• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky Plzeň a okolí

(Zamčená)
22. června 2011 
To si myslim že zase ten fusak je lepší a ty rychlozavinovačky jsou jen na chvíli a nejsou nejlevnější :unamused: . Já do fusaku jdu 100%, všechny co ho maj si ho chválí takže asi bude ok. Oni dělaj i rychlozavinovačky, osušky atd ale já bych šla jen do fusaku, a až bude tepleji tak stačí už jen nějaká deka :wink: . Viki v zavinovačce být nechtěl takže te´d koupim jen jednu, přece jenom každé dítě je jiné ale tu zavinovačku na moc dlouho stejně nemáš a tohle zase vydrží na dýl a je to prý dost velký, jen by bylo fajn to vidět na živo :wink:
24. srp 2009 v 09:11  • Odpověz
autor
Já totiž netušila, že existuje fusak jak do kočárku, tak i do autosedačky. Viděla jsem fusak buď do jednoho, nebo do druhého. Manžel na něj včera taky koukal na netu a už mi ho dovolil. Dokonce říkal že ta cena je v pohodě když je to na tři roky :slight_smile: tak jsem ráda. Bylo by fajn to vidět na živo, ale kde? U Chmelařové se zeptám jestli ho tam mají, ale pochybuju, protože jsem včera projížděla ten leták a nebyl tam, tak uvidíme.
24. srp 2009 v 10:13  • Odpověz
tak uvidíme. tady v plzni asi hned taky nikde nebude :unamused: Jinak dorazily knížky :slight_smile: . Díky za tip na tn kalendář. kdybys chtěla tak bych tě někdy mohla půjčit tu 2. je to tam všechno hezky napsaný už od poslední MS přes oplodnění až do konce a hlavně jsou tam fotky z UTZ a popisují kdy se co vyvíjí :wink: . Je fakt že je blbost mít fusak do kočáru a další do autosedačky :unamused: a do autosedačky myslim na moc dlouho nebude :unamused: takže já do něj jdu na 100%. Navíc na MMB kdo ji má tak chválí a další co jsou kolem 30tt ji budou kupovat tak si pak počkam na preference a objednam nejspíš přes net :wink:
24. srp 2009 v 10:31  • Odpověz
autor
Ten kalendář bude jednou hezká památka. Já mám knížky od kamarádky, ale tak nějak to raději moc nestuduju, abych nebyla vystresovaná jestli je vše tak jak má být. Tak mi pak napiš reference dalších maminek a já bych ho taky objednala přes net.
24. srp 2009 v 11:39  • Odpověz
Ahoj, tak screening dopad ok, krev bude až za týden ale myslim že UTz řekne taky dost. NT máme 1,6 a nosní kůstka tam je taky a měří 6,2 a jak se tam mimís mrskal :slight_smile: . Fotku mam v albu ale kvalita nic moc :unamused:
25. srp 2009 v 18:18  • Odpověz
autor
Ahoj, já už jsem si říkala co se děje že ses vůbec neozvala. To je dobře že to dopadlo dobře :slight_smile: Tu krev posílají na genetiku k doc. Lošanovi. Já si tam volala a řekli mi po telefonu že je to OK. No je to krásný když vidíš že se hýbe atd. :slight_smile: Kdy začnu cítit první pohyby?
