• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
hm, tak to je škoda....ono to mlíčko se nijak nezpracovává, stačí přepasterizovat. což by měli zvládnout všude. banka MM je zase už něco jiného. chudinky malinký, umělou formuli hend od začátku, to bych teda pro svého prcka nechtěla....to my nedáváme třeba ani těm, kdo jdou do adopce a je jasné, že budou muset přes kojeňák, tak se formulím stejně nevyhnou. vždycky mateřinku alespoň první tři dny, kvůli pohodičce v bříšku. líp to snáší.
28. dub 2009 v 09:35  • Odpověz
28. dub 2009 v 11:02  • Odpověz
miri. mě to také mrzelo v prodce, že zbytek, coOndrášek nevypil jsem lila do dřezu, ale jinak to nešlo. první dvě jídla dostal to umělý. To jsem byla ještě na sále a pak už jsem co 3 h odsávala nosila mu mlíčko svoje.Krmila jsem ho stříkačkou. Po 5 dnech už dostal z prsíčka.

ivi-. to je dobře, že Ti Lukášek dělá jen radost, že si ho užíváš. No s bydlením je to potíž, ale určitě to dobře vyřešíte. Slavkov je určitě krásnej. :slight_smile: S hypotékama to dneska není žádná sranda, pokud není jistá práce že? Ale bydlet se někde musí,.Je super, že jste křtiny zvládli. My jsme měli kmotra Radka a manža je taky Radek, tak se jmenuje Ondřej Radek.
28. dub 2009 ve 13:23  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink: jsem teď krapet nesíhala, no, nějak poslední dobou nestíhám pořád :frowning2: Dodatečně gratuluju všem k výročí a Léně a Ivulce ke křtinám, teda spíš mrnískům :wink:

Jakoubka mi taky přikrmovali mateřským mlíčkem, tak jsem byla ráda, že mu nedávali hned UM, stejně ho to bříško trápilo :cry: naštěstí jsem se pak už rozkojila, jak jsem poprvé kojila až den po porodu, tak se mi vůbec nerozbíhala laktace, teď si to vynahrazuju :slight_smile:

Ivi: mě na to zvedání hlavičky radili hladit po zádíčkách, když leží na bříšku, tak hladit po páteři od krčku k zadečku a nebát se jen maloučko přitlačit :wink: Moc držím palce, ať už bydleníčko brzo vyřešíte, je to paráda, když může být člověk ve svém....

jdu ještě rychle prolézt albíčka, než se Kuba vzbudí, já se budu muset taky dokopat ke zmenšení těch fotek, ale teda vůbec nevím kdy :slight_smile:
28. dub 2009 ve 14:20  • Odpověz
autor
Leni: krásný fotečky :wink: Ondrášek je už teda fakt kus chlapa, pěkně se vytáhl :wink:
28. dub 2009 ve 14:25  • Odpověz
zeuwi: jsem taky ráda, že všechno dobře dopadlo, i rozbor tkáně bude určitě O.K. :wink: Tak se drž!

Lestep, to je divný s tím mlíčkem teda... Lukášek musel dostat taky dvakrát UM, ale dávali ho půl napůl s mateřinou.. Buď mojí anebo před tím, když jsem ještě nebyla rozkojená, tak cizí... Když jsem měla zpočátku pocit, že mám mlíčka málo, tak jsem pak taky stříkala do mrazáku - pro jistotu. Ale naštěstí jsem to nepotřebovala :wink: A snad ani nebudu Ťuk, ťuk... Tak jsem právě taky uvažovala, že bych to odvezla do porodky.
Myslíš Miri, že to budou teda chtít? Já si právě nebyla jistá, jestli to vezmou jen tak... Jak ví, že je to v čistotě a třeba taky opravdu mateřský mlíko..., že? :confused:
Lestep, to máte teda krásný jména :dizzy_face: Jsem ani nevěděla, že Radek může být :sweat_smile: a obě se mi moc líbí! Chtěla jsem mít chlapečka Pavlíka. Ale protože naše příjmení začína L, tak by to bylo trošku krkolomný... :confounded: Ale na dalším místě jsem měla Ondru a Radka :sweat_smile: , to mi ale neprošlo přes manžela.. Tak jsme nakonec dali Lukáška, na kterým jsme se aspoň trochu shodli :wink:

Miri za týden máme jít na očkování.. Co si myslíš o očkování více vakcínama současně? (myslím hexu + pneumokoka) Nevím, jestli jste to už neprobíraly... :sweat_smile: A co ten novej syflorix? Je to už vyzkoušený? Nemusím se bát, že je to moc nový? :sunglasses: A´t není malej "pokusnej králík" :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz
Zuzi, on na bříšku krásně hlavičku zvedá a drží ji čím dál jistěji.. ale z lehu na zádech když ho zvedám, tak se mu moc nechce... :confounded: Přihrej nějaký fotečky :dizzy_face: a Tobě taky gratulace k výročí :wink:
28. dub 2009 ve 14:31  • Odpověz
Jinak jste mě tak inspirovaly s těma pampeliškama, že dneska beru ven foťák a taky píchnu prcka do trávy.. To bude mít venku na zemi premiéru :wink: No asi ho tam nemůžu nechat moc dlouho, ale ať si zvyká, že nebude mít pořád jenom teploučkou peřinku :sunglasses: :grinning:
28. dub 2009 ve 14:33  • Odpověz
holky, mě právě nikdo neřekl, že mám mlíčko odsávat. až kolem 3h odpoeldne přišla sesřička, že jsem prý nedonesla na jipku odstříkaný mlíčko. tak jsem poprosila sestřičku jestli mě dá odsávačku. Pak už jsem mlíčko nosila. Ale jak jsem to měla sama vědět, kdy ho mám nosit atd? měla jsem ho hodně takže nebyl naštěstí problém..
ZUUUUUUUUUUUUUZZZZZZZZZZZZIIIIIIIIII. ahoj. jak se máte s Kubíčkem? Díky za pochvalu fotek. je to dlouhán no. :slight_smile: My jsme taky cvičily doma pěkně na bříšku. ve 3 měs. se dr, nelíbilo, že málo drží hlavičku a když jsme přišly za měsíc tak koukal, myslel si, že si spletl miminko. hodně cvičíme tím, že fotím.. :slight_smile:zuzi, těšíme se na fotečky.prosím.

