• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Páji, určitě dám vědět. Jdu tam zítra odpoledne, tak pak písnu, jestli se mi doma podaří připojit na net. Dneska folikuly moc necítím, tak snad si to nerozmyslely. Injekce ráno zase štípala jak něco, naštěstí zítra poslední. :slight_smile:
Taky když bych šla rodit, asi bych chtěla nadstandart.
24. únor 2009 ve 12:40  • Odpověz
autor
Ivu: já měla nějak kolem těch šesti týdnů pocit, že snad nedělám nic jiého, než kojím, nevydržel snad ani hodinu a půl, chce to vydržet, a bude to zase lepší, uvidíš, kolem 3.,6. týdne a 3 .a 6. dochází u dětí k růstovému spurtu, mění se složení mlíčka a děti vyžadují častější kojení, u nás to teda odpovídalo fakt dokonale. Uvidíš, jak bude přibírat, podle toho bych se rozhodovala, jak dál, jestli třeba nebude třeba potřebovat dokrmovat, my jsme teda vydrželi, že byl furt na prsu a zvládli bez dokrmování, ale kamarádka dokrmuje už od porodnice
24. únor 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
k těm nadstardardům, já jsem ho měla, ale jak jsem přišla na sál, tak mě hned připojili na monitor a odmítali mě z něj odpojit, tak jsem si ho ani neužila :frowning2: Jsem se na ten balń a vanu mohla tak akorát koukat
24. únor 2009 ve 12:54  • Odpověz
ivi: já okolo 3 týdne bych mohla kojit non stop... :frowning2: hodinu jedl, pak řval a tvrdil že má hlad, a já to nevydržela a do hodiny mu dala znova..... a tak to trvalo týden... ale já i tak kojím často..... kojení jednou za 3 hodiny v době kdy nespí, to neznáme.... teď kojím co 2 hodiny a v období krize častěj... dokrmovat jsme nikdy nedokrmovali.... vydrž... ono se to zlepší bude jíst kratší dobu a méně často....
24. únor 2009 ve 13:45  • Odpověz
pavli, blahopřejeme k holčičce. Ať se vám spolu daří a určitě brzy najdete správný režim. :slight_smile: Hodně zdravíčka a štěstíčka. :slight_smile:

ivi- máš pravdu, hodně záleží, kdo tě rodí z doktorů a taky ten personál. Znám poměry naší porodnice a bála jsem se,aby mě nerodil primář. Naštěstí sloužil, ale nerodil mě.
24. únor 2009 ve 14:52  • Odpověz
jé, tak my přes den papáme po 2-3h a v noci někdy i déle.

Zuzi, myslíš, že ty hleny můžou být z alergie na kravské mléko? To jsem neslyšela? Jím denně dva jogurty. Mléko nepiju vůbec?Dneska už to neměl.
24. únor 2009 ve 14:55  • Odpověz
taky se těším, až vytáhnu klokanku. Ať už je jaro. U nás je tolik sněhu, že jsem ani nemohla jet po vsi s kočárkem. Hrozně se ten sníh patlá a nejde vůbec jet. nadřela jsem se jako kůň. Nakonec jsem jezdila asi půl hodiny po dvorku. Ale venku je to lepší. :slight_smile:
24. únor 2009 ve 14:56  • Odpověz
Diky za info. Ja uz teda nekdy fakt cemu verit... Zase se bojim, ze kdyz mu dam cumel, ze mi hlady rvat nebude, ze mu bude stacit to cucani, protoze on od zacatku nebyl moc velkej jedlik... Ale tak snad uz z toho ma trosku rozum :grinning: Jako prso ho vzdycky uklidni... Ale mit furt prsa v pozoru se mi moc nechce... Mam ty bradavkz pak celkem hotovy... I kdyz uz nejsou aspon krvavy!

