• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky Plzeň a okolí

(Zamčená)
22. června 2011 
Jitko,myslím na tebe,určo už víš co a jak :wink:

esterko : chlapečka z UIU mám já :slight_smile: jinak věřím,že nestíháš,kámoška má 5ti měsíční dvojčátka a má toho až nad hlavu

aji : relaxaci u moře závidím,my už takovou relaxaci neměli dva roky :frowning2:
4. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak si představte :slight_smile: jako na potvoru Dr. Krmíčková jde od července na mateřskou, takže nás přehazuje k nějakému asi novému panu doktorovi. Jinak u konzultace se začali s manželem uculovat - holky, oni spolu chodili na základku do třídy - to je mazec :grinning:

Jinak polycystické vaječníky nemám. Ovulace viditelně proběhla, folíky se tvoří, jen jeden vaječník je menší. Jinak je všechno na svém místě. Brali nám krev a dali mi recept na Clostík. 14.6. to mám dostat, druhý až tretí den cyklu mám dorazit na hormonální náběry, jinak manželovi dopadl spermiogram na 1. Má 68 mil. spermií a z toho 64 mil. pohyblivých - takže jsem Dr. Krmíčkové sdělila, že to s ním doma fakt nevydržím, že bude mít sebevědomí až na půdu :slight_smile:

Jinak pokud půjde vše dobře, tak mám přijít 12 den cyklu na ultrazvuk a dohodli jsme se, že zkusíme jedno IUI a pokud to neklapne, tak že v srpnu, nebo v září IVF. Tak snad to bude dobrý. Jen mě mrzí, že jde zrovna pryč, i když jí to mimčo přeju, ale je to trošku smolík...
4. čer 2009 v 17:56  • Odpověz
autor
Jen mám obavy z jedné věci - 12 den cyklu mám jít na ultrazvuk, co když to IUI vyjde na víkend??? Jak se to pak řeší? To tam asi nejsou, co?
4. čer 2009 v 19:12  • Odpověz
jitka : tak to je skvělý,že je všechno v pořádku :dizzy_face:
S tou dr.Krmíčkovou mě to mrzí,já ji taky měla jako ošetřující lékařku a byla hrozně fajn.
Ta IUI určitě vyjde,moc vám to přeju.
Mně to na víkend nikdy nevyšlo. Někdy jsem šla na ultrazvuk i 3 x týdně a až byly folíky v té správné velikosti,píchli mi Pregnyl na prasknutí folíku a druhej den se šlo na výkon :slight_smile: Já si myslim,že si to ohlídaj,aby to na ten víkend nevyšlo :wink:
4. čer 2009 v 19:44  • Odpověz
autor
Říkala že si na konci června vybírá dovču, začátkem července bude v práci a potom už končí a jde na mateřskou, ale že to IUI vyjde akorát na dobu kdy tam nebude, že bude na té dovolené...

Myslíš že to fakt zařídí aby to bylo mimo víkend? Tak když to praskne v neděli, tak smolík...

No, ještě nechci křičet, výsledky nejsou kompletní. Ale to IUI je prý asi 20% šance že se to povede, a to moc není. Dvě kamarádky na tom byly a ani jedna není těhu.
4. čer 2009 ve 20:11  • Odpověz
jitko : ale pořád je to větší šance než přirozené početí. Vždyť nám se povedlo hned první IUI a ani jsem v to nedoufala,byla jsem příjemně překvapená. Tak neházej flintu do žita!
Jinak na ten víkend to určitě nevyjde,musí si to ohlídat.
Jo a v den po inseminaci mi tenkrát Krmíčková doporučila,ať si úspěšnost ještě pojistíme pohlavnim stykem :wink:
4. čer 2009 ve 20:35  • Odpověz
autor
Snad to vyjde. Já byla úplně v eufórii a teď se bojím, nebo co. Že to nevyjde a tak. Ono mi to přejde :slight_smile: To IUI nám bude dělat nějaký doktor - podle mě tam nastupuje místo ní, protože na webu jeho jméno nemají. Byla si po inseminaci doma? Já přemýšlím že doma zůstanu, protože máme v práci peklo. Kolegyně se neustále hádá s jinou kolegyní, ať u nás v kanceláři, tak všude kde to jen jde a mě se kolikrát udělá úplně blbě od nervů jenom proto, že tam lítají jako pominuté, ječí, třískají dveřma a já tam sedím a poslouchám to. Nesnáším tyhle scény. Nehádám se, nemám to ráda a nechci se nervovat a poslouchat to. A obávám se, že i kdyby to vyšlo, tak ty nervy udělají pekelnou úlohu...
4. čer 2009 ve 21:01  • Odpověz
Ty pocity znám,ještě teď si je vybavuj,takže vím,o čem mluvíš :dizzy_face:
Doma jsem ten den byla,asi to není nutné,ale pro tvůj dobrej pocit,bych doma asi zůstala a domlouvala manželovo potvůrkám,ať se snaží :wink: :grinning:
4. čer 2009 ve 21:33  • Odpověz
autor
Dneska jsem měla dovču a zítra se mi do toho "dusna" vůbec nechce. Já se nechci hádat ani doma, natož to poslouchat v práci kde lítají dvě šílený ženský :slight_smile:

Dohodnu se s praktickou, aby mi napsala neschopenku. Pokud to neklapne, tak ty dva týdny doma se taky nezblázní :slight_smile:
4. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz
ahoj, tak já stále čekám na mršku a někde se potvůrka toulá...zejtra další testík :wink:
4. čer 2009 ve 23:09  • Odpověz
autor
A jak dlouho už máš zpoždění? A bříško bolí? Měříš si teplotu, nebo ne? Já poznám mršku na tom, že mi vždycky klesne prudce teplota třeba z 37,3 na 36,7 a to jsem pak protiva protivná... Říká se že měření teploty je nepřesné, ale já se měřím a alespoň tu MS poznám a když se ti drží teploty vysoko 16 dní, tak se prý jedná o těhu.
5. čer 2009 v 06:33  • Odpověz
Ahojky,
Aji,užij si dovolenou a třeba přijedeš a nahlásíš //. :slight_smile: :slight_smile:

Soni,aha,já si Vás spletla s Markét.

Jituš,když Ti 12 den cyklu vyjde na víkend,tak tam předem zavolej,oni pracují i o víkendu,já byla na ET v neděli. A Mandarinka byla na OPU v sobotu. :wink:
Díky za info o Krmíčkový,tak to za ní musím vyrazit,volala jsem jí z porodnice a domlouvali jsme se ,že přijdu s dvojkama,chci jí koupit kytici,protože nám fakt pomohla. :slight_smile:
Máte perfektní spermio!!!! :slight_smile:

Co to máte za atmosféru v práci? :confused: :unamused: To se špatně pracuje... :angry:

Michamicha,že by???? :slight_smile:
5. čer 2009 v 09:00  • Odpověz
autor
Já jsem si právě myslela, že pracují jenom v týdnu a inseminace když vyjde na víkend, tak to nechají na samovolném snažení doma, proto blázním :slight_smile: Někde na netu jsem to četla, ale už nevím kde. Podle mě tam bude tak max 2 týdny a pak dovča, protože to by tak odpovídalo tomu, že se mineme. Spermio máme super, hlavně aby dopadlo všechno tak jak má. Když nám brali krev včera ve 13 hod., tak výsledky už by měly být hotové, viď. Pořád čekám jestli nezazvoní telefon. Kdyby bylo něco špatně, myslíš že by zavolali?

Atmosféra v práci je šílená. Máme tam dusno čím dál větší a já na tohle fakt nemám sílu. Nesnáším ty hádky a žabomyší války pro nic... Podle mě se dá všechno vyřešit relativně v klidu a v pohodě.
5. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz
Jituš, každopádně,když Ti to vyjde na víkend,tak tam zavolej a domluv se. :wink: Kdyby něco dopadlo špatně ,tak se určitě ozvou a domluvíte se na postupu. :wink: Ale neboj,všechno bude OK. :slight_smile:

Až půjdeš na IUI,tak si vem den dovolený,at se zbytečně nestresuješ. :slight_smile:
5. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz
autor
Dneska mi bylo vyčteno v kanceláři i to, že půjdeme v době, kdy bude pololetí a výkazy v práci. Takže jsem volala praktické a až tam půjdeme, mám si přijít pro neschopenku. Jsem už úplně vyždímaná.
5. čer 2009 v 17:45  • Odpověz
michamicha se neozvala,tak to určitě jásá nad pozitivním testíkem?

