• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky Plzeň a okolí

(Zamčená)
22. června 2011 
Ahoj, jo klidně na tu 11, když půjdeme k MC Donaldovi tak se tam Viki nají :wink: . Včera jsem si dala večer anglickou a blbě mě je ještě te´d. U Vikína mě taky nesedla :wink: . V úterý to ještě potvrdíme, doufam že z diabetologie mě hned někam nebudou posílat.
9. srp 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
Mě je dneska blbě celý den. Zvracím opět po každém jídle i pití. Už mám v sobě dva čípky, tak snad to povolí. V úterý to určitě ještě potvrdíme co a jak. Dopadne to dobře určitě!!! Na tu těhotenskou cukrovku se chodí vždycky, nebo jenom v určitém věku?
9. srp 2009 ve 22:47  • Odpověz
Tak to si teda užíváš :frowning2: . Já si včera kolem 17h vzala 3 půlky buřtů na pivě což mě nepřijde kdoví jaká porce a pak už mě bylo zase blbě a až te´d ráno to je trošku lepší :unamused: . Já nezvracela vůbec tak se mě to možná už vyhne :wink: .Na cukrovku se posílá sutomaticky ale až mezi 20-24tt, nějaký doktor ne ale já si myslim že je to dobrá věc i když ten test je asi humus, ale cukrovku na sobě nepoznáš a pak za ty problémy to nestojí. A když Tě test dopadne ok tak máš klid. Mě na to poprvé přišli kolem 12tt co jsem šla na EKG a jaterní testy a když věděli že jsem těhu tak udělali kompletní vyšetření a cukr byl vyšší a nic se nedělo a že za 4 týdny udělají krev na cukr znova a opět vyšší tak už jsem šla na diabetologii no a teď už byl vysokej cukr na lačno v 6+1 což je extra brzo a vyšší hodnoty než minule :unamused: . Takže to vidim na inzulín, nedá se nic dělat :wink:
10. srp 2009 v 10:03  • Odpověz
autor
Mě zatím dělají jenom ty testy z těch papírů, když přinesu moč do poradny. Zatím negativní. Kamarádka mi říkala že na tom vyšetření nebyla, že prý se tam údajně chodí od určitého věku, tak se právě ptám. Nesnáším přeslazené věci, takže je mi předem jasné že se pozvracím.
10. srp 2009 v 11:06  • Odpověz
No z moči je to jen orientační :unamused: , říká se od 25 let ale někde posílají všechny tak uvidíš. Mě te´d vyšel cukr jen z klasických odběrů a to dost vysoký :frowning2: . Zase jsem ráda že se to podchytí už te´d a Ty uvidíš, ale určitě bych se tomu nebránila. Viděla jsem přípdy neléčený cukrovky a neni to příjemný pohled. Tím Tě nechci děsit, je jen asi 10% těhulek co má cukrovku a já jí budu mít už podruhý, ale na 80% jsem s ní počítala :unamused:
10. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
autor
Já se tomu nebráním, to vůbec ne, jen mám strach že se tam trošku pozvracím... :sunglasses: No tak jestli je to podle věku jak říkáš, tak mě už bylo 26, takže to je jasný. Určitě je lepší když se to podchytí včas, než když je potom problém.

Já jsem dneska jako smyslů zbavená, vůbec mi to nepřemýšlí a jsem hrozně unavená. Venku je jak v prádelně - fuj. Jak se vůbec povedla ta svíčková?
