• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky-Jablonec nad Nisou

(Zamčená)
31. března 2011 
@jasekd No jo to jsou uředníci :frowning2: snad jsem alespon trochu pomohla a neudělala jsem ti v tom zmatek jestě větší :frowning2: ale radši bych tam manžu byt tebou poslala aby jsi to měla podane co nejdřív a je to i lepší si myslim
jo a jinak jak si se ptala kdy chcem začit na tom druhem tak co nejdřive :slight_smile: a když se zadaří a bude vše v poho tak se asi pak zbláznim ale co alespon si budou mit děti co vice řici a hrát si spolu :slight_smile:
14. črc 2010 ve 13:50  • Odpověz
Co asi semy?Snad už ma maleho u sebe a nebo když ne tak snad to jde rychle a zvádá to v poho!!
14. črc 2010 ve 13:50  • Odpověz
Od semy zatím žádné další info, tak snad to bude tím, že porod je v plném proudu a brzo už přijde ta hlavní sms :slight_smile:
@jasekd Pro žádost o rodičák bych si být tebou zašla tam pod Baťu, manželovi to taky dali při žádosti o porodné a nepočítala bych s tím, že to pošlou. O 2letý rodičák musíš žádat nejpozději v měsíci, kdy malému bude 22 týdnů. Mateřská je 28 týdnů. A jedinou podmínkou, abys měla nárok na 2letou variantu je, že teď máš mateřskou minimálně ve výši 380 Kč/den. To kolik máš odpracováno atd. se řeší už u mateřské, teď už je zajímá jen ta částka. To ti na té žádosti o rodičák musí potvrdit ten, kdo ti vyplácí mateřskou, což nemusí být u všech ssz u zeleného stromu, ale např. zaměstnavatel nebo např. já měla zaměstnavatele v Praze a tak musím pro razítko na ssz tam..
14. črc 2010 ve 14:03  • Odpověz
@ardila diky moc. no hlavne ze tam volal, ze... a stejne mu to teda asi rekli blbe :angry: k tomu porodnymu mu nic jineho nedali. ja js si taky myslela, ze je dulezitej ten dennn vymerovaci zaklad nebo jak tomu rikaj. to mas taky dobry, ze musis az do Prahy... na Semy furt myslim, snad mas pravdu a uz to jede do finale :slight_smile:
14. črc 2010 ve 14:18  • Odpověz
@ardila Tak maš lepší info ja to pletu vše dohromady :( jsem hrozna ale je to tak jak pišeš ale je lepší si pro to zajit!
no snad se semy blíží do finiše a neb o už ma Davidka u sebe!!
14. črc 2010 ve 14:24  • Odpověz
@ardila A co vy jak se mate??Nemaš chut se někdy jit projit??Třeba v jbc a jasekd by mohla jit s nama ne?
14. črc 2010 ve 14:25  • Odpověz
@medvide1 Máme se fajn, dneska teda Šímu zas po několika dnech chytlo bříško, ale snad to už bude odeznívat, když ho nebolí, je uplně zlatej :slight_smile: Projít bych se šla kdykoliv, kdy nebude 30 a víc stupňů, tak snad to nebude v září :grinning: teď chodím jen se psama za barák do lesa nebo ráno jen tak na hodinku s kočárkem. Ale dneska je zataženo, tak uvažuju, že bych vyjela kolem čtvrté na mariánskohorské boudy, tam je fajn procházka, nechce se ti?
14. črc 2010 ve 14:49  • Odpověz
@ardila Tak to je fajn že je hodnej :slight_smile: a bříško snad už za chvili přejde uplně :slight_smile: no dnes asi nikam nepujdem honza asi dnes nebude dělat venku tak se pujdem asi projit někdam s nim uvidime jestě bych ti kdyžtak pisla ju?
14. črc 2010 v 15:02  • Odpověz
@medvide1 Ok :slight_smile: Ono zas vylezlo sluníčko, tak taky uvidím. Možná vezmu manducu a půjdem na borůvky
14. črc 2010 v 15:07  • Odpověz
@ardila jj je tam zase vedro :frowning2: no tak to nechame asi na zimu :slight_smile: jo jinak jsem volala te dr Mourkove a veme nas ale měla problem kvuli očkovani ale nakonec jsem ji ukecelala tak zitra ´budu volat Pazourove i když je tam jen sestra tak uvidim jak dopadnem
14. črc 2010 v 15:39  • Odpověz
ahoj holky, tak se hlásím z práce

