• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky-Jablonec nad Nisou

(Zamčená)
31. března 2011 
@alienka24 dik... no v tom pripade ja jsem taky klasickej chlap :grinning: Manzel nesleduje ani jedno...
24. srp 2010 v 19:48  • Odpověz
jasekd....no vidíš to :grinning:
24. srp 2010 v 19:49  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:
ani endočítám, máme tu ode dneška do neděle manželovu sestru a neteř tak tu zas moc nebudu .....
jinak se máme dobře, Davídek je hodňoučký....holky z něj jsou hotový, pořád ho obdivujou ))))
tak se mějte všechny krásně, užívejte sluníčka a teplíčka )

jen jsem zaznamenala od jasek...díky za info ohledně léků, jsi mě trochu uklidnila....snad to bude v pohodě......:slight_smile:

24. srp 2010 ve 20:39  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem dneska přežila zubaře, ale bylo mi teda děsně
byla jsem u zubařea si po 8 letech, mám z něj prostě děsnou hrůzu, no nakonec mi našel jeden pidi kazík a hned vyvrtal a ani to nebolelo jen hodně nepříjemný to bylo, no a jinak mám prej zuby krásný, tak aspoň že tak

no ale jak jsem slezla z křesla tak to se mnou málem seklo a bylo mi děsně zle, jsem se málem i poblila venku, no hnus fakt :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale mám to za sebou

a ted jsem v práci
25. srp 2010 v 15:28  • Odpověz
@alienka24 Ahoj, mne je taky desne , kdyz mam resit nekoho, kdo prijde po 8 letech :grinning: Nekdo jako ty je v pohode, ale vetsina lidi, to je pak katastrofa... Neboj se a chod castejc, zvyknes si a ty evidentne strach mit nemusis :wink: a gratuluju, zes to zvladla v pohode, nemysli si, ze ja se nebojim, prave proto, ze vim, co se muze stat :wink: ale ja mam zuby OK...
25. srp 2010 v 16:33  • Odpověz
@jasekd no řekl mi že mám přijít příští rok v létě
25. srp 2010 v 16:34  • Odpověz
@jasekd prosímtě s čím si to chtěla poradit? jaké léky? Já jsem to zapoměla a nezvládám číst zpátky!

