• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky Plzeň a okolí

(Zamčená)
22. června 2011 
No protože to mě nabírali úpně poprvý a pak jsem v dubnu 2004 po léčbě clostíkem potratila a přešla k jinýmu doktoru a to mě dal zase clostík a to jsem otěhotněla po 8 cyklech a te´d když jsem vysadila HA tak jsem měla ty samý problémy a domluvili jsme se že tomu dáme stejný čas jako minule a i stejnou léčbu a když ne tak v natalartu si to udělají. takže v srpnu počítam že budou dělat profil, spermio atd takže jsem docela zvědavá a snad nenajdou víc věcí. tenkrát manžel měl spermio asi z března a byli jsme tam pak v červnu a že si to radši udělají všechno znova :unamused:. tak to bereš stejný dávky, já spíš myslela pak před IVF ty injekce, z nich mam docela strach protože i po clostíku mam X vedlejších účinků ale cysty se mě nedělají, tak alespoň že tak :wink:. A pokud bude spermio ok tak asi zkusíme napřed inseminaci a tak se clostíku asi hned tak nezbavim :pensive:. Už mě začíná ta bolest v podbřišku povolovat, ale teda pátek to byla docela síla, ale zase jsem ráda že vím že clostík na mě působí ale bez výsledku :unamused:
13. čer 2009 ve 21:56  • Odpověz
jituš, já měla první cyklus s clostilem 1tbl denně, ale mrcha furt nedorazila, tak čekám :rolling_eyes: v dalším cyklu budu brát 2tbl denně
13. čer 2009 ve 22:02  • Odpověz
autor
Markét: Já nevím jestli si to tady psala, ale proč tam nezajdeš už dřív než v srpnu? Pokud by ti dali dlouhý protokol, tak to je na další dva měsíce... Já jsem taková že všechno raději řeším hned, protože se bojím, že se něco opět po... teda nepřeju ti nic špatnýho, ale já už jsem trošku vystrašená ze všeho. Zítra to mám dostat, tak uvidíme :slight_smile: jestli mrška přijde na čas, nebo ne...

Micha: to je strašný to čekání že člověk neví na čem je a co z toho bude, nebo nebude. Držím ti palečky, aby bylo vše v pořádku.
13. čer 2009 ve 22:49  • Odpověz
No protože jsme objednaný na červenec, jenže profil se dělá na začátku MS a já jí mam dostat na konci června takže počítam že na konci července pak dorazí další a tak ty testy vyjdou až na srpen :unamused: . A pak se teprv rozhodnou co bude, napřed asi inseminace a pak asi IVF. To ale bude záležet na všech vyšetřeních jak dopadnem. A hormony budu mít rozhozený furt, protože MS po vysazení HA byla obdobná jako před lety :unamused: a jedině když beru hormony tak to mam víceméně pravidelný :wink:. třeba se zadařilo doma ne :slight_smile:, když jste v pořádku tak třeba j. Já vím že třeba bez hormonů otěhotnět nemůžu :frowning2: , zase si říkam že když jsou to jen horony tak to se dá celkem dobře řešit, jsou i horší věci. trošku mě to štve že nám to uteče o týden, ale na druhou stranu původně jsme chtěli jít do natalu v září, takže jdeme o něco dřív a na podzim by se to mohlo už nějak řešit, zae inseminací nebudu podstupovat X, potřebuju být těhu do konce roku :sunglasses: a víc se snažit už ani nemůžem, jinak kdybych měla víc času tak bych klidně ještě čekala ale takhle. navíc doktor mě řek že další clostík už mě nenapíše takže si alespoň tělo odpočine. je fakt že už mě to docela zmáhá a chudák manžel když ma takový výkyvy nálad. naposled jsem mu řekla že mě nemá rád, že nevim proč ale že to tak cítim :frowning2:. 2 den už jsem byla ok a tak si myslim že je to z těch léků i to že už te´d máme poslední pokus doma a je to vlastně všechno takový definitivní :frowning2: . Teď koukam jak jsem se rozepsala tak radši budu končit :slight_smile:
13. čer 2009 ve 23:01  • Odpověz
autor
Mě brali profil už na konzultaci a další náběry 2 den cyklu a pak ten Clostík. Říkám si že alespoň z jedné strany jsem OK, ale to ostatní jsem si vybrala skutečně precizně. Všichni doktoři, kde jsem byla ať to byl CAR, nebo pohotovost když mi je zle, tak na mě mluví jako na chudinku že jsem podědila geneticky to nejhorší co šlo, ale jak říkáš, lidi jsou na tom mnohem mnohem hůř. Já vím, že budu mít jenom 1 dítě, víc mi jich nedovolí, je to veliké riziko, ale vím že to bude láska největší, že ta láska mě požene dál, donutí mě bojovat s tou nemocí a budu máma s velkým "M". Fuj, nechci brečet... Jsem dneska nějak mimo nebo co... Tak si budeme držet palečky a všechno dobře dopadne a budeme se mít nej nej. A všechno špatný už máme za sebou!!!

