• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
Miri:dopolko mi spi jen v kocare nebo manduce a odpolko spi sotva hodku,nekdy pockam,az usne a pak si tu pulhodinku dachnu taky,ale pokazdy to taky nejde. Pak me dojme,kdyz si Venda rejpne,ze je doma bordel,to je mi pak uplne do breku. Paaaji: uz jsem mu zkousela frknout sunar,jak byl nemocny,ja fakt hodne vycerpana,mela jsem strasne malo mlika,ale ani nahodou. Uz jsem to tu psala,on mi proste nepozre zadnou jinou tekutinu nez moje mliko, z lahvicky,hrnecku,lzicky,nijak. Takze tim padem Ti ani nemuzu poradit... U Kuby uz je to hodne i o zavislosti na prsu,parkrat si cucne,uz nechce a za chvilku se na me zase vrha. A jak dlouho Ti mala bumba nez se odtahne? Na rustovy spurt se mi to uz nezda,ten trva tak 3 dny az tyden...
13. čer 2009 v 11:43  • Odpověz
miri- tak jsme v albíčku zatím kompletní. :slight_smile: pochvala. :wink: :slight_smile:

zuzi, teda to je fakt mazec. tak to už bych asi nebyla. jsi dobrá, že to ještě zvládáš.

miri- tak aspoň, že tě to poranění nebolí. :slight_smile: takhle malý miminka jako váš Kubík jsou většinou hodná a spinkají, pokud nemají bolesti bříška.

pavli, taky jsme měli takový problém. ondřík tahal a tahal. večer chtěl být pořád na prsu, jenže když tahal hodinu apak zase 20 mi a pak zase 10 min, tak tam už asi nic nebylo. chtěla jsem vyzkoušet bebu, tu nechtěl. večer usínal strašně pozdě. teď dáváme rýžovou kaši od nestlé a pěkně jí papá z lahvičky. včera vypil 200 ml, pak ještě 5 min u prsu a byl tuhej až do rána. prostě mu to prospělo.
13. čer 2009 v 15:15  • Odpověz
pavli, ty kaše jsou myslím od 4 měs.
13. čer 2009 v 15:16  • Odpověz
13. čer 2009 v 15:21  • Odpověz
Zuzim tak to já mám podobně, malá mi spí přes poledne v kočárku a odpoledne tak půl hoďky ... a jak píšeš ono se to moc nedá jít si zdřímnout taky. Já jí s kočárkem domu nevytáhnu, takže musím být vzhůru, abych jí slyšela k nám nahoru z venku, ale zase jestli bude hezky, tak si shcrupnu snad na zahrádce.

Já myslím, že to bříško snad není, ale zase kdyby měla snad hlad tak bere všechno :astonished: No ikdyž :slight_smile: Dneska jsem koupila ještě Bebu, tak uvidíme ... dneska už zatím spí, ale to zas budu kojit celou noc :-/

Leni, tu kaši jsi začla dávat v půl roce a do té doby jste byli plně kojení? Já právě dneska v lékárně viděla kaše už od 4. měsíců, ale to je asi pro nekojené děti?
13. čer 2009 v 19:55  • Odpověz
Ondrášek je šikulka :slight_smile:
13. čer 2009 v 19:56  • Odpověz
autor
Ted koukam,ze jsem popletla nicky,tak se Pavli,jak ctu a pisu v mobilu,strasne dlouho to trva a popletla jsem to,tak se omlouvam :wink: Kuba mel taky obdobi,kdy byl u prsa i hodinu,pak to zase preslo a vratil se k parminutovemu kojeni. Jestli se Ti to nejak nezda,tak si malou dones na prevazeni a uvidis. Ikdyz mala pribyvala pomalinku,ale stejne,at jsi klidnejsi. My davali kasi od toho pulroku,ale vim,ze holky i kojenym mimcum davaly kasicku i driv
13. čer 2009 ve 20:39  • Odpověz
autor
Ted koukam,ze jsem popletla nicky,tak se Pavli,jak ctu a pisu v mobilu,strasne dlouho to trva a popletla jsem to,tak se omlouvam :wink: Kuba mel taky obdobi,kdy byl u prsa i hodinu,pak to zase preslo a vratil se k parminutovemu kojeni. Jestli se Ti to nejak nezda,tak si malou dones na prevazeni a uvidis. Ikdyz mala pribyvala pomalinku,ale stejne,at jsi klidnejsi. My davali kasi od toho pulroku,ale vim,ze holky i kojenym mimcum davaly kasicku i driv
13. čer 2009 ve 20:43  • Odpověz
autor
13. čer 2009 ve 20:44  • Odpověz
Jsi nám to poslala 3krát :slight_smile: Ale já to pochopila, my si to přeberem, neboj :wink:

Jdem 23tího na druhou hexu, tak se doktorky optám, zda bych mohla dávat něco ... jinak se budem snažit kojit a popřípadě dokrmit tou bebou (pokud to bude chutnější :grinning: ), když bude nejhůř. Si připadám jak vycucnutý citrón, ještěže mi alespoň ty kojící čajíky chutnají :slight_smile:)
13. čer 2009 ve 21:30  • Odpověz
autor
Nojo :slight_smile: To abyste muj prispevek nahodou neprehledly :grinning: To me zas ty kojici caje vubec nechutnaji,vzdycky je piju se zatajenym dechem na ex :slight_smile: Jsem zvedava,co Ti dr rekne,pak nam to pisni. Drzim peste,at se to brzy zlepsi,treba ji ta Beba zachutna :wink:
14. čer 2009 ve 20:36  • Odpověz
hm, tak kojo čaj taky piju, ne že bych se po něm přímo utloukla, ale jde to, máme od hippu, i fenyklový...i když ho dám až vychlazený, nebo aspoň vlažný...tak nevím, jestli to má ten správný účinek. ale kojíme snad dost, tak to neřeším......hlavně zapomínám jíst multivitamin, tak bych si každé ráno nafackovala, že jsem zase včera zapomněla a prcek chudák kvůli mně nebude mít jod.....s dementní matkou nakonec ještě dopadne stejně, no ne? :grinning: :grinning: :grinning:
14. čer 2009 ve 21:19  • Odpověz
autor
miri: Já měla asi deset tablet multivitaminu a brala jsem je od Kubovýho narození až do půl roku, cca 1,5 tablety za měsíc, taky dobrý skóre :slight_smile: Tak se snažím baštit tuňáka nebo pangase, tak snad to aspoň trochu vykompenzuju :slight_smile:)
15. čer 2009 v 08:31  • Odpověz
Ahoj všem, :slight_smile:
hlásím se zpátky,už zabydlujeme,vybalujeme krabice a zvykáme si na nový domov.
Skoro všechno proběhlo podle plánu,jen se rekonstrukce trošku pozdržela. :wink:
Ale do týdne bude vše ok. :wink:

Kettince a Miri mooooc blahopřeji k dětičkám.Zatím jsem nestihla všechny fotečky.

Naše dítko brzy oslaví už 3.rok a vzali nám ho do školky.
Je to tady hrozný boj o místa.Tam,kam jsem ho zapsala a vzali ho,brali jenom 14 dětí.
Školka je to dobrá,tak jsem zvědavá.
A mě čeká znovuzapojení se do pracovního procesu.Ve školství,kde pracuju,se událo dost změn za tu dobu,co jsem byla doma,takže vůbec nevím,do čeho jdu. :unamused:

Mějte se krásně.Papa :slight_smile:
15. čer 2009 ve 22:50  • Odpověz
petulo- tak se vracíš do práce?tak přeju příjemný návrat. :slight_smile:
16. čer 2009 ve 14:20  • Odpověz
ivi: chudinko, takhle s tchýní bydlet :frowning2:
16. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz
Petullko a těšíš se do práce?
my jdeme v sobotu na svatbě kamarádce co chytla mou kytici tak se těším... :wink:
16. čer 2009 ve 21:03  • Odpověz
autor
petu: ten návrat do práce Ti teda ani trochu nezvávidím, mě se po práci zatím vůbec nestýská, ikdyž teda netvrdím, že mi občas doma nehrabe :grinning: Tak držím palce, ať to dobře všichni zvládnete :wink: Jakou máš aprobaci? S tím bojem o školky je to asi všude stejné :frowning2:

leni: nechystáš se dálkově studovat mgr? Holky mě nejak naladily, tak bych si možná za rok zkusila dát přihlášku, teda uvidíme, jak to ještě všechno bude. Ale mohla bys jít taky a byly bychom spolužačky :wink:

spetra: Peti, koukám, že Tomáškovi bude už 8 měsíců, to je hrozný, ajk to letí. Užijte si svatbu, my půjdeme na svatbu v září, to s Kubou ostudy kopec :slight_smile: Jak je hodně živej, tak tam asi bude všechny bavit, jako obvykle, je to děsnej komediant :slight_smile:)
16. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz
jj, včera jsem byli na 8. měsíční prohlídce 7,75 kg a 70 cm.... v září jdeme taky na svatbu... :wink:
Co dostane Kubík k 1. narozeninám?
17. čer 2009 v 07:33  • Odpověz
Peťo, ahoj, už jsi tu dlouho nebyla :slight_smile:) tak tu svatbu si užijte....hned bych šla taky. jsem doma pomalu 4 týdny a už mi začíná hrabat :slight_smile:) (poslední dva týdny před po jsem moc mezi lidi nechodila.....)ale začínáme fungovat s prckem normálně, tak snad už brzo vyrazíme někam do společnosti.....

Pe´tulo...tak ať se ti v práci líbí....a není to moc velký šok do počátku. a druhé dítko nechystáte? já si zatím plánuju, že než se vrhnu zpět naplno do pracovnío procesu, pořídím Kubíkovi ještě sourozence...asi dost brzo, co?
17. čer 2009 v 10:58  • Odpověz
Pe´to, nechceš nám sem vložit nějakou fotečku, abychom viděli, jaký je Tomášek šikula? :grinning:
17. čer 2009 v 10:59  • Odpověz
máme nové fotečky
17. čer 2009 v 11:35  • Odpověz
zuzi, asi bych nechtěla studovat mgr. dost jsem si vytrpěla už jen to, že mám bc. a úplně mě to stačí. Jestli se vrátím do zdravotnictví. těžko říct. nechám to zatím osudu.tak to jsi dobrá, že bude dálkově studovat.já nemám motivaci- proč vlastně studovat mgr, když za bc. jsem měla stejný plat jako kdybych měla střední školu.jsem ráda, že jsem to vystudovala, ale mgr. ne. tak užívej studia, držím pěsti. :slight_smile:

miri- to věřím, že ti hrabe. mě taky hrabalo a to byla ještě zima. hnus.
17. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz
autor
spetra: Koupili jsme obr mega medvěda, on medvědy úplně miluje, no, asi to má po mě, pak nějaké drobnosti, ještě jsem mu z Anglie objednala od Lamaze ptačí xylofon, ale ten už nechám k svátku, ten bude mít v červenci :slight_smile: Tomík má pěkné míry :wink: už chce lézt?

miri: tak to máš můj obdiv, mě teda podobné choutky nenapadaly ještě hodně dlouho po porodu :slight_smile: Ale taky bych chtěla druhé mimi dřív, než opět nastoupím do práce.

leni: Já studovala bc taky dálkově, a docela mi to i vyhovovalo. Ještě úplně rozhodnutá nejsem, jestli do toho půjdu nebo ne, potřebovala bych někoho, kdo by šel taky :slight_smile:) Ta motivace u mě rozhodně není finanční,a le chci trénovat hlavu, abych nedostala Alzheimera :grinning:
17. čer 2009 ve 14:29  • Odpověz
autor
miri: Krááásný fotečky :wink:
17. čer 2009 ve 14:32  • Odpověz
Ahojte ...

