• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky maminky z Brna a okolí

(Zamčená)
11. dubna 2011 
Ahoj všem, ráda bych tímto založila diskuzi pro maminky jednoho či více dítek, které se snaží o dalšího potomka :slight_smile: Z Brna a okolí proto, abychom se případně mohly vídat i jinak než virtuálně :grinning:
Asi bych měla napsat něco o sobě, takže je mi 27 let, jsem z Brna a mám syna 19m, ráda bych děti tři, ale zatím budu spokojená, když se nám zadaří aspoň to druhé..už se nějakou dobu snažíme, ale zatím nic..
Přidá se někdo? :slight_smile:
10. dub 2011 v 16:56  • Odpověz

@vevercaci Ahoj, tak my jsme se taky začali snažit teď o druhé dítko. Bydlím 40 km od Brna a mám syna 26. měsíců starého. A jak dlouho jste se snažili o prvního prcka??
10. dub 2011 v 17:54  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile: no o prvního dva roky, tak upřímně doufám, že to tentokrát bude dřív..my se snažíme 10měsíců, ale vzhledem k tomu, že ještě kojím, tak nevim nevim jak to bude :confounded: zatím ale nějak nemám to srdce odstavit :grinning: Já původně chtěla rozdíl mezi dětmi dva roky, ale s odstupem času jsem celkem ráda, že to bude o něco víc..nicméně doufám, že ne, dýl než tři :fearful:
A jak rychle to šlo Vám?
10. dub 2011 v 18:08  • Odpověz
autor
@usounek25 viz moje reakce nahoře, jinak bys asi nevěděla, že ti píšu :wink:
10. dub 2011 v 18:09  • Odpověz
@vevercaci a není problém třeba v tom kojení? Hodně jsem četla, že když žena kojí, tak některé mají problém otěhotnět, ale nevím jak to máš ty? Já doufám, že se nám zadaří brzy. My jsme o jedno mimi přišli, pak jsme museli mít půl roku pauzu a potom se nám zadařilo během dvou měsíců. No ale mám strach, že první šlo rychle a teď to tak rychle nepůjde. Uvidíme, necháme to osudu :slight_smile: . A co by jsi ráda - holčičku? Já bych si přála mít doma páreček, už jen z toho důvodu, že holky jsou prostě jinačí než kluci a taky ty růžový věcičky :sweat_smile: atd., ale samozřejmě hlavně aby to mimi bylo zdravé.
Jinak já bydlím na vesnici a teď co je Adam už větší, tak poznávám ten rozdíl mezi městem a vesnicí. Ta naše je totiž taková ta klasická díra - jeden obchod a jinak nic. Sice je tu opravdu nádherná příroda a když byl prcek ještě v kočáru, tak to bylo super, dlouhý procházky apod., ale teď? Občas jedeme do dětskýho centra do Ivančic, ale tam jsou spíš kroužky pro maminy a děti, taky jsme se na jeden přihlásili, ale Adama to moc nebavilo, chtěl si spíš jen hrát v herně do které bohužel jen tak děti moc nechodí, spíše na ty kroužky. Občas jedeme po kamoškách na návštěvu nebo do Brna na nákupy a jinak se nudíme doma. Chodíme na procházky, na písek atd., ale bohužel tu nemáme žádné stejně staré nebo v podobném věku kámoše. Tak už se těším až půjde prcek do školky, on teda není nějak extra družnej, vždycky se musí nějakou chvíli rozkoukat, ale bude to pro něj změna a taky kdyby přišel nějaký ten sourozenec.
10. dub 2011 v 18:23  • Odpověz
autor
No já nevím, začátkem května jsem objednaná na gyndu, tak se tam zkusim poradit, jestli to není problém, že by byl ten prolaktin tak vysoký, že by to nešlo..kdyby byl problém v tom, tak bych fakt už odstavila, on už toho Honzík stejně moc nevypije, spíš to má jako dudel někdy :unamused:
Nesmíš na to tak myslet, myslím, že smůlu už jste si vybrali, tak to určitě klapne brzo :wink:
Já bych nejradši zase kluka a holku až pak :grinning: mě by teda ani nevadili tři kluci, už vím co a jak a tak..ale je jasný, že budu vděčná za zdravý dítko!