Jeste k porodnicim... Nevim, jak je to jinde v Brne, ale ja na Obilnaku mela obycejny pokoj a byla jsem spokojena.. Je to pekny pokojicek se sprchou a zachodem. Mela jsem k dispozici dva balony (jeden ve sprse), overball a vim, ze bych dostala asi cokoliv - vak porodni stolicku a spoustu dalsich nesmyslu vcetne nahratych pohankovych polstaru... Byla jsem si to tam prohlidnout.. Sli jsme s manzou kolem 30.tt na nejakou jejich prednasku - jak poznat porod, co vzit... A ukazali nam i saly. Vsechny jsou paradni }maji jich tam asi pet. Nadstandard je jen vetsi, protoze ma vanu. Pokud bych nechtela rosit do vany, prijde mi zbytecny :wink: Zvazovala bych maximalne nadst. pokoj potom... Navstevy kdykoliv a manzela i pres noc, pokud to jde, je fajn mit.:wink: Krom toho jsou hezci a nebudi vas chrapajici spolubydlici, jako me :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2009 v 19:36  • Odpověz
Ahojky, děkuju za gratulace :slight_smile:

Holky,mi ani neříkejte, že bude chtít malá papat ještě častěji než teď? :astonished: Přes den krmíme po 2hodinkách, když spinká, tak jí budím po třech a v noci je to individuální, jak se probere a křičí :frowning2:

Tak jestli můžu taky k porodnicím :slight_smile: V Brně jsem samozřejmě nebyla, ale u nás mají taky pokoje s vířivkou, balony a tak ... ale když jsem dorazila já, tak už bylo vše obsazeno a my dostali maličký pokojík s vanou a popravdě já se v kontrakcích nemohla ani nehnout, takže jsem to tak nějak proležela nebo proseděla :-/

Ju, tady je ještě info: 3560g a narodili jsme se nakonec císařem v 6:39

Jestli můžu mít ještě takovou asi blbou otázku, ale jak často koupete nebo jste koupali miminka a převlíkali do čistého? :astonished:
24. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz
Ahoj,
paaaja: moc gratuluji. :slight_smile:
leni: držím palečky,ať vše vyjde podle tvých představ :wink:

Jinak my plánujeme tu rekonstrukci našeho hnízdečka.Takže začínám balit nepotřebné věci do krabic a nosíme je do sklepa.Je to hrůza.Jako bychom se znovu stěhovali (už 2x jsme se stěhovali).
Niky je docela hodný,takže to jde.Vůbec se na to netěším,to bude bordelu !!! :frowning2:
20.4.začínáme !!!
Naše přechodné bydliště bude u babičky,tak jsem na to zvědavá.Znáte to soužití dvou generací.Já to nikdy nezažila,tak nevím,co mám od toho čekat.
Až budeme hotovi,můžete pak mrknout na modrou střechu,založím tam album

Jinak u nás nic nového,těšíme se na jaro !!! Abysme vyzkoušeli kolo od Ježíška. Na to jsem také zvědavá,jak bude prcek šlapat,asi to bude zkouška mých nervů. :unamused:

Leni,Nikolas je narozený v 04.00 hodin,viděla jsem,že to píšeš do postupky,až budeš někdy psát novinky.
Zatím ahojky Petra
24. únor 2009 ve 23:03  • Odpověz
Jéééé já chtěla pogratulovat pavlince k holčičce,jsem už nějaká pomatená,radši půjdu spát.
Pavli: my koupali každý den,aby si prcek udělal režim,někdy jen opláchnutí za 2 minuty hotové a věci jsem mu dávala tak 1-2 dny stejné,když byly ještě pořád čisté.
Ikdyž Nikolas hodně ublinkával,takže jsme převlékali košilky a bodýčka i vícekrát za den.
Na to přijdeš,miminka jsou většinou čisťoučký.
Dobrou noc všem.Papa
24. únor 2009 ve 23:10  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 04.00 hod., 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!
P_avlina - 1 dítko - Kačka, * 13. 2. 2009, 6.39 hod., 3650g, moc gratulujeme!!! :dizzy_face:

*** TĚHULINKY ***
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Paaaja111 - 19/2 hlásí krásné //, 11/3 KO u dr., držíme palečky!!!
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní nativ s minimální stimulací, od 23/2 injekce, KO 25/2
25. únor 2009 v 09:03  • Odpověz
Ahoj holky, pěkný den přeji...
Pavli a Petuli, díky za podrobnější info o mimi. :slight_smile:
Ivulko, tak to já jsem asi pochopila špatně s tím nadstandartem, myslela jsem, že když má někdo nadstandart, tak že to je zajištěný jak před porodem, tak po něm, kdy už je mimi na světě, že se maminka relaitvně v klidu vyspí bez chrápajících ostatních maminek a může tam být i tatínek... ale nějak se v tom začínám ztrácet. :grinning:
Petuli, na rekonstrukci budu moc držet palce, ať jde všechno jako po másle, hlavně pevné nervy, budou potřeba... a s tím soužitím to snad nějak zvládnete, nebude to napořád, a o to víc se budete těšit do zrekonstruovaného hnízdečka... :slight_smile: Na album se těším. :wink:
A na odpoledne na mě myslete, o půl čtvrté jdu na tu kontrolu, tak snad folíci ještě trošku povyrostli... večer písnu, jak jsem dopadla.
Pěkný den všem těhulkám, maminkám a miminkám... :dizzy_face:
25. únor 2009 v 09:17  • Odpověz
Leni, myslim na Tebe :slight_smile: Verim, ze to dopadne dneska na 1* :dizzy_face:
Oni nam sami v porodnici rekli, ze pokud nechci rodit do vody, je nadstandard u porodu zbytecny... (Ale zjistila bych si, jak je to v porodnici, kde budes nakonec chtit rodit Ty.. mozna to neni tak obvykly, co jsem mela vsechno k dispozici). Ja si rikala, ze budu na normalnim pokoji, ze tam budu s jinyma maminkama a budem si predavat zkusenosti, rady... Mela jsem na pokoji druhorodicku, tak jsem v prvni chvili zajasala, ze mi poradi, ale byla takova celkem dost odtazita... Furt si jenom cetla a v noci, jak uz jsem psala chrapala, takze ja prijela z porodnice celkem fest hotova... S prisim mimcem bych asi nadst. chtela.. Bydlely na nem treba i maminky se starsim ditetem, coz mi prijde fajn :wink: Nemusi se resit hlidani... :sunglasses:
25. únor 2009 v 10:20  • Odpověz
Jo a pro upresneni informaci, malej se narodil ve 2:50 :slight_smile:
25. únor 2009 v 10:21  • Odpověz
ivulko- neboj, náš malej špatně sál od porodnice. Byl slabej. dudlík mu začali dávat v inkubátoru a teď saje jak vysavač, takže dudlík to určitě nepokazí. neboj.

pavlína- neboj, nás se můžeš zeptat na cokoli. My koupeme obden a převlékáme dle potřeby, pokud je od mléka nebo pokaděnej a počůranej, tak hned.Jinak necháme oblečení dva dny.

petulo, tak to teda nezavidíme. Stěhování je mazec. Nás to čeká, až malej odroste, aspoň trošku a švagr dostaví barák, tak my zbouráme a budeme stavět nový domeček.

lenajsek- myslíme na tebe.
Jinak s tím nadstandardem. Můžu sama z vlastní zkušenosti říci, že jsem byla hrozně ráda, že mám ještě jednu maminu na pokoji. Určitě je to lepší, máš si s kým pokecat i ohledně miminek. Sama jsem pak byla na pokoji na jipce a dost mě to bralo. Více přemýšlíš, všechno ti přijde líto a hned brečíš. Toť můj názor.
25. únor 2009 ve 13:29  • Odpověz
Lenajsek: já taky byla na normálním pokoji, byli jsme tam dvě a bylo to moc příjemné... jako všude je to o tom na koho narazíš... já se tam sice nevyspala, ale to proto že můj T. pořád řval... :frowning2:
A dřím dnes v půl čtvrté i s T. palce. :wink:
pavlíno: myk koupeme každý den kvůli režimu - má vodu rád, tak proč ne...
převlíkáme taky vždy když má oblečení mokré, špinavé, jinak jednou za 2 dny, teď když je starší tak občas i za 3 dny...už mě nebaví žehlit... :wink:
25. únor 2009 ve 14:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak na kontrole jsem dopadla tak, že mi folíci nerostou tak, jak by si dr. představovala, jsou ještě dost malý, tak jsem dostala ještě další injekce k dopíchnutí, a v pátek jdu na další kontrolu, snad už trošku povyrostou. Odběr vajíček by byl nejdřív v neděli, spíš v pondělí. Tak snad to tak bude, a nepřestanou se vyvíjet... tak držte palečky, díky. V pátek písnu co a jak, jdu tam na půl jednou, ale odpoledne ještě něco mám, tak se domů vrátím až navečer. Dneska jen půl dne v práci, a pak dovolená, a nejspíš od toho pondělka už neschopenka...
Pěkný den všem!
A díky za info o porodnicích... :wink:
26. únor 2009 v 07:36  • Odpověz
Leni, chce to hlavne nevese thlavu a zustat v klidu. Maji na to vsak cas, aby vyrostly, ne? :slight_smile: Budu na Tebe myslet, fakt Ti to moc preju!

