• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Ahojte holčiny, tady toho zase přibylo :slight_smile:
Máte krásný nový fotečky, Leni, Ondrášek je fakt krásnej, určitě vám dělá radsot :wink:
Lenajsek: Užívej si to, určitě budeš an všechno odbornice, až to přijde :slight_smile: Budeš mít dost času si všechno pozjišťovat a nastudovat... Já chtěla taky trojkombinaci na kočáru - sedačku na podvozek a i vložnou tašku, ale žádný vhodný jsem takový nenašla :frowning2: Takže máme trojkombinaci a když je náhodou potřeba, tak beru malýho v celé korbičce. Sice se celkem pronese, ale dá se to zvládnout :wink:
Co je manduka? Já objednala klokanku, měla by přijít v pondělí, tak jsem zvědavá, jaký to bude :slight_smile:
Zeuwi, myslim na Tebe, ať všechno dobře dopadne, chce to přistupovat k tomu pozitivně, i když je to u operace těžký... Prostě Ti to pomůže a tak je to dobře, že na ni jdeš :slight_smile:
My máme s manžou výročí zítra, včera jsem si u našich oblíkla šaty (mám je u nich schovaný) a udělala pár foteček. Pak vám je ukážu :wink: A světe div se, nezapla jsem je!!! :confused: :astonished: Furt mám, pocit, že jsem na prsách nic nenabrala a ono asi jo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a ty 4 kila, co mi po porodu zůstalo taky asi udělají svoje :grinning: No tak snad za rok mi už budou :sweat_smile:
18. dub 2009 v 10:53  • Odpověz
zeuwi- drž se a dobře zvládni operaci. neboj výsledky dopadnou dobře. myslíme na tebe a držíme ti pěstičky. :slight_smile:

ivi-díky za pochvalu foteček.manduku má kryserka, tak tiu určitě písne víc. taky bych jí chtěla. jakou sis objednala klokanku? jé, my máme výročí za týden. máme křtiny. já bych šaty taky neoblíkla, spíš by ze mě spadly. :wink:
18. dub 2009 ve 14:45  • Odpověz
autor
Zeuwi,chuderko,drz se,budeme na Tebe moc myslet! Vis,cim driv se na to prijde,tim lip,operace je sice neprijemna,ale jiste Ti pomuze,a pak uz budes zase zdrava :wink: leni: uz jsem se poucila,kupuju ted vetsi vecicky,at nam chvili vydrzi,takze ted nosime 86 a 92,mazec. Ve stredu jdeme do poradny,tak jsem zvedava,snad nestrhneme vahu :slight_smile: ivi- manduca je ergonomicke nositko,je to v podstate neco jako klokanka,jukni ke me do albicka,jsme tam s mandukou vyfoceni. Ma nosnost do 20 kg,takze je i pro nas :grinning: Da se nosit na brise,zadech i na boku,na boku jsem to teda jeste nezkousela. Jinak se musim pochlubit,Jakoubek nam dal k vyroci nadherny darek,dnes se poprve sam postavil. Vylet a obed v restauracce,co jsme meli svatebni obed jsme presunuli na pristi tyden,snad uz budeme zdravi. Kuba uz se zas nenecha ani odsat,v noci vstavame snad dvacekrat,takze misto toho,abych se vylezela,jsem total KO
18. dub 2009 ve 22:51  • Odpověz
Zeuwicko, moc moc držím palečky, aby bylo vše v pořádku, aby jsi byla brzo zdravá jako rybka!!! :wink:
Leni, tak to je fajn, že budete mít křtiny, zrovna na výročí... :wink:
No, se to nějak přiblížilo, ten den výročí... utelko to jako voda. :slight_smile:
Teď jsem si zkoušela šaty, narvu se do nich, ale nahoře musím bez pordprsenky, s ní je to krapet nepohodlné. Naštěstí není nic poznat.. :slight_smile:
Krásný večer všem, mějte se fajně! :wink:
Co Kettinka, jak to vypadá??? :confused: :slight_smile: :slight_smile:
19. dub 2009 v 19:41  • Odpověz
zuzi, tak se brzy uzdravte.To ti dal malej krásný dáreček ke svatbě. my si nadělíme křtiny. Máme kolem toho zařizování, ale baví mě to. Víken¨d jsme si taky užily,byly jsme na fotbale a po návštěvách. Super.
20. dub 2009 v 10:02  • Odpověz
autor
lenajsku: ale určitě jsi ráda, že se do nich nacpeš jen tak tak, když máte v bříšku překvapení :wink:

leni: už je to konečně lepší, zkusíme už jít asi na ćhvíli i ven, a uvidíme. Pozítří jdeme na desetimesíční, tak snad bude Kuba v pořádku. Teď mu musím být pořád za zadkem, protože jak zjistil, že se dá postavit, tak se pořád staví, pak se najednou pustí a žuchne. Taky budu muset koupit zámky na zásuvky, pořád s nima v kuchyni tříská, mám strach, aby tam nenechal ručičku. Zástrčky na elektriku ho ani tak moc nelákají, párkrát to zkusil, ale jak tam máme ty ochrany, tak ho to neba :slight_smile:
20. dub 2009 v 10:10  • Odpověz
Ahoj.tak uz nam nefunguje ani internet,
21. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
A mobilem mi to zatim nejde,uz tu louskam pul hodky.zeuwi:drzim palecky.kryserko:kubik je teda fakt sikulka.lenajsek:tak prave naopak,otehotnenim strach teprve zacina a nikdy uz neprejde,chce to ale brat s klidem.ja mela 1.trim uplne stejny,pomahalo jen nepre trzite jist.hlavne kysele.ja snedla za den tak kilo pomerancu a mandarinek.a pribrala 5kg.ale neboj,od tak 15.tydne to preslo,tak jsem pak tu vahu dala krasne do cajku.pac mi bylo dobre,tak jsem i dost sportovala
21. dub 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak už máme za sebou první karambol, Kuba to včera vzal čelíčkem o hranu televizního stolku, už jsem ho nestačila chytit, přitom jsem furt připravená, no, asi špatně. Byla jsem z toho pěkně špatná :-/ Dneska jdeme k doktorce, naštěstí má jen malou modřinku, aby na nás ještě neposílala kontrolu, zda netýráme dítě.....
Jinak je Kuba pěknej pokušitel, pořád leze ke kleci s naší potkaní slečnou, strká jí tam prstíčky, včera po něm trochu chňapla, ale nekousla, Kuba se lekl, pobrečel si a za chvíli už to dělal zase, tak jsem jí musela domeček trochu přemístit.
22. dub 2009 v 10:37  • Odpověz
autor
tak jsme včera v poradně měli 79cm a 11130g :grinning:
23. dub 2009 v 08:52  • Odpověz
kryserko neboj, modřiny na čele a na přední straně bérců se u dětí nepočítají :slight_smile:) asi jsem ještě neviděla batole zcela bez modřin....jojo, to je pomalu na přilbu 24hodin denně viď? ségra pořizovala jakési molitanové obaly kolem všech hran v obyváku, no oni mají malý byteček, tak se to dalo.....
23. dub 2009 v 10:12  • Odpověz
zuzi, no teď to bude asi hodně akční. Kubíček je velká šikulka, že si stoupnut. však už bude za chvilku chodit. těch pádů bude asi ještě hodně viď?jé, vy jste teda dlouháni a pořádní macíni, ale to je dobře.. je to bobíšek , fakt moc krásnej. :slight_smile:
včera jsme byly v brně. naše první dlouhá cesta. Moc se mu tam líbilo. Stavila jsem se v práci, bylo to fajn. ještě jsme navštívli vaňkovku, tak jsme něco pokoupily. Na výročí svatby dostanu koženou, bílou kabelku. jsem musela být asi pořádně hodná. mějte se. o víkendu křtíme, tak se snad brzy objevím. :slight_smile:
23. dub 2009 v 16:06  • Odpověz
Ahojte ...

zeuwicka, doufám, že vše dopadlo dobře.