25. srp 2009 ve 22:39  • Odpověz
jsem ráda že už alespoň UTZ dopad dobře :wink: . Sice krev bude až za týden ale myslim že kdyby bylo miminko nemocné tak už na UTZ bude šíjový projasnění víc jak 2,5mm :wink:. Viděla jsem žádanku a posílaj to na genetiku, ale já si zavolam ke svýmu až za ten týden. už si nepamatuju jestli jsi platil nebo ne :wink: , já měla s sebou nějaký peníze a nikdo nic neříkal tak asi to mam zadarmo, za 4tt zase krev a to bude určitě ten trippltest :unamused: al prý když vyjde screening negativní a i trippltest tak je mimís na 99% ok. Už se těšim na 3. září. to jdeme do rizikový a tam ten UTZ je na jiný úrovni, protože už když měl mimís 2,6cm tak byl vidět hezky. Pohyby, to má každá trochu jinak. 20tt určitě budou, já je měla až kolem toho 20tt a jen když jsem ležela na zádech a měla jsem ruku na břiše tak cítíš že tam jsou nějaký jakoby bublinky a to je ono. te´d si myslim že to bude dřív, většinou po 2 je to už kolem 17tt tak uvidim. Zítra jdu na diabetologii a musim na lačno tak mě asi bude dost blbě. Stále mam nevolnosti, ale už jen dopoledne :wink:
26. srp 2009 v 10:25  • Odpověz
autor
Já jsem platila ten screening tak jak se má těch 1.000,- Kč, protože ho nehradí pojišťovna. Není to pravda. Pokud ti I. trim. screening a potom ten v tom II. trim. vyjde negativně, tak je 60% šance že je miminko OK a pokud vyjde dobře i plodovka, tak teprve potom je to těch 99%. To vím od doc. Lošana z genetiky a ten to musí vědět lépe než gynekolog. Takže i z toho důvodu si nechám vzít tu plodovku ať mám klid. Já četla že jsou mezi 18 a 20 tt, tak jsem zvědavá. Já jdu na kontrolu až příští středu na ten II. trim. screening a potom 4.9. na hematologii.
26. srp 2009 ve 14:08  • Odpověz
no právě co kde čtu tak každej platí jinak což je docela divný. Co vim tak 1 screening zachytí až 80% vad a právě ten trippltest je dost falešně pozitivní a pokud i ten je ok tak máš velkou šanci. ale je jasný že plodovka zachytí nejvíc vývojových vad, ale ne taky všechny. Já doufam že na plodovku nebudu muset, ale pokud by byl problém tak bych taky šla. Doktor se mě ptal jestli máme v rodině nějaký vady a když ne tak na genetiku nemusim. Já jdu na 2 screening až za 4tt
26. srp 2009 v 17:42  • Odpověz
autor
Všechny kamarádky platily 1.000,- Kč, ale každá chodíme k jinému doktoru, tak nevím. Ale pojišťovna to nehradí. No já vnitřně cítím že je miminko v pořádku, takže jsem v klidu. Já se plodovky bojím. Každej mi říká že to nic není atd., ale strach a nervozita tam je. Ale necháápu maminy, které risknou i na doporučení doktora to, že na tu plodovku nepůjdou. To mi hlava nebere. U nás taky žádný vady v rodině nejsou, ale na genetiku jsem šla kvůli té RS víš. Myslím si že po té plodovce už budu v klidu. Ten začátek je hodně o nervozitě, protože dělají neustále nějaké testy atd., ale pak už to bude OK.
26. srp 2009 v 18:39  • Odpověz
No já minule taky ještě platila, ale co vim tak někdo to neplatí a někdo zase jo, tak nevim. ale krev posílali k Lošanovi :wink: . Nakonec by člověk dal i 2000, hlavně když budeš trošku v klidu. Ona víceméně plodovka nic neni, spíš pak ty nervy než jsou výsledky a je fakt že já tedy bych se plodovce ráda vyhla ale kdyby bylo te´d ten UTZ špatnej- špatný NT tak bych vůbec neváhala. MIminko chci ale v rámci možností zdravé a pokud bych věděla že je veliké riziko mít postižené dítě tak bych šla na odběr bu´d plodovky ale většinou když je blbej screening tak jdeš na odběr choriových klků a máš výsledky do 2 dnů a nemusíš čekat moc dlouho na rozhodnutí a myslim že čím dřív se pak to těhu ukončí tím líp. asi bych neměla na to od 13tt čekat do 20 jak to dopadne :unamused: . Já prý na genetiku nemusim tak to ani neřešim, je fakt že v rizikovce budu mít UTZ taky víc než dost. Dneska na diabetologii nic moc, zvýšili mě dávky inzulínu, šla jsem i k dietní sestře a musim zvýšit příjem zeleniny a mléčných výrobků. tak jsem byla v bille pro jogurty, sýry a tvaroh audělam si pomazánku :wink: a 3 jdu do rizikovky a i na diabetologii což je fajn že to bude v 1 den :wink: . Ale jinak je fakt že teď už nejsem taky mimo jako ze začátku, když furt nevíš jestli tam mimís je a jestli se vůbec vyvíjí :unamused: . A od začátku jsem si říkala abych měla po 12tt a pak snad bude klid a zatim je to ok. Furt je to takový nejistý do toho 1 screeningu a když víš že je vše zatim ok tak máš hned víc klidu. včera jsem viděla v Hypernově od Tchiba nádherný bodíčka- neutrální barva ale odolala jsem :slight_smile:
27. srp 2009 v 11:40  • Odpověz
autor
No to je jasné že by normální člověk dal cokoli aby měl alespoň o trochu větší klid a jistotu že je to OK. Taky mi všichni uklidňují že to nic není atd., ale je to přece jenom něco co neznám a z toho mám vždycky strach :slight_smile: No já jsem se s doc. Lošanem domluvila že nám řeknou předběžný výsledek do dvou dnů, asi něco doplatíme, ale jak jsem řekla doplatím ráda pro klid duše. Řekl nám, že předběžný výsledek zůstává z 95% stejný jako ten za ty dva týdny. Taky bych se té plodovce raději vyhnula, ale pravda je ta, že u mě je to spíš nutnost. Ty jo, já kdybych měla zvýšit příjem zeleniny a jogurtů tak už fakt nevím co bych do sebe měla dostat :slight_smile: Každý den jogurty, nebo acidofilní mléko a zeleninový salát :slight_smile: O odolávání z nákupů mi vůbec nemluv, protože jsem slintala v pondělí, ale taky jsem odolala, ale ruce mi svrběly :grinning:
27. srp 2009 ve 12:53  • Odpověz
To je jasný, prý za ty 2 dny jsou ty nejtěžší vady a pak zbytek :slight_smile: . Ale pokud by jste tam měli nějakou vývojovou vadu taky už při screeningu by něco našli, ale chápu tě. Pokud yb mě to doktor doporučil tak bych taky šla. Sice je tam 1% potratu ale co jsem kde čela tak se většinou potratí právě ty nemocné děti :unamused: a když po odběru budeš odpočívat tak to bude ok. Já jedla tak jeden jogurt a prý mam mít 3 porce mléčných výrobků tak jsem sice zásobu nakoupila ale kdy to snim taky nevim. Asi to budu jíst na svačiny a mlíko před spanim. Já právě byla v Hypernově když mě vzaly krev a pak jsem čekala 1,5h na UTz. Kdybych měla po screeningu tak bych hůř odolávala. Ale měli akorát velikost 56 a takový béžový, žlutý a bílý. nezkoumala jsem to moc detailně aby mě to nezůstalo v košíku :grinning: . ale myslim že čím dýl začnu s nakupovánim tím líp :slight_smile:
27. srp 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
No já doufám že to nebude bolet a vydržíme to. Všichni říkají že to nic není. Já budu nakupovat až 1 až 2 týden v říjnu. To budeme mít výsledek té plodovky a oba dva screeningy za sebou, takže už budu relativně v klidu a budu už v 6 měsíci. Takže pak se na to vrhnu :grinning:
27. srp 2009 v 15:33  • Odpověz
To už budeš v 6 měsíci :astonished: , to neni možný ne jak to letí :wink: . Já začínam příští týden 2 trimestr a fakt to nějak rychle letí :wink: . Na plodovce jsem nebyla ale prý je to jen nepříjemný, nebolí to. Asi spíš tn pocit když vidíš tu jehlu. ale zvládli to jiní tak ty taky. Máš pravdu že je X ženskejch kterym vyjde už v 1 trimestru dost velký riziko a na plodovku nejdou. Já bych se asi zbláznila a když vim že na postižený dítě nemam tak bych taky šla a ani bych nesmlouvala :wink: . Já chci začít nakupovat asi až v prosinci, tedy pokud to vydržim :wink: a hlavně až budu mít po 3D UTZ a budem vědět co tam je a myslim že třeba i v rizikovce to poznají dřív než v tom 20tt :wink: . Radši ani te´d nechodim do tesca protože jak mají slevy taky bych jen těžko odolala a mě se moc ty neutrální věci nelíbí :unamused: , ale ty z toho Tchiba vypadali super ale odolala jsem a za měsíc až půjdu do poradny tam už doufam nebudou :grinning:
27. srp 2009 v 15:49  • Odpověz
autor
Taky to nechápu - risk některých mamin. Nevím já bych se zbláznila strachy co z toho bude atd. Ten 3D nebo 4D ultrazvuk je prý dobrý mezi 21 tt a 24 tt že prý je vidět vše co je důležité. Potom už je to mimčo moc veliké a že to není tak dobře vidět.
