• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
Pavli:Ok,dam Ti tam taky rezervacku :wink: spetra: diky za podporu,dnesni noc uz jsem malem neprezila,do pulnoci kojo po hodine,pak po 1,5 az 2. Pres den je to moje zlaticko,pokud ho zrovna nechci donutit ke spanku,obcas byva protivka,jak je z noci nevyspaly,ale to ho vetsinou dopolko uvozim v kocarku a pak je to docela dobry. Dneska mi za cely den naspal cca hodinu.
3. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz
paaja- užívej si ten krásný pocit těhu. docela ti závidím. samozdřejmě v dobrým. Fakt na to celý těhu ráda vzpomínám. :slight_smile: co byste si přáli? :slight_smile: tak dovča, jak kdo se cítí. I když jsem se cítila dobře, tak jsme si na delší dovču, než jak píšeš hrady, zámky netroufly. Kámoška byla v 28 tt v Egyptě. To bych asi nedala. :astonished: Díky za pochvalu fotek. určitě se také nech vyfotit. Také už máme vyvolané fotečky z ateliéru a ještě ostatní. koupily jsem clipsový rámečky, tak si zdobíme celý baráček. je to bezva. Už jsem všechny rozřídila, nebylot o zase tak hrozný. Hlavně mě to hodně baví, tak to se pak dělá lépe. :slight_smile:

lenajsek- stav se k nám častěji. Díky za pochvalu foteček. Jak se cítíš? co už máš všechno nakoupený. Jinak ohledně polohovacího lehátka. také jsem ho chtěla, nakonec jsme ho nekoupily a nelituju toho. máme autosedačku a to stačí, když jsem potřebovala malýho dát chvilku tak aby na mě viděl. Jinak jsem ho dávala do postýlky nebo na zem na deky a stačilo to.Ještě jsme te|ď koupily jídelní židličku, tak je hodně důležitá. Těch krámů v baráku je pak hodně a není to kam dát. pokud bojuš s místem, tak je to pak blbý. Tak ť ti vyjdou testíky v pohodě a ať se ti daří. Přebalovák máme s komodou. vše je u sebe, máš to po ruce, takže super.

spetra- tak možná by to možné bylo, ale zatím plně kojím a máme s manžou ochranu. i když bych se tomu nebránila. to zase neříkám. :slight_smile:

zuzi, teda to je fakt krize s tím spaním, si to teda nedokážu představit. dneska se Ondřík vzbudil 1x a dala jsem mu dudana a usnul, toť vše. fakt bych byla už na prášky zažívat to, co ty. je mě tě moc líto.
4. čer 2009 ve 14:23  • Odpověz
autor
Leni,taky Tobe dekuju za podporu! Dneska byla o neco klidnejsi noc,kojila jsem trikrat, to obcas ma takovou klidnejsi a nasledujici pak byva strasna,takze se moc "tesim" chodim tady jak matoha,doma je bordel jak v tanku,ale uz me to fakt nevytoci... Nedavno jsem potkala byvalou kolegyni,tak jsme kecaly o detech a rikala mi,ze nase dalsi kolegyne otehotnela hned po sestinedeli. To by me asi slehlo,protoze ja bych na preruseni jit urcite nechtela a na druhou stranu,kdyz si predstavim,ze bych tady k tomu nasemu drackovi mela jeste rvouci novorozene, tak to je jako fakt silena predstava,to bych snad nemohla sama zvladnout
4. čer 2009 ve 14:52  • Odpověz
zdravím vás holky, tak už 1+1....30.6.2009 v 5.21 se narodil náš Kubíček. měl 3770g a 54cm. je úúúúžasný. zkusím dát nějaké fotečky do alba, než se probudí. od úterý jsme doma, ale zatím nějak nestíhám.
4. čer 2009 v 17:58  • Odpověz
Miri: jé Kubíček je krásný... moc blahopřeju... :wink: Jaký byl porod? A jak si užíváte první dny?
4. čer 2009 ve 20:25  • Odpověz
Miri, moc moc gratuluju ke Kubíčkovi, ať se má čile k světu a krásně prospívá a dělá vám jen a jen radost!!! Obrovská gratulace!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
To je dobře, že jste už doma, tak snad bylo vše bez komplikací... Na fotečky se moc těšíme!

