• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
ahoj holky,
zase jsem vás nějak zanedbávala... :frowning2:
Mám za sebou NT, dopadlo to skvěle. Máme riziko 1:10000, máme 2 nohy, 2 ruce, 2 uši, nosní kůstku, a prostě pan doktor říkal, že je všechno tak, jak má být :slight_smile:
Mimino je akorát šíleně aktivní, pořád tam skákalo jak na trampolíně, doktor měl co dělat, aby přes UTZ viděl, co potřeboval. Ale říkal, že aktivní mimi = šťastný a spokojený mimi :wink:

Přeji krásný velikonoční víkend !
10. dub 2009 ve 13:14  • Odpověz
Kett: a tobě bezproblémový a rychlý porod, kdyby to na tebe přišlo třeba na velikonoční pondělí :wink:
10. dub 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ahoj
Lenajsek: moc gratuluju,to je krásný,úplně to prožívám s tebou a vzpomínám,jak bylo mě,když mi to dr.oznámil

ketti: my taky budeme rekonstruovat.Začínáme 20.dubna.Elektřinu,koupelnu,kuchyň,podlahy,stropy,skoro všechno.Co jste dělali vy? A jak jsi zvládala úklid?
10. dub 2009 ve 14:28  • Odpověz
autor
paaaji: tak to je super :wink: Kubu tenkrát po břiše musel ultrazvukem pořád honit, no, a ta hyperaktivita mu zůstala, no ale má ji mít po kom :slight_smile: bezva, že Ti riziko vyšlo nula nula prd :wink: POčkej, teď budeš mít takový to nejhezčí a nejpohodovější období těhu, tak si ho pěkně užívej :wink:
10. dub 2009 ve 14:54  • Odpověz
paaaji super, přesně jak to má být. my měli taky malého aktivitstu, doktor mu říkal "tanečník" a tak mě rozesmál, že pak už skákal nejen prcek ale i moje břicho, pač jsem se smála a nešlo se uklidnit, tak už měl po vyšetřování.

Ketti, tak ať je to rychle a pohodově za tebou, držím palce a těším se na další miminko.
11. dub 2009 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky, krásnou Velikonoční neděli přeji, jak se máte? My dneska budeme doma, za chvilku jdu vařit, odpoledne se chystám na upečení perníku a pak budu barvit vajíčka a zítra pojedem na výlet, asi jen kousek od Slakovkova, na zámek do Bučovic, a domluvili jsme se, že na výročí svatby místo dovolené pojedeme na nějakej větší výlet někam dál. Na dovolenou nebudou penízky, když jsu na neschopence, budem holt šetřit. Ale hlavně, že je vše jak má být... :slight_smile: Děkuju moc všem za gratulace a podporu, teď dlouho nebudu u dr, až toho 27/4 jdu na kontrolu ke své gynekoložce, poprvé, tak snad bude vše v pořádku a doufám, že mi udělá UZ.

Ketti, to se teda přiblížilo, držím palce, aby proběhlo vše v pořádku a měla jsi bezproblémový a rychlý porod! :wink: Až budeš mít chvilku, tak se pak ozvi, že je mimčo na světě... všechny budeme držet palečky!!! :wink:

Kryserko, tka to budete mít fajn výlet... tyky jsi baštila Utroš? To tam ještě není vyfocený všechno... :wink: Utroš baštím už od odběru vajíček, čili 2/3 jsem začala a baštit ho budu až do 12tt... mazec.

Páji, už jsem Ti gratulovala, ale ještě jednou, super zrpávička a těch nikdy není dost, takže mám radost, že je vše v pořádku, jen tak dál! :wink:

Ketti, takže jste rekonstruovali, jo? Máš pěkný albíčko, pěkně to máte vše nachystaný, už aby mimčo přišlo na svět, že?

Miri, jak Ty se cítíš? Taky se Ti to už blíží...

