• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Lestep, Leni, mám se celkem fajn. Až na občasný bolení bříška, hlavy, zad mi nic není a jsem v pohodě. Akorát se mi psolední dobou vůůůbec nechce pracovat a pěkně to flinkám. Asi na mě padá jarní únava... :wink: Nebo teda spíš těhotensky - jarní únava :slight_smile:

Co Ondrášek, jak se vám vede? Konečně začne i hezčí počasí, tak můžete jezdit víc na procházky. Ikdyž teda moc ti to nezávidím, Třebíč je furt do kopce a z kopce. Musí to být záhul vozit pořád kočár do kopce...
27. bře 2009 v 08:33  • Odpověz
Ahojte děvčice :slight_smile:
Leni, fotky jsou fakt moc hezký :wink: Trošku začínám litovat, že jsem si nějaký těhu - profi fotky nenechala taky udělat.. No co třeba příště. :-P
Přeji všem brzké uzdravení.. Já musím zaklepat, že nám se tohle díky Bohu vyhýbá... Ale zase má malej pupeční kílu... Snad se mu to rychle srovná.. Začal totiž hodně křičet.. Začalo ho víc trápit bříško, tak jsem po poradě s pediatrem nasadila Sab simplex... A musím říct, že je teď úplně zlatej.. Ani takovej nebyl snad ještě nikdy. :sunglasses:

Leni: Držím palečky na UTZ, nemůžu se dočkat albíčka a taky jem napnutá celá, kolik tam těch srdíček vašich teda bude :sweat_smile:. myslím na Tebe, ať je vše v pořádku a ať jsi v klidu a nic Tě nevyvádí z míry :wink:

Totéž přeju i Paje :dizzy_face: Držte se holky! Je to sice frázovité, ale uteče to fakt hrozně rychle, užívejte si těhu, je to opravdu kouzelný období! Já si to moc užila a už se nemůžu dočkat dalšího. :slight_smile:

Holky, kdy vám tak prckové začínali "pást koníčky". Lukáška jsem začala na radu peditra dávat na bříško hned po návratu z porodnice. Po týdnu už hlavičku zvedl... Pak ho to na dlouho přestalo bavit a teď je zhruba tam, kde byl v tom týdnu. Hlavičku zvedne, možná ji i chvilku udrží, ale určitě ne v ose - vždycky ji má na bok a stejně ji nezvedne jen tak - musí se prostě vztekat a jakoby ze zlosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: , skoro až bych řekla v křeči ji začne zvedat, křikloun, to ho rychle zase teď beru, protože nesmí plakat - kvůli té kíle :frowning2: Já vím, má teprve dva měsíce, ale něco už by (podle knížek :sunglasses: ) měl umět.. A udržet hlavičku aspoň třeba 10 vteřin... Jak jsou na tom (byli) vaši prckové? :slight_smile:
27. bře 2009 v 11:15  • Odpověz
autor
Ivi: hlavičku Kuba taky držel docela brzo, ale takové to pravé pasení, do něj se mu vůbec nechtělo a na ručičkách se vzepřel někdy kolem pátého měsíce. Pak jak se začal kutálet sám, tak ho to konečně na bříšku začalo bavit a teď na bříšku zapínáme i bodýčka a plíny, protože mi pořád zdrhá a má z toho hroznou prču a já jsem pak z přebalování a převlíkání totálně vyfluslá, protože se s ním musím pořát prát :grinning: Sab simplex jsme dávali taky, ale ten nám vůbec nepomohl, zkusili jsme baby calm a ten byl lepší, je navíc přírodní, dávám ho ještě teď, protože Kuba na to bříško fakt trpí :cry: pak jsme dávali ty probiotické kapičky, op kterých jsme se tu už několikrát bavili a Kuba byl nejpohodovější miminko, teda až na to spaní :slight_smile:

paaaaji: tak ráda vzpomínám na těhu..... Ikdyž v tom týdnu, co teď jsi jsem musela na pohotovost a vyfasovala měsíc ležení :frowning2: Ale vyplatilo se to. Snaž se fakt hodně odpočívat a užívat si, mě fakt mrzí, že jsem si nemohla těhu užít tak, jak bych chtěla, u druhého už to bude jiné............

dneska jsme zkusili vyjet ven autem a chodit trochu v Hradci, tak snad nebude Kuba horší, ale já už z tý vesnice fakt potřebovala vypadnout, navíc, kdybych věděla, že je Kubovi ještě zle, tak bych neriskovala...
27. bře 2009 ve 12:46  • Odpověz
:slight_smile: paaja- já bydlím na vesnici, takže mě kopce třebíče nevadí. jezdíme tam autem a většinou se sedačkou,. na nákupy. užívej si těhu, je to fakt krásný pocit. ráda na to vzpomínám. :slight_smile: Ondrášek je šikulka, už se normalizoval od té sobotní oslavy je ok. spinká dobře a je hodnej.

