• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky-Jablonec nad Nisou

(Zamčená)
31. března 2011 
@jasekd já vím, že to tlačení má určitě u někoho opodstatnění. třeba u tebe fakt jo, tos musela být fakt vyčerpaná :unamused: Ale u mě viděli, že jsem přijela a hned rodím a ona byla fakt za 8 minut od přijetí do poropdnice na světě :slight_smile: Ale jako teda mě nevadilo, že mi na to břicho tlačily, já o tom ani nevím. Jen jako konstatuji, že to tam dělají běžně a je to asi i někdy zbytečné. Ale nejsem ten typ, že bych byla naštvaná že to dělaly a bylo to zbytečně. To ne. To je mi jedno, zase mi tím určitě pomohly a proto byla i tak rychle venku :grinning:

Pupečníkovou krev jsem neřešila. Ale asi je to škoda. kdyby se mě na tom sále pak ale zeptali (mě to nenapadlo), tak bych jí samozřejmě v pohodě darovala.

@ardila to je fajn, že látkovky dobrý! Jseš stejně dobrá, že ses odhodlala k nim znovu vrátit

@jasekd a jak ti je? Bývá ti špatně nebo ne?
3. říj 2010 v 08:06  • Odpověz
já pravé puvodne plán taky nechtěla,ale pak jsem si řekla ze až budu rodit,na všecko zapomenu a nebudu asertivni a ze proste je lepší si to napsat,tak jsem napsala na malickej papírek "porodní přání" a sesivackou to pridelala k tomu souhlasu s hospitalizaci či co,aby si toho nemohli nevsimnout a měla jsem to v tehu prukajde na 1.strance,příště to udělám urco taky tak :slight_smile: to darování bylo mocfajn,takový krásný "zavrseni" porodu,ze my jsme ok a ještě i někomu jinýmu to třeba zachrání život,takovej "dvojitej" porod :wink:
3. říj 2010 ve 12:20  • Odpověz
@ardila Pockej, chces rict, ze spal od tech 21 do 11,15 v kuse?! Nebo v noci kojis, takze s prestavkama? Protoze to bych se vydesila, jestli dejcha :sweat_smile: :grinning: Tys mela taky takovej blbej porod, a ten nastrih asi musel bejt, tak co nadelame. Ja teda necvicila ani nemasirovala, akorat jsem pila sliz z lnenyho seminka a pila malinik a bylo to dle me naprd, ale budu to zas delat, aspon neco, at mam lepsi pocit :wink: Fakt me bavej ty nazory v jinych tematech, ze porod mas takovej, jakej si ho udelas, ze se nemas litovat a dejchat a pak to jde samo a rychle... Tak to my dve jsme asi uplne neschopny rodicky, a jeste smiknuty :grinning: Pupecnikovou krev nahlasit ted musim! No ale asi po tom zas tak neprahnou, kdyz to nepripominaj? :sweat_smile: Nebo jestli nechtej nikoho do niceho tlacit, ale pripada mi, ze kdyby byl takovej nedostatet, ze se vic pripominaj, ani jedna kamoska, ktera se specialne nepripomnela (podobne jako my na to zapomnely), ten odber nemela... Je super, ze se latkovani zaclo darit, ono je to ze zacatku hlavne o trpelivosti a vydrzi, podobne jako treba ten satek, kterej jsem nezvladla zas ja. Protoze ted dorazila Manduca a malej je v ni rad a vysmatej, takze bud je to tim, ze je uz vetsi anebo jsem ho s tim satkem mordovala, coz teda jo, protoze mi to vubec neslo, jen s medvedem :grinning: Akorat na me uz je to tezky, tlaci me na bricho a hur se mi dejcha, ale pak se dvema detma to bude super. Akorat nevim, jak bych s tim sbirala treba houby... Asi nosic bude jen prstem ukazovat a druhej sbirat, ja se pres to neohnu ani zavazat boty, nejdriv se obuju a pak vemu dite...
3. říj 2010 ve 12:50  • Odpověz
@scai No bohuzel stale zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: S tou krvi je to asi tak, ze musis fakt hlasit, mne to mrzi, ale kdyby moooc chteli, tlacej na pilu asi vic.
@eveluska No papirek bych mohla taky pridat, dat tam tu krev a treba ze nastrih jen nutne (lepsi nez trhnuti), ale cvicit nebudu, jen ten sliz a malinik, Papirek mi pripada rozumnej kompromis, nez sepisovat nejakej elaborat a pak bejt nastvana nebo zklamana, ze to bylo jinak... Jak se vubec tvarej v JBC na plan? Nikdo z mejch znamejch ho nemel...
