• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky-Jablonec nad Nisou

(Zamčená)
31. března 2011 
@semy krasny fotky, Davidek se na nich krasne smeje...a ta deka je moc pekna:slight_smile:
2. lis 2010 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky kde jste kdo??Malej mi zatim jestě spi tak sem vyžehlila zalila stomečky co jsme nasazeli a ted se pujdu asi valet :slight_smile:
2. lis 2010 ve 14:36  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
mě Davídek taqky teď usnul...koukal na pohádku a usnul u toho :grinning: teda ne že bych ho dávala k televizi, ale je v lehátku a měla jsem ho tak natočenýho aby viděl na mě ale viděl i na televizi .....ale tááák krásně ho to uklidnilo a uspalo :grinning:
za chvíli jdeme ven...vyzvednout si tátu z práce a pak na hřbitov.....
Tomáš má dneska narozeniny, tak jestli dáda usne večer nějak normálně tak by jsme si udělli asi hezký večer :slight_smile:
a v sobotu máme vítání občánků :slight_smile: tak pak půjdeme na oběd a oslavíme to všecko najednou :slight_smile:
2. lis 2010 ve 14:50  • Odpověz
@semy.cz jee tak to ho vyčerpala ale telka chudak malej :slight_smile: tak tatkovi vše nej k narozeninam :slight_smile: a hezky to oslavte...jeee vítaní toho mi se asi nedočkáme to budete mit hezkou vzpomínku Davidek je jestě malinkatej v tomto věku to je jestě hezke :slight_smile: tak si to pěkně užijte :slight_smile:
2. lis 2010 ve 14:52  • Odpověz
vy jste ještě neměli jooo? a kde vy to máte mít vlastně? ono je problém co takhle v těch vesnických...vím že brácha co bydlej u sychrova tak Tomíka vítali když mu půl roku....tak jsem ráda že jdeme teď..přesně jak říkáš když je malý tak je to hezčí..jsem zrovna včera vytáhla fotky z mého vítání, byli mě 3 měs.
2. lis 2010 ve 14:55  • Odpověz
@semy.cz ne neměli a nejspiš mit nebudem :frowning2: mělo to být ted někd yna podzim ale je ticho po pěšině a jsem tak naštvana na obec že snad kdyby přišla pozvánka tak ani nepujdem :frowning2: mrzí mě to takhle v 9 ti měsicich a některe dětska co tu jsou jsou i starší je to naprd :( mě se libi když maji jestě na obci nebo uradě kde se to děla když tam maji kolebku a položit je do ni apod no tady ani kolebka neni ale to by nevadilo ale prostě už se mi na to zda velký i když neteř byla skoro ve dvou letech v Praze bydlí v Chotouni take takova zapdla vesnička u PRahy :grinning:
2. lis 2010 ve 14:58  • Odpověz
no to je naprd teda..se i ani nedivým že jsi na ně naštvaná....
no na tom Sychrově (měli to přímo na zámku) měli taky kolíbku..měli moc pěkný fotky :slight_smile:
tady c jsem koukala fotěj jen normálně v tom sále asi.....ale aspoň něco :slight_smile:
2. lis 2010 v 15:03  • Odpověz
Ahoj holky, koukam, ze resite vitani obcanku. Podle me vitat dvoulete dite uz trochu ztraci smysl :grinning: My byli tady v JBC, Martinovi nebyly ani 3 mesice. Ale uprimne, sla jsem tam jen kvuli tomu, aby se jednou, kdyz se bude hrabat ve fotkach, neptal, proc tam nebyl, kdyby treba nasel ty moje. Bylo ta strasny vedro, museli jsme se krenit do fotaku a pak dostali gerberu a nejaky pleteny boticky, deti vyrizeny, krome naseho,protoze ja mu dala jen bodycko a latkovku a fusky :grinning: Sice zadnej slavnostni ohoz, ale nechcipal chudacek vedrem jako ostatni.
@medvide1 Pokud tomit nebudete, nemusi te to az tak mrzet, s holkou pujde jen proto, ze byl i Martin, zase aby ji to jednou nebylo lito. Uz ted se tesim, jak se tam budem i s Martinkem stelovat. A kolibka v JBC taky neni, fotili jsme se na nejakym gauci.
