• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
ahojky, já jsem na ten koberec v kuchyni vyzrála malinkým ručním vysavačem (samozřejmě je na dobíjení v elektrice), který mi stojí v koutku kuchyně jako hezký doplněk a každej drobek hnedka vysaju. A když mi něco kápne, tak to na tom koberci není vidět a když jo, tak to přejedu houbičkou... Holt je to o zvyku, ale plovoučku moc nemusím.
Dneska je takový hnusný počasí, že se mi zase nechce nic dělat.... :unamused:
Leni, 2 budou, to je jasný na 100% :slight_smile:
4. bře 2009 ve 13:30  • Odpověz
Ahoj všem,
děkuji za názory a rady. :wink:

Rozhodli jsme se pro PVC do obýváku i kuchyně stejné,neboť to budeme probourávat.Je to lino Jupiter (není zrovna nejlevnější,dokonce dražší než lamin.podlahy),má nějakou úžasnou paměť,že když odstavíte po několika letech nábytek,nebudou tam vytlačené díry.Dokonce to nepoznáte od plovoucí podlahy,má i strukturu jako dřevo.Dávají na výběr i lišty,pěkně to ladí. :slight_smile:
Takže se budeme těšit.

S tou křivostí podlah,to máme ve starém baráku také.Musí nám to nejdříve vylít nějakou stěrkou (také není levná záležitost),a pak lino usadit.No uvidíme. :wink:

Leni: v neděli u mě byla spolužačka s dvojčátkama - holčičkama a byla to nádhera,jsou dvojvaječná,ikdyž zatím to není poznat,připadaly mi obě stejné.
Kdyby vám to vyšlo.....máš se na co těšit.Je to sice dvojnásobná starost,ale i radost.A ty holky ve svých pěti měsících měly stejnou porodní váhu a výšku jako Nikolas.Takže prďolky.No krása.
Niky taky říkal,že by chtěl mimi,tak uvidíme,co tomu řekne ta´tka po rekonstrukci. :unamused:
4. bře 2009 ve 23:26  • Odpověz
autor
petula: jo, tyhle lina vypadají super :wink: Do plovoučky bych nešla, to by musel abýt jen ta dřevěná a ta je zase strašně drahá, takže bych si mohla nechat zajít chuť :slight_smile: K té křivosti, nechali jsme si udělat so chodby vestavěnou skříň a zjistili jsme, že je dost křivě vyzděnej komín, takže bezva, podkládali jsme to kdečím, aby to nebylo tak vidět, no a ještě jsme si uraziloi dva rohy i s omítkou, tak můžu jet kupovat sádru a barvu a budeme opravovat :frowning2:
5. bře 2009 v 09:54  • Odpověz
jé Niki se těší na sourozence... :wink: My jsem se včera s manželem dohodli, že za rok začnem pracovat na druhém... tak jsem na sebe zvědavá jak to zvládnu.... :sweat_smile:
5. bře 2009 v 10:08  • Odpověz
autor
spetra: jé, taky chcete děti blízko od sebe? já bych chtěla taky, no, ikdyž ten strach z porodu u mě bude asi hodně velkej :frowning2: Ale mám bráchu, jsme od sebe jen o patnáct měsíců a máme moc hezký vztah, no ale ono s bráchou, co jsme o pět, tak také :slight_smile:
5. bře 2009 v 10:29  • Odpověz
zuzi, taky bysme chtěli druhý brzo, tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne. snad ta depoprovera brzy vyprchá. je to myslím pěknej hnus. už si to vícekrát nedám. Ale dr. mě říkal, že můžu každý měsíc špinit. naštěstí se to tento měsíc nekonalo.
5. bře 2009 v 15:39  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlásím, že jsu "těhulka" s dvěma embryjkama v bříšku, jsou prý moc pěkný, mají 8 buněk, což je super, sliznice je taky dobrá, tak nezbývá než čekat a myslet pozitivně, aby se jim u mě líbilo... test si mám udělat 19/3, tak uvidíme. Třetí embryjko nechávají ještě kultivovat, v pondělí si mám zavolat, jak to s ním vypadá, jestli ho budou zamražovat, nebo ne...
Holky, loučím se, jdu odpočívat, zítra zase nakouknu.. a děkuju všem za podporu!
Petuli, to jste vyřešili dobře s tím PVC? určitě to bude vypadat moc fajn. Necháte si ho položit řemeslníkem, nebo si ho položíte sami? A s těma dvojčátkama... myslím, že všechno se dá zvládnout... :slight_smile:
Zdravím všechny, krásný zbytek dne!
5. bře 2009 v 15:54  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 04.00 hod., 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!
P_avlina - 1 dítko - Kačka, * 13. 2. 2009, 6.39 hod., 3650g, moc gratulujeme!!!

