• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
lestep: my taky dnes dávali prevenar a hexu - minule měl zatvrdlinku 3 týdny a 5 dní byl hrozně mrzutý, jeden den měl teplotu.... už se děsím co mě čeká zítra: mám pocit, že reakce bude horší než minule... :frowning2:
10. bře 2009 v 19:29  • Odpověz
autor
spetra, leni: mooooc hezké míry, jen co je pravda :wink: jena tak dál :wink:

nám doktorka zase dopporučila, ať s Prevenarem počkáme, než půjde Kuba do školky, tak jsem na ni dala, snad to bude stačit.

já jsem si říkala, že nebudu plodný dny počítat, že tomu prostě nechám volný průběh, no, a jasně, že jsem počítala hned první cyklus :grinning:
11. bře 2009 v 10:55  • Odpověz
kryserko: on má každý na očkování prevenarem jiný názor... :frowning2: jako ostatně téměř na včechno... nakonec si člověk musí vybrat sám co se mu zdá jako správné...
11. bře 2009 v 11:50  • Odpověz
ahoj holky,
dneska mi paní doktorka potrvdila, že máme jedno krásné miminko, kterému bije srdíčko jedna radost :slight_smile: :slight_smile: Dokonce jsme se jí oba tak líbili, že nám dala těhu průkazku :slight_smile:

Tak jsem oficiálně v klubu těhulek :wink: Teď už jen Lenajsek a jsme kompletní :slight_smile:
11. bře 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
spetra: přesně tak. Já jsem se toho prevenaru trochu bála,a lbych pravdu řekla, kamarádka po něm s chlapečkem skončila v nemocnici, je to sice jen jeden případ z mnoha, no, ale mě, jako deformovanou sestru to poznamenalo, tak jsem vlastně byla i ráda, když měla doktroka takovýhle názor

paaaja: No super, moc moc gratuluju, mám takovou radost, budeme těhu prožívat s Tebou :wink: Teď už Tě čeká "jen" 7 měsíců, uteče to jako voda, uvidíš, tak si to užívej, jak to jen jde :wink:
A Lenajsek už jen týden a bude se testovat, určo tam uvidí pořádné dvě tlustice :wink:
11. bře 2009 ve 13:54  • Odpověz
spetra- já právě měla strach z reakce a zatím dobrý. řekla bych že je tento týden hodně spokojený a vysmátý. na dr. se smál, až se dr. divil.jinak máš pravdu, tisíc lidí, tisíc názorů. prostě si člověk musí vybrat sám.

zuzi, díky, snad jsou to dobrý míry. musím kouknout na ty grafy, jakou má mít zhruba váhu a míru. myslím, že je to akorát. :slight_smile:

paaja- velká gratuleace. užívej si to.. :slight_smile:
11. bře 2009 v 17:38  • Odpověz
paaja: super :wink:
lestep: tak u nás zatím dobrý, bulku tam má, ale teplotu nemá a ani není nijak vzlášť protivný... tak snad už to bude dobrý...
11. bře 2009 v 19:43  • Odpověz
autor
leni: ono se to ani podle těch grafů moc brát nedá, chvíli může růst a přibývat pomaleji a pak je najednou zase skok, tak jen, kdyby se Ti to tam náhodou nezdálo, tak abys z toho nebyla vystrašená :wink:

tak jsme do repertoáru zařadili ještě nenene, ten tu pusu zavře jen, když mu strčím dudák :slight_smile:
12. bře 2009 v 09:06  • Odpověz
autor
jo a za chvíli nám přiveze PPl golfáky, tak se těším, udělám foto a přidám do albíčka :wink:
12. bře 2009 v 09:11  • Odpověz
Leni - věřím, že to vyjde, když chceš :slight_smile: My totiž "nechtěli", v údajně plodný dny jsme používali pánskou ochranu a hned první měsíc jsem otěhotněla... A to mám velice pravidelnou menstruaci, takže ani ovulace by neměla překvapit.. prostě se už malýmu chtělo za náma :grinning: A my jsme nejšťastnější na světě. Dopadlo to nejlíp, jak mohlo. :wink:

Holky o prevenaru taky uvažuju... :-/ Asi do toho nakonec půjdem.. Než si pak něco vyčítat a říkat si, měli jsme něco udělat jinak... Ale já osobně mám na chemii do těla fakt dost vyhraněný názor... Chřipku léčím slivovicí a je to lepší než kdejaký kapky.. Stačí mi tak 5 panáků večer, když mám první příznaky a jsem O.K. Naštěstí jsem to v poslední době nepotřebovala, protože bych musela řešit asi jinak :dizzy_face: (asi v 16.tt jsem se cpala paralenem kvůli chřipce - nakonec ale pomohlo sluníčko, jeli jsme zrovna do Barcelony na sv. cestu. Prášky nezabraly, ale jak jsem se pořádně prohřála na sluníčku, bylo mi dobře :wink:)

a konečně - PAJO! MOC GRATULUJI :dizzy_face: :sunglasses: Je to fakt parádička, užívej si to, já už se těším na svoje další těhotenství, protože je to fakt krásný.. i potom s miminkem.. mně už začíná být teď smutno po tom, jak byl Lukášek úplně malinkej, :sweat_smile: utíká to hrozně rychle :confused:
12. bře 2009 ve 12:20  • Odpověz
Jo a holky, dávali (te) do 6 měsíců (k plné mléčné stravě) ještě třeba čajík nebo nějakou tekutinu..? Malej čůrá hodně, kaká víc, než by musel, kojím ho 7x za den (vždy když si řekne), přibývá teď 200-300 za týden a stejně pořád slyším, že bych mu měla dávat ještě čajíček. :rolling_eyes: A to už nejen od tchýně, ale i od mamky a od ségry! :frowning2: Už nevím, co jim mám na to říkat... :angry: Všechny kámošky v okolí nedávají nic.. Až na jednu. Ta začala dávat čaj, malá přestala chtít mlíko, přestala přibývat, ve 4 měsících váží 5 kg, přibere max 100g za týden a ona strácí mlíko... :confounded: Takhle fakt dopadnout nechci, ale už nevím, co bych si vymyslela... (Jen jsem si teď od manžela kamarádky - veterináře - zjistila, že mláďata taky zpočátku pijou jen mlíko a nějaká voda je začne zajímat, až jsou schopni si k ní sami přijít :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). No uvidím.. Jsem si řekla, že pokud bude mít malej třeba problém s nadýmáním, což ho občas potrápí, tak mu dám radši nějakej čaj proti plynatosti než kapky (pokud to bude stačit) a jinak mu nebudu dávat nic než mlíko... Ale zajímají mě vaše názory a zkušenosti! :sweat_smile:
12. bře 2009 ve 12:28  • Odpověz
zuzi, spíše mě zajímalo, jestli jsme tak nějak v normě, ale řídit se podle nich nechci. :slight_smile:

ivi- prevenar je určitě dobrá věc, co kdyby pak onemocněl, budeš si to vyčítat. každý na to má ale jiný názor. čaj a jiný tekutiny dávat nemusíš. kámoška loni rodila, když byly ty velký ved¨ra a dr jí říkala, že nemusí dávat čaj, že jí mléíko stačí. to co bylo před 20 lety nemusí platit teď. my dostávaly mrkev už ve 2 měsíci.
12. bře 2009 ve 14:20  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím, nemám moc co psát, pořád tlaky v podbřišku, prsa mě už trošku přestala bolet, ale pořád jsou citlivý na dotek. Dneska je to 7. den od ET a 10. den od OPU, takže když menzes o víkendu nedorazí, možná zkusím v neděli nebo pondělí testnout, ale ještě uvidím.
Páji, ještě jednou mooc gratuluju, hned Tě připíšu do naší mini tabulky... :wink:
Holky, moc vás nečtu, ty příspěvky o miminkách mi teď nedělají moc dobře, nechci se na něco upnout a těšit se, že budu mít taky takový mimi, jako vy co máte doma... tak se nezlobte. Ale všechny drobečky zdravím a ať se vám všem daří, opatrujte se. :wink:
Třeba to nebude dlouho trvat, a budu vás bombardovat otázkama.. :grinning: Uvidíme.
Krásný večer všem! :wink:
12. bře 2009 v 19:47  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 04.00 hod., 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!
P_avlina - 1 dítko - Kačka, * 13. 2. 2009, 6.39 hod., 3650g, moc gratulujeme!!!

*** TĚHULINKY ***
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009
Paaaja111 - 19/2 hlásí //, 11/3 průkazka a srdíčko,TP 22.10.2009

** SNAŽILKY ***
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní nativ s minimální stimulací, odběr vajíček (OPU) 2/3, ET (transfer) 5/3-2 bojovníčci,19/3 test
12. bře 2009 v 19:49  • Odpověz
děkuji za gratulace :slight_smile: Doufám, že to takhle dobře bude pokračovat i dál. :wink: Včera jsem začínala číst první "odborné" časopisy, co bylo v tom dárkovým kufříku od paní doktorky. Zatím jsem se dostala k "Mamince" a už jen pár prvních stránek mě mile přrekvapilo :slight_smile:
13. bře 2009 v 08:42  • Odpověz
kryserka: :grinning: nenene, to se stane asi brzo oblíbené....
ivul: my nedáváme nic pít... :wink: I když do mě neustále starší hučí... to mu dej aspon čajík.... řve ti protože má žízen....
lenajsku: to je pochopitelné,vůbec nám nevadí že nás nešteš, jsme rádi, že nám občas něco napíšeš... a už se těšíme na otázky... :wink:
paaja: jj, Maminku čtu taky ráda... :wink:
13. bře 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
já taky dávám jen mlíko, teda už ode mě vzešlo několik pokusů, dostat do Kuby aspoň trochu čaje, ale mrňous prostě jinou tekutinu, než je moje mlíko, odmítá.