2. lis 2010 v 15:06  • Odpověz
@semy.cz tak alespon ale pujdete rozumně ne jak u nas :frowning2:
@jasekd ahojik no jo ale take ste byli rozumně kašlu na to uvidime zda to vubec bude ale je to pak docelasměšne :slight_smile:jak ti je??kkoukam 18tt to to letí
2. lis 2010 v 15:09  • Odpověz
@medvide1 Asi mate na Smrzovce malo deti, Dari asi taky jeste nebyla, ne? Muzou ho privitat pri predavani maturitniho vysvedceni napriklad :grinning: Ale to taky nedelaji, kdyz na Smrz. neni stredni skola. Tuhle proceduru my napriklad taky nemeli, nam dali vysvedceni ve skole a o nic jsme neprisli, a ted se predava na radnici. Ale segre se to treba libilo. To samy ty obcanci, mne to prislo zbytecny, nekomu se to libi... Naopak treba svatbu jsem si uzila a tam se mi ten obrad libil ( na Valdstejne, ne na radnici), ale tohle mi prislo trochu zbytecny, ale je dobre, ze to mesto dela, nikdo tam jit nemusi. Jinak furt nic moc u me, ale holka je OK. Pohyby zatim necejtim a nijak mi to nechybi, jeste si uziju, Martin byl dlouho pricne a jak se protahoval, fest to bolelo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a az budou pohyby, teprve mi dojde, ze uz jde do tuhyho... Jinak se M. otocil na zada parkrat, ale uz na to zas prdi, a rostou mu dva zuby (dolni 1ky, klasika), snasi to dobre, zatim je furt stejne hodnej.
2. lis 2010 v 15:16  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že řešíte vítání. Davídka vítali skoro na půl roce a bylo to fajn. Nějak vás nestíhám, celý den Davídka sundávám z gauče, ze stolu atp. , snažím se ho sice naučit, aby si i sám slezl, když už se postavil, ale nějak mu to zatím nejde :wink:
2. lis 2010 v 15:21  • Odpověz
jasek tak říkáš že tam je vedro jo? tak s tím budu počítat a dám mu naspod něco hezkého abych ho mohla kdyžtak svlíknout...díky :slight_smile:
2. lis 2010 v 15:22  • Odpověz
@jasekd Ja sem z Albrechtic Dari je ze Smržky a ti už byli :frowning2: a u nas je ted nově co jsem porodila ja tak vzapětí nebo předemnou prostě celkově je tu asi 5-6 dětí tak to si myslim proč neudělat vitaní pro 5 dětí??To neni malo bych řekla.Teda tak to jste šikulky otočil se nazada??ze zad na břicho už se točí??jinak zoubky zavidim mi jsme stale bezzubí a to jsem o dost starší snad mu nějake narostou :slight_smile:
2. lis 2010 v 15:22  • Odpověz
ahoj jani :slight_smile: si teda užiješ co :slight_smile:) ale je to stejně šikula :slight_smile:
2. lis 2010 v 15:31  • Odpověz
@semy.cz no my tam byli v cervnu a vedro bylo i venku. ale byla jsem i v rijnu pred lety na svatbe, pocasi hruza, ale vevnitr podle me zima nebyla. ale nevim, zas at ti nezmrzne :grinning: pamatuju si, ze se tam nedalo dejchat, a to jsem jeste ani nebyla tehotna...
@janula28 no to uz by byl vubec genialni, neblazni :grinning:
@medvide1 Zuby prijdou neboj, sestrenice holka je mela az na 11 mesicich, a to holky bejvaj rychlejsi. Aspon bude mit mensi riziko, ze se zkazej. Mne je to celkem jedno,ze uz je ma, kdybych kojila, tak cim dyl tim lip. Aspon nejaka vyhoda nekojeni, ze nebudem pokousany. Ale je to roztomily, zas takova vetsi udalost a zmena. Zatim mu koukaj hranky. Jinak 5 deti je dost, nevim teda , kolik maj Albrechtice obyvatel, ale netusim, jakej baby boom jeste cekaj. Treba ti pak privitaj obe deti najednou... Ze zad na bricho uz se toci tak 2-3 mesice, ja si to nejak nepisu. Ale furt jen na jednu stranu a na ty zada z briska to udelal parkrat, ale zatim to moc nevyuziva, pripada mi, ze se trochu boji. Udelal to tak pred tydnem a ted uz delsi dobu nic.
2. lis 2010 v 15:43  • Odpověz
@jasekd aha tak to promin nějak sem to nepochopila ja co jsem slyšela od holek z jine diskuze co chodili třeba s dětma na Rhb tak z břicha na zada to neni tak duležite nemusi se tak točit duležite prý je ze zad na břicho
2. lis 2010 v 15:52  • Odpověz
@medvide1 Proc promin, prece si nemuzes pamatovat, ze tu nekdo pred davnymi casy napsal, ze se mu dite toci :wink: A proc je to dulezitejsi? Jsem teda rada, ze nejak nezaostavame, z Janinejch fotek a videi tady by mel clovek pomalu mindrak. Ale mame min starosti, kdyz zatim dite udrzim v ramci deky cca na 2 metrech ctverecnych.
