• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Tak to teda velká gratulace k Ondráškovi, ať malej hezky přibírá a brzo maminku i Ondráška pustí domů!! :wink:
Leni, tak vše NEJ, ať malej přináší jen a jen štěstíčko, a ať krásně rostě a dělá Vám jen a jen radost!!! :wink:
Kdy se vůbec narodil?
Miri ahoj, gratuluju k atestaci, super.. tak ať se Ti daří, opatruj sebe i miminko, a jste v pořádku! :wink: To věřím, že se těšíte, kdo by se netěšil... :wink:
10. pro 2008 ve 13:46  • Odpověz
Jinak 3100g a 49 cm, to jsou super míry a váha, já se narodila v termínu, a vážila jsem 2500 g, 48 cm, a moje ségra měla dokonce 2300 g... takže Ondráška určitě brzo pustí domů... :slight_smile:
10. pro 2008 ve 13:54  • Odpověz
autor
miri: no tak to veliká gratulace :wink: pinďourek může být klidně schovaný, kamarádce na 20 i 30tt řekli, že to bude určo holčička a nakonec z toho byl při posledním UZ před porodem kluk :grinning:
jinak ten 36tt už pokročilý sice je, ale chce to, aby byl aspoň ukončený, Lenka ho ještě ukončený neměla, ale určitě se se vším brzo poperou a budou brzo doma :slight_smile:
11. pro 2008 v 09:20  • Odpověz
Ahojky ... teda jsem na vás narazila úplně omylem tady ... na beremese bohužel nechodím vůbec :frowning2:

Jak se máte?

Leničce, hodně moc velká gratulace k miminku, ať to brzy zvládnou a pustí je domu.
11. pro 2008 v 09:40  • Odpověz
kryerka: tak že by přece?? :grinning: ahoj Pavli, to mi nějak uniklo, že vy taky už jste v očekávání, tak super....máš to už za pár, víš, co budete mít??
12. pro 2008 v 10:55  • Odpověz
No zatím nevíme, možná tušíme :grinning: Však já jsem vás taky od svatby "neviděla" :grinning:
12. pro 2008 v 11:03  • Odpověz
no právě, se nám schováváš......tak hlavně ale že se daří, že?
12. pro 2008 v 11:40  • Odpověz
autor
miri: jistý to budeš mít, až mrňousek vykoukne na svět :slight_smile: Ikdyž nám od začátku říkali, že to bude chlapeček a byl tam :slight_smile: A přitom já si nejdřív myslela, že to bude holčička, xicht samej jebák, no hrůůůza :grinning: a pak se mi najednou den před UZ ve 20tt v noci zdálo, že to bude chlapeček a druhý den tam už viděli pindíka :slight_smile:
12. pro 2008 ve 12:49  • Odpověz
jasně, jasně, jenom ten ježíšek už se z těch žlutých a bílých věciček můlže zbláznit..... :sunglasses:
12. pro 2008 ve 14:09  • Odpověz
autor
hele, já myslela, že to bude holčička a taky jsem nakupovala světle modrý :grinning: a taky ježíšek může kupovat zelinkavý, ta jde taky na obojí :wink:
15. pro 2008 v 08:31  • Odpověz
Ahojky holky ... tak nám na uZ v 20tt v podstatě nic neřekli, jen že asi na 60% holčička :grinning: Zítra jdeme na poslední UZ a ani nevim, jestli se mám zase ptát :grinning: Máme růžový věci i modrý ... oni toho moc barevýho ani nedělají :pensive:
15. pro 2008 v 09:47  • Odpověz
no právě, to je moje zkušenost, že jediná obojetná barva je žlutá.....a to taky nejde. i když o víkendu jsem zakoupila krásňoučký zelený kompletek :wink: Pavli, tak 60% by mně asi moc neuspokojilo.....kryserka: neviš, jak se mají Lena s Ondraskem?
15. pro 2008 ve 13:02  • Odpověz
autor
pavli: no já bych se teda zeptala :slight_smile:

miri: Ondrášek má ještě antibiotika, ale je už bez infuzky, už ho má Leňďa u sebe, teda spíš je u něj na JIPce, o víkendu začínali s kojením, předtím bumbal odstříkané mlíčko.