Já nějak nestíhám :frowning2: Se mi zdá že malá brečí hlady, tak jíme co dvě hoďky :astonished: Koupila jsem už i nutrilon :-/ Jsem myslela, že zkusím odsát, abych věděla, kolik toho Káťa vypije a taky jestli ještě nějaké mlíčko vůbec mám a nejradši bych s odsávačkou praštila :frowning2:( Vůbec s ní nic neodsaju, když to zkusím ručně, tak v poho ... mám Farlin pístovou, nemáte někdo taky? Asi dělám něco špatně nebo co ?? :astonished:

Krys, za jednu modřinku na tebe snad sociálku nepoženou :wink:

Leni, je ve Vaňkovce nějaké zázemí pro mamky s mimčama? Nebo kdo jste z Brna u Ikei něco? Nevíte? Se chystáme v sobotu do Brna :slight_smile:
23. dub 2009 ve 22:20  • Odpověz
autor
Leni,uzijte si krtiny,bude to velka udalost,uz se tesim,az pisnes,jak to probihalo a pochlubis se foteckami :wink: Pavli,nemuze byt mala v rustovem spurtu? Meli jsme obdobi,kdy jsem kojila po hodine a pul a mohla bych i casteji,pak se to zase upravilo,taky jsem myslela,ze uz koupim UM. Ja odsavacku nemam,zkouseli ji na me v porodce,ale k prdu. Me teda nejde odstrikavat ani rucne,kdyz jsem Jakoubkovi pridavala mliko do zeleninovych prikrmu,bylo to vzdycky hrozny,nez jsem neco odstrikala. No a kdyz jsi odstrikala rucne,tak Ti toho mala vypila kolik? Nemas kontakt na nejakou laktacni poradkyni? Treba by Ti pomohla. Taky si zkus nechat malou prevazit a uvidis,jestli pribyva,ja si tenkrat taky byla nechat Kubu prevazit,pribral hezky,tak jsme v kojeni pokracovali a za par dni se to srovnalo. Tak moc drzime palce!
23. dub 2009 ve 22:49  • Odpověz
pavli, já mám od medely mechanickou a super. s pístovou jsem se nadřela v porodce, pak přišla jiná sestřička donesla mě tuto. tak jsem si jí koupila domů za 1200kč a používám jí každý ráno, protože malej přes noc nepijë, tak mě vždycky málem prasknou prsa. z jednoho prsa mu dám a druhý odsaju, mlíčko dám pro jistotu do večera do ledničky a večer vyleju.pavli, vedle záchodů je přebalovací místnost se super podložkou, dá se tam i nakojit, ale já kojila v kavárně, je tam super zázemí. Bylo tam fakt hodně mamin i s klokankama, s šátkama i těhulek. v ikeii je taky zázemí, ta restaurace je vyloženě pro matky s dětma.takže super. :slight_smile:

zuzi, těším se. jsem zvědavá, jak to vše zvládneme. fotečky určitě budou. snad jen moje máma neudělá nějakou ostudu jako vždycky, toho se děsím. :astonished:

pavli, to se určitě srovná, neboj, jak píše zuzka, můlže to být spurtem. :slight_smile:
24. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz
Tak hlásím, že zatím pořád kojím ... vystřídám za jedno kojení obě prsa, ale podle naší váhy jsme cca za týden přibrali něco kolem 100g, to je dobrý,ne? :pensive: Já ručně odstříkávala jednou v noci, jak píše Leni, malá spala dlouho a já myslela, že mi prasknou :grinning: A teď jsem jen zkoušela, jestli to je odsávačkou nebo opravdu mlíčko není ...

Leni, tak to je dobrá cena od medely za 1200,ne? :astonished: Já se dnes ptala od Aventu a 2litry :-/

Tak přeji krásný víkend, pa
24. dub 2009 ve 20:58  • Odpověz
autor
Pavli: tak kdyz mas prsa tak nality,tak to mas mlicka dost :wink: leni: budu na vas myslet :wink: byli jsme dnes na tom hradku u nechanic,bylo tak krasne,udelali jsme par fotek,jenze s Kubou ted vubec nemam cas si sednout k pocitaci a zmensit je,kdyz se sem daji vlozit jen male fotky. Vytahli jsme dneska poprve golfaky a super,malej v nich byl strasne spokojenej,drzel se madla a delal zvuky jak formule,byla to sranda :slight_smile:
24. dub 2009 ve 21:14  • Odpověz
pavli- já vlastně v porodce používala odsávačku co 3hodiny, takže ani nenapadlo, že bych si nekoupila zrovna tuto a jinou určitě ne.myslím, že je to dobrá cena a mlíčka mě vytáhne dost. ručne jě to celkem dřina. vím to z porodky.