2. lis 2010 v 15:57  • Odpověz
@jasekd nevim proč je to duležitějsí ale prý se nemusi tolik točit z břicha duležite když se dostane ze zad na břicho aby se pak uměl posadit :wink:
no z Jany Davidka mam mindrák i ja pže Honzula se jen snaží dostat tak na kolínka a couva dozadu a toči se tot vše ale co každe ma svoje tempo a stejna kto začnou dělat všechny děti
2. lis 2010 v 16:00  • Odpověz
Ahoj, tak už mi je líp, jen zase Šimon má trochu plnej noc, tak snad z toho nebude rýma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsem objednala golfky, tak dlouho jsem vybírala, až jsem měla 3 favority.. a nakonec jsem vzala uplně jiné :grinning: Tyhle... je to vítez dtestu, i tuhle barvu http://kocarky.heureka.cz/chicco-multiway/galerie/?obrazek=c630285869dd6f0a5b84a3902c4ed59a
Na Smržovce je vítání každou chvíli, i pro 4 děti dělají. Přece jenom je to město, že :slight_smile:
@jasekd Myslím, že to otáčení na bříško je důležitější, protože se posilují určitý svaly, který musej být posílený, aby pak mohli lézt, sedat si a tak. Š. taky nic moc nedělá, jen se otáčí na bříško, na záda, kolem osy, jednou zacouval, občas se snaží na kolena, ale nejde mu to a jinak sebou pořád na místě mrská :grinning:
Přidávám pár fotek
2. lis 2010 v 19:31  • Odpověz
Ahoj holky!
Budu vás muset dočíst, ale nějak nestíhám. Ve středu jsme jeli na Moravu pomáhat rodičům se stěhováním. A včera doma nestíhačka, hudebka, plavčo, pak jsem vařila a to moc nešlo, protože malá má teď období, že nemůžu odejít z místnosti, jinak hned řve. Takže jsem byla lehce ve stresu, a večer pak byla u nás 3 hodiny účetní
A je to na prd, já jsem dostala v práci výpověd a teda vypadá to, že řpíští mateřskou bych nbedostala žádnou a rovnou 4 letý rodičák, což fakt nechci. Tak snad to nějak vyřešíme
No a dnes mi nebylo nějak dobře, musela jsem do města, pak nestíhala zase s eani najíst, protože princezna mě nespustí z očí
Ted se půjdu vyvalit před růžovku a pak nebo zítra vás snad dočtu
2. lis 2010 v 19:58  • Odpověz
@scai Jak to mas s tou vypovedi, to jde, dostat vypoved na MD? To je teda pekne blba situace.
@ardila golfky ja kupovat nebudu, mame po manzelovym brachovi asi 17 let stary PegPerego, musej stacit. Stejne budem jezdit se sourozenakem a jen s Martinkem se asi malokdy nekam dostanu, zalezi, jak to bude u holky s kojenim atd. Vypada dobre ten vas kocarek. A co ta Teutonka, jezdis sni? Ja teda bez kocaru ani ranu, Manduca je u nas spis na nejaky rychly prebehnuti, nouzovka kdyz specham a jednou jsem s ni sla do mesta na kycle a nic moc pro me. Nechapu, jak s tim jsi schopna odchodit tury, na to ja ted nemam :sweat_smile:
2. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz
@jasekd Jé holka? Už to víte? Tak to je super :slight_smile: No s teutonkou jezdim, ale ne moc, párkrát do týdne kočár vytáhnu, aby se neřeklo :sweat_smile: Hlavně, když jedu na nákup nebo někam do města, ale to beru spíš jen podvozek a na to hodím sedačku. A právě na to bych chtěla ty golfky, už jsem přemýšlela, jestli po zimě kočár neprodám, ale rozhodla jsem se, že ne.. ale jenom proto, abych mohla chodit na brusle, golfáče nemaj brzdu :grinning: Ono na těch zádech je to nošení fakt lepší, Š. bude mít už asi kolem 9 kg a na zádech se to dá v klidu, skoro mi nepřijde, že něco nesu, vepředu ho nosim už minimálně, jen když potřebuju někam rychle zaběhnout. Ale v zimě ten kočár asi využijem víc.
2. lis 2010 ve 21:42  • Odpověz
@jasekd ono to asi správně nejde, dostat výpověd na mateřské. jenže můj zaměstnavatel ukončil činnost (tchýně), takže jsem jí fakt dostat musela :frowning2: je to na prd. a hlavně nespravedlivý, takhle kdybych jí nedostala, tak bych stejně pracovat nešla a snad plynule dalším mimísem navázala. V mém případě, i když navážu, na mateřskou enbudu mít nárok vůbec. Štve mě to...člověk předtím tolik let maká a najednou jsem socka jak ty cigoši :unamused: :angry:
2. lis 2010 ve 22:04  • Odpověz
@ardila
@jasekd a to nosítko, já bych s tím taky na dýl nějak neuměla jít. Používám furt kočár. manducu na krátký výlet nebo pak když jdeme i smanžou na víkendový výlet a nese on. Mě z toho hodně bolí bedra. Ale tak asi na těch zádech to pak bude lepší. Jenže já sebou vždycky tahám krámů a tak když jí takhle ponesu sama, tak kam to dám?