Mějte se krásně, všechny zdravím a krásné jarní dny a Velikonoce... :wink:
12. dub 2009 v 11:02  • Odpověz
holky, já vás nějak teď nestíhám. Blbnul nám net a do toho spoustu práce na zahradě. Máme 4 měsíce a malej má 65 cm a 5800g. Zítra jdeme na hexu a prevenar. Tak snad to bude ok.
Užijte si krásně velikonoce a těhulky, ať vás pořádně vyšlehají a maminky samozdřejmě taky. :slight_smile:
13. dub 2009 v 09:11  • Odpověz
13. dub 2009 v 09:46  • Odpověz
autor
Lenajsku:jojo,taky bastila,hned v 6tt mi praskla na vajecniku cysta,meli strach, ze by vajecnik nemusel produkovat dostatek progesteronu,tak mi ho nasadili, a pak na 10tt mi jeste zvysili davky,protoze jsem krvacela
13. dub 2009 ve 22:02  • Odpověz
autor
Leni,fotecky krasny,Ondrasek je sikulka,krasne pase :wink:
13. dub 2009 ve 22:08  • Odpověz
Lestep: Leni, Ondrášek je kouzelnej :slight_smile: V té autosedačce je k sežrání :wink: :slight_smile: :wink:
Všechny zdravím a přeji hezký slunečný jarní víkend :slight_smile:
14. dub 2009 ve 13:06  • Odpověz
ahoj holky po velikonocich. Leni, krasne fotky, rostete krásně

tu celkem nic nového, akorát mi všechno odchází pod rukama. o porouchaném PC a ztrátě dat jsem už psala...tak tento týden se porouchala TV, úplně odešel obraz, tak ji M. odvezl do servisu, bude tak za měsíc...byla to moje jediná možnost poslouchat radiožurnál, na ničem jiném ho doma nechytnu, jsme tu na nějakém stínu za kopcem, nebo co. tak jsem ho poslouchala jedině přes digiTV. a navíc mi ještě v týdnu doveze celý PC do servisu, jestli nám s tím harddiskem nepomuzou, tak to budu mít opravdu super. asi si začnu kupovat noviny nebo co. snad vydrzi aspon pocasi, i kdyz prochazku uz zvladnu max hodku.

ten vylet do nemecka jsem odpiskala. jsem na to moc velký srabík. co kdyby náhodou, ze?

nejradsi uz bych narodila malyho, ale jeste je brzo, ceka nas jeste 6 tydnu do terminu.
14. dub 2009 v 15:21  • Odpověz
autor
Miri,chudaku,to mas teda "pekne"
14. dub 2009 v 15:48  • Odpověz
autor
Se mi to odeslalo driv,nez jsem chtela,pisu z mobilu. Miri,drzim moc palce,at se ta smula brzy prolomi,ono kdyz se neco pokazi,tak toho je vetsinou vic,nam se nedavno porouchaly vsechny telefony,manzovi se rozbily hodinky a ted si nemuzu vzpomenout,ale vim,ze to bylo jeste neco,taky radost. Tech 6 tydnu jeste vydrzis,a pak uz budes mrniska drzet v naruci,jeste pekne odpocivej,ono to utece,ani nebudes vedet jak. Moc myslim na Ketti,jestli uz je chlapecek (ci holcicka) na svete...
14. dub 2009 v 15:55  • Odpověz
no smula, ale dokud je ted a v techhle vecech, tak mi to ani tak moc neva...aspon si to vyberu. v sobotu mi navic zustaly v ruce dvirka od botniku, mame ten vyklapeci, tak horni dvirka, jak jsem zavrela, najednou letely, jak mam velke bricho, tak jsem je reflexne chytla tim brichem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pak jsem si za to teda pekne hubovala, no ale zachranila jsem to, ze musime opravit jen jedny a ne vsecky troje. tak me manza nakonec pochvalil....takze jeste budeme stavet nabytek. :grinning:
14. dub 2009 v 16:05  • Odpověz
autor
miri: taky pěkný :slight_smile: snad se brouček v bříšku moc nelekl
15. dub 2009 v 08:20  • Odpověz
Ahoj holky, teda tak já mám snad pozitivní zprávu a to že se nám pomaličku chystá konečně kuchyň :sweat_smile:

Miri, 6týdnů uteče ... za chvilku si budeš přát, ať už je to tady, snad nebudou nějaký hici ?? Mě totiž vcelku ta zima vyhovovala :grinning:

Leni, krásný fotečky :slight_smile:

Kryserka, tak už mám šátek, ale malá mi v něm brečí :frowning2: Vážu zatím jen kolíbku ... ale taky je fakt, že má pořád ty prdíky :frowning2:
15. dub 2009 v 08:49  • Odpověz
autor
Ahoj Pavli, tak to je super :wink:
Kubovi právě ta poloha v kolíbce na prdíky pomáhala, jsemm ho uvázala a za chvíli byla ze šátku slyšet střelba :slight_smile: jaký šátek sis pořídila? Zkoušej ji tam dávat jen na chviličku, ať si zvyká pomalu a uvidíš
15. dub 2009 v 08:54  • Odpověz
Šátek mám od Medley, takový ten pružnější, ne tkaný, nebo tak jsem to alespoň pochopila, že je vhodnější pro začátečníky. No právě, že já jí tam dávala odpoledne a asi brečela, že bolí bříško a já jí ještě cpu do šátku :grinning: Chtěla jsem aby byl doma i manža a pomohl mi to pak dotáhnout, ale tak budem trénovat :slight_smile: Chcem vyrazit na pochod :grinning:
A jak jste tam měli prosím Tě nožičky, přitažený obě k bříšku?
15. dub 2009 v 09:20  • Odpověz
Pavli, a víš že bych už docela rodila? pořád jsem byla úplně v pohodě a poslední dva týdny jsem jak hroch, jen se valíma funím, bříško poskočilo...to teplo mi zatím moc neva, já jsem velký teplofil.
ale rozhodla jsem se, že do sebe zainvestuju a vyrazim se podívat po nějakých 3/4kách či sukni, ještě je to přece jen 6 týdnů, tak ať se neupeču. i když tu ve varech je jen jeden obchod s těhu oblečením a to ještě začíná, tak tam mají prá věcí, jestli se to jako bude prodávat, no bída.....zkusím ještě nějaké "bederní" kalhoty ve sportu.

já se šátku trochu bojím, že by mi to nešlo vázat, já jsem trochu nešika. tak spíš plánujeme klokanku na expedice. i když teď jsme byli o víkendu na výletě a potkali jsme prcka, co ho měl tatík uvázaného na zádech v šátku, seděl tam jak v krosničce, ohromně spokojený, no vypadalo to úžasně :grinning:
15. dub 2009 v 10:05  • Odpověz
autor
pavli: pokusím se to popsat, jak jsem ho tam dávala, učila mě to porodní asistentka, co u mě byla doma. když jsem měla uvázaný základ šátku, vzala jsem Kubu dlaní za hrudníček jen jednou rukou tak, že jsem měla k sobě zadeček a hlavička byla jakoby dál od těla, on se tak hezky prohnul a tak jsem ho dala do kolíbky, nožičky měl obě u bříška a byl spokojený, když je měl tak pokrčené. Pak už jsem šátek dovázala. No, teď to čtu, moc pochopitelné to asi není.... Ze začátku u toho plakal, bývalo to tím, že jsem to měla špatně uvázané, tak jsem to převázala znovu, a pak už byl klid, dal mi prostě najevo, jestli mu to je nebo není pohodlné. A pak už jsem ho nosila klasicky, že měl hlavičku nahoru,a le on mi ji držel fakt brzo. my měli taky klokanku, byla by super, koupila jsem od Chicca, ejnže jak Jakoubka zlobilo bříško, tak to v klokance nešlo a koupili jsme ještě šátek. Já mám teda tkaný, se zkosenými konci a super. Ikdyž teď používám tu manducu, je to rychlejšía bříško nás už nezlobí, tak to je v poho. Kuba se nosí hrozně rád a já jsem ráda, protože mě to taky vyhovuje, mám ho u sebe a můžu ho mazlit :slight_smile:

miri: já si koupila tenkrát 3/4 taky ve sportu, jen jsem si koupila o číslo větší, nosím je i te´d, sice v nich vypadám trochu jako hastroš, ale odmítla jsem si nakoupit těhotesnkého oblečeníé víc než jedny těhu rifle :grinning:
15. dub 2009 v 10:50  • Odpověz
Ahojte ...

