• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky Plzeň a okolí

(Zamčená)
22. června 2011 
ahoj, tak jsem zpět. Mam průkazku :slight_smile:, doktor jen kouknul na UTz a vše ok a za týden mam screening tak si možná řeknu o fotku :wink: . Musim jít na internu a k zubaři :unamused: , hlavně že mimís je ok a myslim že teď nejhorší období mam za sebou. kalhoty jsou super ale jsou taky slabší tak snad do října budou a pak koupim jiný :wink: a když si nevyberu v Plzni tak přes net, ale radši bych chtěla si to vyzkoušet na místě :wink: . tak a´t ko proběhne ok a večer dam vědět jak jsem dopadla na diabetologii :slight_smile:
19. srp 2009 ve 12:16  • Odpověz
autor
Ahoj, tak to jsou dobré zprávy. Já už mám fotek 6 :slight_smile: Dostala jsem fotku na každém ultrazvuku. Podle mě je lepší si oblečení vyzkoušet a sáhnout na materiál, než to kupovat přes net. Těhu oblečení mají i v CA ve velkém Tescu. Na kontrolu jdu opět v největším pařáku, tak se mi tam moc nechce. Večer dám vědět.
19. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz
ahoj, to jo. Já už to mam od 1 potratu že vždycky jdu na ko s obavou aby vše obylo ok. jak budu mít pohyby tak už budu v klidu :slight_smile:. Určitě je lepší oblečení kupovat v normálnim obchodě, kort kalhoty, na Vikína jsem brala dost od nextu přes net a vždycky vše bylo ok.manžel mě tam vez autem a pařák slušnej :unamused:, koukala doktorka na glykemie a prý jsou dost vysoký tak mam 3x denně inzulín a na noc. Naštěstí mě dali pero takže je jednoduší aplikace. Ko 27. srpna a pak když budou hodnoty lepší tak mě budou zvát tak za 3-4tt a 3 jdu ještě do tý rizikovky. Takže příští úterý screening a ve čt diabetologie :wink: . K zubaři jdu 14 tak to zase budu mít strach den předem :frowning2: . manžel tady viděl diskuzi a prý jestli nám to neni blbý že jsme tady sami :grinning:
19. srp 2009 v 16:16  • Odpověz
ještě jsem hodila fotku průkazky do alba. Máme stejnou?. Na Vikína jsem měla světle modrou a tyky s miminkem ale byla o dost menší :slight_smile:
19. srp 2009 v 18:25  • Odpověz
autor
Tak vše dopadlo dobře. Krev je v pořádku a miminko roste tak jak má a podle pana doktora se má čile k světu. Za dva týdny na další kontrolu a II. trimestrální screening. Ten inzulín je určitě nepříjemnej jako každá injekce, ale to zvládneš už kvůli miminku. Já už mám zubaře za sebou a potom jdu až v listopadu. Mě to blbý není :slight_smile: Jo, řidičák na mimčo mám jinej. Podle mě má každý doktor jiný.
19. srp 2009 ve 23:26  • Odpověz
Tak to je fajn, jaká krev? :wink: . No jo ty už jdeš na ten trippltest viď :unamused: , ten prý vychází často falešně :unamused: . V těch perách je to pohodička, ani to nebolí :slight_smile: , právě když vim že to dělam jen kvůli mimču tak to tak beru. Doktor říkal že nejhorší období mam za sebou, ale vzhledem k cukrovce jde stále o rizikové těhu :unamused: . Dneska jdu na tu internu na EKG tak budu mít zase část vyřízenou. Já mu říkala že máme soukromou diskuzi :grinning: , záleží na doktorovi jakou si objedná, tahle mě přijde o dost větší než ta minulá :wink:
20. srp 2009 v 08:05  • Odpověz
autor
Berou krevní obraz a ty testy na infekce atd. Co je to trippltest? Internu už jsem taky vyřídila, takže mám vše. Kamarádku hnali ještě na plicní. Mě ne. Já nemůžu posoudit jestli je větší nebo menší, ale je moje a kráááásná :grinning:
20. srp 2009 v 10:31  • Odpověz
Aha, trippltest je něco jako screening ve 12tt ale je daleko víc nepřesný tak se od něj dost opuští, jenže u nás ne. takže je dost často falešně pozitivní. proto je dobrý když jdeš ve 12tt a pokud je vše ok tak můžeš být v klidu :wink: krevní obraz a innfekce mě brali hned v tom 6+1 tak te´d mě budou brát na ten screening. Internu mam vyřízenou a alespoń něco je ok :slight_smile: . Já právě průkazku porovnávala s tou minulou a ta byla menší a míň listů. Hlavní je ale aby v ní byly hezký záznamy. Já tam mam hlavně vše zaškrtaný zelenym zvýrazňovačem- všechny rizika :unamused: . Tak a teď mam do úterý klídek :slight_smile:
20. srp 2009 v 11:12  • Odpověz
autor
No já slyšela že se to musí dělat v tom 16 tt, že to jinak může vyjít špatně, když se to dělá třeba později. No já jdu ještě na tu plodovku, tak to budu mít pojištěné ze všech stran. Já tam mám taky zaškrtáno. Podle mě máme každá něco. Dneska, když je těhu bez rizika a vše je OK, tak je to spíš zázrak.