10. srp 2009 v 16:31  • Odpověz
Uvidíš, ale spíš Tě tam pošle. Já tam beru i ten papír na toxoplazmozu, furt se toho nějak bojím :frowning2: . Psala jsem i jedný doktorce na netu a taky psala že se bát nemusim že jsou to jen protilátky :wink: , ale když tam jdu tak se zeptam a´t mě to úpotvrdíještě někdo další. Odpoledne pak dam vědět a domluvíme se na tu středu. nakonec manžel byl trošku unavenej po včerejší oslavě :grinning: a já jí dělám v troubě takže je to docela pohodička a knedlíky jsem dělala v pekárně takže jsem pak jenom udělala šišky a uvařila :wink: . Prý byla lepší než jindy :wink: . Zítra Vikína hlídá manželovo brácha tak snad to bude ok, poprvé ho bude mít na starosti někdo jiný. Ale už má instrukce :wink: a v 11 má objednat pizzu a hranolky a my snad kolem 12 budem doma :wink:
10. srp 2009 ve 21:48  • Odpověz
autor
Fakt se toho neboj. Stačí být v Plzni s dítětem na písku a bafneš to. Vyskočí ti protilátky a je to. Určitě se domluvíme na ten zítřek. Já mám svíčkovou hotovou taky hned. Dělám jí pro změnu v mixéru - nevím jestli ti to něco říká Thermomix on totiž vaří. Takže jí mám tak za 1,5 hodiny hotovou. Nemáš trošku strach co se týká malýho jídla? Mc Donald, teď píšeš pizza a hranolky? Já bych se bála.
11. srp 2009 v 10:11  • Odpověz
Ahoj tak jsem zpět, mam glukometr a musim se ve čtvrtek objednat do rizikové poradny. Nevim co myslíš tím jídlem, ale svíčkovou on nejí, jen knedlíky a hranolky má rád a MC donaldovi jdu když jedeme s někym do města, zase tak často je nemá. Ale jsou mu 3,5 a to když vidim co ženský rvou už do kojenců :frowning2: . Viki jed do roka jen skleničkový jídla a pak pomalu přecházel na naše, ale dost často si dá jen přílohu, jedině jí tmavý omáčky a rýži jinak si dá radši suchý brambory :wink: . Hranolky má tak 1x týdně no a je fakt že asi moc zdravě nejí ale zase to nemá tak často. tak pak napiš jestli to platí. psala jsi tu 11h tak u andělíčka jo :wink:
11. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz
autor
Ahoj, takže si nedopadla dobře u doktora? Já myslela že to baští nějak často, tak to jo. Kamarádka totiž když chce mít klid, tak jde do meca a jsou tam naložený pořád. Nejí svíčkovou? Ty jo, tak to ještě netuší oč přichází :grinning: Jestli chceš jít do toho Meca, tak se můžeme sejít rovnou tam v těch 11 hodin. Jen mi řekni přesně kde, já tam nebyla ani nepamatuju.
11. srp 2009 ve 12:59  • Odpověz
autor
Mám prosbu. Můžeme to nechat na pátek? Volali ze servisu. Zítra ráno si máme vyzvednout auto, jen nevím v kolik se manža urve z práce... V pátek jdu v 8 ráno na genetiku, tam budeme tam do 9 a potom jenom vyvenčím pejska, píchnu si injekci a můžu vyrazit. Neva?
11. srp 2009 v 17:13  • Odpověz
klidně to necháme na ten pátek :slight_smile: , nám je to fakt jedno. my jsme doma furt takže ok. Nějak na sebe nemáme štěstí vi´d.Tak ve čtvrtek se domluvíme na nějakou hodinu, hele co na genetice :unamused: , to tam jdeš kvůli RS.
11. srp 2009 v 19:05  • Odpověz
autor
Nevím, doc. Lošan řekl že mě chce vidět ve 12 tt a že se domluvíme co a jak ohledně odběru plodové vody a tak. Jinak mám výsledek toho screeningu na vývojové vady :slight_smile: krev máme negativní, ultrazvuk byl taky OK, takže to vypadá dobře. Manža pro mě přijede, zajedeme pro autí, ale fakt nevím v kolik. Podle mě mi ten odběr budou chtít dělat kvůli té RS.