Noa jinak ahoj! Už tu snad budu :slight_smile:)
26. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
Ahoj holky jak se mate?
26. srp 2010 ve 13:19  • Odpověz
ahoj holky, já se ted vzbudila
26. srp 2010 ve 13:33  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsme vytopili sousedy až do přízemí. Jsem u rodičů v Zásadě a dopoledne mi volala domovnice, že nám z bytu teče voda a praskla nám přívodní hadice studené vody v koupelně, měli jsme zatopenou předsíň, koupelnu, kuchyň a dětský pokoj, a nejhůř dopadli sousedi pod námi, u nich se ta voda skoro zastavila, ti ostatní mají jen zateklé stropy atp.
a věřte nebo ne, před dvěma dny jsem měla živý sen, že nám kapala voda ze stropu, že nás vytopili sousedi...
26. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
@jasekd chci se zeptat, jak látkuješ s Martínkem v noci? jakou mu dáváš plenku a přebaluješ ho? jinak velká gratulace k miminku, mě by z toho určitě piclo :grinning:
26. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz
ahoj jani, teda tak to máte pěkný starosti s tou vodou :stuck_out_tongue_closed_eyes: vůbec nezávidím
26. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
Ahoj vsem...
@scai Sumetrolim sirup... Chtela jsem vedet, jak dlouho zustava v organismu. Jde mi o to, jak moc musim byt striktni a nedavat Martinovi ovoce a vit.C, prakt.vsechno ceske ovoce je kysele, jabka, svestky... Bere jako kryci lecbu 1 ml sirupu na noc. V pondeli volam do nemocnice a budu objednavat tu mikcni cystouretrografii, snad to bude brzo, treba se dozvime dobre zpravy...
@janula28 Jani, davam HaipuDaipu s vkladackou HD a PUL kalhotky HD a neprebaluju, protoze spi celou noc cca od 21 hod do 6ti. Po poslednim krmeni ho necham rozbaleneho, on se vycura mimo do rucniku (nemam teda nervy drzet nad nejakym nocnikem, ma 7 kg a ja bolavy zada :sweat_smile: ), zabalime a jde spat. Rano je nekdy uplne mokry, nekdy min a asi dvakrat byl suchej a jak jsem ho rozbalila, totalne se pocural. Kdyz se v noci nahodou vzbudi (naposled asi pred 2 mesici, stale cekam, kdy se to pokazi :sweat_smile: ), tak bych ja urcite prebalila. Delali jsme to tak ze zacatku, i s papirakama... Ale dost holek latkarek myslim neprebaluje, nebo jednou za noc, i kdyz deti vstavaj casteji. Co davas ty? Jinak teda pech s tou vodou :angry: To vam prdla voda k pracce (ta praska rada) nebo proste stoupacka? Z tohodle ja mam dost hruzu, vodu k pracce zaviram, jak nekam jedem, zaviram vsechno, ale kdyz prdne stoupacka, neudelas nic. Jinak mne se zdalo o druhem porodu :sweat_smile: Mela jsem pocit, ze uz to nevydrzim, ze uz rodim, no a oni mi furt rikali, jeste ne, bude to zadlouho, nejste na rade, ted jde pani, pak dalsi... stala jsem cely den v cekarne a furt me nekdo predbihal :sweat_smile: No doufam teda, ze druhy porod bude lepsi a trochu rychlejsi nez prvni.. Mela jsi to doufam tak? Jinak prvni moje reakce na druhe dite po roce byla taky rozpacita, ted uz se zacinam tesit a doufam, ze to dopadne dobre...
26. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz
@jasekd napíšu ti do IP celý ten článek (zkopíruji), ale mylsím, že je zbytečné se vyhýbat všemu kyselému. Ono jde o to, že kyselé prostředí v moči, které může být způsobené tím ovoccem může zapříčinit vznik krystalů, teda hlavně v ledvinách a tím poškodit ledviny. Ale pokud člověk hodně pije (nebo alespon normálně pije), tak by se to nemělo stát. Ono se to nesmělo spíš dříve, kdy byly používány starší látky. teď bych to tak strikně asi nedodržovala.
pije hodně? Pokud ano, nemusíš se bát! a teda jablko bych dávala běžně, to není tak kyselé.
Spíš se myslí pomeranče, grepy...jé a švestky? ty úplně v pohodě!
26. srp 2010 v 15:47  • Odpověz
@janula28 to je teda nepříjemné :frowning2: vytopený byt a ještě sousedy...nadávali hodně? :unamused:
26. srp 2010 v 15:51  • Odpověz
tak vařím kyselo, oříškovou bábovku upeču a bramboráky
26. srp 2010 v 16:14  • Odpověz
ahoj holky,
díky za účast :wink: sousedé byli celkem v pohodě, také jsem se bála, teď to řeším s pojišťovnou, jen doufám, že ta naše spoluúčast nebude moc vysoká, vůbec nevím, co máme v pojistce

