• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky červen 2008 Ostrava

(Zamčená)
7. července 2010 
hafi gratuluji k srdíčku, utz i nulovému přírůstku :wink:
andu: nedivím se, taky bych tě seřvala! na to se vůbec nedívej...:wink:
13. lis 2008 v 11:27  •  2 děti  • Odpověz
autor
Jé Hafi tak já bych potřebovala zjistit od té tvé kamarádky tohle.
Mám nástup na mateřskou dovolenou od 11 do 25. února.
1/ zajímalo by mě jestli mám nárok na dovolenou v tom příštím roce a na kolik dní
2/ pokud mám nárok na celou dovolenou (což je u nás 20dní) můžu si jí vybrat před nástupem na tu mateřskou dovolenou? nebo si musím vybrat jen část na kterou mám nárok za odpracované dny - což je do toho 11-25.února a zbytek až po vyčerpání mateřské dovolené?
3/ zaměstnavatel mi řekl že mi jí kdyžtak vyplatí dovolenou na konci příštího roku, ale to já nechci - má na to on právo?
Jen aby jsi mě pochopila, tak já bych chtěla tu dovolenou si vybrat před tím než půjdu na tu mateřskou. Mám už potom strach že bych někde spadla a něco si ještě udělala, tak proto už bych chtěla být někde koncem ledna na dovolené.
Jo a ještě něco. když je nástup od 11 do 25 února, kdy je lepší jít na tu mateřskou? nebo je to jedno?
Hafi budu moc ráda když se mi na to poptáš - naše účetní je úplný trotl.

Jinak super že prohlídka dopadla dobře a triple dopadnou taky dobře, uvidíš.
ANdu to povlečení co mám v albu je z té stránky babymarket.cz. stojí tam těch 799Kc. Já jsem koupila v Polsku tuhle soupravu - povlečení na polštář, peřinku, baldachým a mantinel + i výpln do polštáře a peřinky za 1300Kc. No já bych řekla že už je to stejné jestli si to objednáš přes ten net. Výjde ti to stejně. 799 za to povlečení a u nich můžeš koupit i tu výpln do polštáře a peřinky - ted už nevím cenu. Ale uvažuju že si ještě přes ně objednám jenom povlečení na polštář a peřinku - za 299Kc. V Polsku 380Kc chtěla.
Takže holky můžu jenom asi doporučit ten net na těch stránkách co jsem psala. Jo a to co je tam vyfocené tak to vypadá i ve skutečnosti. V tom Polsku byly ty samé povlečení.
Takže jestli někdo budete chtít ještě potom přes tyto stránky něco objednat tak mi dejte vedět, já z tam chci povlečení + zavinovačku. Podělily bchom se o poštovné.
13. lis 2008 v 11:45  • Odpověz
No, Žabi, já do toho netu určo půjdu, ale vidím to až po Vánocích, ať mi zbyde na tu horu dárků, co musím nakoupit :sweat_smile:

Jinak , jako ta reportáž byla smutná a vlhly mi při tom oči, ale zas jsem si řekla, že takové věci se prostě bohužel stávají a že se stejně stane, to co má. Takže jsem se zas uklidnila :wink: Jinak abych pravdu řekla, já z těch vyšetření nijak zvlášť nestresuju. Tak nějak věřím, že je to v pohodě. A jak říkám, když ne, stejně to asi jen stěží ovlivním.Vždycky jsem akorát napnutá před poradnou :slight_smile:
13. lis 2008 v 11:50  • Odpověz
žabi to víš že se ti zeptám, vím že kamarádka si vybírala taky dovolenou a nechtěla ji proplatit, ale má až červencovou holčičku tak se ji zeptám jak je to, když na mateřskou nastupuješ už na začátku roku a pak co vyzistíme tak ti dám vědět.
Žabi tak já se taky hlásím, že bych se přidala s objednáním. ještě pokukám a zkusím si vybrat a samozřejmě taky ukážu manžovi.