3. říj 2010 ve 12:54  • Odpověz
@scai Jinak jsem nekde cetla, ze to tlaceni na bricho (Kristellerova exprese) muze bejt i nebezpecny, kdyz to neni dobre provedeny, ale asi neni takove riziko, kdyz to udelali i tobe, i kdyz jsi to asi nepotrebovala...
3. říj 2010 ve 12:57  • Odpověz
@jasekd tvarili se úplne v pohode a fakt to respektujou,dr to čet a rek mi i ze to rekne i pa o tom nastrihu a tak a pak jsem při propouštění koukala,ze je ten papírek v mejch papírech u průběhu porodu
3. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz
@eveluska Vidis, ja jsem si rikala, ze je to zbytecne, ze zbytecne nastrih jen tak nedelaji, vzdyt i pro ne je to vic prace :grinning: , a ze kdyz hrozi natrzeni, ze to udelaj i tem, co si napsaly, ze nechtej nastrihnout. Ale mozna prece jen, kdyz si to spec.napises, ze dele cekaj, ze je to jinak celkem rutina. Mozna papirek taky napisu, dik za inspiraci :wink:
3. říj 2010 ve 14:26  • Odpověz
no hele ja myslim ze musis vyjadrit svoje preference - ja to tam nemit napsany, tak me podle me smikli, i takhle uz prej po nich silhal, tlacila jsem hodne dlouho a byla dost vysilena, takhle me nechal tlacit a jeste sam jakoby roztahoval, ale jinak by me asi smik, ono to hodne urychli a vlastne ulehci porod, takze ja bych se ridila heslem "lina huba, holy nestesti" :slight_smile: lepsi je to proste rict, nez pak treba zpetne litovat.....
3. říj 2010 v 15:38  • Odpověz
@eveluska No ty jsi taky mela dlouhej porod, ale pokud ses na to cejtila a malej byl OK, proc to nezkusit. U me byl prave problem ty padajici ozvy, takze se mnou se nikdo neparal a myslim, ze to bylo oduvodnene. Priste se asi zeptam, chtela bych to aspon zkusit. Pomohlo ti to Epi-no hodne, myslis?
3. říj 2010 v 16:53  • Odpověz
jj,mysli ze fakt hodně,rodině jsou všichni zalatany krizem mrazem a já na zacatku dala sotva tu 5ku nebo kolik,tak s takovou kdybych šla rodit,tak se stehu asi nedopocitam a taky najít si tu nejlepší polohu
3. říj 2010 v 18:12  • Odpověz
@jasekd Jasně, že se budil na kojení, to bych ho jinak vzbudila.. Ale i tak mi to přišlo neuvěřitelný :slight_smile:
No já hráz masírovala, ale jednou jsem se drápla a krvácela a to mě tak vyděsilo, že jsem se na to vykašlala, v první chvíli mi nedošlo, že to je od drápnutí. A já se docela dobře otvírala, ale on byl pořád vysoko a když řekli, že ještě tak 5 kontrakcí na míči, aby dorotoval a jdem na to.. a ono nic a pak to trvalo ještě asi další 3 hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: A nástřih zas taková hrůza nebyla, byla to teda jediná chvilka, kdy jsem zařvala a šití taky nic moc, ale seděla jsem docela v pohodě, už v porodce bez kruhu a doma už uplně pohoda. Ten porodní plán jsem pořád chtěla připravit a nějak jsem se k tomu nikdy nedostala.. ale v mém případě by stejně byl na nic, protože ho prostě museli dostat ven a tak dělali co šlo. Jediný čemu by to pomohlo, by byla asi ta pupečníková krev, ale jinak to moc smysl nemělo..
Ale teda jako neschopná rodička si nepřipadám :sweat_smile: Jorgová říkala, že takový případě běžně končej císařem a že tomu nevěřili, že to tak nedopadne i u mě.. A i na to, jaký to bylo docela maso, tak jsem byla myslím dost v pohodě.. To jsou kecy, sice určitě psychika dělá hodně, ale jsou věci, který fakt neovlivníš.
S tou pupečníkovou krví mi taky přijde divný, že to nepřipomenou, když by se zeptatali, tak nikoho do ničeho netlačej.. jestli s tím třeba nemaj hodně práce navíc a nechce se jim do toho nebo nevim..
