád sem tam pobolívá, tak jsem nervní, kde se mrška fláká... Jen aby se mi to teď nezbláznilo opačným směrem a místo po 14 dnech nepřišla např. po 2 měsících :astonished: Ale tak pocit mám, že by už měla dorazit co nevidět.

Holky, ani nevíte, jak už se těším domů. Dneska jsem se vůbec nevyspala. Máme na pokoji starou paní o berlích a musela jsem jí nechat otevřené dveře na chodbu, aby viděla, protože večer chodí na wc. Do toho tu přivezli pána, který má něco přes 80 let a ten neustále utíká z postele, pořád někoho volá, lomcuje s postelí, křičí... Takže jsem ty dveře musela zavřít a paní rozsvítit světlo. A je tak silné, že se mi u něj spí fakt blbě. Navíc paní k tomu chrápe, těžce dýchá a včera i křičela ze spaní! Takže paráda :unamused:

A to nemluvím o pořádné sprše, kterou si doma dám a hned po ní s dám nějaký fááákt dobrý obídek a né ty nemocniční šlichty! :grinning:
28. srp 2008 v 10:00  • Odpověz
autor
AHoj Andu.
Tak pořád v nemocnici. No snad tě už na víkend pustí. Hele Andu a nemůžeš být těhu? já jen že ja měla taky asi 3-4dny bolesti jako při MS a pořád nic. No a potom jsem měla pozitivní testík.
Jinak mě je dneska nějak divně. Sedím u PC a mám takový ten pocit jako že by se mi chtělo udělat nevolno, ale pořád nic. Na mrtvici. Doma jsem absolutně nepoužitelná. Včera jsem usnula už kolem sedmi a spala až do rána.
Já tak závidím Zuzi že je na koupáku. My byli letos jenom jednou a pak 14 dní u moře. jinak nic. Víkendy nebyly moc pěkné.
28. srp 2008 v 10:06  • Odpověz
Ahoj, Zabulko. My bohužel nebyli nikde - nejdřív nebylo moc peněz a když už se pak dalo někam vyjet, rozjela se mi ta potvora ekzémovitá... Jinak já nevím s tím těhu. Hlavně ani netuším, kdy by mrcha měla dorazit, jak to mám teď rozházené... Ale je fakt, že to břicho už mě tak 4, 5 dní bolí určitě! Je taky pravda, že před MS mívám takový hustý bílý výtok a pak další den dorazí mrcha (ehm, omlouvám se za detailní popis!:grinning:). Výtok přišel, pak zmizel a teď se neděje nic, jen furt chodím na wc a jsem přesvědčena, že už určo je tu!:grinning: Dneska jsem 28. DC, tak se pokusím ještě vydržet a jestli do týdne nedorazí, zkusím testnout.

No a že jsi nepužitelná, co už, však hezky odpočívej, s mimískem to potřebujete :wink:
28. srp 2008 v 10:21  • Odpověz
autor
No Andu popis opravdu detailní :wink: . No já si jen pamatuju jak jsem se bavila s mou ségrou a říkala jsem jí že to mám dostat a bolí mě hrozně pod břichem. A ona jenom aby jsi nebyla těhotná, že to taky tak měla, čekala a pořád nic. No a pak testla a byla těhu.
Jen až jim povíme že jsem těhotná - nikdo - opravdu nikdo kromě mě a manžela to neví, tak se jí musím zeptat jak jí těhu probíhalo. Zatím jsem nezvracela - což jsem ráda, ale mám chvilky kdy k tomu nemám daleko, ale rozdýchávám to. Jídlo mi moc nechutná a nemůžu zatím vařit - ty vůně mi nedělaj dobře. Tak jsem zvědavá. jsem říkala že je to pro mě hrozná zkouška mlčenlivosti - takovou novinku neříct. Ale manžel nechce, má strach aby se něco ještě nestalo a pak všem vysvětlovat že jsem potratila nechce. No jsem mu na to řekla že i kdybych nedejbože potratila tak to všichni ví, protože byh musela do nemocnice. No aale splním mu jeho přání. 20. září oslavujeme jeho 30tiny tak tam to chceme říct. Budu už v 11tt, tak snad se už pak nic nestane.
28. srp 2008 v 11:59  • Odpověz
no, žabi, máš to náročného bobříka mlčení!:wink: Ale myslím si, že je to opravdu lepší, oznámit to všem okolo až později, kdy už se sama cítíš jistěji. No aspoň, že se zatím držíš neblinkáš :wink: Hihi, mě takový ten pocit, že potřebuju blinkat, přepadl minulý týden večer v posteli. Ale bylo to jen chvilkové a občas se mi to před MS stává, takže tomu nepřipisuju žádný význam. Jen se modlím, když už má mrcha vůbec přijít, aby přišla nějak normálně! :confounded:

A co ty, Strouži, jak u tebe to probíhá?:wink:
28. srp 2008 ve 12:45  • Odpověz
andu: no vypadá to nadějně!!!! :wink:
holky to byla paráda... prostě úžasný. Malá spinkala tak jsem si i trochu zaplavčila, snad po 100letech. Byly tam nějaký pubošky, co ze mě nemohly - resp. z mojí velrybí konstrukce, ale měla jsem je někde! Fakt bomba...
jestli bude zítra ještě teplo, tak půjdeme zas...

zabko ale zase jste byli u moře, my ne, tak to zase závidíme my tobě... jestli bude ještě teplo, klidně se můžeš přidat!
krásný večer :wink:
28. srp 2008 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz
Takže jste si, Zuzi, užily? A kam se chodíte čvachtat? Na pubošky s*r ! :grinning: Jináč nevím, já mám fakt strach, abych nakonec neskončila u vyvolávačky... :frowning2:
28. srp 2008 ve 21:49  • Odpověz
ahojky holky.. jdu vás jen pozdravit, přes den moc není čas nebo nejde net, v poslední době nám to nějak moc blbne.. :unamused:
28. srp 2008 ve 23:43  • Odpověz
jak se máte těhulinky? a co snažilky, není žádná nová těhulice???? jestli jo, tak moooc závidím... :grinning:
28. srp 2008 ve 23:43  • Odpověz
vidím jen tady poslední příspěvky..
zuzi, koupák závidím a na pubošky se vykašli, byly jsme stéjné v jejich věku, ne? :grinning:
andu, ms furt nikde? testík sis dělala? :wink: :slight_smile:
28. srp 2008 ve 23:45  • Odpověz
jéééééé, vy už tam máte 9tt.. ty brďoooooooooooooooooo :grinning: , to utíká
28. srp 2008 ve 23:46  • Odpověz
andu: byly jsme na koupališti ve Vřesině... testni mamatestem a budeš mít jasno... pokud pak půjdeš na vyvolávačku a budeš těhu, mimi to neublíží :wink:
ahoj misko: já teda stejná v jejich věku nebyla, páč jsem byla prostorově výraznější už tehdy, tak jsem ani nepípla.. :frowning2: ale nevadí, já jsem si to užila i tak...
29. srp 2008 v 07:50  •  2 děti  • Odpověz
Hihi, Zuzi, tak jakto, že ses nestavila na návštěvu, když jste byly na Vřěsině, nooo?!:grinning: :wink:

Jinak, já měla jít dnes domů, už jsem to měla napsáno i v papírech, ale na vizitě mi doktor řekl, že ještě nemají výsledky z posledních odběrů, takže až v pondělí :frowning2: V pokoji nám to smrdí, protože paní má pleny, tak jsem celá šťastná :unamused:

Miso, nene, ještě jsem netestovala. Mám ten cyklus rozhozený, tak si říkám, že se beztak jen opozdila. Zuzi, no já doufám, že na vyvolávačku nebudu muset! :astonished: Já totiž měla brát tu Proveru, ale vyprdla jsem se teď na ni a místo toho si dala Femigard. Jenže jsem jej bohužel využila jen do půlky a pak už jsem fičela sem do nemocnice. A s sebou jsem si ho nebrala, páč to s těmi prášky nechci míchat. Taky mi doma stojí Aloe, jenže teď mám brát dlouhodobě ty prášky na utlumení ekzému a to se s Aloe trochu bije, když ono funguje tak, že %C
29. srp 2008 v 09:49  • Odpověz
Hihi, Zuzi, tak jakto, že ses nestavila na návštěvu, když jste byly na Vřěsině, nooo?!:grinning: :wink:

Jinak, já měla jít dnes domů, už jsem to měla napsáno i v papírech, ale na vizitě mi doktor řekl, že ještě nemají výsledky z posledních odběrů, takže až v pondělí :frowning2: V pokoji nám to smrdí, protože paní má pleny, tak jsem celá šťastná :unamused:

Miso, nene, ještě jsem netestovala. Mám ten cyklus rozhozený, tak si říkám, že se beztak jen opozdila. Zuzi, no já doufám, že na vyvolávačku nebudu muset! :astonished: Já totiž měla brát tu Proveru, ale vyprdla jsem se teď na ni a místo toho si dala Femigard. Jenže jsem jej bohužel využila jen do půlky a pak už jsem fičela sem do nemocnice. A s sebou jsem si ho nebrala, páč to s těmi prášky nechci míchat. Taky mi doma stojí Aloe, jenže teď mám brát dlouhodobě ty prášky na utlumení ekzému a to se s Aloe trochu bije, když ono funguje tak, že škodliviny z těla vypuzuje. Tak nevím, jak to pořeším :sweat_smile:

Mám tady v šuplíčku testík, co mi kupovala kamarádka, ale nějak nemám odvahu ho použít :sweat_smile: A má citlivost 25, tak si myslím, že by ani ještě nic nebylo vidět. Podle grafu na wunschkinder jsem ovulku měla, ale nevím, jestli ten vzestup teplot nebyl způsoben spíš začínajícím zhoršením ekzému. I když, když mi teploty stouply, zkusila jsem hned změřit teplotu v podpaží a ta byla normální 36,6°C, tak snad ovulka opravdu proběhla :wink: A podle toho grafu, by měla mrška přijít dneska 29. DC. Takže to vidím tak, že jestli do úterka nepřijde, testnu.
29. srp 2008 v 09:49  • Odpověz
autor
AHoj holky.
Jakpak se dneska máte? já od rána nevím kam dříve skočit v práci. Hrůza. Ještě že je pátek. Zuzi taky bych se vys... na nějaké pubošky - bůhví jak ony budou vypadat za 10let- po dětech.
Andu taky bych testla mamatestem. Nevydržela bych to.
Misakri to máš pravdu že to nějak utíká. SIce mi to moc nepříjde jen dkyž se tady podívaám že se to pořád posunuje. Jinak bych už chtěla aby se čas posunul na 17/9. Pořád mi to příjde hodně daleko a nemůžu se dočkat až uvidím naše mimi na ultrazvuku. Doufám že bude vše v pořádku. :slight_smile:
Závidím tady holkám na diskuzích když čtu že už slyšeli třeba v 7tt srdíčko. A já nic. Byla jsem v začátek šestého a nebylo nic slyšet.
29. srp 2008 v 09:51  • Odpověz
Žabi, nebij, mimisek je urrčo v pohodě, i když věřím, že to musí být o nervy čekat tak dlouho. Tak ať ti to rychle utíká :wink: No já tu mám ten test vedle sebe v nočním stolku, je to nějaký Gravitest, ale ani mě to k němu nějak netáhne. Moc tomu totiž nevěřím :wink: Tak si ho asi nechám na doma, kdyby náhodou tetka ještě nedorazila.
29. srp 2008 v 10:25  • Odpověz
andu: já bych to asi zkusila. Kdyžtak ho vyhodíš, no...
jinak stavit jsem se mohla, ty jsi ve Fakultce??? to mám kousek i od domova... :wink:
zabicko neboj, srdíčko bude jako zvon... v 6tt je hodně brzy. Tak si tam zajdi, že máš strach, jestli je vše ok. Je to jen člověk, určitě to pochopí, má tam stovky dalších těhulek, které touží vědět, že je vše v pořádku :wink:
holky proč je dneska tak škaredě, já chtěla jít zase na koupák chjo :frowning2:
29. srp 2008 v 11:25  •  2 děti  • Odpověz
autor
Holky mě asi odvezou.
Teď jsem volala k dr. pro výsledky stěrů a našli mi tam kvasinky a prý streptokoka. Mám tam přijít v úterý. Ježíši já mám takový strach. Může to nějak ohrozit malé? nevíte někdo?
29. srp 2008 v 11:28  • Odpověz
zabko: já jsem taky měla kvasinky , ségra streptokoka před porodem. Na kvasinky jsem měla globule a s tím streptokokem:

Výskyt streptokoků v porodních cestách (14.12.2004)

Streptokoky představují druh bakterií , který má různé kmeny (typy), z nichž některé patří mezi normální obyvatele tělních povrchů a onemocnění způsobují pouze za určitých okolností a některé patří mezi ty mikroby, jejichž výskyt je v dané lokalitě „nenormální“ a je spojen s určitým druhem onemocnění. Typickým zástupcem druhé skupiny těchto bakterií je Streptoccocus pyogenes (patří mezi skupinu A) a který způsobuje typickou angínu. Zástupcem první skupiny je Streptoccus agalactiae – jediný kmen, který nás porodníky zajímá (podrobněji v druhé polovině článku) - patří mezi normální obyvatele trávicího traktu mužů a žen. V řadě případů se vyskytuje v pochvě ženy (i mimo těhotenství), aniž je jeho přítomnost provázena objevením se obtěžujícího výtoku. V těchto případech řešit přítomnost bakterie nijak nemusíme , léčit ho není nutné. To vše by se ale mělo přehodnotit, pokud žena plánuje otěhotnění. Zvláště pak, pokud se objeví výtok a my tohoto mikroba prokážeme stěrem z pochvy. Zpravidla je výtok zaléčen po návštěvě gynekologa různými léky – k dispozici máme širokou škálu různých zaváděcích čípků. Výskyt streptokoka v porodních cestách dosud netěhotných žen může být příčinou infertility , čili může (ale většinou spíše nemusí) způsobit těhotenské neúspěchy - časné potraty. Tato oblast je bohužel stále zastřena „tajemstvím“, přes intenzivní výzkumy. Takto tedy probíhá postup u žen, které nejsou těhotné.

Poněkud jiný přístup ale platí u těhotných žen. V zásadě se neliší v tom, že pokud mikroba objevíme náhodě z rutinního stěru na počátku těhotenství a těhotná nemá žádné obtíže (krvácení, výtok, bolesti či časté tvrdnutí břicha) , odebereme moč na kultivaci – přítomnost bakterie v moči (abychom vyloučili jeho současný výskyt tam a případně přeléčili často bezpříznakově probíhající močovou infekci), ale jinak opět nemusíme jeho přítomnost nijak řešit. Jde o to, že tato bakterie je prakticky nevymýtitelná z porodních cest, často vycestuje z konečníku do pochvy opět již krátce po přeléčení. Informace o výskytu streptokoka je pro nás ale velmi důležitá. Bez ohledu na to, jak dopadnou další stěry v těhotenství , již musíme těhotnou vést jako streptokok-pozitivní a musí dostat antibiotika k porodu, jak bude uvedeno dále. Na konci těhotenství přichází těhotné – platí většinou – do poradny porodnice, kde budou rodit. Uvedu modelovou situaci tak, jak vypadá na naší klinice.

U každé z Vás při první návštěvě zkontrolujeme, jestli byl v posledním období (tím myslím v posledních několika týdnech těhotenství) proveden stěr z porodních cest. Pokud byl již nabrán (cca po 34.týdnu), následně uváděný odběr není u nás nutný. Pokud tomu tak není, odebere ho lékař pomocí štětičky z rodidel v naší těhotenské poradně. Obvykle stěr provádíme v 35. - 37. týdnu těhotenství. Cílem odběrů je pátrat po výskytu bakterií v porodních cestách obecně. Jediná bakterie, jejíž výskyt v porodních cestách je spojen se závažnými novorozeneckými infekčními komplikacemi, je streptococcus agalactiae. Ostatní bakterie nemají ve vztahu k ohrožení plodu žádný význam, obávat se jich nemusíme.