Jinak jsem holky přihodila fotečku, tak to jsem zvědavá co na tom uvidíte, hlavička je směrem do prava. :grinning: :grinning: :grinning: jo a nevíte jak v textu v albu docílit aby se text psal jako další odstavec už jsem poentrovala mezi řádky dvakrát a pořád nic. :astonished: :astonished:
13. lis 2008 ve 12:35  • Odpověz
Hafi, to s těmi odstavci by mě taky zajímalo! Už jsem to z nouze zkoušela psát i ve wordu, že to nějak obalamutím a ne!:grinning:
13. lis 2008 ve 12:37  • Odpověz
tý, jo, Hafi, mimouš jde vidět v pohodě! Hlavička, nožičky...no rukou si nejsem jistá, pravda!:grinning:
13. lis 2008 ve 12:39  • Odpověz
hafi bohužel neporadím...
to povlečení tam vypadá krásně... škoda že se nedá koupit do kolébky zvlášť mantinel, protože celou sadu kupovat nechci, baldachýn by pak šel i na postýlku a do kolébky bych použila povlečení, co už mám i s výplní...budu shánět ještě jinde, aletřeba nakonec ani kolébku mít nebudeme,no uvidíme...
13. lis 2008 ve 12:40  •  2 děti  • Odpověz
No, holky, včera jsem tak přemýšlela, co bude třeba nakoupit a toho teda je! Takže takové věci jako kolébku nebo přebalovací pult jsem úplně vyškrtla...akorát já bych zas uvítala šátek na mimčo a kojící polštář, takže to vyjde tak nějak na stejno počítám!:grinning: Ale je fakt, že je asi lepší začít nakupovat hezky postupně, aby nás to pak finančně nezruinovalo :sweat_smile: Jediné co řešit nemusím je vanička, podložka do vany a redukce na wc - to tu máme ještě po nás... Ovšem, zdá se mi, že to asi stačit nebude!:grinning:
13. lis 2008 ve 12:43  • Odpověz
zabi, já ti taky moc neporadím, jen to co jsem slyšela.. :slight_smile:
na mateřskou nastupuješ mezi 32-34tt, podle mě je nejvhodnější ten nejpozdnější termín, proč chodit zbytečně dřív, že?
a k té dovolené.. no myslím, že když si zažádáš o vybrání dovolené před nástupem na MD, musí ti to povolit, právě kvůli krácení..
já jsme na tohle uplně zapomněla a před nástupem na MD jsem klasicky ukončila PN, ale holky, co chodily do práce apod si normálně vybíraly dovolenou.. takže směle do toho.. myslím, že do toho by ti ani kecat neměl..
:slight_smile:
13. lis 2008 ve 12:45  • Odpověz
já mám ještě pořád starou dovolenou ( tu, co jsme si nevybrala, ani mi ji neproplatili ), takže si ji budu vybírat teď než přestoupím z jedné mateřské na druhou ( resp. z rodičáku na mateřskou ) :wink:
13. lis 2008 ve 12:47  • Odpověz
hafi, moc gratuluju ke kontrole.. :slight_smile:
a na fotečce teda nic nepoznám, se přiznám.. :grinning:
13. lis 2008 ve 12:49  • Odpověz
jééé holky děkuji, misakri z toho si nic nedělej mě kdyby to doktor neukázal přímo na monitoru tak bych to asi taky neviděla, ale tak s tím vysvětlením to je pro mě úplně jasné.
Andu to tam právě jsou ruce nožičky je tam vídět jenom kousek.
Jinak žabi poslala jsem to kamarádce a napsala jsem ji ať se když tak přidá do diskuze ona je na jiné tak jestli bude mít vůbec čas tak se určitě ozve
13. lis 2008 ve 13:13  • Odpověz
autor
Andu já taky budu objednávat až po vánocích. Takže pak se domluvíme co budeme chtít a objednáme najednou i s Hafi nebo s kýmkoliv od Ostravy. Fakt je zbytečné jezdit pro to do Polska. Výjde to na netu levnější, jenom sice o pár kaček, ale i to je dobrý.