11. srp 2009 ve 23:16  • Odpověz
Tak to jo, když máš screening ok tak bych do plodovky nešla, je to zbytečný zásah a bohužel co vím tak z plodovky poznají jenom něco a prý daleko lepší je ten UTZ :wink: . hele mam ty papírky na tu moč a musim si měřit ketolátky,prý na cukr ani nemam koukat protože to se barví až při hodnotě kolem 10 :unamused: . Včera po večeři hodnoty dost vysoká, ale dneska před snídaní ok :wink: a ketolátky taky ok ale uvidim po snídani a řeknu tě že bude dost náročný do sebe nacpat tolik porcí jídla kolik mam mít :unamused:. uvidíme, mam volat v úterý na výsledky a říct jim hodnoty když nebudou ok tak mě vezmou dřív. Jinak až 28. srpna ta uvidim. nebudeš taky třeba chodit do rizikové poradny na lochotín, napadlo mě to že když máš RS tak jsi vedena jako riziková pacientka ne :unamused: . Alespoň 1 výhodu má cukrovka, budu mít UTZ každé 3-4 týdny :wink:
12. srp 2009 v 08:03  • Odpověz
autor
Co jsou to ketolátky? S tou plodovkou si nechám říct poslední slovo z genetiky jestli mám, nebo ne. Nechci nic zanedbat. Já nevím jestli budu vedená na rizikové poradně. Mám RS, ale jinak těhotenství v naprostém klidu a pohodě, teda krom toho zvracení. Ty nemáš při každé návštěvě gyndy ultrazvuk?! Mě ho doktor dělá buď po 2, nebo po 3 týdnech - podle toho jak jdu na kontrolu do poradny. To mě zaráží. U mého doktora to funguje takhle.
12. srp 2009 v 09:54  • Odpověz
ketoláky vlastně ani nevim :wink: , ale kdyby se mě zbarvil proužek do fialova tak to znamená že hladovim a mimís má hlad :wink: . Tak uvidíš, spíš si myslim že když máš zatim vše ok tak to snad nebudou hrotit :wink: . No s těma UTZ je to zajímavý, většinou holky mají 3UTZ za celé těhu a víc ani tuk, záleží na doktorovi. Minule to bylo tak že jsem tam byla kolem 6tt a to mě ho dělal, pak v 9tt taky a ve 12tt screening. pak se zjistila cukrovka a tak mě UTZ dělali už v nemocnici a ke svýmu jsem chodila jen na poradnu. takže nevim jestli ho dělá pokaždý, co vim tak u rizikových pacientek se dělá neomezeně a zítra volam do rizikový poradny tak uvidim kdy mě vezmou :wink: . hele já se z těch kočárů zbláznim :wink: , te´d mam zas favorita Quinny speedi XS, sice vyšší cena ale vypadá hezky a navíc se dá přidělat autosedačka maxi cossi. U těch levnějších mě vadí že tam jde jen jejich sedačka :unamused: . No uvidíme, až se to dozví manžel tak si bude klepat na čelo. zatim šetřim tak si to možná prosadim. já vlastně začla pomalu šetřit už při 1 rizikovym těhu a celou RD a MD a brala jsem z toho na plavecký kurzy, očkování, oblečení atd takže tam teď mam přes 40000 což si myslim že je slušný a když nám hrozilo IVF tak jsem šetřila slušně, navíc všechny peněžitý dary k narozkám a Vánocům tam je tak jsem si řekla že chci konečně pořádnej kočár, tentokrát nechci dělat moc ústupky a prostě tu 3kolku si prosadim a bojim se že ty levný 3 kolky nebudou moc stabilní :frowning2: . Hele dneska glykémie po svíčkový je ok, todle nechápu :wink:
12. srp 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
To je zajímavý s tím hladověním. Ono se snad v těhu ani nedá hladovět. Kamarádka chodí ke stejnému doktorovi jako já a neměla rizikové těhu a dělal jí UTZ vždycky po 3 týdnech co šla na kontrolu. Uvidíš co ti na kočárek řekne manžel :slight_smile: Ono je lepší to ze začátku moc neřešit, protože se to stejně X krát změní. To si našetřila dost :slight_smile: Já dělala taky svíčkovou a moc jsem si pošmákla :slight_smile:
12. srp 2009 ve 14:59  • Odpověz
No při cukrovce prostě musíš jíst každé 2-3h a pokud si nedáš třeba 2 večeři tak prý mimís hladový a pak musíš jíst ještě než jdeš spát. teď mě UTZ budou dělat určitě, pak asi ještě ten screening a pak stejně budu chodit do nemocnice a tam mají novej UTZ a na něm jsem viděla i mimíse já :wink: . No zatim moc kočár neřešim, jen zjiš´tuju že každej má něco co mě vadí :unamused: , tak uvidíme. jen chci fakt tu 3kolku a po městě se s ní jezdí prý fajn :wink: a zase si myslim že když koupim kočár který je dražší a je o něj dost zájem tak ho pak snáž prodam :wink: . Dneska jsme jí dojedli a zítra vůbec nevim co uvařit :unamused: , nějak mě nic nenapadá :wink:
12. srp 2009 v 15:25  • Odpověz
autor
Ty jo, ale to musíš strašně přibírat když jíš vlastně pořád. Jak řekl prodavač u Chmelařové - žádný kočár není dokonalý :slight_smile: Já to zatím nehrotím - mám vybráno a víc neřeším. Kočár prodáš vždycky, ale za směšnou částku. Můžeš za něj dát bůh ví kolik peněz a v bazaru tě stejně oberou a prodají ho za pár šupů. Já taky nevím co budu zítra vařit. To je nejhorší - vymyslet co k jídlu.