Tohle mám napsané v diáři:
Když se jedny dveře ke štěstí zavřou, otevírají se jiné, často zůstáváme tak dlouho stát a smutně hledíme na ty zavřené dveře, že si ani nevšimneme, že se nám už dávno otevřelo okno.

Tak tím se musíme řídit!!!
Dobrou noc a sladké sny!
14. čer 2009 v 00:36  • Odpověz
No uvidim, třeba nějaký náběry udělají hned, ale budu kolem 10DC takže profil až ten další měsíc, ale i tak se to hne ku předu a jednou se dočkáme všechny. Já vždycky chtěla jen jedno dítě a to už teda mam, ale nějak když jsem viděla jak malej roste a už mě moc nepotřebuje tak bych chtěla ještě jedno. Já zase neměla moc hezké dětství a manžel je vlaně můj první a já jeho :slight_smile:. Doma mě dali na výběr- buď oni nebo on. byl ještě na škole takže jsme na rychlo scháněli pronájem a bylo to. Já dítě chtěla už ve 20, manžel je o rok mladší, ale tak nějak jsem tušila že to nepůjde a tím že mě bylo ani ne 20 tak jsme to řešili až po svatbě a to mě bylo 22. Hned z profilu se našel problém a pak když jsem konečně po 6 cyklech léčby otěhotněla tak díky lékaři taky potratila :cry:. Pak jsem věděla že už tam nebudu chodit a přes tchána jsem se dostala k tomu co chodim do dneska. nakonec i když dost rizikový těhu, předčasně ukončený císaře, malýho odvezli na Bory na JIPKU a mě to milostivě řekli až po 12h, takže jsem ani nekojila :unamused:. naštěstí je malej v pořádku a i když vim že 2 těhu nebude nic moc tak do toho jdeme. Ale je fakt že tentokrát to všechno snášim mnohem hůř. Na druhou stranu vim že zase ne za každou cenu a třeba v osudu mam jen 1 dítě nebo 2,3 :wink:. Furt si říkám že lékaří dokáží pomoct i horším případům. Dokážu si představit jak na tebe koukají a říkají si jak vůbec můžeš chtít dítě. Na jednu stranu je trošku chápu, ale za sebe vim že bych dítě chtěla za každou cenu a pokud se nemoc zhorší tak máš nějaký hnací motor. bude tady bytost která na tobě bude závislá a požene tě to na max. A nikdo tě dopředu neřekne jestli se nemoc zhorší nebo ne. Každá máme něco a musíme s tím bojovat. manžel říká že jak mam víc hormonů tak si se mnou rozumí víc jak s kamarády :slight_smile: a prý při téhle poruše je větší potřeba sexu, což u mě je na 100% :slight_smile:. Takže na každém problému hledam radši pozitiva a už te´d vim že pokud to vyjde nebo ne tak už nikdy nechci HA, hormonů si ještě užiju dost :unamused:.
14. čer 2009 v 09:30  • Odpověz
autor
Mluvila jsem o tom s neuroložkou a pokud se nekojí déle než 6 týdnů, tak ataka nepřijde, nebo jen drobná. Zvládla to spousta holek co chodí na neurolku, dokonce naposledy jsem to brala jako nějaké znamení, když jsem tam přišla pro dobrozdání kvůli těhu co chtěli v CARu a byla tam holka se mnou stará, teda mladá :slight_smile: a měla tam 18 měsíčního kluka. Tak jsem se jí na vše ptala, prostě mi to nedalo. Říkala mi že jí taky strašili - myslela tím gynekologové a že nakonec malej přišel na svět o 5 týdnů dřív, ale naprosto v pořádku a ona taky. Kojila 2 týdny a potom přešla rovnou na injekce, které si píchám teď i já a žádná ataka se nekonala a taky měla ten začátek ošklivej - bylo to jako kdybych mluvila já to co se dělo. Takže jsem to brala jako znamení že bude vše OK. Dokonce maminy gynekoložka mi říkala když jsem jí potkala, že tam má paní, která má 3 děti a RS měla už před nima a taky je OK.

