• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky-Jablonec nad Nisou

(Zamčená)
31. března 2011 
@semy.cz no mne Martinek takhle spi uz dlouho, jestli ti vstava jen jednou, treba se dockas taky. Mne spi v podstate od zacatku, nejdriv kvuli zloutence, ja mela fakt opacny problem, vubec ho vzbudit. A ted je to taky spac, ted zase spi :wink: On neni nejakej extra jedlik, pribejva, ale min nez jine deti, a vic jist nechce, on mi pak u toho usne.
13. srp 2010 v 11:08  • Odpověz
@semy.cz hm, to urcite odsavej, kdyz mas prebytky, ty se mas. Ja nality prsa zazila jen parkrat, asi do Martinovejch 14ti dnu, pak uz jen ubejvalo. Taky jsem mela asi 3 davky v mrazaku, kde jsou ty casy.
13. srp 2010 v 11:10  • Odpověz
no budu odsávat, ale jak říkám chci počkat aspoň týden..dobrala jsem ty antib. teprve včera....
jsem ráda že mám tolik mlíka, pěkně se mě to nalívá :slight_smile:)

no on spí jinak taky krásn od začátku....většinou se budí dvakrát za noc...tohle bylo podruhé co se vzbudil jen jednou...:slight_smile:
13. srp 2010 v 11:15  • Odpověz
@semy.cz já si mylsím, že týden čekatz nemusíš. Dala bych tomu tak dva dny po dobrání a pak bych kldině odsávala.
13. srp 2010 v 11:45  • Odpověz
scai myslíš jo?....si říkám že se to tak brzo nemůže dostat pryč z těla....
13. srp 2010 v 11:55  • Odpověz
@jasekd Ahoj ja mam vařen doma ale i skelničkuju jak kdy ale spoše vařim kupuji zeleninu normálne v obchodě v Jbc jako myslim jen zelenina ne v supermarketu...a když mi dojde vařene tak mu k tomu třeba přimícham skelničku aby toho měl jak ma mit plnou porci a jinak když jedem pryč tak bud uvařim ale dnes to nestiham tak s sebou beru skeničky :slight_smile: a jinak ad dusičnany!!!!Hele mi jsme take vyrostli na vařenem doma a žádna naše mama neřešila dusičnany to je jen ted ta doba!!!!A když to povařiš a udělaš dle nejlepšího svědomí a vědomi tak si myslim neni problem
13. srp 2010 ve 12:37  • Odpověz
@semy.cz já jsem zapoměla cos brala, napiš to prosím ještě. Byl to duomox? Mrknu se ti, jak má dlouhou eliminaci z organismu....
13. srp 2010 ve 12:57  • Odpověz
@scai jé to ty umíš zjistit jo, to je paráda
brala jsem Duomox 750 :slight_smile:
díky :slight_smile:
13. srp 2010 ve 13:01  • Odpověz
@semy.cz
Vylučování:
Je vylučován hlavně ledvinami, z velké části (cca 80%) tubulární sekrecí a zbytek (cca 20%) glomerulární filtrací. Biologický poločas amoxicilinu v plazmě při normální funkci ledvin je asi 1-1,5 hodin, u nedonošených novorozenců, u novorozenců a dětí do 6 měsíců je 3-4 hodiny. Při renální insuficienci (clearance kreatininu 15 ml/min a nižší) se poločas může prodlužovat a při anurii může dosáhnout až 8,5 hodin. Jaterní insuficience nemá na poločas žádný vliv.

Takže pokud je biologiký poločas 1,5 hodiny, znamená to, že za 1,5 hodiny se vyloučí půl té dané dávky, za další 1,5 hodinu další půlka...je to exponenciální funkce... no a on je u toho duomoxu fakt extrémně krátký. Těch 1,5 hod je fakt rychlý, takže opravdu ty 2 dny by měly stačit k tomu, aby bylo vyloučeno všechno.
Další věc je, že do mléka se to dostává v minimálním množství, takže tam už by fakt nic pak nemělo být!
13. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
scai moc děkuju :slight_smile:) tak to je paráda....ak zítra odpoledne už asi začnu :slight_smile:)
13. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
ahoj holky
13. srp 2010 v 15:45  • Odpověz
@medvide1 na dusicnany ti prevareni nestaci... Jako jasne ze se mu po jedny mrkvi nic nestane, ale pokud ty deti treba dlouhodobe pijou vodu, co ma nadlimitni hodnoty dusicnanu (staci mrknout na stranky vodovodu a kanalizaci, mam pocit, ze treba v Brne to byla docela hruza) nebo pri nejake akutni intoxikaci hrozi methemoglobinemie, tzn ze se normos hemoglobin meni na tento, a ten neni schopen navazat kyslik, takze je to vlastne porucha dychani na mikro urovni, muzes dejchat jak chces a stejne se dusis. V tele jsou enzymy, ktere toto spravuji, jenze mimina to jeste nemaj dokonaly a proto jsou na to nachylnejsi.