20. srp 2009 ve 13:04  • Odpověz
to máš pravdu, že rizikový těhu je nějak moc často. zase je fajn že jsem víc pod kontrolou a mimíse uvidim dost často. Doktor říkal že je hlavní že mam za sebou nejhorší období a i nadále mam mít klidový režim. Ale co jsme chtěli tak máme a neni to na furt :wink: . Dneska mě odesílají knížky tak alspoň budu mít co číst :slight_smile: . Na ten kalendář jsem čekala až do dneška tak je o něj asi dost zájem :wink: . Já doufam že se plodovky vyhnu, pokud screening dopadne ok tak budu v klidu. ten trippl je blbj v tom že stačí dát špatnej věk, váhu a nebo jiný tt a už můžou být výsledky zkreslený. Ale vzhledem k tomu že jdeš na plodovku tak to máš podchycený fakt dokonale. A docela čumim že ten screening nedělají všude :unamused: , tak jsem ráda že nemusim ještě někam zbytečně jezdit :wink:
20. srp 2009 v 15:04  • Odpověz
autor
Mám to fakt podchycené ze všech stran. Já si nestěžuju. Mám rizikový, ale jsem šťastná a nepociťuji něco co by mě omezovalo, nebo tak. Prostě krom cvičení a solárka dělám už všechno. Když se budu moc zkoumat, tak tomu nepomůžu. Tak pak napiš jak se ti kalendář líbí
20. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz
No právě, vim že to neni nejlepší ale co se dá dělat. jen manžel furt jaká jsem chudinka kvůli inzulínu :wink: , mě spíš vadí že furt musim lítat po doktorech :frowning2: , ale zvládnout se to dá a myslim že horší je když víš že Tě hrozí potrat, takhle víš že to jinak nejde a bereš to jako součást všeho :slight_smile: . manžel říká že by moh balíček přijít zítra což by bylo super, budu doma skoro celý víkend sama s Vikínem tak budu moct číst :wink: .
20. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz
autor
Já bych mu dala chudinku. Jsem fakt obrněná z té RS a jakmile přede mnou někdo vyslovil chudáčku, nebo chudinka, tak jsem mu dala takový díl, že už to nikdy neřekl :grinning: a mažel to nevyslovil nikdy, protože tohle mě nepomáhá. Nepovažuju se za to a nikdy jsem se nepovažovala. Lidi jsou na tom 100x hůř a nějaká RS, nebo cukrovka je fakt slabej odvárek.

Myslíš že už to přijde dneska, jo? To mi přijde brzo, no ale bylo by to fajn. Dneska má být ještě pařák a zítra hnusně, tak by si měla o zábavu postaráno.