zuzi, tak to je fajn, že jste udělaly fotečky a pěkný výlet. těšíme se na fotečky.
včera jsem také fotila a dneska ještě zbytek. prostě kvetoucí pampelišky jsou úžasný. :slight_smile:
25. dub 2009 ve 14:10  • Odpověz
25. dub 2009 ve 14:15  • Odpověz
Pavli, 100/týden je úplně super. tak přeju ať vydržíte?

já mám teda políčeno taky na farlinovskou odsávačku, ale ještě jsem ji nekoupila, až po porodu, zda to bude třeba, tak uvidím, ty avent jsou asi nejlepší, ale ta cena, děsně to šroubujou, tak si od nich nechci kupovat věci už z principu

Lestep, co to čtu??? ty vylíváš tak vzácnou tekutinu? :astonished: :astonished: :astonished: to schovej, když ho dáš do vyvařené skleničky třeba od přesnídky, tak vydrží v mrazáku 3 měsíce a když ho nespotřebuješ, tak ho před exspirací odnes do porodnice. my to tak děláme, že když máme pěkně rozkojené maminky, tak je o mlíčko prosíme, abychom měli dokrm pro čerstvoučká miminka, která ho často potřebují než se rozjede vlastní laktace. anebo tam kde je JIPka, tak tam ho potřebujou na 100%....se zkus zeptat. uvidíš, že budou rádi.....taková škoda, božíčku

mně dneska dorazil přebalovák s vaničkou, tak už máme komplet vše, co miminko po porodu potřebuje, začínám balit tašku do porodnice. ach jo, se pořád chodím kochat do pokojíčku. a občas si pustím kolotoč nad postýlkou :slight_smile:) no to by mě zajímalo, pro koho jsem to jako koupila....

včera jsme byli s M na exkurzi na porodní sál...nezděsil se, tak snad se mnou půjde..... :dizzy_face:
25. dub 2009 v 16:29  • Odpověz
vyšpionovala jsem na sousedním foru, že Kettince se dnes narodil chlapeček Tomášek, 3.900g, 9 dnů po termínu, spontánně. víc tam nic nebylo, snad jen info správně.

Ketti, gratulace obrovská a těším se na zprávy od tebe :wink:
25. dub 2009 v 16:38  • Odpověz
p.s. Lestep, jsem se tak rozhorlila kvůli mlíčku, že jsem úplně zapomněla pochválit pampeliškové fotečky...nádhera
25. dub 2009 v 16:41  • Odpověz
Ahojky:slight_smile: tak se opět hlásím, tak už jsem doma.)hned po operaci jsem lítala jak das:slight_smile:nějak dobře mi ta narkoza sedla..jinak výsledky biopsie jsou v poho ale ještě se bude čekat na rozbor tkáně, kterou mi odebrali ale já věřím v to, že už to bude dobrý:slight_smile:Prostě musí:slight_smile:Tak se zatím opatrujte, letím za rodinkou, tolik se mi po nich stýskalo:slight_smile:a
Ketty-pokud to tu budeš číst:gratuluju strašně moc:slight_smile:
25. dub 2009 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj holky, jen v rychlosti, Kettince moc moc gratuluji k Tomáškovi, ať krásně prospívá a roste, a dělá rodičům jen a jen radost!!! :wink: A ať jsou brzo doma a v pořádku... :slight_smile:
Leni, moc pěkný fotečky.
Miri, Tobě se to taky blíží, co? Jak se cítíš? :wink:
Zítra přeji pěkné výročí všem, kd oměli svatbu tak jako my, 26/4... :slight_smile: My jdeme směr zámek, pak dám nějaký fotečky na beremko, a možná i sem do albíčka.
Krásnou dobrou noc a pěknou neděli!!! :wink:
V pondělí jdu konečně na KO ke gyndr, poprvé jako těhulka, tak jsu zvědavá, snad bude vše v pořádku. Mimčo jsem 3 týdny neviděla, tak snad dobře prospívá. Pak dám vědět co nového. :slight_smile:
Zeuwicko, moc držím palečky, aby i rozbor tkáně byl v pořádku, abys byla zdravá jako řípa!!! Hezky odpočívej a nech se hýčkat, ať jseš brzo fit!
Mějte se kočky, všechny zdravím! :wink:
25. dub 2009 ve 21:25  • Odpověz
Teď se dívám, že Kettinka měla svatbu 26/4, a dneska se jim narodilo miminko, krásnej dáreček k prvnímu manželskému výročí.. :dizzy_face: :dizzy_face:
25. dub 2009 ve 21:27  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 04.00 hod., 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!
P_avlina - 1 dítko - Kačka, * 13. 2. 2009, 6.39 hod., 3650g, moc gratulujeme!!!
Kettm - 1 dítko - Tomášek, * 25. 4. 2009, 3.900 g, moc gratulujeme!!! :dizzy_face:

*** TĚHULINKY ***
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009
Paaaja111 - 19/2 hlásí //, 11/3 průkazka a srdíčko ,TP 22.10.2009, 8/4 screening OK :slight_smile:
Lenajsek,Reprofit Brno, 1xIVF,1xnativ, 15/3 //, 7/4 srdíčko, 27/4 KO u gyndr., 12/5 screening
25. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz
autor
leni: krásný fotečky :wink: taky máme pampeliškový fotky, top se faklt nedá odolat, máme jich plnou zahradu :slight_smile:

kettince veliká gratulace, tak to už tu máme druhého Tomáška :slight_smile: Snad se nám brzy ozve a napíše, co porod, atd. Na výročí, to je nádherné, mrnísek si uměl vybrat datum :slight_smile:
26. dub 2009 ve 13:43  • Odpověz
Leni, já to mám za měsíc, no tak už stříhám metr :slight_smile:) cítím se v pohodě, miminko je zatím hodňoučké, ale taky už se těším na tu kontrolu v 37+0, kdy začneme dělat monitor, snad to pak bude odsejpat trochu rychleji.

krásné výročí všem kdo ho mají dneska....my už to máme za sebou, ale nějakou zdravotní procházku dáme ještě určitě, i když se už tu na západě schovalo sluníčko :((

tak Kryserko, pampeliškové fotky sem s nimi....

Zeuwi, to jsou super zprávy, tak jen tak dál.
26. dub 2009 ve 14:50  • Odpověz
miri- já toho odsaju vždycky jen trošku a v mrazáku nemám zase tolik místa,abych mohla skladovat mléko. Když byl Ondrášek na jipce, tak těm dětičkám dávaly průmyslově vyrobené. Mlíčko u nás nezracovávají. To abych jezdila s mlékem do Brna, to mám celkme daleko.díky za pochvalu fotek. :slight_smile:

ketii- obrosvká gratulace. Přejeme s Ondříškem hodně zdravíčka,ať vám Tomík dělá jen radost. :slight_smile: to je krásně výročí. My měli křtiny. :slight_smile:

zeuwi- tak to je dobře, že operace dopadla dobře, je fajn, že jsi to tak zvládla. :slight_smile: zase za náma přijď.

zuzi, jé tam přidej taky pampeliškový foto. díky za pochvalu. :slight_smile: nemohla jsem odolat. jsou to fakt krásný fotečky. :slight_smile:
holky, snad jste si užily výročí svatby krásně. my si je s manžou užijeme jindy. měli jsme křtiny. dopadly dobře. Ondříšek to zvládl na jedničku. :slight_smile: fotečky jsou v albíčku. :slight_smile:
27. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz
miri- taky ti to rychle utíká. je super, že máš vše připravené. :slight_smile:

lenajsek- určitě bude vše v pořádku, mimísek se ti ukáže. :slight_smile:
27. dub 2009 ve 14:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.