Streptococcus agalactiae patří mezi mikroby, kterým říkáme streptokoky skupiny B (říkáme jim ve zkratce také GBS - z anglického Group B Streptococcus). Tyto bakterie mohou způsobit u novorozece poměrně závažnou infekci (zápal plic, zánět mozkových blan atd.). Umíme těmto komplikacím účinně předcházet podáním antibiotik rodičkám v době porodu, bude popsáno dále.

Každá žena by měla mít na konci těhotenství proveden stěr z porodních cest, jehož cílem je pátrat cíleně po této bakterii. Tento mikrob se porodních cestách vyskytuje u českých těhotných žen cca v 20% . Není tedy žádným překvapením. Streptokok patří mezi přirozené obyvatele trávicího ústrojí mužů a žen jak již bylo uvedeno dříve, není ale přítomen u všech lidí. Tato bakterie vycestuje u určitého procenta žen (především na konci těhotenství) z trávicího ústrojí do porodních cest. V naprosté většině případů jen „obývá“ porodní cesty. V menším procentu případů však může stát za potratem či předčasným porodem, proto mimo jiné musíme vždy těhotným ženám s obtížemi (kontrakce, výtok, krvácení) odebírat stěr zaměřený na výskyt i této bakterie. Přítomnost streptokoka není spojena s ohrožením plodu na konci těhotenství. Pokud těhotná nemá přímo obtěžující výtok, není nutno streptokoka v porodních cestách léčit ani na počátku, ani kdykoliv v průběhu těhotenství . Při výskytu obtěžujícího výtoku podáme těhotným ženám zaváděcí vaginální čípky bezpečné a plně slučitelné s těhotenstvím (např. Macmiror, Framykoin, Polygynax atd.).

Bylo zjištěno, že jakékoliv snahy o definitivní vymýcení bakterií z porodních cest jsou neúspěšné . Bakterie osídlí pochvu znovu po podání antibiotik již za několik dní po vysazení léků. Proto víme, že pouhé podání vaginálních čípků těhotným ženám nestačí, je nutné podat antibiotika až k vlastnímu porodu a to ve formě nitrožilní infůze. Tento způsob podání antibiotik totiž zajistí dostatečnou ochranu plodu před výskytem časných novorozeneckých infekčních komplikací. Podáváme vždy taková antibiotika, o nichž víme, že jsou pro plod i matku bezpečná a šetrná. Každá těhotná, u které zjistíme výskyt streptokoků v porodních cestách dostane antibiotika vždy, když přichází k porodu, ať již byla v těhotenství přeléčena či nikoliv. Antibiotika k porodu dostane každá rodička také tehdy, když odtéká plodová voda více jak 12 hodin , a to i přestože nebyl výskyt streptokoků v porodních cestách prokázán. Rutinně nejsou totiž u všech žen prováděny výtěry z např. z konečníku a proto, s postupem času může dojít k postupu bakterií z konečníku do porodních cest a při porušení obalů plodu mohou postupovat přímo k plodu, také zde antibiotika zajišťují dostatečně účinnou ochranu budoucího novorozence.