Tak já měla dvoje těhu kalhoty, jedny jeans a jedny pružnější z manžestru. Jeans super, jsem je nosila pořád, ale ten poslední měsíc se už nedalo :frowning2: Tak jsem byla ráda i za ty druhé a to sem nosila už manželovi věci :grinning: Vypadala jsem jak hastroš :astonished:

Krys, já to pochopila, teda alespoň myslím :slight_smile: To nosítko je taky určitě fajn, ale doporučuje se až od půl roku ... Jsem koukala, že teď mají u medley nějakou novinku, jakoby místo krosny :slight_smile: Ale stojí přes dva tisíce :-/
16. dub 2009 v 16:02  • Odpověz
Jinak jsem chtěla koupit v lékárně druhé probio kapky a oni to stáhli z prodeje, že jsme byli strašně drahý :pensive: :fearful:
16. dub 2009 v 16:03  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
16. dub 2009 v 18:19  • Odpověz
Leni, fotečky moc pěkný, Ondrášek je kouzelnej. Jak píše Pája, v té autosedačce je k sežrání. :grinning:
Miri, co říkáš na KV, že jsou mistři, super, ne? Jsem jim to přála... :wink: To musely být oslavy... :slight_smile:
Týjo, nejede váM TV? To se ta elektronika nějak rozhodla, že bude stávkovat... :confounded: Tak snad to bude brzo dobrý. A určitě si kup nějaký trošku letnější oblečení, teplo jště bude, a možná se Ti budou ještě chvilku gaťata hodit po porodu... uvidíš. A s tím botníkem taky dobrý... :grinning:
Jinak já bych ráda taky šátkovala, ale bojím se, že bych to neuměla, a nevím, jestli pro mimi je to vhodný od narození... my máme v tomhle docela štěstí, že mimi bude narozený na zimu, tak to se šátek moc asi nevyplatí, ale jak povyroste, tak by klidně už v šátku mohlo být... si tak naivně představuju, možná blbě... :grinning:
Holky, já jsem si těhotenství hrozně přála, a najednou mám pocit, že nějak tápu, že jsou všichni kolem mě zkušenější než já, a nějak nemám blízkou osůbku, se kterou si můžu povykládat... ještě, že jsou holky i z Vyškova a okolí, že se s nima občas vídám, ale nejsou ve Slavkově, no... ale nějak to dopadne. :slight_smile:
Pavli, tak to je fajn, že se kuchyň chystá... my plánujeme do předsíně vestavěný dvě skříně do tvaru L, už to máme změřený, zítra to bude manžel zadávat u známých, a řeknou mu cenu, tak snad nepadneme do vývrtky. Ale v našem malým bytečku to jinak udělat nejde, úložnej prostor potřebujeme, bez toho to nejde.
Zak papa kočky, zase se někdy zjevím... :wink:
Pěkný večer všem! :wink:
16. dub 2009 v 18:28  • Odpověz
autor
Pavli:no,my za tu manducu dali taky 2,5 tis,ale Kubulka se fakt nosi rad,kupovali jsme ji zacatkem unora,to mu bylo neco pres 7 mesicu. Vzala jsem k tomu i tu zateplovaci kapsu, a super,byli jsme venku i v mrazu. S tema kapkama jsi me teda dostala,nemas nekoho znameho na Slovensku? Me je odtamtud kamaradka posilala postou a v poho,cestu prezily,ikdyz nebyly v lednicce,ucinkovaly stejne. Jedna znama kupovala taky nejaky probiotika,nazev uz nevi,ale byly pry v prasku a redila si je. Lenajsku: Ty jsi mela narozeniny? Tak vsechno nejlepsi :wink: ja zacala nakupovat po tripplech,jen tak pomaloucku,kocar jsme pak zacali honit,kdyz to vypadalo,ze budem brzo rodit. Temi seznamy s vybavickou jsem se neridila,je tam toho zbytecne moc,chce to jen zakladni veci na prvni tydny a pak jsem si postupne dokupovala. Hodne vecicek taky dostanes od navstev,u nas to dopadlo tak,ze spoustu veci Kuba nemel ani na sobe nebo jen parkrat,tak mi zbyvaly prakticky nove vecicky,az mi to bylo lito,ale tolik veci by snad neunosila ani dvojcatka
16. dub 2009 ve 22:09  • Odpověz
Leni, vypadá to, že toho je hodně, viď? :slight_smile: Ale to bude v poho :wink: Vše zvládneš i připravíš ...