*** TĚHULINKY ***
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Paaaja111 - 19/2 hlásí krásné //, čárka pořád sílí :o), 11/3 KO u dr., držíme palečky!!!
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní nativ s minimální stimulací, odběr vajíček (OPU) 2/3, ET (transfer) 5/3-2 bojovníčci,19/3 test
5. bře 2009 v 16:37  • Odpověz
Ahojky, teda to je novinek:slight_smile: Opět dnes jen nakouknu, nějak nestíhám ale samozřejmě úplně nejvíc gratuluji ke Kačence a tobě Leni, ať se bobášci udrží a splní se ti tvé přání!!!!Moc ti to přeju!!!Tak zatím se všechny opatrujte a brzy napíšu:slight_smile:P.
5. bře 2009 ve 20:12  • Odpověz
leni: taky si myslím,že se to zvládnout dá,jen je to dvojitá práce.Nejhorší je rozdělit tu mateřskou lásku a péči mezi dvě.Takhle to dáváme jen jednomu.

Lino si necháme položit od odborníků,sami bychom to asi nepoložili dobře.U nás je docela dobrá firma.Dám pak vědět,až to bude hotové,všechno nafotím.
5. bře 2009 ve 21:48  • Odpověz
jé Lenajsku to mám radost.... :wink:
no my jsme se pro druhé "co nejdřív" rozhodli hlavně kvůli penězům.... dost nás tíží hypotéka... :frowning2: takže jdu do 2 leté RD. O tom že chceme 2 děti máme jasno, jen jsme nevěděli kdy. A nakonec jsme se rozhodli kvůli penězům takhle.
Jinak já mám bráchu o 2 roky a ségru o 8 let. Myslím si že v dospělosti se to vyrovná.... pak nezávisí na věku, jaký mají mezi sebou sourozenci vztah. Bráchu jsem brala tak nějak automaticky, měla jsem se s kým hrát... Ségra mě ale štvala, musela jsem ji vozit, vodit do školky a tak... a z toho jsem nadšená nebyla....
lestep: nevím co to je depoprovera? :sweat_smile:
6. bře 2009 v 09:35  • Odpověz
Leni mám obrovskou radost!!! Tak jen tak dál :wink: Dvojčátka jsou zase dvojitá radost.. I když ten záhul je asi velkej.. Al v dnešní době je to celkem běžný a zvládají to, tak proč ne Ty :wink: :sunglasses:
6. bře 2009 v 11:46  • Odpověz
autor
leni: no máš s tím podobné zkušenosti, jako já s těma práškama, hodně rychle jsem je vysadila, a stejně je asi lepší si v době kojení nezaflákávat organismus hormonama

lenajsek: Leni, no to je bezvadný, ani nevíš, jakou mám radost, tak teď být hlavně klidu, aby se embryjka udržela a za chvíli Ti poroste pupíček :wink: A budeš tady mít dvě děti nejdřív ze všech :wink:

spetra: taky jsem si myslela, že bych si dala dvouletou, jenže pak sjem se bála, že by první nešlo tak rychle, jako druhé a radši jsem si dala na tři.
6. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz
lenajsek- veliká gratulace, šetři se, odpočívej. Užívej si to, hodně štěstíčka, aťjsou na testíku dvě krásné //.

Holky dneska mě psala spolužačka z vejšky, že musela na umělý vyvolání porodu-asi 20tt. je mě z toho úplně špatně. malej měl hodně vad, takže to raději ukončily. :confounded: je mě jí moc líto.

spetra- depoprovera je injekční antikoncepce, která působí 12týdnů.

zuzi, máš pravdu, už si to nedám. prostě jsem si neměla ani tu injekci dávat. Stejně chcme brzy druhý, takže to pak nebudeme řešit. taky bych se bála dát si dvouletou variantu.kámoška jí má a končí jí v říjnu a těhu jí zatím nejde.
6. bře 2009 ve 13:56  • Odpověz
autor
leni: to je strašný, celý těhu jsem se bála, aby bylo miminko v pořádku, tohle musí být neskutečná bolest na srdíčku :frowning2: V pondělí sjem byla vozit s kamarádkou, její sestřenka taky musela jít na vyvolání v pátém měsíci, miminko jí umřelo. Brrr, ani si to nechci představovat, jak to musí být strašný :frowning2: :cry: :cry:
6. bře 2009 ve 14:02  • Odpověz
lestep: ÚPLNĚ mi jde mráz po zádech... :cry: si nedokážu představit, kdyby se něco takového stalo mě.... já taky lítala po genetických vyšetřeních.... naštěstí to bylo v pořádku....
no ale mysleme na něco hezčího... třeba jak nás lenajsek předbehne a bude mít první z nás 2 děti...