27. srp 2009 v 17:17  • Odpověz
Asi tomu nikdo nevěří že se zrovna jejich miminko nevyvíjí tak jak má a i proto jsem šla hned na screening i když u nás se dělá automaticky a kdybyb byl problém tak bych šla na odběr choriových klků a za 2 dny mam 1 výsledky. Asi by to bylo víc než těžký ale nedalo by se nic dělat. Vim na co mam a na co ne. V dnešní době je luxus mít i zdravé dítě natož nemocné a to jsou vady které třeba neodhalíš, ale s tim se člověk vyrovná ale přivést na svět dítě s tim že nebude vše ok nechápu, ale každá máme volbu. Tak až půjdeš na genetiku tak zkius vysondovat kdy je nejlepší se objednat. počítam tak kolem 17tt tam zavolat a objednat se. na to se těšim, u Vikína mě to uteklo. začli to dělat asi v březnu a malej je v lednu a ani jsem teda o tom nevěděla :wink: .
27. srp 2009 v 19:13  • Odpověz
autor
No jasně. Také máme vymodlené miminko, ale kdyby byl problém, tak se s tím bohužel musíme poprat a smířit že je konec. No já se hned zeptám, protože až tam půjdu, tak už budu v 18 tt, takže bych se hned objednala na ten ultrazvuk. Jinak ta švédská deka jo, co jsem sondovala po kamarádkách, tak je to jenom něco měkkýho a teplýho, takže asi klasika. :grinning:
27. srp 2009 ve 22:10  • Odpověz
je jasný že by to bylo strašně těžký jenže já za sebe vím že bych se na takový dítě ani nemohla těšit a představa že celý život budu uvázána u dítěte který nikdy nebude nic moc vnímat bych nezvládla. Horší to asi je když už je ženská přes 20tt těhu :frowning2: . Ale zatim tohle naštěstí řešit nemusim a říkam si že je fakt zázrak otěhotnět a přivést na svět zdravé dítě. Já si občas říkam že jsem mimísovi už jednou zachránila život, stačilo 18.7 nastoupit do nemocnice a vim jak jsem na tom byla psychicky celý víkend takže kdyby mě v pátek večer nabídli ukončení tak bych možná do toho šla, protože když nevíš co bude a doktoři tě řeknou že tedy počkají do pondělí ale že mě už vypíšou do operačního plánu tak se s tim prostě tak nějak smíříš, ani nic jinýho tě nezbyde. takže jsem už mu 1x zachránila život a říkam si kolk ženskejch třeba zbytečně podstoupí revizi :frowning2: . tak to vysonduj, já furt si myslim že je čas, ale dneska jsem 12+6 a příští týden vstupuju do 2 trimestru a fakt to letí a te´d si myslim že když vim že je mimčo v pořádku tak bez stresu to bude utíkat ještě víc a tim že lezu furt po doktorech tak vždycky mě přijde že na MMB akorát v neděli přehazuju tt :slight_smile: . Španělská deka je prý fajn, je jemná a i po vyprání drží tvar a nežmolkuje, takže na jaro prý super. Sice deky mam ještě po vikínovi a v dobrém stavu ale asi do ní půjdu :wink:
28. srp 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
Raději změníme téma. Co se týká ultrazvuku, tak to určitě vysonduju co a jak a kdy je to nejlepší. Já se zřejmě objednám rovnou až půjdu na tu plodovku. Je to neskutečné jak to letí. V 5 tt jsem zjistila že jsem těhotná a v neděli už začínám 16 tt. Je to šílený :slight_smile: ale krásný. Až teď si uvědomuju jak ten čas strašně letí.
28. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
tak vysonduj :wink: , já počítam že mezi 16-18tt se taky asi budu muset objednat a od tebe alespoń už budu vědět co a jak :slight_smile: . Dneska jsou to 2 měsíce co jsem měla 1 ducha na testu a na MMB jsem se shodla s holkama co se delší dobu snažení že ty cykly snažení se táhly strašně dlouho a teď to nějak letí :wink: . my to máme vlastně o ty 2tt a já stejně budu ráda když mě nechaj do 38tt tak se pak v porodnici možná sejdeme :slight_smile:
28. srp 2009 v 15:19  • Odpověz
autor
No já s tím počítám že si budeme v porodnici držet místo :slight_smile: Já se dneska tak strašně přežrala... Byla jsem s kamarádkou na pozdním obědě a pak bylo u našich grilování - uff. Tak trochu se kutálím :grinning:
28. srp 2009 ve 21:37  • Odpověz
Možná se tam fakt sejdem :grinning: nebo o pár dní mineme. Dneska jsem koukala na všechny výrobky od Logeru a mají nádherný zavinovačky :slight_smile: a dá se z toho udělat i hrací deka tak mam o čem přemýšlet :wink: . Až budu vědět co to bude tak to bude teda nutkání :slight_smile: , neutrální věci nechci tak snad do prosince vydržim a počítam že začátkem ledna by mohli mít dost slevy a možná i kočárky budou levnější když už budou nový kolekce :wink: . Grilovačku závidim, manžel už vařil na zítra guláš tak jsme bez práce. jen uvidim jestli se dokopu naházet suroviny do pekárny a Vikínovi něco upéct :slight_smile:, te´d moc nepeču když sama nesmim tak je na perníčkách a nějak si je zamiloval :wink:
28. srp 2009 ve 22:59  • Odpověz
autor
Zavinovačky mají krásný, ale stojí 1.000,- Kč, takže s tím bych fakt brzdila... Oni mají teď slevy pořád co koukám a těsně po Vánocích slevy pokračují. Teď jsem trochu uklidila a jsem zralá zalézt do postele. Jak je venku dneska hnusně, tak jsem strašně ospalá.
29. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz
Já vim :wink: , jenže mě ty klasický rychlozavinovačky přijdou takový tlustý :unamused: . Koukala jsem na ten fusak a je fajn že je ještě vevnitř jakoby jedna deka a tu pak můžeš dát třeba pod větší dítě :wink: . na všechno mam ještě čas a uvidíme co nakonec koupim a co ne. naštěstí zatim jen koukam a nic moc mě neláká. ale ten Lodger má tedy hezký věci :wink:. Koukam že už mě naskočil 14tt :slight_smile: . taky si mylsim že začátkem ledna budou slevy takže většinu věcí chci nechat až na rok 2010 :wink:. Nevim jak u tebe ale tady normálně svítí sluníčko :unamused: . Odpoledn manžel odjíždí s kámošem na ryby tak tady budeme s Vikínem vegetit sami. upekla jsem mu sladký rohlíky plněný tvarohem a nějak začínají mizet :slight_smile:
29. srp 2009 ve 14:53  • Odpověz
autor
No manžel šel na oslavu svého kamaráda, takže tady budu vegetit sama do rána, jen nevím do kolika :sunglasses: Víš co, v té zavinovačce je chvilku, takže to mi hlavu nedělá. Jinak na rok 2010 to nenechám. To si nechám až praní a žehlení, protože chci mít klid že kdyby si mi nechali v nemocnici dřív, tak že budu mít všechno nachystané.