@scai ty delas ve farmacii nebo jsi to jen nekde nasla? Muzes mi sem hodit odkaz, potrebovala bych mrknout na Sumetrolim, malej bere. Dik
13. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
tak to tak vypadá že už od září zůstanu doma :unamused:
13. srp 2010 v 17:44  • Odpověz
@alienka24 jak to? mas nejaky komplikace?
13. srp 2010 v 18:15  • Odpověz
@alienka24 copak, nejaky komplikace? :frowning2:
13. srp 2010 v 18:15  • Odpověz
no spíš komplikace v práci, bude se tu předělávat prodejna, takže spoustu tahání a těžký fyzický námahy :stuck_out_tongue_closed_eyes: spoustu nového zboží, no prostě pakárna a abych tu jen nad holkama stála a koukala to jim moc nepomůžu :sweat_smile:
13. srp 2010 v 18:25  • Odpověz
@alienka24 aha, ale muzes prej pozadat o nejaky prerazeni, kdybys chtela pracovat... a kdyz ne, tak aspon budes mit cas vsechno si hezky zaridit, chodit na cviceni a plavani a nacist neco o tehu, porodu, vychove deti a tak :slight_smile: proste takovy ty veci, co by byly moc fajn, kdyby je clovek stih, ale vetsinou to nikdo nestihne :grinning:
13. srp 2010 v 18:38  • Odpověz
eveluska....no přeřazení není kam, já vím že sem můžu chodit dál, ale na druhou stranu je mi to blbý tady bejt v podstatě k ničemu když by tu místo mě mohli mít někoho kdo jim bude něco platnej
13. srp 2010 v 18:40  • Odpověz
@alienka24 no hlavne, ze nemas komplikace ty :wink: Mas k tomu takovej zodpovednej pristup, ty musis vedet, jestli tam budes platna, jakej jste kolektiv a tak, pokud dobrej, mohla bys tam zustat a holky te podrzej, ne? Pokud by ses ale nutila, treba z blbyho pocitu, aby ses neflakala, tahat nejaky tezky veci, tak to radsi zabal, kor kdyz jsi mela takovy problemy. Ja sama vim, co to je, do konce delat, celej den stat, nervy, a extrakce nejake pevne stolicky treba v 8.mesici, to uz byl fakt vykon, to uz jsem byla hotova, jenze dokud v ty praci jsi, lidi ti pokoj nedaj :wink: A neni ta prace v knize jen o tahani baliku, ja nevim, na jake jsi tam pozici, ale taky se delaj objednavky, sedi u pocitace atak, takze nejaka prace by byla nebo ne? Ja tam nikdy nedelala, ale mam tetu, co dela s knihama celej zivot. Kde vlastne delas, asi v LBC, ale kde presne? Jste se s ni treba kdysi pracovne potkaly, i kdyz asi ne, uz je dyl v Praze a ty jsi dost mlada.
14. srp 2010 v 09:19  • Odpověz
přeju krásnou neděli holky , jsem v práci takže tu budu celý den tak klidně pište :wink:
15. srp 2010 v 08:56  • Odpověz
@jasekd Ahoj no dobře je to možně a asi se v tom vyznáš ale mi jsme take vyrostli na vařenem jidle od našich mamin a jsme tu a nic nam neni takže bych to zase až tak nehrotila a nezkoumala nebo se z toho zblázníš!!!! :wink: Všeho moc škodí víš?A přijdeš na to třeba až budeš mit druhe a třetí ditě tak ti to tak nepřijde
@alienka24 Ahojik jak to jde v práci?
15. srp 2010 ve 12:42  • Odpověz
ahoj medi....jde to, zrovna obědvám v kanclu
15. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
@medvide1 Nehrotim temer nic, ale nechci si dite pomalu travit.. Limit dusicnanu na kojeneckou vodu je tusim 15 (ty jednotky ti z hlavy nedam), voda ze Souse, kterou JBC bere, mela myslim v cervnu kolem2, takze krasa (je to na netu, fakt nevim presne), ale treba voda v Brne mela 40!!! A za komara byl taky Cernobyl a DDT... a jsem posledni, kdo nejak podrobne zkouma etikety a kupuje bio, jsem byvaly kurak, co prestal kvuli tehot., fakt to nehrotime, ale tohle je docela blba vec. A pokud vsechno klapne, druhe dite bude velmi velmi brzy :grinning:
15. srp 2010 ve 13:35  • Odpověz
tak abych se přiznala tak ted vůbec nevim co tu řešíte :sweat_smile: :grinning:
15. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz
@alienka24 Cau, resime dusicnany v pitne vode a v jidle pro deti :wink: Resila jsem jestli je lepsi kupovat sklenicky hotovky nebo si to varit doma. Rada bych doma, ale sklenicky budou snad kontrolovany a u ty mrkve z kramu nevis, cim to hnojej, a co delaj dusicnany, jsem psala vyse... Uz je lepe?
@medvide1 jeste dotaz, varis mu to na lzicku nebo ridsi jako polivku? A jestli jako polivku, jakou mas flasku? Mne to z NUKu vubec netece, ani s dudlikem od pul roku, a to jsem to udelala dost ridky, chudak se vztekal, furt se to ucpavalo, tak jedem lzickou, ale nekdy bych rada dala i "polivku".
15. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
@jasekd aha, no zajímavý to podnět k zamyšlení :wink:

no a mě je tak nějak přijatelně, bolí mě břicho už od pátku tak se tady tak flákám dneska :sunglasses:
15. srp 2010 ve 13:50  • Odpověz
@alienka24 no ty mas jeste cas :wink: Tak se proflakej brzy ke konci prac.doby :wink:
15. srp 2010 ve 13:52  • Odpověz
jj mám nařízeno usmívat se na zákazníky jinak nic :slight_smile:)) a za chvíli už budem v půlce tak to uteče :wink:
15. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
jasekd....a vy plánujete druhé mimčo ju?
15. srp 2010 ve 13:55  • Odpověz
@alienka24 no to je taky nekdy drina, kdyz je ti blbe, jsem obcas mela ten usmev pekne krivej...
15. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.