Koukám že sis teda taky pěkně užila. Hlavně že je malej v pořádku a ty taky. Žít před X lety, tak máme smůlu a oči pro pláč, teď umí doktoři fakt zázraky. Tak se to podaří!
14. čer 2009 v 10:46  • Odpověz
Máš pravdu, taky si říkám že naštěstí žijem v téhle době :slight_smile:. Každá máme něco a musíme to zvládnout, taky jsem si říkala že po 5 letech asi už těhu nebudu a pak se stal zázrak, jenže te´d už nechci čekat zase X let a tak radši to necháme na caru. Já právě o RS víceméně nic nevim, jen to co občas někde zaslechnu a je fajn že víš co máš za nemoc a tím pádem víš co pak dělat. Je docela zajímavý že kojení to zhoršuje vi´d :unamused:. Já si taky myslela jak budu kojit a nic. podle mě vadilo že se narodil o měsíc dřív, tělo nebylo nachystaný a pak ten stres že jsem nevěd+ěla co mu vlastně je. Nebýt manžela který za nim furt chodil, já ho viděla až 3 den po porodu a měla jsem po císaři co dělat abych tam vůbec dojela a pak když mě pustili tak jsem s nim byla na pokoji a mlíko se začlo rozjíždět, ale 2 den dostal silnou žloutenku a měl infúzi i v hlavičce a během 2 h mlíko žádný a tak šel na lahev ataky jsme to zvládli, ale uvnitř mě to tak nějak mrzelo že to nešlo :frowning2:.
Bude to ok, máš dobrý že nenašli nějaký problém proč nejde těhu, jak jsi psala že můžeš mít jen 1 tak to Tě zavedou jen to jedno nebo 2 a kdyby se 2 chytli tak pak by to řešili :unamused:. Já třeba právě i doktory chápu že to rozmlouvaj ale furt si myslim že ta ženská sama musí vědět jestli na to má, potažmo její rodina pokud by se stav zhoršil. Já třeba vím že já bych dítě chtěla za cenu i svýho zdraví. Prostě ta touha je víc než cokoliv jinýho.
zítra asi budu jezdit celý den po městě a schánět sandálky :frowning2:. měla jsem objednaný z Nextu a už nejsou, začínápomalu sezona podzim-zima tak snad malej neodchodí léto v keckách :slight_smile:
14. čer 2009 v 11:17  • Odpověz
autor
Špatně jsem se vyjádřila. Můžu 1 porod, takže když budou dvě budu šťasná a když jedno, tak taky :slight_smile: Já se na to cítím a neuroložka taky nevidí problém. Jsou ženské, kterým to zjistí až po porodu, a to je potom mnohem, mnohem horší! No, mám na výběr buď kojit a každý měsíc jezdit na kapačku do nemocnice s tím že to bude pít v mlíku i mimčo, a to nechci, nebo přestat kojit a najet na injekce, takže už teď jsem si vybrala to, že budu kojit tak 2 týdny a potom najedeme na injekce a na Nutrilon. Moje rodina a manžel je super ty mi pomáhají. Jen můj tatí si to pořád vyčítá že za to může on, protože ta nemoc je z jeho strany a nemůžeme mu nikdo vysvětlit, že za to prostě nemůže. Manžel nebyl doma, když jsem v dubnu loňského roku přestala z ničeho nic chodit a měla jsem šílené bolesti a křeče. Tatí byl doma po operaci kolene, přijel pro mě a našel mě ležet v bolestech a křečích v obýváku na zemi a odnesl mě do nemocnice, tam mě nemohli ani nepíchnout žílu, aby mě rozkapali na kapačkách - všude pode mnou byla krev a to bylo prvně, co jsem viděla tátu brečet. Pak přišla paní doktorka a ta řekla, že není jiné řešení než 3 série chemoterapik - myslela jsem že tam omdlí, udělalo se mu úplně zle - byl šedozelenej. A ten den jsem domů šla po svých a řekla jsem si, že když jsem ustála tohle, tak už všechno. Prodáme byt a tak do 5 let až se uvolní část domu po bráchovi, tak se přestěhujeme k našim. Ty mi pomohli nejvíc a samozdřejmě i manžel.