21. srp 2009 v 07:35  • Odpověz
Já si taky nepřipadam jako chudinka, ale když vidí jak si pícham injekce a ví že mě nemá jak pomoct :unamused: , já si říkam že každá máme něco a i když mam rizikové těhu tak nemusim ležet celý těhu v nemocnici. Sice hematom ještě mam ale zmenšuje se :wink:. Uvidíme, bylo by to fajn :wink: , do knížky asi začnu zapisovat po screeningu, ale nebudu čekat na krev ale hned po UTZ, pokud bude šíjové projasnění ok a nosní kůstka bude přítomna tak to bude ok :wink: . To jsem zvědavá jestli zítra už bude horší, pro mě lepší počasí. Zítra začínam 13tt, ono to fakt nějak letí :slight_smile: , ale jsem ráda že nejhorší období celkem uteklo i když s nervama :unamused: a te´d už by mohl být klid a kolem 20tt by se to mohlo zpomalit aby jsme najednou nerodily :wink: . ale je fakt že prosinec uteče strašně rychle a pak už budu moct začínat nakupovat :wink: . Tak tu 3 kolku co jsem chtěla za slušný peníze asi vzdam, má dost velikej prostor mezi kolama a je problém i project u pokladen :frowning2: , takže bu´d půjdu do 4kolky a nebo jedině si připlati a koupit Quinny
21. srp 2009 v 09:30  • Odpověz
autor
Jenže tím ti nepomůže. Já si injekce píchám už dva roky. Z jedněch jsem plynule přešla na druhé, v šestinedělí si budu píchat dvě denně a ještě kapačky a když mám tendence skučet, že už ty injekce nějak nedávám, tak mě manže okřikne že se nedá nic dělat a má pravdu. Litováním člověku nepomůže. Já měla šíjové projasnění v 11+3 0,7 mm a ve 12+5 jsem ho měla 1,39 mm a pan doktor říkal, že je to fajn a v pořádku, že u nemocných dětiček je šíjové projasnění 3,5 mm a více. Nosní kůstku máme patrnou na obou ultrazvucích. Taky mi přijde že to strašně letí. V neděli začínám 15 tt, v 18 tt jdu na odběr té plodovky a okolo 22 tt začnu pomalu okukovat dětské věci a možná začnu pomaličku nakupovat :slight_smile: Když jsem chodila do práce, tak se strašně rychle přehouplo léto, najednou bylo září a ozdobili vánočně malé Tesco a pak už Mikuláš a Vánoce. S kočárkem uvidíš. Je jich všude spousta. To není jako za našich maminek kdy byla jedna značka a dva druhy buď oválný, nebo hranatý :grinning:
21. srp 2009 v 10:18  • Odpověz
mě to ani nepřijde nějak náročný a vim že to dělam hlavně kvůli mimču :slight_smile: . No já budu v úterý 12+2 tak uvidim co uvidíme na UTZ :slight_smile: . je fakt že vůbec nevim kdy začít kupovat oblečení. Až budem vědět na 100% co to bude, což v prosinci už jo. Já chci nějaký věci z Nextu a to asi budu muset objednat možná už v tom prosinci a´t pak neni honička a určitě bodíčka z tesca, jsou kvalitní aza super cenu :wink: . Původně jsem chtěla až v lednu, jenže termín mam 6.3 a kvůli cukrovce max do 38tt a u Vikína jsem byla v nemocnici od 34tt takže to chci mít radši včas připravené :wink: . Od nextu chci overálky a bodíčka a když mě zaujme nějaká mikča, oni mají ty věci větší takže i dýl vydrží. jen furt nevim jestli kupovat tu zimní kombinézu :unamused: , u malýho byla na nic a nevim jestli když s mimísem vyjedu stejně až v březnu :wink: . Ale chci si koupit fusak od lodgeru :slight_smile: . sice je dražší ale je od narození do 3 let aten asi potřeba bude vi´d?. Přece jenom březen je ještě chladnější ne :wink: .A pak po Vánocích budou v tescu zase výprodeje :grinning:. S kočárem to bude ještě zajímavý, uvidíme, hlavně chci nasadit na podvozek tu autosedačku. je to super když jedeš jen na nákup, nebo k doktoru :wink:
21. srp 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
Já budu nakupovat od toho října. Budu v klidu, že si všechno nakoupím a vyberu sama a ne jako leckterá moje kamarádka, kterou pak zavřeli náhle do nemocnice a bylo po prdeli. Každé dítě je jiné. To co nechtěl malej, může chtít to mimčo a naopak. Fusak bude třeba. Kočárek ještě vybereš, ale já bych to zatím moc nehrotila. Těch kočárků je, že pak ani nevíš co kde nakoupit.
21. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz
Ahoj, je fakt že je lepší začít o něco dřív a pak ke konci ěhu máš klídek, než pak mít honičku. Alespoň mít nakoupený nějaký oblečení, ale tu kombinézu kupovat nebudu, když koupim fusak tak tam bude mít teplo a pokud budou velký mrazy tak stejně s novorozencem jezdit ani nemůžeš :wink: . takže začnu asi v prosinci abych to měla během ledna hotový :wink: a kočár až naposled. Právě radši počítam že třeba ke konci taky budu v nemocnici a s cukrovkou mě nechaj max do 38tt možná míň. No právě takže to ale nebudu hrotit a koupim jen 1 zavinovačku a když bude vyhovovat tak v dnešní době neni problém pak přikoupit. Ani tentokrát nebudu asi kupovat dupačky a od nextu koupim overálky :wink: , ty jsou fajn a spíš budu kupovat dost bodíčka, těch jsme měli spotřebu a pokud na UTz zase budou říkat že je mimčo větší tak 50 ani nemá cenu. jen prý next a i tesco mají větší a vel 0-3 měsíce fakt vydrží :slight_smile:
22. srp 2009 v 07:42  • Odpověz
autor
Ahoj, no jasně, je to lepší, potom máš akorát nervy jestli máš všechno a úkoluješ rodinu aby to případně dokoupili. Já do nemocnice nechci, doufám že tam půjdu až porodit, ale náhoda je vůl, může se cokoli po... a máš smůlu. Já si myslím že oblečení od nextu nemusíš objednávat, ale stačí zajít na slovany do sekáče a seženeš tam fungl nové. Stejně tomu to dítě hned odroste a ty vyhodíš spoustu peněz z okna... Kamarádka nakupovala hodně v sekáči na Slovanech a malá nosí taky Next atp. a spousta věcí měla ještě neodstřiženou cedulku.
22. srp 2009 v 19:56  • Odpověz
Ahoj, včera mě od odpoledne bylo nějak blbě :unamused: . Bylo mě na zvracení a ještě mě bolela záda :unamused: . taky tě bolí? A to jsem teprv na začátku :wink: . Pak mě řekneš kde to přesně je, i když oni ty overálky atd zas tak drahý nejsou a výhoda je že je next větší takže to vydrží dýl. Pokud by to bylo úpně nové tak proč ne, já tady na koterovský malýmukoupila mikinu taky s cedulkou :slight_smile: . Jinak použitý bych nekoupila. Já nějak chci vše nové a manžel by to taky neskousnul :wink: . Takže radši míň věcí ale nové a tentokrát dupačky nechci a radši vezmu víc overálků. Těch jsem měla minule málo a ty vyhovovaly daleko víc. už pod to nemusíš nic dávat a mimís stejně na začátku furt spí a i při oblíkání to bylo jednoduší. takhle to bylo 1 oblečení a ne bodíčko a přes to dupačky a pak při přebalování to byla na dlouho :unamused: . ak bych se v sekáči koukla jestli maj něco nové a pak bych jen dokoupila nebo když mít nebudou tak to koupim rovnou. Zase nemůžu čekat dlouho, přece jenom si to musim vybrat pak napsat 1 mamince, navíc je z Plzně takže pak už neplatim poštovný :wink: a když se blbě strefíš tak to taky může přijít až za měsíc :unamused: . Za chvíli se najim a půjdem něco málo nakoupit :wink:
23. srp 2009 v 08:21  • Odpověz
autor
Ahoj, taky přesně nevím kde to je, ale Evina mi slíbila, že hned jak budu chtít nakupovat, tak že tam se mnou pojede. To je tak 1 až 2 týden v říjnu, takže pak ti poreferuju. Buď prý je to skoro nenošený, což u těch miminek bývá a nebo s cedulkou. Já si prostě myslím, že kupovat značkové nové věci je nesmysl, protože jako mimčo to má na chvilinku a potom až je trošku větší, tak se všude batolí, všechno zkoumá, takže je zmazaný jako čuňátko. Já jedu dneska k našim, přijede nám tam návštěva, takže se zase ozvu až večer.