maminku jsem si předplatila :slight_smile:

spetra: no, už se oblíbené stalo, dneska mi to mlel celou cestu v autě, a to ještě prďolka neví, co to znamená :slight_smile:
13. bře 2009 ve 13:16  • Odpověz
paaja- určitě si to užívej. je to fajn ten začátek. Prvně čteš řadu obdorných knížek, pak chystáš výbavičku. prostě nádhera.

leni, to chápu, že na to nemáš náladu. neboj, dobře to dopadne.

zuzi, taky plánuju si předplatit maminku. i když teď jsem si několikrát koupila časopis rodiče a taky máma a já a žekla bych, že je tam zajímavější čtení, tak uvidím. :slight_smile:
13. bře 2009 ve 14:21  • Odpověz
Ahojy,jdu vás pozdravit :slight_smile: Alekoukám, že už nepsíme, tak to nebude na dlouho :grinning:

Já si předplatila (teda byl to dárek :grinning: ) Mariane, abych měla i jiné myšlenky :slight_smile:))
15. bře 2009 v 16:55  • Odpověz
Ahoj,
zdravím všechny.

Ivulla:my čajík dávali,i doktorka mi ho doporučila,ale Nikolas se narodil v létě a byla vedra.Ale myslím,že tím nic nezkazíš,malému pomáhaly i na prdíky. :slight_smile:

Maminku jsem si také kupovala,ikdyž bych řekla,jak říká Leni,že Máma a já je lepší.V mamince je hodně reklam a články se opakují dokola.Ale je to jen můj názor.
15. bře 2009 ve 20:52  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem nevydržela a testovala, mrkněte se na album:
http://fotoalba.cz/alba/lenajsek/1860486
Pokud tam bude čárka i zítra, já doufám, že jo, valím na krev, abych zjistila, jak to opravdu vypadá, a kolik je hcg. Stát se může cokoli, přece jen testy nejsou tolik průkazný... a když tam bude hcg, tak za 2 dny půjdu znova, v ten čtvrtek, jak jsem měla původně testovat... :slight_smile:
Díky za držení palečků, prosím držte dál, stát se může cokoli, ale snad ne...
Zdravím všechny, jdu si ještě lehnout, třeští mě hlava. Páá, mějte se!
16. bře 2009 v 08:14  • Odpověz
autor
Dobré ránko :wink:

nop to je ale úúúúžasná zpráva po víkendu, lenajsku, jakmile tam // jsou, tak jsi určitě těhu :wink: Tak jen tak dál, moooooc na Tebe myslíme :wink: za dva za tři týdny už bys měla na UZ vidět srdíčka :wink:

já se musím přiznat, že jsem si v pátek taky dělala test, už jsem měla dva týdny zpoždění, ale včera jsem to dostala, tak dovča v ohrožení není :slight_smile:

jinak u nás opět nastalo nespací období, holky, už jsem z něj KO, nechápu, kde se v něm bere tolik energie, jenže pak je protivnej, jak je nevyspalej a to jede furt dokola :frowning2:
16. bře 2009 v 08:28  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 04.00 hod., 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!
P_avlina - 1 dítko - Kačka, * 13. 2. 2009, 6.39 hod., 3650g, moc gratulujeme!!!

*** TĚHULINKY ***
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009
Paaaja111 - 19/2 hlásí //, 11/3 průkazka a srdíčko,TP 22.10.2009

** SNAŽILKY ***
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní nativ s minimální stimulací, odběr vajíček (OPU) 2/3, ET (transfer) 5/3-2 bojovníčci,15/3 potichounku hlásí //, 18/3 odběr krve
16. bře 2009 v 11:18  • Odpověz
jéééé Lenajsku super zprávička... to je foteček 2 čáreček... :wink: držíme pěstičky i nadále... :wink:
kryserko: to přesně říkám já nejen když máme špatnou noc (vzbudí se i 8x) že jsem nevyspaná a utahaná celý den, ale i T. je celý den protivný a nebot mi nespí jinak než v kočárku nebo v šátku tak když chce spát musím po x-té ten den ven... ne že by se vyspal dýl, to ne on chrápe dopoledne maximálně hodinu a za půl hodiny by chtěl spát znova a "vyspaný" mi v tom nechce být.... :angry: A nestraš, já doufám, že už to brzo zkončí, že je na to velký... :wink:
16. bře 2009 ve 14:41  • Odpověz
lenajsek- to je krásný, taky bÿch nevydržela si neudělat test. Je dobře, že to to zatím je dobrý, určitě držíme pěsti. :slight_smile: myslíme na tebe.