Jsi moc statečná, že si to takhle zvládla a že to řešíš už teď a nečekáš na smilování jestli se to zadaří, protože potom se dostaneš do začarovaného kruhu co se týče psychiky, a to je to nejhorší, co může být. Takže ještě že CAR existuje, viď. Jen je mi líto, že Dr. Krmíčková už tam nebude, ale miminko jí přeju!
14. čer 2009 v 11:38  • Odpověz
Tak t jo, tos sis to teda pěkně vyžrala :frowning2:. Tohle si moc ani neumim představitm to ty moje problémy jsou proti tomuhle maličkost.Možná bych nekojila vůbec, aby tě to pak zbytečně nebylo líto že už nemůžeš a když stejně bude mimčo na UM tak bych to asi neřešila. malej byl taky na Nutrilonu a nemocnej byl poprvé v 6ti měsících, měl zánět průdušek a atb :unamused: jinak je víceméně zdravej až na alergie ale to je dědičný no. právě že nechci čekat zase X let a pak by jsme tam museli stejně a nechci i kvůli věku moc čekat. V pátek mě bude 29 :confounded: takže bych to ráda stihla alespoň do tý 30. N my půjdem do Natalartu, mě moc ta smetanka neláká ale vy by jste tam museli asi stejně nebo ne. tam dělají tu genetiku a te´d nevim jestli jí budeš muset mít. A k ženským doktorkám nemam nějak moc důvěru. Hodně mě naštvala jedna doktorka když jsem ležela po potratu na Slovanech. tenkrát dokonce jsem šla za přednostou kliniky že ona na mě hrabat už nebude :frowning2: . nějak víc věřim chlapům :slight_smile:. na konec je jedno kdo kam jde, hlavní je že pomůžou. mě to tenkrát rozmluvili holky v práci a tak jsem radši řekla že budem jezdit na Lochotín i když je to pro nás dál než náměstí. A před 4 lety se mě tam líbilo tak teď nebylo co řešit a my genetiku nepotřebujem. hlavně že je v Plzni, protože dojíždět někam X kilometrů, navíc budeme muset brát malýho sebou, takže naštěstí i tramvají jsme tam za cca 30 minut :wink:
14. čer 2009 v 15:57  • Odpověz
autor
Ten začátek jsem si vyžrala do dna... To je fakt. Taky se mi občas stane že se v noci vzbudím že se mi o tom zdá, ale jenom o tom že jsem nemohla chodit a ty bolesti a ta bezmoc, strach atd. Já chtěla do Smetanky, protože všechny kamarádky chodily do Smetanky a všem tam pomohli, jen jedna na Locháč a ty nejsou těhu ani na po 4. A Smetanka je prý lépe vybavená, moderněji a prostě mě to táhlo tam, tak jsme tam šli :slight_smile: Genetiku už máme od Dr. Lošana už z ledna a riziko 10%. Ale nelze zabránit při umělým genetické poruše u dítěte co se týká RS, protože to není monogenetické onemocnění, takže v tomhle nám nepomůže nikdo a nikde.
14. čer 2009 v 18:21  • Odpověz
No vidíš tak jsem zase trochu chytřejší :wink:. No uvidíme, mě vadí že ve smetance rovnou řeknou že dělají vše komplet ICSI, PK, AH. To mě přijde dost divný, protože ICSI je pro ty co mají špatný spermio ne. stojí 7000 takže je to jasný. Já bych se ráda tomu ICSI vyhla, pokud to bude možný, ale to se rozhodne až po všech vyšetřeních. A dost mě zarazilo že 3 holky měli 20-30 vyjíček a s ICSI se většinou oplodní všechny a na zamražení nic nezbylo což mě přijde taky divný. nakonec třeba budu mít jen 5 vajíček a budu ráda že mě vůbec něco zbyde na zavedení :unamused:. Alespoň si pak můžeme zdělovat dojmy :slight_smile:
15. čer 2009 v 09:21  • Odpověz
autor
Holky, žádný IUI, ani IVF nebude!

JSEM TĚHOTNÁ!!!!!! Jsou tam // tam jsem byla u doktora a příští středu jdeme na UTZ a už mám léky, injekce na ředění krve, všechno!

Hurááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
15. čer 2009 v 19:54  • Odpověz
Jituš!!!!!!!!!!!!!! Obrovská gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Moc Ti to přeju a posílám hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. čer 2009 ve 20:50  • Odpověz
autor
Já střídavě brečela a střídavě se smála. Test jsem dělala okolo 13.30 odpoledne a do minuty tam byly dvě dálnice :slight_smile: Jsem tak šťastná!
15. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz
Jito: to je kráááááásnýýýýýýýýýýýý, gratuluju ti mooooooocc, no úžasný !!!! :wink:
15. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz
Tak doufám, že budeš teď už jen a jen šťastná a zdravá a vše bude v pohodě...Držím palečky ! :wink: :slight_smile: :dizzy_face:
15. čer 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
Děkuju moc moc moc
15. čer 2009 ve 22:28  • Odpověz
jituško, moc moc moc ti gratuluju a držím palečky, aby vše bylo v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. čer 2009 ve 23:29  • Odpověz
autor
děkuju ti!