Látkování vypadá nadějně, jedeme třetí den a pohoda, zatim teda jen doma, protože nemam nakoupeno, ale už mam objednáno, tak postupně budeme přidávat. Já teda se Š. v manduce i houby sbírala, vždycky jsem přidržela hlavu a ohnula se, boty taky zvládám, sednu si, nohu dám hodně vysoko před sebe a zavazuju :grinning: Ale brzo už půjde na záda, tak pak to bude jednodušší
3. říj 2010 ve 21:59  • Odpověz
A epi-no věřim, že pomáhá dost, na dubnovkách snad všechny holky, co ho používaly, byly bez nástřihu. Jenomže já se znám, jakej jsem lempl a stejně bych ho určitě nepoužívala pravidelně, aby to k něčemu bylo.. A kdyby se neseklo to rameno, tak bych byla taky bez nástřihu i bez toho, to jsem se teda divila, měl docela velkou hlavu
3. říj 2010 ve 22:01  • Odpověz
@ardila Ja mam dost nizko ten bederak, mne to tak vyhovuje na noseni, ale kdyz se ohnu nebo zvednu nohu, tak mi ten pas vyhrnuje svetr apod. Jinak jsem ale spokojena, i kdyz ted uz si ji dlouho neuziju, ja jsem ten typ, co ma brzo velky bricho a kor ted, kdyz je tam vsechno povoleny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja si taky neschopne nepripadam, jsem rada, ze jsem to zmakla, ale tyhle chytry kecy me dokazou nadzvednout... Ja se naopak hrozne blbe otvirala, proto me i roztahovali. Nastrih a siti v pohode, ale ja mela dlouhou kontrakci, takze to stihli, u tebe to muselo bejt maso :sweat_smile: Je super, ze ti jde latkovani, my jsme taky postoupili na vyssi level, uz chodime v latce i po doktorech (tim myslim i do ordinace, driv jsem minimalne v cekarne vymekla a dala papir :grinning: )Mam ty AIO, ktere mi jinak k srdci neprirostly, ale do ordinace jedine reseni. Zitra jdem zas do nemocnice na nefro, tak se bojim, co se zas dozvime, dneska mel chudak uplne hysterickej zachvat, pak se vycural a klid, zas ho to chudacka bolelo :confounded: Nastesti to tak neni pokazde :slight_smile:
3. říj 2010 ve 22:14  • Odpověz
@jasekd houby se sbírají s mandukou blbě :grinning: Já epi no používala a věřím že proto jsem tak dobře u porodu dopadla. I když teda musím říct, že jsem asi i pružnější od přírody, mě to šlo dobře i s tím epinem a asi na 7 pokus jsem dala těch 31 cm, a začínala jsem taky asi na 24 cm, což je fakt dobrý. většinou dají holky poprvé mnohem mín. A fakt mi to hlavně pomohlo psychicky. věděla jsem, že to zvládnu a těšila se na to. No a taky jsem se pak nebála říct že nechci nástřih. Nemít to nascvičeno, tak bych se asi bála si to tak říct a neřekla bych to. A těžko říct zda by mě nastřihli nebo ne....

@ardila ty i sbíráš houby? Super :slight_smile: A teda ten tvůj porod, když už ti řeknou 5 kontrkací a ono 3 hodiny, to si fakt nedovedu představit. Jseš fakt dobrá!

@jasekd jéjda malého bolí čůrání? To je mi moc líto! Držím palce na zítřek, ať je vše dobrý!
A jak se tváří doktoři na látkovky?
3. říj 2010 ve 22:34  • Odpověz
@scai Ja jsem je mela zatim jen u detske a tam v pohode, bez komentare, zitra razime na to nefro, snad nebudou nejake kecy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Meli by bejt naopak radi, ale nekteri jsou takovy konzervativni, tak uvidime. A nektere matky v cekarne fakt divne cumej, ale oni cumej i na prebalovaci podlozku, ze nemam jednorazovku :sweat_smile: No zitra doufam, ze nas vezmou, protoze v tom byl takovej zmatek, prijdte, nechodte, jak tam byl ten docent a objednavala se ta mikcni, zitra je to jen jbc poradna, ale musime se tam kdyztak vnutit, chci premerit tu dilataci, ze se to nejak dramat. nezhorsilo, takovy rvani neni normalni, mozna u novorozence, kterymu vadi vsechno, co ho rozhodi z klidu, ale ne u pulrocniho ditete, aby rval jak na noze kvuli curani :confounded: Ani u kadeni tak nerve, i kdyz ma zacpu, proste se s tim popere a jeste s usmevem, a curani bylo dneska jak porod... S tim nastrihem, no meli by to poznat, kdy uz jde do tuheho a kdyztak smiknout... Sama nevim, jestli si reknu... Se bojim, aby mi to pak nekde neprdlo, ona ta jizva je prece jen tuzsi, tak aby se to neskublo nekde vedle, ty mas i na druhej porod velikou vyhodu, ze zadnou nemas. Ty jen dej bacha, at nerodis doma :grinning: Stejne je to parada, takhle rychle, ale ta jizda z LBC, to musela bejt agonie :stuck_out_tongue_closed_eyes: Predstava, ze frcim z LBC ve stavu, v jakem jsem byla pred porodem, to si snad radsi budu hekat par hodin v porodnici,vzdyt mne je v tech zatackach blbe i normalne :grinning: I ja uz mela v aute bolesti, ze me sraly ty semafory na Palackyho (mam to autem do porodky asi 5 min), ale to nebylo nic proti tem predporodnim! Je pravda, ze jsem nejela zrovna v rolce-roysu :grinning: tak to dost drncalo...