Těmito postupy jsme dosáhli účinného mapování výskytu streptokoka v porodních cestách, díky následně prováděné profylaxi (ochrannému podávání antibiotik) se podařilo novorozenecké streptokokové infekce prakticky vymýtit.
MUDr. Michal Koucký
29. srp 2008 v 11:31  •  2 děti  • Odpověz
autor
Zuzi takže myslíš že to nebude žádný problém? že ho mám už teď?
29. srp 2008 v 11:38  • Odpověz
zabi: já bych řekla že ne, ale nejsem odborník. Určitě ale do úterka se bobiškovi nic nestane, neboj. A aspoň uvidíš srdíčko :wink:
29. srp 2008 ve 12:01  •  2 děti  • Odpověz
Jojo, Zuzi, jsem na Fakultce a momentálně je kožní na budově onkologie :astonished: Ale už to mám za pár, to už tady přežiju. Ale teď mi volal taťka a má pravdu, že jsem mohla protestovat, protože o víkendu tu se mnou stejně nic dělat nebudou, a mohla jsem se sem v pondělí pro výsledky z krva stavit... No teď už je to fuk, už to tu doklepu a v podnělí fičím domů a vše povyřizovat :wink:

Jinak, žaby, z toho článku, co sem hodila Zuzi, bych taky soudila, že se to bude řešit hlavně před porodem. Jinak by to snad vadit nemuselo :wink:

A vůbec, moc mě k tomu testu nepřemlouvejte, držím se zuby, nehty. Takže ještě chvíli a normálně jdu na WC :grinning:
29. srp 2008 ve 12:22  • Odpověz
autor
Holky díky. Já doufám že mimískovi nic nebude. A taky už jsem si řekla že to není špatné jít tam - protože taky doufám že uvidím srdíčko a mimíska. Ale půjdu tam dobře vyklepaná.
29. srp 2008 ve 12:27  • Odpověz
Žabi, neboj se nic, určo je všechno v pohodě. Dobře, že tam jdeš, ať jsi klidnější a nemusíš se zbytečně stresovat :wink:
29. srp 2008 ve 12:33  • Odpověz
andu testni :wink: nebo se ti ten test v krabičce zkazí... stejně až půjdeš z fakultky, hned si tam koupíš Mamatest :wink:
zabko: neboj, určitě to bude ok :wink:
29. srp 2008 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz
muhehe, Zuzi, ty jsi pěkná přemlouvačka...prej zkazí :grinning: Když já se ale bojím, že je to zas jen nějaká pošahaná porucha a já zas budu muset lítat k doktorovi a řešit opačný problém než doposud... :unamused: Hihi, nějak se, holky, nemůžu odhodlat :grinning: To mi určo intuice napovídá, že se na testování mám vybodnout, bo // stejně nebudou :wink: :grinning:
29. srp 2008 ve 13:18  • Odpověz
Holky, já vás uškrtím... Něco mi furt říkalo, ať počkám... Teď jsem vyklepaná jak ratlík stejně jako byla Stroužinka, neb tam mám // a vůbec nevím co mám dělat. Jsem tu zavřená ve špitále, ani nevím, jestli to mám psát drahému, za chvíli by měla přijít mamina na návštěvu, tak se musím ukllidnit!
29. srp 2008 ve 13:34  • Odpověz
andu: chi chi cha cha cho cho!!! já to říkala!!! kup si ještě ten mamatest... :wink:
29. srp 2008 ve 14:05  •  2 děti  • Odpověz
ale myslím, že je to jasné! Pověst srpna zachraňuje andu... a máme tu další //... zatím potichoučku gratuluji a moc ti to přeju!!!
29. srp 2008 ve 14:06  •  2 děti  • Odpověz
No tak ta druhá čárečka je tak o půlku slabčí než ta výrazná kontrolní, ale jestli to taky není tím, že jsem testovala odpoledne, že :wink: Akorát mám teď strach, když jsem podstoupila takovou léčbu... Četla jsem sice už před tímhle zjištěním poradny a píše se tam většinou, že by to na miminko nemělo mít vliv, ale teď mi to začíná v hlavě šrotovat :astonished: No a já pako jsem se taky mrkla na Jonášovu metodu a tam je u srpna čtyřka riziko (nejvíc je 5) :astonished: No měla bych se uklidnit, že?:wink: :grinning: Stejně ještě nic není jisté, ale pocit to je teda zvláštní :grinning: Jde za mnou kamarádka, tak jsem ji poprosila ať mi cestou koupí listovku, muhehe, blbnu teda pěkně:grinning:
29. srp 2008 v 15:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.