ivi- jméno si myslím můžeš dát jaký chceš, ale většinou je to po komotře něbo kmotrovi.ivi, určitě ho vyfoť v pampeliškách. To bude teda dětí v pampeliškách. Chdodím na více diskuzí a tam už se také fotí o sto šest. Jen ať si zvyká. já malýho nechala jen chvilku, dlouho jsem ho nefotila a moc se mu na zemi líbilo. hlavně bytyčky, jak jsou barevný a mlely se, tak byl spokojený. :slight_smile:
28. dub 2009 ve 14:45  • Odpověz
Leni, já myslím, že jméno musí být po někom, kdo byl prohlášený za svatého... :sunglasses: Ale těch je fakt doslova požehnaně :grinning: , takže je to asi fakt skoro jedno... Když jsem se nechávala křtít já (před 2 lety) tak jsem si vybírala ze speciální knížky... A třeba Iva tam nebyla :grinning: Křestní jméno mám po kmotře a biřmovací teda Anežka - jen tak :wink:
28. dub 2009 ve 14:53  • Odpověz
Já si vždycky zapnu počítač, že jako udělám něco do školy.. a než se k tomu dostanu přes koníka a spol., tak je malej vzhůru :grinning: No nějak to dopadne :wink:
28. dub 2009 ve 14:54  • Odpověz
ivi, ne, jméno můžeš mít jaký chceš ty. ty ses křtila jako velká? to muselo být zajímavý. :slight_smile: jé, ještě že nemusím řešit školu. to ti teda nezávidím. :angry:
včera jsme s manžou udělaly koutek pro Ondráška, tak z toho mám velkou radost. :slight_smile: konečně si má kde hrát a nemusím to pořád uklízet jako v kuchyni.
28. dub 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
holky, tak jsem dvě fotečky přidala taky, ale víc fakt nezvládám, mám tady Kubu a pořád mu musím ze země zvedat autíčka, protože je hrozná prča s nima třískat o zem a koukat se n maminku, jak je pak zvedá :grinning:
28. dub 2009 v 17:56  • Odpověz
29. dub 2009 v 10:16  • Odpověz
autor
miri: děkujeme za pochvalu :wink: S tín bordelem, to Tě teda fakt lituju, nemohli si vybrat "lepší" dobu :frowning2: Moc Ti přeju, ať se to vyřeší co nejrychleji, mě by z toho teda šlehlo. Mě stačilo, když nám v baráku vrtali, když jsem ještě byla v podnájmu, trvalo to jen 3 dny, ale já zrovna psala diplomku a myslela jsem, že mě z toho trefí. Brala jsem si na to dovolenou, a pak se na to ani nemohkla soustředit, natož do toho přivézt čerstvé mimnko, brrrrr :frowning2:
29. dub 2009 ve 12:58  • Odpověz
zuzi, to je teda chlapák. moc vám to tam sluší. je tam krásně vyřehtaný. :slight_smile: pampelišková fotečka- nádhera. :slight_smile:

miri- to právě s tou hygienou kolem mlíčka atd, jak píšeš, tžko to poznat že?myslím, že prevenar zatím hradí jen rodiče. vláda to neodsouhlasila.to je teda mazec, zedníky v baráku. snad budeš muset odjet na čistý vzdoušek.drž se.
29. dub 2009 ve 13:33  • Odpověz
autor
leni: dík :wink: No jakmile vidí, že ho fotíme nebo točíme, tak má výtlem jak blázen :grinning:
29. dub 2009 ve 13:42  • Odpověz
zuzi, to je dobře, že se malej tak ráda fotí. ondříšek se také rád fotí a maminku to baví. :slight_smile: jak se jinak máte? nám se daří dobře. za chvilku bude zase měsíc pryč a půjdeme na 3. dávku očkování. :slight_smile: jsem zvědavá, kolik malej přibral.
29. dub 2009 ve 13:56  • Odpověz
Ahoj holky, děkuji za přání k výročí, vám všem samozřejmě taky dodatečně přeji vše NEJ k výročí, ať jich slavíte co nejvíc... :wink:
Miri, to je mi líto s tou rekonstrukcí, to chce vážně asi odjet, než být v tom hluku a prachu, to by asi nebylo dobrý... kurnik, že to tak blbě vyšlo, co... :frowning2: Snad to zvládnete, držím palce!
Leni, fakt moc pěkný fotečky, i z toho křtu, a Ondřej Radek moc pěkný. :wink:
K tomu Prevenaru, zrovna jsme se o něm bavily v diskuzi Vyškovačky, kam chodím, a tam holky psaly, že pojišťovny přispívají na tohle očkování 500,-. Tak aspoň něco... ale nevím, jestli bych mimi nechala očkovat takhle malý ještě nějakým očkováním navíc, jestli bych nepočkala později... to je vše předčasný.
Jinak jsem v pondělí na kontrole u gynekoložky dostala konečně průkazku, tak jsu ociciálně těhotná, a mimi už má 3,9cm, pěkně roste... :slight_smile: Krásně mu bilo srdíčko, tak jsem byla ráda, že jsem ho zase viděla.
Teď se pomalu začínám dívat na kočárky, a už vím, co chci, aby měl za parametry: chci s vložnou taškou na mimi vevnitř, trojkombinaci se sporťákem, polohovací rukojeť, všechny 4 kola stejně velká, asi ne ty aretovací, a aby se ke kočárku dala koupit autosedačka s adaptérem, aby se mohla nasadit na ten podvozek. Cena do 10tis... :grinning: Dívala jsem se, že tyhle parametry s tou vložnou taškou má Dorjan, ale četla jsem na něj dost negativních reakcí, ale to může být na jakýkoli kočárek...
Jaké vy máte kočárky, a jak jste s nimi spokojené? Máte některá s tou vložnou taškou?
Díky za odpovědi... :wink:
12/5 jdeme na screening, tak jestli vše dobře dopadne, pomalinku začnu kupovat nějaké oblečení, prohrabu se věcma ještě po nás se ségrou jak jsme byly miminka, co má máti schované, a ještě má pro mě něco schované kamarádka, tak to projdu, abych věděla, co mám ještě dokoupit...
Taky nám budou dělat dvě vestavěný skříně do předsíně, tak tam přeskládáme věci, co mám ve staré skříni, a různě to tady v tom našem 1+1 s oblečením a jinýma věcma přeorganizujeme, aby byly kam dávat věci pro mimi.
Jo ještě holky, nemáte některá koupací kyblík? Docela o něm uvažuji, jednak, že nezabírá tolik místa jako vanička, a druhak, že jsem četla, že jsou v něm miminka spokojenější...
Mějte se krásně, všechny zdravím, a zase se ozvu... :wink:
29. dub 2009 v 16:59  • Odpověz
Ivulko, teď čtu, že uvažujete o Slavkovu??? No to by byla paráda! Já bydlím na malinkatým sídlišti na Zlaté Hoře, kde je klid, je tady pěkný dětský hřiště s pískovištěm a houpačkama, kousek jsou potraviny, do města na náměstí asi 10 minut pěšky, pohodička. Je to na konci Slavkova, nejezdí tady moc aut, řekla bych ideální místo, do Brna bych se nevrátila ani za nic. O bytě nevím, ale když se podíváš na internet na realitky, určitě se něco prodává i ve Slavkově, my se občas mrknem na Sreality, pro nás je to zatím nedostupný, ale v těch panelácích, kde bydlíme i my, jsou ty byty cenově přijatelnější, než v novostavbách, který navíc nejsou postavený moc kvalitně.
Dost se tady paneláků opravilo, třeba ten náš má novou fasádu, je zateplený, plastový okna, nový balkóny a nová střecha, takže pohoda. Tak se dívejte na reality a určitě něco objevíte. To by bylo super, že bych tady měla nějakou kamošku s kočárkem... já mám sice kamošky co teď budou čerstvě maminky, ale všechny bydlí kousek za Slavkovem, ve Slavkově přímo neznám takhle nikoho... Jé, to jsi mi udělala radost. No tak uvidíš, co se vám bude líbit a na co natrefíte. :wink: A určitě je tady pěkněji než ve Zlíně, a Slavkov je město, není to dědina. Super spojení do Brna, jak vlakem, tak busem, za 30 minut, pohoda. :slight_smile:
29. dub 2009 v 17:08  • Odpověz
Kryserko, moc pěkný fotečky Kubíka, frajer... :wink:
Ivulko, takže máte Lukáška taky pokřtěnýho, ale má jedno jméno, jo? A nějaký fotečky ze křtu nemáš?
Holky, vás teda dočíst, to je fuška... :grinning:
29. dub 2009 v 17:12  • Odpověz
autor
Leni: no radsi se ani neptej :slight_smile: mame opet nespaci obdobi,ja uz nevim,co s nim, dnes se ve 2 hodiny probudil uplne vyspalej,chvili si hral v postylce,jenze pak chtel pozornost a jecel. Jakmile jsem zhasla,tak rev jak tur,kdyz jsem si lehla,tak take,musela jsem sedet u jeho postylky a mit rozsvicenou lampicku,Venda uz se chtel stehovat z loznice :frowning2: Lenajsku: my Dorjana mame,ja s nim jsem teda spokojena,koupila bych si ho zase. Jako minus na nem vidim to, ze je dost tezky,ikdyz jsou tezsi kocarky. Na bezne jezdeni to nevadi,ale ja hodne jezdim autem a to vecne nakladani a vykladani kocarku je docela drina,takze na vesnici a do terenu jezdime s Dorjanem a do Hradce beru golfaky. Dalsi minus je to,ze ta vlozna taska je docela mala,ale to je asi take dost subjektivni podle toho,jak velke mas dite. My tu vloznou tasku vozili dva mesice,pak jsem uz jezdila bez ni. Ale znama v te tasce vozila holcicku skoro do pul roku. Jinak je ale fajn,super je prehazovaci rukojet,kocarek je dost prostorny,pritom jsem ho ale slozila i do sveho maleho auta. Taky ma dva nastavitelne stupne odpruzeni. Tech Dorjanu je na ulici docela hodne. Akorat s tou autosedackou nevim,my mame Crosse a na nej sedacka nejde,na ty novejsi typy uz jo,ale me to nejak nevadilo. Hlavne Kuba z vajicka strasne rychle vyrostl a od pul roku ho vozim ve velke sedacce,koupila jsem takovou,aby sla naklopit,aby v ni Kuba nesedel
29. dub 2009 ve 20:32  • Odpověz
Zuzi díky za info, musíme se na ten kočárek podívat blíž. Tu tašku chci určitě, bo máme kočárkárnu dole v přízemí a já chodím do prvního patra, tak abych dítko nenesla jen v náručí. Jsu ráda, že čtu nějakou kladnou referenci, i když s tou hmotností je fakt, že to psala skoro každá maminka, že ten Dorjan je docela těžkej. Ale na to, co to vše má, tak i tak je to dobrý, hlavně těch kočárků co mají tolik věcí jako tenhle moc není, i když jsou lehčí. Vštšinou nemají právě tu tašku. Takže vy máte ještě golfáčka navíc, jo?
Je mi jasný, že do vajíčka se dítko vleze jen na chvilku, ale aspoň něco, stejně od miminka je lepší mít nějakou autosedačku, jinak bysme autem nikam nemohli, a myslím že ty vajíčka se nedělají na větší miminka jak do 11kg. Stejně pak musí člověk koupit větší. Vybrali bysme samozřejmě takovej typ, na kterej by šla ta autosedačka. Myslím že to je právě ten Cross Country, ale je možný, že tu autosedačku tam doplnili k tomu kočárku později.
To je mi líto, že Kubík má nespací období, snad to brzo přejde a zase bude spát jako dudek... :wink:
29. dub 2009 ve 20:46  • Odpověz
30. dub 2009 v 09:24  • Odpověz
autor
30. dub 2009 v 10:14  • Odpověz
lenajsek- díky za pochvalu foteček. prevenar se očkuje buď 3., 4., 5., měsíc nebo později.Riziko nakažení je stejný. Kojenci jsou také hodně náchylní.je to každý ho dobrovolné rozhodnutí.viděla jsem v olomouci na dětské jipce zemřít 8 měsíční holčičku na meningokoka. Nebyl to hezký pohled. Takže jsme s manžou neváhaly a očkovali.velká gratulace k průkazce. užívej si to těhulko.
Kočárek máme x- lander. Jsem s ním moc spokojená. aretovací kola jsem perfektní do města na rovný povrchny a do nákupních center. :slight_smile: má jednu vadu a to je, že nejde přetáčet rukojeť, ale jinak jsem nadmíru spokojená. jezdí se s ním super. Chce to vyzkoušet nějaký typ, co se ti líbí, jak se skládá, jak se s ním manipuluje.v obchodě ti poradí. pokud jim řekneš jakou máš představu,.