Jituš,tuhle atmosféru taky znám z práce,dokáže to pěkně zkazit den a navíc se tam pak člověk ani netěší. Ale určitě už budeš brzy doma v klídku a těšit se z rostoucího bříška :wink:

My jsme dneska dorazili ke tchánovcům a budem tu až do neděle,tak to snad přežijem v pohodě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
5. čer 2009 ve 22:55  •  2 děti  • Odpověz
autor
Dřív to v práci tak nebylo, když tam byl kolega, který přestoupil jinam a se mnou v kanceláři kamarádka, která má dvojčátka a je doma. A pak se to začalo nějak hroutit, protože jsou tam nové kolegyně a občas, tedy spíše často je tam peklo na zemi. Dřív jsem se do práce fakt těšila, protože mě ta práce baví, ale teď mě to tam spíš štve... No, doufám že budu brzo doma, v klidu a budu spokojeně kynout :slight_smile:

Ať to u tchánů zvládneš a přežiješ :slight_smile: Kamarádka říká, že nejlepší tchýně je ta, která je vzdálená minimálně 100 km :grinning:
6. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz
Jé,jsem zjistila,že jsem se včera přihlásila pod starou přezdívkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mně to poslední dobou před těhu v práci taky děsně štvalo. Mám pocit,že to byl typickej syndrom vyhoření. Pracovala jsem ve zdravotnictví,z pacientů jsem začala mít hrůzu,kolektiv mě štval,kolegyně mi před tím ani moc nevadili,ale pak mě štvala každá prkotina,do práce jsem se netěšila a pořád jsem byla děsně unavená.
Ještě,že už to je za mnou. Když jsem nastoupila na neschopenku asi ve 3.měsíci těhu,docela jsem si oddychla.
Mateřskou si teď hezky užívám. Doufám,že se mi s druhym mimískem prodlouží. Ale pak vůbec nevím,jestli se do původního zaměstnání budu chtít vrátit,zatím mám vůči němu pořád averzi :angry:
6. čer 2009 ve 22:01  • Odpověz
ahoj holky, testík nevim, budu dělat zejtra, ještě jsem to nedostala a bazálka mi každý den stoupá o 0,1 stupně, tak nevim, ale už bych docela ráda věděla na čem jsem, čeká mě další cyklus s clostíkem :angry:
6. čer 2009 ve 22:30  • Odpověz
autor
Jestli ti bazální teplota stoupá, tak to je super!!! Jak dlouho se ti drží nahoře? Četla jsem, že když se drží nahoře 16 dní, tak se jedná o těhotenství! Moc bych ti to přála. Vždycky, když má přijít MS, tak prudce klesne.

Hned napiš, jak si dopadla a jestli jsou tam //
7. čer 2009 ve 02:05  • Odpověz
autor
Sonca78: A kde si pracovala, když mluvíš o zdravotnictví, tak pokud na Lochotíně, tak tam jsem víc než doma kvůli té RS. V pondělí jdu zase na neurologii. Potřebuju od doktorky potvrzení, že o tom plánovaném těhotenství ví a souhlasí s tím. Chtějí to po mě v té Smetance. Zase jsem si vyslechla do jakého rizika jdu atd., ale já to zvládnu, vím to. Ustála jsem toho už hodně a dítě je další impulz k tomu proč bojovat a pro koho bojovat :slight_smile: Vždyť víš...

Já pracuji ve státní správě, takže to do zdravotnictví také nemá daleko. Kolikrát se tam člověk setká s dost hnusnými věcmi jako jsou autonehody, sebevraždy a tak, takže psychika někdy dost pracuje, obzvlášť když se jedná o týrané děti to nezvládám a chodím se omývat studenou vodou na záchod. Na ostatní si člověk tak nějak zvykne, ono to jinak ani nejde, ale někdy je to síla. První dva měsíce jsem probrečela, že na to nemám, ale už jsem tam 4 roky.

