• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
mirti: týjo, to je strašný, mám úplně husí kůži. Moc rodičům přeju, ať to zvládají cio nejlépe......
a manža to určo zvládne :wink:
29. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz
Ahojte,
Mri mám taky husí kůži. Je to fakt strašný, na to se nedá nic říct... :rolling_eyes: Nejdůležitější je v takových situacích, že se nikomu nic nestalo... Přeju, ať se z toho Vaši brzo dostanou.. :frowning2: Kubík bude vašim určitě dodávat nové a nové síly! :sweat_smile: Ty si užij kadeřníka, zasloužíš si to! A manžel to určitě zvládne :wink:

Leni fakt parádní kousky jste našli :wink: My na hříbky vůbec nechodíme... Já poznám leda muchomůrku červenou, tak vzhledem k tomu, že z ní není moc dobrá smaženice, my to k ničemu není :grinning:
29. čer 2009 v 16:51  • Odpověz
Ahoj holky, po dlouhé době vás zdravím, nějak sem nestíhám chodit, chodím na Vyškovačky a ještě na jednu diskuzi, tak ani pak už nemám co psát...
Co se týče mimi, tak máme za sebou tripple testy, byly negativní, a teď 7/7 jdeme na velký UZ, kde by nám měli konečně říct, co čekáme, tak jsu zvědavá. Jinak se cítím fajně, už jsu v pátým měsíci, docela to valí... za 14 dní pojedem na dovču na chalupu a ke kamaráce do kempu do karavanu, tak se těším, bude to fajn. Snad vyjde počasí.
Teď co tady čtu, Miri, šmarja pano, to muselo být hrozný!!!!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: Moc držím palce, aby to rodiče zvládli, vy taky... hodně síly!!! Musí to být hrůza, co se děje, kdo to prožívá... vůbec si to nedokážu představit...
Držte se!!!!
Všechny moc zdravím, jdu vás dočíst, ale asi jsu bez šance reagovat...
Ivulko, jak to vypadá s bydlením?
Hodně štěstí všem a opatrujte se! Pusu mimískům! :wink:
29. čer 2009 ve 22:29  • Odpověz
Zuzi, a dodatečně vše NEJ NEJ Jakoubkovi k prvním narozeninám, ať krásně roste a prospívá, ať se mu vše daří a ať je pořád tak šikovnej jako doteď a dělá vám jen radost! Je to krásnej klučina, už je velikej... :slight_smile: Tak ještě jednou vše NEJLEPŠÍ!!! :wink:
Holky, fotečky projdu zítra, určitě jsou všechny krásný... :wink:
Miri, četla jsem v rychlosti Tvůj porod, to jsi ho měla fakt rychlej... a snad už je vše zahojený...
A držím palce všem maminkám, co mají nespavé miminka, aby jim zase brzo spinkaly... musí to být hrozně náročný. Tak držím palce! :wink:
Já jsu zvědavá na to naše, jaký bude... zatím si to vůbec neumím představit... :slight_smile:
29. čer 2009 ve 22:38  • Odpověz
autor
lenajsku: mooc díky Leni :wink: pěkně si užijte dovču :wink: Koukej nám pak po UZ písnout, jsem strašně zvědavá, co to bude :wink: co si myslíš, že se v bříšku ukrývá? Už taky asi cítíš pohyby, ne? A gratulace k tripplům :wink:
30. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
Zuzi, určitě písnu, no já si myslím, že to bude kluk, ale jsu fakt zvědavá. Jojo, pohyby cítím od minulýho týdne, zatím je to tkaové šťouchání, žádné velké kopance... ale jsu za ně moc ráda. :slight_smile:
A dneska jsem se objednala na 3D UZ, v červenci, kdy má manžel dovolenou, tak tam půjde se mnou, tak se těším. A velký UZ máme už příští úterý, tak jsu hrozně zvědavá a taky se hrozně těším. A snad bude vše v pořádku, když NT screening i tripply byly v pořádku, že bude i ten genetický UZ...

Co vy vůbec plánujete v létě, maminky? :wink:
30. čer 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
určitě to dopadne dobře :wink: ten prvotrimestrální screening je dost podrobný, tak se nemusíš bát :wink: To Kuba o sobě dával vědět už od 17tt, holt to byl hyperaktivek už v bříšku :slight_smile:

My jedem na dovču do Tater, trochu se bojím cesty, ale snad to zvládnem bez úhony
30. čer 2009 v 11:02  • Odpověz
tak naše léto je jasné, co nejvíc času u našich, a´t maji aspon nějakou radost, tak at jsou s kubikem, planovali jsme nějajé prodl. víkendy s m., ale to asi nehrozí tedko.....jinak Leni, užívej si to, já měla v hlavě přesnou představu našeho klučíka a narodil se překvapivě naprosto jiny ale o 100000000% úžasnější tvoreček :sunglasses:
30. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
Leni, přidávám se ke gratulacím ke screeningu. :wink: Velký UTZ určitě dopadne dobře. :sunglasses: Užij si i 3D UTZ, hlavně ať se chce malý předvádět. :grinning: Náš lump po nějaké době hodil záda a už nebylo vidět nic :grinning: (ale cca 15 minut se předváděl). No bydlení.. před týdnem jsme "koupili" na Zlaté hoře byt... Teda zatím máme podepsanou smlouvu a složenou zálohu... Teď běháme kvůli hypotéce a novomanželské půjčce od státu... Stěhovat se budeme nejpozději během října a v listopadu nejpozději už tam budem napevno :wink: Se nemůžu dočkat.. I když nám teď začnou krušné časy kvůli hypotéce... :slight_smile: Doufám, že se stihnem potkat, než porodíš!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Měj se krásně a nezanedbávej nás! :wink:
30. čer 2009 v 16:39  • Odpověz
Zuzi, to muselo být super, ale kvůli počasí to je pravda, že to nejde lézt nahoru.
30. čer 2009 v 18:10  • Odpověz
Miri- moc držíme pěsti, ať o rodiče zvládnou a jste všichni zdraví a živí. je mě těch lidí moc líto. koukáme na Tv, tam to pořád říkají a ukazují. No hrůza.¨Tak aspoň, že Ti to malý vynahrazuje.

lenajsek- moc tě zdravíme s Ondráškem. teda toto letí. ty už jsi 20tt. neuvěřitelné. je fajn, že se cítíš dobře a že si to užíváš. Copak se vám ukáže na ultrazvuku že? Co by jsi raději?je fajn, že ses za náma přišla podívat.Leni, to tak rychle uteče a budeš mít mimíska u sebe v náruči.Super, že jsou testíky ok. jen tak dál.Jé, pohyby, to je krásný, ráda na to vzpomínám.Užijte si krásnou dovču ve dvou.Budete si nechávat natáčet DVd z 3D ultrazvuku? my je máme a je to krásný zážitek.

Ivi- ať se vše vyřeší kolme hypotéky. Jsou to starosti že? ta novomanželská půjčka je fakt výhodná
30. čer 2009 v 18:19  • Odpověz
miri: úplně mi jde mráz po zádech, to je hrozný... :frowning2:
lenajsku: 3 D ultrazvuk si užij, je to nádhera...
ivi: ta novomanželská půjčka od státu ještě není vyčerpaná? já myslela že jo... :frowning2: pošleš mi prosím info...
30. čer 2009 v 19:54  • Odpověz
Zuzi, užijte si dovču v Tatrách, to bude určitě paráda!! Já bych taky ráda někam vyrazila.. asi jen někde v ČR, ale prcek se nám na to zdá ještě malej... :-/ Tak nevím... A vůbec všichni si užijte dovolenou a dopřejte si odpočinek! A Tobě, Miri přeju hodně sil, bude to asi těžký období, ale věřím, že to všechno zvládnete! :sweat_smile:

Starosti kolem bydlení to jsou, ale vzhledem k tomu, že teď bydlíme u rodičů manžela, tak jsou celkem příjemný :sunglasses: novomanželská půjčka je fakt výhodná, podle mých informací to ještě vyčerpaný není.. A teď navíc stát příspívá i na hypotéky pro mladý rodiny (1% z úroku platí stát - což je sice 00nic, ale taky dobrý :slight_smile: ) bližší info k novomanželské půjčce je tady:
http://www.sfrb.cz/programy/?sh_itm=80b2d8da2809179ef44661c793dd02c3

Shrnuto, je to úvěr na 300tis. maximálně na 20 let s úrokem 2%. Můžou o něj žádat manželé nebo osoby pečující alespoň o jedno nezletilé dítě do 36 let, kteří nejsou vlastníkem žádné nemovitosti ani nejsou nájemci družstevního bytu... Celkem tvrdý podmínky (nesmí na vás být napsaná ani garáž...), ale my to splňujeme :sweat_smile: nemáme nic :grinning:
1. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
autor
ivi: tak držím palce, ať úvěr dopadne :wink:
1. črc 2009 v 11:07  • Odpověz
ivi- my budeme taky žádat o půjčku. sice už nám za ondráška neodečtou 30 tisíc, ale za další dítě ano. podmínky jsou drsný. švagr si jí vyřizoval. naštěstí na sebe nemáme nic přepsanýho, tak to také splňujeme.
1. črc 2009 ve 13:41  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=2967876#navigator
Holky nevíte někdo, jaký je to sukulent? mám doma dva a nikdo neví, co je to zač? díky.
1. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
autor
Leni, není to nějaký druh aloe? Vídám to hodně často......
2. črc 2009 v 11:11  • Odpověz
zuzi, asi to bude nějaká aloe. mám doma v kuchyni úplně jinou, ale už více lidí mě řeklo, že je to aloe, al e jaké to nevím?
2. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
Podle me je to to tucnoliste. Prazi do toho slunicko a nic se tomu nestane?
2. črc 2009 v 16:54  • Odpověz
zuzi, už vím, co to je. je to agáve americká. Aloe to není.