Jinak Hafi ultrazvuk je trochu nepoznaterlný, ale mimouška tam vidím. Ale asi to bude tím, že mám taky jednu takovou fotku. Jo a nechci tě strašit, ale ted už to na tom ultrazvuku půjde ještě hůrře vidět čím kukua bude růst. Dost tam bude zabírat ta placenta. Já už ani fotku od dr. nechtěla - nebylo by na tom nic vidět. na té obrazovce se to ještě dá. Ale já se těším že dostanu fotečku jak půjdu na to echo. Tak prý doktor taky dává. Ono asi záleží jaký má dr. ultazvuk kvalitní. Přemýšlela jsem o tom 3D ultrazvuku - 700Kc to stojí, ale asi to kašleme. Raději ty penízky investujeme do něčeho jiného.
Budu ráda když tvá kámoška odpoví.
Jo jinak s těma odstavcema taky nevím. Chtěla jsem taky si psát do alba prohlídky u dr. ale nelíbí se mi to jak to bylo hned za sebou napsané. Tak nic.
13. lis 2008 ve 13:26  • Odpověz
jj přesně žabi taky si myslím že to asi bude čím dál horší, ale to bylo poprvé co mi to dělal a jsem ráda, že jsem se hned zeptala. Na tom první ultrazvuku to bylo zbytečné, jelikož tam byl jen flek. Tak aspoň něco, a o tom 3D - taky se obejdu, ale uvidím co na to řekne manžel, třeba bude moc chtít. No třeba nám pak poradí stroužinka ohledně těch odstavců až se tu u nás zase ukáže.
Jinak chtěla jsem na tebe Zuzi myslet, ale vzhledem k tomu, že už si testila před tak to nemělo cenu, viď? Ale nezapomněla jsem, že jsme se domlouvaly. :grinning: :grinning: :grinning:
Jo a na to povlečení se určo holky domluvíme akorát já mám teda dylema jaké se mi jich tam líbí víc :sweat_smile: :sweat_smile:
13. lis 2008 ve 13:32  • Odpověz
Muhehe, Hafi, tak jsem vám z něj udělala jiné miminko - já tam vidím skrčené nožky a jednu ruku:grinning:

Jinak to povlečení budem muset ještě probrat s drahoušem - ale vidím to na nějaké zelenkavé, nebo se mi líbily ty krémové žirafky a nebo to jak je tam palma a zvířátka:slight_smile: Tak fajn, po Vánocích to spácháme :wink:

Jinak co se 3D UTZ týče, tak já ještě nejsem rozhodnutá... Taky uvidím, jak se na to bude tvářit přítel :wink:
13. lis 2008 ve 13:44  • Odpověz
Dobré ranko holky,
tak je tu konečně zase paťulínek, jupííííííí.
Žabi kamarádka tu diskuzi nenašla tak mi odpověď poslala na meila, tak ti ji tu prostě překopíruju nechce se mi to přepisovat, promiň.
Ono je v podstatě jedno kdy nastoupí na mateřskou páč mateřská trvá 28 týdnů (§195-198 ZP) a je v podatatě jedno jestli půjde 6 nebo 8 týdnu před prvním vypočteným termínem, většinou to určí lékař.
Jinak aby měla nárok na všechny dny dovolené tak musí odpracovat 60 dní v roce, což se jí nepovede takže bude mít nárok za každých 21 odpracovaných dní cca 1,5dní dovolené to pokud má 20 dní D za rok.
Kdyby zaměstnavatel souhlasil tak si může dovolenou vybrat i před nástupem na mateřskou páč mateřská dovolená se počítá jako odpracovaná doba a tudíž v roce ten nárok na 20 dní D splníš, ale když s tím nesouhlasí a nepodepíše jí to tak to je hold smůla.
Když má strach že se jí něco stane, ať to nahlásí lékaři co a jak a on jí vypíše nemocenskou, ale zase to je otázka peněz, že??