My dneska dali poprvé dudlík a zvykl si na něho velice rychle, :grinning: tak uvidím, jak to bude pokračovat, protože teď chrápe... Snad ho to nebude držet celej den... Aby pak spal v noci... Protože mi doteď celkem hezky v noci spí. Se stane málokdy, že by byl nevrlej... :sunglasses: A jsem zvědavá teda na první kojení po dudlíku :wink: By mělo být za chvilku... Mám dneska a zítra manžela na dovolené a oznámil mi, že potřebuje PC na celý den :angry: Takže se s vámi loučím... O víkendu se sem asi taky nedostanu :confounded: (Ale možná někdy využiju nějaké chviličky nepozornosti :wink: )
26. únor 2009 v 11:44  • Odpověz
autor
leni: mám napsané v poznámkách z kurzu, že pokud se ve stoličce objeví hlen a krev, ej to pravděpodobně ta alergie na bílkovinu kravského mléka, ale uvidíš, jestli už je to zase v pohodě, zak to neřeš :wink:

ivu: no já bych neměla strach, že by hlad zahnal dudlíkem :wink: tím se dá ukonejšit, ale jestli bude mít hlad, bude chtít stejně prsíčko :wink:

p_avlina: koupeme taky každý den, Kuba už ví, že po koupání bude kašička, prso a postýlka. Převlíkali jsme na začátku několikrát denně, protože byl pořád poblinkanej :-/

jinak jsem včera byli na osmiměsíční prohlídce a šla jsem málem do kolen, máme 76cm a 10450g, jsem to nemohla rozdejchat, no,pak, že kojené děti přibírají pomalu...... :grinning: Přitom fakt jen kojím, v poledne má zeleninku, dopolko půlku přesnídávky a na noc teda tu kašičku,a le to mi dr. řekla, že po ní by přibírat neměl, tak nevím........
26. únor 2009 ve 14:28  • Odpověz
kryserko: to je pěkná váha, jen co je pravda... ale na fotkách vypadá hezky, nevypadá tlustě... prostě pořádný chlap... :wink: asi máš mooc dobré mlíčko... :wink:
lenajsku: už se moc těšíme až poposkočíš o skupinku výš... :wink: a stále držíme palečky...
26. únor 2009 ve 14:42  • Odpověz
ivi- to je dobře, že si na dudu zvykl. Kojení to neovlivní neboj. malej pokud má hlad a dám dudlík, tak dokáže řvát i přes dudel.

zuzi, díky za info. On to měl 1x v sobotu a pak ještě myslím 2x v neděli a od tý doby ne? Tak se na to zeptám za týden dr. jdeme ne kontrolu ve 3 měsíci, pak hexavakcínu a prevenar.To je krásný, že tak Kuba přibírá. Jen tak dál. A jakou dáváš kašičku? Je toho fakt hodně a jak se v tom zorientovat. :astonished:

lenajsek- dej jim čas a určitě vyrostou. :astonished:
26. únor 2009 v 15:23  • Odpověz
lestep: to je hrozný jak to utíká - kontrola ve 3 měsících, budete dávat taky obojí hexu a prevenar dohromady?
26. únor 2009 v 17:20  • Odpověz
ahoj holky, u mě čárečka extrémně sílí, tmavší snad už být ani nemůže :slight_smile: Až budu mít mimi u sebe, tak vím, kam se s důvěrou obrátit o radu. :slight_smile:
Ivi, díky za popis porodnice. Taky jsem uvažovala tak, že porodní pokoj normální a ten poporodní nadstandard. No uvidíme, jaké bude v říjnu populační exploze.
Mám synovce, který dudlík totálně odmítal, začal ho dudlat násilím snad až ve 4 měsíci, kdy švagrové doktorka "nadávala", že moc přibírá (jen kojila, bez příkrmů) a že ho musí šidit dudlíkem.
27. únor 2009 v 08:51  • Odpověz
autor
spetra: no on tlustej fakt není, má mohutnou kostru, jako stehýnka má pěkný,a le třeba na tělíčku to žádný pneumatiky nejsou, i proto mě ta váha dost šokovala. Nojo, to mi říká každej, že nemám mlíko,a le smetanu :grinning:

leni: Super, tak se na to doktorky zeptej, ona Ti určo poradí :wink: Já dávám Nurilon, začínala jsem tou první kaší, teď dávám rýžovou a od Sunarky rýžovou s kukuřicí, zatím stále dávám jen ty od 4. měsíce, teď už jsem koupila Sunarku od 6., tak uvidíme, jak mu bude chutnat. Doktorka mi říkala, ať mu dávám už tu od 8., ale to nechci, dlouho jsem jen kojila, tak na to jdu všechno pomaleji, není kam spěchat, mlíčko mu evidentně stačí. jen jsem mu teď přidala odpolední svačinku, to dojí druhou půlku přesnídávky, co mi zbyde z dopoledne, v poledne má zeleninku, masíčko jsme taky ještě nezačali,a le už bych pomalu měla. A jinak má jen mlíčko. říkala mi, abychom už začali jogurty a mouku, ale do toho se mi nechce, chtěla bych, aby jogurty měl až po tom roce a mouku jsem mu teda koupila, ale jen rýžovou, aby byla bez lepku.
27. únor 2009 v 08:56  • Odpověz
spetra- ještě budu dr. volat. říkal, ať předem zavolám, tak se domluvíme.

paaja- no jen tak dál těhulko. Užívej si to. Jak se cítíš? :slight_smile:

zuzi, tak to je krásný. jentak dál. Pomalinku jídlo a bude to chlapák ještě větší, než je. Kámoška má Honzíka a tomu je rok za 2 měsíce a jogurty pomalu dává. Lepek určitě nedávat. Zbytečně to nedráždit.
27. únor 2009 v 11:39  • Odpověz
my dnes byli na té neurologii, tak na vojtovku to prý není, slabší svaly prý má, ale není to tak hrozný, klasika co nejvíc ho dávat na bříško, mluvit s ním a dávat mu maximálně 2 hračky...
vypadá to na nedozrálý mozeček... ani jsem se nestlihla na nic zeptat při tom řevu... pro jistotu nás poslali do Prahy na sono hlavičky a na ekg...
27. únor 2009 ve 12:22  • Odpověz
autor
leni: já právě jogurty zas nechci kvůli kravskýmu mlíku, chtěla bych dodržovat hypoalergenní stravu, ikdyž je fakt, že kašičky teda dělám mléčné, jinak bych je musela míchat s HA Bebou, ale snáší je v poho, tak dávám ty mléčné. Zas jsem slyšela, že je lepší lepek zkusit dokud se ještě kojí, no, ale já doufám, že budu kojit i po tom roce, v noci jsem zas měla prsa nalitý, ajky kdyby byl Kuba novorozenec :slight_smile:

spetra: Tak držíme palce, ať je vše OK, ono určitě bude, akorát asi doktorka nechce nic podcenit, tak ho tam radši posílá :wink:
27. únor 2009 ve 13:21  • Odpověz
spetra- tak ať to dobře dopadne. držíme pěstičky.

zuzi, tak to jo.Je pravda, že se to má zkusit ještě když se kojí. tu hypoalergenní stravu ti někdo doporučil nebo jsi to tak chtěla sama? Já se v tom teda ještě moc nevyznám. Holt musím doplnit mezery. :wink:
27. únor 2009 v 17:07  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 04.00 hod., 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!
P_avlina - 1 dítko - Kačka, * 13. 2. 2009, 6.39 hod., 3650g, moc gratulujeme!!!

*** TĚHULINKY ***
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Paaaja111 - 19/2 hlásí krásné //, čárka pořád sílí :o), 11/3 KO u dr., držíme palečky!!!
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní nativ s minimální stimulací, od 23/2 injekce, plán odběr vajíček (OPU) 2/3
27. únor 2009 v 19:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.