• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
Leni,urcite neni spatne davat kasicku z lahvicky,nejlepsi je to,co vam nejlepe vyhovuje :wink: Treba Kuba zas jedine lzicku,uz od narozeni jsem mu davala kapicky na lzicku,tak je na ni zvykly a nemeli jsme diky tomu pak problem s bastenim ze lzicky. Jinak myslim,ze jeden banan urcite neni moc,kdyz ho rozmackas,je toho porad mene nez presnidavky ze sklenicky,takze nemej strach :wink: Jo a ja Kubu taky porad dokojuju
18. čer 2009 v 15:09  • Odpověz
lestep: určitě je to v pořádku, jeden banán není moc.... ty jo vy už přikrmujete, to ale utíká... :wink:
já posledních 14 dní už nedokojuju, nechci to, chci kojit ještě dlouho, ale ne milionkrát za den. Teď kojím 3x denně. Snídaně, svačina + dokojení večer. A pak ještě v noci a takhle mi to vyhovuje, tak za měsíc plánuj vynechání i svačinky a kojit jen 2x denně.
18. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
miri: no fotečku, ráda bych, ale když já jsem uplně bez programu na upravování fotek, co mi kyksnul pc, v malování to asi nejde co?
miri: není brzo přemýšlet o sourozenci.... podle toho je třeba vhodné volit i délku rodičovské... :wink: za jak dlouho by jsi druhého prcka chtěla?
mě se doktorka ptala při šití jestli bude druhé mimi a já se zeptala manžela jestli půjde znovu k porodu a já tak jo.... :grinning:
to spíš teď mě děsí představa znovu být těhotná, ale stejně do toho asi příští rok půjdu... :sunglasses:
kryserko: T. se plazí jak drak, leze taky, ale míň plazení je osvědčené... a dokonce si i stoupá, a poslední 2 dny si i nějakým záhadným způsobem sedl, ale ne tím klasickým z kolínek.... je to drak...
lestep: já bych kaši z lahvičky nedávala... lžičkou to sice déle trvá, ale...
18. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz
spetra: no já upravuju fotky pouze v malování, máce sice nějaký editor od fotoaparátu, ale tam to vždycky zapomenu, jaks e to zmenšuje :grinning:

no já měla naplánováno mateřskou na 3 roky a kolem Kubíkových 2. narozenin zadělat na sourozence, tak uvidíme, jak se to celé vyvrbí..... :wink:

máme za ebou první nevyspalou noc....manžel je na školení, byli jsme s prckem sami, že by to tušil, že je něco v "nepořádku"?...teď jsem ho dala spát na blakon, abych aspon vyžehlila prádlo, no zatím úspěšně, snad tam zase nezačnou vařit asfalt, až se vrátí z polední pauzi, dělníci jedni pomalí.....uf, už aby to měli. sice co jsou ve vedlejším vchodě, je ten životní komfort o 100% lepší, ale využití balkonu ještě teda není optimální..... :grinning:

já myslím, že jeden banán na sváču je tak akorát. a stou lahvičkou, asi záleží, jak vám to vyhovuje, jedině bych nedávala lahvičku na uspání na večer do postýlky, od toho se prý těžko odvyká....ale jinak :sweat_smile: já tento týden koupila sterilizátor do mikrovlnky a jako bonus k tomu byly 3 200ml lahvičky, no tak co s nima, asi taky pojedeme na lahvičkách
19. čer 2009 v 11:44  • Odpověz
autor
spetra: noo, tak to je dobrý rozhovor u šití, to u mýho šití teda z úst doktorky lítaly slova, který tady radši ani nebudu reprodukovat :frowning2: Tak to je Tomášek šikula, u nás Kuba nejdříve lezl dozadu, pak se teprve začal plazit, trošičku si to otočil :slight_smile:

Jinak holky, zážitek, včera jsem vzala Kubu poprvé na pískoviště, no jak ten se tam vyřádil, bylo to pískoviště tak cca 3x3m, možná i o něco větší, lezl z jednoho konce na druhý a úhlopříčkama jak drak, vrtal se tam v tom písku, no paráda, bezvadně se zabavil. Akorát písek měl teda i za plínou, ale jinak fakt super :slight_smile:
19. čer 2009 ve 12:45  • Odpověz
zuzi, Ondrášek je taky zvyklý na lžičku, ale ta kaše mu takhle vyhuvuje. tak to zatím necháme. on ho krmí manža. večer ho koupe a dává mu kaši. já mám čas si udělat pořádnou koupel. :slight_smile: já ten banán mixuju ponorným mixérem a je z toho pěkně nadýchaná pěna. :slight_smile:

spetra- jo, jo utíká to. ondříkovi ale příkrmy opravdu sedí. Moc mu chutnají. je to velký jedlík, vůbec neprostestuje. skleničku má snědenou hned. :slight_smile: :slight_smile: co vy, jak Tomík papá? a v čem myslíš, že je špatné krmit lahvičkou?

miri- na uspání lahvičku nedáváme. Ondřík dostane kaši kolem 19.30, pak asi za půl hodiny nebo hodinu prso a spinká do 6 h do rána bez probuzení. :slight_smile: je to šikula.

zuzi, super, že jste si takhle užily pískoviště. také se na to moc těším. líbí se mě to uzavíratelné pískoviště na zahradu. je to ve tvaru mušle. tak je chceme na zahradu. :slight_smile:
19. čer 2009 v 15:21  • Odpověz
lestep: to byl jen takový řečnický příspěvek ode mně, ani by mě nenapadlo, že mu dáváš lahvičku večer do pelíšku :grinning: :grinning: :grinning:
20. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
Zuzi, všechno nejlepší Jakoubkovi k prvnímu roku. Pořádně to oslavte. jen ať je Kubíček moc zdravej a dělá vám jen a jen radost a brzy, ať má bratříčka nebo sestřičku. :slight_smile:
20. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz
jé, Kubík má dnes narozeniny!!!! skoro by mi to ušlo....díky Leni :slight_smile:) takže od nás taky obrovská gratulace

my byli dnes na první společné rodinné vycházce...korzovali jsme lázněmi, naparovali se před známými pocestnými chlapečkem a zasedli na zahrádku jedné pizzerky, kde jsem si dala kafčo a tiramisu a prvně nakojila na veřejnosti....dost dobrý to bylo. akorát prcek byl trošku přetažený, pač nespinkal a koukal, takže jsme už večer nezvládli koupání :frowning2: no nic, ještě že je zítra, že jo.
20. čer 2009 ve 20:57  • Odpověz
autor
holky, díky moc za přání, jdu vložit pár foteček :slight_smile: oslava byla super, Kuba si to fakt užil, jen já jsem krapet na odpadnutí, v pátek jsem do noci dělala dorty a chystala na občerstvení, včera sjem se od rána patlala v chlebíčkách, apod, do toho oslavy, do postele jsem se dostala zase až pozdě a dneska se celý den věnuju lítáním mezi Kubou, praním, žehlením, atd. Naštěstí tu byla moje mamka, tak mi hodně pomohla, Vzala Kubu na procházku, tak jsem mohla přichystat oběd a pomohla mis tím žehlením, už toho tady byla fakt nechutná kupa :frowning2:

leni: to uzavíratelbné pískoviště na zahradu máme, takže zajedu koupit písek a testneme ho :slight_smile:

miri: Kojo venku v pohodě, ne? Mě to teda nejdřív hrozně vadilo, jenže jsem si musela zvyknout a ono se dá nakojit fakt absolutně dikrétně,tak už pak v klidu :slight_smile: Tak hlavně, jestli Ti malej spinkal i bez koupání, Kuba by se asi bez koupání moc ošálit nenechal :slight_smile:
21. čer 2009 ve 14:28  • Odpověz
kryserka: krásný dortíky,moc se ti povedly.Ty myšky jsi vyráběla sama,z marcipánu? Mohla bych od tebe získat recept? :wink:
Čeká mě to ve čtvrtek,také dort,udělám ořechový s čokoládovou polevou,ale na marcipány jsem našla jen samé divné recepty.
Nikolas má ve čtvrtek 3 roky,toto letí.... a od pátku do neděle máme samé návštěvy.Úplně tě chápu,protže mě čeká to samé.
Tak Kubíčkovi hodně nejlepší k jeho prvním narozeninám. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. čer 2009 v 17:34  • Odpověz
miri: jak to ty fotky zmenším v malování?
kryserko: mě šití dost bolelo, tak jsem měla nějaké poznámky... :sweat_smile: tak měla doktorka snahu a pokládala mi takové otázky... :wink:
vše nej Kubíkovi, tak to musela být sranda na písku... :wink: už se na to taky těším...
lestep: hlavně si myslím, že není dobré krmit lahvičkou v postýlce aby u toho to dtě usnulo, pokud to tak není tak to vlastně tolik nevadí... když jídlo lžičkou zvládá perfektně... :wink:
Tomášek je taky jedlík, ale už si začíná vymýšlet, už všechno co mu dám jíst nechce... :frowning2: ale většinou, když mu dotoho přidám mrkev, tak to do něj nacpu...
21. čer 2009 v 19:53  • Odpověz
Miri- krásně jste si užily vycházku. My kojíme už vlastně pravidelně na veřejnosti, protože pořád někde jsme. vůbec mě to nevadí. :slight_smile: tiramisu miluju.

zuzi- super, že se vydařila oslava. také se těším na první oslavu na rozenin. už jsem i přemýšlela nad dortem.kouknu na fotečky.věřím, že jsi KO.odpočiň si, pokud to půjde.

spetra- lahvičkou krmíme v autosedačce. pak si ještě malej chvilku hraje a pak mu dám prso a hurá do hajan. :slight_smile:
22. čer 2009 ve 14:23  • Odpověz
Zuzi, úúúúúúúúúúúžasný dortíky. Písni prosím recept. Manža se může utlouct po mascipánu. A ty myšky, naprosto úžasný. jsi ši¨kovná. to měl Jakoubek dva dortíky že? Medvídek je taky úžasnej.
22. čer 2009 ve 14:25  • Odpověz
Zuzi, budu se opakovat, ale ty dorty fakt supeeeeer. vy koupete denně? no to my ne...3x týdně, zatím a nezvládli jsme to plánovaně už dvakrát, já pak mám vždycky depku, jako že co to jsem za matku, když ani nezvládnu hygienu mimina...tu bulím a m. mě utěšuje "jsi skvělá matka, když jsi ho konečně uspala".....začínám zjiš´tovat, že m. má docela málo trpělivosti....když mimis řve, tak hned se vytočí a sprdne ho a pak já zase sprdnu jeho a je z toho tichá domácnost. ch jo. bych potřebovala, ať si ho někdy nechá hlídat tak pár hodin sám, aby do toho trochu vplul, ale asi se mi to moc nepodaří.....

spetra: v malování otevřu ten obrázek a pak nahoře: obrázek....roztáhnout či zkosit....vodorovně i svisle dávám 40% a pak to uložím.....a je to
22. čer 2009 v 16:43  • Odpověz
jo to kojení super, akorát nám do toho začalo pršet, tak jsem s prckem u prsu se stěhovala k jinému stolu pod slunečník :slight_smile:) naštěstí ostatní předtím prchli pod střechu pizzerky, tak už jsme tam byli sami a když jsme zrovna přiložili, tak m. říká...hele, zrovna jde kolem tvůj šéf...anebo to není on? tak mu říkám, no tak ho zkus ignorovat. teď zrovna se mi konverzace s primářem moc nehodí....ale si nás naštěstí nevšiml :grinning:
22. čer 2009 v 16:45  • Odpověz
autor
Holky,diky moc za pochvaly,se tady normalne cervenam :slight_smile: Ten marcipan jsem koupila v tycince v Tescu,pak ho jen na ty mysaky obarvila kakaem a modelovala. Jinak se pry dela tak,ze se uplne najemno namelou sparene oloupane mandle a pridava se mouckovy cukr po troskach a hnete se tak dlouho,az je z toho "modelina" :slight_smile: Dneska jsme byli na vyletu v Praze,pekne jsme si dali prochazku,pak jsem byla v par obbhudkach na cernaku a zavrsili jsme to Ikeou,neco jsem pokoupila,pak dobry obidek,no fakt balzam na dusi :slight_smile: A kdyz uz jsme byli doma,vybalovala jsem veci,tak jsem mela telefon,ze jsem vyhrala batoh dle vlastniho vyberu do vyse 3000,- no ja mela radost jak Kuba z medveda :slight_smile:
22. čer 2009 ve 20:38  • Odpověz
Ahojte maminky :slight_smile:

Já to tu teda zanedbávám... :sweat_smile: Se stydím.. Bylo toho nějak moc teďka...

Přidávám se ke gratulacím k narozeninám :slight_smile: Kuba už je fakt velkej chlap! Se mi ani nechce věřit, že to tak strašně rychle utíká! Dorty se Ti fakt povedly! Musela to být pěkná piplačka.. Se dvěma by se mi asi dělat nechtělo... Stačilo mi dělat pro ségru jeden, celej jsem ho potahovala taky marcipánem (teda falešným - tou mléčnou hmotou) a ještě vyráběla kytičky a popisovala čokoládou - dělala jsem tam noty - ségra hraje na housle. Bylo to práce, ajk na kostele! (Marcipán bych asi nedělala, zkoušela jsem to a je s tím strašná práce a výsledek není nic moc... Ale tu mléčnou hmotu - ze sušenýho mlíka, bílku, másla a cukru - a hlavně mandlovýho aroma - tu mám moc ráda a dělám to často :wink: Kdybyste vhtěly, recept přihraju...)

Malýmu taky za chvlku začnu dávat příkrmy... Holky, čím jste začínaly? Já chci nejdřív asi obídek - nějakou mrkvičku a až pak kašičku na noc :wink: vaříte příkrmy samy? Nebo kupujete...? Nevím, co je lepší... Dneska ta kupovaná zelenina taky není nic moc a zahrádku nemáme... :frowning2:

Jinak už zase kupujeme byt... :grinning: Tak snad to dopadne líp, než posledně. Lenajsek tady moc taky nebývá. Jsem se jí chtěla na pár věcí zeptat, je to totiž opět Slavkov... jsme se už snad definitivně rozhodli. A ve škole už to snad taky bude volnější, i když ještě nemám výsledky testu z minulýho týdne a musím odevzdat dvě práce, ale ty jsou jen takový okrajový...

Zuzi přeju hodně štěstí se školou a hlavně pevný nervy... Někdy je to fakt dost náročný... Hlavně teda ve zkouškovým :wink:

Miri, malej je kouzelnej, ten má vlásků!!! To mu můžou i některý roční děti závidět :dizzy_face:

My byli u doktora včera a pochválil malýho, že je šikovnej... Má už 7400g a 66 cm... (přibral sice za 4 týdny 700g, ale nevyrostl ani cm, je to normální? :confused: jsem byla celkem překvapená, protože jsem některý oblečení od té doby vyřadila, asi se srazily, nebo jsem měla velký oči... :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

Petulo, hezky oslavte narozeniny :wink: Preju, at se Ti v práci líbí... Bude to určitě náročný, ale věřím, že krásný :wink: Mám dobrou kamarádku na vozíčku a je to skvělá ženská (má DMO - mozek jí myslí perfektně, dělá vysokou, jen má špatnou motoriku rukou a chodit v podstatě taky nemůže, i když to kousek taky zvládne, je to bojovnice :wink:)