23. srp 2009 v 10:17  • Odpověz
Tak pak dej vědět kde to je. Víš my na Vikína kupovali vše nové a te´d taky. Teď už zase vim zhruba kolik čeho a pro mě je lepší míň věcé a radši častěji prát než po někom a mít toho plnou skříň. Možná kdyby to bylo po někom koho znam ale takhle ne. ale vim že kolikrát v sekáčích mají outlet a je to nové. Já nemusim mít letošní kolekci to ne, ale nové. A proč kupovat nošené věci když bodíčka v tescu jsou za hubičku. A od nextu chchi vzít spíš jen ty overálky, ty jsou fajn a kvalitka a místo kombinézy koupim nějakou bundičku nebo teplejší mikču. protože když bude ve fusaku tak tam bude mít teplo dost a stejně vyjedem až v březnu a to už zase taková zima neni a fusak chci ten lodger, je sice dražší ale je super teplej a vydrží na dlouho :wink: . tak si to užij, já už mam vařeno a odpoledne snad manžel dorazí dřív. dělal od pátku do neděle a prý docela makačka :unamused:
23. srp 2009 v 11:00  • Odpověz
autor
Jasně, dám vědět. Neříkám, že tam budu něco kupovat, když nevím jak to na mě zapůsobí až tam vlezu, ale vím, že Eva by nekoupila malé nic špatného a že jí tam kupovala jenom ty značkové věci. Mluvila i o větších věcech, když jí byl rok, nebo dva. Já jsem se teď nabaštila a vyrážíme, tak zatím ahoj.
23. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
A ten fusak Lodger se dá využít do autosedačky i do kočárku? A kde ho budeš kupovat?
23. srp 2009 ve 13:33  • Odpověz
Jo právě že jde do všeho a vzádu to má i na ty pásy :slight_smile: a je od narození do 3 let. Abych nekecala tak ho snad mají mít i u Chmelařový ale na 100% nevim tak bych ho omrkla a dle ceny bu´d tam nebo z netu. Jak chodim na MMB tak si ho žrenský dost chválí že je super a dost teploučkej takže kombinézu ani kupovat nebudu. To víš ono někdy vlezeš do sekáču a už bys tam nic nekoupila :unamused: . mě je jedno kde to koupim, hlavně když to bude nový. A ono to ani z Nextu neni taková pálka, většinou je balení po 3 a cena je docela slušná a pak budu kupovat z tesca nebo v C a A měli dost levný bodíčka a možná něco u Chmelařový ale tam měli hlavně dupačky a ty tentokrát nechci, overal udělá stejnou službu ne li lepší :wink: a doma nemá cenu mimíse moc oblíkat, my jsme normálně topili a malej spal bez deky jen v bodíčku a ponožkách :wink:
23. srp 2009 ve 13:43  • Odpověz
autor
Na jaký pásy? Já na něj koukala na netu a stojí okolo 2.000,- Kč. Když je to na tři roky, tak je to v pohodě cena.
23. srp 2009 v 17:56  • Odpověz
No na ty co jsou v autosedčce a pak ty co máš ve sportovnim kočáru, tedy myslim :grinning: . Ale myslim že jsem to četla a vypadá super a prý je dost teploučkej a i po vyprání je ok :wink:
23. srp 2009 v 18:51  • Odpověz
autor
Aha. Takže ten je místo té zavinovačky do autosedačky v pohodě. Hm, zeptám se na něj až tam vyrazím nakupovat první věcičky :slight_smile:
23. srp 2009 v 19:31  • Odpověz
Jo dá se použít i tak a prý má i tu vnitřní dečku nebo tak nějak :wink: . Na netu je to vidět ok a i vypadá hezky. uvidíš za kolik to budou mít tam :wink:
23. srp 2009 v 19:37  • Odpověz
autor
Tak až pak vyrazím nakupovat, tak to omrknu. Docela mě to zaujalo. Chtěla jsem dvě rychlozavinovačky s tím, že jednu budu mít ven do kočárku a do sedačky, takže by to tím bylo vyřešené.
23. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.