zuzi- to je fakt mazec, že tak nespí. :frowning2: my to v noci máme v pohodě, ale jen to usínání. to je teda rituál. ráno vstáváme pravidelně každý den v 6h.
30. dub 2009 ve 13:40  • Odpověz
no, polohovací rukojeť jsme potřebovali tež, pac manzel je vysoky a ja prcek.....a do terenu s nim tez dojdes, koupili jsme podvozek Ergo bike s nafuk. koly a vyse posazenym kosikem (coz oproti tem polskym tako a jak se to podobne jmenuje, nedrhnes na lesnich cestach o koreny. ale je fakt, ze k tomu lze vybrat i ten mestsky podvozek, coz je prave vyhoda, jak je univerzalni....Kryserko, ja dokonce videla nekolik Magnumů drandit "ve stopě" u nás v zimě na božáku. tak tím mě tehdy naprosto přesvědčil....tak Lenajsku, tipů máš, můžeš vybírat....třeba než vy porodíte někdo vymyslí fakt ten úplně univerzální. no a je fakt, že Inglesina je taky trošku víc peněz, my za něj dali 12000

Lestep: no prave, jak to clovek jednou vidi, uz nevaha.....ja mam dokonce paculika, ktery nam ohluchl po pneumokokovi a zpočatku tyden byl takovy nijaky, ze nikdo ani netusil, ze ma vlastne meningitidu, je to nevyzpytatelne...takze u nas, pokud nebude kontraindikace, tak prevenar i meningovakcina je 100% volba....dokonce slibujou, ze bude nove vakcina i na Meningo typ B, tak na ni netrpelive cekam. mela snad byt uz letos
1. kvě 2009 v 07:20  • Odpověz
Ahoj holky, přeji pěkný první máj, ať dostanete krásně sladkou hubičku... :wink:
Díky za info o kočárcích, už teď mi z toho jde hlava kolem... :grinning:
Miri, na Inglesinu ještě mrknu, ale právě, že se mi zdá dražší, i když 12tis zase není taková pálka, když je to kvalitní kočárek. Vy máte teda vybranou Inglesinu Magnum, jo?
Peču buchtu tak jen nakukuji, ještě se objevím asi navečer.
Mějte krásný den, páá
1. kvě 2009 v 10:42  • Odpověz
miri- terenní kočárek je super. a když máte takový výškový rozdíl, tak je to problém že|?
Já bych kočárek neměnila. Jsem s ním moc spokjená.

lenajsek-neboj, psotupně si to v hlavně urovnáš a vybereš dobrý kočárek, který ti bude vyhovovat. je jich na trhu spoustu, ale každý má jiný požadavky. :slight_smile:

Jinak první máj jsem po ránu oslavila na pohotovosti. Mám zánět levého prsu. Už včera mě nebylo moc dobře. Mám antibiotika, tak snad se to brzy upraví.
1. kvě 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
B uz se snad i ockuje,nam nabizeli,ze pokud necham oockovat Kubu ve fakultce v ockovacim centru, tak mi k Prevenaru daji i B,chteli jsme do toho jit,jenze oni nas pak zapomneli pozvat a tim jsme prosvihli termin,do ktereho to melo byt. Leni,tak to me moc mrzi,mas asi pekne horecky,vid? Drzime moc palce,at jsi brzy fit a at Ti jde dal kojit,drz se! :wink: Lenajsku,mas jeste more casu,tak urci te vyberes ten,co Ti bude nejlepe vyhovovat :wink: jdi se podivat do vice prodejen a uvidis. Nam se taky libil X lander,ale me se nelibilo,ze hluboka korba je zvlast,to uz bychom se do auta nevesli :slight_smile: potrebovala jsem neco skladneho
1. kvě 2009 ve 20:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.