@jasekd díky za info, my zatím látkujeme plně jen přes den, ale na noc má papírovku, budí se většinou přesně po 3h a já nějak nemám sílu s tím něco dělat...přebaluji ho kolem 5h ranní, to je jeho doba, kdy se budí a začíná kakat :grinning:
a s tím porodem, když Ti napíšu, že u prvního mi nastoupily kontra v 6h ráno, celý den se stupňovaly a Filip se narodil v 19h večer a u druhého mi praskla ve 21:15 plodovka, kontra začaly až o půlnoci a malej byl na světě ve 2:35 ráno, tak to myslím mluví za vše :wink: rychlejší teda ten porod byl, ale o to víc bolel, ale už zase víš, jak tlačit, dýchat atp.
26. srp 2010 ve 21:33  • Odpověz
@scai Diky moc, to je sila, takhle komplet info fakt nikde nejsou, mas muj obdiv, tohle studovat, ta farma musi bejt jeste horsi nez medicina... Na to kysele se ani doktori ani lekarnici uplne neshodnou, z toho, co jsem precetla tak opravdu tech 24 hodin to v tele je... Ja si to preberu asi tak, ze mu to moc davat nebudu, ale kdyz obcas dam jabko, ze se svet nezbori... O tech krystalech vim, toho se bojim, Martin pit nechce, ted co nejsou vedra, bojkotuje i prislazeny caj, tak mu vic redim UM, Dr rikala, ze to staci. Koukala jsem na Nutrilon a je v nem i ta kys.listova, tak to snad bude taky OK, ale zeptam se na tu kontrolu krev. obrazu, nevis, co se povazuje za dlouhodobe uzivani? Uz bere 2 mesice... Fakt dik.
@janula28 Pokud ti papirovka ulehci noci, taky bych ji davala, me manzel dost nutil ty latkovky od zacatku, ale jak jsem byla vyrizena a nevyspala, dala jsem v noci papir, byla jsem lina to menit, teda menila jsem , ale jak jsem nemela latku jeste nacvicenou, tak byl papir rychlejsi. Kdyz se to lame pres koleno, akorat si k latce udelas odpor. Mne se teda dite budi nezavisle na plince, kdyz se budil v noci, tak i v papiru a ted spi i s latkou. S tim porodem super, ja ted rodila asi 9 hodin, kontra hned po 5ti min a druha pulka byl masakr, tak kdyby se to treba na pulku zkratilo, bylo by to super. To rikalo vic lidi, ze ten rychlejsi vic boli, ale kdyz pocitam, zes prvniho rodila nejakejch 13 hodin, tak urcite ty hnusny kontrakce jsi mela minimalne stejne dlouho jak celej druhej porod, ne? Ja jen doufam, ze zas nebudu mit krizaky (deloha v RVF), protoze ja teda fakt nevedela, jak dejchat a kdy tlacit a ted bych byla tuplem za blbce, druhej porod a zas nevi :grinning: S tou vodou, to mas pojisteni domacnosti? V panelakach taky rady praskaj radiatory, toho jsme se bali, ale u nekoho to prasklo a pojistka se na to nevztahovala! My teda pojistku nemame. Stejne to chce hodne dobre prostudovat, nez podepises, tedka ty povodne a kolik lidi nic nedostane... Tak at se to brzo vyresi...
27. srp 2010 v 09:16  • Odpověz
@jasekd ty 2 měsíce se už uritě berou jako dlouhodobé užívání. Krátkodobě se asi mylsí když to má někdo na akutní infekci, těch 7-10 dní.
Já jsem rodila jen 2 hodiny. Z toho první hodina pohoda, to bych zvládla takové bolesti i několik dní, ta druhá hodina fakt mazec :angry: To jsem myslela, že chcípnu. Noa le uteklo to, prootže v té hodině jsems e musela obléct, dojít k autu, jet do jablonce a přijít na sál...to vše bylo v té hodině a pak v porodce jsem už rovnou rodila. Takže to zase uteklo :grinning:
A celkem by mě zajímalo, když někdo rodí 10 hodin, jeslti má přesně tyhle humus bolesti nebo menší...
27. srp 2010 v 09:38  • Odpověz
první hodina bolesti co 6 minut, druhá celá hodina bolesti tak po 2 minutách a pak i míň.
27. srp 2010 v 09:38  • Odpověz
