• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
lestep: týjo, tak takový kakánií neznám, tolikrát snad nekakal ani jako novorozenec :slight_smile: I přes probio kapky jsme kakali tak jednou za 5 dní, všechno mlíčko stihl spotřebovat :slight_smile:
22. únor 2009 v 17:33  • Odpověz
kryserko: tak to je super, že Kubík takhle nakupuje, já bych si na velký nákup s manducou zatíme netroufla... :frowning2: jj, to je trápení s oblíkáním... :frowning2:
paaja: tak to moooc blahopřejem :wink:
22. únor 2009 v 19:54  • Odpověz
my jsme si taky protrpěly první 3 měsíce s bříškem, teď už naštěstí trošku líp...
lesptep: díky za typy na rámečky... :wink:
lenajsku: malý krok je začátek úspěchu... :wink:
22. únor 2009 ve 20:02  • Odpověz
Teda holky nas prcek kadi minimalne 8x za den. Sice toho neni nikdy moc, ale latkovky jsem z tohoto duvodu zatim zbabele vzdala :frowning2: Prebaluju ho vetsinou pred kazdym kojenim a nekdy i mezi jidlem... A ja proc nepribira! Kdyz vsechno vykadi!!! :-P
23. únor 2009 v 09:44  • Odpověz
autor
spetra: bylo to fakt fajn, teda až na vykládání balíků s minerálkama :slight_smile: Teď ho v manduce uspávám i doma, když nejdeme ven,on sám prostě dopoledne prostě nedokáže usnout :-/

ivu: taky jsem chtěla látkovat,a le s Kubou by to dřív bylo nezvladatelné, teď už by to šlo, tak se chystám nakoupit nějaké kalhotky a budu je střídat s jednorázovkama, páč jich tady mám zásoby za 4 a půl tisíce :slight_smile: Ale my zas už máme tu velikost až do 18 kilo, tak do tý doby už bude doufám bez plín :grinning:
23. únor 2009 v 11:08  • Odpověz
Ahoj holky, absolutně dneska nestíhám, takže Vám jen písnu, že jsem na KO dopadla dobře, mám celkem 5 folikulů, docela velkých a pěkně se vyvíjejících, tak snad v nich budou i pěkný vajíčka. Dostala jsem na dopíchnutí 5 ampulek injekcí, ve středu jdu na další KO, kde už se asi dozvím termín odběru vajíček. Tak držte palečky... ;o) Ve středu vás budu informovat, co a jak dál. Sliznici mám taky pěknou, žádnej hlen, žádný špninění... asi ta HA zabrala a moje tělo konečně reaguje tak, jak má.
Všechny moc zdravím, mám hafo práce tak nestíhám...
Pozdravujte mimísky, a pohlaďte bříška za mě... :wink:
Pěkný den všem!
Leni, vše NEJ dodatečně k sobotnímu svátečku! :wink:
23. únor 2009 v 11:50  • Odpověz
A holky, děkuju za podporu, jste moc hodný.
Páji ahoojky! Hned Tě napíšu do naší "postupky"... :wink: Mám z Tebe fakt radost. Zrovna jsem o víkendu přemýšlela, že Ti napíšu, jestli tu radostnou novinku nechceš říct i tady... :wink:
23. únor 2009 v 11:51  • Odpověz
autor
lenajsek: Týýýjo, tak moooooc držíme palečky :wink:
23. únor 2009 ve 12:00  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!

