• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky Plzeň a okolí

(Zamčená)
22. června 2011 
autor
Co bereš za vitamíny? Já Calibrum mami. Tak do bradavice bych nešla ani omylem. Pamatuju si to do teď jako malá a nikdy víc!!! Hrozný. Brrrrrr. Já se teď vrátila domů, takže jdu taky vařit. Budu dělat těstoviny se smetanovo - sýrovou omáčkou, rajčátky, hráškem a kuřecím masem :slight_smile: ŇÁM
5. zář 2009 v 18:49  • Odpověz
Já beru femibion už od začátku snažení a jako jediný vitamíny mají od 12tt i DHA a když nejim ryby tak je to fajn. Sice jsou dražší ale nevadí :wink: . právě ty od 12tt jsou dražší :unamused: . Ale kdybych jedla levnější a ještě kupovat DHA zvláš´t tak to vyjde asi nastejno :unamused: . No já chodila docela dlouho s bradavicema a to jsem měla hodně z bazénu a byli dost hluboký takže jsem chodila dost dlouho. A loni jsem měla asi 3 na ruce a teď asi 2 měsíce a je taková pidi :wink: ale je nepříjemná tak když mam te´d čas tak tam dojdu a bude venku na jedno vypálení :slight_smile: a 14 k zubaři to už 2 dny před budu mít nervy :wink: . Hele zepam se tě, protože ty už jsi na genetice byla. Já řekla do telefonu že se mam objednat že mě posílají z rizikovky, doufam že mě hned neobjednala na plodovku :unamused: , ona jen řekla že stačí 18tt když mam screening ok. Aby pak na mě nevybalili že jdu na odběr :wink: . napřed asi jdeš na UTZ ne. Já právě u Vikína tam byla kolem 12tt a jen krev a UTZ nedělali tak právě nevim jestli udělají UTZ a poradnu, aby mě hned nechtěli dělat plodovku :unamused: . Ale to asi napřed se s tebou domluví vi´d :wink: . mažel vaří segedýn a já zítra udělam s pomocí DP knedlíky :slight_smile:
5. zář 2009 v 19:32  • Odpověz
autor
To ti fakt neporadím jestli tě objednala doktorka na ultrazvuk, pohovor s lékařem, nebo na odběr plodovky. Každopádně já jdu na ten odběr v den kdy jdu i na ultrazvuk a jdu tam v 18 týdnu. Tak si tam zkus zavolat na co vlastně tě objednali. Já už na zubním byla i na interně. Jinam asi neposílají, viď.
5. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
Já to už necham, říkala že stačí když screening je ok 18tt tak uvidim. vždycky můžu říct ž n aplodovku zbyečně nechci pokud k tomu neni důvod a je fakt že před odběrem se dělá i UTZ a i na MMB co šli holky na plodovku tak napřed šli na pohovor a pak jak se domluvili :wink:. asi taky záleží co je v doporučení a tam spíš bude genetická konzultace a možná už tam budou mít i výsledky tripll testů ale to nevim jestli je dělaj na genetice jako screening? Zubařka měla dovču ale docela mam hrůzu, protože zubař je pro mě nejhorší doktor :unamused: a internu mam už ok. Jinak nikam , pak už záleží co máš za problémy :wink:
5. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
autor
Já mám pocit že všechny testy v těhotenství posílají na genetiku, tedy ty na vývojové vady atd. Moje kamarádka musela ještě na plicní, tak nevím. zatím mi doktor nic neříkal. Mě dopadlo všechno dobře a stejně na tu plodovku musím, takže to si člověk fakt nevybere...
6. zář 2009 v 00:39  • Odpověz
no asi jo vi´d, když tam posílají trippltesty tak asi i ten druhej :wink: . tak to když mě berou krev 23 tak možná 29 by mohli mít výsledky :wink: . někdo chodí na plicní ale tam bych asi nešla, přece jenom rengenu se v těhu bojim :unamused: a prý se od toho upouští a minule jsem byla jen u zubaře a na interně :wink:. Já si tam radši zítra zavolam a´t pak 29 na mě něco nevybalí :unamused:. radši se ujistim, jdu tam v úterý a už si nepamamtuju jaký jsi říkala dny že berou plodovku :unamused: . Já se jako plodovky nezříkam ale pokud testy vyjdou ok a UTZ taky tak do toho zbytečně jít nechci :unamused: . kdyby screning dopad blbě tak bych ani nečekala na plodovku a šla do odběrů choriových klků ale takhle uvidim :wink:. radši zavolam a zeptam se jestli mě už neobjednala rovnou na plodovku i když si myslim že spíš jen k doktorovi, ale pro svůj klid tam cinknu :wink:. Zase budeš mít jistotu vi´d :wink: i když neni asi o co stát. Stejně si myslim že odběr pldovky je strašák jen kvůli tomu čekání na výsledky a nebo když to provádí totální debil. Což na genetice nejsou, protože i na netu si je lidi chválí a jezdí sem i zdaleka :slight_smile: . Zítra jsem celý den sama tak ani nevim co budu dělat :wink:
6. zář 2009 v 08:37  • Odpověz
autor
Dobré ráno, proč se tomu říká trippltesty? Co jsem četla na www.babyweb.cz, tak ty první testy odhalí víc než ty v tom druhém trimestru a že se od těch druhých upouští a dělají se jen ty první. Tak na rentgen v těhotenství by mě nedostal nikdo a ni heverem. Berou jí tuším úterý, čtvrtek a pátek, ale už si to nepamatuju přesně. Hele, kamarádka mi volala že to má za sebou a taky byla na genetice - vystrašená ukrutným způsobem a strašně mě uklidnila. Může u odběru být tvůj manžel, nejdříve dělá ten 3D ultrazvuk, potom přijde sestřička, která mu ten ultrazvuk drží, on vezme jehlu a píchne jí pod pupík a odebere 3 malinké zkumavky té plodové vody. Potom jehlu vyndá. Prý to nebolí a tlačí to míň než když ti berou krev :slight_smile: No já na to jdu pro vlastní klid, protože po obou testech je 60% šance že je mimi ok, ale po odběru plodovky je to 99% :slight_smile: Chci být do konce těhu v klidu :slight_smile:
6. zář 2009 v 08:54  • Odpověz
trippltesty jsou proto že zkoumají 3 věci a bohužel je to hrazený pojištovnou a často vychází falešně pozitivně :unamused: . proto doporučují screening který je daleko přesnější a když vyjde screening ok a trippl blbě tak je hlavní ten screening. Ale prostě ho dělají všem i když v plno zemmích se od něj upouští, ale screening si většinou hradíš a někdo na to nejde a kdyby trippl zrušili tak by to byl asi problém :frowning2: . Já tam radši cinknu aby pak fakt nebylo překvápko :unamused: a když mě řekne že mě objednala na plodovku tak jí vysvětlim že mam mít zatim jen konzultaci a UTZ a pokud mě ho pak navrhnou tak to budu řešit ale nerada bych aby hned odběr aniž se na to můžu psychicky připravit :wink:. tak zítra tě pak dam vědět jak jsme se se sestrou pochopili, já myslim že to pochopila :wink: když jsem řkla že mam doporučení z rizikovky a že mam cukrovku a ještě jsem řekla že mam přijít až v tom 18tt, že to stačí :wink: . jen mě zarazila že mam mít doprovod :wink:
6. zář 2009 v 10:14  • Odpověz
Ahoj holky, obnoví se diskuze? :wink:
23. srp 2010 v 11:18  • Odpověz
Haloooo, obnovuji tuto diskuzi...kdopak se přidá v roce 2011??
22. čer 2011 v 11:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.