jak se všichni máte? Co dětátka? jak zvládáte horka?
5. črc 2009 v 10:56  • Odpověz
autor
leni: tak super, že už to víš :wink:

my byli v sobotu na rekonstukci bitvy na Chlumu z roku 1866, trochu sprchlo,a le jinak to bylo fajn :slight_smile:
7. črc 2009 v 09:00  • Odpověz
zuzi, u nás bylo v sobotu krásně. Bouřka byl až večer. ale pěkně bylo v neděli. jediný den bez bouřky.
Dneska jsme byli v poradně. tak jsme od minule přibrali 500g!!! Bomba. příkrmy Ondráškovi opravdu jedou. Dáváme už masíčko. zeleninu zatím zvládá všechnu a ovoce taky, tak jsem ráda. kaši večer miluje. táta s radostí krmí. :slight_smile:
7. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
Ahojte, já jsem z horka, bouřek a našeho drobka úplně KO :frowning2:
Vím, že jste tu teď probírali ty příkrmy ... já už nevim, jak dál :frowning2: Jestli malá brečí hlady, nebo dělám něco blbě, nechci jí zase tím jídlem nějak ublížit, tak jestli můžu poprosit zkušenější mamky :slight_smile:
Takže dopo tak 1krát kojím (dle váhy vypije kolem 100ml), pak dám třeba v 11 přesnídávku, tuprvní lžičku, tak půlku, v 13:00 nakojím v 14:30 brambůrek s mrkví (množství asi tak brambůrek cca 4-5cm) a do těch šesti snad kojím 2krát, večer kaše max. 120ml a v noci zsae dvě kojení. Je to moc, nebo tak málo, že by mi večer před tou kaší brečela hlady?
7. črc 2009 v 18:58  • Odpověz
autor
leni: tak to je šikulka, já s masíčkem začala až někde v půlce devátého :slight_smile: Super, že hezky přibral, vidíš, já Ti to říkala, že se to zlepší :wink:

pavli: mě to málo nepřijde, ale záleží na tom, kolik si toho mlíčka malá pokaždé, vezme..... Vážila jsi po každém kojení? Možná se pletu, ale už by asi měla vybumbat větší dávku Je mi Tě moc líto, my naštěstí breky z hladu moc neznáme, ale jak byl nemocný a nechtěl jíst, tak to bylo hrozně deprimující, tak Tě chápu, co cítíš.....
8. črc 2009 v 08:42  • Odpověz
Myslím, že jsem četla, že maso se může dávat už za měsíc, co se začalo s příkrmy, tak záleží, kdy jste začli (?)

Zuzi, no je to fakt deprimující :frowning2: Jsem včera byla už úplně mimo :frowning2: Navíc jak přes den nespíme ... Asi budu dávat ještě přesnídávku odpoledne, ale jak to má být pak s tekutinama? Bude stačit to z kojení? :frowning2:
Se pokusím dneska vážit a zapisovat :slight_smile:
8. črc 2009 v 09:05  • Odpověz
autor
pavli: jojo, ono se může už za měsíc, ale my na to šli pomaleji, na 6,5 jsme začali se zeleninkou, za měsíc ovoce a za měsíc masíčko :slight_smile: Já dávám taky přesnídávku dopol i odpol, teda my už ji někdy nahrazujem ovocem, ale tak Kuba už je velkej :slight_smile: Jinak kojení asi stačí, protože Kuba mi nic jiného než moje mlíko nepije, stále ještě a nic s tím prostě nenadělám.
8. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
pavli, tak to fakt zkus orientačně zvážit za ten jeden den. jinak mně to vychází na 6 kojení a k tomu 120 kaše a tak 150-200 dlaších příkrmků...takže pokud by to bylo kolem 100 pokaždé to kojení, tak by to teda stačit mělo...nejvíc ale záleží na tom, kolik Kačka váží...od toho se to celé odvíjí...orientačně 150ml/kg/den by jí stačit mělo...a počítej i vodu, co dáváš do té kaše. nebrečí třeba kvůli zubům? nebo koliky kojenecké to ještě mohou být....pokud má dost jídla, to poznáš podle počtu počuraných plen za den a počtu stolic.....to je věda co?
9. črc 2009 v 11:59  • Odpověz
Zuzi, a to jsi nechtěla maso dávat dříve něbo ti to dr. doporučil? není to pozdě až v 9 měs?přece jen to železo ajiné vitamíny ničím nenahradíš?

pavli- a jak ti přibírá celkově za měsíc? Co an to dr? Radila ses s ní? Každé dítě je jiné a sní jiné množství jídla.
9. črc 2009 ve 13:52  • Odpověz
autor
já jsem dřív nechtěla, jsme oba alergici tak jsem šla na přikrmování pomaličku a nemyslím si, že by ho to nějak poznamenalo. železo máš stejně jsem v červeném mase a to by se mělo dávat jen občas, já dávám hodně krůtí, občas kuřecí a jednou za čas mu dám skleničku s telecím.
9. črc 2009 ve 21:02  • Odpověz
vážím, večer to nějak shrnu a písnu :slight_smile:
10. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.