Já jsem tak hotová, že z toho snad ani neusnu
16. čer 2009 v 00:30  • Odpověz
Tak moc gratuluju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:. je to super že se to na poslední chvíli povedlo vi´d. když jste oba v pořádku tak to byla jen otázka času :wink:. Moc ti přeju pohodové těhu.
16. čer 2009 v 08:56  • Odpověz
autor
Děkuju Markét, asi pomohlo ke zklidnění to, že jsem měla v ruce doporucení do CARu a věděla jsem že se to řeší a pustila to z hlavy. Vím 100% že se to povedlo 31.5., protože manža byl skoro celý měsíc v tahu po služebkách, kamarádovi pomáhat na baráku a pak ta abstinence přes plodné dny, takže jsem si jistá :grinning: Jo a dnes máme 2 výročí svatby - tak je to krásný dárek.
16. čer 2009 v 09:05  • Odpověz
Jituš,určitě jdi co nejdřív na PN!!!! Odpočívej a užívej si to!!! :slight_smile:

Jinak holky,všem držím palečky,moc nepřispívám,stěží Vás přečtu.

Markét,nám zbyli dva mrazáčky. Já taky nekojila,měla jsem po sekci problémy,museli mi dávat 2 transfuze krve,malej byl línej tahat,pral se se mnou,tak jsme skončili na lehvičce.
16. čer 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahojky jsem z Plzne, bydlim na Kosutce, myslite si ze se muzu pridat?,?:slight_smile:
16. čer 2009 v 09:54  • Odpověz
autor
Holky, tak už mám HCG z krve a je 883 tak bomba!!!

Peprlik: Jasně že se můžeš přidat!
16. čer 2009 v 16:11  • Odpověz
Jito: no super !!! :wink: :slight_smile:
peprlik: vitej :slight_smile: Pověz nám něco o sobě... :slight_smile:
16. čer 2009 v 16:30  • Odpověz
jitko kolik dní máš zpoždění, to HCG je dost vysoký :slight_smile:.Já tenkrát taky byla v klidu jak jsem věděla že jdeme do centra :wink: . Teď jsem taky v klidu ale že by se stal ten samý zázrak 2x i ve stejný měsíc to asi ne :unamused:. Doktor mě řek že věří že i jen při clostíku bych byla těhu ale je otázka kdy, třeba za měsíc ale i za rok :confounded:. To jsi furt čekala na MS ne :slight_smile:, já tenkrát si byla jistá že mam zase zpoždění tak ani test nedělala a 14 dní po vynechání MS šla k doktoru :slight_smile:. A koukej jít na neschopenku a´t si v klidu :sunglasses:.
Peprlík tak tě tady vítám, čím víc nás bude tim líp.
Esterko bylo to docela blbý, hlavně to že věděli že hrozí že mě malýho odvezou a nikdo nás na to neupozornil. Kdybych neměla manžela tak jsem 5 dní vprdeli co je s nim, protože mě nikdo nic neřek :frowning2: a myslim si že i díky císaři se mlíko nezpustilo. Já neměla kontrakce, prostě klídek a ze dne na den že ho vyndají a šel o 4 týdny dřív :unamused:
16. čer 2009 v 17:13  • Odpověz
autor
Poslední MS byla 16.5. a 19.5. jsem si nechala brát HCG jako samoplátce a bylo méně než 0,5 takže to jsem těhu 100% nebyla. No a jinak MS měla přijít teď v neděli takže 14.6. Já si to myslela že je vysoký. To je špatně, nebo můžou být dvě?

Neschopenku už mám ode dneška.
16. čer 2009 v 19:36  • Odpověz
No tak to máš těsně po vynechání MS a to je většinou HCG kolem 100-200 ale nevim to přesně. určitě bys to našla na netu. Právě že když je hodně vysoký tak to můžou být 2 :slight_smile:. To je dobře že máš neschopenku, já byla taky celou dobu. To jsem na Tebe zvědavá kolik jich tam bude :slight_smile:
16. čer 2009 v 19:51  • Odpověz
autor
4TT co jsem teď já, tak by mělo být maximálně 426 já už na to koukala, takže HCG odpovídá 2 ale nebudu se radovat předčasně!
16. čer 2009 ve 20:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.