29. srp 2009 v 18:28  • Odpověz
Vidíš tak jsme obě sami doma :wink: . O tý zavinovačce furt váham no. viki v ní být nechtěl ale mě se taklasická moc nezdá, přijde mě dost silná :unamused: . Já chci začít v prosinci a zbytek v lednu :wink: . Jsem zvědavá na kolik se výbavička vyšplhá :wink:. Já to beru tak že do konce ledna abych měla vše hotové, kdybyb náhodou. radši taky počítam že to bude dřív :wink:. Kdybych tak tušila jestli mimčo bude v zavinovačce spokojený nebo bude řvát jako viki. ale od Lodgeru je právě větší než ta klasická ale 1500 se mě za ní dávat nechce :slight_smile:
29. srp 2009 v 18:49  • Odpověz
autor
No ten fusak je fajn i za tu cenu, ale ta zavinovačka už mi přijde jako zbytečnost. Chci se na genetice při tom odběru plodovky zeptat toho doktora na odběr pupečníkové krve jestli to máme udělat nebo to nemá cenu. Přece jenom to stojí 28.000,- Kč a pokud by to nemělo žádný význam, tak na to kašlu. Já okukuju i na netu :slight_smile: Člověče mám brouka v hlavě. Všichni teď začali říkat jak mi to sluší. Že čekáme určitě kluka :slight_smile: tak jsem zvědavá jestli z té holčičky fakt nevyroste chlapeček :grinning:
29. srp 2009 v 19:47  • Odpověz
Fusak vidim na 100% ale s tou zavinovačkou je to problém. kdybych měla jistotu že 2 dítě v ní bude rádo tak bych do ní i šla ale aby to nebyl Viki 2 :grinning: . Do odběru pupečníkové krve nejdu, těch prachů a co vim tak musí být těhu na 100= nerizikový a nedělají to teda všude a snad ne ani při císaři. Spíš si myslim že z toho hlavvně maj ty co to uchovávají. asi to pomoct může ale z kolika % to nepomohlo :unamused: . To je spíš když je lekemie nebo ještě něco víc? nIkdy jsem se o tohle nějak nezajímala, protože 30 000 se mě prostě zdá přehnaný :frowning2: . Na tohle nedej, je jasný že při UTZ ve 13tt to neni určitě na 100% ale zase tam maj lepší UTz tak by to ta holčička být mohla. Já jsem zvědavá kdy se to dozvim, buď do toho 20tt co budu chodit do rizikovky nebo pak asi na velkym UTZ. jsem zvědavá, těhu je jiný než minule, už mam chutě i na sladký což stejně nesmim ale dneska jsem si k svačině dala :unamused: a u Vikína se mě ze sladkýho dělalo zle a břicho mamtaky jiný. přes břicho mam už 10 cm na víc :confused: :slight_smile:. Po plodovce to budeš mít na 100% a myslim že geneik by to asi neřek kdyby si nebyl jistej, nevim na kolik to řek % ale v tomhle týdnu to poznaj i podle pánevních kostí :wink:
29. srp 2009 ve 20:04  • Odpověz
autor
Vím, že s tím fusakem jsem doma obstála, že manžel neprotestoval když si k tomu přečetl ty recenze a i to co všechno to umí a jak dlouho vydrží, ale s tou zavinovačkou mu to ani říkat nebudu, protože to už by bylo fakt moc. Koupím nějakou u Chmelařové a hotovo. Já právě nevím. Nechám si poradit od toho gynekologa z genetiky a taky od mého gynekologa jestli do toho jít nebo ne. Je to dost peněz a právě mám obavy aby to nebylo jenom k tomu zaplatit někomu šílený prachy a pak nic z toho. No že to vypadá na holčičku nám právě řekl ten gynekolog z genetiky a tam mají ultrazvuk :slight_smile: jedna báseň. Zase si říkám, že kdyby si nebyl jistej, tak že se sám od sebe neptá jestli to chceme vědět nebo ne. No uvidíme. Ve středu jdu ke svému doktoru na II. trimestrální screening tak uvidíme co mi řekne jestli to vidí do růžova nebo do modra. Já zatím na sladké moc chuť nemám. Dala jsem si s kamarádkou na tom obídku tiramisu a na tom jsem si teda velice pochutnala :grinning: nebo od maminy domácí švestkový koláč, ale že bych šla do krámu a koupila si tam dortík, nebo nějakou buchtu, tak to fakt ne. No po plodovce to budu mít 100% jistí podle chromozomů co to bude, tak uvidíme jestli se pan doktor trefil :slight_smile:
30. srp 2009 ve 02:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.