ivi. jsem ráda, že jsme ty těhu fotky udělaly. teď plánujeme i s Ondráškem. :slight_smile: neboj, budou příště.

ivi- no my se snažíme pást koníky. hodně ho dávám na bříško od malička, vyprdí se i krká, tak se mu uleví. dr. nám říkal, že pokud příští měsíce nebude držet hlavičku jistě, tak nás pošle na vojtovku, tak snad ne. uvidíme. ale od tý poslední poradny se snaží. každý dítě je jiný. neboj, určitě brzy bude držet bez problému. Držet mu zadeček a šimrat za krkem a ty svaly se probudí a bude to ok. ručičky dát hodně pod tělíčko.
27. bře 2009 v 18:05  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 04.00 hod., 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!
P_avlina - 1 dítko - Kačka, * 13. 2. 2009, 6.39 hod., 3650g, moc gratulujeme!!!

*** TĚHULINKY ***
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009
Paaaja111 - 19/2 hlásí //, 11/3 průkazka a srdíčko :slight_smile: ,TP 22.10.2009
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, 1xIVF,1xnativ, ET 5/3-2 bojovníčci, 15/3 hlásí //, 18/3 hCG 181, 27/3 gestační váček :slight_smile: , další KO 7/4
27. bře 2009 v 18:08  • Odpověz
Ahoj holky, pěkný večer přeji, tak je to TAM!! Máme na UZ viditelný 1 gestační váček a jak kdyby stín, může to být stán druhého váčku, co může být za tím prvním, nebo stín toho jednoho, ale to se ukáže s určitostí až na příštím UZ, toho 7/4. Zatím nebylo vidět srdíčko, ale příště už snad bude, nebo budou.. :slight_smile: Mám obrovskou radost, pořád se dívám na tu fotečku, nemůžu tomu věřit, že se po tolika letech fakt zadařilo, pořád mi to nějak nedochází. Dneska jsem to oznámila i v práci šéfce a kolegyním, šéfka byla ráda, gratulovala mi, některé kolegyně měly taky radost, některé už míň, nebo ji tolik nedávaly najevo, jako že tam nebudu, ale prdím na ně, hlavně, že my s Radkem máme radost. :dizzy_face:
Děkuju všem za držení palečků a podporu, jste moc hodný... :wink: Tak vás budu informovat, co na příští kontrole.
Jinak je mi dobře, až na bolení prsou a bříška, pocity jako na MS a tlak a křeče jsou občas, ale zato každý den... prý to bude až do toho 12tt. Hlavně, aby bylo vše v pořádku, pořád se kontroluju, jestli nešpiním, nekrvácím... ale nic. :slight_smile:
Posílám odkaz na albíčko, kde je ta fotečka, musela jsem ji doma vyfotit foťákem, nemáme scanner, možná ji nascanuju příští týden u taťky, kde mu chceme k jeho narozeninám dát ten nejkrásnější dárek, krásnou zprávičku... :slight_smile: A zároveň 7/4, den před mými narozeninami, se snad dozvím taky nejkrásnější zprávičku... to je ten nejhezčí dáreček. :slight_smile:
Páji, já vím, že jseš těhulka, ale maminky tady převládají... :wink: Tak budeme probírat svoje těhotenství, na plný prdy... :grinning:
Všechny moc zdravím, krásný večer a pohodový víkend, zdravím i prďolky, ať se máte krásně a nic vás netrápí.
A kdepak jsou ostatní těhulky? :confused:
27. bře 2009 v 18:15  • Odpověz
27. bře 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahojte ...