zuzi, tak snad bude Kubíček brzy spinkat.
spetra- to mě mrzí, že je takový nespavec. :frowning2:
16. bře 2009 v 17:17  • Odpověz
Ahojky, Lenajsek-mooooc gratulací, moc ti to přeji.
Popravdě toho moc nenapíšu, jsem už přez týden pěkně zdrchaná...tak ty testy jak mi dělali na nový rok byli v pořádku a pak jsem si zašla na gyndu, raději a dr že uděláme pro jistotu stěry a bum ho...sám z toho byl vyplašenej, když ještě v listopadu dopadly v poho. Tak mě čeká kolposkopie a odběry tkáně. Jsem z toho hotovka, řekl mi jen, že se uvidí a já teda vlastně nevím, co mi je. Jen že to doporučila laboratoř na základě stěrů. A díky tomu, že mi chtějí brát i kousek tkáně na rozbor, myslím jen na nejhorší....aspoň že tam bude dr semnou, objednal mě do nem. na dobu, kdy tam vypomáhá.....popravdě já nevím, co dál ani napsat
17. bře 2009 v 08:11  • Odpověz
Leni, paráááda! :dizzy_face: Mám za Tebe obrovskou radost. To je tutovka, to je jasný! :sweat_smile: Užívej si to :wink: Moc Ti to přeju!!!

Zuzi, Peti, to Vám teda nazávidím! Prcek krásně v noci spinká 4-5 hodin, někdy i 6 :slight_smile: Je to paráda!!! Tak Vám přeju, aby se prckové taky umoudřili a pěkně pořádně odpočívali :sweat_smile: Věřím, že to musí být hodně únavný! :rolling_eyes:

zeuwi: :frowning2: To je blbý, ale snad to nemusí být nic vážnýho, ne? Já teda opět netuším, která bije, ale podle všeho ještě nemáš výsledky, tak se neděs! Určitě to dobře dopadne :wink: Obzvlášť, když v listopadu to bylo O.K. :sunglasses:

Jinak mě se v pátek hrozně nalilo jedno prso a já si libovala, jak je to parádní (protože se mi zdálo, že prckovi trošku chybí, tak jsem ho přikládala častěji... A on to asi všechno nevypil, tak se mi tam hnedka udělala zatvrdlina :frowning2: Měla jsem teplotu, nešlo to ven, byla fakt velká přes půl prsa... Jsem se bála, aby to nebyl zánět... On z něho nechtěl pít, asi jak to šlo blbě, tak pil furt z toho druhýho (to se tím pádem začlo taky pořádně nalívat). Prsa bolela, měla jsem i horečku 39, ale lak. poradkyně mě uklidnila, že to zánět není a že se to musí jen vykojit (i to byl nadlidský výkon! :grinning:) Nakonec se to ale prckovi povedlo. V noci na dnešek už mi bylo líp, ale pro změnu jsem měla ráno zase míň mlíka, než potřeboval... :frowning2: Naštěstí to nakonec zaspal :stuck_out_tongue_closed_eyes: K tomu má celkem hnědou a řídkou stoličku. Nevíte čím to může být? Má to třeba z té mojí horečky..? Přece jen taková horká strava... Mlíko ně skoro pálilo, když jsem měla těch 39... :frowning2:
17. bře 2009 v 09:55  • Odpověz
Ahojte ...

Ivu, tak to Ti neporadím ... :frowning2: Zkus zapátrat po netu, určitě na něco narazíš ...

Dneska je venku pěkná zima, jsme tam vydrželi jen půl hodinky, tak malá toho asi moc nenaspí ... Holky, co vám prckové v noci nespí, to je už nějak dýl? Co třeba zoubky? :frowning2: Mě nespí občas prdíkama, prostě jí to budí :frowning2: Tak uvažuju o těch probiotických kapičkách, akorát tady jsou vcelku dost drahý a na Slovensku za polovic ... mi hlava nebere :-/

Lenajsek, držím palce, ať čárečka jen sílí :slight_smile:

zeuwicka ... co to? Budu držet palce, ať jde o cokoliv ...
17. bře 2009 ve 13:51  • Odpověz
Jdu najít nějakou tu fotečku k nám do alba, ať můžu poslat miri :slight_smile:
17. bře 2009 ve 13:51  • Odpověz
pavlína- určitě zato stojí do těch probio kapek investovat. Ondrášek je díky nim spoko¨jený dítko, neznáme naštěstí noční buzení díky kolikám. Vydrží spinkat třeba do 5h do rána. :slight_smile:
17. bře 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.