jinak jsem zase zhřešila, byla jsem na nákupu, tak jsem se stavila v CA, kdyby náhodou tam jako měli něco pěknýho a odnesla jsem dvole tepláčky, nádherný, už jsem teda vzala 92, protože nějakýý tepláčky máme, ale tyhle mě tak uchvátily, že jsem je tam nemohla nechat, navíc byly oboje dohromady za 150.- Jen teda nevím, co mi na to řekne manžílek, až se mu pochlubím, že jsem zase utrácela :slight_smile: Nechala jsem ještě hodně peněz v drogérce, jsem s výplatou zatočila, sotva přišla :slight_smile:
15. pro 2008 ve 13:29  • Odpověz
Ahojky ...

Tak to je fajn, že Lenka s malým jsou v pořádku :slight_smile: Snad brzy půjdou domů :slight_smile:

Jj, 60% je pro mě totéž co 50% :grinning: Ale zatím to pořád vypadá na holčičku :sweat_smile:

Kryserka, jsem nedávno slyšela nějaký průzkům, že manželky doma většinou nepřiznají, že mají něco nového a nebo že tají cenu, prý řeknou míň :grinning:
16. pro 2008 v 17:18  • Odpověz
Jééé! To je krásná diskuze!!! Tak se k vám přidávám :wink: :grinning:
16. pro 2008 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj Ivulko.... :grinning:
taky už to máte za pár....tak držím place

no to já bych teda nemohla mlčet nebo mlžit, já na sebe všechno vyslepičím.....

tak u nás to dnes na UZ vypadá 99% na chlapečka :wink:
17. pro 2008 ve 12:42  • Odpověz
autor
pavli: no tak to já to teda většinou vyklopím na rovinu, ale vždycky to nějak okecám, jak to byla výborná cena :slight_smile:

ivu: Týbrďo, Ty už taky skoro pojedeš za chvíli do porodky :wink:

miri :grinning: no super, jaký budete dávat jméno? Už máte vybrané? To je hezký, že to je vidět už takhle brzo, to teda bude asi pořádnej chlap :wink:
17. pro 2008 ve 14:05  • Odpověz
no to se uvidí, jaký to bude chlap :slight_smile:) já mám vybraného už dávno Kubíka.... :sweat_smile: ale teď se jmenuje na porodnici Jakub každé druhé miminko, tak mě to trochu mrzí, se zkusím zamyslet, i když hezčí už moc asi nevymyslím, myslím, že víš o čem mluvím :grinning:
17. pro 2008 v 15:04  • Odpověz
autor
já právě taky chtěla Kubíka už dávno, ale řekla jsem si, že na ostatní kašlu, a prostě si ho dám. My měli na třední ve třídě šest Peter a taky to nikomu nevadilo :slight_smile:
17. pro 2008 v 15:20  • Odpověz
no, já ještě uvidím, budu to chvilku monitorovat.... :wink: pak ještě Tonda, ale to mi manžel neschválil
17. pro 2008 v 15:28  • Odpověz
autor
jinak mám aktuální zprávu od Leňdi, jestli to půjde dobře, tak půjdou s Ondráškem kponcem týdne domů, tak ně vysílejte pěkně pozitivní myšlenky, ať jim to dopadne, ať už jsou pěkně v klídku domova
17. pro 2008 v 15:28  • Odpověz
autor
náhodou Toník je dobrý jméno :wink: Ikdyž spíš ho nosí dědečkové :sweat_smile: Mě se ještě líbilo Karel, tak se jmenoval můlj děda, ale to neprošlo, tak mám aspoň slíbené, že pokud druhé bude holčička, bude to Karolínka :slight_smile:
17. pro 2008 v 15:31  • Odpověz
no Toník by byl po dědovi.....ale to asi neprojde. KArolínka je moc pěkné jméno, myslím, že hečí než Karel. Tan Lence a ondrovi držím všechny palce a jdu na těhu plavání. ahoj
17. pro 2008 v 15:52  • Odpověz
Ahojky, tak u nás to bude asi holčička :grinning:

Ivu, ahoj ... jsem na tebe tady jednou natrefila a pak jsem tě už nemohla najít :slight_smile:

Lence držím palce, ať můžou domů :slight_smile:
18. pro 2008 ve 13:16  • Odpověz
jé, holčička, super, první v našem spolku :grinning: :grinning:
18. pro 2008 v 15:28  • Odpověz
autor
miri: třeba ho ještě ukecáš :wink:

pavli: no jupííí, kluci jsou teď poslední dobou nějak v přesile :slight_smile:
18. pro 2008 ve 22:00  • Odpověz
Ahojte těhulky :slight_smile: Tak jsem tu začínající diskuzi konečně dočetla... Je to fajn vidět, jak nás postupně přibývá :wink: Doufám, že peťka s Ondráškem ž půjdou brzo domů, ať mají krásný Vánoce v klidu :wink: A taky doufám, že našemu prďolovi se nebude chtít tak brzo na nás podívat... Snad už to vydrží až po Novým roce :sunglasses:
19. pro 2008 v 11:44  • Odpověz
ahojky. děkuji všem za gratulace. Ondrášek byl sice velký, ale o to horší ta porodní adaptace je, pokud je nezralý. 36 týden je přece jen ještě brzy, ale zvládli jsme to. Porod byl dlouhý, chudáček byl dlouho v porodních cestách, když mě odtekla voda..přece jen 27 hodin je strašně moc dlouho. Dostal infekci a měl dvoje antibiotika..
Včera nás pustily domů, tak jsme rádi, že budeme na vánoce všichni doma.. :slight_smile:

miri- gratuluju k atestaci a taky k mimískovi. je krásný, jak se rozrůstáme..Nevadí, že jste pindíka nenašli.. :slight_smile:

lenajsek- míry byly dobrý, ale nezralost plic, infekce a těžká žloutenka nás trošku pozdržely, než jsme se dostaly domů..

ivulko- taky vám to rychle utelko že? Je krásný, jak jsme se přestěhovaly sem že? :slight_smile:

zuzi- to ti věřím, také s penězma vždycky krásně zatočím. Včera nákup v lékárně- koupila jsem si odsávačku na mléko-1200kč apak ještě nějaký drobnosti, nákup v DM- ale měla jsem tu slevovou kartičku pro mimísky, takže jsem dost ušetřila.. :slight_smile: O oblečení se mě už brzy bude zdát. Každý nosí oblečení a papírové plínky. Tak dávám ty látkovky a někdy mezitím papírovky.. :slight_smile: Zatím jsem spokojená.. :slight_smile:

Jinak kdo nechodí na beremese, tak jsem také popsala svůj porod. Tak ho píšu i tady.. :slight_smile:

Jinak porod byl dost dlouhý, ale zvládli jsme to. Máme nádherného chlapečka..Je to opravdu nádherný pocit. V krátkosti popíšu. V pátek jsem celý den chodila a pořád ještě říkala, co je potřeba udělat, uklidit, vyprat..No prostě jsem měla takový pocit, už aby vše bylo hotové a mohla být v klidu..Večer jsme se s manželem dívaly na nemocnici. Mluvily jsme o tom, jaké to bude, až na mě přijdou bolesti, jak budeme reagovat atd.. Šli jsme spát asi v 22h. 0.15 jsem se probudila a cítila jsem vlhko.Jediný, co mě napadlo, tak jsem si hned říkala, no snad mě neodtéká plodová voda. Úplně se mě udělalo mdlo, při té představě. Šla jsem na záchod a hned jsem věděla, která bije. Tak jsme hned vyrazily porodky. Nevěděla jsem, jestli mám volat předem, když jsem byla teprve 36 tt. Přijaly mě, byl tam takový divný doktor. Vyšetřil mě a pak porodní asistentka. Porodní cesty byla strašně tuhé a malý se sice pořád tlačil dolů, ale byl ještě moc daleko a byla jsem málo otevřená. Manžel tam se mnou zůstal. Uložily mě na to porodní lůžko. Stahy jsem žádný zatím neměla, ta to bylo takový divný.Snažila jsem se trošku usnout, ale moc to nešlo. Sestřička mě chodila kontrolovat CTG. Ráno mě daly infúzi s oxytocinem na urychlení..Stahy se teda rozjely po 10-15 minutách. Bolesti docela silný, ráz naráz.Kolem 12 h dr. usoudil, že s takovýma stahama by mě asi brzo umořil a nález byl pořád stejný. Porodní cesty prostě nebyly připravený..Tak jsem dostala oběd a smaželem nás uložily na jiný pokoj,abych pořád neležela na tom porodním lůžku..-Stahy jsem měla tak po 10 min, menší intenzity, ale pořád docela síla. Střídala jsem sprchu, balón, chození, manžel mě masíroval..Kolem 15 stahy zase sílily a byly po 5 minutách. Nález na porodních cestách pořád stejný.. Připadalo nám to hrozně nekonečný a těch 5 minut vždycky tak rychle utelko. Říkaly jsme si, že už to trvá nějak dlouho a nález se nemění..V 19 h jsem dostala injekci Plegomazinu do svalu. Po tom by se prý porodní cesty měly uvolnit, změknout a usnadnit porod..Dostala jsem večeři. Mezi těmi stahy se ale opravdu blbě jedlo, ale byla jsem tak vysílená, že jsem si jídlo dala. Pak jsem se snažila trošku odpočívat. Stahy byly po 20-40 minutách. Mezi tím jsem usínala..Manžela jsem poslala domů. Kolem 23 h jsem začala mít ještě intezivnější stahy, než předtím a byly asi po 5-8 minutách. Zavolala jsem manžela,aby přijel..Vyšetřila mě porodní asistentka a nález se konečně někam posunul. Porodní cesty změkly a začala jsem se otvírat na 5 a pak 8 cm.. Pak už začal ten vlastní porod. manžel mě hrozně moc pomáhal, byl opravdu skvělej. všem doporučuju. Bez něj bych to nezvládla. Byla jsem opravdu zoufalá a chtěla vědět, kdy už to skončí..Ondrášek se narodil v 3h a 3 minut..Nastříhávali mě a jak jsme se bála šití, tak to měla dr. tak rychle hotový, že jsem to ani nestihla postřehnout..Tak to je ve zkratce můj porod. :slight_smile:
20. pro 2008 v 16:02  • Odpověz
Ahoj holky, přeji všem krásné, pohodové, radostné a láskou naplněné Vánoce, a do nového roku jen a jen štěstíčko a zdraví, ať se Vám daří!
Leni téda, to muselo být něco... úplně mě z toho běhá mráz po zádech... ale hlavní je, že jste už doma, že budete na Vánoce všichni doma... Ondrášek je nádhernej. :slight_smile: Tak ještě jednou moc gratuluju!
Pavli, tak to je fajn, že u Vás bude holčička... :slight_smile: Taky mám pocit, že se poslední dobou rodí víc kluci než holčičky... tak je to příjemná změna... :slight_smile:
Miri, a u vás chlapeček.. já kdybych čekala kluka, tak bych chtěla jméno taky Jakoubek, a je mi jedno, že Kuba se jmenuje pomalu každej druhej.. :slight_smile: Ale Toník je taky pěkný jméno. Určitě nějaký pěkný vyberete.
Dneska jsu ještě holky v práci, a ještě příští pondělí a úterý, ale pak už budu až do konce roku doma... :slight_smile:
Mějte se fajn, a opatrujte se!
23. pro 2008 v 08:04  • Odpověz
ahoj holky, Leni, super že jste už doma, tak ať Vám Ondrášek krásně roste a prospívá. Máte pod stromečkem úžasný dáreček.

všem ostatním přeju Krásné Vánoce, pokojné a radostné a v příštím roce 365 šťastných dnů.
23. pro 2008 ve 14:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.