KOukala jsem, že bydlíš kousek od tchánovců a švagrové, ti jsou z Dukovan, to je k Vám celkem blízko:slight_smile:..vim, že švagrovka je nešťastná, že tam chcípl pes:( ale zase měla místo ve školce, v Dukovanech byli prej rádi za každý dítko..to je tady problém, já už jsem smířená se soukromou školkou, protože dřív jak předškoláka mi ho nevezmou :frowning2: JInak já jsem sice teda vlastně z velkoměsta, ale moc se neumím seznamovat, takže my nemáme taktéž nikoho, s kým bysme vyrazili třeba na ten písek a tak..a Honza má děti rád, takže aspoň občas zajdu do MC, tam si trochu pohraje..ale je to jak říkáš, děti víc chodí na ty kroužky než jen tak do herny..
10. dub 2011 ve 22:04  • Odpověz
autor
@usounek25 já jsem zase neodpověděla přímo na tvůj vzkaz, se fakt ze sebe picnu :unamused:
11. dub 2011 ve 12:47  • Odpověz
@vevercaci ano, od nás do Dukovan je to kousek, to už je trošku větší městečko a jestli v Dukovanech chcípl pes, tak u nás chcípli aspoň tři :grinning: . Tak to jsem zvědavá co ti na gyndě řekne, možná budeš muset opravdu odstavit, někdo otěhotnění ikdyž kojí a jiný má problémy. Hlavně aby vše dobře dopadlo a brzy bylo mimi v bříšku :wink: . Taky jsem celkem zvědavá, jaké bude druhé těhotenství atd. Já je měla v podstatě bez problémů až na špatné výsledky triple testů, kvůli kterým jsme museli na ultrazvuk do Prenatalu v Brně, který naštěstí dopadl výborně a navíc jsme narazili na skvělou paní dr., která si mě pamatovala z toho prvního nevydařeného těhu a ta byla tak hodná, že nás dokonce kvůli tomu i pro jistotu objednala na ještě jeden kontrolní ultrazvuk, aby jsme měli opravdu jistotu, že je vše o.k. Ale jinak bylo těhu v pohodě, žádný zvracení, otíkání nohou a to nejsem žádný drobek apod. A porod jsem měla taky super, kéž by ten druhý byl taky takový, ikdyž samozřejmě přímo v akci mě to tak skvělý nepřipadalo :slight_smile: . A co tvůj Honzík? Náš Adam je strašně zažranej do všeho co má kola a jede, takže máme doma hromadu aut, mašinek atd. Teď jsme nedávno byli na výletě vlakem, aby se projel, tak z toho byl unešenej. Jinak má už nějakou dobu to vztekací období, teď poslední dobou se to celkem uklidnilo - má asi tak 1 záchvat týdně :sweat_smile: , ale někdy má teda šílený dny, že je protivnej snad kvůli všemu - jestli se špatně vyspí nebo co a jindy je zase jak andílek. Jen mě štve, že tu nemáme více těch kamarádů, zatím s dětma nemá problém, těch malých si moc nevšímá a hraje si spíše s těmi staršími. Snad se to teď s příchodem toho lepšího počasí zlepší a děti začnou víc chodit na písek atd., ikdyž u nás na dědině jich opravdu moc v jeho věku není. K té školce - my se chystáme na zápis příští rok, tak jsem zvědavá, jestli ho vezmou nebo ne. Někde jsem četla, že letos uzákonily, že už se nebere v potaz jestli je matka na RD nebo zaměstnaná apod., tak jak vloni, ale že už se jen přihlíží na věk dítěte a že berou ty starší. U nás je školka ve vedlejší vesnici a je tam taky nával, jezdí tam i některé děti z Ivančic, tak uvidíme, snad se dostane.
11. dub 2011 ve 20:42  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.