(bunda, náhradní oblečení, pleny, mlíko...)
Jak to Dari děláš?
2. lis 2010 ve 22:05  • Odpověz
@ardila Jj, holcicka, manzel je stastnej :slight_smile: Jinak ja bruslila bez brzdy s klasickou 4 kolkou a dobry, ale nesjizdim kopce :wink: Brzdu budu mit na tom sourozenaku, je to 3kola s otocnym, coz mi nevyhovuje, ale brzda na tom je a to je dulezite, bude to strasna tiha a z kopce by mi decka ujely. Golfky podle me na brusleni nejsou vhodne moc, dobre, ze sis kocar nechala. Stejne ho urcite prodas se ztratou a tak si ho jeste trochu uzij.
@scai Ona byla majitelkou te lekarny? Tak to je v pr.... No ted zalezi, kdy jste chteli druhe, jestli brzo, je to blby. Ty mas RD na dva? Bud druhe dite hned a RD ukoncit driv, protoze to je fakt prd a ne prachy. Jenze jak s hlidanim, ze, co prijmy po tu dobu, kdy doma budes... No a nebo nastoupit na chvili a uz se snazit o druhe. Ani jedno neni uplne super, fakt bba situace a hlavne asi neresitelna. Opravdu ti ta ucetni rekla, ze budes mit RD na 4? I kdyz jsi predtim pracovala dost dlouho? Ja se v tomhle nevyznam.
S tim nosenim, nekomu to vyhovuje, v nasi jine diskusi je taky holka, co takhle vsude jezdi se satkem a batohem, ja bych se znicila. Ona ale dosud plne koji a to mas hned o par veci min. Mne kocar prave vyhovuje jako uloznej prostor, ze nemam zadnej batoh. A ona ma satek, ten aspon nema popruhy, protoze s Manducou a batohem, to je samej popruh, to bych fakt nedavala, ja mam kdyztak tasku od Manducy pres rameno, ale je to fakt jen na kratke trate, navic me tlaci na pupek. Ted s nim jeste sebehnu rano s kontrolni moci, tam musim byt do 7,30 a nestiham s kocarem se vyprdelit z panelaku, ale pak ji asi odlozim nebo manzel... Na zada si zatim netroufam, prece jen chci jeste kontrolovat hlavicku a tak, a taky nechci mit zada poblity :grinning:
3. lis 2010 v 10:19  • Odpověz
@jasekd jojo řekla, ona to fakt zjistovala pořádně, bude to tak. Prý se musí odpracovat 270 dní v posledních 2 letech. a když třeba jsem na mateřské, rodičáku, ale pracovní poměr trvá )ne jak u mě), tak se to taky do té doby počítá, takže pohoda, nikdo s tím problém nemá. jen ti co dostanou výpověd :frowning2:
Ale tak ona říkala, že zkusí něco vymyslet a teda že by chtělo aby mě někdo zaměstanl, ale kdo že? na prd, já s malou jít dělat nemůžu a pokud bych šla třeba na víkend do nějaké řetězcové lékárny,tak to určitě řeší dohodou o provedení práce a né trvalým poměrem :angry:

No a ona měla lékárnu a skončila. Teď má tu menší, druhou manžel. Ale ten mě zaměstanat nemůže (ze zákona)
3. lis 2010 v 11:25  • Odpověz
@scai Jako tvuj manzel? A to nejde? Ty retezce to urcite budou delat tak, aby to bylo pro ne co nejvyhodnejsi a pro zamestnance co nejmene. To jsou ty Dr maxy v Kaufu atak, ze. No pro nas zakazniky je to super, kdyz treba vecer potrebuju Nutrilon a driv jsem se nedostala, ale delat bych tam teda nechtela.
3. lis 2010 v 11:49  • Odpověz
ahoj holky, tak nám vložkujou komín, to vám je bordel tady v baráku, bleee

a včera večer si Julie dala konečně říct a spustila se s kocourem :sweat_smile: :wink:
3. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz
@jasekd nene nejde, nemůžu být zaměstnanec manžela. Můžu být jako spolupodílník, ale to bych si muslea jet na živnostňák, platit sociální, zdravotní...a to by se prý nevyplatilo.
3. lis 2010 v 18:33  • Odpověz
Ahoj holky vy se tu nějak vyznáte v živnostákách apod??Jak to je když jsem na rodičáku a chtěla bych živnosták??Neseberou mi rodičák??Diky za odpovědi a jak e jinak mate?
3. lis 2010 ve 20:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.