• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky Mělník ,Kralupy a okolí

(Zamčená)
28. března 2011 
Jo, dneska mi přijde vyúčtování od pojišťovny, kolik zatím stála stát léčba mé neplodnosti, jsem fakt zvědavá :grinning: já si vlastně platím akorát Mojžíšovou...
5. bře 2008 ve 14:59  • Odpověz
Akorát jsem nějak nepochopila, když mi doktorka říkala, že při mužské příčině neplodnosti budeme platit při IVF 20 tis. Kč :confounded:
5. bře 2008 v 15:09  • Odpověz
Blbost! My neměli příčinu žádnou a takových holek je tu docela dost a nevím o tom, že by kdokoli doplácel víc než když je problém u ženy. Problém je, že ten doplatek mají všichni, zadarmo to není nikde, ale výše doplatku (tak průměrně 10-20 000) se neodvíjí od toho, jestli je problém u chlapa nebo ženský, ale od toho, jaký kdo bere léky, jaký dávky jich potřebuje (pojišťovna hradí jen základ a to v minimálním množství), popř. jestli chce nějaký nadstandart (ICSI, AH, KET) - který je bohužel pro někoho nezbytný :unamused: Popř. pokud už chlap nemá vážně žádný spermie, tak MESA/TESE, to se teda hradí plně, ale to se vás stopro netýká (stejně jako ICSI), pokud máte spermio ještě přijatelný pro IUI :wink:
5. bře 2008 v 15:38  • Odpověz
Ahoj radulko,
my jsme měli první IUI+ICSI , já jsem v pořádku ale manža má hodně špatný spermíky, a dopláceli jsme 20700Kč , ted jdu na KET a budem platit 5500kč , takže ono se to nezdá ale leze to do peněz u nás hodně .
Ale u IUI+ICSI jsme měli nadstandart léky, píchala jsem si je doma sama , nechtěl jasem jezdit každý den , na injekci a na těch lécích jsme dopláceli asi skoro 7000Kč .
No a u toho ketu ted jsem čekala že nebudu platit nic , a doktor mi řekl že toto pojištovna nehradí a že to budem muset hradit sami a to stojí 5500kč takže další raketa no je to síla ale když chceš mimi ak hold musíš platit protože to naše zdravotnictví je na dvě věci a nechápu proč si platim zdravotní když stejnak platíme za vše :angry:
5. bře 2008 v 15:50  • Odpověz
IUI + ICSI? :confused:
5. bře 2008 v 15:58  • Odpověz
Mareka, neplatíme za vše. Doplácíme na vše... Já zítra poreferuju, kolik stát stálo léčení mé neplodnosti za minulý rok, ale jsem pevně přesvědčená, že to bylo víc, než jsem do něj vrazila, a to to pojištění neplatím nikterak malý... Ber to tak, že jestli normální IVF stojí kolem 60 000 (i víc) a ty z toho platíš 20 000, stát do tebe pořád 40 000 nacpe :unamused: A že neplatí nadstandard? To je přece naprosto normální, že když chci něco víc, musím si připlatit, otázkou ovšem je, jak je to "něco víc" definovaný, dle mýho je třeba KET standard, pojišťovna to tak nevidí... Ber to tak, že kdyby mělo být z pojištění hrazené plně opravdu všechno, platila bys měsíčně na pojištění o pár tisíc víc :unamused:
5. bře 2008 v 16:02  • Odpověz
Já jsem tu doktorku nepochopila poměrně celkově, ale to je jiná :sweat_smile: Každopádně je mi jasné, že prostě něco doplácet budeme, ale překvapilo mě to rozdělení mužská a ženská příčina neplodnosti :wink: Sice mimi chci, ale než si budu moci dovolit IVF, tak budu muset pořádně šetřit :confounded:
5. bře 2008 v 16:08  • Odpověz
Jsem přesvědčená, že na příčině u to nezáleží, konkrétně my bychom u idiopatické neplodnosti asi museli doplácet nejvíc, když jsme vlastně oficiálně zcela zdraví :grinning:
Ale fakt je, že v některých CARech si účtují ledasco, tuhle někdo psal, že doplácel i za IUI (nikoli za léky, ale za ten zákrok) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2008 v 16:11  • Odpověz
Ahojík holky,
Radulko klídek jsem na icq když budeš chtít pokecat.
ALe v kostce mají holky pravdu obě,Len má pravdu že jeden spermiogram není přesný další může mít uplně jiné hodnoty,samo že hraje stres a plno dalších věcí,takže manžílka nadopuj ho vitamínka a určitě se to zlepší,pokud né tak je tady ivf ale klid na to je čas až tohle budete řešit.
těch 20000 myslí určitě isci to je když je hodně špatnej spermiogram ale to ted neřeš.
5. bře 2008 v 16:14  • Odpověz
autor
ahojky holky vy tedy písáte jak o život :slight_smile: ...sem přišla z práce,tak jsem dočítala... já nic nového nemám...mě to teprve čeká,ale informace zbírám a pořát :slight_smile:

Já čekám mrchu, tak jsem zvědavá kdy se dostaví...protože moji válečníci (vaječníky) si dělají prostě co chtějí :unamused: a brala jsem duphaston rok a čtvrt a docela se mrcha dostávala v celku jak by měla ... když jsem byla na laparku,tak mi doktor to vysvětlil tak,že se jukne na průchodnost vaječníků a pak že vaječníky napíchá a jako když je nastymuluje..a pak po operaci měl vizitu a říkal že až přijedu domů,tak máme skočit na sexík :grinning: ale když mě propouštěli,tak sestřička mi řekla abych minimálně 14dní dala pauzu se sexíkem,tak jsem něvěděla a byla se zeptat mího doktora,protože on mě i operoval noo tak mi řekl,že se mám držet toho co mi řekl on :grinning: ale zatím se nepodařilo... na laprku jsem byla loni v dubnu.... a pak pořát dál brala duphaston....a v listopadu jsem byla na kontrole že jsem nedostala M a nic.. dostala jsem injekci na to abych to dostala do 14ti dnů a dohodli jsme se s doktorem že mi v lednu napíše papíry do gennetu tak se v lednu ženu pro papíry a dr. si na horách zlomil nohu,tak jsem byla zklamaná,ale v únoru už ordinoval,tak jsem už s papírama a čekám a čekám.,....
5. bře 2008 ve 23:12  • Odpověz
autor
dobré ránko všem :grinning: už to tady zase začíná žít v tom našem babinci.. :slight_smile:
6. bře 2008 v 08:28  • Odpověz
dobré ránko milenko :slight_smile: - taky mi připadá, že pořád jen čekám a čekám :angry:
6. bře 2008 v 09:16  • Odpověz
Jojo, ale čekání na dítě je většinou o čekání, s tím nic nenaděláme, důležité je umět si ten pročekaný čas pořádně užít :wink:
Jinak jak jsem slíbila, píšu, co do mě vrazil stát ve zdravotnictví. Byla jsem 1x u zubaře, 2x u endokrinologa, 2x na preventivce na gynekologii + mockrát v CARu, i když žádný superdrahý zákroky (hormonální profil, imunologie, všemožné choroby, průchodnost velcovodů kymoinsuflací, asi 5 ultrazvuků, pár Pregnylů, 1x IUI + sledování), no a přestože opravdu neplatím malé zdravotní pojištění, tak se mi to vrátilo zpátky :wink:
6. bře 2008 v 09:31  • Odpověz
autor
len tak to buť ráda aspoň nějaká pozitivní zprávička nééé ? :slight_smile:
6. bře 2008 v 10:15  • Odpověz
autor
ahoojky a krásné odpoledne při neděli.. :wink:
9. bře 2008 ve 13:14  • Odpověz
ahoj holky, tak kdepak jste? :slight_smile:
11. bře 2008 v 08:48  • Odpověz
Nějak mrtvo je tu, co? :wink:
11. bře 2008 v 08:53  • Odpověz
ahoj len, tak jsme tu asi zůstaly samy :confused:
11. bře 2008 v 08:58  • Odpověz
No vidíš a já mám zrovna dost práce :grinning:
Jak se vede? :slight_smile:
11. bře 2008 v 09:10  • Odpověz
taky mám dneska docela fofr, ale tu chvílku na nakouknutí si vždy udělám :grinning: Dneska mě bolí hlava a ne a ne to přejít, ale bojím si vzít prášek, takže tu doslova přežívám :unamused:
11. bře 2008 v 09:38  • Odpověz
Kolik dní jsi po IUI?
11. bře 2008 v 09:45  • Odpověz
6 dnů
11. bře 2008 v 09:53  • Odpověz
No vida, tak to je akorát tak vajíčko v děloze :wink: Tak jestli je ta hlava fakt mizerná, jednoho paralenu bych se nebála, pokud teda na tebe zabírá (na mě vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Já jsem dneska 5.DPO, takže podobně :wink:
11. bře 2008 v 09:56  • Odpověz
on je trošku problém v tom, že ta hlava má souvislost s krční páteří a na to paralen nepomůže - já jsem věčný kamarád s Voltarenem a Ibalginem - manžel mi kvůli tomu nadává a teď mám z domova přísný zákaz (chápu ho, taky se bojím), takže to musím vydržet :confounded:
..no já doufám,že se zrovna uhnizďuje, i když bojím, že ne... a ty jsi byla taky na IUI nebo jste se pokoušeli doma? :slight_smile:
11. bře 2008 v 09:59  • Odpověz
A neuvažovalas třeba o cvičení Mojžíšový? To může páteř pěkně srovnat a zpevnit :wink:
My to zkoušíme doma, je to příjemnější a šance je u nás srovnatelná :slight_smile:
11. bře 2008 v 11:25  • Odpověz
autor
ahojky holky,já jsem to tady nějak zanedbávala :frowning2: ale už snad bude líp,ikdyž příští týden mám noční,tak se přeci jen pokusím aspoň odpolko sem skáknout :slight_smile: junak Rabulko blahopřeji k pokusu a budu moooc držet palečky aby to vyšlo :wink:
My jedeme 26 a už se najednu stránku těším na první návštěvu a na druhou stránku mám i trošku strášek.... nevím co mě budou dělat,nevím do čeho jdu a to já pak mám nejen trému,tak i bijáska... uf uf

len zdravím a ať se zadaří :wink:
:slight_smile:
15. bře 2008 v 16:50  • Odpověz
ahojky holky,
hlásám nakonec jdu v úterý na kET tak jsem zvědavá jak to vyjde :slight_smile:
16. bře 2008 v 11:24  • Odpověz
autor
Mareko,, jupíí tak to je moooc dobrá zprávička :slight_smile: tak budeme držet palečky a ať to vyjde :wink:
17. bře 2008 ve 14:34  • Odpověz
Ahoj ahoj :slight_smile: Mareko, zrovna v sobotu jsem na tebe vzpomínala, byli jsme u nás v Tescu :slight_smile: A samozřejmě taky budu moc držet palce :slight_smile:
17. bře 2008 ve 14:38  • Odpověz
autor
Mareko jo jo budeme s len moc moc fandit a držet palečky viť len :slight_smile:
17. bře 2008 v 15:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.