Já si zažádala o rodičovskou dovolenou.. a mám tam tu zrychlenou volbu... Chceme mimčo brzo, tak proč nevyužít maximální dávku... :wink:

no já se tu objevím v poslední době jednou za čas, ale za to popíšu celou stránku :grinning: :sunglasses:
23. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
autor
Ivi: dííík :wink: receptík urřitě písni :wink: jinak k příkrmům, já teda začala nejdřív s tou kašičkou, kvůli tomu spaní, ale jinak k obědu jsem pak začala na 6,5 měsíci dávat zrovna mrkev i s brambůrkem, ona mrkev samotná docela staví a to už by pak asi Kuba nekakal vůbec, tak jsem to dala zrovna obojí a bylo to v pohodě. Já teda prakticky jenom vařím, skleničku dám jenom vyjímečně, zeleninu mám z bioobchodu a nebo v klasickým obchodě kupuju mraženou a vařím z mražené. Dobrá je třeba česká mochovská zeleninka, když je akce, tak koupím Ardo, ta je vůbec nejlepší.
Držím palce, ať už konečně byteček dopadne a jste v klidu ve svém :wink:
ono to měření býví spíš orientační, ajk sebou melou, nejde to pořádně změřit, takže třeba i vyrostl, jen se to nedalo změřit. Ale Kuba měl taky období, kdy rostl pomaleji a pak zase udělal růstový skok. A malej Lukášek fakt není :wink:
s tou školou ještě pořád nevím, nikdo nechce jít se mnou a já samotná se asi nedokopu :slight_smile:
23. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
Zuzi, díky za rady.. mražená zelenina mě ani nenapadla a přitom z ní vařím celkem dost... :slight_smile: Tady žádnej bioobchod není.. občas se sice zadaří v Albertovi nějaká hezká zelenina, ale kdo ví, co v tom všechno je za chemii.. Na druhou stranu, stejně s tím během života do kontaktu přijde... No je to těžký :rolling_eyes: Do školy běž :slight_smile: Budem se podporovat navzájem, i když každá na jiným oboru. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zkus to a uvidíš, Přistup k tomu v klídku, řekni si, že když to neuděláš nic se nestane, zbytečně se nestresuj a uvidíš, jak to hezky půjde :wink:
23. čer 2009 v 11:20  • Odpověz
autor
Ivi,no,u me to v klidku asi nepujde,ja jsem hroznej stresak,u statnic jsem malem zkolabovala :slight_smile:
23. čer 2009 v 18:07  • Odpověz
ivi: tak to Lukášek s mírama T. skoro dohnal... :wink: ¨jo je to normální že za 4 týdny nepoporoste... T. měl 66 cm 2 měsíce... :wink:
já skleničkuju, jen vyjímečně vařím... začala jsem v 6. měsících s mrkví...
jo kryserko: co jsme my... jsme v tom s tebou (i já se nakonec rozhodla to nevzdat)... každá jinde ale studentky a maminky... :wink: mysli na Kubíka a hned budou stresi menší, prptože budeš vědět na čem opravdu záleží... :wink: Já státnicovala 2 dny po té co jsem se dozvěděla výsledky z odběru plodové vody a prvně jsem nebyla nervozní... :wink:
23. čer 2009 ve 23:07  • Odpověz
Zuzi, presne, jak pise Peta, kdyz budes myslet na to, na cem opravdu zalezi, nemuzes se stresovat ani kvuli statnicim... Ja u Bc. statnic stresovala strasne. Se mi nikdy nestalo, ze bych nebyla schopna rict ani nezlobte se, ale ja uz vam nic nereknu... proste jsem mlcela - a to jsem prosim umela...! (vytahla jsem si prvni otazku, to snad umi kazdy! :grinning:) me vyhodili samozrejme... a po druhe to bylo taky peklo, ale soustredila jsem se hlavne na to, ze se nesmim stresovat.. no a ono to asi pomohlo :wink: Vim, co to je, ver mi :slight_smile: Jsem zvedava, jak to bude u Mgr. statnic..
24. čer 2009 v 09:44  • Odpověz
Miri- neboj, jsi dobrá matka, každýmu to někdy leze na neryv. Snad se to s manžou urovná.