:wink:
6. bře 2009 ve 14:08  • Odpověz
spetra- tak na tom stejně, taky si nedokážu představit, kdybych musela jít na vyvolání. Trvalo jí to 4 dny, než se jí to podařilo, nakonec odejde z porodnice bez miminka. Tak se těšila. prvně z toho byla v šoku, ale pak se smířila. No je to mazec. Máš pravdu, lenajsek nás vlastně všechny trumfne. Já jsem ráda, že jsem vlstna potratila někdy v 6tt, že to nebylo takhle pozdě. :frowning2:
6. bře 2009 ve 14:31  • Odpověz
Holky, ještě je na tyhle úvahy, jestli budu mít ty // na testu, nebo dvojčátka, moc brzo... :wink: Já bych to moc neřešila, ono jak se něco moc řeší, většinou to pak nevyjde.
Leni, to je mi líto, taky si to nedokážu představit, co bych dělala, ale pokud na tom miminko bylo tak špatně, tak je jasný, že je lepší těhotenství ukončit...
Ach jo, to jsou nervy nejen aby se to povedlo, ale pak i celý těhotenství, porod, a pak celej život toho drobka, že? Kurnik, do čeho jsem se to pustila... :grinning:
Néé, dělám si srandu, člověk to musí brát s humorem, nebo se z toho zblázní...
Teď zrovna zvoní poslíček, že má pro mě pizzu, tak se jdu nadlábnout, ať si děcka užijou... :grinning: Jak jsu doma, tak se mi nic nechce, ani vařit.. ale je to i tím počasím.
Krásnej den všem, a pohodovej víkend! :wink:
6. bře 2009 ve 14:33  • Odpověz
Lenajsku: ty to neřeš, my se budem těšit a klapne to... :wink:
6. bře 2009 v 19:37  • Odpověz
Lestep. Leni, to je teda hrůza. Je mi kámošky hrozně líto. Začínám se šíleně bát, aby bylo všechno OK a ono se to stejně na první kontrole nezjistí. O mimi můžu přijít i později, ani nebudu vědět jak. :cry:
My s MM jsme se dohodli, že kdyby bylo mimi nemocný, tak ho nebudeme trápit (a sebe taky ne). :frowning2:
9. bře 2009 v 09:51  • Odpověz
paaja- neboj se, jen by ses užírala. to jsou pristě věci mezi nebem a zemí a to neovlivníme. taky mě je z toho špatně. mysli pozitivně, těhu si užívej a bude to dobrý, žij prostě s pocitem že bude zdravý. :slight_smile:
9. bře 2009 v 10:13  • Odpověz
Ahojte holčiny, vy máte ale smutný téma :frowning2: To si asi těžko představuje každá maminka, možná i většina ženských.. :confounded: Ještěže tady máme víc toho pozitivního - několik krásných, zdravých dětí a dvě těhulky :sunglasses: A tak to máte se vším, vždycky se musí najít víc toho pozitivního :wink:
Já půjdu určitě do dvouleté varianty... Za prvé počítám s tím, že si nechám napsat rizikový, pokud mi skončí rodičák a já ještě nebudu na mateřské (v dnešní době to snad napíše doktor na cokoliv...) a pokud nebudu ani těhotná, nebo to prostě nepůjde, tak prostě budu doma "zadarmo"... Ono se stejně vydá téměř stejný balík peněz na všech variantách, jen jde o to, kdy ty peníze dostanete... Takže za těch pár tisíc rozdílu mi ten risk určitě stojí. Krom toho s otěhotněním u nás nebyl problém (my jsme to neplánovali ani nečekali...!) a nebyl ani v minulosti u rodičů... Takže snad se nám to povede :wink: Chce to prostě to nehrotit, nějak to dopadne :wink:
9. bře 2009 ve 13:52  • Odpověz
Teda dvě nový těhulky a pak ještě taky dvě stávající (na ty jsem úplně zapomněla!!! :astonished: )

Jinak HA už neberu 4 roky a jsem spokojená.. Sice kondom není samo nic moc (v tomhle bylo těhotenství parádní :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), ale je to podle nás lepší, než si právě zatěžovat tělo hormonama... Abych vysadila hormony byl manželův nápad, on s tím sice vyrukoval, když jsme spolu chodili asi dva měsíce (a spali 14 dní :slight_smile:), takže já si trošku ťukala na čelo (i když jsem ho upozornila předem, že když se "zadaří", že si dítě nechám - na umělý přerušení mám asi na dnešní dobu trochu vyhraněný názor), ale musím říct, že si tím u mě nesmírně šplhl.. Nakonec jsem vysadila po roce vztahu a stejně se to povedlo až po svatbě, když jsme počítali plodný a neplodný dny.. větší blbost asi neexistuje.. protože se malej povedl hned napoprvé - v neplodný den :grinning: .