3. říj 2010 ve 22:46  • Odpověz
Já jsem přebalovací podložku nikdy u doktora neměla :slight_smile:) Já ji svlíkala až v ordinaci a tam jí dávám na plínu. Mě ta podložka nějak nenapadla :grinning:
A jakou máš že není jednorázová?
No a mě příjde že některé matky čuměj divně na cokoliv :slight_smile:
Mě ta cesta autem zase tak mega hrozná nepřišla. jakože jo, bylo to šílené, ale ty bolesti bych měla stejné i v jablonci a takhle ten čas aspon malinko utíkal :wink:
Ale příště jedeme hned, to jo :slight_smile:
Semafory jsme myslím žádné neměli, kdyby jo a jeli jsme přes den, tak jsme to nestihli.
Jen tedfa já ještě řešila jeslti jsem nezapoměla průkazku a zvažovali jsme, že zastavíme a mrkneme do tašky, případně se vrátíme....ale naštestí jsme si nakonec řekli nene, nezastavujeme jedeme a kašlem na průkazku. Je fakt že zle mi bylo hodně. No a průkazka byla v tašce :slight_smile:
4. říj 2010 v 08:18  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: tak se taky přidám k debatě....já látkovky dávám davídkovi pokaždé když chodíme k doktorce, doktorka na ní vždycky hezky kouká a minule hned říkala jakou má krásnou plínu a prohlížela si jí a strašně se jí to líbilo :slight_smile:))

Darčko jdeš teda zítra na tu prezentačku do Jablíčka? mě teď přišel email, že tam bude mít i všecky ty Merino věci co má a že bude možnost to vyzkoušet, tak asi taky půjdu, protože budu ráda že to budu moct vyzkoušet kvůli velikosti :slight_smile:
4. říj 2010 v 09:50  • Odpověz
@semy.cz Zrovna jsem jdu, abych ti napsala, že se zítra chystám do Jablíčka :grinning: Zrovna tu kuklu chci, tak to je fajn, že to budu moct zkusit. Je to od 9.30, že?
@alienka24 Nepřidáš se teda? A co veletrh?
4. říj 2010 v 10:47  • Odpověz
ahoj ardi, tak super, jj je to od 9,30 :slight_smile: tak se tam sejdeme :slight_smile:
asi se tam dá normálně s kočárkem viď? no snad jo....budeš pak spěchat?..nechtělo by se ti potom na prochajdu?
4. říj 2010 v 10:54  • Odpověz
@semy.cz Jj, s kočárkem se tam dá, mají tam na ně místnost a je tam výtah. My máme od 14.45 plavčo, tak klidně už můžem zůstat v Jbc a dát třeba prochajdu a oběd, můžem se část doby procházet i sami..