12. srp 2009 v 17:26  • Odpověz
hele je to paradox ale v min těhu jsem jedla víc než jindy a nabrala jen 8kg. jde o to že je to dieta kterou by měl dodržovat každý. Jí se víckrá ale menší porce :wink: a je fakt že když jsem hubla tak jsem jedla takhle a kila šla dolů :wink: . Furt si říkaM ŽE JE NA KOČÁR ČASU DOST a za chvíli jsem 12tt ale dřív než po 30tt vybírat nebudu :wink: . Já bych ho prodala přes MMB, tam se dá prodat za dobrou cenu, ale jen značkový kočár :wink:
12. srp 2009 v 18:59  • Odpověz
autor
A jíš úplně všechno? Já na ty prodeje přes net nejsem, moc tomu nevěřím, ale je to tím, že nemám zkušenosti. Jsem úplně vyřízená. Zateplují nám barák a od rána vrtají do panelu a přestali až teď - prostě peklo. Na pátek se těším. Dám si kafíčko se zmrzlinou a obalím si nervy.
12. srp 2009 v 19:21  • Odpověz
Hele skoro jo :wink: . Jen nic sladkýho a slezený nápoje, ale ovoce můžu :wink: . jen je divný že hodnoty po jídlech co by se jíst neměli mam hodnoty ok- svíčková, utopenec a po jídlech co se mají jíst je to vysoký. Takže v úterý volam na výsledky a uvidim :wink: . Víš co mě zase nebaí chodit ppo krámech a nakonec zjistim že nic nemají :unamused: a přes MMB občas nakupuju, tedy zatim hlavně Vikínovi ale ty těhu džíny si objednam, jsou nové za slušnou cnu a míry tam jsou tak poměřim a nemusim nikde lítat. Ještě zítra zkouknu v knihkupectví tu knížku za kolik jí mají a jestli vůbec. na netu stojí kolem 400 ale 100 pošta :unamused: . Snad nám to zítra konečně vyjde :grinning:
13. srp 2009 v 08:45  • Odpověz
autor
Mě teď strašně chutná ledový čaj, takže to bych asi umřela nesmět sladké pití :slight_smile: To je zvláštní, že je to otočený co smíš tak špatné a nesmíš OK. Mě nebaví chodit po krámech co se týká mého oblečení. Musí mi to praštit do oka, abych se obtěžovala do kabinky :slight_smile: ale na to mimčo si to vychutnám a budu chodit po krámech a budu přehrabovat a vybírat :grinning: Zítra to vyjde 100%. Ale necháme to raději na 12 hodinu, abych měla časovou rezervu, když nevím jak dlouho budeme na té genetice a abych pak ještě stihla vyvenčit pejska.