Nemůžu nějak usnout. Chytla jsem rýmu, takže neustále smrkám a lítám na záchod. Nesnáším to, když ležím v posteli a koukám do tmy.
7. čer 2009 ve 02:13  • Odpověz
No tak na lochotíne jsem trávila dost času v těhu :frowning2: , s cukrovkou každý týden na kontroly. A tak počítam jesli budu ještě těhu tak cukrovku budu mít na 80= zase :unamused:. To jsem někde četla že kldyž má někdo RS tak i těhu může stav zhoršit viď :frowning2:. jenže touha po dítěti je víc, znam to dobře. A i když jsem neměla vůbec pohodové těhu a vlastně do 30tt jsem žila ve stresu kdy zase potratim a co se kdy posere tak výsledek pak stojí za to :slight_smile:. jen doufam že 2 těhu nebude ještě horší, kort kdyby po IVF byli dvojky, z toho mam fakt docela strach, protože min těhu ukončili císařem a zrovna jizva se nehojila moc dobře :unamused:. Ale myslim pozitivně a už se těšim na červenec a pak na srpen, a´t už víme kde je problém a snad nic moc nenajdou. S mýma hormonama počítam :slight_smile: . Začíná svítit sluníčko tak si užijte hezkou neděli :sweat_smile:
7. čer 2009 v 09:25  • Odpověz
autor
Markéta137: Já měla, teda mám štěstí, že mi to zjistili brzo. Lednová rezonance dopadla výborně - mám to stabilizované tak, že nebylo skoro patrné, kde ty flíčky byly. Těhotenství paradoxně chrání před RS, ale riziko je po porodu až 6 měsíců. Ale já to zvládnu. Horší je, když se o RS neví a rozjede se to po tom porodu, to je potom mazec. Takhle to zjistili mojí sestřence a teta mi říkala, že si myslela, že jim umře, doktoři byli na tom, že simuluje a nechali jí trápit půl roku. Ale je to už 13 let zpátky, takže "jiná" doba. Po porodu mi nasadí nějaké kapačky, abych to ustála a pak na ně budu chodit každý měsíc, takže vím do čeho jdu. Snad to bude OK.
7. čer 2009 v 10:31  • Odpověz
jituš co to je to RS?
7. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
Je to roztroušená skleróza. Je to autoimunní onemocnění. Postihuje buď oční nervy, nebo pohybové ústrojí. V mozku jsou přetrhané meilinové obaly, které vedou "vzruchy" do těla a když je ten obal přetržený, tak třeba necítíš nohy, nebo vidíš rozmazaně a tak. Tohle všechno jsem měla i to, že jsem nemohla chodit. Postihuje to nejvíce ženy okolo 25 let. Je toho spoustu, ale lidi o tom moc nevědí. Je to genetické onemocnění, podědila jsem to z taťkovo strany stejně jako mutace genu - chyba ve srážlivosti krve. Ale nestěžuju si, teď je mi dobře, a to je důležité, že jsem stabilizovaná a můžu mít mimčo :slight_smile: A hlavně dřív na to léky nebyly, teď jsou. Sice se na ně musí čekat, než je schálí nějaká komise, ale já je dostala. Píchám si 3x v týdnu injekci do svalu.
7. čer 2009 v 10:49  • Odpověz
autor
No a jak ti dopadl test???
7. čer 2009 v 10:50  • Odpověz
Tak to jo, tak hlavně že to podchytili brzo, o tomhle víceméně nic nevim a ani nikoho s touhle nemocí neznam. Jsi statečná a mimčo bude díky lékařům určitě brzo :slight_smile:. je fakt že když jsi te´d relativně v pořádku tak se toho musí využít. A to vlastně může zdědit i Vaš dítě viď :unamused:, ale asi zase v menší pravděpodobnosti ne :angry: .
7. čer 2009 v 11:13  • Odpověz
autor
No, podle MUDr. Lošana z genetiky máme riziko dědičnosti do 10%, což není moc. U nás je to sice v rodině, ale má to sestřenka tzv. z druhého kolene, jinak nikdo jiný. A říkám si, že kdyby to nedej bože zdědilo dítě po mě, tak ty léky už budou takové, že tu nemoc vyléčí. Teď to vyléčit nejde, jen stabilizovat a dříve nešlo ani to, prostě se ty lidi třeba před 30 lety nechali svému osudu a ženské musely na sterilizaci. Docela síla... Ještě že žiju teď!
7. čer 2009 ve 14:44  • Odpověz
aha, tak to ti moc držím palce, aby se ti povedlo otěhu a hlavně aby jsi ty i mimčo byla OK :wink:

jinak test jsem nedělala nechtělo se mi ráno vstávat, tak jsem jen změřila bt a ta mi klesla o 0,1 stupně
no a teď jsem na wc zjistila, že mrška došla :wink: mám radost, protože od úterka začnu brát znovu clostík a doufám, že už se to konečně povede :dizzy_face:
7. čer 2009 v 15:49  • Odpověz
Tak to jo, já myslela větší % :unamused:. Je fakt že se to logicky musí % snižovat a kort když to nebylo přímý příbuzenstvo. Ale je to hrozný že se to vyléčit nedá :frowning2: . z manželovo strany jsou zase alergici a až te´d na jaře se to ukázolo i u malýho. V každý rodině je něco, jen někdo má horší problémy než jiní :frowning2: . Jo to si taky říkam že můžu být ráda v který době žiju. před 50ti lety bych byla bezdětná :frowning2: , takže ještě že žijemv době jaký jsme a doktoři pomůžou téměř všem. Bohužel ne 100% ale většině ano :slight_smile:
Micha, škoda že to nevyšlo, na druhou stranu zase můžeš začít s léčbou, já dobrala ráno poslední clostík a 1 prášek mě chybí, tak nevim jestli jsem ho ztratila, nebo tam ani nebyl :sunglasses:, ale už to víceméně neřešim, ale od středy do neděle se budem snažit. To by bylo otěhotnět zase před narozkama jako minule :grinning:
7. čer 2009 v 17:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.