Holky, mi nějaké vecičky nepoužili, bo byli moc malý :-/ Ale ten základ stačí a pak se dokupuje už líp, už se ví, co nám vyhovuje ... třeba my měli dost košilek a ty jsem skoro nepoužila ...

Jinak kapky už mám, známej ze slovenska mi je včera večer dovezl :slight_smile: Snad nebudem potřebovat další :frowning2: Odlítá totž na Nový Zéland :astonished:

Pěkný víkend :slight_smile: paaaaaaa
17. dub 2009 v 08:44  • Odpověz
autor
pavli: tak super :wink: já jsem je dávala téměř do půl roku, teď jsem vysadila už i babycalm a dobrý, tak jen to nezakřiknout :slight_smile:
17. dub 2009 v 17:03  • Odpověz
zuzi, díky za pochvalu foteček. :slight_smile:
paaja- tobě taky díky za pochvalu foteček. úplně jsem pyšná. tak aby mě to nezůstalo!! :astonished:

miri- teda ty máš ale vliv na všechny spotřebiče. Snad se ta smůla už prolomí. Neboj, uteče ti to rychle a budeš mít bobíška u sebe. :slight_smile: já jsem se nenadála a v 36tt jsem měla po porodu. Ani jsem se nijak nestihla bát porodu. prostě to přišlo a jsem ráda, že to tak bylo.

pavli- to ani nevím, že probio stáhli z thu? to teda čumím.

ahojky lenajsek- jak se ti daří?neboj, brzy ty stavy přejdoua bude ti líp. s tím žaludkem je to protivný. já jsem teda nezvracela, ale všechno mě strašně páchlo a to mě dost vadilo.určitě vše dobře dopadne, nbeoj se. nestresuj se, protože miminka to cítí, když máš strach nebo jsi ve stresu.také jsem výbaičku řešila až později, po velkém 3D ultrazvuku. do té doby jsem měla pořád takový divný vnitřní pocit. pak jsem ale začala nakupovat a manža mě s tím pomáhal, tak to bylo fajn. Naštěstí jsme měli vše připravené zavčas a malej nás nepřekvapil. :slight_smile: jinak kočárek určitě autosedačka na podvozek, máme ji a je to super věc. akorát to málo lidí zná, protože se nás jedna známá ptala, že máme máme malý kočárek. jestli už büdeme dávat sporťák, když už se tam za chvilku nevydá. :slight_smile: v šátku můžeš nosit i v zimě, třeba klidně jen doma. Určitě je to super věc. my máme klokanku anemůžu si to vynachválit. fakt super věcička. :slight_smile: leni, neboij, všichni nemáme zkušenosti a časem je prostě všechny nabereš. máš nás koníkovky, ady určitě pochytneš plno rad nebo i na jiných diskuzích na koníkovi. je to blbý, pokud máš kámošky daleko.

zuzi, máš pravdu, vše je třeba dokupovat až později a je to pak o to lepší, že víš, co chceš a co se ti líbí a máš už zkušenosti. také nám hodně věciček donesly návštěvy. :slight_smile: manducu bych taky chtěla a ta investice se určitě vyplatí. :wink:
17. dub 2009 v 17:32  • Odpověz
Ahojky, tak to je teda nových událostí.) Moc všem gratuluji a držím pěstičky, at vše klape jak má:slight_smile: Moc toho opět nenapíšu, nějak nezvládám si vše zapamatovat...snad bude příští týden líp. V po nastupuju do nemocnice a dozvím se výsledky biopsie, byla jsem na ní minulý týden...v úterý mě budou operovat. Strašně se bojím, jak výsledků, tak zákroku...ale ted už to chci hlavně mít vše zasebou, nález tam je, jen bude záležet, jak rozsáhlý...tak ani nebudem výročí nějak moc slavit, nevím, kdy mě pustí z nem...tak se všechny moc opatrujte a prosím, pokud by jste si jen malinko v út vzpoměli...at tu operaci zvládnu...
mějte se zatím moc hezky!!!
18. dub 2009 v 08:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.