Jinak o výběr dovolené musí písemně zažádat zaměstavat. ihned po 28 týdnech, hned jak skončí mateřskou dovolenou tak písemně zažádá o čerpání dovolené a on by jí to měl umožnit a tudíž proplatit, ne až na konci roku, ale ihned po skončení mateřské.
Kdyby ještě chtěla něco poradit nebo něčemu nerozuměla tak mi vlož přímo odkaz z diskuze.

Přeji hezký den, :slight_smile:)
14. lis 2008 v 07:12  • Odpověz
autor
Dobré ráno
Hafi moc děkuji. No je to tak jak jsem si to myslela a ted bude hold záležet na mém šéfovi jestli mi to dovolí čerpat ještě před nástupem na mateřskou dovolenou. Ale asi si myslím že nedovolí, ale to nechápu o co mu jde. Holku novou tu má zaučenou, tak já už tu zachviličku opravdu budu navíc. No uvidíme. Je to rodina, tak snad se domluvíme.
Ještě se chci zeptat jak tam ale ta tvá kámoška píše po těch 28týdnech si já musím vybrat tu dovolenou , nebo on mi jí musí proplatit - na kom je výběr z těchto dvou variant? a kdybych jí po těch 28 týdnech chtěla proplatit, tak mi vyplatí celých 20dní dovolené na které mám nárok? nebo se to nějak krátí? Jo a to se asi bude počítat z průměru za předchozí měsíce že? takže z té mateřské? No tak to logicky dostanu mín než by mi ji vyplatil třeba před nástupem na mateřskou.
No vidím že pro mě by bylo nejlépší řešení vybrat si jí před tím nástupm na MD. Jo a když mi zaměstnavatel řekl že mi jí vyplatí až na konci příštího roku? to může?
Hafi promin že s tím otravuji, ale cchci být troškku v přehledu. Moccccc děkuji.
14. lis 2008 v 07:37  • Odpověz
ahoj holky,
teda já těm financím vůbec nerozumím, jediný,co vím, je že na Terezku jsem měla skoro prd a teď budu mít lautr velký prd. Ale nevadí, my se s tím nějak poperem.
zabi: mi teda na tom echu fotečku nedal, ale nijak jsem nenaléhala, takže je možné,že vám fotečku dá.
3D utz - já určitě půjdu. Byla jsem i s Terez a je to neskutečný zážitek. Navíc teď ji má dr v ordinaci a nemusím se pachtit nikam - tehdy jsem jela do HAvířova a bylo to celkem náročné.
Hafi: no děkuji, že jsi na to nezapomněla, můžete na mě myslet příští čtvrtek. Taky půjdu na tečku, srdíčko ještě určo vidět nebude.
Povlečení:jestli to budete holky brát po novém roce, tak bych se asi taky přidala...:wink:
14. lis 2008 v 07:40  •  2 děti  • Odpověz
autor
Ahoj Zuzi.
Jakto že ted nebudeš dostávat moc penízků? však půjdeš na mateřskou a tam si můžeš zvolit jestli asi v tvém případě na 3 nebo na 4roky ne? a na 3roky když půjdeš je to 7600Kc. tak aspon něco - není to 3600 jak kdysi.
Jinak to povlečení budeme objednávat určo až po vánocích. Ted penízky budou třeba na dárečky. Však se pak všechny domluvíme a objednáme hromadně.
Musím jít pracovat.
14. lis 2008 v 07:45  • Odpověz
zabi:je to kvůli tomu, že jsem předtím nepracovala, ale studovala. A teď jsem poslední rok byla na mateřské, takže u druhého is nemůžeš pak vybrat jestli 3 nebo 4roky ale jdeš automaticky na 4. Ty 3000 jsou prostě zoufale málo. Nedostanu PPM, na tu nemám nárok, hned rodičák a za to nekoupím ani plínky. Já tomu moc nerozumím, aleptala jsem se na sociálce a toto mi bylo řečeno...