*** TĚHULINKY ***
P_avlina - čeká miminko, TP 18.2.2009
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Paaaja111 - 19/2 hlásí krásné //, 11/3 KO u dr., držíme palečky!!! :dizzy_face:
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní nativ s minimální stimulací, od 23/2 injekce, KO 25/2
23. únor 2009 ve 12:00  • Odpověz
Páji, zatím jsem Tě nechala u mě, ju? :wink: Vím, jak jseš pověrčivá... posunu Tě mezi oficiální těhulky až po kontrole, ju? Moc držím palečky!
Ivulko, až budu mít víc času, písnu, co IVF obnáší a pod...
23. únor 2009 ve 12:02  • Odpověz
Nebo se mrkni na www.reprofit.cz, to jsou stránky té kliniky kam chodím, tam je to vše vysvětleno. :wink:
23. únor 2009 ve 12:02  • Odpověz
Leni, taky dodatečně vše nejlepší k svátku :slight_smile: Samozřejmě oběma! ... úplně jsem to zasklila :confused:
A Lenajsku: moc na Tebe budem oba s prckem myslet, ať to ve středu vyjde. Je to určitě na dobré cestě :dizzy_face:
23. únor 2009 ve 13:10  • Odpověz
A musim se pochlubit. Zkoušela jsem malucha vážit - sice na té naší hrozné váze je to boj, ale zrovna pěkně spinkal, tak se to dalo. Má zhruba 3650g a po kojení měl + cca80. A to se mi zdálo, že moc nepil :sweat_smile: Navíc jsem zkoušela novou odsávačku a po kojení jsem ze sebe ještě pře 30 vydojila :grinning: Tak jsem spokojená. Snad máme krizi zažehnanou, i když to nechci ještě zakřiknout.. Uvidíme, co řekne zítra pediatr :wink:

Btw - dáváte prckům dudlík? Já mám někdy pocit, že se bez něho neobejdem... Usne mi snad jenom u prsa a když mu něco přelítne přes nos řve bezdůvodně (asi) dokud ho zase nepřiložím. Pak ale nesaje, jen se ududlává :pensive: A já chtěla dudlíku odolat... Už jsme si ale s manžou řekli, že mu ho nejspíš dáme k měsíčním "narozeninám", už totiž pomalu nachází palec a to je asi horší odnaučit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2009 ve 13:15  • Odpověz
Lenajsku, klidně mě zatím nechej mezi snažilkama, dokud není nic jistýho... Díky za podporu, máš to u mě schované. :slight_smile: Vlastně, díky všem za podporu.:slight_smile:

Ivi, kde si rodila, to byl Obilňák nebo Milosrdní? Ty sis ten porod, chuďátko, fakt užila. Já jsem si říkala, že kdyby to vyšlo, tak bych asi chtěla Bohunice. Švagrová loni rodila u Milosrdných, ale moc se mi nelíbilo, že jich bylo moc na pokoji a na pokoj nesměli návštěvy. Stát na chodbě je prostě divný.... :unamused:
O nakupování mi ani nemluv. Ještě ani nejsem srovnanáí s tím, že jsem těhotná a už mám krásný ponožečky pro holčičku a bačkůrko-ponožky pro kluka..
23. únor 2009 ve 13:47  • Odpověz
autor
ivu: no vida, jak baští :wink:
k dudlíku, Kuba pořád strkal taky paleček do pusinky, dudu ani náhodou, pak začal dudat a ž na pěti měsících, když měl tu bronchitidu a od té doby dudáme každý den, hlavně na spinkání, v autosedačce a v manduce :slight_smile:
23. únor 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ivulko, tak snad to papání je už na dobré cestě... a taky jsem se Tě chtěla zeptat na porodnici v Brně, bo já do Vyškova jet asi nechci, radši někam do Brna, kvůli tomu, že většina rodiny to má blíž do Brna než do Vyškova, a ta Vyškovská nemocnice mi není moc sympatická... ale nezajímala jsem se o to nikdy do hloubky, já zase od známých slyšela, že u Miloušů to bylo v pohodě.. asi bych se rozhodovala mezi Bohunicema a Milosrdnýma, ale nevím. A kdyby to byly dvojčátka, tak asi Obilňák, s tou dětskou JIP...
23. únor 2009 ve 14:08  • Odpověz
ivi: T. taky kadil klidně 6-krát denně když byl "malý"....
kryserko: to znám, T. taky neusne sám.. já ho teda dopoledne uspávám většinou ještě ve vaku, ale občas po manduce sáhnu taky... ale spíš aby si na ni víc zvyknul, nemá k ní moc velkou důvěru... zatím ma radší má baby vak
ivi: my začali dávat dudlík vew 3 týdnech... měli jsme to stějně jako vy... ale on ho stejně nechtěl... naučil se na něj třošku až ve 3 měsících a to jen večer při usínání... a dodnes mu ho musím držet... protože ho dudlat neumí... :sweat_smile: takže se toho neboj...
palec používá taky, ale ted začal sát spodní ret a to mě děsí.... :frowning2:
23. únor 2009 ve 14:33  • Odpověz
zuzi, no on kadí oprvadu hodně. nevím, čím to je, ale dr. říkal, že je to normální. Včera měl v kakání i více hlenu a trošku krve, tak jsem z toho měla blbý pocit, ale pak už to tam neměl. Měli jste to taky někdy?