jinak teda kontrola uplně v pořádku, mímo už měří asi 5cm, odpovídám teda 11+1tt, už se i hejbalo tak to bylo super :slight_smile: za 14dní budeme mít NT screening prej
14. črc 2010 v 15:45  • Odpověz
@alienka24 Tak to velká gratulace hlavně že je vše ok a nadále bude!!!Hlavně klidek žadnej stres hodně vitaminu apod :slight_smile: jak dlouho jestě tedy budeš chodit do práce??
14. črc 2010 v 15:48  • Odpověz
@alienka24 Tak to je super. Ten UZ v 12.tejdnu je krasnej, miminko je malicky, je krasne cele videt, hejbe se, mava rucickama a je hrozne roztomily, mne se libil vic nez treba v tom 20.tejdnu. Normalne uz se tesim na dalsi pupek :grinning:
14. črc 2010 v 15:48  • Odpověz
medi....děkuju, vitamínů mám dost, stále jsem živa hlavně z ovoce a zeleniny :grinning: a do práce budu chodit dokud to půjde :wink:

jasekd....já tě ještě ani nepřivítala tady u nás, takže vítám a těší mě :slight_smile: a já budu mít ten screening vlastně ve 13tt tak se mnou půjde i Mates tak jsem zvědavá :wink:
14. črc 2010 v 15:52  • Odpověz
@alienka24 Gratuluju ke ko, tak to už máš nejhorší za sebou a už bude jen růst pupek :grinning:
Semy se pořád neozývá.
@medvide1 Tak držím palce k Pazourové, je mi jasný, že to nebude příjemné. Já do budoucna uvažuju taky o Mourkové a to hlavně proto, že Pazourová tam skoro není a Mourková mi je sympatická tím, že používá homeopatika.. A taky se moc netěším, až budu muset Pazourové říct, že jdu jinam, ale co no..
Vy už takhle plánujete další prcky.. to já ještě ani nevím, jestli druhé budeme chtít. A to si to teda užívám moc, to nejde o to, že by mě to nějak "nebavilo", myslím, že za pár let holčičku zkusíme, ale zatim o tom nějak nejsem přesvědčená a s Honzou si říkáme, že jedno by mohlo stačit. Ale třeba až Šíma vyroste, tak se mi bude po miminku bude stýskat a budu to chtít ještě zažít.
14. črc 2010 v 16:18  • Odpověz
jinak holky k mourkový sem chodila a je fajn, vždycky byla v poho a sestřička je taky moc hodná :wink:

no a myslím na semy :wink:
14. črc 2010 v 16:20  • Odpověz
Hned jak budu o semy něco vědět, tak napíšu. Možná půjdem na kešky, tak se sem nedostanu dřív než v 9, ale ona má na někoho z vás taky číslo, ne? Já už jí psát nechci, počítám, že by se ozvala, kdyby se to nerozjelo, věřím, že už to bude coby dup. A třeba už se ňufá s Davídkem :slight_smile:
14. črc 2010 v 16:22  • Odpověz
@alienka24 dekuji :slight_smile: Mates je asi manzel nebo pritel, ze... No urcite at jde. My jsme byli spolu v 20.tydnu a to je to miminko uz docela velke, nevejde se cele na obrazovku a vypada jak mimozemstan nebo kostlivec, samozrejme taky nadhera, ale takhle malinkej je nejmilejsi a taky je videt celej, takze je to takovy akcni pro manzela, ty velke UZ jsou uz pak zamereny hlavne na kontrolu organu. Ja byla na UZ i v Hradci kvuli ledvinam prcka a kontrolovalo se to pokazdy, takze ja synacka videla mockrat a vzdycky se moc tesila, i kdyz na druhou stranu ty nervy s tema ledvinama nebyly nic moc. Do prace chod, pokud nedelas na nejakym rizikovym pracovisti a nemas potize, ja taky chodila az do konce, i kdyz nekdy peklo, ja zvracela 5 mesicu kazdej den nekolikrat :confounded: Ale mimi bylo OK, tak jsem chodila. Ja bych doma hrozne ztloustla a zlenivela asi :grinning: Sportovat jsem nesmela (teda moje oblibene kolo), brala jsem Utrogestan, tak aspon ta prace.
14. črc 2010 v 16:24  • Odpověz
ardi...já jí číslo posílala, že až bude Dáda venku tak mi napíše :wink:
14. črc 2010 v 16:26  • Odpověz
@jasekd ...jj Matěj je manžel :wink: ale já o něm nerada mluvím jako o manželovi, spíš o něm píšu jménem :wink: no tak to mu řeknu že ted to bude pěkně vidět at z toho taky něco má :grinning:

no já utrogestan taky beru, ale mám poslední 4 tabletky a pak už brát nemusím :wink:
14. črc 2010 v 16:28  • Odpověz
@ardila Kazdej to ma jinak,na jednu stranu proc by nestacilo jedno dite. Ja mela tyhle nalady po porodu a v sestinedeli, ted uz ne. Na druhou stranu zivot nejsou jen deti. Hlavne kdyz se doma shodnete. Ja budu spokojena i s jednim, ale prece jen radsi 2, a klidne kluka zas, partaka pro Martina. S tou doktorkou se toho nebojte, je prece normalni, ze se zmeni lekar, treba prave proto, ze je tam malo. Ona ma myslim jednu ordinaci na Smrz a jednu v Lucanech, ne? Proto je tam min. A je normalni, ze vam nekdo nesedne. Ja a Medi to zname i z druhy strany, proste nekterej pacient mi nesedne, ani nevim proc, jenze ja mu rict nemuzu, jdi jinam :grinning: Kdezto jako pacient jit muzu, pokud me tam co chci jit vezmou. On je nekdy i ten Dr rad, kdyz nekdo, s kym si nesedli, jde jinam. Vem si treba v ty porodnici, ja tu Dr nemuzu vynachvalit a tobe a Semy vylozene nesedi, tam si clovek teda vybrat nemuze, tak snad ma u porodu nekoho pro ni dobryho :wink:
Debilni dotaz asi, ale co jsou to ty kesky?
14. črc 2010 v 16:34  • Odpověz
@alienka24 To jsi na tom podobne jak ja. A ja taky byla vloni na zac. tehot. na dovce na Slovensku, uplne si mi to pripomnela...Bud rada, ze uz nebudes brat, bude ti o trochu lip, ja z nej byla dost unavena, brala jsem i pred tehot. Utrogestan ovsem neni nic proti Clostylbegitu, to je hnus... Ale pomohl mi, tak si nestezuju.
14. črc 2010 v 16:35  • Odpověz
jooo clostyl je hnus, taky mám zkušenosti, no a já ten utroš snáším ted mnohem líp než když jsem ho brala předtím a těhu jsem nebyla
14. črc 2010 v 16:37  • Odpověz
@alienka24 protoze uz vis, ze to k necemu bylo :slight_smile: Ja na ten Clostyl strasne spolehala a rikala si, ze vic jak jeden cyklus nevydrzim, byla to hruza, no a dalsi nebyl potreba :dizzy_face:
14. črc 2010 v 16:44  • Odpověz
jasekd.....no to já ho brala za ty 3 roky asi 7krát, ale vždy maximálně dva měsíce a pak jsem měla tak půl roku pauzu :wink:
14. črc 2010 v 16:45  • Odpověz
@jasekd Já myslím, že ona už je jen na Smržovce dvakrát týdně a to ostatní zrušila, ona už je v důchodu. Ona měla myslím ještě Jiřetín, Lučany a ještě něco a určitě min. dvě zrušila
14. črc 2010 v 17:00  • Odpověz
14. črc 2010 v 17:03  • Odpověz
@alienka24 no to sis uzila teda :confounded:
@ardila Dik, ja si to myslela, ze nekde chodite s GPSkou, no zas jsem chytrejsi...
Semy furt nic? Se ji to nejak natahuje :confounded: Nebo se ji treba jen nechce psat.
14. črc 2010 v 17:26  • Odpověz
jasekd.....jo já jsem toho vyzkoušela víc než dost, hlavně přírodní metody a cvičení a asi se to vyplatilo :wink:
14. črc 2010 v 17:30  • Odpověz
ja si take myslim že už Pazourova nema nic jineho a Tak je to lepší u te Mourkove i když ona je tam dopl do 10 ti a pak až od 13 tehod ale myslim su že to neni tak hrozne a je tam každy den ale jen se bojim u ni toho že až by bylo druhe tak by nepřijel po přichodu z porodky jestli to neni daleko
14. črc 2010 v 18:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.