Všechny zdravím, budu tady až v pondělí, nějak nestíhám... mějte se krásně a pohodový víkend! :wink:
4. čer 2009 ve 22:50  • Odpověz
Miri, Kubíček krásnej, moc vám to sluší... :wink:
4. čer 2009 ve 22:54  • Odpověz
autor
miri: juuuu, mooooooc gratulujeme ke jmenovečkovi, je i skoro stejně veliký, jako Kuba, tak Ti přeju, ať se má čile k světu a ať baští a přibývá hezky jako náš Kuba :wink: Jenom, ať Ti teda spinká líp než ten náš uličník :slight_smile: strašně vám to sluší :wink: Až budeš mít chvíli, tak nám písni podrobnosti o porodu, to víš, jsme zvědavci :grinning:
5. čer 2009 v 09:56  • Odpověz
autor
holky, tak jsem teda na vaše přání přidala pár fotek do albíčka :grinning: Je už plný, takže další založím po Kubových narozeninách :slight_smile:
5. čer 2009 v 10:30  • Odpověz
Miri, velikááánská gratulace, to je prďolka :slight_smile:
5. čer 2009 ve 12:49  • Odpověz
Zuzi, to Ondřík má taky někdy, že jeden večer usne krásně, přímo ukázkově a druhý den blbě, ale nestěžuju si, to co máš ty je fakt strašný, ale jak z toho ven že? je to fakt nespavec od malička.Je mě tě moc líto. Drž se.Koukala jsem na fotečky. je vidět, že Kubíček je pěkněj šikula a taky rarášek. :slight_smile: krásný fotečky.Tak sousedka od nás, je jí 21 let má ročního Tomáška a na srpen má termín, čeká dalšího kluka. Docela rychlost. no nějak to nečekaly. :slight_smile: to první bylo taky neplánovaný,a le hlavně, že jsou zdraví. :slight_smile:

miri- jéééééééééééééééééééééééé, veliká gratulace mamko. hodně zdravíčka, štěstí Tobě i Kubíčkovi. :slight_smile: ozvi se , jaký byl porod a vše kolem, až budeš mít časík.aspoň chviličku.Fotečky mo krásný, je to krásnej vlasáček a moc ti to na fotečce sluší, jsi krásná maminka. užívej si ten krásný pocit. :slight_smile:

Holky, taky máme doma Kubíčka, ale ne dítě, ale velikýho panáka. teta nám ho ušila, je fakt super. Má krásný oblečky Ondráškovi. ondřík je menší než on. teta je fakt šikovná a mám z něj velikou radost. Jen mu musím domalovat obličej.
Tak jsem dneska definitivně uklidila oblečky po Ondříkovi, zabalila jsem je do komody do igelitů a jsou nachystané pro další miminečko. :slight_smile:
5. čer 2009 v 16:29  • Odpověz
holky, máme se skvěle, jen ještě nějak nestíhám....tak jen ve zkratce zatím: porod asi super.....v pátek od rána jakési "premenstruační bolesti v podbřišku nepravidelně cca 1-2x za hoďku, tak jsem myslela, že z toho nic nebude, že to jsou posli.....no večer jsem vlezla do vany, nenastala žádná změna, až tyhle divné bolesti kolem půlnoci začaly být častěji, cca a 10 min a do hodiny a 5 min, tak jsem vzbudila manžu a šli jsme se radit do porodky....já myslela, že to k porodu není, bolel fakt jen spodek, břicho vůbec a celkem se to dalo.....na CTG žádná činnost děložní, tak říkám, OK, jedeme domů, to bylo něco po druhé hodině....přišel Dr. a jste otevřená na 4 prsty, takže na PS...tam Yal, 30 min kontrakce a 3 minuty, vyprázděna a na 6 prstů, kontrakce a 1 minuta, epidurál nestíháme, než mi přestavili lůžko k porodu byl zašlý lem a kolem půl páté začínáme tlačit, já hysterická, že to bez analgezie nezvládnu, navíc jsem vůbec necítila nic v břiše, jen ten podbřišek a tlak na konečník, tak říkám, to nechápu, jak teda budu tlačit. tak sestra hup na bříško, prcek vklouzl do porodních cest a to byl teda šok....navíc kontrakce přestaly, čekali jsme na každou další neskutečně dlouho, navíc na CTG bradykardie, já zase hysterická, tak sestra tlačila se mnou a asi na sedmou či osmou kontrakci byl venku, byl v pohodě, až na velký otok na hlavičce, ale ten byl za půl dne pryč. no a mě zbylo poranění spodku, takže dosud nesedím a hojím, ale snad to bude dobrý. pak jak mě přehodili na pokoj, tak jsem se sestrou vyrazila na WC, omdlela jsem jim na chodbě a pak celý den se sama nepostavila na nohy, tak si sestry vzaly malého a nosily ho jen přikládat, ale jak já byla grogy, tak jsem furt spala, tak z toho moc nevím, až druhý den to začalo být lepší. ...resume: porod asi luxusně rychlý na primiparu, a kdyby nebylo toho poranění a mdlob, byla bych úplně OK. no kojíme, prcek dlabe pěkně a snad má dost, pač prospívá a nechá nás spát celou noc.....věřili byste tomu? všecky tři noci co je doma tak spí 6-7hodin v kuse, prostě jednu dávečku vynechává. miláček. dneska poporvé řádil, asi břicho, tak uvidíme, co bude v noci. dumám, čím to asi, co myslíte, mohl by za to moct ovocný čaj višeň? jsem si ho dnes popíjela místo vody :rolling_eyes:

taky byl dneska prvně v kočárku, s tatínkem, měli se prý báječně, já nešla, pač mě ještě bolí ta hráz.

přihodím pár fotek ještě co jsme fotili už doma.....
6. čer 2009 ve 20:12  • Odpověz
autor
Miri,tak to jsi mela porod rychly jako ja,ja ho mela necele 2 hodky. Ten otok mel Kuba take,ukazkovy kefalhematom,jak z ucebnice. To spinkani teda mate luxusni,moc Ti preju,at vam to tak vydrzi i nadale! Preju Ti,at to poporodni poraneni brzy zhoji, asi je to dan za rychly porod,ikdyz u nas hlavni roli hral ten forceps... Myslim,ze ovocny cat by vadit nemel, vsichni radi pit ten fenyklovy,ale nam to teda vubec nepomahalo...
7. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz
ja davam denne jeden fenyklovy, jeden kojici a pak vodu.....a mliko. snad nebude mit alergii na BKM, jinak chcipnu hlady :slight_smile:)
my nemeli kefalhematom, jen porodni nador (caput succedaneum), to jde rychle pryc, nastesti
8. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
autor
jo, já si taky říkala, že by mě asi zabilo, kdyby měl alergii, jsem na mléčných výrobcích závislá :slight_smile:
8. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz
no, jím jen mléčné výrobky a kuřecí maso, co mi furt vychystává tchýně, asi začnu za chvíli kvokat....tak jsem si na zítra objednala rýžový nákyp :grinning: to je super, jak mi vaří....snad ještě aspoň do konce týdne, mně se teda fakt nechce.....
8. čer 2009 v 15:07  • Odpověz
autor
Jen to vyuzivej,ze pomuze,clovek nevi,kam driv skocit a tohle fakt pomuze. Miri,jeste jsem si vzpomnela, ja si tu jizvu natirala rakytnikovym olejem,hezky se to pak hojilo,sice tam je stejne keloid,ale to vem cert,strasne dlouho jsem se hojila. A ty bilkoviny,co mas v mlecnych vyrobcich taky hojeni pomahaji :wink:
8. čer 2009 v 18:46  • Odpověz
autor
tak jsem konečně prohlédla fotečky, Jakoubek je nádhernej, jé, já bych hned zase chtěla takové maličké miminko :slight_smile:
9. čer 2009 v 08:36  • Odpověz
Ahojte maminky :slight_smile: A hlavně novopečená!!! Moc gratuluju, Kubíček je moc krásnej a kolik má vlásk"! Jééé :slight_smile:
Taky přeju, ať vám spinkání vydrží! Já si poranění hráze (měla jsem ale nástřih) mazala yelon gelem (nebo tak nějak) daly mi ho sestřičky v porodce, měla jsem tam ale modřinu... Pak mi jedna gyndařka doporučila dubovou kůru.. mám to ještě doma - v tubě. Bylo to docela příjemný a asi to taky pomohlo... Otok hlavičky měl Lukynek taky a taky mu to zmizelo asi za tři hoďky :wink: To asi jak se tlačili raubíři rychle ven, se nemohli dočkat. :grinning:

Zuzi, Ti nezávidím, opravdu Tě lituju.. Mě tohle prcek právě dělal první dva měsíce. Nespala jsem víc než 6 hodin, spíš míň a ještě s přestávkama.. Navíc v bytě tchýni, která mi pořád říkala, jak bych měla jíst a vařit si, náročná na pořádek.. (si miri tu svoji užívej :wink:) tak jsem akorát lítala a uklízela.. Není divu, že jsem to pak odskákala s horečkama a tvrdým prsem... Na všechno se vykašli a když bude malej spát, tak ho hned vesele následuj.. Ono se to určitě srovná! :wink:

Jinak mi bydlení pořád řešíme.. Byt ve Slavkově nevyšel, tak teď hledáme jiný, ale je to bída... :frowning2: Chci se odtud ale stěhovat co možná nejdřív!

Na dovolené jsem byla v 17tt letecky ve Španělsku a bylo to O.K. :wink: Naprosto bez problémů a to na mě ještě něco před odletem lezlo, tak jsem brala chvilku paralen... sluníčko a moře mi spíš pomohli :wink:

no a můžu jít kojit, prcek vstává (už spal 15 minut, tak je vyspanej :grinning:) a jdeme ven, dokud neprší!

Mějte se sluníčkově! :slight_smile:
9. čer 2009 ve 13:12  • Odpověz
Miri, veliká gratulace, mamčo !!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Na fotečky kouknu později. Snad se brzo celá zahojíš a Kubík ti bude dělat jen a jen velkou radost :slight_smile:
Teď akorát nevím, jestli si mám přát rychlý porod nebo ne...

Ivi, koukám, že bydlení s tchýní už máš plný zuby.... Snad brzo něco solidního najdete, škoda, že nevyšel ten Slavkov. :frowning2:
9. čer 2009 v 16:07  • Odpověz
paaaji, jo jo přej si rychlý porod malého miminka, které tě nestačí roztrhnout :grinning: :grinning: :grinning:
ivi, no tak to přesně dělám, uklízím 15 min denně, jen to co chci já, nevařím, to dělá tchyně, nádobí myje manžel a zbytek ať si počká. dneska jsme s prckem odpo chrněli dvě hodiny, supeeeer.
byla jsem ho zvážit a má už porodní hmotnost, od pátku + 150, takže jsem se hodila do klidu a teď už se jen těším, až se uschopním natolik, že zvládnu s malým i procházku
9. čer 2009 ve 20:04  • Odpověz
autor
ivi: no, tak já první měsíce s Kubou spala tak 2-3 hodiny za noc, už to bylo fakt neúnosný, jak jsem padala na hubu, byla jsem pořád strašně unavená nejen z toho nespaní,a le řevu, ale jak jsem při porodu ztratila hodně krve, tak to bylo taky znát. To mě mrzí, že byt nevyšel, tak snad se brzo naskytne nová a ještě lepší nabídka :wink:

paaaji: Koukám, že už jsi taky za půlkou, to je krásný, co pupíček? Už hezky roste? Už asi pěkně nakupujete, vi´d? :wink:

miri: jen tak dál, hoooodně odpočívej :wink: Jůů, super, hezky přibývá :wink:

Jinak holky, snad to nezakřiknu,a le začíná to vypadat, že nám dá Kuba aspoň trochu šanci se vyspat, kojíme teď třikrát za noc, to je parádička, brzy by to mohl stáhnout na dvě :slight_smile: Akorát hůř usíná a ráno v šest musíme jít řádit do obýváku, ale to je už v pohodě. Tak snad se dneska neukáže, že si to s náma jen zahrává :slight_smile:
10. čer 2009 v 07:29  • Odpověz
Zuzi...tak to moc držím place, aby to tak bylo, skoro načase, že? po roce nechat maminku vyspat :grinning:
10. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
:slight_smile: :slight_smile: miri- tak to byl opravdu rychlý porod. přeju,ať se brzy zahojíš. Neboj, bude to rychle.teda taky bych umřela, kdybych nemohla jogurty a mléčné výrobky. jsem na nich závislá a manža taky. U nás doma vypadá lednička, jak chladící pult v supermarketu. samý jogurt, pribiňák atd. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Užívej si toho, že ti tchýně vaří a věnuj se Kubíčkovi.

Ivi- tak ať brzy vyřešíte bydlení.

zuzi- teda snad už bude Jakoubek více spinkat a nechá maminku trošku odpočinout. je to mazec 3x za noc.
Tak se musím pochlubit, že papáme mrkvičku a kašičky rýžové od nestlé. moc nám to chutná. Jsme hubeňouři,a el dlouháni. Máme jen 6000g, ale zato 69,5 cm. No nemá být pokom tlouštík. :slight_smile:
10. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
tak...přidala jsme do společného alba našeho Jakuba a Tomáška od Ketti
takže další je Paaaja :grinning:
10. čer 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak jsem to zakřikla, včera i dneska o půl šestý ráno vstávačka, večer usínámí děs a hrůza a několikeré noční kojení, jsem Ko, ujíždím na čokoládě, jinak bych asi fakt padla

miri: pochvala za albíčko :wink:
12. čer 2009 v 09:07  • Odpověz
tý jo, Zuzi, ty jsi fakt chudáček....no asi to dopadne tak, že si budeš muset počkat, až z toho Kubík dostane rozum a to spinkání mu vysvětlíš...a máš šanci si zdřímnout aspoň přes den? bych asi chcípla na tvém místě. já si teda gratuluju, naše mrně je v tomhle zatím k nezaplacení, kéž by vydrželo. včera měl m. akci z práce, tak jsme byli večer sami doma. dala jsem prcka do ložnice a on si tam asi 15 minut koukal a pak v pohodě usnul, vůbec mu to nevadilo....no mně teda jo, pač jsem tam každých 30 vteřin nakukovala, jestli mu chudáčkovi něco nechybí, jestli se tam třeba nebojí, takže jsem si časík nepošetřila, ale ohrmoně mně potěšil, jaký je šikovný.

dneska jsem prvně vyrazila s kočárkem ven, už mě to poranění tolik nebolí. tak jsem spokojená.....
12. čer 2009 v 18:00  • Odpověz
Zuzi a co to že se v noci budí? Jako hlasdy? Nemůžeš mu dávat na noc něco jiného? Promiň, jestli to je blbá otázka, se v tom moc nevyznám no :frowning2:

Jinak já mám docela problémek, pořád kojíme co dvě hoďky max. a prostě se mi večer už zdá, že nemá co, bo se od prsa odtahuje s brekem, chtěla jsem dát několikrát nutrilon, ale prostě začne strašně ječet ... Takže lahev vůbec, po lžičkách mi to plyve ... mám zkusit jinou zančku, nebo co to ?:frowning2:
12. čer 2009 ve 20:20  • Odpověz
Pavli, to spiš vypadá na bolest břicha, řekla bych....pozoruj, jestli když saje, tak polyká, pak je mlíka dost. pokud nechce ani dokrm, tak asi to nebude hlad ale bolest bříška..... :frowning2: chudinka Kačenka. tak zkuste před jídlem řádně zacvičit a vyprdět.
13. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
jo a Nutrilon je fakt oproti mateřince dost nechutný, takže pokud by to byl hlad, jiné mlíko by zabrat mělo
13. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.