ivulko- náš malej kadí on začátku tak 5-8x denně. Více ho snad ani nepřebaluju a přibírá dobře. ze začátku snad 450g za týden, tk to kaděním asi nebude. :slight_smile: díky za gratulaci. :slight_smile: dudlík není nic špatného. Náš malej ho má rád a je celkem klidný dítě. Mám dvě kámošky, kterým dětičky nechtějí dudlík a máš vidět, jací jsou to uřvanci. Je to mazec.

lenajsek- držíme pěstičky. :slight_smile: známá rodila v bohunicích. Čekala dvojčata, bylo jí 40, takže rodila raději v brně. Nebyla moc nadšená z přístupu jak por. asistentek, tak i z lékařů. Prostě byla ráda, že je doma. Můžu říci, že spousta mých spolupracovnic a kámošek, co rodily v brněnský nemocnicích teda nebyly moc spokojení. :confounded:
23. únor 2009 ve 14:46  • Odpověz
Ahojky, omlouvám se za delší pauzu, ale nějak jsem se sem nemohla dostat ...

Takže 13.2. se nám narodila holčička Káťa ... jsme teď od čtvrtka doma, tak tu spolu válčíme :slight_smile: Holky, my kadíme taky pořád, jsem snad měla jen 2krát jen počuranou plínku :astonished: Přebaluju taky vždycky před kojením ...

kriserka, co to máš za ten babyvak? Mě malá nehce spát přes den moc, jí udyndám v kočárku, ale ten pak půjde ven, tak nevim, co budu dělat :-/
23. únor 2009 v 16:52  • Odpověz
autor
spetra: my dřív ještě v šátku

leni: To může být alergie na kravské mléko, zkus ho omezit a uvidíš, jestli bude rozdíl.