Miri, pěkný fotečky, malej je krásně vlasatej :slight_smile:

Petule, přeji taky pěkné zařazení do práce. Já bych asi taky ráda druhé mimi, než nastoupím, ale zatím mě ta představa být těhotná moc netěší :slight_smile:)

JInak jsem to dneska nevydržela a byla u doktorky. Káťa právě brekavá po celý den a v noci ta stávačka :frowning2: Tak mi řekla, že přikrmovat už můžu, brambůrek, brokolici apd. nebo to jak se koupí v lékárně. Tak jsem dneska zkusila hrušku na lžičku a mám ještě rýžovou kaši :wink:
17. čer 2009 ve 21:03  • Odpověz
autor
pavli: jestli můžu poradit, tak s tou hruškou pomalu, je dost nadýmavá :wink: Říká se, že se má začít zeleninou, že když si dítě zvykne nejdřív na sladké, moc pak zeleninu nechce, ale já u Kuby začala taky s kašičkou na noc a v pohodě, pak jsem asi za dva týdny začala se zeleninou, dala jsem mu zrovna brambůrky i s mrkví, protože jsme začali později, do té doby mu mlíčko stačilo a v pohodě, asi po třech dnech prvních rozpačitých pokusů začal baštit pěkně. Brambůrky má snad ze všeho nejraději, když mu dělám těstoviny nebo rýži, stejně mu do toho musím dát i brambory, jinak mi to nechce baštit. Jinak Kuba je co se týče zeleniny vděčnej strávník, s ovocem je to teda horší, to by nejraději baštitl jen přesnídávky. V pondělí jsem mu dala jahůdky, no, klepala jsem se, aby se mi po nich neosypal, ale v pohodě, zbaštil mi 4, frajer si je sám okusoval, tak ho to bavilo :slight_smile:
18. čer 2009 v 10:38  • Odpověz
Do práce se už docela těším.Mám speciální pedagogiku.
Pět let jsem učila na zvláštní škole na prvním stupni.
Ale teď nastoupím do rehabilitační třídy k těžce postiženým vozíčkářům,takže vůbec nevím,co mě čeká. :unamused:
Práci s nimi znám jen z praxe v ÚSP.
Druhé mimčo zatím neplánujeme.Trochu jsme se zadlužili s tím bytem,takže ještě počkáme.
Užijeme si s Nikoláskem prázdniny a jdeme na to.Jsem na něj moc zvědavá,jak to ve školce bude zvládat.
Mám trochu obavy,je mamánek.Ale zase potřebuje režim a zapojení se do kolektivu.
Máme domluvené zvykání na první tři dny,pak už bude muset chodit sám.
A trošku se bojím toho stereotypu,vstávat - do práce - z práce - domácnost.
Nevadilo by mi být doma. :slight_smile:
18. čer 2009 ve 14:01  • Odpověz
Pavli- tak to je dobře, že můžete už také papat. Určitě bude malá pak klidnější. také jsem začala zeleninou. pak nestlé rýžovou kaši na noc a dopoledne dáváme ovoce- banán, jablko, hrušku. pomalu zkoušíme.

Zuzi, tak to jo. Mozek je důležitý trénovat.to chápu. :slight_smile: to je dobře, že je Jakoubek takový strávník. ondřík zatím taky. myslíš, že je špatný mu dávat kaši z lahvičky?vypije tak 180 ml.tak hlavně, že mu jahůdky chutnaly a nebyla žádná reakce.

petulo- tak ať to dobře zvládnete. to máš teda zajímavou práci. S vozíčkářema je práce zajímavá.
18. čer 2009 ve 14:39  • Odpověz
Holky, ptám se vás zkušenějších, co už dáváte příkrmy. Je jedene banán na svačinku pro Ondráška moc? právě chodím an jednu diskuzi na koníkovi a když jsem tam napsala, že Ondřík běžně spapá jeden banán nebo jablíčko na svačinku, tak tomu pořád nechtějí věřit, že je to hrozně moc. Já mu to necpu přes moc, když má dost, tak už mu to nedávám, ale on pořád otvírá pusinku a pak ho ještě dokojím. je to normální ne?
18. čer 2009 ve 14:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.