Ať se ti hezky pracuje.
14. lis 2008 v 07:57  •  2 děti  • Odpověz
autor
Zuzi počkej, to jako mi chceš říct že ted když já si můžu vybrat jestli na 2,3,4roky tak já bych chtěla jít na ty 3roky a kdybych do těch 3roků znova otěhotněla, tak to druhé už musím jít automaticky na ty 4roky? nebo si zase můžu vybrat ty 3roky.
14. lis 2008 v 08:01  • Odpověz
myslím že ty když jdeš od zaměstnavatele tak můžeš. Ale kdybys šla z pracáku nebo ze školy tak ne...
14. lis 2008 v 08:16  •  2 děti  • Odpověz
žabi samozřejmě se ti zeptám.
Zuzi sice je to smutné, ale zase za ty poklady to stojí. A když jste to teď zvládli s Terezkou, tak to je známka, že jste šikulové a zvládnete to i s druhým miminkem, neboj :wink:
14. lis 2008 v 08:42  • Odpověz
no právě, nejsem jistí občané tmavé pleti, abysme si děti dělali pro sociální dávky, které stejně vzhledem k výši manželova platu nedostaneme---ale mi to nevadí.I tak mi to za to stojí... :grinning:
14. lis 2008 v 08:49  •  2 děti  • Odpověz
přesně na to jsem zuzi myslela, hned po tom co jsem odeslala svůj příspěvek, že spoluobčané nepřizpůsobiví na tom rýžují. :angry: :frowning2: :frowning2: :frowning2: AAAAAAAchchchchchchch jo v tomto státě je několik věci (teda dost podstatných věcí) postaveno na hlavu. No nic co naděláme. :cry: :cry:
14. lis 2008 v 08:58  • Odpověz
Ahoj holky, nějak jsem se začetla do vaší diskuze,pže jsem taky z Ostravy a zaujaly mě obavy zuzi o mateřskou(nemyslím teď PPM), trochu jsem se o to zajímala, hrozí mi totiž varianta, že půjdu taky z pracáku a dělá se to takto:variantu mateřské si určí otec a bude ji brát on a během prvního měsíce nahlásí matku jako osobu celodenně pečující o jeho dítě..jsou o tom diskuze v různých poradnách..je to běžná praxe a může si zvolit i těch 11 tis, pokud na to šahá jeho plat..takže se neboj o penízky, v naší zemi jde všechno obejít... :wink:
14. lis 2008 v 09:13  •  2 děti  • Odpověz
saly: a nebude pak on mít kvůli tomu problémy v práci???
14. lis 2008 v 09:16  •  2 děti  • Odpověz
ne, on prý normálně pracuje dál...pokukej na nějaké poradny na netu, kde radí právníci.Normálně to tak funguje, pže jinak je to dost nespravedlivé, např.já pracuju osm let za celkem vysoké peníze, ale když mě vyhodí den před tím než otěhotním, tak nemám nárok na PPM a jen nejnižší mateřskou stejně jakoi ten co třeba nedělal nikdy a to jsem za těch 8 let odvadla takovou soc. a zdrav, že by z toho vyžilo několik cikánských rodin... :confounded:
14. lis 2008 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz
autor
No vidíš Zuzi, co my bychom dělaly bez toho koníka. Tak to udělejte tak jak Saly píše a budš mít trošku více peněz - které se určo budou hodit.
14. lis 2008 v 09:33  • Odpověz
saly já jsem o tom teda taky četla, ale nějak musím vyzjistit, jak to je podrobně.Protože ty 3000 to je fakt strašně málo!
zabi: je to fakt, peníze se budou hodně hodit...

Já jsem teda pracovala jako brigády u studia neustále, ale to nikoho nezajímá. Holt jsem pro všechny nemakačenko, ale já už si zvykla. Na sociálce se mnou jednají ve skupině jako s cikány. Dovolila jsem si totiž studovat a hned potom jít na mateřskou
14. lis 2008 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.