Ivulko, jak vám zjistili tu kýlu? :astonished:
U nás se ty prdíky vůbec nelepší, berem ty kapky už 4den :frowning2: Navíc jsem je koupila přes net a pak si někde přečetla, že se tak kupovat nemají, že se musí skladovat v chladu :frowning2: Tak ani vlastně nevím, jestli to neni kapkama :-/

Jinak mi na bříško moc nedáváme :astonished: Se má nějak pravidelně? To znás bude mít asi příští týden doktorka radost :astonished: Jdeme ještě na kloubky ... chtěla jsem se vás zeptat, zda musíte taky nosit ty dvě plínky kvůli kloubkům? Nebo to je jen u nás? :frowning2:

Leni a Páji, se brzy dočkáte :slight_smile: Strašně to uteče ... tak pohodové těhu,ju? :slight_smile:
27. bře 2009 ve 20:13  • Odpověz
Ahojte,
právě jsem dorazila ze "Dne učitelů." Měli jsme večeři a posezení se současnými i vysloužilými kolegy.
Bylo to fajn,i když do práce se mi moc nechce.
Je tam moc změn a jiná organizace.A vracet se po 3 letech zpátky,to bude asi horor,než si zase zvyknu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Leni,mooooooooooc gratuluju,čekala jsem,kdy to napíšeš.Fotečku jsem viděla.Na dalším UZ už bude vidět fazolka nebo fazolky.Je to krásný.Užívej si těhotenství,je to opravdu krásné období,plné těšení a plánování.
A neboj,únava by měla skončit hned jak vkročíš do 4.měsíce.Já to tak měla,potom jsem se cítila naprosto výborně,i tlak se mi zvedl (můj normální je totiž 80/60,dost nízký,omdlívám,když někde dlouho stojím).

Tak se mějte všechny maminky i těhulinky.Dobrou noc !!! :wink:
27. bře 2009 ve 23:40  • Odpověz
ahoooooj po spoustě proflákaných dnů, my pořád neměli doma připojení, ale ode dneška jsem taky online, takže zase mezi vámi a koukám, že akorát včas, Leni, to je prostě paráááááááádáááááááááááá...to mám radost, že to vyšlo i vám, ale v držení palců nepolevuju, to si nemysli....na těchhle počátečních gravi obtížích je úžasné, že si můžeš říct: acho to je úžasné, mně tak bolí prsa :grinning: :grinning: :grinning: pač kdyby nebolela, nebylo by mimi, že?

dočtu ty předchozí dva týdny, ať vím, co je ještě nového a vložím do albíčka foto Pavliny s miminkem, snad to do zíra stihnu, te´d musím frčet fandit hokejistum, ať tu spartu řádně vybřinkáme.... :sunglasses:
28. bře 2009 v 16:27  • Odpověz
lestep: T. udržel hlavičku až v 5 měsících... dr. nás poslala na neurologii - tam nám řekli že na vojtovku to není.... ale poslali nás na sono hlavičky (v pořádku) a eeg (tam jdeme v úterý - douám že bude taky v pořádku), ale co tím chci říct buď v klidu - ono to příjde... a v jiných dovednostech Ondrášek třeba všechny předběhne....
ivi: T. začalo bavit pás koníky až se sám otočilo ze zád na bříško... :sweat_smile: předtím jsem dost bojovala...
leni: jupíííí, držíme palečky nadále... :wink:
28. bře 2009 ve 21:26  • Odpověz
Ahoj holky, pěknou neděli přeji...
Miri, myslíš že je možný změnit to, že jsu těhulka i v albíčku? :wink: To bys byla moc hodná... :wink:
A díky všem moc za gratulace a podporu! Dneska v noci jsem se vzbudila bolestí, bolel mě šíleně žaludek, asi proto, že jsem já blbec večer snědla úplně čerstvě upečený pečivo koupený v obchodě, a pak mě to asi pěkně nadmulo, zaražený větry, bona zvracení mi nebylo, jen to nafouklý a tvrdý břicho, fuj. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad se to dneska nebude opakovat. Měla jste v těhotenství některá taky takový problémy s čerstvým pečivem? Mě pečivo čerstvý nadýmá občas i normálně, ale nikdy ne takhle... no, snad je vše v pořádku, říkám si, že kdybych snědla něco špatnýho, tak by to šlo asi ven, žaludek by to asi neudržel...
Jdu připravit obídek, mějte se krásně a pěknou neděli!
Miri, takže finále extraligy zase Karlovy Vary/Slavia, co? Snad už se to letos podaří vyhrát!!! :wink:
29. bře 2009 ve 13:11  • Odpověz
lenajsku: já mohla sníst před porodem cokoliv ale nenadýmalo mě to... ale můj žaludek v tomto směru vydží všechno, myslím že to je v pořádku...
29. bře 2009 v 17:06  • Odpověz
lenajsek: mně zase od počátku gravi nadýmalo naprosto VŠE, te´d už to je trochu lepší. já byla celou první půlku tak zaplynovaná, že jsem ani zpočátku nedovedla rozlišit, které to škroukání jsou střeva a co už je miminko.... :grinning:
29. bře 2009 v 17:21  • Odpověz
...tak jsem z tebe udělala těhulinku i v albu, a 7/4 tam dáme počet a termín, ok?