A upřímně při kojení bych do sebe pokud možno necpala vůbec žádný prášky... hormonama počínaje :confused: :sweat_smile:
9. bře 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj, copak je to za smutné téma :frowning2:

Já zatím taky neuvažuju o hormonální antikoncepci, jsem na tom podobně jak Ivulka. Vysadila jsem jí už dávno a cpát do sebe hormony se mi moc nechce, tak snad to bude vyhovovat jinak ...

My jsme pořád marodi, snad to bude lepší, ve středu chce přijet tychýně na koupání, tak by zase stresovala, že Káťa kašle :astonished: :frowning2: Nejradši bych to zrušila :-/ A do toho je nemocnej manžel, má rýmičku :slight_smile:) a bohužel i horečku, taks nad to nechytnem a nebude to pořád dokola.

Leni, držím palce ... tyjo dvojčátka, to je rozhodnutí taky, co? Ale oni asi jedno nedávají?

Jdu žehlit :slight_smile: tak pa
9. bře 2009 ve 20:06  • Odpověz
autor
Ahoj holky,jsem teď zase nějak nestíhala,dneska jsem byla bez počítače,manžílek si ho musel vzít sebou do práce,tak si vás dočítám aspoň v mobilu. Musím se pochlubit,Kuba se nám pěkně rozpovídal,zvládá už tata,baba a dada,tak z toho mám takovou radost :slight_smile: Tak jsem snad aspoň trošku rozptýlila to smutny téma :wink:
9. bře 2009 ve 21:38  • Odpověz
kryserko: jé ten je šikovný.... :wink: a já se přidám z troškou do mlýna T. se otáčí ze zádíček na bříško.... :wink:
10. bře 2009 v 09:24  • Odpověz
Jéé holky máme to šikovný dětičky :grinning: Náš prcek se už evidentně zcela vědomě směje... Už se usmál snad na všechny kromě manžela :sunglasses: Jsem mu říkala, že to má za to, že když přijde z práce, si sedne k počítači. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ne, snaží se, dělá na něho opičky, malej na něho hledí, ale usmát se, to ani náhodou... :sweat_smile: Rošťák :grinning:

Pavli, ať se Katuška uzdraví... Je bblbý, když je manžel nemocnej... :frowning2: Kámoška to řešila tak, že ho vystěhovala do jinýho pokoje a byl zavřenej pořád tam.. Když potřeboval na záchod atd., bral si roušku :confused: :astonished:
10. bře 2009 v 10:05  • Odpověz
autor
spetra: tak to je teda ale Tomášek taky šikulka, Kuba se začal otáčet po pátém měsíci, obráceně to teda zvládl dřív, ale připisuji to spíše dílu náhody :grinning:

ivi: jéé, tohle je nezapomenutelný, jak se Kuba začal usmívat, snažila jsem se ho vždycky vyfotit, no a teďka, jak se ukážu s foťákem, dělá modela :grinning:

k těm nemocem, takhle malé kojené děti by prý neměly jen tak lehce něco chytnout, docela jsem tomu věřila, no, a pak jsme měli na pěti měsících tu bronchitidu :frowning2:
10. bře 2009 ve 13:25  • Odpověz
ivi: to je krásné že se směje, a když se pak začne smát na hlas to je nádhera... já když se začal smát prvně tak mi vyhrkli slzičky.... :wink:
jo tak to se T. jak vidí foták schválně přestane smát.... :angry:
máme 6,6kg a 66 cm :wink:
10. bře 2009 ve 14:23  • Odpověz
ivi- no my to plánovali. počítaly plodný dny. dokonce jsem zaregistrovaná na netu na jedněch stránkách, kde ti na email chodí, kdy bude menses a kdy máš plodný dny a ono to vyšlo. měla jsem plodný dny mezi 13-17. 4 a podařilo se.

zuzi, super, že malej povídá. hned je to jiný že?

tak úsměv, to je to nekrásnější, co dítě umí udělat. fakt nádhera.

dneska jsme byly na očkování- prevenar a hexavakcína. máme 5300g a 63 cm. :slight_smile:
10. bře 2009 ve 14:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.