p_avlina: moooc veliká gratulace, tak ať jste obě v pořádku a zdravé :wink: Já mám manducu, je to taková jakoby vylepšená klokanka, pro takové maličké mimi bych doporučovala v šátku, s babyvakem zkusšenost nemám, to Ti spíš poradí spetra :wink: zkus se juknout na http://nosenideti.cz :wink:
23. únor 2009 v 19:20  • Odpověz
juknu, děkuju :slight_smile:
23. únor 2009 ve 20:09  • Odpověz
Pavli: blahopřeju ke Kátě :wink: my máme baby vak od pechů.... já jsem se vázání šátku bála... je super pro malé mimčo, ale od jisté váhy už z něho bolí záda... :frowning2: Když koupíš použitý, tak klidně za 300,-- takže myslím že to za tu investici stojí. :wink:
23. únor 2009 ve 22:26  • Odpověz
Ahoj Pavli, přidávám se ke gratulaci :slight_smile: Přidej potom nějaký fotečky a taky podrobnosti :wink: Doufám, že vše proběhlo hladce :slight_smile:
Já šátek ani nepořizovala.. Mám možnost ho od známých půjčit a zatím jsem se k tomunedostala... Mám pocit, že teď v zimním období ho ani neužiju... :-/
24. únor 2009 v 10:43  • Odpověz
Holky, co chcete rodit v Brně, asi vám moc nepomůžu. Obávám se, že záleží na personálu... Já jsem byla naprosto maximálně spokojená. Úplně bez výhrad a mít takový porod znovu, jsem ráda (i přes drobné komplikace). Stejně tak následná péče novorozeneckého oddělení byla úžasná. I tam jsem ale viděla rozdíly mezi sestrami... Vesměs ale hodnotím kladně. (a některé velmi kladně, až bych to nečekala!). Rodila jsem teda na Obilňáku a ani jsem o jiné porodnici neuvažovala, protože jsem tam došla z domu pěšky, jaký to byl kousek :sunglasses:. Mám kamarádku PA, která na Obilňáku pracovala a odešla kvůli kolektivu, když jsem jí sdělila, kdo malýho rodil, naznačovala, že jsem měla štěstí :wink: Další kamarádka rodila v prosinci na Obilňáku a byla taky spokojená... Pak jsme zjistily, že měla stejnou PA, jako já... Jsem přesvědčená, že je to o lidech. Stejně tak si ale myslím, že záleží i na tom, jak rodička spolupracuje... Mám-li to shrnout. Když to půjde, budu rodit o5 na Obilňáku, byla jsem spokojená :wink:
24. únor 2009 v 10:50  • Odpověz
A ještě se chci zeptat... Jak často a dlouho jste kolem toho měsíce kojily? Já mám pocit, že mi furt řve hlady.. pak u prsa tři minuty cucá a usne, je k neprobuzení a jakmile ho strčím do postýlky, za 5 minut zase řve... Teda trošičku přeháním, ale někdy to tak fakt je...:rolling_eyes:
24. únor 2009 v 10:52  • Odpověz
P_avli, moc gratuluju ke Kačence, jdu se mrknout do albíčka... ať malá krásně prospívá, ať vám dělá jen a jen radost, to je paráda!!! :dizzy_face: Moc gratuluju!
Všechny zdravím a jdu si vás dočíst... :wink:
24. únor 2009 v 11:45  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!
P_avlina - 1 dítko - Kačka, * 13. 2. 2009, moc gratulujeme!!! :dizzy_face:

*** TĚHULINKY ***
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Paaaja111 - 19/2 hlásí krásné //, 11/3 KO u dr., držíme palečky!!!
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní nativ s minimální stimulací, od 23/2 injekce, KO 25/2
24. únor 2009 v 11:46  • Odpověz
Pavli, ještě prosím napiš něco bližšího, v kolik hodin se malá narodila, kolik měřila, vážila... a nějakou fotečku by to chtělo. :wink: Jinak jsem Tě posunula mezi šťastné maminky... :wink:
24. únor 2009 v 11:47  • Odpověz
Ivulko, tak to čtu, že jsi byla na Obilňáku teda, a byla jsi spokojená... to chce asi vidět, i to prostředí, a dávám Ti za pravdu, že to opravdu nejvíc záleží jak na lidech tam, jako personálu, tak i na té rodičce... tak to je fajn, že jsi byla spokojená.
Leni, takže spíš kamarádka má negativní zkušenost s Bohunicemi...
Ještě je čas, ale je dobrý získat nějaký info dopředu.. :slight_smile:
24. únor 2009 v 11:51  • Odpověz
Ivi, díky za pocity. Asi je to fakt hrozně individuální... Chtěla bych možná trochu nadstandard, tak možná i proto chci Bohunice.
Lenajsku-Leni, doufám, že napíšeš, jak dopadla kontrola . Snad bude vše OK a // nebude stát nic v cestě. :slight_smile:
24. únor 2009 v 11:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.