@scai Tak to se urcite zeptam na ten krevni obraz, taky jsem si to myslela, ze profylakticky podavani bude dlouhodobe... S tim porodem tezko rict, kazdej ma jinej prah bolesti a nezazily jsme porod te druhe, ale ja to mela takhle: v 5 rano odtok casti vody a kontra hned cca po 5 min (ony uz byly asi i v noci, ale mirne, tak jsem pospavala), prijem v nemocnici 7,30, po 3 minutach a otevreni na 1 cm, mezi 10a 11 prdnuti a odtok zbytku vody, 4cm a bolesti po minute a konec uz nepretrzite krizaky, takze kontrakce jsem nepoznala vubec, byla to nonstop bolest, jak jsem psala, 9 hodin a pulka vyzivna. Co si pamatuju, jak psala Ardi, mela neco podobneho a jeste delsi :sweat_smile: V aute to musel byt mazec, ty jsi z LBC, to ani neni moc dobra cesta, sama zatacka... Ty jestli budes znova rodit v JBC, tak aby ses pred porodem prestehovala nekam k porodnici, jinak porodis doma nebo v aute, bacha na to :grinning: Tydle rychle porody asi musej bejt strasnej sok, nic te neboli a najednou takovej masakr, ted to mela kamoska, vyvolavanej a jen dve hodiny, ale husty.
27. srp 2010 v 09:51  • Odpověz
@jasekd No právě, taky se příštího bojím, abychom dojeli :grinning:
27. srp 2010 v 10:47  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zas jednou tu. Čekám na návštěvu, mají 2letou holčičku, je uplně boží, tak se moc těšim :slight_smile:
Nedočítám, je něco nového?
No a k porodu, já měla vyvolávaný, bolesti od začátku po 2 min., křížové pořád, přišly mi dost humus od začátku, ale to jsem nevěděla, jaké budou s oxitocinem, takže jsem měla 8 hodin humus bolestí a pak 4 hodina megahumus :grinning:
@medvide1 v pondělí půjdu zas hopsat
@semy Do kdy tam máš ty návštěvy? Příští týden budu dost v Jbc (kyčle, plavčo), tak když už budeš volná, můžem dát nějakou prochajdu..
Dítě se vzteká, jdu za ním
27. srp 2010 v 10:58  • Odpověz
@ardila Dari tys ten porod měla mega hnusnej :angry:
27. srp 2010 v 11:08  • Odpověz
@ardila Ty sem radsi ani nepis, nebo to druhe dite vratim :grinning: Ja si rikam, hlavne nevyvolavat :confounded: Pokud by bylo nutne, tak samozrejme ano, ale bala bych se. Kamosky teda mely vyvolavanej v pohode, ty hroznej, semy se to strasne tahlo, zkusenosti jsou tak pul napul...
27. srp 2010 v 11:17  • Odpověz
ahojky holky..:slight_smile:
ardi příští týden už jsme bez návštěv, holky odjíždějí v neděli...
jnak mám teda taky doktory příští týden tak snad to nějak zkloubíme, ráda bych šla :slight_smile:
máme v úterý poradnu, ve středu kyčle a buď v pondělí nebo středa na gyndu.....tak se pak domluvíme ještě...který dny ty tu budeš?
27. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz
@jasekd Jestli tě to uklidní, tak vydržet se to dalo a šla bych do toho znova :slight_smile: Sice teda ještě nevim, jestli druhé dítě budeme chtít, ale kdybysme chtěli a věděla bych, že porod bude stejný, tak by mě to neodradilo.
Semy, v úterý máme plavání, ve středu kyčle.. počítám, že se potkáme na kyčlích? Já myslím, že jdem v jednu. Tak třeba pak?
27. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz
ardi my máme kyčle 13,45 tak když na nás počkáš tak klidně pak :slight_smile:
27. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz
@ardila vsechno jde, ja to taky nemela ruzovy, jen je to proste zatim moc cerstve. Jeste ze clovek nevi, jake to bude :grinning: Ja teda vzdycky chtela 2 deti a to by musel bejt fakt strasnej porod, aby me to odradilo, spis me ze zacatku odrazovala ta pece o uplne male miminko, ted je to uz pohoda a docela se na drobka tesim, mam pocit, ze uz trochu vim, jak na ne, a ono bude uplne jine a zas budu v pr... :grinning:
27. srp 2010 ve 12:28  • Odpověz
@semy.cz Ok,počkám :slight_smile:
27. srp 2010 ve 12:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.