Zuzi, tak to byl teda pěkný den. parádně jste si ho užily. :slight_smile:

Ivi- přikromovat jsem začala od ukonč. 6 měs. Nejprve mrkev- první lžička od Hami. Jen na oběd. Psotupně jsem začala dávat k tomu další druhy zeleniny 3 dny za sebou- na zjištění, zda to malýmu neudělá nějakou alergickou rekaci. Pak jsem přidávala další druhy zeleniny, b¨rambor, brokolici, květák. Po nějaké době jsem začala dávat svačinku dopoeldne. Ovoce- jablko, hruška, banán, meruňka atd. někdy pyré v syrové formě, někdy povařené. Někdy vařím mrkev a smíchám to s kupovanou brokolicí atd. Příkrmů je spousta. Jinak dávám ještě večer kaši- nestlé rýžová kaše. Teda to jste krásní. Ondráške před dvěma měsíci nic nepřibral, ale na délku měl o 5 cm více. :slight_smile:

Holky, obdi¨vuju vás, studentky. držte se. jen tak dál!!! :slight_smile:
25. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak jsme byli na roční, KUba má 81cm a 11930g :slight_smile:)
25. čer 2009 v 15:24  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 18:16  • Odpověz
Ahoj,
my zase byli na tříleté,Niky měří 103cm a váí 17kg,zase ze všech největší.Po kom to má,v rodině dvoumetráky nemáme. :wink:
Jinak mi dnešním dnem končí oficiálně mateřská,od zítra nastupuju dovolenou z práce a pak už hurá do procesu.

S tím stresem u zkoušek to znám,taky jsem všechno uměla,ale komunikace vázla a nakonec jsem u státnic prolezla s 3.Nervy jsou nervy.Tak se holky držte.Já už bych studovat nešla.Proto vás obdivuju,ještě s prckem,to musí být náročné. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak jsem pekla dort,tak první jsem připálila a radši vyhodila (manžovo rodina ráda kritizuje).Druhý už se mi povedl,tak uvidíme zítra,jak bude chutnat.
Marcipán budu plácat hned ráno,opět nic nestíhám. :unamused:
25. čer 2009 ve 22:39  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2949993&vReferer=takové jsme našli dnes houby při procházce s Ondráškem. :slight_smile:
27. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz
autor
leni: juuu, tak to je pěkný úlovek :slight_smile:

My jsme byli o víkendu na horách,a le placatili jsme jen dole, na kopečky to nešlo kvůli počasí, tak snad příště, jinak to bylo fajn :slight_smile: na Kubu horský vzduch pěkně působil, docela pěkně spinkal, škoda, že v cizím prostředí spím blbě já, jinak bych si super odpočinula :slight_smile:
29. čer 2009 ve 12:49  • Odpověz
ahojek, tak u nas se to pekne pos....nasi prijeli ve stredu, ze si uzijou miminko a dopadlo to tak, ze tata jel domu pracovat,mamcu tu nechal do vikendu. domu uz nedojel. uvizl mezi dvema jezery vylite Jicinky. domek maji zaplavami zniceny total. svagr zachranil pejsky z baraku snad za 5 minut dvanact, mel tam po prsa vody, jak je tahal ven. o tatovi jsme cca 3 hodiny vubec nevedeli, vybity mobil. v TV zpravy o prvnich mrtvych. no nikdy uz nechci zazit!! mamca s manzelem frceli hned rano do Kunina, manzel tam 4 dny zustal s nima. vyklizeli domek. je to ke kompletni rekonstrukci, takze ted resime provizorni reseni. ja tu zustala s malym a stresovala, pac jsem nevedela co se deje a nemohla jim pomoct. ach jo! snad vas holky toto nikoho nepotkalo!

uz je ted trosku lip, Kubicek je nastesti zlaty, skoro neplace, akorat jeden den si to vybral. tak zvladam. 4 dny jsem tu s nim byla sama. no snad se postupne dostane do normalu. musim co nejdrive vyrazit na Moravu. j a zamecek krasny v Kunine je taky pod vodou i s tim parkem.....takze fotky z lonske svatby budou fakt unikat....

chtela jsem se zapojit do diskuze o prikrmech, ale az jindy, kubik vstava...ahoj.

jo a ve stredu bude m. 2 hodiny hlidat, chci jit k holici...tak mu drzte palce :slight_smile:
29. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.