13. srp 2009 v 10:22  • Odpověz
Tak jo, to mě nevadí. malej to bude mít akorát na oběd :wink: , na zpátek pak koupim gril kuře a bude vystaráno :wink: . Já možná něco objednám z nextu- overálky a takový věci. Já mam po vikínovi hlavně až od 6 měsíců, ale když to bude holka tak toho moc stejně nevyužiju :slight_smile: . U Chmelařový mají nebo tenkrát měli hezký mini věcičky- dupačky, body mikiny a u Krtečka budu brát bodíčka prince Oliver- to kvalitnější nejsopu a v tescu ty body jsou taky ok a my nejvíc využili právě bodíčka. Dupaček moc nechci, radši dokoupim, Viki je nesnes na sobě už od 3 měsíce. A pokud to bude vše ok tak budou asi tak o měsíc a jen dumam jestli vůbec koupit zavinovačku, Viki v ní nebyl ani minutu, ale každý dítě je jiný tak jí možná koupim :wink:. ale ono tady už moc krámů ani neni ne :unamused: . takže z nextu vezmu přes jednu mamču z plzně, next beru i vikínovi a je dost kvalitní a zbytek co se mě bude líbit. Ale fakt až po Vánocích, zase ať toho nemam zbytečně moc :wink: . Na sebe mě taky nebaví nic kupovat :unamused: . Dneska nemusíme moc vařit, manžel koupil u nás u řezníka teplou sekanou a ta je dobrá a chutná i malýmu, což mojí sekanou prostě nejí tak mam v plánu někdy zkusit tu šlehanou a uvaříme jenom brambory. Poslední dobou mě nenapadá co vařit :wink: . Do rizikový poradny jdu 3. září a jdu na UTZ a do ambulance :wink:
13. srp 2009 v 10:33  • Odpověz
Ahoj holky také jsem z plzně a snažíme se o mimi, nemáte zkušenosti s dr. Subrtovou? díky moc:slight_smile:
13. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
Eimee vítam tě tady a bohužel neporadim. já k doktorkam moc důveru nemam tak bych si ani gynekolga- ženskou nevybrala. prostě jim nějak nevěřim a co vim tak vybavení ordinací nemají nic moc a a tohle jméno mě ani nic neříká :wink:
13. srp 2009 v 11:10  • Odpověz
autor
Einee: Ahoj vítám tě tady. To jméno doktorky mi vůbec nic neříká ani jsem ho neslyšela, že by k ní chodila nějaká moje kamarádka. Takže bohužel.
13. srp 2009 ve 12:12  • Odpověz
Holky díky, začínám zjištovat zda nezměnit dr. né že by tuta byla špatná jen se mi zdá takový laxnější přístup a já když chci mimi tak chci mít jistotu že je ta nej:slight_smile: takže Market nechodíš nikam? jako ty ordinace všichni nebo jak to myslíš?:slight_smile:
13. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz
Jo chodim :wink: ale prostě ženský doktorce nevěřim :unamused: . Já bez pomocí lékařů ani neotěhotnimm, sice zatim vždycky stačily jen hormony ale te´d budu chodit po doktorech víc než je zdrávo :unamused: . Jsem vedena jako vysoce riziková těhotná. mam těhu cukrovku a ještě budu chodit na Lochotín do fakultky do rizikové poradny. Záleží jak jsi s ní spokojená, ajké má vybavení atd. On si každej většinou doktora chválí do doby než je problém a pak zjistí že doktor nic nechce řešit a pak musí hledat jinde :unamused: . myslela jsem že většinou doktorky ženský nemají v ordinaci UTZ :wink: . který beru jako základ který má mít každý gynekolog. Je tedy fakt že můj má starší za 1,5 mil a např min týden vůbec neviděl mimíse, ale buď je to kilama navíc nebo tim že moc nhledal a v nemocnici bylo vše ok a je fakt že na UTZ za 5 milionů jsem mimíse viděla i já :wink:
13. srp 2009 ve 14:10  • Odpověz
autor
Markét, teď bude křest ohněm. Tchán mi volal že jeho kamarád veze kapry a jestli jim je uložím do mrazáku. Se pobleju - fuj. Prosím tě, tak zítra ve 12 hodin u Meca na Americké, jen mi řekni kde přibližně budeš.
13. srp 2009 ve 14:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.