holky, jsem naprosto KO, prave pred hodinou manzel cosi prenastavoval v PC a zda se, ze jsem prisla o NAPROSTO vse, co jsem mela v adresari, je tam jen zmet nejakych znaku a nic se s tim neda....veskera moje prace za predchozich 10let, vsecky fotky, obrazky, odkazy, ulozene informace....vubec netusim, co budu delat.....
29. bře 2009 v 17:26  • Odpověz
Holky, díky moc, já mám celkem citlivej žaludek, docela i překyselenej normálně, a někdy mě dost nadýmala i čočka nebo třeba papriky nemůžu vůbec, po těch se mi zase hodně brká, no tak teď se ty neduhy asi ještě víc znásobují. Musím asi mátový čaje a neperlivý minerálky.
Miri děkuju moc, toho 7/4 už budu vědět počet, a TP mám předbězně od dr. vypočítanej na 26/11, podle ET. Podle MS mi dle internetu vychází na 23/11.
S těma souborama to je pech... :frowning2: Tohle se bohužel stává, když se něco přeinstalovává... :frowning2: :frowning2: Pokud jsi to neměla zazálohovaný, nevím, kde to hledat... :frowning2:
29. bře 2009 v 17:52  • Odpověz
Miri, a Pája má TP 22/10, a za chvilku jde na screening. :wink: Miri, vy už víte, co čekáte? :wink:
29. bře 2009 v 17:53  • Odpověz
Screening má 8/4, to určitě bude šťastný den... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. bře 2009 v 17:56  • Odpověz
no právě, takhle to dopadne, když někdo nezálohuje.... :frowning2: koupili jsme minulý týden externí disk a tento víkend se manžel na to zálohování chystal, dobrá ironie, co?

OK, doplním tedy termíny....:slight_smile:) my asi dle UZ čekáme chlapečka
29. bře 2009 ve 23:02  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:

leni: s tou hlavičkou to bude dobrý, měli by brát v potaz i to, že se Ondrášek narodil o něco dřívě a hlavně, nic se nedá zaškatulkovat do tabulek..... :wink:

p_avlina: my dávali Kubíka na bříško kvůli těm kolikám, před každým kojení, pak pěkně prdíkoval. A nám ty kapičky pomohly, ikdyž v ledničce nebyly, první balení jsem si koupila pěkně v létě, nepřečetla jsem, že mají být v lednici, a stejnak pomohly, tak je možný, že na malou nezabírají :frowning2:

miri: tak to s Tebou cítím, jy si raději Kubíkovy fotky vypalujem dvojmo, kdyby ses něcos talo s počítačem a pak je má ještě i taťka v počítači, tak snad to máme posychrovaný dost. Ale stát se mi to, co Tobě, tak se asi normálně rozbrečím :cry:

lenajsku: Jéé, to muselo být tak krásný, když si vzpomenu na náš první Uz, to byla krása, dělali mi ho na 7.tt, takže jsme to měli i se srdíčkem, ten pocit se ani nedá slovama popsat :slight_smile:
30. bře 2009 v 09:01  • Odpověz
kryserka: no to právě bylo to jediné, na co jsem se zmohla :frowning2:
30. bře 2009 v 09:29  • Odpověz
holky, v albíčku přibyly fotky Pavlínky a její rodinky, Pavli, super, díky :slight_smile:) konečně nějaká holčička mezi námi
30. bře 2009 v 10:41  • Odpověz
jo a jinak jsem vám ještě chtěla říct už včera, že jsme minulý týden na UZ ve 30. týdnu byli naprosto v poho a měli jsme 1500g. :sweat_smile:
30. bře 2009 v 10:45  • Odpověz
autor
miri: :cry: :cry: :cry:
tak to se asi taky můžeš rozloučit s představou malého mimi :wink: my měli ve 30.tt 1590 :wink:

p_avli: heeezký, malá je roztomilounká :wink:

tak dráče mi usnulo v manduce, přendala jsem ho do postýlky, kéž by vydržel aspoň půlhodinku, jdu rychle něco udělat :slight_smile:
30. bře 2009 v 10:58  • Odpověz
no to jo, kryserko, ale zase mě těší, že aspoň ta kila nechám na porodním sále, no ne? :slight_smile:)
30. bře 2009 v 11:36  • Odpověz
autor
miri: no já v těhu přibrala 8 kilo a v porodce jsem nechala deset. Ale jako jak se všude říká, jak se při kojení skvěle huvne, tak to ne, asi jsem si to vybrala v té porodce a tím skončila :confounded: až skončím s kojením, nasadím redukci, teď to nehrotím :grinning:
30. bře 2009 v 11:41  • Odpověz
Hoj holky :slight_smile:

Pavli: kílu odhalil pediatr při kontrole, je to celkem běžný (spíš prý u chlapečků, takže snad budeš v poho :wink:) a malej ji má prý jen mírnou, takže O.K.... Jen teď přelepujem pupík... Jinak malýmu teda kapky výrazně pomohly. Myslim teda, ža hlavně ten Sab simplex, ale asi i ty probiotycký udělaly velkou službu.. i když s tím má pořád trošku problém, tak už aspoň neřve , jak tarzan, to jsem už fakt nevěděla, co s ním. A zdá se, že začal i malinko líp spát (teď už spí i 13 hodin denně :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).

Miri s PC je to fakt k pláči já takhle taky jednou přišla o fotky a mrzí mě to doteď a to přesto, že to byly fotky jen s mým bývalým klukem. Přece jen to byly tři roky života a docela pěkný... :pensive: Jinak on ten UTZ taky neumí zázraky.. Nám řekla MUDr. ve 33.tt, že má malej cca kilo a že to vypadá na patologickou odchylku, ať se objednám na screening :confounded: Ještě ten den jsem začala krvácet, takže jsem celá v šoku letěla na pohotovost do porodky, uřvaná, vystresovaná, hotová! Tam mě uklidnili, že krvácet po vyšetření můžu a že se nic neděje.. Udělali i UTZ (o tom, co mi řekla doktorka jsem neříkala nic) a řekli mi, že malej má asi 1400g, takže mě fakt hodně uklidnili, i když jsem pak celej den byla úplně hotová... A 10 dnů před porodem mi řekli, že má prcek víc než 3,5 kila a narodil se a měl 3300... Takže ono to asi není až tak přesný :wink: I když kámošce to vypočetli úplně přesně.. Porod vyvolávali a váhu jí ten den ráno řekli na deko přesně (ve stejné porodnici)...

Leni, mně pomáhaly na nevolnost zázvorový lízátka... Myslim, že se zázvorem nemají nic společnýho, ale jako placebo :sunglasses: fungovaly skvěle! :dizzy_face:
30. bře 2009 v 11:45  • Odpověz
autor
u těch UZ je prý tolerance + - 500g, což mi teda přijde dost,a le asi to tak fakt je. Před porodem jsem měla odhad 3600 a měl 3820g
30. bře 2009 ve 12:05  • Odpověz
leničko, to je krásný, užívej si to, fakt moc gratulujeme a vítej do klubu těhulek.pečivo mě nadýmá i teď takže doma jediná jím starší chleba. Nikdo ho totiž nejí a je mě líto ho vyhodit. :slight_smile:

miri- suúper, že už jsi zase s náma.

lenajsek- no takový jídla tě můžu teď klidně nadýmat a nebudou ti dělat dobře, ale to vysleduješ sama. Mě akorát vadily pachy parfémů, šamponu atd, ale jídlo naštěstí ne. Někdo zvrací a má problémy celý těhu někdo zase jí všechno. já jsem jedla všechno a bylo mě fakt dobře. prostě jsem si to užívala. nä bylinky pozor v těhu.

zuzi, máš pravdu, taky is říkám, že je přece jen dříve narozený, tak bych to taky nehrotila. Jsem zvědavá, co mě dr řekne.jak se jinak máte? My už máme zase svůj režim, tak jsem ráda. SPinká mě před obědem v kočárku a vydrží až do 3h. když neusnul dopo, tak byl protivnej a usínal u prsa, tak jak jsem ti psala.teď už je to zase ok. O víkendu jsme měli oslavu narození Ondráška. V zimě jsme to nechtěli dělat. Fakt super. akce. přišlo asi 25 lidí, bezva sranda, pekla jsem maso- srnce a ještě bábovky. malej dostal tolik dárečků. mám foto v albíčku. prostě jsem si to užila i já. malej spinkal s babičkou.šikulka.
Spetra- tak ať dobře dopadne vyšetření. držíme pěstičky. :slight_smile:

no holky, já už jsem teď nějakých -13 kg. Fakt mazec. Jím jak blázen a stejně hubnu, tak mě řekněte v čem to je??????????????????????????????
30. bře 2009 ve 12:52  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=258241&vReferer=%2Fphotos%2Flestep
přidávám odkaz na fotečky, co všechno Ondrášek dostal od kamarádů při sobotní akci. :slight_smile:
30. bře 2009 ve 13:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.