4. říj 2010 v 11:07  • Odpověz
tak super, tak se tam sejdeme a nějak se domluvíme...nám dlouhá procházka neva, aspoň se Dáda pořádně vyspinká :slight_smile:
tak se těšíme :slight_smile:
teď půjdeme do města konečně vyřídit nový pas......tak doufám že bude chrnět :slight_smile:
4. říj 2010 v 11:11  • Odpověz
@scai Aha, to my svlikame vzdycky uz v cekarne, at to odsejpa, to samy na kyclich, v nemocnici atd. Treba na kyclich by asi hodne blbe koukali, kdybych svlikala az vevnitr. Ale jasne ze staci obyc. plina, ale tohle je vyssi level :grinning: http://haipa-daipa.com/product/dck/ Mam tu modrou. Kamoska ma cervenou s bilou, to tam ted nemaj a ta s oranz. se mi tak nelibi, takze asi odolam a vystacim se jednou.... Je to moc prijemnej material, neprotece to a ja to pouzivam jako deku, kdyz neni moc zima, u vody na tom lezel, prebalujem na tom atd. Ty jednorazovky, to je strasnej odpad :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak jsme byli v nemocnici s latkovkou a bez komentare, nikdo nedrzkoval :wink: Stav je stejny, no hlavne ze ne horsi, nejdriv ze nas posle do LBC na izotopy, ale pak ze zatim ne, at si to rozhodne docent. Hlavne ze ta ledvina neni nejak horsi, tak snad funguje celkem normalne. Uvidime v listopadu. Musime jednou za mesic kontr. moc, tak jsem jeste letela na detske vyfasovat zkumavky. Pokud by mel potize, tak zkontr. hned. Opet byl hodnej a zmakl to levou zadni, i kdyz jsme tam byli pul hodiny, ono nez se vsechny ty jeho zalezitosti zkouknou, tak si tam polezi...
4. říj 2010 v 11:52  • Odpověz
@jasekd Ahoj jen reaguju na tu dečku na přebalováni to je nějaka asi silnější ne??nevim proč na tebe maminy tedy koukaji ale mě přijde lepší jak jednorázová plena nebo plína neleží prcek na studenem apod moc pěkna
4. říj 2010 ve 12:04  • Odpověz
@medvide1 Jo, je to silnejsi nez obyc. plina a hlavne to neprotece :wink: Mam to v cekarne na prebalovaku a dovnitr uz taky chodime s klasickou plinou. Jinak to prave pouzivam do kocarku jako deku, ted uz je to teda slabe, na ted mam fleecovou silnou od Emitexu. Musim se dokopat koupit nejakej fusak. Jakej mate? No ty jiny lidi dost koukaj, kdyz vybalis latkovy pliny :sweat_smile: Ale ja bych treba taky koukala, protoze bych okukovala a sbirala inspiraci :wink: Ale jeste jsem nikoho s latkovkama u Dr. nevidela, my taky doted chodili v papiru, prece jen ta manipulace je jednodussi.
4. říj 2010 ve 12:28  • Odpověz
@jasekd jasně mě se libi že je teplejší a když třeba prcka rozbališ a jestě chvilu čekaš tak mu neni zima jinak mi mame fusak od emitexu zkusim najit odkaz
4. říj 2010 ve 12:44  • Odpověz
Tak mame tento ale neni tam ten sněhulák http://www.a-zbaby.cz/good.php?goodId=1293
4. říj 2010 ve 12:47  • Odpověz
@medvide1 To mi prave taky vyhovuje, sice to nebylo uplne levne, ale je to hezke, udelala jsem si radost a vyuzivame to na max. Dik za ten odkaz, pujdu asi taky do Emitexu. Asi do cernyho, kdyz mam ten cernobilej kocar, ale ten vas je hezkej, v podobny barve mam tu Manducu, a vetsina holek tady myslim taky :slight_smile:
4. říj 2010 ve 12:53  • Odpověz
My máme ten samý, jen jinou barvu, ale blbý je, že zkrácená verzi je Ší¨movi krátká a v tý prodloužený to nenarvu na ležáka do kočáru. Takže na zimu teď bude mít fusak s beránkem po Honzovi, ten je krásně teplej a velikost akorát
Ty přebalovací podložky taky musim koupit.. Jsem zvědavá, kdy přijde rodičák, mateřskou už jsem touhle dobou mívala
4. říj 2010 ve 12:53  • Odpověz
@ardila rodičák mě chodi kolem 15 teho
4. říj 2010 ve 12:55  • Odpověz
ahoj holky, od včera nám nešešl net tak jsem nemohla napsat co jsme přijeli
no jinak veletrh byl fajn, spíš se nám víc líbila modelářská část :wink: no bylo tam strašně lidí a hnusnej vzduch a já zrovna na tohle moc nejsem takže jsme jen na začátku u stánku brána k dětem koupili elastickej šátek a tím to haslo :wink:
zítra na tu přednášku jdu taky, mělo by to být od desítit a dokonce se tam sejdu se spolužačkou ze školy :slight_smile:

no a jinak je to hoddně špatný s bráchou takže nemám zrovna nejlepší náladu, snažím se na to nemyslet a netrápit se tím, no ale bojím se toho co nás čeká :unamused:
4. říj 2010 v 15:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.